Opinie o Unisoft w Gdynia

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Unisoft. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Unisoft o rekrutacji.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Unisoft w Gdynia

Szukam pracy w mieście Gdynia. Interesują mnie średnie zarobki w wysokości 3700 PLN. Czy ktoś wie, czy mogę liczyć na takie w firmie Unisoft?

QA
@Dorota

Nie mam pojęcia nigdy nie pracowałem w Unisoft, choć mieszkam w Gdyni i kandydowałem (nie dostałem się) i znam bezpośrednio 2 pracowników. Wątpie bym kiedykolwiek sprobował drugi raz gdyż moje wymagania sporo wzrosły przez ten czas, a proces rekrutacyjny nie zrobil na mnie wrażenia, nawet nie dostałem odpowiedzi zwrotnej.

K_O_Kraków

Przez ponad 5 lat pracowałem jako wdrożeniowiec w krakowskim oddziale firmy. Uważam, że jest to bardzo dobre miejsce pracy. Praca niosła dużo wyzwań i nauki co było samo w sobie bardzo interesujące. Zespół jest bardzo doświadczony chętnie dzielący się wiedzą (pomijam kolegę przekazującego wiedzę w sposób kryptograficzny i zaowalowany :P) Firma oferuje wiele szkoleń wewnętrzych. Zewnętrzne nie istnieją. Odszedłem, ponieważ stawki Unisoftu niestety nie są rynkowe, a w obliczu inflacji mini podwyżki niczego nawet nie rekompensują. Benefity oferowane przez firmę nie są benefitami, bo jak benefitem może być nikła dopłata do karty Multisport (20 PLN), stare ubezpieczenie na życie w PZU (oferta z 2012 roku), nie mówiąc o kosmicznej cenie prywatnej opieki medycznej.

Danka Nowy wpis

No właśnie, co z tymi szkoleniami? Ktoś napisał wprost, że trzeba za nie płacić, więc pewnie mowa o tych zewnętrznych? Już wcześniej stwierdzono, że ich nie ma, teraz po spojrzeniu w ofertę dla wdrożeniowca kompletnie nie widzę wzmianki o żadnym kursie. To na rozmowie jak się upewniają, że kandydat wstępnie ogarnia?

użytkownik

Najgorszy program jaki w swoim życiu widziałem. Praca na nim to prawdziwa droga przez golgotę. Katastrofa! Właściciel firmy i wdrożeniowcy obiecywali program "mercedes" a dostaliśmy co najwyżej "trabanta".

Trabant, trabantem z tym, że to opinia od klienta a nie pracownika? (przypis mnie myli) bo jeśli tak to czy pracownicy nie przeprowadzają przy tym może jakiegoś wdrożenia / przeszkolenia? Chyba nawet widziałem, że młodszego specjalisty ds. wdrożeń poszukują

Może chodziło o jakieś stanowiska typowo biurowe? Administracja jest chyba prowadzona? Ja jako osoba poczatkująca celuję w 8-10 tys., które stanowiska są obecnie dla mnie możliwe w tym standardzie? Prowadzone są teraz w firmie staże?

QA

Na stażu chcesz jako junior 10k? Pewnie po bootcampie, nieźle..

nikt

Według mnie to junior programista dostanie w firmie z zagranicznym kapitałem, do 6000 na rękę z angielskim min.B2 i wymiata w kodowaniu

Dorota
@QA

No to na ile wyceniacie bieżące standardy w firmie dla osób bez doświadczenia komercyjnego? Jakie szanse na starcie ma samouk by się w miarę dobrze wykazać? I tak będzie trzeba przez jakiś okres czasu siedzieć na niższej stawce w tym przypadku?

QA Nowy wpis
@Dorota

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Unisoft?

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Firma obiecuje program mercedes a klient dostaje trabanta? Taka opinia przynajmniej teraz niedawno wpadła, ciekawi mnie jak się przy tym sprząta? od jakiegoś czasu widać, że jest taka oferta na zlecenie dla sprzątaczki biurowej. Ciekawa jest przy tym atmosfery pomiędzy pracownikami . i czy można przejść na umowę na stale czy raczej nie bardzo w tym przypadku?

Cześć. Czy warunki pracy mogły się jakoś zmienić ostatnimi czasy? :) był przełom roku a nikt tu się za bardzo od tego czasu nie odzywa. Interesuje mnie zatrudnienie jako junior od wdrożeń. Są teraz oferty dla młodszych specjalistów. Są jakieś różnice w warunkach pracy względem poprzednich opinii? i czy macie porady na swiezaka? :)

K_O_Kraków

ByłyWdrożeniowiec

Miałem okazję pracować kilka lat jako wdrożeniowiec w jednym z oddziałów. Uważam, że jest to bardzo dobre miejsce na naukę oraz nabranie doświadczenia. Bardzo szybko zaczyna się działać samodzielnie, więc jeśli tylko się chce to można się szybko rozwinąć. Jednakże z drugiej strony, każda wersja programu ma mnóstwo błędów, niezbędne zmiany, które mają wyjść w określonych wersjach nie wychodzą - przed klientem całą winę na siebie musi brać właśnie wdrożeniowiec. Dodatkowo wynagrodzenie znacznie odbiega od tego co można dostać u konkurencji mając kilkuletnie doświadczenie, kompletnie brakuje jakichkolwiek benefitów (dopłata 20 zł do Multisport nie jest benefitem!), szkoleń, czegokolwiek dla pracownika, ...

asdf
@ByłyWdrożeniowiec

Szkolenia wdrożeniowego też nie ma? Bo piszesz, że bardzo szybko zaczyna się działać samemu. To jak przebiega okres wdrożenia? Inny pracownik prowadzi na początku nowego ?

Czy wdrożeniowiec w Unisoft często pracuje po godzinach?

Czy firma Unisoft kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Odpowiedź

Jak informacja o zarobkach nie jest jawna, to jakiej odpowiedzi się spodziewasz? :)

@Odpowiedź

pracownicy pomiędzy sobą nie rozmawiają o takich sprawach? i to sugestia, że kwoty są zróżnicowane, co może mieć na nie ostateczny wpływ? sam staż pracy czy coś jeszcze?

Daniel

Pracowałem na stanowisku specjalisty ds. wdrożeń we wrocławskim oddziale UNISOFT-u przez ok. 2,5 roku. W firmie, a szczególnie w oddziale panuje dobra atmosfera. Zespół jest bardzo doświadczony i chętnie dzieli się swoją wiedzą. Po udanym wdrożeniu zostały mi przydzielone ciekawe i ambitne zadania, które pozwoliły mi się rozwinąć. Uważam, że jest to bardzo dobre miejsce pracy dla samodzielnych i dobrze zorganizowanych osób- lubiących różnorodne zadania i bezpośredni kontakt z klientem. Zmieniłem pracodawcę tylko ze względu na fakt, że chciałem rozwijać się w nieco innym kierunku niż wdrożenia systemów ERP.

Właściciel to się modli aby płaca minimalna w kraju nie została podniesiona, ponieważ musiałby swoim pracownikom podnieść pensję i wyrównać do minimum. Słabe zarobki, brak premii, brak nadgodzin, jedziesz sam w delegację, wyjeżdżasz wcześnie rano, wracasz późnym popołudniem i tylko dostajesz marne pół diety, narzekania klientów na system, tylko konferencje w głowie i co chwilę reklamowanie na portalach społecznościowych,

Paulina

No nawet jakby się faktycznie modlił to raczej nic nie da skoro od 2023 wchodzą zmiany? Zastanawiam się w czym problem, że na socjalach się reklamują, to chyba pomaga firmie zwiększać później zysk?

Paulina

A na czym jeszcze ta poprawa satysfakcji miałą się tak właściwie oprzeć? Piszesz o odejściach, jak liczne są obecnie i co z uzupełnianiem wolnych etatów? Jak długo tutaj obecnie rekrutacje są przeprowadzane?

Milena R

Przychodząc do Unisoftu nie miałam żadnego doświadczenia w branży IT oraz z wdrożeniami systemu ERP. Wszyscy pracownicy ciepło mnie przyjęli i wszystko na bieżąco tłumaczyli. Atmosfera świetna. Pracowałam w oddziale poznańskim ale pomoc z innych oddziałów jak i z centrali była zawsze. Nic złego nie da się o tej firmie napisać.

@Milena R

Kompletnie nic nie wiedziałaś i to tak od podstaw przyuczali? A powiesz mi na jakiej wtedy stawce byłaś i ile mniej więcej to zajęło? Z jakiego powodu nie zostałaś na dłużej?

pracow78
@Paulina

Zdarza się że przyjmowani są ludzi do przyuczenia od podstaw ale stawki są takie że niestety ci ambitniejsi zostają maks 3 lata i papa

@pracow78

3 lata? czyli od samego początku do tego ostatecznego punktu, który przytaczasz jak stopniowo podwyżki mogą wyglądać? Potem jest jakiś zastój, że ludzie mieliby odchodzić? Piszesz, że zarobki mało ambitne... A zakres zadań?

Od czego uzależniona jest premia w firmie Unisoft? Jakie są progi premiowe? Dodali 22 grudnia na Praca.gov.pl ogłoszenie na stanowisko brak.

Hr

Aktualnie firma nie publikuje żadnego ogłoszenia na stronie PUP.

Aleksandrius Tyranozaurs

W Unisofcie pracowałem 1.5 roku, jeśli chodzi o oddział Kraków, to Gdynia nie mogła trafić na lepszą Dyrektorkę oraz vice Dyrektora - świetni ludzie wykonujący swoje obowiązki perfekcyjnie. Pracownicy genialni - zawsze pomogą, wspierają itp. Nigdy nikomu nie powiem złego słowa o tej firmie, więc jeśli ktoś czyta to z Gdyni, to zaznaczę, że nie znajdziecie lepszych profesjonalistów od tych z oddziału Kraków. Pozdrawiam Gabrysię, Rafała M, Rafała K, Miłosza, Damiana, Asię, Anię, Krzysia, Grzesia, Pati oraz Bożenkę. Na eleganckości życzę każdemu miłego dnia :D

Jolanta
@Aleksandrius Tyranozaurs

Fajnie to brzmi, mogę wiedzieć, czemu w takim razie zrezygnowałeś? :) Oprócz atmosfery reszta warunków jak tam? Wynagrodzenie jest adekwatne do pracy, zdarzają się podwyżki czy premie? :D

Tester

Kandydowałem 2 lata temu, to co mnie zdziwiło że po 10 min rozmowy spytano mnie ile mam lat i robiono cyrk z maseczkami (kazano mi ją naciągnąć na całą twarz, gdy jedna rekruterka ją miała, a druga nie - istna komedia, przemilczałem to widząc stosowane procedury) Nie bardzo rozumiem jakie to ma znaczenie, skoro widać było mnie bezpośrednio, jak i to jak się zachowuję i rozmawiam. Nigdy w żadnej innej firmie mnie o to nie zapytano podczas rekrutacji.

@Tester

No faktycznie trochę dziwnie. W końcu zdecydowałeś się na pracę w tym miejscu czy raczej nie, czy oni po prostu się do Ciebie nie odezwali?

Tester
@Ewa

To był kwiecień 2021, nie pamiętam czy dostałem odpowiedź, ale nie przyjęli mnie. Po prostu to dziwne było, że zapytali się o wiek jak siedziałem przed nimi. W zawodzie pracuję, znam też 2 pracowników z Unisoft.

Joanna
@Tester

Kandydacie na Testera, muszę sprostować nieścisłość w Twojej wypowiedzi. Na żadnej rozmowie rekrutacyjnej nie pada pytanie o wiek, jedynie o datę urodzenia. Data urodzenia oprócz adresu zamieszkania, wykształcenia oraz przebiegu dotychczasowego zatrudnienia jest jedną z danych, o które można zapytać wg kodeksu jeśli kandydat nie wpisuje jej w przesłanym CV.

Zażenowanie

Na stanowisko asystenta poszukują osoby z co najmniej 2 letnim doświadczeniem :D W każdej firmie po takim czasie nie jest się już asystentem Firma Unisoft prezentuje właśnie taki poziom rozwoju i możliwości awansu

@Zażenowanie

Jakie proponują zarobki na tym stanowisku asystenta? Wiesz może?

Jak wygląda sprawa z podwyżkami w firmie? Zaproponowana pensja jest śmieszna, podwyżki są, ale według uznania - tak zostałem poinformowany na rozmowie rekrutacyjnej. Czy można liczyć na wzrost pensji 100% w ciągu powiedzmy 2 lat?

@Kandydat

A do jakiego oddziału aplikowałeś? Stawki pewnie się mocno różnią w zależności od miasta. Masz już jakieś doświadczenie w pracy w IT? Może stawka niska ze względu na brak doświadczenia. Chociaż "niskie/śmieszne" to pojęcie względne.

Jeżeli pracodawca jest w stanie znaleźć pracowników za takie pieniądze, to znaczy, że płaci rynkowo.

M1906

Przez 2 lata miałem okazję pracować w krakowskim oddziale Unisoft. Przychodząc do pracy nie miałem wcześniej styczności z wdrożeniami systemów ERP więc można powiedzieć, że uczyłem się tutaj tego od zera. W oddziale panuje bardzo dobra atmosfera, pomocni koledzy i koleżanki sprawnie pomagają wdrożyć się na stanowisku, niezwykle wyrozumiała i propracownicza dyrekcja oddziału. Praca odbywa się w korzystnym trybie hybrydowym, od czasu do czasu zdarzają się 1-dniowe wyjazdy do klientów, samochody firmowe dla wybranej grupy wieloletnich pracowników. Dla każdego laptop i komórka firmowa. Z drugiej strony w całej firmie panuje ogromny chaos organizacyjno informacyjny ale może zmieni się to niebawem, gdyż wdrażany jest program doskonalenia kultury projektowej. Szkolenia jedynie wewnętrzne, prowadzone głównie przez osoby z centrali, które czasem wydają się nie mieć pojęcia o tym z czego szkolą :) Szkolenia zewnętrzne możliwe do wygrania w konkursie firmowym, co wydaje się śmieszne patrząc na to jakie fundusze szkoleniowe przysługują u konkurencji. Bardzo słaby socjal, a w zasadzie jego brak - pracodawca dopłaca groszowe kwoty do multisporta i pakietu medycznego. Kulejący HR - poza kontaktem w trakcie rekrutacji, w czasie zatrudnienia jedni mają rozmowę okresową, inni jedynie exit-interview na koniec, a jeszcze inni są pomijani w jakichkolwiek rozmowach. Ogólnie praca bardzo fajna na na start dla osób wchodzących do branży i osób ceniących stabilne, bezstresowe zatrudnienie. Sam uważam, że w Unisofcie nauczyłem się bardzo wiele i żal mi było odchodzić ale na przykładzie Krakowa wynagrodzenia są mocno oderwane od stawek rynkowych - nie ma problemu ze znalezieniem zatrudnienia z pensją wyższą o 2000-3000 netto na start. Brak też premii za ukończone projekty. Podsumowując oddział Kraków godny polecenia niemal pod każdym względem ale działania centrali chaotyczne i oderwane od panującej rzeczywistości.

@M1906

A takie premie na koniec projektu to jest norma w branży i takim stanowisku na jakim byłeś? Tutaj tych premii nie ma bo może są inne np roczne czy na święta?

Zaciekawiony
@M1906

Ja tu chyba czegoś nie rozumiem… Przyszedłeś do pracy z zerowym doświadczeniem, żeby zostać samodzielnym specjalistą musiałeś przez 12 miesięcy się uczyć. Tak naprawdę samodzielnym pracownikiem byłeś więc jedynie 12 miesięcy. To nie jest branża, gdzie po 3 miesiącach jesteś w stanie prowadzić projekt. Możesz jedynie uczestniczyć w małym kawałku procesu. I porównujesz, że u konkurencji dostaleś 2000 więcej na start niż w Unisofcie? Moim zdaniem takie porównanie nie ma zupełnego sensu.

Maths
@Zaciekawiony

Porównanie ma sens bo oznacza słabe wynagradzanie w Unisoft

Mikołaj
@Maths

No słabe ale byłeś wtedy niewykwalifikowanym pracownikiem bo bez doświadczenia. Zawsze na początek dają mniej. Tobie ile zaproponowali że tak ci nie pasowało?

Rubens
@Mikołaj

Pewnie dostał 8 tysięcy brutto i to wystarczyło. Dziwne jest to, że firma go wyszkoliła i wolała puścić w świat i wziąć kolejnego żółtodzioba na jego miejsce zamiast zapłacić więcej.

SzermieżŁodzianin
@Mikołaj

A kto takie głupoty w ogóle wypisuje, że porównanie nie ma sensu? Mało płacą w Unisofcie wdrożeniowcom, to każdy ucieka. Jedynie w czym jesteście dobzi (wiem, że z tego szkolą dyrektorstwo) to w manipulacji. Na przykładzie pewnej kobiety (dyrektorki) wiem, że myślała, że zostałem przez nią zmanipulowany, a tak naprawdę to właśnie ja (usunięte przez administratora) ją, bo nie dość, że nic nie robiłem przez pierwsze 3-4 miesiące i kase tak naprawdę za darmo dostawałem, to jeszcze po ponad roku się zwolniłem i zacząłem godziwe pieniądze zarabiać xD Unisoftcie dzięki za dośw za które mi płaciliście xD

@Mikołaj

I na początku i później jest mało.

Oddział

A jaki miałeś staż jako Wdrożeniowiec, że dostałeś taką korzystną ofertę płacową od konkurencji?

Gdyńczyk
@Oddział

2 lata

Oddział
@Gdyńczyk

To co podajesz pokrywało by się w przybliżeniu z tym co ja zaobserowałem na rynku pracy (pułap płacowy, oczekiwany staż). A próbowałeś podejść do negocjacji płacowych ze swoim kierownikiem czy odpuściłeś temat?

Gdyńczyk
@Oddział

Jak usłyszałem, że mam maksymalna kwotę jaką mogę mieć oraz że nigdzie więcej mi nie zapłacą, to odpuściłem :D

@Gdyńczyk

A dużo sobie życzyłes jeśli można wiedzieć?

Zostaw merytoryczną opinię o Unisoft - Gdynia

• Jak się pracuje w Unisoft?

Zobacz opinie na temat firmy Unisoft tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Unisoft?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 7 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Unisoft?

Kandydaci do pracy w Unisoft napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Unisoft