Opinie o berner.pl - Berner Polska w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Berner Polska. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Berner Polska o rekrutacji.

Branże: Sprzedaż farb, szkła i wyrobów metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Berner Polska w Kraków

Xyz

W firmie Berner pracuję już jakiś czas.. Caly etap rekrutacji na bardzo wysokim poziomie, pełen profesjonalizm, następnie szkolenia, szkolenia, szkolenia, pracodawca dba o to aby przyszły handlowiec wiedział co sprzedaje! Oczywiście podczas szkolenia przekazanie narzędzi pracy.. Samochód, telefon, laptop, materiały pokazowe itd. Kierownik bardzo pomocny, niezależnie od godziny zawsze stara się pomóc, masz problem z klientem? Kierownik pojedzie z tobą i postara się pomóc. Jedyny problem który zauważam w firmie to stany magazynowe... Czasami trzeba świecić oczami przed klientem ze nie mamy akurat tego towaru na stanie i będzie... Kiedyś... Podsumowując, fajna rozwojowa firma, od razu dowiadujesz sie ile zarobisz robiąc konkretny obrót, terminowe wynagrodzenia, firmę polecam dla osób, które szukają rozwojowej pracy, w której ciężka praca popłaca ;)

@Miras

Nie zgodzę się. Piszesz zbyt ogólnie... Przypomnę, że mamy w firmie kilka działow, jak dobrze liczę to 5 ( 6 z woodem). Każdy kierownik jest inny, są lepsi, są gorsi. A propos terenu... To od ciebie zależy jakich klientów i gdzie pozyskasz :) 2 razy drożej od cen rynkowych? Porównujesz to z sprzętem dla profesjonalistów czy może castorama i inne? Podsumowując. Nie wrzucaj wszystkich kierowników do jednego worka, bo najzwyklej w świecie ich nie znasz.

udt

macie też jakieś stanowiska dla magazyniera czy tylko handlem się zajmujecie?

Jarek
@Kakao

Chłopie przejrzyj na oczy, jak skomentujesz to, że firma notorycznie wystawia ogłoszenia za pracowników na pracuj pl, którzy cały czas świadczą pracę? Jedyne o co Berner dba to o własne pieniądze, kick off w tym roku się udał, kawa przed kompem wypita?

Ewlin

No więc tak. Jeśli chodzi o pracę w Berner to trzeba być dobrym żeby zarabiać. System wynagrodzeń to podstawa + premia, im lepsze wyniki tym wyższe kwoty wyciągasz. Praca przeważnie 8 - 16, ale do dogadania jeśli jakieś spotkania się przesuwają na inne godziny. Szkolenia na początek fajne, wszystkiego się nauczysz. Ogólnie presji narzuconej nie odczuwam ale jest duża odpowiedzialność za samego siebie i swoją pracę, musisz sam zadbać o pewne sprawy i o to żeby zarabiać dobrą kasę.

@lux

Myślę, że firma, która zatrudnia na całym świecie ponad 6000 osób, z czego około 250 w Polsce, nie jest mała ;)

Antośka

Jak ogłoszenie na posadę global learning technology specialist jest napisane po angielsku, to cała rekrutacja jest po angielsku? W wymaganiach chcą płynnego angielskiego, więc zastanawiam się, w jakim języku pracuje się codziennie. I jeszcze CV, w jakim języku je wysłać najlepiej... Był ktoś ostatnio na rekrutacji?

Choctopus
@Antośka

Jesli ogloszenie jest po angielsku to dziwnie chyba byloby wyslac CV w jezyku polskim. Ale moze to tylko moje spostrzezenie.

@Choctopus

Masz zupełną rację. Oprócz płynnego angielskiego wymagają jeszcze ten typowo branżowy, więc to chyba środowisko wyłącznie w języku obcym.

wRANGL

Pewnie B2 to minimum, żeby się odpowiednio dogadać.

niedlakredytu

nie musisz mieć poziomu określonego, bo znam takich co arkusz na b2 by rozwiązali ale jak trzeba dogadać się to w ogóle nie idzie i też takich co na gramatyce i pisowni by polegli ale wszystko ci przez telefon ogarną więc...

Sito Nowy wpis
@niedlakredytu

Ale to w końcu trzeba mieć ten konkretny certyfikat czy wystarczy umieć?

tea Nowy wpis
@Sito

jak nigdzie nie pisali w wymaganiach że trzeba, to wystarczy raczej umieć, nie ?

udt

macie też jakieś stanowiska dla magazyniera czy tylko handlem się zajmujecie?

Bilon

a jest teraz otwarta rekrutacja? gdzie znajdę oferty?

Bilon

i widziałem teraz jakies ogłoszenie na przedstawiciela handlowego? jakie tam trzeba mieć umiejętności i jak wygląda taka praca, ktoś wie?

Umridge
@Bilon

Jeśli znasz się na temacie, masz charyzmę i gadane i szybko się wpasujesz to dasz radę :P

Kapar
@Bilon

jest na ich stronie jedna oferta i ja zawsze tam przeglądałem, zresztą to chyba ta sama którą już ty znalazłeś... innnych najwyraźniej póki co nie ma

Kapar
@Umridge

no o tyle, że w ogłoszeniu wymagają 3 letniego doświadczenia, więc rzeczy o ktorych napisałeś rozumieją się same przez się, bo szukają kogoś kto się na tym zna

noem
@Kapar

a mozna wysylac swoje cv jak nie ma innych ofert nawet? np na maila czy cos

magister

a nie ma tam roboty u was?

Ruwny
@magister

chyba nie ma ja tez ostatnio szukalem i tylko na przedstawiciela techniczno-handlowego jedno wisialo, to moze tobie bardziej podejdzie na pwracuj jest wstawione

Blondi
@Umridge

A jak z warunkami? Samochód służbowy przysługuje na stanowisku PH? Telefon, laptop, na co można liczyć? Wiesz może ile można zarobić? Jakie to kwoty?

Geolog
@Blondi

ja jeszcze chcę dopytać o to stanowisko, jak wyglądają te darmowe kursy językowe? jak często to jest?

Geolog
@Blondi

Tam w ofercie jest napisane, że można liczyć na narzędzia pracy, nawet do celów prywatnych - samochód, laptop i smartfon. Ktoś powie jak to wygląda od początku? Od początku dostajesz to wszystko czy jak?

@Geolog

Tak, wszystko dostajesz w ciągu pierwszego tygodnia szkolenia w Krakowie

Drut

a jak z paliwem do takiego samochodu służbowego? rozlicza się z firmą i wraca chociaż częśc kwoty czy ze swoich się płaci?

Drut

i jakimi samochodami jeździcie tak od razu spytam?

kapek

opiszesz w skrocie jak mniej wiecej wyglada praca u was w firmie jako przedstawiciela?

kapek

czy ciezko sie do was dostac czy aktualnie sa jakies przyjecia?

digel
@kapek

jest kilka ogloszen nowszych, glownie asystenci poszukiwani i przedstawiciel techniczno handlowy

kijem
@digel

czesto widze tutaj temat jakiejś ochronki na początek pracy, o co z tym chodiz?

kijem
@digel

jak w ogóle oceniacie cały proces wdrożenia u was w firmie?

ok
@kijem

bardzo dobry, na sam początek dostajesz takie dwa tygodnie solidnego szkolenia przez dwóch trenerów

ok
@kijem

a potem jeszcze kilka dni doszkalania w trakcie pierwszego roku, więc o ile jestes chetny do uczenia sie to spokojnie szybko załapaiesz co i jak

@ok

dwa szybkie pytania do tego, czy to na pewno darmowe szkolenia bo juz zdazylo mi się na takie rzeczy natrafic ze trzeba sobie za to zaplacić?

@ok

drugie to czy na koniec takiego szkolenia są jakies testy sprawdzające kompetencje?

till
@ok

to atmosfera w porzadku na ogol tu panuje?

@till

jeśli ktoś może też powiedzieć coś o atmosferze w biurze to byłoby super :D

tij
@Junka

atmosfera przyjazna, ja zastrzeżeń do niej nie mam

Clao
@Junka

do biur teraz w ogóle szukają tutaj? widziałem tylko oferty na przedstawicieli i stąd moje pytanie

hequr
@Clao

no jak nie ma ofert do biur to na wiele bym nie liczył :/

hequr
@Clao

najlepiej mailowo się ich zapytaj, od razu bedziesz miał klarowną sytuację

castroni
@hequr

to gdzie najczesciej wstawiaja ogloszenia jesli mialyby do biura byc?

szafir
@tij

skoro atmosfera jest przyjazna to mógłbyś powiedzieć czy współpracownicy są w miarę pomocni dla kogoś, kto dopiero zaczyna pracę? czy dają jakoś odczuć, ze nie należy do ekipy? :P

brunks
@szafir

co do tej pomocności róznie bywa raczej masz kogos kto ci pokazuje co i jak inni czesto sie tym nie interesuja po prostu

marynarz
@brunks

skoro jesteś pracownikiem to może mógłbyś mi powiedzieć jaki rodzaj umowy oferuje firma?

marynarz
@brunks

może też coś o jakichś dodatkach pracowniczych? coś wam tam przysługuje ciekawego?

Niki
@marynarz

dostaniesz umowe o pracę raczej :)

fashionista
@Niki

odgórnie jest narzucony uop czy inne umowy też wchodzą w grę?

gdansk
@fashionista

podbijam pytanko, a czy ogolnie uwazacie ze praca jest stabilna ?

Ktos
@gdansk

Pracuje w Bernerze około 12 lat.. Uważam że firma daje dużo bezpieczeństwa.. A praca jest stabilna... I dużo wyzwaniowa ale tak ...

Kitek
@gdansk

Moim zdaniem tak pracuję już spory kawałek czasu i nigdy nie odczułem jakiejś takiej chwiejności, uop jest wypłaty na czas są

@Ktos

Czyli zwolnienia rzadko się zdarzają? Tzn. firma nie decyduje się na to często i raczej starają się dawać szansę? Dla mnie spoko jak jest dużo wyzwań w pracy. A czy firma docenia takie dodatkowe starania, np. poprzez podwyżki czy premie?

Kakao

Nie pracuję jakoś długo ale nie zauważyłem żeby się pozbywali pracowników, raczej się tutaj dba o tych, którzy są zatrudnieni

Jarek Nowy wpis
@Kakao

Loki

cześć, widziałem że pojawiły się ogłoszenia na które w sumie planuję aplikować, mógłby ktoś powiedzieć jak wyglądała rozmowa rekrutacyjna? i jak długo czeka się na ewentualną decyzję?

Loki
@Loki

jeszcze dopytam czy taka rozmowa jest prowadzona zdalnie czy stacjonarnie?

puzzle
@Loki

dzwonią do ciebie a później jest taka jazda testowa dla wybranych w terenie

puzzle
@Loki

a jesli chodzi o atmosfere czy cos to uwazam ze rozmowa na poziomie, wszystko co chcialem to sie dowiedzialem odrazu i pozniej sie to wszystko sprawdzilo tez w pracy, bez zbednych obiecywanek itp. wiec mocny plus za to

???
@puzzle

Na czym ta "jazda testowa" polega?

???
@puzzle

Jakaś stawka jest negocjowalna czy stajesz już przed faktem dokonanym?

@???

również by mnie to interesowało, mógłby ktoś rozwinąć ten temat?

@puzzle

a w pracy jak się ma kwestia atmosfery? też jest w porządku?

@3 cytryny

O atmosferze ktoś wyżej napisał ale chyba tylko co do rozmowy rekrutacyjnej to się tyczyło, więc podbijam bo sam jestem ciekaw.

@puzzle

O, to dla mnie ważne info. Ile trwa jazda testowa? Jest na to konkretny czas, czy trzeba przejechać konkretną liczbę kilometrów? I kto towarzyszy kandydatowi podczas jazdy, szef firmy, jakiś kierownik??

Bernerek
@???

Stawka jest stała. Masz poszczególne poziomy zaszeregowania w zależności od tego ile kasy przyniesiesz z rynku. Stawka rośnie wraz z poziomem zaszeregowania. Wszystko jasno rozpisane podobnie premie, jasno i czytelnia. Pieniądze uczciwe jak na to co robisz. Kasa na czas.

Nieśmiały
@Bernerek

Pamiętasz może czy na rozmowie to jakoś tak w miarę jasno wszystko tłumaczą? chodzi mi o stawki i warunki, tak że kandydat rzeczywiście czego się od niego oczekuje i jaki będzie miał zakres obowiązków?

@Nieśmiały

Zakres obowiązków jest jasny - w zależności do jakiego działu startujesz, to siłą domysłu będziesz obsługiwać klientów np. z motoryzacji. Wszystkie pytania o zarobkach zostały w moim przypadku zaspokojone. Jasno i zwięźle wytłumaczone.

now

a mozna zapytac po jakim czasie od tej rozmowy rekrutacyjnej faktycznie zacząłeś prace?

King
@now

Ja jakoś w połowie miesiąca dostałem odpowiedź a od następnego zaczynałem pracę normalnie

kobo
@now

ja np zacząłem po niecałym miesiącu, ale głównie dlatego, że nie chciałem poprzedniego pracodawcy wystawić, tutaj też mi poszli na ręke, więc myśle, że to zależy od tego jak się dogadacie

nowy
@kobo

ile trwa wdrożenie u was w firmie?

@nowy

Na handlowca na dzien dobry tydzien, potem bedziesz jezdzil z kierownikiem lub wspopracownikami. W miedzy czasie bedziesz mial jeszcze kilka szkolen w krk, oczywiscie dojazd autem sluzbowym. Okres probny to jest z tego co kojarze 6 miesiecy z możliwością skrocenia/wydluzenia

bruk
@Xyz

tak, sześć miesięcy jest nadal

parabola
@bruk

a potem na ile umowa? na rok?

Choctopus
@Xyz

Warto sie starac o skrocenie okresu probnego czy bez roznicy wedlug was ile on trwa?

@parabola

@parabola To zależy od twoich wyników i decyzji KR @Choctopus Jak wyżej, jak robisz obroty, dzięki którym będziesz więcej zarabiał to tak

manan
@Choctopus

Starać się zawsze warto na pewno nic na tym nie stracisz. Dobry sprzedawca dużo wynegocjować też może

Sodd

Watpię że chodzi tu o niesprawiedliwość, jak ktoś dostaje awans a ty nie to też jest niesprawiedliwe?

Sito Nowy wpis
@Sodd

Nie no ale trochę różnica dostać awans bo się jest dobrym w pracy a co innego mieć skrócony z jakiegoś niewiadomego powodu okres próbny

Morszczyn

Czy mogłby ktoś opisać mi jak wygląda u Was proces rekrutacji? O co pytają, z kim sa przeprowadzane i ile mniej więcej to trwa?

czerstwy
@Morszczyn

podpinam się pod pytanie zastanawiam się czy cv składać i w sumie chętnie bym się wpierw co nieco dowiedział

ikon

ile trwa cały proces? i czy po tej ostatniej "akcji" mogą jeszcze się na ciebie niezdecydować?

węgorz
@ikon

nikt im raczej nie zabroni, to oni szukają pracownika więc pewnie w każdej chwili mogą cię odrzucić jak ktoś się okaże jednak lepszy

szafir

wiesz może jak wygląda takie wyjście w teren? XD

Możecie napisać, po tej rozmowie telefonicznej jest kolejna online lub w biurze z tym kierownikiem, czy od razu akcja z nim w terenie bez drugiej rozmowy?? Nie ma tu etapu zadania rekrutacyjnego, tylko rozmowy i teren?

leksus
@Monika

Po rozmowie telefonicznej jest juz drugi etap glownie w terenie, jest 2/3 kandydatow wybranych na jazde probną

hi
@leksus

a po jakim czasie mozna sie spodziewac jakiegos odzewu po wyslaniu cv?

kimchi
@Monika

jazde w terenie mozna uznac jako zadanie jesli sie uprzesz, tak poza tym to nie

topol
@hi

ja dostalem odpowiedz jakos po tygodniu z hakiem, wiec w miare szybko odpowiadają

Peep
@topol

Telefonicznie się kontaktowali?

Płetwonurek
@Peep

jak aplikowałem dwa lata temu to do mnie dzwonili normalnie

Pokacz
@Peep

tak jest telefoniczny kontakt i zaproszenie na rozmowę

King
@hi

do mnie się odzywali jakoś po tygodniu z hakiem może niecałych dwóch

kobo

ja się tutaj zatrduniałem dość niedawno i mogę potwierdzić, że wciąż to idzie dość sprawnie

nowy
@kobo

dobra a dopowiecie coś więcej o samym przebiegu rekrutacji? z kim była przeprowadzana, ile etapów itd?

Xyz

Wszystko jest napisane 1 etap. Wysylasz cv 2 etap rozmowa telefoniczna 3 etap rozmowa kwalifikacyjna na zywo. Nikt ci nie poda pytań na rozmowie, bo są one zazwyczaj unikalne i zależą od kierownika/ rekruterki. Dlugopisu nie bedziesz musial im raczej sprzedac

Żar

Do mnie jak składałem cv to normalnie dzwonili i dogadywaliśmy się na termin rozmowy

young

w moim przypadku raczej nie było problemu żeby ustalić wspólny termin, raczej idą na ręke i nie są problematyczni

Kijan
@Xyz

Niektore z pytan sie powtarzaja na pewno, ale fakt - nie ma co sie przygotowywac tylko do konkretnych pytan bo mozna trafic na rozne.

Naturalny
@young

Szybko po rozmowie i decyzji zaczynałeś realnie pracować? To też się da jakoś wspólnie dopasować?

bruk
@Naturalny

ja zaczynałem po dwóch tygodniach od decyzji

Kakao

Ja dostawałem odpowiedź z tego co pamiętam mniej więcej w połowie miesiąca i zaczynałem od kolejnego, ale też dlatego, że mnie tak było lepiej bo miałem jeszcze nieskończony urlop z poprzedniej pracy więc myślę że kwestia do dogadania się

belga

też zależy od tego jak szybko firma kogoś potrzebuje

Gizon

Czesc, na ile dostales pierwsza umowe?

@Gizon

Tak naprawde chce to wiedziec tylko, jesli chodzi o umowe o prace. Inne umowy nie bardzo mi pasuja.

orendż

możesz wyjaśnić dlaczego? w sensie to moja pierwsza praca i chce wiedzieć jak najwięcej

Olga

Też tak uważam. Ja tu w sumie się znalazłam w imieniu męża, bo chce rekrutować jako konstruktor maszyn i niby taką umowę dają. Ale po jakim czasie ewentualnie wchodzi w opcję umowa na stałe? Na tym etacie są wyjazdy delegacyjne do Niemiec, więc proszę o info ile czasu maksymalnie trwa jeden taki wyjazd.

Sito

Czasem nie ma ucieczki od tego rozwiązania, niestety. I tak kredyt lepszy niż jakieś pożyczki czy inne chwytliwe, rzekomo bezpieczne opcje, które mają na celu tylko naciągnąć człowieka

Przedstawiciel Handlowy

Witam. Czy napisałby ktoś jak dokładnie wygląda rozmowa? Od początku do końca? Jestem umówiony na rozmowę i trochę się stresuję.

Na jakie pytania techniczne można liczyć? O co pytają? Z góry dziękuję za odpowiedź.

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
GG

Jak wygląda praca na stanowisku Specjalisty ds. Obsługi klienta? Z czym to jest realnie związane i jakie są obowiązki? Jak wyglądają zarobki na tym stanowisku?

jotes
@GG

gdzie znajdę ofertę na to stanowisko?

klin

bedzie wiecej przyjec po nowym roku?

monetary
@jotes

na pracuj najlepiej ogłoszeń szukac :)

vim
@klin

nie wiem czy więcej ale na chwile obecną nadal oferty wiszą więc możesz sprawdzić czy ci coś odpowiada

rodzynek
@vim

rekrutacja długo trwa czy znośnie?

@rodzynek

dobre pytanie, sam się zastanawiam jak długo się czeka na ewentualną decyzję czy się dostało pracę

jaskier
@3 cytryny

zalezy tez od tego jakie ty masz dyspo, bo oni jak zadzwonią to proponują spotkanie dosc szybko, ale ja np mialem jeszcze poprzednią prace dlatego ciężej sie bylo złapać

@jaskier

I tak bez problemu poczekali aż przełożysz?

@jaskier

Znaczy się powiedzmy, że poczekali aż skończysz okres wypowiedzenia? To akurat spoko, że nie musi być na już tylko są też ludźmi i zrozumieli.

belga
@Proton

no generalnie da się łatwo dogadać, na moje oko przełożeni są dość wyrozumiali więc nie powinno być większego problemu w takich sytuacjach

pandor
@Proton

jak nie będzie im pasować to ci powiedzą na początku rekrutacji

ocochodzi
@rodzynek

u mnie tez bylo dosyc szybko z tego co pamietam, raczej standardowo to u nich tak wyglada

@ocochodzi

Co do tego jak przebiega to pytania raczej z tych normalnych czy przygotowac sie na dluzsza rozmowe z duza iloscia nietypowych pytan?

byczek
@Gizon

jest bardzo standardowo, jeśli już kiedyś odbyłeś jakąś rozmowe rekrutacyjną to nie powinno cie nic zaskoczyć

refin
@byczek

mowicie tu o rozmowie rekrutacyjnej, to ona odbywa sie stacjonarnie jak cos zawsze?

indones
@refin

nie wiem czy zawsze ale raczej standardem jest stacjonarnie

Ron
@byczek

I szybko po takiej rozmowie ewentualnie spotkaniu na żywo jest decyzja co z pracą?

manan
@Ron

zależy od tego jak wypadniesz i czy duże natężenie kandydatów tak naprawdę. na rozmowie poinformują cię do kiedy się odezwą więc wtedy będziesz miał klarowną sytuację

@Xyz

brzmi, że naprawdę warto, a właśnie chcę tu aplikować. Możesz powiedzieć coś więcej o tych szkoleniach, jak wyglądają?

@motek

Szkolenia glownie z produktów i przede wszystkim możesz dotknąć, powąchać, powiercić itp. PowerPoint tez oczywiście jest, ale potem pokazują ci jak to działa w praktyce

@Xyz

a ile trwa takie szkolenie?

@motek

Pierwsze szkolenie tydzien, w tym podpisanie umowy, przekazanie narzędzi pracy.. Szkolenie z procedur 2 dni, potem 3 dni szkolenia produktowego, po ok. 2 tygodniach kolejne tygodniowe szkolenie produktowe.. Berner zwraca cały koszt dojazdu na 1 szkolenie, oddaje kase za etui i szkło na telefon itd.. Na 2 szkolenie już autem służbowym

super.

bardzo dziękuję!

trudne są te szkolenia?

@Xyz

w sensie wymagające pod względem wiedzy itp?

@Xyz

nie umiem tego inaczej ująć, ale chyba zrozumiale to jest, mam nadzieje...

devon
@bopi

Szkolenie jest od tego, żeby cię nauczyć, więc nie musisz mieć jakiejś obszernej wiedzy wcześniej. Przecież nie urodzisz się z tą wiedzą potrzebną do pracy, nie wiem jak ci to inaczej wytłumaczyć. Jak ktoś jest ogarnięty to szybko załapie.

@devon

Okej, czyli bez spiny da się nauczyć, to dobrze

@bopi

Jak się przyłożysz, weźmiesz karteczkę, albo zeszyt który dostaniesz od firmy i sumiennie wysłuchasz szkoleniowca to ogarniesz ;)

@Xyz

Nie chodzi o to, by pracować ciężko. Chodzi o to, by pracować efektywnie

Marko88
@Xyz

To co z Pana handlowiec skoro kierownik pakuje się do auta i pomaga sprzedawać?

ripo
@Marko88

różne są sytuacje, nie należy z góry oceniać, ja z kolei szanuje, że kierownik jest zaangażowany :)

szparag
@Xyz

fajna sprawa biorąc pod uwagę, że już nieraz spotkałem się z tym, że właśnie sprzedawca nie do końca wiedział jak działa to co sprzedaje i trochę takie coś zniechęca potencjalnego kupca także porządne szkolenia w tym zakresie są moim zdaniem niezbędne

szparag
@devon

czy to szkolenie jest w ramach ewentualnego wdrożenia czy np najpierw się odbywa szkolenie a później i tak ma się jakaś wyznaczoną osobę która monitoruje twoją pracę i ewentualnie ci pomaga?

Actimel
@szparag

podbijam pytanie czytałem, że to szkolenie jest takie rozbudowane to na plus oczywiście, ale czy później ma się tzw mentora, który właśnie sprawdza czy nowy pracownik nie robi jakichś niepotrzebnych błędów?

Bałagan
@Xyz

widzę, że masz okazję tutaj pracować, powiedziałbyś coś więcej o tym czy zatrudnienie tutaj jest stabilne? nie ma jakichś niepotrzebnych zwolnień?

Miras
@Bałagan

Nie polecam , w każdej chwili najmniej spodziewanej możesz dostać wypowiedzenie bez żadnych informacji . Kierownicy to ludzie bez kompetencji i zwolnią cię w każdej chwili by tylko ochronić swoje stanowisko i zgonić na pracownika . Jeździsz po najmniejszych dziurach i uprawiasz akwizycje z produktami 2 x droższymi od cen rynkowych a jak nie sprzedasz to nie zarobisz

@Miras

A to nie jest tak, że jak nie jest to zwolnienie dyscyplinarne to muszą podać jakiś oficjalny powód? Na jakim poziomie musi być ta sprzedaż żeby dostać jakąś konkretną kasę? Czy brak sprzedaży jest głównym powodem zwolnień czy można liczyć na przykład na jakąś ostatnią szansę?

Zbyniu
@Miras

@Miras dobrze pisze, żałosne są te wszystkie pozytywne opinie pisane przez niby pracowników bernera. A tak naprawdę odpisuje praktycznie jedna i ta sama osoba nieudolnie broniąc tej firmy. Wszystkie poprzednie komentarze które pisali pracownicy i byli pracownicy zostały usunięte ze względu na PRAWDE. Ceny produktów kosmos.. coraz wiecej firm rezygnuje z ich drożyzny i żerowaniu na klientach którzy przepłacaja za produkty. Ich konkurenci maja o wiele taniej i przystępniej. Zmieniając logo nic im nie dało. Dalej będzie to jedna i ta sama firma na Czele z Panem (usunięte przez administratora).

@Zbyniu

Przepraszam bardzo, ale nie jestem "niby pracownikiem" Bernera, a rzeczywiście pracuje jako handlowiec w terenie, wyraziłem moją subiektywną opinię, wiem jakie są problemy w motoryzacji, ale w moim dziale takowych nie ma. Jeżeli nie zgadzasz się z moją opinią, okej.. każdy ma prawo do własnego zdania ;) Z cenami po części się zgodze, ale nie do końca, niektóre produkty są za drogie to fakt, ale nie wszystkie.

PH

Po jakim czasie kontaktuje sie Pani z HR w sprawie 1 etapu rozmowy ?

Żaklina
@PH

Dobre pytanie, tylko ciekawe czy ze wszystkimi się kontaktują? Czy tylko z tymi wybranymi? Chciałabym wiedzieć, żeby po prostu na marne nie siedzieć i nie czekać jak na szpilkach. Ile maks im zajmuje odpowiedź?

@Żaklina

Dostałem maila że będą się ze mną kontaktować i tak mija już kilka tygodni

friz
@PH

masz na mysli ile po wyslaniu cv minelo czasu?

friz
@PH

nie wiem czy sie do ciebie odezwali, bo troche minelo od twojego wpisu ale u mnie to bylo ok 2 tygodnie wiec przecietny czas oczekiwania byl. trzymam kciuki ;)

@PH

Zależy od szczęścia. Na doświadczenie raczej nie patrzą. Biorą ludzi po szkole, bez jakiegokolwiek doświadczenia bo taka jest rotacja i brakuje rąk do pracy. Im to jest na rękę bo takie osoby są "posłuszne" i robią za dwóch. Poważni, doświadczeni handlowcy nie przyjdą pracować za te pieniądze i znosić nieustanną presję.

Kobieta

Czyli za jakie pieniądze nie przyszliby do pracy? Wiesz może jak tu płacą teraz? Premie dla handlowców są jakieś?

@Kobieta

Przez pierwsze pół roku na tzw. Ochronce dostaniesz 5500 brutto. To jest czas na naukę i pensja jest stała, chyba że sama zrezygnujesz z ochronki. Później dostaniesz jakieś 4500 brutto i do tego dochodzą premie, które w dzisiejszych realiach i przy tych cenach są praktycznie nieosiągalne, chyba że wygrasz na loterii i dostaniesz teren po jakimś kierowniku albo handlowcu który pracuje 15 lat. Większość osóbbktóre przychodzą siedzą na podstawach i po roku półtorej rezygnują ze względu na presję.

@friz

To rekrutacja składa się tylko z 1 etapu? Czy było ich więcej? Skoro się do Ciebie odezwali, to opowiedz, jak to wyglądało dalej. Od razu po jednej rozmowie dostałeś pracę? Szukam pracy i jestem ciekawy, jak to wygląda w tej firmie :)

topol

ja mialem tak, ze pierwszy etap to byla rozmowa telefoniczna, a drugi to juz jazda testowa z kierownikiem.. nie wiem czy kierownik jest zawsze obecny, u mnie akurat byl

Peep
@topol

Gdzie ta jazda próbna się odbywa?

@pracownik

Pracuje kilka lat w tej firmie jako przedstawiciel, dywizja- auto. Firma świetna, wynagrodzenie na czas, wszystko uczciwe na umowie. Samochody nowe, laptop bardzo dobry. W firmie pracują ludzie kompetentni, choć czasem zdarzy się że bezpośredni przełożony wybuchnie bądź jest niemiły i czepialski. Jeżeli ktoś szuka stabilnej pracy to polecam, bardzo dobry pracodawca. A humory kierowników chyba wszędzie występują.

Jek
@@pracownik

Nic tylko się zgodzić, jakościowo bardzo dobrze praca wypada

Shroom
@@pracownik

Wiesz może jak tutaj wygląda rekrutacja na przedstawiciela i jakiego doświadczenia wcześniejszego wymagają?

Shroom
@@pracownik

Od razu dostaje się samochód i laptop po przyjęciu?

zainteresowany
@@pracownik

brzmi bardzo fajnie, dlugo juz pracujesz? moglbys napisac cos wiecej?

@zainteresowany

Prawdziwa praca zaczyna się po 0,5-1 roku. Kontakt od strony HR, nastepnie rozmowa w miejscu twojego otoczenia z kierownikiem, opiekunem/terenem. Nastepnie wyjazd do siedziby na szkolenie tygodniowe z zapoznaniem, wydanie narzędzi: telefon, laptop, samochód w zależności od dostępności (nowy, lekko używany-grupa VW). Praca bardzo fajna, produkt też (zależy), gorzej z jego dostępnością. Ogólnie trzeba sobie dac czas przynajmniej pół roku na takie w miarę dobre wdrożenie, o ile jesteś już obeznany w temacie działu do którego zamierzasz pójść lub będzie ktoś w twojej grupie kto będzie twoim „dobrym przykładem”

Max

Jesteście tylko w Krakowie?

węgorz
@Max

w sumie dobre pytanie bo na stronie mają że niby tylko w krakowie właśnie jest biuro, ale jeszcze jest skawina i tam jest magazyn podobno

Pracownik..

Mogę to wszystko niestety potwierdzić. Grupa wyjątkowo nieudana. Handlowcy rozmawiają ze sobą bo muszą jakoś się tolerować, ale nie mama tym niestety grama koleżeństwa jak to było w poprzedniej ekipie, którą niestety dobrze nam wszystkim znana osoba zniszczyła. Spotkania regionalne, wigilijki itd za karę i niestety robienie dobrej miny do złej gry. No ale tak to jest jak grupą zarządza osoba z którą nikt nie chce pracować, bo się po prostu zwyczajnie do tego nie nadaje. Zatrudnianie młodych, niedoświadczonych, wystraszonych chłopaków którzy będą się trzymać rękami i nogami bo po prostu w poprzedniej pracy mieli gorzej też nie pomaga.

Pracownik Konkurencji

Panowie taka rada. Pracuje w konkurencji i myślałem o aplikowaniu do Bernera stąd trafiłem na Goworka, więc się wypowiem. U nas była podobna sytuacja. Kierownik wydawał się nie do ruszenia, nikt z handlowców nie chciał z nim współpracować. Wystarczyło odpowiednie pismo do zarządu. Pamiętajcie do zarządu głównego a nie oddziału PL. W takich Niemczech taki kierownik od razu leci, tam nie może być mowy o zachowaniacach podchodzących pod (usunięte przez administratora) Pracownik jest chroniony i uwierzcie Niemcy są wyjątkowo przeczuleni na takiej zachowania i gwarantuje że nikt niczego nie zamiecie pod dywan jak to orzeważnie bywa w Polsce. Nie czekajcie. Wystosujcie odpowiednie pismo a na pewno porządek zostanie zrobiony.

Wolę być anonimowy

Pracuje w firmie Berner w terenie na szeroko pojętym Śląsku lecz w innym dziale. Opisywana przez was sytuacja dotyczy tylko jednego działu Auto i jest krzywdząca do innych kierowników i ich regionów. Mi pracuje się dobrze zawsze mogę polegać na kierowniku i kolegach mało tego takiej pracy każdemu życzę. Na Śląsku jest czterech kierowników sytuacja dotyczy jednego

@Wolę być anonimowy

Owszem, wpisy dotyczą tylko Pana Z.W Z tego co czytałem jest on tam wymieniany. Inni kierownicy ze śląska nie maja z tym nic wspólnego. Ale jak już dotknęło wszystkich to coś w tej sprawie zrobią z Nim .

@Wolę być anonimowy

Owszem. Sytuacja jest w jednej grupie. Natomiast jak widać jest problem w zarządzaniu, jeżeli temat ciągnie się latami. Były skargi na piśmie, były sygnały od handlowców że nie chcą pracować w takich warunkach i nie zmieniło się nic, oprócz tego że w przeciągu kilku ostatnich lat odeszło z tej grupy w granicach 10 handlowców, a ten który do tego doprowadził nadal pracuje i firma nie ma z tym problemu. Gdzie te wszystkie wartości którymi firma się tak bardzo chwali ?

Obecnie w firmie jest przeprowadzana ankieta. Opisywany kierownik zadzwonił do mnie i wskazał że miło by było aby były w niej same 10 gdyż to zapewni o jego fachowości zaś ja będę miał z nim spokój nie będzie się wtrącał i jeździł ze mną. Już wysłałem ankietę podobno anonimową pewnie Pan Z będzie wiedział jak go oceniłem, pewnie mnie (usunięte przez administratora) na najbliższym spotkaniu ale mam to gdzieś. Po co robić ankiety jak i tak wszystko jest jasne, a kierownik o wszystkim decyduje, gdzie Dyrektor, gdzie HR , gdzie Prezes

Kolejny pracownik

Potwierdzam. Dziś dzwonił do mnie kierownik Zbig.... prosił o to samo. Oznajmiłem że wypełniłem już ankietę i napisałem prawdę o sytuacji w regionie, oznajmił mi że musi się przyjrzeć danym w jakim BI czy coś takiego i do mnie wróci. Anonimowe a jednak kto wie to wie. Na szczęście nie jestem sam kolego kierowniku. Gdzie są wartości firmy ???

Ankiety NIE SĄ ANONIMOWE !!! Każdy z nich wie co było napisane. Mnie jak wezwali przedstawili wydrukowana moja ankietę z opinia na temat kierownika Zby.. Także wtedy sie przekonałem, ze reka rękę myje i wszystko wiedza. Zastraszanie z jego strony to norma. Niby miło, grzecznie ale rozumny człowiek ogarnie co ma namyśli. Po co Ankieta gdyż osoby które z nim teraz pracuja są jego podwładnymi i złego słowa nie powiedzą bo od razu będą mieli (usunięte przez administratora). Ponownie chcą to zamieść pod dywan. Zeby nie było, ze nic w tej sprawie nie robią to ankietę na wyciszenie sytuacji wymyślili. Dobreee ????

Lewy
@Kolejny pracownik

(usunięte przez administratora) a tak zapytam z ciekawości jeszcze czy minimum 5 tys netto zarobi się dziś przy realizacji planu na równe 100 % "? Bo obecnie zarabiam w podobnej firmie z branży 5500 netto i nie wiem czy mam czego żałować że już nie pracuje w Bernerze :) a i o co chodzi z tymi kamerkami w aucie hehe Dzięki

Kasują, zniknęły 3 wiadomości, od klienta i 2 pracowników :) Firma fajna, kierownicy, magazynierzy i szkoleniowcy też :) Ale przez jednego psuje całą reputacje rejonu i firmy. Ale kto ruszy zakorzenione drzewo które 18 lat tam pracuje .., a skargi są odkąd został Przełożonym grupy.

Ph

No żebyś się nie zdziwił bo Dyrektor się nie (usunięte przez administratora) i już jeden taki poleciał co pracował 19 lat i był kierownikiem na Śląsku ale jeśli region robi swoje plany to reszta go nie obchodzi zbytnio i póki obroty są to palcem nie kiwnie rozumiesz

Pracownik rejonu
@Ph

Czyli jednym słowem Dyrektor też jest do wymiany jeżeli patrzy tylko na swoje i firmy dobro. Pracownik się nie liczy ? Może przełożony stosować te rzeczy o których jest tu mowa .. bo jego grupa robi obrót ? Ciekaw jestem co by powiedział na to sąd pracy bądź inspekcja..

@Pracownik rejonu

Po tych komentarzach właśnie widać w jaki sposób dba o dobro firmy. O swoje owszem dba bo wszystkie skargi i pisma zatrzymują się u niego i nie wyciąga żadnych konsekwencji w stosunku do Zb... Przecież to było do przewidzenia że w końcu będzie gorąco. Młody miał pociągnąć sprawę dalej do sądu świadków miał

Były Pracownik

Masz racje, młody akurat miał tu duze pole do popisu. Gdyby pogadał z poprzednikami to miałby z paru dobrych świadków. Ale nie dziwie mu się, przetrzepali go na rozmowie w firmie. 3 na jednego poszkodowanego. A potraktowali go jak oskarżonego zeby zastraszyć. Nie dziwie się, ze wolał odejść. I tak prawie 2 lata wytrzymał i brawa, ze się postawił. Takie sprawy powinny wychodzić na światło dzienne. Młody da se radę ! Gorzej ze Zby.. po 18latach gdyby go wywalili dyscyplinarnie to ciężko miałby z nowa robota.

Śląski Handlowiec

Dokładnie, jest bardzo wiele osób, które by potwierdziły wybryki ZWO a jako kierownik jest do czegoś zobowiązany, szanować pracownika przede wszystkim a nie poddawać go szantażom i ciągłej presji psychicznej

Obecny pracownik rejonu

Na Goworku burza na jego temat, gdzie po tym powinien być zwolniony. A w grupie przemiła atmosfera. Wigilia już zaplanowana, oczywiście jak on to mówi z wielką pompą. Pracuje choćby nic się nie stało. Dejwid czuje się jak jego zastępca. Wydzwania i dyryguje innymi pracownikami. Robi co chce za zgodą ZWO. Jeździ po nie swoim terenie, klientów ma z nie swojego rejonu. I się wszyscy cieszą, że robi obroty. po 200%. Może dlatego Dyrektor na to przymruża oko. Podobno jak przychodzi nowy pracownik do grupy dostaję po równo kawałek tortu... nie wierzcie w to. Dlaczego inni kierownicy śląska nic z tym nie zrobią. Wjeżdża im w teren i niszczy reputacje...

Śląski Handlowiec
@Obecny pracownik rejonu

ZWO zawsze mówi swoim podwładnym macie jeździć wszędzie a później się będziemy martwić i troche mnie to dziwi, że na taki bałagan pozwalają inni kierownicy!!! Ja na szczęście już nie mam nic wspólnego z firmą ale jednak jest żal do firmy, że takiego (usunięte przez administratora) dali na kierownika i zniszczył grupę.

Kuba
@Śląski Handlowiec

Zrzuty ekranu wszystkiego tego co tu jest mam zrobione. Nawet rzeczy które zostały usunięte. Znajdę chwilę i pokuszę się o napisanie pisma do Niemiec z załączonymi zrzutami ekranu. Jak w Polsce @Pracodawca rady sobie nie potrafi dać. To Niemcy poradzą sobie z tym bardzo dobrze.

Pth
@Kuba

Prawda jest taka że za to wieczne tuszowanie i zamiatanie niewygodnych spraw pod dywan od wielu wielu lat już dawno powinno polecieć kilka osób na teoretycznie " najwyższym " szczeblu. Zaczynając od pewnej osoby z HR po dyrektora dywizji. Praktycznie wszyscy w firmie wiedzą co tam się wyprawia, ale każdy się boi odezwać bo go zniszczą. Jedynie pismo do Niemiec i wszystko migiem wyprostują.

PH

Ja bym w yo Prezesa nie mieszał. On naprawdę jest OK i nic nie można mu zarzucić. Jest wszędzie tam gdzie potrzeba założę się że zna temat ZWO i działa może za słabo. Moim zdaniem winny jest HR i Dyrektor gdyż to tolerują ZWO byłby w innej ( drugiej) dyzizji już by nie pracował

Pracownik rejonu

Po prostu osoba ZWO powinna dostać zasłużoną Karę. A broniąc go wzrostem obrotów na rejonie nic nie da. Ostatnie spotkanie na teamsach pokazało jak firma zamiata takie sprawy pod dywan. Prezes popełnił błąd, ponieważ Niemcy nie pozwalają sobie na takie coś jak (usunięte przez administratora) i zastraszanie w pracy przez przełożonego. Pisma z załącznikami zostały wysłane. Także czekamy na odpowiedź i reakcje z ich strony.

Strzała

Czesc, mozesz powiedziec cos wiecej? Na jakim teresnie pracowales? Jak z zarobkami? Pozdrawiam

@Strzała

Wypowiem się … Pracowałem w Berner prawie 15 lat . Z perspektywy czasu bardzo dobrze wspominam ten okres. Odszedłem sam . Na początku zawsze jest ciężko . Z doświadczenia wiem , ze im dłużej pracujesz i masz dobre relacje z klientami to towar sprzedaje sie sam . Nie -nie byłem lizusem i dlatego było mi łatwo . Czułem się odpowiedzialny za swój teren i klientów , dlatego jak przyszedł słaby manager pomogłem mu zmienić prace . Ciagle polecam tego pracodawcę . Odszedłem ponieważ dostałem propozycje -moim zdaniem -lepsza i bardziej rozwojowa . Potwierdzam , ze da sie zarobić dużo więcej niż te cyfry które tutaj opisujecie . Oczywiście było dużo fuckupow , ale gdzie ich nie ma . Prawdą jest to że pracownik postrzega firmę przez pryzmat jego bezpośredniego przełożonego . Dlatego niezrozumiałe jest dla mnie pobłażliwe traktowanie zachowań Zbyszka przez jego przełożonego . Dawno nie czytałem tego forum . Wszedłem tylko dlatego , ze usłyszałem o tej sytuacji na Śląsku od klientów końcowych . No i mijałem ostatnio superba w Szczyrku . Pozdrowienia dla właściciela . Jako osoba z zewnątrz słyszę o tym złym marketingu . Czy to jest dobre , ze słyszę o tym od klientów ? odpowiedzcie sobie sami . Wracając do sprawy . Tak polecam te firmę . Poleciłem ja mojemu następcy i chyba sobie radzi . Zrobiłbym to po raz kolejny . Nie, nie chce wracać . Jako ciekawostkę napisze , ze zawsze bałem sie nowych większych planów , a z później okazywało sie ze plan robi sie sam . Trochę mnie już nie ma w tej firmie dlatego mogło sie coś zmienić . Ale starzy koledzy ciagle pracują . Dlatego liczę , ze dalej jest Ok . U moich aktualnych klientów wcale nie spotykam marki Berner . Jeżeli już to max u 10 % . Dlatego jest gdzie sie rozpychac łokciami ????.

Wow fajnie. A właśnie, jak pracownik poleca tu inną osobę do pracy, to czy dostaje się jakąś kasę za takie polecenie? Bo niektóre firmy mają takie dodatki, a czy tu też są? I jak plan robi się sam, to firma wtedy wymaga od takiej osoby większych planów, niż od tych, którzy ledwo spełniają cele, czy wszyscy mają te plany takie same mimo tego?

PHrozmowa

Cześć, Jak wyglada proces rekrutacji na PH? Aplikowałem na rejon świętokrzyski i właśnie czekam na odzew. Ktoś opowie jak to wyglada? Jakieś pytania techniczne? Jakie auto dostaje się na start? I czy zarobki po okresie próbnym są zwiększane?

Junka

Cześć! Znalazłam ogłoszenie na staż na Asystentkę ds. zarządzania procesami. Chciałabym się dowiedzieć czy ktoś może taki staż już odbywał? Jak to wygląda? Czy po planowanych 12 miesiącach jest możliwość przejścia do normalnej pracy pod firmę?

@Junka

Jeszcze jedno pytanie, jak to wygląda w kwestii umów kiedy jest się na stażu? Godziny pracy są ustalone odgórnie ile mam przepracować w danym miesiącu?

@Junka

Ewentualnie jeszcze czy praca jest w języku angielskim czy polskim?

Czika
@Junka

Powiesz mi proszę gdzie znajdę więcej ofert na staże? :)

Whoop
@Czika

Obstawiam, że na pracuj pl bo tam wrzucają, ale widziałem tylko na przedstawicieli handlowych oferty pracy. Może już po czasie.

castroni
@Junka

na ogol zazwyczaj tak to wyglada ze koniec koncow i tak trzeba wyrobic ustalone godziny

pls
@Whoop

sprawdzacie gdzieś jeszcze poza pracuj? czasem te ogłoszenia po różnych stronach są porozrzucane a mi pomysły się już kończą...

pls
@Czika

jakie warunki na taki staż trzeba spełniać?

@pls

Na ich stronie możesz sprawdzać, tam też czasem dodają coś.

@pls

Ale z tego co patrzyłem to chyba teraz tam nie ma niestety

@pls

Może akurat uda ci się gdzieś tam złapać jakąś ofertę, ewentualnie napisz do nich po prostu

Daktyl
@Taru

Warto wtedy od razu wysyłać swoje cv czy po prostu wysłać zapytanie?

Baniek
@Taru

są teraz oferty i na pracuj i na ich stronie do różnych lokalizacji

damazuka

tylko troche szkoda bo szukaja z co najmniej 3 letnim doswiadczeniem a mi troche brak i teraz sam nie wiem

Skromny
@damazuka

A czym ryzykujesz jak się zgłosisz ? Może akurat podpasujesz.

Poss
@Skromny

Skoro wymagają 3 lat to wydaje mi się, że jednak na to będą zwracać uwagę

ferrari

o tym na przedstawiciela techniczno-handlowego prawda?

KamilGie

Witam, jakimi samochodami jeżdżą PH na początku zatrudnienia ? Bo mijam naprawdę zróżnicowana flotę i jestem ciekawy jakie auto jest na start.

S
@KamilGie

Na początku dostajesz najczęściej fabie albo używkę. Potem w zależności od obrotu: scala, Leon, kamiq, golf itd. Ogółem grupa VW.

Organ

To na jakim stanowisku?

Renata
@S

A można to auto wykorzystywać też do celów prywatnych? Czy tylko do służbowych działań? I jak wygląda ubezpieczenie, jest tylko OC czy też AC? I czy pracownik sam płaci za to, czy firma finansuje ubezpieczenie?

@Renata

są jakieś jasno podane wymagania żeby takie auto otrzymać?

Fryta
@migot

pytanie było odnośnie początków zatrudnienia więc obstawiam, że jak dostajesz pracę to masz taki dodatek na tym stanowisku

pikaccchu
@Fryta

tez w ogloszeniu nawet maja info ze zapewniaja samochod sluzbowy

Ciastek

a szukają teraz przedstawicieli ? jak tutaj wygląda fakt żeby mieć doświadczenie, sporo wymagają??

@S

Mnie z kolei interesuje jaki jest procent prowizji od sprzedaży? Podobno można tutaj nieźle na tym zarobić z tego co czytałem.

XYZ

Da sie zarobić, ale zależy to tylko i wyłącznie od Ciebie, na początku nie będzie kokosów, bo chyba koło 5500 brutto jest na start, ale uwierz że jak się postarasz i będziesz pracował, a nie siedział w domu to możesz tą kwotę spokojnie podwoić lub potroić :) A'propos samochodów.. Od samego początku nowy handlowiec dostaje samochód służbowy do użytku prywatnego z tym, że jak ktoś sobie robi wycieczki w weekendy, to wypadałoby sobie zatankować. Samochody grupy VW AG, Segment C - kompakty, czasami na początek można dostać używaną fabię/rapida, ale już dawno nie widziałem takiego auta u handlowca :)

atypowy
@XYZ

wiadomo, że najczęściej trzeba trochę poczekać zanim pensja będzie wystarczająca, od czegoś trzeba zaczynać i to całkiem normalne

atypowy
@XYZ

fajnie, że chociaż i tak do użytku prywatnego te samochody są

Sternik
@atypowy

Też tak myślę, w wielu firmach właśnie na to nie pozwalają a to dobra rzecz

Sternik
@atypowy

Jakieś inne dodatki tutaj dają, ktoś kojarzy?

szaol
@Sternik

ubezpieczenie grupowe pzu spoko sprawa, dofinansowanie do opieki medycznej i pakiet sportowy ok system o tym sobie poczytaj bo zauważyłem że ludzie tego nie kojarzą

fev
@szaol

spore jest to dofinansowanie, opłaca się to?

damazuka
@Sternik

na pracuj jest wymienione ze maja jakas platforme szkoleniowa, brzmi spoko

Nikoś

Firma ma wystawione dwie aktywne oferty pracy. Do Wrocławia i do Tarnowa na to samo stanowisko - przedstawiciel techniczno-handlowy. Jest 5500 zł brutto i umowa o pracę. Piszą, że ta kwota jest gwarantowana przez 6 m-cy. Czy to znaczy, że po tym okresie jest podwyżka pensji zasadniczej? Tak zdają się sugerować, pisząc, że zależy to od wyników. Proszę więc napisać, na ile pomocne w osiąganiu dobrych efektów pracy jest szkolenie wdrożeniowe i jaki ma ono przebieg?

Yo
@Nikoś

Powiem Ci jak jest, po 6 miesiącach zjedziesz na podstawę 4300 brutto bo nic tam nie ugrasz. Powodzenia!

Elja

Jakie umowy oferują pracownikom?

@Elja

Umowa o prace na czas okreslony w przypadku handlowca na 6 miesiecy (okres probny), potem przedluzaja na czas okreslony lub nieokreślony

ein
@Xyz

od czego zależy czy dalej dadzą na określony czy od razu na nieokreślony?

Krystyna
@Xyz

Czy z przedłużeniem umowy wiąże się jakas podwyżka? Czy trzeba od razy wynegocjowac sobie dobą stawkę na początek? Ile w ogóle handlowcy mają tu na start?

@Krystyna

W tej firmie zarabiasz na podstawie tego co zrobisz. Po 6 miesiącach możesz zarabiać 5000, ale możesz wyciągnąc też 4 razy więcej, wszystko zależy od twoich wyników sprzedażowych. Sprzedajesz - zarabiasz, nie sprzedajesz- słabo zarabiasz. Co najważniejsze, nie ma tu tzw. sufitu, zawsze należy Ci się procent prowizji od sprzedaży ;)

Mitala
@Xyz

ej to brzmi dobrze jak się komuś chce, a powiesz proszę jak to wtedy wygląda z umową? jesteś na jakimś b2b czy po prostu dostajesz umowę o pracę?

Mitala
@Xyz

Czy wymagają doświadczenie w ogóle na handlowca?

Husaj
@Mitala

tak na handlowca najczęściej szukali z doświadczeniem ludzi

Amanda
@Husaj

Pamiętasz może jakiego doświadczenia wymagają na stanowisko handlowca? I czy na tej branży trzeba się znać czy jeśli nie, to jakoś szkolą z oferty firmy?

Pomocny
@Amanda

no obstawiam, że skoro szukają handlowca z doświadczeniem to szukają z doświadczeniem z branży handlowej :)

Pomocny
@Amanda

Trochę trzeba się znać na pewno, natomiast ogólny handel często sprowadza się do tych samych zasad według mnie.

muggpt
@Pomocny

a gdzie mogę znaleźć do nich oferty pracy?

muggpt
@Pomocny

nawiązałeś już kontakt z firmą? jak wyglądają początki rekrutacji?

pepper

tylko jak teraz patrze to jest jedno ogloszenie na przedstawiciela ewetnauleni, nie wiem czy cie to akurat interesowalo ale przekazuje dalej

Azriel
@pepper

Przedstawiciel handlowy to pewnie praca w terenie?

Azriel
@pepper

czy oferują jakieś narzędzia do pracy wtedy?

londyn
@Azriel

w ogloszeniach jest napisane o laptopach, smartfonach i autach to chyba oferuja :D

londyn
@Azriel

w poprzedniej pracy tak robilem, wiesz no chyba tak jest zazwyczaj w przypadku przedstawicieli bo jak inaczej wyobrazasz sobie te wszystkie spotkania

Capt
@londyn

Ale też mi się wydaje, że jednak praca mobilna to praca mobilna i lepiej spotykać się z klientami stacjonarnie, bo zupełnie inaczej to wtedy wygląda.

PTH

Jest nowe ogłoszenie na handlowca w okolicach Słupska. To jest dział budowalny. Ten dział ma jedna zaletę jest dwóch kierowników którzy na prawdę się znają na tym co robią i służą pomocą, zawsze można na nich liczyć. Budowlanka się rozwija a jeszcze jak wszystkim sie chce to sukces pewny

Michal
@PTH

Ale nie za taka kasę jak w ogłoszeniu 5500 brutto to śmiech na sali

Skromny
@Michal

Przeczytajjeszcze raz ofertę i potem oceń. Jeśli zrozumiesz, to ok., a jeśli nie, to chyba nie jest to praca dla Ciebie ????

Ewlin

kobra
@Ewlin

A jest "sufit" jeśli chodzi o te premie, czy teoretycznie jeśli jesteś dobry to możesz podbijać swoją pensję?

kobra
@Ewlin

i jeszcze chciałbym dopytać jak z tymi szkoleniami? ile trwają zanim będzie można zacząć pracować i czy płacą potem za ten czas?

@kobra

o właśnie i gdzie się odbywają? w Krakowie czy tam gdzie docelowo będzie się pracowało?

wyjadacz
@kobra

jak kiedyś się tutaj zatrudniałem to szkolenia trwały 2 tygodnie i no poznawało się firmę od zera, chyba też dostawało się za ten okres pieniądze, ale może mnie pamięc mylić

wyjadacz
@kobra

sufit pewnie jakiś jest, ale jeszcze oprócz premii było tam bardzo dużo etapów do awansowania, więc możesz konkretnie się rozwinąć :)

Małgorzata
@Ewlin

Jeżeli chodzi o podstawę zatrudnienia to jakie to sumy? Premia jest ciężka do wyrobienia? Wypłacana do wynagrodzenia co MSC?

@Małgorzata

miesiecznie tzw junior ma ok 5tys brutto z premia

war

mam takie pytanie bo w ogloszeniu jest powiedziane ze dostaje sie samochod sluzbowy, mozna spytac czy kazdy na poczatku dostaje taki sam?

lux
@Ewlin

a ta firma to jakaś większa jest?

ns

dowiem się tu czegoś stricte o pracy w Nowym Sączu??

@ns

chodzi mi o stanowisko przedstawiciela handlowego.. gdzie odbywają się te wstępne szkolenia?

aloalo
@ns

no właśnie, bo widzę, że jest oferta i w sumie dobrze by było jakby ktoś napisał jak się pracuje i w ogóle jakieś konkrety :)))

czacha
@aloalo

a gdzie znajdę tę ofertę? bo też jestem zainteresowany

war
@czacha

na przedstawiciela tech-handlowego masz ale to do warszawy a nie wiem czy cie akurat interesuje

lux
@war

a są tutaj jakieś inne oferty niż te na przedstawiciela? ktoś kojarzy?

Mytka
@lux

mi widze ale na pracuj pisza zeby wysylac im cv bez odpowiedzi na konkrente ogloszenie wiec moze teraz tak nabor prowadza

fromaż

pytanie do pracujących, jak nie mam wymaganego doświadczenia, chodzi mi o staż pracy, a pracowałem w zawodzie, tylko krócej, to jest w ogóle sens aplikować i wysyłać cefałkę czy sobie odpuścić?

kluska
@fromaż

A na jakie stanowisko chcesz aplikować? Ja ogólnie uważam, że zawsze jest sens wysłać swoje CV szczególnie jeśli już wcześniej miało się jakiekolwiek doświadczenie. Może akurat wpadniesz w oko kogoś z rekrutacji i zaproszą Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Mi się kiedyś tak udało i dalej pracuję w firmie :)

Dariusz
@kluska

No szukają jeszcze na przedstawiciela techniczno-handlowego i chcą tam 3 lat praktyki, a jam mam 2 :/ Podoba mi się za to, że nie boją się pisać, że płacą 5000 zł brutto przez pierwsze pół roku pracy, a później jest szansa na wzrost podstawy. Tylko, że potrzebowałbym od Ciebie wiedzieć, co ich szczególnie interesuje podczas rozmowy i ile tych rozmów trzeba odbyć?

kluska
@Dariusz

Wiesz co, nie wiem jak to wygląda teraz bo tak jak wskazywałam wcześniej, dawno się zatrudniałam :D Ale z tego co pamiętam to były dwa etapy i byłam miło zaskoczona po tym jak mnie wybrali. Mówię Ci, próbuj nawet jak masz te 2 lata praktyki, bo to zawsze coś.

@Dariusz

Ja sie dostałem bez doświadczenia, kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana, a praca naprawdę bardzo fajna i ciekawa, wiec warto spróbować ????

Lipton
@Aaha

a na jakim stanowisku pracujesz? bo też nie mam zbyt dużego doświadczenia i zastanawiam się nad wysłaniem cv

@Lipton

Przedstawiciel techniczno handlowy, w handlu nie pracowalem nigdy.

@Aaha

Czyli rozumiem, że nie wymagają dużego doświadczenia? To by było dla mnie idealne, bo dużo dobrego słyszałam o firmie a nie mam aż takiej kariery za sobą haha

@Aaha

A powiesz jak to wygląda na początku z taką pracą? Długo się uczyłeś i wdrażałeś ? :D

@Mysza

Dużo zależy od twojego podejścia, jak będziesz chciała coś osiągnąć i przyłożysz się do pracy to na pewno osiągniesz sukces, a firma raczej będzie cię wspierać.. Ile zajęło moje wdrażanie? Cieżko powiedzieć, na początku dużo szkoleń, a potem poleciało jakoś z górki

@Aaha

A te szkolenia jakieś sensowne? Pytam bo wiem, że czasem jest dużo szumu i pracy, a niczego się z takich szkoleń nie wynosi. Jaki jest ich poziom mniej więcej?

xikas
@Aaha

okej to fajnie ze doszkalaja na poczatku, a czy ogolnie atmosfera, wyplacalnosc firmy jest tez w porzadku?

kwacz
@xikas

co do atmosfery to jest niczego sobie, firma też jest stabilna więc z wypłacalnością nigdy nie było problemów.

Duryd
@kwacz

podobnie, nigdy nie bylo problemow z wypłatami pracuje juz ponad rok i na razie mnie zwolnieniami nie straszyli wiec chyba stabilna tez

falak
@Duryd

A czy w ktorejs z lokalizacji obecnie są przyjecia? Skoro tu już troche pracujesz to może sie orientujesz, coś slyszales

dziekan
@falak

Z tego co widzę na ich stronie to Warszawa, ale może gdzieś są jeszcze ogłoszenia :)

dziekan
@falak

ktoś ma może jakąś informację czy gdzieś indziej rekrutują albo na inne stanowiska?

Zabet
@dziekan

mozesz ewentualnie ich facebooka polubic czy cos w niektorych firmach tam tez wstawiaja ogloszenia, staram sie tego unikac ale chyba tez sprawdze jak to tutaj wyglada bo wszedzie na necie tylko ta warszawa...

Zostaw merytoryczną opinię o Berner Polska - Kraków

• Jak się pracuje w Berner Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Berner Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 137.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Berner Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 37, z czego 14 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Berner Polska?

Kandydaci do pracy w Berner Polska napisali 16 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Berner Polska
4.1/5 Na podstawie 1109 ocen.
  • Puszkarska 7J
    30-644 Kraków