H&B Notebooks S.A.

Opinie o H&B Notebooks S.A.

123 2010-05-26 19:15:23
Kiedyś pokazywali taki reportaż z Rosji z jakiegoś miasteczka na uboczu. Dziennikarze odwiedzili zakład pracy, w którym pracownicy pracowali wiele miesięcy za darmo i mieli obiecane, że w bliżej nieokreślonej przyszłości dostaną wypłatę. I tak sobie pracowali i pracowali... i pracowali... No, ale takie standardy, to przecież nie w Polsce - u nas to może tak było w latach 90-tych gdy kapitalizm dopiero wkraczał do kraju.
Zresztą co będziemy mówić... przecież widzę, że niektórzy tutaj dopuszczają takie normy i co gorsza biorą odpowiedzialność za winę firmy na siebie... za to cenią klimat w pracy... woow nikt na nikogo nie naciska... no pięknie...
.. 2010-05-26 19:38:42
obawiam się że z kasy nici w maju. sprytnie napisali że spodziewają się milionów do końca maja ale nic nie pisali o wypłatach. Obecny brak informacji dowodzi że nasze konta nadal będą puste. Jedyne co pewne że zadłużenie firmy wzrasta nie tylko wobec Nas ale innych co nie wróży dla pracowników zbyt dobrze.
DR10 2010-05-28 16:42:48
Niestety nic się nie zmieni i nie ma się co łudzić nawet. Ta firma istnieje teraz już tylko hipotetycznie, a na pieniądze poczekamy jeszcze bardzo długo. Jeżeli ktoś ma wzór pozwu do sądu to jestem zainteresowany, czekanie nie ma już sensu.
??? 2010-06-01 11:05:19
A jaki to sukces?? Coś się wydarzyło a o czym nie wiem?
123 2010-06-01 11:40:36
Można: http://wiadomosci.onet.pl/2083366,10,item.html
Można również zainteresować sprawą policję gospodarczą - niech sprawdzą jak to jest z tym podwyższonym kapitałem.
pracownik 2010-06-08 14:20:23
Kolego Nick-u wyluzuj trochę. Jeśli jesteś jeszcze pracownikiem to się zwolnij ( wiem że nie ma z tym problemu) i poszukaj sobie innej pracy. Zaległości zostaną pewnie uregulowane jak firma stanie na nogi lub poprzez powołane do tego komórki gdy sytuacja się potoczy inaczej. W momencie gdy firma zaczęła mieć problemy wiadomo że wyjścia z takiej sytuacji są dwa i oba trzeba brać pod uwagę. Wiem że zarząd robi wszystko co i ich mocy lecz efekt końcowy nie jest niestety tylko od nich uzależniony. Nie ma sensu pisać i płakać. Każdy jest zdenerwowany ale decyzję co do swojej przyszłości musisz podjąć sam
XYZ 2010-06-10 17:27:33
I tak jak nic sie nie dzialo w firmie tak sie nie dzieje... informacji odnosnie wyplaty wynagrodzen nadal brak, jak rowniez odnosnie obecnej sytuacji firmy. Prezesi nadal rzucaja w mailach tylko puste slowa bez pokrycia i to chyba juz w tej firmie sie nie zmieni.
Nick 2010-06-10 19:34:55
No... a kolega "pracownik", to jestem ciekawy, czy tak samo tłumaczy się żonie, że kasy do domu nie przynosi - "kochanie! nie mam wypłaty, ale wiesz - szef się stara. No chyba pracowniku, że mieszkasz z babcia i jej rentą :D
sakrum 2010-06-10 23:46:28
wszystkie oszołomy co pisza "zla firma nie wyplacaja jest zle, obiecali nie spelnili obietnic" i podobne farmazony niech pomysla: jesli firma nie placi Ci miesiac dwa, to sie zwalniasz idziesz do sadu pracy i juz po krzyku szukasz nowej pracy, a jak jestes [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] to siedzisz i czekasz. No jest jeszcze jedna opcja nie jestes [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ale tworzysz firme nie bedac pustym od srodka wyrobnikiem. Jesli tak jest to zauwaz ze choc kasy nie placa nie zwolnili ani jednej osoby, i nie odcinaja sie od zaplacenia calej zaleglej pensji nawet tym ktorzy nie przychodzili do pracy z racji np. chwilowego zamkniecia salonu. Reasumujac , jesli wierzysz jak niektorzy ze firma mimo problemow wyciagnie sie z dolka i bedzi epamietac o tych ktorzy zostana i dasz rade pociagnac bez kasy pare miechow- zostan i przestan pierdzielic i sie zalic na forum , opcja druga - masz to w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] lub nie dasz rady pociagnac bez kasy pare miechow- rzuc to w pizdu i zadaj kasy przez Sad pracy. SPRAWA PROSTA - no chyba ze jestes [usunięte przez moderatora], to bedziesz jeczal i kwekal jek cie zla firma skrzywdzila.
pracownik 2010-06-11 09:15:19
Jest dokładnie jak przedstawił to poprzednik. Starałem się to powiedzieć w mniej dosadnych słowach. Wiadomo że jest ogromny problem ale patrząc dalej ważne jest jak zarząd podchodzi do pracowników. Poczytajcie na tej stronie o innych firmach w jaki sposób rozwiązują takie problemy. Lektura ta może dać wiele do myślenia. Sam pracowałem w salonie prawie do maja i teraz dopiero czekając na nową lokalizacje mam wolne ( nie ukrywam że szukam zajęcia lub poszukuję innych metod zdobycia pieniędzy). Wiem że rozwiązanie tej sytuacji nastąpić musi juz niebawem. Mam takie same kłopoty finansowe jak każdy a może nawet większe ale płakać i straszyć sądami anonimowo nie mam zamiaru. Jeśli ktoś musi lub chce niech wykorzystuje środki jakie mu prawnie przysługują a nie wypisuje te same słowa co pare dni. Lepiej ten czas spożytkować na szukanie innej pracy lub zwolnienie się i pobieraniu przysługującego zasiłku z urzędu pracy. Gdy przyjdzie czas zaległości się odzyska a sam zarząd wiem że potraktuje to priorytetowo.
Pracowałem tam :P 2010-06-11 18:30:50
Nie pracuje w tej firmie już długi czas, ale czytając to po prostu nie mogę ze śmiechu. Nie chodzi mi o to, że ludzie nie dostają wypłat, bo to jest akurat karygodne i poniżej jakiegokolwiek poziomu biznesowego. Śmieszą mnie osoby, które są pro H&B. Piszą to albo osoby związane bezpośrednio z kierownictwem/zarządem które nie rezygnują z pracy tylko i wyłącznie dlatego, że na ich wypłatach są solidne sumy, albo osoby mające wypaczony sposób postrzegania relacji firma-pracownik. Dla tych drugich chciałbym wam wyjaśnić jedno. To, że nikt was nie zwalnia to nie jest dobra wola pracodawcy i gest dobroci tylko wykorzystanie wspaniałego zasobu ludzkiego jakim jest darmowa siła robocza. Naprawdę rozbawia mnie to, że wierzycie w jakieś super docenienie ze strony przełożonych. Jedyną nagrodą realną jaką możecie zdobyć jest pensja :D i jak będziecie mieli farcik to jeszcze maila z gratulacjami od prezesa. Do tego momentu możecie już wylądować w wariatkowie, a wtedy kierownictwo was zwolni, bo już nie będziecie pracować wydajnie, a w firmie taki pracownik się nie przyda w czasach wzrostu. Podsumowując nikt, nigdy, nigdzie, nie doceni waszego zaangażowania do póki nie będziecie wpływać na dobro firmy i nie będziecie potrzebni. Tyczy się to każdej firmy nie tylko H&B. Róbcie tak żeby było wam najlepiej. Lubisz pracować za grosze albo za darmo to to rób i nie płacz. Jak nie to się zwolnij i idź do sądu. H&B to nie jest dobry wujek tylko pracodawca z problemami, więc nie licz na głaskanie po główce. Przy okazji pozdrawiam całe kierownictwo. Co jak co przegrałem zakład, bo nie liczyłem, że przetrwacie do wakacji 2010.
aaa 2010-06-13 08:33:41
Ludzie tez tam pracowalem. CI co odeszli znalezli poprostu inna robote Ci co zostali tej roboty jeszcze nie znalezli bo nikt mi nie wmowi ze jej nie szukaja. Jak firma padnie i tak kazdego czeka latanie po sadach i czasochlonne walczenie o zalegla kase. Jak jakims cudem przetrwa wtedy to samo tylko ze szybciej kase bedzie mozna odzyskac. Wiadomo ze firma to firma i zalezy jej na swoich interesach. Na szczescie jest to firma z gatunku S.A. i nie moze tak poprostu zniknac. Sad , syndyk i takie tam sprawy ktore ulatwia odzyskanie kasy tyle ze troche to potrwa. Moim zdaniem stanie sie cud jesli powroca na rynek bo dlug caly czas im rosnie. Ogolnie prace gdy firma byla wyplacalna wspominam normalnie znaczy sie bez wikszych negatywow i pozytywow.Zwykla robota jakich wiele za standardowe 1400 do lapy
anonim 2010-06-13 14:28:31
witam, pracowalem w handb praktycznie od samego poczatku i po kilku miesiacach podziekowalem, temu pracodawcy... H&B Notebooks to firma zrobiona na bazie Karen Notebooks, zabrali kierownikow z Karenu, ksiogowych i pracownikow, zabrali zaopatrzeniowcow i handlowcow i mysleli, ze bedzie jak w bajce... tylko chyba kazdy zapomnial o tym ze Karen nie przynosil zyskow...

No i stalo sie... Dalej zatrudniali siostry i braci pracownikow, zony i mew, kolegow i kolezanki, kazdy tam siedzial na [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i czekal kiedy zacznie sie cos krecic. Co sprytniejsi handlowcy i kierownicy regionalni dali noge... W firmie nikt nic nie wiedzial, a ludzi tylko przybywalo, ciagle nowe pomysoy i nowe stanowiska, tylko nikt nie dbal o realizacje tych pomyslow ani o nadzorowanie pracy dziesiatek koordynatorow i ich koordynatorow... a o kwalifikacjach kadry kierowniczej nie bede pisal bo to nie jest portal satyryczno-rozrywkowy.

Zanim podpisalem umowe o prace bylem w siedzibie na szkoleniach i rozmowach bylo jak w bajce... tylko ze to byza bajka bez happy endu.

Firma zrobiona na zlosc Karenowi, zabrali nawet kolorystyke Karenu i wspomnianych pracownikow. Jakis czas temu Karen wyciagnal kopyta, a potem [usunięte przez moderatora] polozyli HandB,
123 2010-06-13 16:56:43
O widzę, że ich strony www.handb.pl i www.e-hb.pl już nie działają od kilku dni??
anonim 2010-06-15 20:23:33
Czy wie ktos moze kiedy ta firma zacznie splacac i dzialac lub kiedy wreszcie oglosi upadlosc?? Dla pracownikow jedna z tych opcji jest najlepsza bo obecny stan jest najgorszy z mozliwych. Oficjalnie firma istnieje i funkcjonuje choc wszyscy wiedza ze lezy i kwiczy.
Nick 2010-06-15 23:16:08
Proszę, poczekaj jeszcze "kilka" miesięcy, przecież wszystko jest na dobrej drodze... A tak przy okazji, to za ile miesięcy wiszą Wam kasy bo strasznie chciałbym się dowiedzieć, ile to jest to "kilka") ?
zaciekawiony 2010-06-16 09:44:41
kilka miesięcy = już prawie 8 miesięcy. Ciekawe jak ta firma nie ogłosiła jeszcze upadłości i w jaki sposób im się to udaje.
123 2010-06-16 10:09:51
Panowie prezesi, czy w takim razie nie jest wam wstyd? Jak można łudzić tak ludzi? Prawie 8 MIESIĘCY bez wypłacania wynagrodzeń i łudzenie ludzi? Wiecie jak to się nazywa?
zaciekawiony 2010-06-16 10:40:27
czy jest ktoś kto złożył pozew do sądu pracy?
1234 2010-06-16 11:14:56
czekam wiec na wzor. chcialbym jak najszybciej zlozyc pozew bo i tak dluga i kreta droga przed nami aby odzyskac pieniadze.
ar 2010-06-16 11:18:50
Na przeszkodzie stoją wakacje, ale pierwsza rozprawa w sądzie pracy powinna się odbyć sierpień/wrzesień.
1234 2010-06-16 11:22:20
Sprawe trzeba zalozyc choc ja osobiscie licze ze wejdzie szybciej syndyk i zacznie wykonywac swoje obowiazki czyli miedzy innymi pieniadze dla pracownikow
Grace 2010-06-18 13:01:14
Witam

Jestem klientem firmy , i jestem ogromnie rozczarowana salonem na ul.Połczyńskiej,miejsce do ktorego przychodzą klienci jest salą wystawową i jest niesamowicie brudne,wszedzie pełno kurzu,kartonów, reklamowek.!!!! Na zamowienie miałam czekać góra 4 dni czekam juz 2 tygodnie!!!! Dzwoniąc non stop do salonu i pytając co sie dzieje.To są Kpiny i totalne nie szanowanie klienta.Nie polecam absolutnie salonu!!!!!!!!!!!!!!
anonim 2010-06-21 22:46:55
kierownictwo olewa totalnie klientów ... jak tak można !!!!!
A pracownicy nie dostają pensji od kilku miesiecy !!!!! do sądy pracy idźcie, a nie czekajcie na wypłatę !! .........
wku...ony pracownik 2010-06-24 08:22:26
Informuję, że do 16 lipca 2010 istnieje możliwość bezpłatnego dopisania dłużnika do bazy Krajowego Rejestru Długów pod adresem: http://konsument.krd.pl/. Można sprawdzić także siebie.
... 2010-06-30 14:50:39
Pewnie nic sie nie dzieje. Jakims cudem i to jest dziwne nie bylo jeszcze wniosku o upadlosc wiec jeszcze "istnieja" pograzajac swoich pracownikow ktorzy po tylu miesiacach bez pensji sami juz nie wiedza co robic dlatego siedza potulnie liczac na cud. Gdy juz wreszcie nadejdzie czas upadku zostana z reka w nocniku i beda szukac w sadach kasy z majatku firmy ktorego to firma ta nie posiada. Informacji zero dzialan zero. Ciekawe kto teraz chcialby inwestowac w firme ktora ma tyle dlugow. Kto chce aby czesc jego kasy poszla na zaleglosci pracownicze i czynszowe?? Sami sobie odpowiedzcie
Zacznijcie myśleć... 2010-07-21 20:51:50
Ludzie zamiast wypisywać głupoty na tej stronie złóżcie zbiorowy pozew o upadłość firmy. Potrzeba do tego minimum 10 pracowników. Nie ma co się łudzić na podstawie tego co tu piszecie można być w 99% pewnym że firma się już nie podniesie. Walka prezesa trwa ale pewnie o ratunek własnej............
zummi 2010-07-24 23:34:38
Generalnie ta osoba ma racje
Proszę .Złączmy siły w jakiś sposób i zróbmy to .....szkoda gadania bo nikt za nas tego nie zrobi
wkur.... 2010-07-25 11:47:08
Pytanie jak się zorganizować skoro jesteśmy rozsiani po całym kraju i każdy zmaga się z problemami w jakie Nas wpakowała firma H&B.
long 2010-07-26 09:57:01
ludzie ale w czym wy macie problem ? ilu z was poszlo do sadu ? ilu zawalczylo o swoje prawa ? tylko siedzicie i narzekacie..
Fruit 2010-09-06 16:26:11
A, ja mam pytanie czy firma H&B Jeszcze w ogóle istnieje? Proszę o odpowiedź osobę która cokolwiek wie na ten temat.
xyz 2010-10-05 11:04:22
Jak na razie to panowie nie odbierają listów poleconych z sądu. Ale już Sąd zabrał się za to. A jak nie to sąd sądem...
anonim 2010-12-21 22:49:19
Ja mam lada dzień rozprawę i nie popuszczę im. Rynek IT wcale nie jest taki duży i hermetyczny, więc wcześniej czy później wejdziemy sobie w drogę. Poza tym myślę, że spokojnie możemy sobie tu pisać na forum publicznym - w przeciwieństwie do braci G. nie mamy nic na sumieniu.
Ile miałeś rozpraw w tej sprawie ? Rozmawiałeś z komornikiem?
byłypracownik 2010-12-22 10:37:57
Po prostu nie mam zamiaru dawać im nic ciekawego do poczytania. W końcu kasę odzyskamy. Ale to trochę potrwa. Nie mam słów którymi mógł bym określić ich funkcjonowanie na rynku.
Pająk 2011-01-07 12:26:14
Udało się komuś odzyskać kasę? Komornicy dają rade czy też są na sznurku prowadzeni ?
komornik 2011-01-12 23:33:37
Zawsze można na komornika złożyć skargę.
anonim 2011-01-13 21:44:17
Polecam! A czy wy pracownicy nie możecie się jakoś zrzeszyć i próbować wspólnymi siłami odzyskać pieniądze?? Przecież to wszystko co tu piszecie to jakaś paranoja!! Czy ta firma jeszcze istnieje?? Ma jakieś aktywa??
Paweł 2011-01-17 23:12:52
Ciekawy artykuł. Dziękuję, że zwróciłeś nam na niego uwagę.
anonim 2011-01-26 15:53:09
Ludzie słuchajcie. Informacje najnowsze są takie. Firmy windykacyjne nie chcą się już zajmować tym [usunięte przez moderatora] bo jak się nieoficjalnie dowiedziano firma H&B to wielka breja a pieniądze, które są nam winni są niestety nie DO ODZYSKANIA, gdyż nie ma z czego ich odzyskać. Ja proponuję zrobić to co trzeba zrzeszyć się grupą i chociaż złożyć wniosek o upadłość tej firmy. Jeśli ktoś wie jak załatwia się formalności w tej sprawie to niech napisze. Nie ma co dłużej czekać bo na co?
siema 2011-01-26 21:06:15
jak ty chcesz to zrobić nikt sie do ciebie nie odezwie i nie pie..... bo mnie to już w.... nie raz już tu czytałem że ktoś chce coś zrobić i żeby się odezwać a i tak lipa. Upadłości nie mają bo sąd oddalił wniosek znaczy że coś się tam tli i niech się tli bo chce moją kase. Skoro nie potrafili prowadzić firmy mogli się za to nie brać. Mieć takie zaplecze jak oni i nie dać rady ? Nie odzyskam kasy to trudno. Bóg rozliczy każdego. Ludziom którzy tak postępują powinien zostać wydany zakaz prowadzenia działalności. Nabili nas w butelki. Wypruwałem sobie wnętrzności dla panów z centrali za .... NIC. Pozdrawiam Żadnej więcej sieci handlowej!
ccc 2011-04-04 18:11:24
W marcu zeszłego roku zapłacili za chyba październik 2009 więc stąd ten PIT
siema 2011-04-06 22:52:15
ja dostalem. Ale nie rozliczaj sie jak nie masz kasy ;] tak mi powiedziała kobitka w us. Dostaliście jakąś kase zaległą ?
anonim 2011-07-26 19:33:00
Z tego co mi wiadomo a co znalazłem w necie to znowu The Blues Brothers prowadzi/ą firmę. Znowu ktoś zostanie bez kasy a rząd NIC :) Gratuluje naszym politykom. Człowiek odzyska kasę dopiero w wieku 80 lat ;].
prośba 2012-02-13 16:03:58
Czy ktoś może podać mi aktualny adres tej firmy? Bo z tego co wiem na Połczyńskiej już ich nie ma...
karen 2012-06-10 20:00:06
katper - 2011-04-28 12:33:20

Czy można się czegoś o nich wiecej od Was dowiedzieć bo mam zamiar nasłać prokuraturę na prezesów
Panie i Panowie,
przedewszystkim musicie miec sadowy nakaz zaplaty zaleglych wynagrodzen. W tym celu skladacie odpowiedni pozew w sadzie pracy dolaczajac wszystkie dokumenty zwiazane z Waszym zatrudnieniem. Jesli nie dostaliscie swiadectw pracy, to w pozwie zamieszczacie rowniez wniosek o wydanie nakazu wydania tego dokumentu. Dobrze by bylo (dla Was) jesli zlozyliscie wymowienie umowy o prace w trybie bodajze art. 52 kodeksu pracy (nie terminowe placenie wynagrodzen przez pracodawce). Dzieki temu powinniscie otrzymac zalegle wynagrodzenie, odszkodowanie w wysokosci wynagrodzenia oraz wynagrodzenie za okres jaki teoretycznie uplynalby przy normalnym wypowiedzeniu z tytulu stazu pracy (np. osoba pracujaca w firmie dluzej niz rok ma miesiac wypowiedzenia).

Jesli dostaliscie od pracodawcy PITy na ktorych widnieja kwoty z kosmosu, to wraz z PITem skladanym do US powinniscie zlozyc pismo z informacja iz dostaliscie od pracodawcy dokument zawierajacy nie prawdziwe dane oraz dolaczyc do tego pisma pit od pracodawcy plus ewentualne potwierdzenia przelewow jakie otrzymaliscie blizniakow z tytulu umowy o prace.

Nastepnym krokiem jest sprawdzenie w Zus czy odprowadzali oni za Was skladki. Jesli tego nie robili, to skladacie stosowne pismo w ZUS.

Wracajac do meritum:
Jesli macie juz wyrok z sadu pracy, to najlepiej jak skrzykniecie sie w wieksza grupe, znajdziecie dobrego prawnika (w razie czego moge sluzyc pomoca w dotarciu do niego) i zlozycie pozew o sciagniecie Waszych wynagrodzen bezposrednio z prywatnego majatku zarzadu.

Bedziecie musieli zlozyc sie na wnagrodzenie prawnika oraz oplate sadowa (5% wartosci pozwu). Im szybciej to zrobicie tym lepiej.
karen 2012-06-10 20:12:22
aktualny sklad zarzadu oraz informacja czy zgloszono do upadlosci:
Bishop 2015-01-05 18:37:35
Rzeczywiście nie ma żadnych informacji o nich, chociaż ja np. kierowałem się statusem w KRS online, a tutaj nic nie zostało zmienione http://www.krs-online.com.pl/hb-notebooks-s-a-krs-271433.html Wiadomo co było przyczyną upadku firmy, która przecież nie należała do najmniejszych i miała sporą część rynku lokalnego?
grzesiu 2015-03-06 19:21:54
a to mnie zaskoczyliście solidnie informację że firma H&B Notebooks S.A. upadła i nie istnieje. no ale tak to jest jak się nie ma w domu internetu, potem mam takie niespodzianki. również bardzo mnie ciekawi co doprowadziło do tak nagłego upadku takiej wielkiej korporacji?szkoda, myślałem u nich o pracy teraz
rekord 2015-03-26 02:41:18
a profil na innej stronie to jeszcze widziałem, ale faktycznie dawno tam nie było żadnych aktualizacji. cóż pozostaje się pogodzić z tym żę firmy nie ma i zacząć szukać czegoś innego w branzy. praca informatyka to nie jest najłątwiejsza praca i czasem warto mieć coś pobocznego. mam nadzieje, że pomożecie mi jakoś.
pimo 2016-06-27 09:36:27
No ale gdzie ich znaleźć ?
Zostaw swoją opinię o H&B Notebooks S.A. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie H&B Notebooks S.A.