logo Herbapol S.A. Lublin

Herbapol S.A. Lublin

Lublin

Wywiadu udzieliła:
Katarzyna Frankowska Dyrektor ds. Personalnych Herbapol S.A. Lublin
Jaki był kluczowy moment w firmie i kiedy nastąpił?
Jednym z kluczowych momentów w rozwoju firmy był 1992 rok, w którym Państwowe Lubelskie Zakłady Zielarskie Herbapol zostały przekształcone w Herbapol Lublin Sp. z o.o., a cztery lata później firma stała się spółką akcyjną, co pociągnęło za sobą zmianę nazwy na Herbapol-Lublin S.A.

Z czego najbardziej są Państwo znani? Jakie są najsłynniejsze produkty Państwa firmy?
W naszej ofercie znajduje się bogata gama herbat, syropów owocowych oraz dżemów i konfitur. Jesteśmy liderem w kategorii herbat smakowych i syropów owocowych. Nasze topowe produkty to przede wszystkim syropy owocowe z linii Owocowa Spiżarnia, Herbaty owocowe Herbaciany Ogród, Herbaty ziołowe z linii Zielnik Polski jak również herbaty zielone Big-Active.

Ile w tym momencie jest zatrudnionych pracowników?
Obecnie zatrudniamy ponad 500 osób w całej Polsce

Pracowników na jakie stanowiska zatrudniacie najczęściej?
Obecnie rozbudowujemy pion sprzedaży i do tego działu zatrudniamy pracowników.

Jakimi kanałami jest prowadzony proces rekrutacji?
Ogłoszenia w Internecie, na naszej stronie www, spotkania na rozmowach kwalifikacyjnych.

Czy firma zatrudnia praktykantów, stażystów?
Tak, praktykanci odbywają u nas praktyki przez cały rok, staże w wybranych działach firmy.

Jak wygląda ścieżka rozwoju nowo zatrudnionego pracownika?
Każdy z nowych pracowników ma szansę realizować się w naszej firmie poszerzając oraz zdobywając nowe kompetencje i umiejętności. Dodatkowo dzięki szkoleniom specjalistycznym pracownicy zdobywają cenną wiedzę. Każdy z nowych pracowników rozwija się pod czujnym wsparciem swojego bezpośredniego przełożonego, z którym wspólnie układa plan pracy mający na celu rozwój pracownika.

Jak budujecie wizerunek pracodawcy w Internecie?
Jesteśmy aktywni w kanałach digitalowych: komunikujemy się z konsumentami za pomocą strony internetowej, profilu społecznościowego na Facebooku oraz kanału YT, dzięki temu jesteśmy blisko naszych Konsumentów.

Tadeusz jest ciekawy jaka panuje atmosfera w pracy?
Atmosfera jest twórcza i przyjazna – mamy przyjemność pracować z różnymi osobowościami, z których każda ma możliwość realizacji w naszej Organizacji.

Michała interesuje czy firma prowadzi szkolenia dla pracowników?
Tak prowadzimy systematyczne szkolenia dla pracowników zgodnie z planem szkoleń.

Włodek pyta czy wynagrodzenie jest jednoskładnikowe czy też w systemie premiowym?
Wynagrodzenie (podstawa + premia)

Dziękujemy za rozmowę.