Opinie o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie DWS Draexlmaier. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w DWS Draexlmaier o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Asia

Co tam wogole odwala się na wykrawaniu? zwolnienia ryszady.20letnich pracowników zwalniają oco tu chodzi jakieś rodzinka robi brudy a swoich nie ruszy tylko dobrych ludzi zwalnia !!!!

Stary pracownik
@Asia

Zamówienia spadły i ludzi jest za dużo. Póki co przenoszą na inny projekt.Niech się lepiej za Ukraińców wezmą

@Asia

Trochę niezrozumiale piszesz, były jakieś zwolnienia ostatnio czy przenoszą jak ktoś inny napisał? Czyli rotacja można powiedzieć jest duża? Jeśli zwalniają, to zastanawiam się na jakiej umowie jesteście zatrudnieni skoro tak łatwo można pozbyć się wieloletnich pracowników?

Witam. Wie ktoś może czy w zakładzie można złożyć wniosek o zapomogę kredytowa, czy pożyczkę zakładową?

Chyba tak ale musisz zapytać w kadrach albo swojego brygadzisty. Z tego co wiem to można dostać zaliczkę na wniosek w kadrach ale czy powyższe to nie wiem

Jhv

Już nie ma pożyczek od 2-3 lat.

(usunięte przez administratora) Ten kto tam nie był to nie ma pojęcia jak tam jest. Pójdź tam sam/sama i sprawdź jak tam jest w rzeczywistości. Nie ma co wierzyć plotkom które rozpowiadają osoby którym nie chce się pracować. Ludzie robią tam normę na luzie jak wszystko działa ok. Nie pozdrawiam osób które wypisują takie bajki wyssane z palca. Bajkopisarze mający zawsze dużo do powiedzenia/napisania. Plotki i jeszcze raz plotki. Straszycie innych ludzi tą teslą.

@999

No rzeczywiście jest się o czym przekonywać, w tamtym roku grudzień przed świętami to praktycznie bez przerw i do samego końca. Jak znam życie to ten rok będzie podobnie bo zawsze jest nadganianie na styczeń przed nowym rokiem. W wakacje było ponoć pracowane po 12 h. Więc jak jest naprawdę? Może nam napiszesz?

Sylwia

Na stronie firmy wisi oferta o pracę na stanowisko Referenta ds. księgowości. Przy ogłoszeniu jest napisane, że praca ta odbywa się formie stacjonarnej bądź hybrydowej. Wiecie może, czy to pracownik dokonuje wyboru, w jakim trybie chce pracować? Czy decyduje o tym pracodawca? Może jest tak, że po jakimś czasie można dopiero przejść na częściową pracę z domu? :) Dajcie znać, bo praca hybrydowa odpowiadałaby mi najbardziej i na razie waham się ze złożeniem CV .

Technolog produkcji

Powiedziałem co wiem, oni czego oczekują i co maja, na czym polega praca, było kilka pytań technicznych. Pytali o angielski i dlatego nie dostałem pracy, bo już długo nie używam.

O doświadczenie, wiedzę techniczna , co robiłem, sprawdzali język angielski, o finanse, okres wypowiedzenia

Ciastko

Hej mam pytanie... jakie papiery i gdzie muszę złożyć aby przenieść się z jednego projektu na inny który JA CHCĘ i nie będzie z tym problemu?

Ktos
@Ciastko

Żadne papiery. Muszą się zgodzić na to kierownicy obu projektów i poprostu zostajesz przepisany na konto drugiego projektu

Tesla

Na tesle jak dostajesz bilet to już w jedną stronę, z tamtąd to już tylko wypowiedzenie cię uratuje

Trytttt

Czy na imprezę zakładowa można przyjść z osobą towarzysząca czy tylko ludzie z firmy ?

Tola
@Trytttt

A co to za impreza? Jakaś konkretna okazja? Brzmi ciekawie. Często takie coś jest organizowane? Oprócz tego zdarzają się też wyjazdy integracyjne w roku? W mojej obecnej firmie z tym krucho, a u was brzmi jakby było wesoło ;)

Pablo

Jak tam na imprezie zakładowej, ile rozwodów po imprezie? Cisza nikt nic się nie chwali, kto z kim.... ^^

Czy ktoś może wie czy na piknik w Jeleniej górze idą sami pracownicy czy można z rodziną?

_-_-

To wiadomo w końcu jak to będzie czy tylko sami pracownicy czy można z żoną czy nie ?

Fi
@_-_-

Sami pracownicy,będzie lista w formie elektronicznej ze zdjęciem w razie watpliwosci :p

Toppady

Ludzie co wy Wprawiacie! Robicie sobie non stop wolne na macanie i przez was zmuszają ludzi do godzin nadliczbowych opanujcie się! Brygadziści pojęcia trochę bo przecież jest lipiec ,wakacje i ludzie chcą więcej wolnego a nie mniej . Na halach gorąco że wytrzymać nie idzie a oni dwunastki! Może by tak okna na halach otwierali! Nie straszcie karami bo to nie przedszkole i niedługo posypią się wypowiedzenia jak tak dalej będzie! Powinniście pomyśleć również że osoby ok. 60-tki i 5-10 lat młodsze już się w życiu napracowały w godzinach nadliczbowych i chcą spokoju a nie obarczacie je problemami zakładu! Co to za traktowanie 60 latka na równi z 20 latkiem. KASIU Byłaś najlepszą brygadzistką na macanie tylko przerzucanie po stanowiskach było nie potrzebne. Serdeczne Pozdrowienia dla Ciebie i Dużo Zdrowia

@Toppady

Dziwne, że jeszcze się wypowiedzenia nie sypią i to nie tylko na tym projekcie. Pracy jest pełno wszędzie, a te 100 czy 200 zł gdy ma się lżejszą i spokojniejszą pracę można spokojnie gdzieś indziej dorobić

Antonio
@Toppady

Sprawa będzie do wyjaśnienia przez i stytujcje państwową ponieważ choćby osoby z 2 grupą niepełnosprawności pracują po 8 godzin zamiast po 7 jak w innych zakładach

Albik
@Toppady

Hmm to ile godzin teraz średnio pracownik jest zobowiązany w tej firmie pracować? Jak są nadgodziny to chociaż płatne jakoś ekstra, czy podstawowa stawka? Zapytam jeszcze o tę temperaturę na hali. Z racji tego, że jest tak gorąco, to fitma zapewnia Wam więcej przerw albo wodę chociaż? Ja właśnie szukam pracy i chcę kilka rzeczy sprecyzować. Może jednak by mi się tam spodobało.

@Toppady

Niech brygadziści sami pracują po 12 h w tej duchocie na produkcji i są też ludzie w biurze którzy pracowali na produkcji to można ich zmusić do dwunastek i nie decydować bezczelnie za innych

@Albik

Każdy projekt inaczej. Nie wiem jak teraz ale na takiej Tesli z początku roku wymyślili, że jak ktoś nie przyjdzie w pierwszą sobotę jaką trzeba to - 100 z premii, a drugą był - 50. Dodatkowo była informacja, a nie żadna plotka, że urlopy będą w jakimś tam terminie i część osób sobie ogarnęła nawet wczasy i nie minął tydzień i się okazało, że klient nie stoi i jak jedna zmiana idzie na urlop to pozostałe mają robić dwunastki. Jak teraz jest to nie wiem ale wątpię by ci ktoś napisał bo jest jakaś dziwna zmowa milczenia. Twarzą w twarz to trzeba uważać co się komu mówi bo później można mieć niewesoło.

Brygadzista

Ja nie to że nie chcę ale nie dam rady ze względów zdrowotnych i nawet jak będą proponowali to odmówię bo zdrowie najważniejsze . Dodatkowych pieniędzy za 12 -stki nie potrzebuje a jak będzie trzeba to wypowiedzenie się da. Po trzecie to wyciągnąłeś archiwalny tekst o bramie sprzed dwudziestu paru lat bo teraz pracy nie brakuje w Jeleniej

melodyjna

Nie wiem i właściwie czy to ważne skoro ludziom taka praca odpowiada? Wiele osób które umiały więcej niż jedno stanowisko już tam nie pracuje, a najwięcej na montażu bo tam najciężej jak to zawsze na końcu. Można wymagać od ludzi ale przede wszystkim trzeba się jakoś w miarę normalnie dogadywać żeby była dobra atmosfera to nawet pomimo ciężkiej pracy jakoś to wszystko ma ręce i nogi.

Brygadzista

Ponieważ do tej pory brygadziści na macanie byli w miarę normalni a niedawno odeszła najlepsza i się porobiło. Teraz ciągle mało i po trupach do celu bo trzeba się wykazać kosztem pracowników żeby premia była większa

Pracownik produkcji
@Antonio

Tak, W sąsiednich zakładach osoby z drugą grupa pracują po 7 godzin bo po 8 nie można a wszyscy ze wszystkimi grupami dostają dodatkowe pieniądze z PFRONU dwa razy do roku i to spore sumy! Co się z nimi dzieje w Drexie? I to jest sprawa do wyjaśnienie w związku z nierespektowaniem praw tych osób

@Pracownik produkcji

Cały zakład uczciwie pracuje, a więc 7:45 + 15 minut przerwy

Antywyzysk

Kto chce niech pracuje ale bez zmuszania zwłaszcza w Lipcu w upały i ograniczyć to wiekowo np. do 40 lat . I w związku z powyższą sytuacją proszę nie robić sobie wolnego po jednym lub kulka dni !

@Heh
@Toppady

(usunięte przez administratora)karać nie wyróżniać wszyscy pracownicy powinni być traktowani na takich samych prawach więc argument o traktowaniu 60 Latków tak samo jak 20 to argument wyciągnięty z (usunięte przez administratora)

melodyjna

Na Tesli cieplutko i gorąca atmosfera. Praca idzie piecem.

Tola

Jako Automatyk na produkcji ktoś z was pracuje, lub pracował? Jest wolne stanowisko i mój brat chce aplikować. Zastanawiam się, jakby to było pod względem wynagrodzenia, nawału pracy i ogólnych warunków, jeśli go wezmą. Co myślicie o tym stanowisku? Tak już z czystej ciekawości, ile osób pracuje na jednej zmianie w zakładzie?

Jest podwyżka od 1 lipca czy nie? Dostaliście może teraz aneksy? Bo jeden projekt jest na ponad 3 tygodniowym urlopie i nic nie wiemy

Stary 12345

Kiedy urlopowki wysyłają na konto?

Te ukrainki to potrafią wychodzić do kantyny posiedzieć w czasie pracy chyba zapomniały że przychodzą do pracy bo przerwa jest tylko jedna w szatni tez się popychają jak którejś(usunięte przez administratora)to zapamięta

Kiedy w końcu ktoś weźmie się za ukraincow?? Na palarni to można spotkać te same osoby co 30min. Już prawie wszystkie krzesła z kantyny są rozwalone bo wynoszą hrabiny ukrainskie na dwór i robią posiadówki po 20min gdzie Polacy muszą ciężko za nich tyrać z czego się śmieją na palarni nam prosto w twarz ... Polaków się gania po 5min, nie pozwala wychodzić do toalety . Przerwa 20min z ręką na zegarku a Ukraincom nikt uwagi nie zwróci!!!

Patka

Dalej tak gonią brygadowe z montażu czy na projekcie elektryka już luzik? Pytam bo ponoć mają nas tam przenosić czyli czuję, że słabo będzie.

Kamil
@Patka

Zależy na kogo trafisz, jak na panią R to powodzenia ten skrzeczący głos z kilometra słychać, ogólnie projekt na który najlepiej z nocnikiem przyjść bo o wyjściu do toalety to można zapomnieć chyba ze ktoś Cię zmieni.

Klarysa
@Kamil

Przecież każdemu pracownikowi należy się przerwa... A da się wybrać na jaki dział chce się przejść? Czy to od górnie ustalają?

Umiem liczyć

Nie adekwatne do cen i opłat a premia niedługo straci całkowicie wartość ale może to i lepiej bo większa podstawa będzie

melodyjna

Oni to mogą kontrolować podobnie jak PIP, a więc przykładowo zbyt gorąco czy coś. Podejrzewam, że być może poszło o warunki pracy i ktoś zgłosił jeśli faktycznie byli.

Tuti Fruti

Co powiecie o brygadzistach z tego projektu? Szczególnie montaż bo wiadomo, że na końcu najciężej. Panie są ok? Jeśli nic nie napiszecie to wychodzi na to, że to jednak ściema musi być z tym narzekaniem.

Obserwator

Na macanie toppadach pozabierali doświadczonych ludzi na V.V a Ci co zostali nie nadążają z produkcja więc zmuszają ich do pracy w soboty w czasie prywatnym a to już kpiny z ludzi. Ludzie na macanie wymagają wolnych sobót. Ciekawe co sądzą brygadziści o tym że na montażu non stop ktoś robi sobie wolne ? Czy to nie przesada?

Do obserwatora
@Obserwator

Żeby coś napisać musisz coś wiedzieć lub tu być, póki co wygląda na to, że absolutnie nie posiadasz żadnej wiedzy na ten temat. Totpad to mój dział, osoby, które zabrano na VW to raptem 2 ? Reszta tylko L4 i zaraz mają wracać. No jeden nie wróci kilka miesięcy bo po wypadku poważnym więc potrzebuje czasu. Jakoś ta sobota była wolna. Poprzednia owszem pracująca ale od bardzo dawna. Czemu nie wspomnisz, że dużo wolnego było i długich weekendów? Narzekasz pierwszy a pewnie jesteś leniem

Zostaw merytoryczną opinię o DWS Draexlmaier - Jelenia góra

• Jak się pracuje w DWS Draexlmaier?

Zobacz opinie na temat firmy DWS Draexlmaier tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 617.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DWS Draexlmaier?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 566, z czego 180 to opinie pozytywne, 134 to opinie negatywne, a 252 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DWS Draexlmaier?

Kandydaci do pracy w DWS Draexlmaier napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DWS Draexlmaier