Opinie o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie DWS Draexlmaier. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w DWS Draexlmaier o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Tesla

Tesla wielki piątek 2 zmiany... Ich dobrze (usunięte przez administratora)

Tesla
@Tesla

Szkoda słów na to . Mogli by dać wolne Niemcy stoją wysyłka stoi wszystko ale pani kierownik powiedziała że absolutnie nie da wolnego

Perełka

Ktoś wie do kiedy ten Mercedes? Mają ponoć przyjść do nas na Teslę, a tak się składa, że coraz więcej zwolnień i przydałoby się wsparcie. No jest ciężko ale jak trzeba to ja będę robiła te dwunastki w wakacje i mam nadzieję, że inni też, musimy się solidaryzować bo tylko tak damy radę. Mam tylko nadzieję, że unikniemy jak na wielu innych projektach czterobrygadówki pod koniec roku, chociaż to coraz mnie prawdopodobne i skomplikuje wielu spraw. To jeszcze nic pewnego ale tak słyszałam. Trzymajcie się i pamiętajcie, że razem jesteśmy silniejsi.

@Perełka

Najpierw to niech wymienia brygadzistow bo wprowadzają beznadziejna atmosferę na tej całej tesli

jak to jest z tymi niektórymi ( oczywiście nie wszyscy ) brygadzistami? Im MNIEJSZY intelekt tym WIĘKSZE ego?

@/

a nie wiadomo co z nimi nie tak, niektorzy sa po kilku klasach skonczonych, ciezko z niektorymi

Miro
@/

skoro zostal brygadzista to znaczy ze go docenili ze dobrze pracowal ze byl najlepszy , tez sie staraj to moze zostaniesz

Fakt Autentyczny

Mierni ale wierni, kierownictwu oczywiście. Taka odpowiedzialność i obowiązki, a kasa nie powala. Jak ktoś się nadaje to bez żadnych problemów znajdzie jeszcze lepiej płatną pracę i bez takiej odpowiedzialności.

@Miro

Nie każdemu bycie brygadzistą do szczęścia potrzebne a wręcz wielu nie chce nim być bo to odpowiedzialność a kasa niewiele większa tak jak i za godziny nadliczbowe jakieś grosiki płacą

Obserwator

Co??? Jak kasa niewiele większa? Zarabiają na dobra sprawę z tysiąc więcej złoty jak zwykły pracownik. Nie wiem kto ich wybiera ale przykładowo Macan był projektem najbardziej zorganizowanym a teraz jest taka lipa że nie da się tego opisać... Nikt nie chcę tam pracować mało tego wymyślają sobie choroby typu uczulenie na klej? A czy w ogóle ktoś się przebadał? Ludzie ogarnijcie się...

Pracownik Macana
@Obserwator

Na macanie ostatnio pozmieniało się kilku brygadzistów na montażu i kaszerowaniu toppadów a prócz tego zmniejszyły się zamówienia. Z powodu tych mniejszych zamówień przerzucają ludzi po różnych stanowiskach a nawet przenoszą doświadczonych pracowników na inne projekty a potem zdziwienie że reklamacje są. Chodzi o to aby wszędzie było zrobione tyle samo i takim sposobem robi się bajzel na zakładzie i ludziom w życiu bo ktoś może mieć umówione wizyty ,ustawiony grafik z drugą połową a tu ci zmianę zmieniają. Na montażu ostatnio nie jest żle a może nawet zmiany brygadzistów niektórym wyjdą na dobre . Wielu ludzi jest na coś uczulonych ale ale nie koniecznie na klej albo chodzi o szkodliwe warunki . Zaniechać przerzucania po stanowiskach non stop to będzie dużo lepiej .Niektórzy też robią sobie wolne co kilka dni

Gdzie jest wpis Jessssicccci ? Fajnie napisała podsumowanie itp itd. Ale widzec chyba usunięte bo przecież prawdę napisała odnośnie tych co biedni muszą pracować bez windy

Technolog produkcji

Powiedziałem co wiem, oni czego oczekują i co maja, na czym polega praca, było kilka pytań technicznych. Pytali o angielski i dlatego nie dostałem pracy, bo już długo nie używam.

O doświadczenie, wiedzę techniczna , co robiłem, sprawdzali język angielski, o finanse, okres wypowiedzenia

Kuba

Montaż, co tak mało? Przypominam, że premia jest uznaniowa.

@Kuba

Czyżby komentowanie tego wpisu było zabronione ? Pytałem tylko na którym projekcie mało i dlaczego Kuba straszy premią ? Jak zaczną zabierać premie to nie będą mieli ludzi do pracy

Mickey

Hej. Czy zakład ma postój w Wielki piątek?. Coś ktoś wie.?

Polecacie pracę na stanowisku referenta ds. logistyki? Ile jest zmian? Jak atmosfera w dziale? Jakie zarobki?

Klan
@123

To chyba 3 zmiany, ale nie od początku. Musisz zadzwonić do Kadr to ci powiedzą

Misia

Każdy projekt tak zaczyna, przecież trzeba jakoś ruszyć pełną parą. Pełna parą nie z pełnymi gaciami. Unormuje się. Ale to dla wytrwałych i tych co mają jaja. Jak się nie ma to się narzeka, że przez jakiś czas trzeba przycisnąć. Potem będziecie (usunięte przez administratora)..(usunięte przez administratora)jak małe samochodziki to będzie inaczej a jak ciągle narzekacie olto może pora nie łapać się pracy a wziąć przykład z ferdka

I już się zaczyna na porsche . Zajęli by się tak brakiem klimatyzacji i możliwości oddychania na halach produkcyjnych bo potem będą pretensje że normy nie wyrobione a nie czas pracy ważniejszy niż produkcja!!! Jaki jest mail do BHP???

@Gość

Brakem wentylacji miało być co chyba jest wymagane

Pożar w bur...

Wychodzi na to, że Tesla zaczyna pełną parą i nie będzie postoju w wakacje? Fajny urlop jak sobie odpoczniesz, a później po powrocie będziesz orać 2 lub 4 tygodnie po 12 godzin w upale, a nie czekaj bo mogą zrobić urlopy w maju jak będzie zimno i deszcze będzie lał. Nie wyjedziesz to zaoszczędzisz i będzie mógł/mogła podziękować.za ochronę twojego portfela przed galopującą inflacją. Praca tu lekka nie jest, pracuje sporo ludzi starszych i coraz mniej młodych bo powoli uciekają. Prędzej czy później zostaną same osoby które ogarniają jedne stanowisko i to też nie jakoś super bo przy tej pogoni za normą nie da się robić super produkcji bo i kiedy? Fakty są takie, że mamy rynek pracownika, a nie jak kiedyś co ludzie łapali wszystko co było nawet 3 zł na czarno za godzinę i byli wdzięczni, to niestety na szczęście nie wróci. Czterobrygadówka przy tym co się zaczyna dziać to nie są jakieś fantazje wyssane z palce i powodzenia w poszukiwaniach desperatów bo ludzie tutaj przychodzą pracować 5 dni w tygodniu i najwyżej jedną sobotę, a nie święta/sylwester i jeszcze się prosić miesiąc wcześniej o dzień wolnego bo robią problemy jakby świat miał się zawalić. Zadowolić za wszelką cenę niemieckiego klienta i miliardera z USA, a jak komuś nie pasuje to się zwolnij albo ci premię będą ucinać za to, że masz czelność się odezwać lub gdy nie przyjdziesz w sobotę, może kiedyś by to przeszło ale nie teraz. Z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc zamiast lepiej to robi się coraz gorzej.

@Pożar w bur...

Nie dramatyzuj na każdym projekcie na początku jest to samo tylko jak nygusowi Nie chce się pracować to narzeka a młodym to szczególnie lepiej z mamusia mieszkać i świrowac

Darek to Król Folii

To mówicie przyjaciele z Tesli, że w ten weekend dwie zmiany w sobotę pracują? My elegancko 5 nocek bo najwidoczniej nie zasłużyliśmy na dodatkowy dzień, wyrabiamy normy jak talala. Clue naszego sukcesu to Folia i najlepszy brygadzista Darek, z nim trzaskamy normy aż się kurzy. Jak już ktoś wspomniał niżej, gościu ma wszystkie maszyny w małym palcu i Folia idzie jak dzika, a jak my trzaskamy rekordy to i montaż aż dudni żebyśmy nie nadrabiali na inne zmiany. Powodzenia na audycie i trzymamy kciuki żebyście byli równie skuteczni jak my.

EstreLLa bim bam
@Darek to Król Folii

No i o to chodzi! Normalnie aż się chce robić części gdy wiesz o tym, że twoja praca ma sens i twoje ziomki z ziomalkami wykonają założone cele. Duma :)

Mariusz TESLA
@Darek to Król Folii

A gdzie się podziały te 2 nowe co przyszły do nas.z tego co się orientuję to je przenieśli z Siedlęcina oj dziewczynki nie ładnie tak uciekać na L4 bo napewno was nie przenieśli na inny projekt...

Natasza

Gdzie ten dyrektor czemu nie widzi jaki (usunięte przez administratora) jest na Mercedesie Dws 213 praca na ranną zmianę zaczynają o godzinie 7 i ciągle chodzą tylko palić papierosy Największy (usunięte przez administratora) kierowniczki odszedł na emeryturę

Zosia
@Natasza

Czy tak jest naprawdę że administrator usuwa prawdziwy wpis to może kobieta puścić więcej na fejsbuku i się dowie cała Polska jak są tolerowani pracownicy

W213
@Natasza

To zapraszamy. Popracujemy razem. Nataszo. Zobaczysz jak w 7 h zrobisz 8h. I ponosisz 120 desek. Zapraszamy bardzo.

@Natasza

Zaczynają przed 7 ponieważ, nie mają trzeciej zmiany i nie maja na początek pracy, wszystko trzeba na szykować,a normę trzeba zrobić,niech każdy patrzy na siebie,mi to nie przeszkadza jak niektórzy od kawki pracę zaczynają, a nie na forum takie bzdety

@W213

Praca na W213 w stosunku co do innych obszarów bardzo się różni ale proszę pamiętać że na wydajność całego projektu pracuje montażu i pakowanie .Jakiś problem zapraszam na montaż i pakowanie gdzie przez 8h trzeba wyrobić cel sztuka waży z 8 kg norma jest 120 szt na jedynym stanowisku więc proszę Sobie porównać ile Pan lub Pani dźwiga w ciągu 8 h a nie mówiąc ile sztuk muszą spakować pracownicy na Vide więc nie rozumiemy waszej pretensji zapraszamy na montaż a jeszcze bardziej na pakowanie bo gdyby taki pracownik np z szycia musiałby się przestawić to i wyrobić normę w ciągu 3 tygodnie to wielki szacun i powodzenia

Maciek

500zl Początek kwietnia

Ble ble ble
@Maciek

A spróbuj tylko zachorować to zabiorą ci wszystkie dodatki,dostajesz golutką wypłatę.

Były Pracownik

W pracy zależy Ci tylko i wyłącznie na pieniądzach? Draexlmaier to idealne rozwiązanie bo to jedyne co oferuje ta firma , co tu dużo pisać jeśli dopiero zaczynasz swoja karierę to nie jest zła firma na początek ale tylko na max rok lub nawet mniej . Niektórzy ludzie tam pracujący nie powinni mieć takich wysokich stanowisk bo to żart co tam się wyprawia dla nich jesteś nic niewartym (usunięte przez administratora) . Chcesz się wykazać i pokazać że coś umiesz? Świetnie w drexie nie dość ze to kompletnie zignorujemy to jeszcze będziesz miał bardziej przesrane i więcej roboty xD. Cyrk odjechał klaunów zostawił. Firma jak firma nic nadzwyczajnego ale ludzie tam pracujący zachowują się jak małpy które uciekły z zoo i tyle. Jedyny plus to ten system MyBenefit 4 stówki całkiem przyjemne a tak to (usunięte przez administratora)

Coraz gorzej w tej firmie. Nowy przewoźnik wozi nas jak w chłodni jak śledzie. Zimno jedziemy w kurtkach i mało miejsca. Potrafi brakować miejsc i trzeba jechać inna linia. Poważnie lepiej chyba zmienić firmę, aby godnie do niej dojeżdżać.

Www

A u nas wręcz odwrotnie. Jeździliśmy ściśnięci jak śledzie. Jak było chłodno włączał nawiew, ale jak gorąco o włączenie klimy nie można było się doprosić. Teraz to luksus. Ciepło, wygodnie i punktualnie. Bardzo pozytywna zmiana

?

Nie narzekaj bo jeździsz za darmo

Ela
@?

Bo za darmo to jak śledzie. Ciekawa teoria ale nie przystaje do drx który zarabia krocie na i dzięki pracy tych śledzi

Lili
@?

Za darmo? Przepraszam ale płacę, fakt mało ale płacę.

Pracownik T

Czy ktoś się orientuje czy będzie jakiś postój na tesli , bo ostatnio było bardzo głośno i nagle cisza

Ale numer , pani kierownik z Tesli już przesiała się na nowe biuro na tesli (biuro się mieści się przy schodach jak idzie się do szatni i bhp, a okno ma na wprost na hale tesli , już w piątek obserwowała swoich pracowników . Tak ze współczuje wam , bo teraz będziecie pod stałą obserwacja, i tak jest tam(usunięte przez administratora). a teraz to już w ogóle będzie (usunięte przez administratora)

Tomson

Dojeżdżamy teraz z nową firmą transportową Bieleccy i jest dramat na linii nr 6. Bus jest mały miejsca wyliczone co do 1-2 miejsc. Jest bardzo ciasno nie grzeją i nawet w kurtkach jest zimno. Wcześniejszy bus gasł po 10 razy w drodze, a w tym jest zimno. Szkoda, ze nie wygrała normalna firma tylko dorobkiewicze z Leśniej, a może Drex chciał oszczędzić.

Milka
@Tomson

Myślę ze stare projekty sa okej !wszystko dopracowane ludzie się znają,wiadomo co po każdym można się spodziewać....A brygadzisci jak każdy dla jednego porządku doradzi podpowie dla drugiego wyslucha i poda dalej......

Niki
@Tomson

Jakie zimno. Przecież tam można zamarznąć. Pakują nas jak szprotki, żeby ogrzewać się od siebie. Już same opinie na temat przewoźnika w google mówią same za siebie. Musimy coś z tym zrobić, bo dalej tak nie można.

Ktoś
@Niki

Oczywiście, że tak. Najprościej wypisać się z dojazdów. Ile wy tego miejsca potrzebujecie? U nas zmiana na plus. Jesteśmy zadowoleni z tego przewoźnika

@Tomson

W miejskim nr 22 w Jeleniej to samo. Na kursach po godzinie 5 i 13 już na pierwszym przystanku w Cieplicach miejsc siedzących brak a pod koroną to już pełny autobus bo małe bryczki dają . Nie dość że 8 godzin w pracy stoisz to jeszcze dojazd na stojąco i w ścisku. Trzeba pisać skargi do MZK

Majoyy

Hej , który projekt jest najbardziej normalny jak dla was , jest najbardziej w porządku i brygadziści to ludzie a kiedy świnie?

co za...

No i przez foliowanie będzie - 100 za pierwszą sobotę jak się nie przyjdzie i - 50 zadrugą. Jak nie potraficie normalnie gadać to siedźcie cicho, a nie później inni mają cierpieć, nie każdy może robić soboty jak ma dzieci i rodzinę i inne obowiązki.

@co za...

Nie którzy maja uprawnienia do pracy bez godzin nadliczbowych ale nie wiadomo czy są one respektowane. Na macanie jak będzie teraz pracująca sobota to będzie to skandal bo ludzi się nie daje na zastępstwa więc nie jest to wina pracownika tylko że problemami niedoborów obarcza się pracownika produkcyjnego. a najlepiej jak jedna osoba obrobi dwa stanowiska

@co za...

Na jakim projekcie te stawki i czy one są stałe ?

Folia
@co za...

Ty pewnie z montażu, gdybyście sie wyrabiali to by żadnych sobót nie było gdyby nie Darek to ta Tesla już by dawno padła, chyba jedyny który ma papiery na brygadziste i ogarnia na tip top wszystkie maszyny.

XD
@co za...

nie jest to wina pracownika jak maszyna się psuje po 20 razy dziennie, nikt nie chce pracować w soboty, ludzie na tesli się męczą po to żeby było dobrze a i tak zawsze jest mało, ludzie mają już dość, jak foliowanie ma iść normalnie skoro stoi jedna osoba

Zostaw merytoryczną opinię o DWS Draexlmaier - Jelenia góra

• Jak się pracuje w DWS Draexlmaier?

Zobacz opinie na temat firmy DWS Draexlmaier tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 617.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DWS Draexlmaier?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 566, z czego 180 to opinie pozytywne, 134 to opinie negatywne, a 252 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DWS Draexlmaier?

Kandydaci do pracy w DWS Draexlmaier napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DWS Draexlmaier