Perfect Construction

Gdańsk

Wywiadu udzieliła:
Katarzyna Kazojć Manager Projektu Perfect Construction
Czym zajmuje się Perfect Construction, jakiego typu usługi świadczy i czym się specjalizuje?
Nasza firma zajmuje się kompleksowym wykończeniem mieszkań „pod klucz” - od A do Z. Polega to na tym, że klient zgłasza się do nas. My począwszy od projektu, wybór i zakup niezbędnego towaru, wykonujemy wszystkie prace budowlane wraz z aranżacją wnętrz. Wstawienie mebli i takie gotowe do osiedlenia się mieszkanie oddajemy nowemu najemcy albo właścicielowi.
Nasza firma oferuje usługi oparte na pakietach zaczynających się od kwoty 590zł/m2 do 1090zł/m2. Każdy dostępny pakiet zawiera wszystkie elementy niezbędne do wykonania gotowego mieszkania. Klient zawsze otrzymuje projekt aranżacji wnętrza, czyli wizualizacje, porady architekta, nadzór autorski na budowie oraz wszystkie materiały niezbędne do wykończenia, czyli: farby, listwy, stolarkę drzwiową oraz kompleksowo wykończoną łazienkę.
Wszystkie mieszkania zawierają ubezpieczenie, dwuletnie gwarancje oraz sprzątanie po przeprowadzonych pracach budowlanych. W pakiecie premium plus mamy dodatkowo wykończenia mozaikowe, tapety i dodatkowe możliwości budowlane np. przesunięć elektryki. Do wyboru mamy pakiety z podłogą drewnianą, podwieszone sufity w kuchni i łazience czy wysokiej klasy armaturę (np. Ideal Standard).

Co spowodowało, że wybrali Państwo branże wykończenia wnętrz?
Branża wykończenia i aranżacji wnętrz w Polsce jest mocno początkująca. Jest to sektor niezwykle trudny. Możemy napotkać wiele trudności podczas realizacji projektu.  Tylko w większych miastach jest po kilka przedsiębiorstw, które zajmują się kompleksowym wykonywaniem mieszkań. Jednak na terenie Trójmiasta, gdzie działamy nie ma drugiej firmy zajmującej się wszystkimi elementami w przygotowaniu mieszkania. Jesteśmy liderem wykończenia mieszkań „pod klucz” na rynku pomorskim. Średnio wykonujemy 10-15 mieszkań jednocześnie. Obecnie wykonaliśmy 110 projektów, a działamy od półtora roku. Zapotrzebowanie na tego typu usługi coraz bardziej się powiększa. Klienci cenią sobie swój czas i preferują zlecenie wykończenia firmom, które zajmą się całym przygotowaniem domu czy mieszkania. Jasno określone zasady pomagają w prowadzeniu 12 projektów jednocześnie, co wymaga skoordynowania nawet dostawy 700 różnych materiałów budowlanych.

Czym Perfect Construction wyróżnia się na tle konkurencji, a co powoduje że firma osiąga sukces na rynku?
Przede wszystkim to dobrze skonstruowana oferta. Szczególną uwagę przykładamy do usług oraz produktów, które mamy w ofercie. Poszukujemy najlepszych produktów o najlepszej jakości - podłogi Quick-Step,  farby Flugger,. Armatura Hansgrohe.
Współpracujemy z największymi firmami na rynku pomorskim. Naszymi partnerami sprzedaży są. Metro House, Expander, Open Finance, oraz dynamicznie rozwijający się developer w Trójmieście ROBYG. To nasi partnerzy i kontrahenci wspierają jakość naszej marki, poprzez konsekwentne polecanie nas klientom. Pokazuje to, że profesjonalnie i sumiennie wykonujemy nasze projekty.  Znamy się na tym co robimy, klienci wychodzą od nas zadowoleni, a partnerzy dalej chcą z nami współpracować, są z tej współpracy zadowoleni i z zaufaniem nas rekomendują.
Dużą wagę przykładamy do realizacji każdego projektu. Indywidualne podejście do każdej inwestycji jest poważnym atutem. Cenimy opinie klientów, zawsze prosimy o rekomendacje po zrealizowanym projekcie.
Wyróżnia nas także elastyczne podejście i nastawienie na konkretnego klienta. W czasie całego procesu sprzedaży i realizacji projektu koordynatorem jest opiekun klienta.
Również ważnym elementem są ludzie. Dobrze dobrany zespół, z różnych branż, profesjonalnie zajmujący się różnymi dziedzinami to wizytówka firmy. Wprowadzamy na rynek budownictwa czy architektury zastosowań, których ani budowlańcy ani architekci nie wymyślili.

Jakie są zalety i zadania Perfect Construction?
Wysoka jakość, profesjonalizm i dostarczanie usługi na najwyższym poziomie. Naszym głównym celem jest to, żeby klient bez względu na portfel i pieniądze zawsze od nas wyszedł zadowolony. Łatwo za 300 tys. urządzić mieszkanie kupując np. bardzo drogie płytki lub podłogi, ale za 30 tys. zrobić mieszkanie żeby wyglądało jak milion dolarów.

Jakie są największe osiągnięcia firmy, które wyróżniają Perfect Construction?
Jesteśmy szczególnie zadowoleni zaufaniem jakim darzą nas nasi klienci oraz nasi kontrahenci. Cieszymy się z tego, że Expander i Open Finance podpisują z nami umowy i tylko czekają aż rozszerzymy działalność o kolejne miasta. To właśnie napawa nas dumą i optymizmem, że nasi partnerzy są zadowoleni ze współpracy z nami. Utrzymanie się na rynku w tej branży, a co więcej nie mieć reklamacji, a grono zadowolonych klientów to ogromny wysiłek i spore osiągnięcie.

Jak są prowadzone działania promocyjne  i strategia Perfect Construction?
Strategia marketingowa jest prowadzona trzysektorowo:
  • Bezpośrednia promocja przez deweloperów i partnerów -  wiąże się z dedykowanymi katalogami, akcjami promocyjnymi, przygotowaniem szkoleń i warsztatów dla klientów.
  • Szczególny nacisk kładziemy na promocję w Internecie. Jesteśmy obecni w mediach społecznościowych. Nasz profil na Facebook uzyskał już ponad 15 tys użytkowników. Aktywnie prowadzone konto i realizowana strategia real marketingowa jest pomocna w promocji. Ponadto obecność na portalach związanych z regionem i branży, w której działamy. Szczególnie wagę przykładamy do pozycjonowania AdWords w Google.
  • Obecnie rozpoczynamy nową kampanie outdoorową w formie billboardów. Targi branżowe są standardem. Jesteśmy stałym uczestnikiem corocznych trójmiejskich targów edycji jesiennej i wiosennej.

Jakie cele chcą Państwo osiągnąć? Czy planują Państwo poszerzenie oferty?
Tak, zdecydowanie planujemy poszerzenie oferty. Mamy bardzo dużo zapytań naszych klientów w Trójmieście o pakiet „Individual”. Tak więc oferta będzie poszerzona w odpowiedzi na ich zainteresowanie.  Będziemy budować dodatkową  markę – Perfect Design.
W zakresie tym będą znajdowały się pakiety o wyższych cenach, ale też o wyższych standardach wykonań. Oprócz tego najprawdopodobniej będziemy otwierać dwa oddziały w Trójmieście. Myślę, że osiągnięcie  tych celów zdecydowanie wystarczy na ten rok. Już jesteśmy w trakcie kontraktowania trzech dużych deweloperów.
W 2015 to planujemy rozprzestrzenianie działalności na kolejne miasta w Polsce.

Dziękujęmy za rozmowę.