Opinie o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie DWS Draexlmaier. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w DWS Draexlmaier o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Xxx

Polityka zakładu to jest (usunięte przez administratora) panuje pandiemia człowiek zachoruje na covida dostaje kwarantane na przełomie dwóch miesięcy , zabierają Ci premie po raz pierwszy rok później przyznają premie covidowa i też Ci ucinają premie bo byłeś na przymusowym l4 które Ci daje sanepid. (usunięte przez administratora)

Lore

Pytanie, jak wyglądają dni pracy i grafik? Są dni wolne pomiędzy różnymi zmianami? Jak wyglądają godziny pracy?

@Lore

Pracujesz 5 dni na 1zmiany weekend wolny następnie 5nocek i weekend wolny następnie 5 2zmian

A do jasnej (usunięte przez administratora) G2 ma postój ! Rozdzielić po równo tydzień na tydzień a nie tak no bez jaj nie sprawiedliwe

Ile postoju ?

Skąd masz takie info część pracowników ma postój a czesc na inne projekty Tak jest tez na innych projektach jak mają postoje najpierw sprawdź a później siej plotki

@..

Pewnie stare wygi co maja urlopy zaległe wysłali na wolne a tych co nie maja na inne projekty co jest stresujące i nielubiane jak przerzucanie po różnych stanowiskach jak baranów. A na macanie tez jest postój czy nadal cyrk i praca po 6 dni w tygodniu ?

@..

Dzisiaj sprawdzone i potwierdzone. Justyna Puchała swoich ludzi i nie starczyło miejsca na g2 a mogły się jakoś zamienić tydzień w tydzień ale nie po co

Ktoś

No w pierwotnej wersji miało tak być. Ale jak znowu pojawił się temat zmian minusowych to jakoś miejsca na innych projektach się znalazły tak więc g2 też będzie pracowało. Nie musicie zazdrościć im postojowego bo jednak idą na inne projekty

Muremzarozumem

Chyba was pogwizdziło że my jako Macan będziemy robić po 12 godzin na innych projektach...jutro sprawę załatwiamy...na swoich stanowiskach po 8 godzin robimy i nie przyszliśmy na inne projekty (usunięte przez administratora) 12...

Technolog produkcji

Powiedziałem co wiem, oni czego oczekują i co maja, na czym polega praca, było kilka pytań technicznych. Pytali o angielski i dlatego nie dostałem pracy, bo już długo nie używam.

O doświadczenie, wiedzę techniczna , co robiłem, sprawdzali język angielski, o finanse, okres wypowiedzenia

Pracownik magazynu

Firma oferuje możliwość rozwoju, jedyne czego się nauczyłem to jak drukować lagery na produkcjie przez ponad 4 lata pracy, a zrobiłem jedno uszkodzenie, dostałem zlolnienie, poprostu człowiek może pracować starać się a i tak dostanie na podziękowanie kopa w (usunięte przez administratora).

@Pracownik magazynu

Możliwość rozwoju jest taka że uczą pracownika na kilku stanowiskach naraz często od razu po przyjęciu żeby go można było wykorzystać do upadłego w razie braku ludzi

Ja i ty
@Pracownik magazynu

A dlaczego nie chciałeś zmienić stanowiska? Próbowałeś ?

Co się dzieje

Co się dzieje ktoś wie orderu przeskoczyły o tyzien az

@Co się dzieje

Zapewne problemy logistyczne . Z tego co wiem , nasi klienci mają problem z ciągłością produkcji spowodowaną brakiem części produkowanych na Ukrainie . Chodzi głównie o grupę VW i JLR . A skoro nasi klienci mają przestoje to i w konsekwencji DWS też .Ostatnio pojawiło się w necie kilka artykułów na ten temat .

@Co się dzieje

Ale na jakich projektach bo u nas w sobotę pracowali ?

Porsche
@Xxx

Czyli zaczną się postoje.

Macan
@Porsche

Ktoś wie coś na temat postoji

Porsche
@Macan

Od dzisiaj prawdopodobnie zakład niemiecki stoi z braku wiązek elektrycznych produkowanych na Ukrainie. A co z naszymi projektami nic nie wiadomo jak narazie

@Porsche

I znowu minusy będą wciskać a potem soboty pracujące!

Pracownik magazynu

A jeśli chodzi o pracę, jak człowiek robi normalne, to gadka że można zrobić to szybciej, a jak zrobi szybciej to gadka czemu nic nie robisz, jak oczywiście już jest wszystko zrobione, mało tego jeszcze dostaje po premii, ponieważ niby nie wykonuje swoich obowiązków pracy. Taka jest prawda.

Pracownik magazynu

A jeśli chodzi o nocki, większość z magazynu śpi na nockach, ale że ja spałem to odrazu notatka służbowa, taka to jest super firma, możliwość rozwoju tyle co nic, sprawiedliwość zero, chyba że się donosi na kolegę jednego czy drugiego,tylko że ja tak nie umiem donosić.

Kathie

Błagam niech mu jakiś kolega z tych koleżków powie że on wygląda ohydnie z tymi liniami za farbowabymi na czarno że rude zawsze pozostanie rude czyli fałszywe jak on i zwrócić mu uwagę o zachowanie i brak szacunku do siebie i ludzi szczególnie dużo starszych bo tak to on nic nie robi sobie z tego ale jak mu koleżka jakiś powie to może coś dawać panowie odwagi czy się cykacie

Kinga
@Kathie

Problem w tym... Że im to pasuje takie (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) Będą koło niego latać a on im du.p.ę lizać. Do tego trzeba być prawdziwym mężczyzną. Albo chociaż mężczyzna a nie tylko żałosnym facetem co tylko z nim się ponabija. Im się chyba podoba jak traktuje innych, kobiety i szczególnie ich samych. Jeden z nich nawet mnie tym zawiódł bo... Aż szkoda słów i zachowam je dla siebie. Ani to Cię nie obroni ani żaden nie powie, że nie chce tego słuchać nawet bez podania przyczyny bo nie chce odgadywać danej osoby, która się zna i lubi. Oni się nabijają razem z nim nie ważne z kogo. Potem mały przyjdzie i przekaże a reszta tak samo. Żenada

Juri
@Kinga

Mowa o? Damianku pedziomenie z macana ? Pamiętam go z landka tam chodziła mu ksywa słit focia ale żal co nie haha

Juri

Siemka jak tam covidowe ktoś dostał?

Yo
@Juri

Nikt nie dostanie , bo przez PL ład niektórzy zamiast 500 zł dostali by 100 . Polski ład i ich nowe podatki.

Ola
@Juri

Wypłacili ten dodatek czy nie ?

ja i ty
@Ola

w marcu będzie pewnie z wypłatą.. Widzieliście, że za dojazdy nie odejmują punktów? poszaleli

Viola
@ja i ty

Odejmują punkty za dojazdy jesteś źle poinformowany najpierw się dowiedz i nie pisz kłamstw

Roq
@Viola

Ale od marca już nie będą pobierać punktów za dojazdy , draexlmaier będzie je opłacał . Jedynie pracownik będzie miał co miesiąc potrącane z wynagrodzenia podatek od dojazdów .

ja i ty
@Viola

no i ktoś inny się musi poinformować :)

@Roq

Ten podatek na dojazdy można odliczyć od podatku dochodowego do 350zł miesięcznie za paliwo a za bilety autobusowe do 250 zł miesięcznie ale trzeba mieć dokumenty na te wydatki

Czy jutro 21 lutego jest szkolenie nowych pracowników przyjętych do obsadzenia okropnych niechcianych stanowisk zwłaszcza na macanie?

anonima proszę o powtórzenie komentarza

Pracownica

Powinni sklonować tego ćpuna z makana ze zgżewarki na miko. Jak czytałam te jego opisy na FB z zaślubinami z firmą to płakałam ze śmiechu.

@Pracownica

Z której on zmiany ?Na HSK DEKLE go dać to odechce mu się zaślubin a zacznie marzyć o rozwodzie.

Znowu sobota pracującą na macanie a to kpina jakaś z ludzi ponieważ każdy sam powinien decydować czy pracuje a na innych zmianach jeszcze gorzej bo ciągają ludzi na dwunastki. Chyba już wiosna się zaczyna bo coraz więcej ludzi robi sobie wolne a ci co zostają ,motają się między stanowiskami i narażają na niepotrzebny stres. Coraz więcej ludzi się zwalnia bo zrobiło się (usunięte przez administratora) Róbcie tak dalej

Komisarz Pietrow

A kto zmuszał na 12 jak kilku się samemu zglosilo chcieli dorobić kilka dni za każdy 50 czy tam więcej zależy czy nocne czy normalne i co może potrzebują a wy od razu że zmuszają wykorzystują

MiKo

A ktoś wie co to dzisiaj była za zadyma na pierwszej zmianie? Jakiś kolo miał ostra wymianę zdań z kierowniczka i brygadzistka..??

@MiKo

Który dokładnie projekt ?

MiKo

Oczywiście Macan…

A myślałam ,że mój .Jak macan to nic nie wiem

Edyta

Człowiek normalnie komuś odpisuje to komuś to przeszkadza .

@MiKo

Ten kolo był do pomocy ale nie jest z naszego projektu i nie wiem o co poszło a że na macanie żle się dzieje to będzie jeszcze nie jedna zadyma . Na HSK już 3 osoby się zwolniło ostatnio z jednej zmiany bo normy zabójcze a czwarta z QS .Zwłaszcza na deklach u Kaśki nikt nie chce pracować i nie będzie chciał bo normy nie da się wyrobić a poza tym należy zmienić osobę na komisjonowaniu

Covidowe

Witajcie czy to pewne że wypłaca covidowe do 20? To potwierdzone info?

@Covidowe

Jak najbardziej potwierdzone mailem na piśmie które każdy mógł przeczytać

Covidowe

Owszem lecz w piśmie nie było zawarte do kiedy wypłaca ... Więc może ktoś słyszał

Johnoan
@Covidowe

W tamtym roku było w marcu więc pewnie teraz też.

@Johnoan

W tamtym roku było koło 20 lutego

John

Witam do kiedy maja wypłacać ten dodatek ? COVID

Czy ktoś słyszał o C-ovidowym będą płacić jak w zeszłym roku?

@Zainteresowany

Tak ma być koło 20 lutego .680 zł brutto

@Edyta

A mam takie pytanie odnoście premii Covidowej z jakiego funduszu jest to wypłacane z socjalnego? , tak jak premie świąteczne i wczasy pod gruszą ?? Pytam ponieważ ci którzy mają komornika to mogą nie dostać jeżeli jest to wypłacane z funduszu socjalnego

@Covidowe

Oj tego to już nie wiem .Ale znam osoby które mają komornika i w tamtym roku normalnie pieniądze dostały.

@Edyta

Od grudnia weszła ustawa , że wszystkie dodatkowe pieniądze z funduszu socjalnego są zabierane :(

@Covidowe

Ale to chodzi o sprawy komornicze?

@Edyta

Jestem osobą która ma zajecie komornicze na wypłacie i jestem ciekaw czy dostanę tą premie , czy pójdzie na konto zajęcia , bo premii świątecznej nie dostałem.

@Covidowe

Ponoć od grudnia weszła nowa ustawa ,że komornik może takie premie zająć

To nasza piękna Ania z QS nowa koleżanka

I haha

Co to za ania

Kathie

Teraz pokazałeś damianku że jesteś nikim

And

Ale on na nic nie zasługuje to po pierwsze a po drugie co chwilę do nas łazi i głupotami sypie jak ze śmietnika

Andrzeju tu chyba chodzi o toppady i to twoja zmiana robi najmniej od dawna bo nawet teraz o 5 sztuk mniej i przez to zmuszają nas do pracy w soboty więc pora wyrównać! Ogólnie na całym macanie wykorzystują ludzi jak się tylko da a zwłaszcza na HSK bo tam też normy nie równe

And

Najwięcej nie znaczy najmniej ja mówię o poprzednich zmianach na jakiej robi moja siostra mi chodzi nawet nie o moja ale stoję za nia

Krzysiek

Z tego co wiem to moja zmiana topoadow robi 155 a zmiana przed Andrzejem 130 więc pracowniku roku masz zle info

Pracownik TOPPADÓW
@Krzysiek

Mam dobre info ponieważ tam pracuje i po pierwsze na każdej zmianie jest jeden Andrzej .Po drugie 130 robi zmiana Andrzeja z komisjonowania a czasem 150 chyba po to żeby mieć wolną sobotę. Podobno na wszystkich zmianach jest po tyle samo ludzi więc o co tu chodzi ? Dalej przerzucają ludzi jak baranów po różnych stanowiskach? Po trzecie potem okazuje się że zmiana która zrobiła najwięcej pracuje w sobotę . Aż strach pomyśleć co to będzie jak wejdą 3 nowe urlopy unijne ? Chyba będziemy biegać jak wariaci od stanowiska do stanowiska chociaż są osoby nietykalne na swoich stanowiskach

@Pracownik TOPPADÓW

Dokładnie to racja niestety Tak to jest potem (usunięte przez administratora)że reklamacje jak ludzie latają po dwa stanowiska i pretensje że nie ma kiedy dokładnie sprawdzić części u nas same dziewczyny mają akurat ta robotę i zero pomocy od qs zenada

Andreo
@And

No faktycznie nie najlepiej to wygląda a u nas na zmianie Kasi przeciwnie bo brygada jest super. Jesteśmy zgrani, pomagamy sobie i Brygadzistka super. Mam nadzieję że nocka od jutra będzie robiło po 150 sztuk

@Andreo

Z palcem w (usunięte przez administratora) a co norma 155 to chociaż 150 niech dają :) chociaż 3 dni niech robią po 150 żeby utrzymać ten wynik bo tak każdy w każdą sobotę będzie (usunięte przez administratora)

Andreo
@And

Niestety jutro pewnie będzie (usunięte przez administratora) bo na HSK brakuje ludzi a przez to jak zwykle ucierpią top pady ! Będą braki i tu i tu i jak zwykle ta sama zmiana będzie nadrabiała w sobotę bo następny z HSK się zwolnił a jeszcze jeden na kwarantannie!

@Andreo

Niech robią te 150 a oni teraz nockę półtora godziny przerwy bo Maniek mówił to dużo czasu żeby do godziny zrobić te 20 ale nie bo oni nockę nikt inny nic nie musi

Matt

Potwierdzam siedzą aby fakt chociaż 140 korona z głowy nie spadnie

@Matt

O tym jak siedzą zrobiłem screena i wysyłałem do kierowniczki 150 ciężko zrobić jak oni potrzebują robią ale nic poza tym

Zbulwersowana
@Komisarz Pietrow

Oby kierowniczka tym się zajęła bo to juz ostre przegięcie i chyba celowe działanie żeby inne zmiany w soboty pracowały ale tak to jest jak się widzi tylko czubek własnego nosa! Pracowało się kiedyś z tymi ludźmi i lepiej nie wracać bo źle się pracowało. Niby słaba zmiana bo same dziewczyny a wychodzi nieuczciwość

@Zbulwersowana

Masz rację. Jeszcze im erwin pomaga. Wycieczki na cygara co pół godziny przerwa półtora i to żal zrobić 150. Paskudy

@Zbulwersowana

Trzeba na złość im robić po 130 kiedy będą mieć pierwsza zmianę.

Pracownik TOPPADÓW
@Komisarz Pietrow

Tak się nie da bo jak jest komplet ludzi to trzeba zrobić 150 lub 155 a bez jednej osoby 130 a u erwina dzieją się jakieś dziwy, raz 130 raz 150 bo chyba tak jak wszędzie i tam przerzucają ludzi po stanowiskach jak barany. U erwina cwaniakują bo maja abdekunga a nie HSK gdzie nikt już nie chce pracować bo to (usunięte przez administratora) Proponuję dać HSK do erwina a Abdekunga do Kasi a wtedy zobaczymy kto będzie cwaniakował

@Pracownik TOPPADÓW

No cześć. Widzę, że ktoś tu ma jakiś problem. Pomóc Ci go rozwiązać ? Po co tak spinać pośladki? Przenieś się do Nas na zmianę i będziemy razem trzaskać 155. Z tego co widzę, sam/sama sobie przeczysz w wypowiedziach. Dlaczego nie mając wszystkich osób,mamy robić tyle samo sztuk co Wy mający całą ekipę ? Jeżeli mamy kogoś do pomocy,oczywistym jest że mamy też zrobioną większą normę. Z tym,że u Was nikt nie chce pracować,to już Wasz problem. To Wy nie umiecie zachować się jak ludzie,tylko zjadacie się nawzajem. Poza tym, skoro jesteś taki/taka wylewna, wypadało by się przedstawic. Ale jak to mówią "kozak w necie - pi.da w świecie. " NIE POZDRAWIAM.

Katie
@Edyta

Panienko ostatnio mieliście komplet bo od nas z tego co widziałam przychodzili na nadgodziny a dalej 130 więc po (usunięte przez administratora) wam ściągają Ukraińca na nadg :D

@Edyta

Pora skończyć tą dyskusje którą zresztą rozpoczął wasz komisarz Andrzej bo na macanie już nie będzie nigdy normalnie . I to wszystko za sprawą HSK dlatego że tam to już nikt nie chce pracować i 3 osoby ostatnio się zwolniło. Przerzucają ludzi jak barany z różnych stanowisk i wciskają dwunastki a przez to robi się (usunięte przez administratora) na całym projekcie i trzeba nadrabiać w soboty za nieobecnych nie wiadomo z jakiej racji

Sarfael413

Witam Zastanawiam się nad pracą w DWS. Chciałbym aplikować na stanowisko magazyniera. Czy ktoś może mi powiedzieć na jakie zarobki i dodatki można liczyć? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ghy
@Sarfael413

4K brutto będziesz mial

@Sarfael413

Dobrze się zastanów i poczytaj to forum przez tydzień a większość tego co tu napisane to prawda

Komisarz Pietrow

Damian... Nie będę z tobą gadał, bo jesteś tak prosty jak kierunkowskazy do kosy, gdyby tego było mało, to jesteś inwigilatorem szamb w różowym mundurze. Generalnie rzecz biorąc, muszę stwierdzić, że wyglądasz mi na zurbanizowanego, bezmyślnego porsta.

Kinga

Damian zainwestuj w Tic-Taki bo ci jedzie z gęby jak z murzyńskiej chaty. A te spodnie jakie piękne. Męskich nie bylo? No tak 9cm we wzwodzie nie czuć ścisku. Miałam okazję poznać rozmawiać oraz pisać z tym downem

Zostaw merytoryczną opinię o DWS Draexlmaier - Jelenia góra

• Jak się pracuje w DWS Draexlmaier?

Zobacz opinie na temat firmy DWS Draexlmaier tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 617.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DWS Draexlmaier?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 566, z czego 180 to opinie pozytywne, 134 to opinie negatywne, a 252 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DWS Draexlmaier?

Kandydaci do pracy w DWS Draexlmaier napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DWS Draexlmaier