Opinie o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie DWS Draexlmaier. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w DWS Draexlmaier o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Ursus

Co sądzicie o pracy na Tesli ?

Dobra praca koleżanko i kolego

Dawno tak dobrze nie było. Tak trzymać, a wszyscy będą zadowoleni :)

HSK MACAN
@Dobra praca koleżanko i kolego

Ale gdzie? Ogólnie tragedii nie ma tylko godziny nadliczbowe na kilku projektach nie są pracownikom nie potrzebnie wciskane a na macanie normy są zbyt wyśrubowane zwłaszcza na HSK tam gdzie jedna osoba montuje dla trzech

Dobra praca koleżanko i kolego

Coraz więcej nowych na testach, coraz częściej widać też byłych pracowników którzy zwolnili się kilka miesięcy wcześniej. Jeśli komuś źle to można iść gdzie indziej, ale skoro ludzie transportem dojeżdżają tutaj grubo ponad godzinę w jedną stronę, to chyba jednak gdzie indziej jest gorzej. Tutaj co drugi ma dobre studia bo w Jeleniej pracy dla ludzi z dobrym wykształceniem dużo nie ma i to najlepiej świadczy o tym, że to dobre miejsce z dobrą i stabilną pracą :)

Ktoś
@Dobra praca koleżanko i kolego

Nie wiem co ty bierzesz ale zmniejsz dawkę przynajmniej o połowę

@Ktoś

Zastanawiam się dlaczego z takim podejściem jeszcze tu pracujesz ale to pewnie dlatego, że lepszej pracy w tym regionie nieidzie znaleźć :)

@Dobra praca koleżanko i kolego

Ja pracuję na macanie i juz od dawna nikogo na testach u nas nie widziałem i wcale nie jest tak różowo. Godziny nadliczbowe nam wciskają bo normy takie że nie idzie wyrobić a ludzie dojeżdżają tyle bo na wioskach nie ma pracy albo w kurortach od rana do wieczora w hotelarstwie czy gastronomi i dlatego pewnie większość ludzi w Drexie jest z poza Jeleniej Góry

W283
@Dobra praca koleżanko i kolego

Powiedz to lekarzom, pielęgniarkom, górnikom, nauczycielom itp. Jak będą narzekać powiedz że mogą się zwolnić. Tylko dlaczego narzekają a nie zwalniają się?

@W283

Nie zwalniają się bo maja po 3 stówy za jeden dyżur covidowy płacone

@W283

Właśnie dowiedziałem się że jest nawet bardziej skandalicznie bo płacą im nawet 100zł za godzinę z kieszeni podatnika

BORYGO

Witam jak wygląda praca na magazynie warto aplikować tam ?

Tato
@BORYGO

Można są przyjęcia. Uprawnienia Udt mile widziane. 3 zmiany

lucky
@BORYGO

trzeba pracować i tyle weekendy 3 zmiany a kasa jak na dzisiejsze czasy słaba

Technolog produkcji

Powiedziałem co wiem, oni czego oczekują i co maja, na czym polega praca, było kilka pytań technicznych. Pytali o angielski i dlatego nie dostałem pracy, bo już długo nie używam.

O doświadczenie, wiedzę techniczna , co robiłem, sprawdzali język angielski, o finanse, okres wypowiedzenia

Pit-2

Mamy polski ład, wiele niejasności itd . Ale ważna kwestia jest pit-2 . Czy przyjmując się do drexa podpisując papiery dostawaliśmy od razu pit-2? Bo nie chciałbym się zdziwić w lutym że mimo podwyżek zobacze mniej na wypłacie niż w starym roku z powodu braku pitu-2 przez co pracodawcą nie rozlicza kwoty wolnej od podatku.

gnf
@Pit-2

dostawaliśmy

@gnf

No i to jest pracodawca. W innych okolicznych zakładach wiele problemów bo ludzie niewypelnili, a tutaj luzik, normalnie git :)

Xxx

Jakie podwyżki ? Ktoś , coś wie ?

stig
@Xxx

Jak będzie tzw. inflacyjna to bedzie git :D

@stig

Będzie w lutym jak co roku. Będzie git :)

Foliarka Macan

Na macanie nadal bezczelnie zmuszają ludzi do pracy po 6 dni w tygodniu ale niektórzy sobie olewają i pewnie będzie po premii! Z jakiej to racji braki ludzie maja w nadrabiać w weekendy albo przychodzić za osoby które są na chorobowym!?Pora z tym skończyć bo niedługo następne wypowiedzenia

Czy wypłaty za grudzień zostały wypłacone po staremu bo dostałem sporo poniżej 3 tysięcy a to od nowego roku już jest poniżej godności i wstyd się ludziom przyznać ile się zarabia! Takie pensje, godziny nadliczbowe i rzucanie po różnych stanowiskach bardzo żle wpływają na psychikę pracownika. Wypowiedzenia się posypią !

krystian

Pisz konkretnie ile miałeś a ile dostałeś poniżej 3 to wstyd a to ile miałeś 3100 i to już lux ? Może byłeś ba bezpłatnym , Ja dostalem jak co miesiac

@krystian

Właściwie to nie wiem na czym byłem bo na ostatnie 3 dni grudnia nic nie zostało wypisane ale miało być postojowe i nie wiem czy kwota wolna od podatku została policzona po nowemu. Żeby było przyzwoicie to za ten wyzysk powinni płacić ok 4000 zł

Pracuś

A gdzie zarabiają 3 tysiące, bo napewno nie na wykrawaniu.

?

A po jakiemu byś chciał to jeszcze stary rok.

@?

Zobaczymy co będzie na fiszce i w lutym

Jaca

Witam co sądzicie o pracy na wtryskarni w dreksie?

ESSA
@Jaca

Lepsza wtryskarnia niż projekt Tesli ????

@ESSA

Na pewno lepszy każdy inny projekt niż wtryskarnia na której jest gorąco i głośno ale wszędzie tam gdzie są zgrzewarki jest za gorąco

Foliarka

Na macanie wykorzystują do upadłego, normy zabójcze i zmuszają do pracy w godzinach nadliczbowych więc może macan i nie lepszy niż wtryskarnia

Foliarka

Kiedy na macanie mamy postój letni dokładnie i oczekuje że będzie to w lipcu??? Kilka lat temu Porsche było najlepszym projektem a teraz jest najgorszym

Foliarka

To co się dzieje na macanie od listopada przechodzi ludzkie pojęcie. Ludzie się pozwalniali po uciekali na L4 bo normy tak podnieśli że nie idzie wyrobić .Nieudaczny zarząd zamiast ustawić ludzi na zastępstwa zmusza po @hmasku ludzi do nadrabiania braków w ich wolnym prywatnym czasie. Jak nieobecni pracownicy nie powrócą w po 10 stycznia to zatańczymy z IP

HSK MACAN
@Foliarka

W tym miejscu radzę zrobić porządek ustawić stabilnych ludzi zamiast dezorganizować cały projekt i wykorzystywać tych co są do upadłego bo niedługo nikt nie będzie chciał tam pracować i zmniejszyć normy. Co mają znaczyć godziny nadliczbowe !!! Czy można w tej sprawie pisać do dyrektora???

arthas

witam, zamierzalem zlozyc podanie o prace wlasnie w draexlamierze ale mam co do tego pewne watpliwosci mianowicie jak naprawde jest z ta norma pracy? obilo mi sie o uszy ze po okresie probnym musi ona byc wykonywana wraz wlasnie z zalozona z gory norma ale jak to tak naprawde jest, nie jest to granie (usunięte przez administratora)chice? czy faktycznie norma musi byc spelniona czy jest to powiedziane na poczatku przez przesilenie pracownikami? zapraszam do dyskusji

@arthas

To co napisałeś jest trochę niezrozumiałe a z normami to jest różnie i wiadomo że na początku nowy pracownik nie zrobi tyle co doświadczony i są tez awarie, zwolnienia lekarskie i inne nieobecności . Jak brakuje kilku ludzi na projekcie tak jak to ma miejsce od listopada na macanie to nieudacznicy z zarządu wykorzystują do upadłego tych którzy są .Normy są takie że ludzie nie są w stanie ich wyrobić i uciekają na zwolnienia i składają wypowiedzenia . Radzę poczytać to forum dokładniej i dobrze się zastanowić nad podjęciem pracy w tej firmie

Menethil
@arthas

Ostrze mrozu jest głodne ?

Jatubyłem

Witam serdecznie, pozdrawiam i życzę wszystkim cudownego nowego roku.

Dobra rada

Przestańcie wiecznie krytykować bo się to nudne już robi. Jak komuś źle to polecam WYPOWIEDZENIE i zmianę pracy, daleko szukać nie musicie. Tak swoją drogą to fajne postanowienie noworoczne :)

Ormigon
@Dobra rada

A co ty biurokrata jesteś??? Ile możesz być wykorzystywany ja urlopu nie podpiszę do tyłu a postanowienie noworoczne jest takie że oddam sprawę do sadu pracy będzie to koniec (usunięte przez administratora)

@Ormigon

No i powodzenia życzę. Teraz mamy rybek pracownika i nikt ani nic nikogo nie zmusza do pracy w danym miejscu. Rozumiem co to jest przyzwyczajenie ale czasami trzeba zrobić coś co mam mniej pasuje żeby później było lepiej.

0rmigon
@Dobra rada

Oo jaki mądry pracujesz w biurze czy strzelający z ucha?????

@0rmigon

Ja jestem realistą i wiem jakie sat fakty oraz co można zdziałać. Ty jesteś mądry b tutaj, a jak przyjdzie co do czego to pewnie nie zrobisz z obawy o to jak będziesz miał dalej w pracy. Jak ktoś coś chce zdziałać to nie pisze tutaj, a robi bez rozgłosu.

Ormigon
@Dobra rada

Dobrze że jesteś relistą i o wszystkim wiesz i milczysz bo ja się nie boję się o pracę bo już nie jestem waszym pracownikiem każdy mądry nie, pozwoli sobą pomiatać tylko wsioki dają się pomiatać

@Ormigon

To jak nie jesteś pracownikiem to po co się wypowiadasz na tematy o których nie masz pojęcia? Gdzieś coś ktoś usłyszy i komentuje, ehhh...

Miko

Wiecie kiedy mamy przerwę świąteczną?

tak
@Miko

tak zapytaj sie wyższej wladzy a nei na forum ktore nie jest od tego :)

@tak

Na każdym projekcie inaczej i wszystko wiadomo w ostatniej chwili a powinno być wiadomo pół roku wcześniej tak jak i o przerwie letniej bo wydumali sobie dyspozycyjność

Worker
@Miko

W święta!!!

Pracownik 20 lat

Bez przesady, na pewno nie pół roku wcześniej, bzdura

Pracownica
@Pracownik 20 lat

Ja np potrzebuje teraz wiedzieć kiedy będzie przerwa letnia bo żona chce urlop zaplanować

Pracownik 20 lat
@Pracownica

Zaplanuj sobie urlop ,złóż wniosek ,a przełożony może to uwzgłędni ,bo to zawczśnie na takie planowanie,bo jesteśmy zależni od innych odbiorców

Mlody

Wie ktoś może za jakiś to szczepienia zakład pobrał pieniadze?

Młody
@Mlody

To jest chore. 150zl za nie wiadomo jakie szczepienia

ada

Koniec roku,macan ledwo zipie-brak ludzi,a kierownictwu przeszkadzają puste kartony,nalepione szare kropki inne bzdury. Więcej uwagi dla pracownika i produkcji bo po Nowym Roku będzie "ZGON".

'' ryba psuje się od głowy'' Dyro-Kierownik-Brygadzista i na końcu Produkcyjni.Ludzi brak lub chorują ale norma musi być.Inni na dwóch stanowiskach,albo i na trzech,żeby wydajność nie spadła,pupile na jednym i luz a płaca taka sama.Kierownicy doskonale o tym wiedzą i udają że problemu nie ma-żenada.

Ucieszony
@pracownik

Co za brednie, aż żal komentować.

Pracownica
@pracownik

To wszystko prawda! To co się dzieje ostatnio na macanie HSK przechodzi ludzkie pojęcie! Brak jednej osoby paraliżuje połowę projektu bo wykorzystują i stresują na potęgę tych co są aby tylko nie było braków przerzucając po różnych stanowiskach. Normy popodnosili tak że ludzie nie wyrabiają i to jeszcze za karę że nie chcieli w sobotę pracować jak w przedszkolu jakimś ,ludzie uciekają na zwolnienia i po kolei się zwalniają. Niedługo to wcale nie będzie komu tam pracować a już następni mają składać wypowiedzenia .Na HSK atmosfera jest nie najlepsza dzięki niektórym osobom , panuje okropne samolubstwo i jeszcze psują organizację pracy na innych częściach .Trzeba coś z tym zrobić droga góro bo to wasza zasługa i nawet brygadziści są niewinni

Pawel

Jeżdżę po halach i widzę jak ktoś się męczy na dwa stanowiska i zero współpracy ze strony kolegów ze stanowisk obok którzy skończą i na telefonie szprycuja albo ploteczki a ktoś robi swoją robotę i za ten śmieszny qs. Jak tacy ludzie mają się zajmować robota qs u i sa przeszkoleni by to sprawdzić i poprawić i wszystko rozróżnić i dopuścić do wysyłki to chyba pensja powinna być podniesiona do takiej którzy z tego owego qs dostawali zanim porobili techników czyż nie ? Bo to żenada jakas raz chłopak poprosił o pomoc jednego misjonarza z qs powiedział nie ma czasu jadę po 20 minutach on sobie gada z paniami na hali obok no zenua

Ucieszony

Zaraz wolne i długi odpoczynek :) Jak komuś traktowanie przez przełożonego czy wypłata czy cokolwiek nieodpowiada, to na Spółdzielczej jest pełno zakładów i przyjmą was z otwartymi ramionami :) No chyba, że ktoś korzenie zapuścił no to już jego problem :)

Lucia

Dlatego też, te zniknięte parówki, jeszcze bardziej zewrą nasze szeregi!

Maxwhite
@Lucia

@Lucia nie bądź taka pewna(y) Jeżeli są w porządku, ale coś/ktoś wobec nich nie to nie dziwię się, że tak maja, ale pewnie poradzą sobie lepiej niż nie jeden/jedna z nas ponownie ;))))

Zostaw merytoryczną opinię o DWS Draexlmaier - Jelenia góra

• Jak się pracuje w DWS Draexlmaier?

Zobacz opinie na temat firmy DWS Draexlmaier tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 617.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DWS Draexlmaier?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 566, z czego 180 to opinie pozytywne, 134 to opinie negatywne, a 252 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DWS Draexlmaier?

Kandydaci do pracy w DWS Draexlmaier napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DWS Draexlmaier