Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ProEco One sp. z o.o. w Gdańsk

Tomek Nowy wpis

Miałem przyjemność brać udział w kursie na pracownika biurowego w Olsztynie. musiałem się dowiadywać kilka razy kiedy będą warszaty z doradcą zawodowym bo trudno było wyznaczyć terminy tym samym krzyżując moje plany np na jakikolwiek dłuższy wyjazd-trzeba było siedzieć na 4 literach i czekać na wiadomość. Na maile nie odpowiadają albo z kilkudniowym opóźnieniem. Robią wielką filozofię z wysyłaniem i odsyłaniem dokumentów zamiast np uprościć sprawę robiąc ksero lub skan bez wysyłania sterty papierów. Sam kurs opóźnił się o kilka dni, na zajęciach było przyjemnie były przygotowane materiały a wykładowcy mieli dużo wiedzy, testy nie były trudne do zaliczenia. Podczas trwania kursu nie było zapewnionych posiłków choć zajęcia trwały ok 8 godzin i kończyły się ok 17-18. Posiłki były podczas warsztatów z P. Elizą. CHAOS w planie jak i przekazywaniu informacji jak wypełniać papiery podczas stażu-musiałem się dowiadywać kilka razy na temat tych samych rzeczy jak półgłowek. W mojej grupie wszyscy znaleźli sobie miejsce na staż na własną rękę, Panie z Olsztyna niby też miały jakieś miejsca do zaoferowania ale były to miejsca na zasadzie masz staż a potem wypad. Bardzo nie spodobało mi się, że robią podkopy ludziom którzy idą na staż od nich, pod koniec stażu niby udają zatroskane pytają czy wszystko ok a pozniej dzwonią do waszego pracodawcy pytając się czy nie chce kolejnych stażystów co powoduje że wy nie będziecie mieli szansy na zaczęcie pracy na umowy o pracę! Jeśli Janusz przedsiębiorca pod koniec waszego stażu weźmie nowego stazyste wiedząc że dostanie za niego 400 zł co miesiąc to możecie być pewni że możecie szukać sobie nowej pracy i że to zasługa którejś z tych miłych Pań. Zapis w umowie, że pracodawca musi zatrudnić was/zaproponować umowę na co najmniej 3 miesiące na co najmniej 1/2 etatu jest nieprawdziwy! Może was zatrudnić na 3 dni a potem was zwolnić bo przecież już nie jesteście związani pro eco i nie dostaniecie żadnej pomocy. Plusem było regulaminowe wypłacanie pieniędzy na konto za kurs i staż. Ogólnie dużo nerwów i dezinformacji. Ps. Pani Małgorzato, jeśli to Pani czyta to niech Pani nie ściąga butów w miejscu pracy, przynajmniej kiedy ktoś wchodzi do Waszego biura...

mika Nowy wpis

nie polecam tej firmy w Elblągu tez jest biuro, pani Eliza mysli ze kedy wielka dama bo przyjedzie raz na miesiac i sprawdza kurze zamiast zajac sie tym co.nalezy do koordynatora to tatajaca hogata chlopa niem ma i komin nieprzeczyszczony cnota pada na mozg, a ta firma to odzusci kasa nie w tetminie a nie wspomne o L4 ze nie wyplacaja. Nigdy wiecej wspolpracy z ta firmą.

Proeco nigdy wiecej Nowy wpis

Czy mogę prosić wszystkie osoby z Olsztyna komentujące tutaj o kontakt na podany adres e-mail? Potrzebne jest mi parę informacji również od was bo chciałabym coś z tym zrobić.Jestem również oszukiwać i okradana przez tą firmę. Proszę was o emaila na ten adres : blakarmi@o2.pl

jp czyli j**** proeco Nowy wpis

Dawno nie miałam do czynienia z tak niekompetentnymi ludźmi i tak paskudną firmą. Nie dość,że nie trzymają się ani trochę zasad jeśli chodzi o wypłaty stażowe i zwroty za dojazdy mimo spełniania wszystkich wymogów z umowy panuje u nich totalna samowolka. W biurze w Olsztynie siedzą pindy udając wielce zapracowane,a całymi dniami opychają się ciastem i kawą. Nie potrafią załatwić sprawy za jednym razem, tylko co chwilę trzeba do nich latać,bo czegoś zapomniały oddać lub wypełnić. Na każde racjonalne pytanie co do umowy jest (usunięte przez administratora) odpowiedź i wymyślanie wymówki. Traktują stażystę jak dziecko,które nie zna swoich praw i robią z ludzi idiotów. (usunięte przez administratora)NIE POLECAM tej firmy, szczególnie oddziału w Olsztynie,chociaż jak tu mają taki (usunięte przez administratora) to w innych placówkach jest podobnie. Skoro moja negatywna opinia nie jest pierwsza to znaczy,że coś jest nie tak z całą firmą. NIGDY WIĘCEJ

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie ProEco One sp. z o.o.? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
logo firmy Psycholog
logo firmy E-learning Content Creator
logo firmy Specjalista ds. sprzedaży B2B
Amadeusz Krebs Ikuchnia
Zawiedziona

Nie polecam firmy proeco one w Olsztynie.Panie są niekompetentne .Nie wypłacają pieniędzy na czas .Nawet po kilkukrotnych upomnieniach .

@Zawiedziona

Potwierdzam. W Gdańsku to samo, ja mam w umowie,że pieniążki powinny być na koncie na koniec danego miesiąca. Dzisiaj już jest 9.01.2020 i dalej pieniędzy nie ma!!! Dzwoniąc do firmy Pro Eco One,udzielili mi takiej odpowiedzi,cytuję: że oni mieli wolne do 6 stycznia br. i jeżeli wszystkie dokumenty wyszły 7 stycznia od nich,to mogę się spodziewać pieniędzy pod koniec tygodnia. Bo nie jestem jedyny do wypłaty, co to wogóle ma znaczyć !!! A co to mnie obchodzi że oni mieli wolne? Że sobie przedłużyli weekend??? Na umowie jest jasno napisane: że zwrot kosztów i inne świadczenia,będą wykonywane na podany rachunek bankowy nie rzadziej niż na koniec każdego miesiąca. To się nadaje tylko do prasy !!! Czekam do jutra-10 stycznia,jeżeli dalej nie będzie pieniędzy na koncie, to pójdę gdzie trzeba. Bo to jest robienie ludzi w " bambuko" !!!

xxporażka
@Mrówka

tak samo jest u mnie , przed świętami skończyłem szkolenie i żadnego przelewu już nie wspomnę o zwrocie za dojazdy. cały czas mieli wytłumaczenie ,że nie dostali rozliczenia godzin zajęć a dziś otrzymałem wiadomość że już dawno dokumenty moje są rozliczone.

@xxporażka

Do tej pory nie masz kasy?

xxporażka
@Mrówka

Żadnego przelewu, dali Ci chociaż kopie umowy na początku ?

@xxporażka

Przesłali mi e-mailem,jak do nich zadzwoniłem i powiedziałem, żeby mi przesłali. A ty co? Nie masz nawet umowy? A dzwonisz chociaż do nich i się pytasz,co z kasą? To jak brzmi odpowiedź? Weź załatw sobie tą umowę. Jestem ciekawy,czy ktoś wogóle dostał od nich kasę?

@Mrówka

Dzwonie dzwonie ale już mi pismo dali że otrzymam daną kwotę za całe szkolenie ale jak się pytam dokładnie kiedy to nie potrafiła mi na to odpowiedzieć bo to już inna osoba robi. A o umowie też mówiłem i dalej czekam.

@Mrówka

@Mrówka słyszę ta samą śpiewkę jak do nich dzwonię .Mi na dodatek każą cały czas do nich dzwonić i się dowiadywać .wiszą mi już około 2000 złotych to są chyba jakieś kpiny. Czekam też jeszcze 2 dni jak nie to trzeba to zgłosić bo to są jakieś żarty .To samo mówiły mi z wolnym.Co mnie to interssuje ??????? Fajnie że one za swoje wolne dostawały wypłacane pieniądze. TLUMACZA SIE JESZCZE NATLOKIEM OBOWIAZKOW Nie mają czasu na wszystko .Dobrze że znajdują go na wyjście do sklepu po ciepłe bułeczki

Absolwent

Zdecydowanie polecam Pro Eco One w Gdańsku☺Swietna wspólpraca,fajni wykładowcy oraz szeroka teoria na dany temat.Powyższe negatywne opinie są naprawde błedne ..Jako absolwent jestem bardzo zadowolona i raz jeszcze polecam Wszystkim ,którzy chca zdobyc obszerniejsze doswiadczenia zawodowe☺????Pozdrawiam Pro Eco One w Gdańsku????????????????

@Absolwent

A kasę dostałaś??? Czy może jesteś od nich ??? że takie bzdety tu piszesz!!!

Norbert

Wiecie czy firma prowadzi rekrutacje do pracy? Jakies podpowiedzi o atmosferze i wynagrodzeniu??

kursantka

nie polecam

Vito
@kursantka

Czemu nie polecasz rozwiń

Agata
@kursantka

Rozwiniesz dlaczego nie polecasz? Są ku temu powody?

Filipek

@Nie ważne Możesz rozwinąć swoją opinię? Chyba, że to konkurencja?

@Filipek

Mogę. Nie jestem konkurencją.

Nie ważne

15 czerwca dla poprawki. Nie polecam. Na prawdę nie polecam.

Nie ważne

Nie polecam ich. Całym sercem, nie polecam w Olsztynie brać udziału w ich projekcie. Babki są nie kompetentne. Kurs zaczety 10 maja. Mija 15 maj. Brak kasy za kurs. Brak kasy za zwrot za dojazdy. Czekam tylko żeby uwolnić sie od nich. Z calego serca nie polecam.

Pytanie mam, może ktoś z uczestników szkoleń będzie zorientowany. Jak wygląda sytuacja ze stażami w przypadku innych szkoleń aniżeli szkolenie na testera manualnego. Czy tam staże są organizowane przez firmę, czy trzeba jednak liczyć na siebie i staży (lub od razu pracy - lepiej!) szukać samemu.

Grażyna

Nawet najlepszym zdarzy się czasami jakaś wpadka. Generalnie firma robi dużo dobrego i nie ma co narzekać.

Osoba uczestnicząca.
@Grażyna

Tylko, że tych wpadek że stażami za ostatni miesiąc było bardzo wiele. Praktycznie nikt z manualnych stazy z proeco one nie dostał, za wyjątkiem jednej osoby, która dopiero co sama znalazła firmę. A umowa miedzy proeco one a kursantem mówi co innego. Grażyna, marketing natywny, jak o tym wcześniej była już mowa tutaj na forum.

@Grażyna

Czy to prawda że w umowach nie ma podanych ram czasowych do kiedy kurs zostanie zrealizowany i firma odwołuje się do ram czasowych projektu unijnego pozwalając sobie na to aby ludzie czekali aż finansowanie z UE się skończy?

Projektant
@Marek

Tego nie wiem. Wiem jedynie tyle, że mój projekt trwa np. ponad rok (ok. 14 miesięcy). Wówczas sam chyba się kończy.

AnnaMaria

BEZ-NA-DZIE-JA. Firma zobowiązała się do szukania stażu dla kursantów- po paru miesiącach BRAK jakichkolwiek odert z ich strony i maile sugerujące, byśmy stażu poszukali samodzielnie. Zkursu jestem zadowolona- był robiony przez firmę zewnętrzną, poza tym firma nie zrobiła NIC w kierunku naszych staży.

Wojciech
@AnnaMaria

Czy znasz postanowienia tego zobowiązania, jakie przedstawiła Ci firma? Jeśli nie wywiązywano się z umowy, czy próbowałaś dochodzić swoich praw w inny sposób? A może w między czasie zgodnie z sugestiami próbowałaś także samodzielnie poszukać ofert stażu? Powiedz proszę coś więcej na ten temat.

Anonymous
@Wojciech

Panie Wojtku, jeżeli jest zawierana umowa określającą prawa i obowiązki stron, to nie ma potrzeby zawierania dodatkowych zobowiązań. Samodzielne szukanie ofert stażu jest we tym wypadku bez znaczenia, skoro umowa mówi tak a tak. To tak, jakby ktoś zawarł umowę z Energa na dostawę prądu i go nie otrzymał mimo wywiązania się z jej postanowień samemu (zapłaty za zobowiązanie). Zresztą samodzielne szukanie stażu wynikało z innego punktu umowy a nawet samego regulaminu projektów (dostępnych na stronie Proeco One). Jednak punkt taki obowiązuje równolegle z punktem mowiacych o stażach organizowanych przez te firmę.

Wojciech
@Anonymous

Dziękuje za szczegółowe objaśnienie sytuacji. Zapewne ta informacja będzie przejrzysta także dla osób, które zamierzały skorzystać z oferty stażowej. Pozostaje mieć nadzieje, że w firmie zajdą w tym sektorze jakieś zmiany na lepsze. Życzę powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

V
@Wojciech

W mojej ocenie wypadałoby nagłośnić tą kwestię staży. W pozostałym zakresie firma ProEco One w zasadzie wywiązywała się ze swoich zadań, do których zobowiązywała się niejako umową z uczestnikiem każdego z projektów. Szkolenia zaś organizowane są przez zewnętrzne firmy. W przypadku testerów manualnych jest to CodersLab. Nie wiem, jak wygląda sytuacja ze stażami w przypadku kursów na inne zawody.

Agata
@V

To zapewne będzie ważna informacja dla potencjalnych stażystów. A na pewno na forum są osoby, które są zainteresowane ofertą stażu w ProEco One. Dzięki Wam uzyskali oni przydatne informacje o przebiegu stażu. Pewne aspekty - nie da się ukryć - wymagają korekty, jednak być może i w tym aspekcie zaszły ostatnio jakieś zmiany? Jak myślicie?

Ten, kto odbył kurs na testera
@Agata

Swoją drogą sporo zostało wyuczonych tych absolwentów testów manualnych, że rynek trójmiejski praktycznie został zapchany nimi i oni jako nowicjusze w branży IT nie mogą tam znaleźć swojej pierwszej pracy. I jak się okazuje, firmy niby nie chcą przyjmować również kursantów z projektów ProEco One i stąd wychodzi ten brak wywiązania się ze staży. Moim zdaniem dobrze byłoby wpierw przeanalizować sytuację na rynku pracy a potem dopiero brać się za organizowanie kursów dla ludzi wraz ze stażami dla nich. Cóż, jakoś świeżaki w testowaniu oprogramowania mają na rynku trudno i to bardzo trudno.

Xxx

Masakra jakaś. Szkoda że oceniacie proeco one no to z nimi zawiera się umowę. A tak naprawdę to zewnętrzne firmy prowadzą szkolenia. Oni sami kur znają zapisów we własnych umowach. W sekretariacie co chwila inny pracownik, który nic nie wie. Ciągną tulko kasę z projektów unijnych. A jak zapytałem o jakiegoś kierownika to usłyszałem że mieszka w Warszawie. W Gdańsku jest raz na pół roku. Nie polecam!!

Anahit
@Xxx

Ale od formalnej strony to jednak ProEco One ma ściąga na swoje barki obowiązek zorganizowania stażu. Co prawda w zewnętrznej firmie ale jednak z formalnego punktu widzenia spoczywa to na ProEco One). Owszem, jeśli chodzi o szkolenia, to faktycznie są one organizowane przez zewnętrzne firmy. Tak samo jednak to ProEco One nawiązuję tę współpracę. Trzeba przyznać, że same szkolenia odbywają się bez zarzutów (tam jedynie zawieść osoba prowadząca szkolenia, jak to zazwyczaj zresztą bywa w praktyce). Niemniej jednak obowiązkowe staże od strony organizacyjnej kuleją. Nawet ostatnio zorganizowali spotkanie dla uczestników projektu, gdzie obecny członek rady nadzorczej firmy stwierdził, że tak roszczeniowej grupy jeszcze nie miał ...

Osoba po kursie

Jestem po kursie w ramach jednego z projektów organizowanych przez ProEco One. Zawierane były z kursantami umowy przewidujące kurs (organizowany przez firmę zewnętrzną) i staż. Kurs został przeprowadzony zgodnie z planem i w całości (pierwsza połowa sierpnia 2018 roku). Staż zaś nie odbył się do dzisiaj, mimo zapisów w umowie i słownych deklaracji posiadania przez ProEco One kontaktów w firmach zaprzyjaźnionych. Jednocześnie istnieją jakieś wytyczne by co najmniej 80% kursantów otrzymało ten staż. Z mojego rzutu tylko jedna osoba go dostała (i w dodatku musiała go samodzielnie sobie znaleźć i zgłosić do firmy). Tak więc - szkolenie zadowala, organizacja staży - już nie.

Jan M.

Brałem udział w szkoleniu na Kwalifikowanych Pracowników Ochrony, szkolenie trwało niecałe 3 miesiące , zajęcia na strzelnicy - profeska! , zajęcia z samoobrony bardzo konkretne i przydatne ! polecam! Cena bardzo przystępna!

Uczestnik
@Jan M.

tylko że szkolenia są organizowane przez firmy ZEWNĘTRZNE< pro eco nie ma z ich jakością nic wspólnego

Anonymous

Jeśli chodzi o szkolenia, np w zawodzie testera manualnego, to lepiej nie nastawiać się na odbycie stażu. Co prawda w umowie szkoleniowej między kursantem a ProEco One jest zapis, że wśród programu danego projektu szkoleniowego (szkolenie jest przed stażem zawodowym) jest staż, to i tak firma go nie załatwi - pomimo tego, że jeszcze przed samym szkoleniem twierdzą o posiadaniu powiązań z zaprzyjaźnionymi pracodawcami. Tak więc z umów szkoleniowych nie wywiązują się do końca i stażu lub pracy po przekwalifikowaniu się trzeba szukać samemu ... wbrew treści umowy i zapewnień ludzi z ProEco One.

Aneta

@Pomyłka, o jakich dotacjach masz na myśli w swoim wpisie? Możesz wyjaśnić tę kwestię innym użytkownikom? Z informacją jaką zdecydujesz się pozostawić w tym wątku z pewnością chętnie zapoznają się inne osoby chcące wiedzieć jak najwięcej o ProEco One przed aplikowaniem do niej.

Zostaw merytoryczną opinię o ProEco One sp. z o.o. - Gdańsk

ProEco One sp. z o.o.
1.2/5 Na podstawie 68 ocen.
  • Wały Piastowskie 24
    80-855 Gdańsk