Opinie o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie DWS Draexlmaier. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w DWS Draexlmaier o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Zbulwersowany

Macan po powrocie tak się zeszmacił że gorzej nie można . W czwartek prawie cała załoga podpisała że nie zgadzają się na odrabianie minusów a w piątek prawie wszyscy z nielicznymi wyjątkami ochoczo zgodzili się zmiany minusowe . A powoływali się w petycji i tu na forum na art. 81 KP który został drastycznie złamany i niby do Niemiec pisali! Ilu z was napisało do Niemiec?

Kolega
@Zbulwersowany

Napisz do ministra ziobro

Rozwija Się Szybko

Coraz więcej przypadków. Pytanie nie czy, a kiedy zamkną zakład.

Drekselmajer
@Rozwija Się Szybko

Chodzą słuchy że już niebawem. Trwają dyskusję z Niemcami na ten temat.

@Drekselmajer

Podobno w kwietniu na miesiąc..

@Andrzej

Oby. Normalni ludzie odpoczną, a pracoholicy będą mieli odwyk xD

Wściekły pies
@Rozwija Się Szybko

Tylko że na macanie to się może odbić na koniec roku jak chciwusy z Lipska będą chcieli odrobić sobie straty jak w ubiegłym roku bo tamtym to ciągle mało i mało

Do roboty
@Rozwija Się Szybko

Robić a nie myśleć o zamknięciu zakladu. Chcesz się lenić to bierz urlop. Myślisz że teraz rząd coś doda drexowi za postój mylisz się a skoro nie da państwo to drec też nie da i na wypłacie możesz zobaczyć niecała podstawa. A odpracować na koniec roku też będziecie musieli. (usunięte przez administratora)

@Do roboty

A maski to chronią przed utratą "premii" czy wirusem ? Niektórzy i tak mają postój na kwarantannie

@Do roboty

Na samym początku proponuje nauczyć się pisać potem dopiero wypowiadać się publicznie ;)

W213
@Drekselmajer

Podejrzewam że może się tak stać zaraz po świętach ,może być tak ,że w czasie świąt dostaniemy informację że nie wracamy po świętach (w naszym przypadku 06.04...)

Macan

Macan bedzie stal

@Macan

Prawdopodobnie do 15 kwietnia

@Rozwija Się Szybko

W sezonie grypy tez chorowali i nikt nie zamykał zakładu to po pierwsze a po drugie to nie jedyny taki zakład w Polsce i nie tylko co ludzie chorują i nikt nie zamyka ich a co maja powiedzieć pracownicy sklepów przewija dziennie się tysiące ludzi i tez powinni ich zamknąć

Aaa

Koniec tych sensacji już... każdy niech sobie żyje po swojemu

ada

@Nostradamus Znajomości ,do czego,do siania plot.Jesteś irytujący i szkoda mi Ciebie.

Nostradamus

Pracować, a nie narzekać. Na innych projektach można się chociaż czegoś nauczyć i może kiedyś .dostać coś lepszego do roboty. Jak ktoś uwielbia odwalać wiecznie najgorszą robotę to nie mam pytań

Dsa

Świetnie siebie opisałeś. ^^

Do roboty
@Nostradamus

Jednak tu się z tobą zgodzę Nostradamus pracować a nie narzekac postoje będziemy musieli odpracowac

Pracownik oburzony
@Do roboty

To nie jest wina pracowników produkcyjnych że są postoje i proszę ich konsekwencjami ani minusami nie obciążać !!!

Technolog produkcji

Powiedziałem co wiem, oni czego oczekują i co maja, na czym polega praca, było kilka pytań technicznych. Pytali o angielski i dlatego nie dostałem pracy, bo już długo nie używam.

O doświadczenie, wiedzę techniczna , co robiłem, sprawdzali język angielski, o finanse, okres wypowiedzenia

Raczej będą po świętach postoje ale mnie to nie cieszy bo na koniec roku pewnie będą chcieli odrobić straty zwłaszcza pazerne Porsche bo im to ciągle mało. Mam tylko nadzieję że zakład zachowa się przyzwoicie i nie będzie minusów .WESOŁYCH ŚWIĄT

Nostradamus

Oby niebyło. Trzeba pracować dla dobra naszego, no i pracodawcy naszego kochanego.

Stare wraca?

Durczok skazany za jazdę po pijanemu, oczywiście w zawieszeniu... (usunięte przez administratora). Mam nadzieję, że to ostatnie POdrygi i z każdymi kolejnymi wygranymi przez(usunięte przez administratora) wyborami do Polski będzie powracała normalność. Nie możemy naszego pięknego kraju dać skolonizować niemcom.

***** PO
@Stare wraca?

Na wieki wieków. Pozdrowienia i trzymajcie się ludzie w tej pandemii. Tylko razem i tylko dbając o siebie nawzajem zwyciężymy i będziemy zdrowi.

Tylko ze podobno chorej Ukraince kazano przychodzić do pracy w masce ,w czwartek okazało się że ma covid i kazali im jeszcze w piątek przyjść do pracy a od poniedziałku kwarantanna. To jest ewidentne złamanie prawa i narażanie setek ludzi na utratę zdrowia ! Za złamanie kwarantanny grozi to, że osoby zdrowe zachorują i będą przenosić chorobę dalej. Poza tym złamanie kwarantanny jest zagrożone mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych. Kto poniesie konsekwencje???

Pracownik1

Dyrekcja ma to w (usunięte przez administratora) my będziemy płacić.

Nostradamus

Jeśli faktycznie tak było, to sprawa powinna trafić do prokuratury i odpowiedzialność karna, a nie tylko finansowa.

Wolny

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

Pracownik1

Powinni zrobić z tym porządek a nie jeszcze każą 12ki robić. I nie chcą płacić

bratanek

Bo brygadzistka Pani R...T robi kazdemu problem z wolnym jak czlowiek potrzebuje i wogule.sobie i swojim bliskim tylko nie robi kiedy chca to biora smutna i prawdziwa prawda

A która to ukrainka robi masaż? Bo krzyż mnie boli ile kosztuje taki masażyk ?

Hehe

Tylko jaja nie znieś z wrazenia! Wylacz telewizor i zacznij myslec człowieku. A jak tak sie boisz strasznie groźnego wirusa hehehe to zaloz sobie 10 maseczek

Ktoś

DAJCIE JUZ SPOKOJ TEMU TEMATOWI! !!!

Jasko

a co myśałeś, że będa sie z toba cackać? pracujesz w niemieckiej firmie to do roboty

Lupin

Ciekawe ile jeszcze ma się przypadków trafić i ludzi na kwaratanie żeby ten zakład coś zaczął z tym robić. Wirus jest czy jest on groźny czy nie to niech będzie każdego subiektywne zdanie. Ale zaraz na wykrawaniu nie będzie komu pracować, pytanie jak to po zakładzie się rozniesie. A tu zamiast starać się ograniczać ryzyko to coraz więcej słyszy się o sobotach na projektach czy dwunastkach. Ale z drugiej strony co tu sie dziwić zawsze dla takich zakładów ważniejsza kasa niż czlowiek . Co zabawne to ten malo ważny człowiek pracuje na ich kase.

@Lupin

Weszły nowe obostrzenia a my dalej pracujemy ... Drexik nie zatapialny ... my nie mamy się nie zarażamy

@Lupin

Bo rewelacyjne działania prewencyjne zakładu to zakup maseczek, płynów do dezynfekcji i coś tam jeszcze a przerzucanie po różnych projektach ,zmianach i stanowiskach ludzi i covida pewnie trwa w najlepsze .Ale co tam jak brakuje ludzi to wyciska się jak cytryny tych co są i wszystko musi być skrojone na miarę .Jak zmniejszyli normę to zabieramy po człowieku. Zamykanie zakładu nie jest dobrym rozwiązaniem ale nie można też obciążać tych co jeszcze pracują dodatkowa pracą za nieobecnych bo oni nie są niczemu winni

@Lupin

Wszystko jest w najlepszym porządku.

Nie tylko Drexik bo i Plastyki za drogą również niezatapialne

sip ćabej
@Lupin

Po co ten postój. Czy ktoś zmarł na tego wirusa w zakładzie? 95 % osób "zakażonych" przechodzi to łagodnie nie mówiąc o tym ile osób jest bezobjawowych. Media zrobiły ludziom z mózgu sieczkę.

Amab
@sip ćabej

Czy jakiś postój się szykuje? Zakład ma stać?

@sip ćabej

Postój nie jest dobrym rozwiązaniem ale powinno być ograniczenie przemieszczania się ludzi po zakładzie bo to co się dzieje ostatnio np. na macanie czyli przerzucanie po innych zmianach, projektach czy stanowiskach to ostra przesada

ona

Dokładnie , doszły mnie słuchy że Zorka od kwietnia stoi na dwa tygodnie ...wiec zobaczymy pewnie my też będziemy mieli jakiś postój

@Lupin

W Niemczech Angela nie wprowadza lockdownu wielkanocnego ze względu na firmy i gospodarkę więc pewnie niemieckich projektów nie zamkną i niech nie zamykają ale z przerzucaniem ludzi też należy skończyć

Zapracowana
@ona

Pracuje w Zorce i z ciekawości zerkam na wasze forum,u nas nie ma postoju....co za płoty Pozdrawiam

Cov
@ona

Jak w zeszłym roku był postoj to wszyscy płakaliście czy będzie gdzie wrócić, że wyplata mala a teraz soe zachciało siedzenia w domu. Chcesz to weź l4 albo sie zwolnij i idz na zasiłek. Albo siedz cicho pracuj i ciesz się ze masz gdzie .w głowach się przewraca, najlepiej moze zeby 100% zapłacili dali super premie, covidowe, świąteczne i za chęci chęci pracy i pozwolili siedzieć w domu .

Wykrawanie
@Lupin

Co się tak martwisz o wykrywanie? Jak zawsze damy sobie radę

Pracownik Macana
@Wykrawanie

No na pewno dacie rady kosztem innych bo zrobi się dwunasteczki ,po stresuje, pościąga ludzi i covida z innych projektów i robota gra a takie działania w czasie pandemii powinny być kategorycznie zakazane

@Pracownik Macana

A kiedy to durniu żeśmy ludzi ściągali?

@123

Gdzie Admiin???

Wykrawanie
@Lupin

Na innych projektach też chorują ,a Ty się czepiasz wykrywania, pilnuj siebie i swojego działu żebyś nie zachorował

Ktora to

Ktora to

ada

@Nostradamus mam wrażenie że chwilami masz odcięcie tlenu do mózgu.Jak można klepać takie bzdury zadymiarzu.Kim ty jesteś żeby ludzi wyzywać od leni,a co do postojowego to każdy wie ile dostanie.A śmieją się tylko głupcy.

@ada

Nostradamus żyje tylko pracą oraz wyliczeniami kto ile dostanie wynagrodzenia,chyba liczy na extra premię za swoje komentarze na forum

Nostradamus

Sporo osób siedzi sobie zadowolonych na 80% i odpoczywa :) Będzie śmiech gdy dostaną wypłatę i będą płakać dlaczego tak mało dostali ale gdyby sobie sobie sprawę zdawali z tego, że jest jeszcze proporcjonalnie odbierane od premii i stażowego, to pierwsi by lecieli błagać o znalezienie im pracy. Niektórzy to będą mieli prawie dwa tygodnie, a więc ponad 300 mniej to lekko ahahahahahahahahahahaha :D:D:D

Lupin
@Nostradamus

Panie taki mądry jak zawsze a skąd wiesz ze są zadowoleni z tego ? Jak przymusowo są wpakowani na kwaratane , nie mogą nawet wyjść z domu. Jak zawsze wypowiadasz się za wszystkich i dla ciebie to wszystko takie kolorowe. Więcej empati.

@Lupin

Oczywiście chodziło o tych na postojowym co tacy niechętni są żeby przyjść na inny projekt. Panie nie domyślny hehe

Według ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, 50 proc. nowych zakażeń identyfikowanych jest w miejscach pracy .Jednak zamknięcie Drexa nie byłoby dobre ale należy stanowczo zakazać przerzucania ludzi po różnych projektach, zmianach czy stanowiskach. Zezwolić na otwieranie okien bo w niewietrzonych pomieszczeniach transmisja wirusa jest większa

Nostradamus

Pracować gdzie się da, a nie liczycie na jakieś postojowe lenie śmierdzące.

W213
@Nostradamus

Święta prawda ,cieszmy się że jest ta praca

@Nostradamus

To sobie pracuj gdzie się da ludzie to nie śmieci pracowników trzeba szanować, skoro nie przeszkadza Ci przerzucanie ludzi na inne stanowisko to widocznie nie masz obaw zarażenia się wirusem, może gdy trafisz na covida przejdziesz go ciężko to zmiekniesz i nie będziesz tak cwaniakowal

@Nostradamus

Adminie skoro słowo niewolnicy usunąłeś z mojego komentarza jako obraźliwe to lenie śmierdzące też usuń bo są bardziej obraźliwe

Wiadomo coś o postoju?

@Malga

Mercedes nie ma postoju pracują do wielkiego piątku i wracają zaraz po świętach

Siema czy ktoś wie czy technologia zasłużyła na jakies podwyżki ? Bo w tamtym roku nic a teraz sytuacja nie pewna będzie słabo jak nic nie dadzą

to ja

czy serio uważasz ze ktoś ci tu odpisze na ten temat?

DoMagda

Ciąża ciąża na macanie. Kto spojrzy na nie. Takie brygadzistki pieeeekne że zarzy w oczy bo żadna nie nosi warkoczy. Rozpedzone jak opel astra

I co stoi ten zakład czy nie?

?
@Andrzej

Nie stoi

Salamandra

Ktos może potwierdzić informacje ze od 2 kwietnia do 12 Stary i Nowy Landek ma wolne ??? Chodzą takie plotki a niektórzy mówią to oficjalnie.

Czy za przebywanie na kwarantannie również zabierają całe wynagrodzenie dodatkowe? Kwarantanna to jest kwarantanna a nie zwolnienie lekarskie więc była by to podłość . Z drugiej strony ciekawe czy to zabieranie "premii" przynosi jakieś efekty czy to tylko tak dla satysfakcji wykonawców i żeby dopiec pracownikom?

Te 12stki na wykrawaniu płatne ?

Wściekły pies
@Anna

Powinny być do końca pandemii zakazane dwunastki oraz przerzucanie po różnych projektach, zmianach czy stanowiskach

Zostaw merytoryczną opinię o DWS Draexlmaier - Jelenia góra

• Jak się pracuje w DWS Draexlmaier?

Zobacz opinie na temat firmy DWS Draexlmaier tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 617.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DWS Draexlmaier?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 566, z czego 180 to opinie pozytywne, 134 to opinie negatywne, a 252 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DWS Draexlmaier?

Kandydaci do pracy w DWS Draexlmaier napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DWS Draexlmaier