Opinie o Embis w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Embis. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Embis na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Embis w Poznań

Hania

Rok temu na pracuj.pl dostępne było ogłoszenie dla pracownika biurowego, często zdarzają się wolne takie etaty? Nie ukrywam, że szukam pracy w biurze i chcę spróbować sił tutaj. Wymagany jest Excel, a jego znajomość jest sprawdzana podczas rekrutacji? Firma daje atrakcyjne wynagrodzenie, ile to dostają biurowi?

A.

Na rozmowie poinformowano mnie, że po okresie próbnym umowa zostanie przedłużona na rok (pewnie stałoby się tak, gdyby faktycznie banki nie zawieszały kontraktów). Zakładam, że trafiłam na zły okres w firmie i zwykle te umowy są przedłużane. Wiem też, że kilka osób (z niższych stanowisk) cały czas pracuje w firmie, więc raczej nie jest to kwestia zwolnień ze strony pracodawcy, a samodzielnego odchodzenia pracowników. Tak jak już wspomniałam - praca jest monotonna, obciążająca psychicznie, z trudnym klientem i wymagającym szefostwem - nie każdy to wytrzymuje.

Krystek Nowy wpis

Zaciekawiła mnie oferta pracy dla tajemniczego klienta. Wygląda na połączenie pracy biurowej (wymóg komputera z dostępem do internetu) z terenowa (konieczne własne auto). Czyli raz testujemy sklep online, a raz np. stoisko w galerii handlowej?

Wyjadacz Nowy wpis

Nikomu nie polecam tam współpracy, 5 lat dla nich robiłam badania. Od zawsze były w sumie jakieś problemy w rozliczeniach, w nie które już nawet nie ingerowałam bo i tak do kolejnego rozliczenia zapominali doliczać. Pomijając ze ich teraz te oceny to jakiś śmieszny żart. Ankiety płatne tak samo jak zaczynałam prace. Ankieta płatna 50 zł brutto, wizyta w placówce godzinę + wypełnianie 120 pytań w tym 50 pytan otwartych i większość o podobnej treści. I dostaje ocenę, ze komentarze są mało merytoryczne ?? Przy takiej ankiecie to każda trzeba było wypełniać godzinie. Praca dla was to kara a czekanie na pieniądze od 2023 jeszcze większa.

Basia Nowy wpis
@Wyjadacz

To coś mi się nie zgadza, bo na stronie piszą, że stawki wahają się w przedziale 25-150 zł brutto w zależności od badania, a większość badań mieści się w przedziale 30-70 zł brutto. Ty natomiast piszesz o kwocie 50 zł jedynie. Jakiego rodzaju badania dostają wyższą stawkę w takim razie? Zależne jest to od poświęconego czasu czy czegoś innego?

Wyjadacz Nowy wpis
@Basia

120 maja stawki badania gdzie musisz zakładać konta albo jakieś dwuetapowe, gdzie rozmawiasz na infolinii i umówisz się na wizytę i potem się na nią udajesz i tutaj naczęściej jest to badanie, w którym nie dają dojazdow. 70 brutto za badanie ? Nie kojarzę takich prawie wcale większość to jest prawie 50-60 brutto. A 250? To już w ogóle nie wiem skąd ta kwota. Za samochdowke maja porównywalnie mało, bo większość firm już podniosła stawkę a oni drugi rok z rzędu ciągną ta sama kwote.

Niedawno wygasło ogłoszenie dla pracownika biurowego. Z obowiązków to głównie kontakt z audytorami i tajemniczymi klientami i ich szkolenie. Pasowałoby mi takie zajęcie bo sam pracowałem już jako tajemniczy klient i wiem na czym polega takie zajęcie. Jest jeszcze szansa na dostanie się do biura? Myślę żeby zostawić CV tylko czy odzywają się na taką spontaniczną aplikacje.

Jaki jest okres rozliczeniowy w Embis? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Borysek1111

po 2 miesiącach od wykonanego badania

Tajemniczy klient
@Borysek1111

Zależy od badania ostatnio wiele zmienili i czeka się nawet do 4 miesięcy

Czy po rozmowie w Embis rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Technik- Instalator systemów alarmowych
Poznań
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Poznań
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.

Natknąłem się na spory nagłówek pod tytułem praca dla tajemniczego klienta. Ogólnie mam swoją stałą pracę ale nie powiem, że dorobienie byłoby złym pomysłem. Trzeba mieć jakieś szczególne preferencje żeby dostać się do takiej pracy? Jeżeli mógłby mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć czego oczekuję firma byłbym bardzo wdzięczny. Takie zlecenie jest jednodniowe? Ile takiej dniówki wychodzi tajemniczemu klientowi? Niestety w samo ogłoszenie nie udało mi się wejść, nie wiem czy to jakiś może błąd.

Tajemniczy klient

Ogólnie najważniejsza w tej pracy to komunikatywność i odporność na stres , bywają sytuacje których scenariusz nie przewidział i trzeba improwizować ???? praca sama w sobie całkiem ok, jakie stawki to dużo zależy od miasta i liczby firm z jakimi się działa i od samego zlecenia, może być dniówka 200 q może nawet ponad 600 :)

Hania

@Hania

Po odbyciu rozmowy rekrutacyjnej, dostanie Pani na e-mail plik Excel z zadaniami do wykonania. Im szybciej odeśle Pani plik zwrotnie, tym lepiej (tak było w grudniu 2021). Praca w Excelu to jednak niewielka część obowiązków. Najszerszy zakres obowiązków obejmuje kontakt telefoniczny/mailowy z audytorami. Bywało, że przez cały dzień pracy siedziałam z telefonem przy uchu i dzwoniłam do zleceniobiorców nagabując o jak najszybsze wprowadzenie wyników badania. Na stanowiska biurowe jest duża rotacja. Szefostwo nieuprzejme. Pan M. w chamski sposób traktuje pracowników. Panią B. jeszcze można znieść, ponieważ zwykle siedzi w swoim pokoju i nie ma bezpośredniej styczności z zespołem. Warto wspomnieć - o tym, że umowa nie zostanie przedłużona dowiedziałam się ostatniego dnia pracy. Kompletny brak szacunku, kultury i klasy. Trzeba być zdesperowanym, żeby tam pracować. Pozdrawiam

@A.

A jaki jest maksymalny czas na wykonanie zadań? Możesz określić co jaki czas średnio zmieniają się osoby w biurze, nie ma takiej osoby tutaj, która jednak jest na stałe? Podano Ci powód, dla którego nie chcieli z Tobą dalej współpracować?

A.

Nie pamiętam dokładnie, ile czasu było na zadania z excela, bo zatrudniałam się ponad dwa lata temu, ale bodajże dali mi czas do następnego dnia. Odesłałam zadania jeszcze tego samego dnia, w którym miałam rozmowę rekrutacyjną. Zanim zaczęłam tam pracę, osoby zmieniały się często - jak często nie jestem w stanie dokładnie określić. W zespole junior managerów jest duża rotacja, osoby, które są „wyżej” utrzymują stanowiska. Jako powód, dla którego nie przedłużyli umowy, podano nieoficjalnie sytuację za wschodnią granicą i zawieszanie przez banki kontraktów. Oficjalnie jest to wygaśnięcie umowy z czasem, na jaki została zawarta.

@A.

Oooo super, no to wiele ważnych informacji. A to, z jakim wyprzedzeniem taki pracownik dowiaduje się, że umowa nie będzie przedłużana, to jest norma? Tyczy się każdego, czy np. osoby na wyższych posadach dowiadują sie wcześniej o braku przedłużania umowy?

Rafał

Czyli raczej nie szukac tu przyszłości?

Wojciech
@Rafał

Skąd taki wniosek? Posiadasz więcej informacji na temat sytuacji pracowniczej w Embis? A może aplikowałeś i mógłbyś ocenić tego pracodawcę ze swojej perspektywy? Dzięki.

Embisiak
@Rafał

Nie

Gogus

Wykonywałem kiedyś kilkanaście audytów TK w bankach. Ujeździłem sie w dwa dni co nie miara na długim dystansie. Następnie sporo czasu zajęło wgrywanie nagrań, pisanie protokołów i wyobraźcie sobie, że zadzwonił szef p. S......a i powiedział, że unieważnia wszystkie zrobione prze zemnie audyty i nie dostałem ani grosza. Czas, dużo paliwa, zdarte buty i opony i wiele więcej za friko... Taka to firma.

migusia
@Gogus

Potwierdzam. Brak uczciwości z ich strony. Kto zwróci za paliwo, stracony czas? Pytam!

Współpracowałam z nimi ok 2 lat i wynagrodzenia zawsze były wypłacone. Faktycznie raz czy dwa nie dostałam części wynagrodzenie za badania które zawaliłam, ale były to na tyle małe kwoty, że nie przyszło mi nawet do głowy się o nie upominać :) Poza tym wynagrodzenia zawsze były wypłacane co miesiąc regularnie. Polecam

Ja też już z nimi pracuje kilka lat i co miesiąc bez problemu płacą, nawet w czasach korony, nie dostaniesz kasy jak coś zawalisz, spoko

Współpracuję z tą firmą od września 2019 jako TK i mogę powiedzieć że mam dobry kontakt z koordynatorami, wynagrodzenie jest wypłacane zgodnie z zawartą umową, wszystko legalnie co do czasu jego otrzymania jest ono wypłacane po rozliczeniu projektów czyli trzeba poczekać... stawka dojazdowa 0,50zł za km. Zarobki nie są wysokie, ale o ich wysokości i czasie oczekiwania dowiaduję się na samym początku przed realizacją także firma w pełni uczciwa. Polecam.

Jerzy

Dziwna jest ta informacja. Słyszałem, że to bardzo dobra firma i dobry pracodawca.

nigdy więcej
@Jerzy

To źle słyszałeś. Nie informują nawet kiedy wypłacą wynagrodzenie, nie odpisują na maile. Stawki za audyty coraz niższe. Wychodzi najniższa z możliwych stawek za godzinę pracy.

audytor

Brak wynagrodzenia za ostatnie półrocze. Tragedia!

Iza

@Martyna, czy poza kwestiami organizacyjnymi możesz napisać coś na temat atmosfery pracy? Jak pracownicy odnoszą się do siebie, jakie panują między nimi relacje? Osoby poszukujące pracy często sprawdzają informacje o pracodawcy w internecie. Ważne, aby wpisy zawarte na wątku były zgodne z regulaminem serwisu.

Martyna

Tragedia! Nadal nie otrzymałam wynagrodzenia za badanie z stycznia! Z ubiegłego roku też wszystkiego nie wypłacili tłumacząc że coś tam poobcinali o czym nie poinformowali ! Jeden wielki bajzel a nie firma

Martyna
@Martyna

Wynagrodzenie ostatecznie otrzymałam po 8 miesiącach. Biorąc pod uwagę organizację pracy nadal nie polecam firmy, przepływ informacji bardzo słaby. Wynagrodzenie jest wypłacane z ogromnym opóźnieniem

Damian

Tragiczna firma, bałagan i tyle, na wypłatę czeka się wieki

B.

Na wynagrodzenie czeka się pół roku , na maile w sprawnie wynagrodzenia nie odpisują , obniżają sobie wynagrodzenie jak chcą , nie informując o tym. Rozumiem że pracownicy mogą mieć dużo pracy i nie mają czasu ale w takiej sytuacji firma powinna zatrudnić dodatkowych pracowników. Zdecydowanie nie polecam współpracy z tą firmą.

scorpo

I zapłacili w końcu?

Altea

Badanie wykonywałam w lipcu, mamy październik, a wypłaty nadal nie ma. Oczywiście Pani, ktora tam pracuje najpierw zapewniała, ze wypłata będzie pod koniec września, potem zmieniła, ze przelewy są do 10 października, a teraz nie odpisuje na maile. Nie wiem czy zapłaca czy nie, jesli chodzi o terminowośc to na pewno niedostateczny. Dobrze, ze jak dzwoniła, to nie zgodziłam się na następne badania, bo też pewnie by mi nic nie zapłacili. Także uwazajcie na tą firmę. Może mi zapłaci za pół roku. Wtedy dam znać, ale jesli ktoś zrobi dla nich dużo audytów i będą wazne dla niego terminowość, to nie polecam tej firmy.

Altea
@Altea

Dodam jeszcze, że porzadna firma przy każdym badaniu powinna pisać do kiedy bedzie wynagrodzenie. Pan teraz mi odpisał na maila, że jednak wynagrodzenie bedzie w przyszłym miesiącu...czyli pracowałam w lipcu, a wynagrodzenie jest w listopadzie. No nic, może zapłacą, ale oni dobrowolnie przedłużaja sobie terminy. Także bez konkretnej daty wynagrodzenia proponuję nie podpisywać z nimi żadnych umów.

Zostaw merytoryczną opinię o Embis - Poznań

• Jak się pracuje w Embis?

Zobacz opinie na temat firmy Embis tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Embis