Opinie o berner.pl - Berner Polska w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Berner Polska. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Berner Polska o rekrutacji.

Branże: Sprzedaż farb, szkła i wyrobów metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Berner Polska w Kraków

Klient

Czemu taka rotacja w firmie? Praktycznie co kwartał ogłoszenia na dany teren i to samo stanowisko? Co rusz przyjeżdża do mnie nowy , słabo wyszkolony handlowiec i zaklina się przyszedł do firmy na długo.

Kontrahent
@Klient

No jest to dziwne też to zauważyłem, że kolejny handlowiec do mnie jeździ 4 albo 5 w ciągu 3 lat

Kamil
@Klient

Firma się rozwija i tworzą nowe stanowiska pracy stąd te ogłoszenia ciągłe. A to chyba o handlowcu źle świadczy a nie o firmie, bo widocznie chłop się obija i nie spełnia norm. Ja tam się nie dziwię chcą mieć stabilną obsadę która wykona wszystko na czas i tak żeby klient był zadowolony i tyle.

Kamila
@Kamil

Ooo, to jakie teraz są najnowsze stanowiska pracy :-) ?

Kontrahent
@Kamil

Na ten sam rejon bo handlowiec za handlowcem sie zwalnia, ciągła rotacja to firma się rozwija???Co Ty za bzdury opowiadasz???

Mariusz

Pozwolę sobie napisać jako klient :) Ile czasu czekaliście na zamówienie z Bernera i czy wszystko dociera "w całości"? Czy nie ma uszkodzeń i zamówienie jest kompletne, będę wdzięczny za jakieś opinie.

Naj
@Mariusz

u mnie tak jak bylo ustalone i bezproblemowo

Orł
@Mariusz

Tu raczej wypowiadają się pracownicy ale ja chyba nie spotkałem się z ludzmi którzy by narzekali na Bernera. Zresztą to też jeden z powodów mojej pracy tutaj. Nie wyobrażam sobie chyba świecić oczami, że współpracuje z osobami które coś ewidentnie partaczą.

Blachorz
@Mariusz

Ogólnie to raczej wszystko przychodzi, czasami się zdarza, że jest jakiś brak na magazynie ale dostaję z lekkim opóźnieniem a uszkodzeń nie pamiętam.

handel

Widziałem, że przedstawiciel handlowy pracuje na wyjazdach u klienta. Dostajemy samochód służbowy czy zwroty za paliwo?

han
@handel

są samochody służbowe dla handlowców także spokojnie

Dobra, dzięki

@han

A wiesz jaka marka i model konkretnie? Wszyscy mają ujednolicone, czy flota jest zróżnicowana i jakie dostaniesz takei masz?

@han

a można z nich korzystać prywatnie czy tylko służbowo?

@handel

Nie, samochody są wymieniane na nowsze na podstawie średniego rocznego obrotu danej osoby

forek
@Salem

to na początek jakie dają?

??
@hm

Może ktoś odpowiedzieć? Byłbym wdzięczny

SS
@??

raczej pozostanie dopytać o to na rozmowie już, z resztą to chyba nie jest aż takie istotne

@handel

Ktoś coś pisał o fabiach i scalach, ale ja nie pracuję i się nie znam co i jak

@Nuddle

a to byłoby całkiem spoko. Chociaż ważne, że w ogóle są służbowe

Handel obwozny
@gda

o czym ty piszesz haha chyba masz 18 lat :) a co masz zabrać pare srubokrętów ,śrub i kilka sprayów do kieszeni i śmigać na rowerze zeby to sprzedać ??? przeciez to twoje narzedzie pracy które nalezy ci sie jak Psu Buda :)

@Handel obwozny

a co w tym takiego śmiesznego? To chyba nie masz zbyt dużego doświadczenia. W jednej z firm, w których pracowałem jeździłem prywatnym autem

@gda

oczywiście przy odpowiednim rozliczeniu itd. ale samochodu wymagali. więc no, dla mnie to nie było oczywiste, a jednak wolę otrzymać służbowe, niż zajeżdżać swoje, mimo zwrotu kosztów i ja wiem, że się należy ale no wiesz, różnie to bywa w naszym pięknym kraju

PH
@gda

to nie wiem gdzie ty pracowałeś chyba w jakiś krzakach bo kazda normalna firma normalnie zapewnia narzedzia pracy w terenie czyli auto slużbowe

@PH

no nie powiem, zbyt dobra firma to nie była ;) ale nazwę zachowam dla siebie. no ale dobrze, że ta zalicza się do tych normalnych. wiem już co miałem wiedzieć, więc dzięki wszystkim za odpowiedzi.

gda

wyjeżdżasz mi tu z ad personam, sorry, ale to od razu cię dyskwalifikuje z dyskusji i nie będą z tobą rozmawiał. nie pozdrawiam, myśl sobie co chcesz. na razie.

Pan Samochodzik

Czy ktoś z obecnych pracowników wie może, czy został już ktoś zatrudniony na stanowisko przedstawiciela handlowego s dziale Drewno? Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej na to stanowisko, ale jak dotąd nie otrzymałem żadnej odp, mimo iż było powiedziane że bez względu na wynik rozmowy będę poinformowany o decyzji. Pisałem również maila do HR, z pytaniem o wyniki rekrutacji, jednak nikt mi nie odpisał.

templariusz
@Pan Samochodzik

Podobno zatrudnili Pinokia.

Pan Samochodzik
@templariusz

To w takim razie z Tobą będzie zgrany duet. @templariusz czasami le[piej się nie odezwać i nie pokazać że jest się głupim, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. Nie masz nic mądrego do powiedzenie, to zostaw tą klawiaturę.

Bart
@Pan Samochodzik

Cóż jeśli cię olali to sam sobie odpowiedz czy chcesz pracować w takiej firmie ,,, jeszcze nie pracujesz a już Ci nie odpsuja haha gdzie zazwyczaj firma chce zrobić dobre wrazenie na przyszlym pracowniku to pomyśl co bedzie jak już bedziesz pracował ;d do biura dodzwonić sie to cud i siedzisz jak pajac z problemem w upalnym aucie i zastanawiasz sie gdzie ty pracujesz i co poszlo nie tak :)

Przedstawiciel Handlowy

Witam. Czy napisałby ktoś jak dokładnie wygląda rozmowa? Od początku do końca? Jestem umówiony na rozmowę i trochę się stresuję.

Na jakie pytania techniczne można liczyć? O co pytają? Z góry dziękuję za odpowiedź.

logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.

Witam Czy warto aplikować na stanowisko PH szukają obecnie? Jaka podstawa?Da się zarobić normalne pieniądze np.około 4-5 tyś/miesiąc + premia jaka i co ile? Jakie auto,czy oklejone,gps i czy można jeździć prywatnie i za jaką opłatą? Jaka atmosfera i kierownicy-szczury korporacyjne czy normalni? Jakie benefity i inne,będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi? Czy warto jak już ma się doświadczenie pakować się do tej firmy,słyszałem różne opinie raczej negatywne i chcę się upewnić. Proszę o szczerość!

Marek88
@Kandydat

Drogi Kandydacie. Jeżeli lubisz pracę, pracę w handlu i jesteś odporny na stres. To oczywiście, warto. Podstawa według stopnia zaszeregowania: -Junior 3500zł brutto -Junior Plus 4000zł brutto -Specjalista 5000 zł brutto I tak dalej.... Napiszę tylko że " bardzo szybko wskoczysz na junior plus jak będziesz pracować" a więc 4000 brutto jest, a jeżeli jesteś naprawdę dobry to i na specjalistę. W dodatku masz system premiowania zależny od wypełnienia planów. Robisz plan, masz premie. Nie robisz planu masz podstawę. System poukładany tak aby zabezpieczyć firmę, co chyba nikogo nie dziwi, mogło by być lepiej... Auto, jeśli chodzi o auto to tylko ostatni idiota by napisał że kiepskie auta są w firmie. Na początek dostaniesz coś z rzędu Fabia, Corsa, Fiesta czy Yaris. Auto dostajesz nowe, ostatnio dają same Fabie. Oczywiście, będziesz gonić temat dostaniesz lepsze. Nie nie ma GPS'ów w autach. Masz limit paliwowy i (usunięte przez administratora) Robisz większe sumy otwierasz firmy zwiększają ci limit. Możesz autem sie poruszać na terenie swojego Województwa, ale z tego co widzę nie robią problemów jeżeli poinformujesz o dalszych wyjazdach Flotowca, który jest konkretnym człowiekiem i radzę go nie wkurzać byle bzdurami. Prywatnie to se tankujesz i jeździsz. A jeżeli z limitem się mieścisz to se normalnie śmigasz i tyle. Wyniki muszą być! Atmosfera jest taka jaką se wypracujesz, będziesz (usunięte przez administratora) słuchać i czytać te bzdury co tu wypisują to będziesz chodził zakurwiony jak pielgrzym w sandałach w styczniu. Kierownik- no nie wiem, ja trafiłem na zajebistego, i chyba najlepszego kierownika w firmie więc tego też ci życzę. A kierownik ma też plany i warto z nim podyskutować i poznać to i owo bez stresu. Atmosfera jak napisałem jak złapiesz jasną stronę firmy to będziesz mieć atmosferę i bękę. Benefity- hm... Ja tam dodatkowo się ubezpieczyłem i z reszty nie korzystam. Ale są karty sportowe i karty zdrowia (leczenie, wizyty itp.) Co Boże Narodzenie Dostaniesz Karteluszke od Prezesa z Życzeniami Sukcesów :D I szczerze, to różnie mówią ale ja to polecam jeżeli lubisz tą pracę to proszę bardzo. A jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.. Jak jeszcze masz jakieś pytania to pisz tutaj. Pozdrawiam

Aleksander
@Marek88

Jako pracownik z dłuższym stażem mógłbyś dodać, jakiego rodzaju umowy są podpisywane z nowymi pracownikami? Czy kontrakty są długoterminowe, a zatrudnienie stabilne? Firma jest przyjazna dla pracownika i oferuje szkolenia lub kursy branżowe? Na https://www.facebook.com/bernerpolska/ jest informacja o targach EXPO Mazury, na których firma Berner Polska będzie mieć stoisko, gdzie będą prezentować narzędzia, chemię i inne produkty niezbędne dla rolnictwa. Jestem ciekaw, czy każdy zainteresowany pracownik może wziąć udział w tym wydarzeniu, czy jest ono przeznaczone tylko dla wybranych?

Marek88
@Aleksander

Cześć, u mnie wyglądało to tak że dostałem umowę na 3 miesiące na próbę a następnie na 36 miesięcy. Lecz Już po roku szef dopytywał czy nie mam jakiś większych inwestycji przed sobą, bo jak trzeba to tylko powiedzieć i zrobi już na stałe. Oczywistym faktem jest że jak walicie plany i robicie wszystko jak trzeba to jest ok. Nie zawsze jest kolorowo, są nerwy z brakami magazynowymi. Ale wtedy dzwonicie do ekipy od logistyki (świetni ludzie) i załatwiacie tematy. Minus jest taki że do póki nie zostanie wystawiona fv to nie macie tego w obrocie, czyli do póki towar nie dojdzie do klienta to nie wlicza się to w plan. Uwiercie mi (usunięte przez administratora) czasem miałem w pozycjach niezrealizowanych ok 20 tys. No ale cóż, budowlanka rządzi się swoimi prawami. Wróćmy do tematu: Olek oczywiście są szkolenia, masz nawet parę etapów szkoleń na temat produktów podstawowych, aspektów firmowych i w ogóle. Przeprowadzają to szkoleniowcy, fajni ludzie chodź czasem wiele się uczą od nas. Nie jest źle. Są Eventy, zabierasz tam swoich klientów gdzie są prezentacje artykułów. Impreza fajna, klienci są dopieszczani informacjami, dobrymi posiłkami i oczywiście browarami ( a nawet organizujemy łychę) Są targi, i oczywiście jeżeli są odbywane w twoim regionie to wręcz chyba z zasranej ciekawości i pomocy jedziesz i uczestniczysz. Wiadomo od tych rzeczy jest Marketing (pozdrawiam mistrza Mariusza). Oni tam organizują tego typu wydarzenia, ja mam akurat kontakt z głównym kier. Marketingowym Mariuszem, i jak będziesz z nim dobrze trzymać i nie męczyć to idzie się zakumplować i współpraca fajnie z gościem wygląda. A wtedy już wszystko będziesz wiedzieć. Dzwoni się wiele razy do działu marketingowego po aprobaty czy specyfikacje techniczne produktu. Naprawdę jeśli chodzi o produkty to większości są one wysokiej jakości i nie sprzedajesz byle gówna, i to przede wszystkim powód dlaczego tu pracuje. Jedziesz sprzedajesz dobre (usunięte przez administratora) pachnące. Chemia jest naprawdę (usunięte przez administratora) narzędzia też. I wszystko samo się raczej wybrania. Sprzedajesz, rozpierdalasz Wurtha i Forcha śmiejąc się cieciom w twarz ;-) A czasem konkurencja jest (usunięte przez administratora) :-) A i oczywiście już jak by co, bo pewnie zapytacie. Tak są gadżety. Jaka kwota wam przysługuje, to już zależy od waszego planu. Ale gadżety robią swoją robotę. Nawet do zamówień się dodaje bonusy i to jest BARDZO DUŻY PLUS. Sory że tak późno odpisałem, zapomniałem zaglądnąć. Mam nadzieje że się przydało. Jak coś to piszcie odpowiem szczerze jak jest. Pozdro

Małgorzata

Na forum większość osób nadal decyduje się na anonimowość, więc nie wyciągałabym na Twoim miejscu tak pochopnych wniosków. Zapewne pracujesz w Berner. Powiedz mi wobec tego, czy w najbliższych miesiącach planują tam rekrutację?

Zbigniew

Przypominam, że nie wolno nikogo obrażać na publicznym forum. Jeżeli jesteś pracownikiem i masz inne zadnie niż Marek88 na temat warunków zatrudnienia, to napisz merytoryczną i obiektywną opinię. Zachęcam Cię do tego.

kwas
@Marek88

Mareczku,jesteś optymista!Wkrótce kwiecień to możesz zwątpic a ponadto słyszałem,że ktoś ci do planu co miesiąc dorzuca?Nie każdy tak ma.

Kwas
@Małgorzata

Tutaj ciągle szukaja piekarzy czy też masarzy.Nikt inny nie chce tu robić.

Jacek
@Marek88

Co Ty piepszysz za głupoty Pracujesz pewnie w HR i dlatego takie bzdury wypisujesz

buritto
@Jacek

no tak, bo jak ktoś ma inne zdanie niż ty to od razu głupoty...bardziej otwartego umysłu życzę na przyszłość

Olga
@buritto

Tutaj w firmie zawsze na takim poziomie się z ludźmi dyskutuje?

buritto
@Olga

ale co masz do mojego poziomu wypowiedzi? to nie do mnie się powinnaś doczepiać, tylko do kolegi wyżej. i nie, nie jest to standardem w firmie...

Handel obwozny
@buritto

o czym wy tu dyskutujecie heh post jest z 2019 roku i ziomek już dawno tam nie pracuje zapewne bo ucieka jak wiekszość którzy chcą sie coś dorobić w życiu a nie jezdzic ze sprayami w bagazniku po mietkach :)

PanKleks

Czy na rozmowie można się spodziewać również pytań technicznych?

ahoj
@PanKleks

jeśli stanowisko tego wymaga to takich bym się spodziewał

@PanKleks

Pytasz o stanowisko przedstawiciela, zgadza się?

@PanKleks

Jeśli tak, to zgadza się - pytania techniczne się pojawiają.

@PanKleks

U mnie to wyglądało tak - najpierw jakaś prezentacja siebie, jakieś pytania o doświadczenie i takie ogólne pytania, następnie pojawiło się kilka stricte technicznych.

ahoj
@Surfer

o, dobrze, że ktoś potwierdził, dzięki

@Surfer

Z tych technicznych to jakiego typu zagadnienia?

polio

Czy na przedstawiciela (jeśli pracowało się w innej branży) jest trudny temat do ogarnięcia? I czy w ogóle zechcą kogoś kto nie miał styczności z tematem?

@polio

A masz jakąkolwiek wiedzę techniczną/budowlaną?

@polio

Jeśli tak, to nie powinno być to problematyczne

@polio

Jeśli nie, to może ci to trochę zająć. Pytanie jakie doświadczenie masz jako PH. Od tego głównie zależy czy cie przyjmą, czy nie

@Xenomorph

Jedynie z jakiegoś tam własnego zainteresowania

@Xenomorph

Ale nie wydaje mi się, żeby to była jakoś duża wiedza

@Xenomorph

A w zawodzie jestem od około czterech lat

@polio

To jeżeli się tym interesujesz, to to już jest dobry start moim zdaniem

@polio

Przygotuj się tylko na to, że na rozmowie pojawią się pytania natury technicznej, żeby zweryfikować co wiesz

@polio

Nie jakieś turbo wnikliwe, ale jednak.

@Xenomorph

i jak ktoś im się spodoba to zapewniają szkolenia z zakresu, który wymaga uzupełnienia czy samemu trzeba ogarniać?

@jaska

Nie no, są szkolenia i przygotowanie na początku

Krystyna
@Xenomorph

To fajnie. A często takie szkolenia się trafiają czy to tylko na początek dla nowych?

@Krystyna

Na początek dla nowych obowiązkowo

@Xenomorph

Ale czy w późniejszej perspektywie również, czy raczej nie ma potrzeby?

jaska

Sprzęt co dostajecie to jakiś spoko? W miarę porządny?

@jaska

a może by tak stanowisko podać?

@len

na przedstawiciela handlowego, widziałem w ogłoszeniu, że zapewniają wszystko

@jaska

to skoro jest to nie rozumiem pytania...

@len

to pozwól, że ci wytłumaczę. fakt zapewnienia sprzętu nie jest jednoznaczny z zapewnieniem dobrego sprzętu. Dlatego pytam - czy jest porządny i okej, czy jednak jest na co narzekać.

@jaska

a to sorka, nie połączyłem tych kropek

@jaska

jak dla mnie jest porządny, działa jak powinien

okej. dzięki.

Łucja
@jaska

Ja się nastawiałam że padną tutaj nazwy, marki. Dla każdego porządny to jednak co innego będzie...

@Łucja

nie pracuję tu, więc ci nie odpowiem, ale marka to chyba akurat jakaś najistotniejsza w tym wszystkim nie jest

emberto
@Łucja

Nie wiem jak teraz, ale jak pracowałem to najpierw jeździłem fabią, potem upgrade do scali

@emberto

I to jest tak, że wszyscy pracownicy po jakimś czasie dostają lepsze wozy? Czy to zależy np. od wyników?

Shako

Czy pracownicy mają jakieś zniżki na produkty?

kendrick
@Shako

tak, masz możliwość zakupów pracowniczych po taniości

hens
@kendrick

duże te zniżki?

Noli

Księgowość pracuje u was tylko w biurze?

echo
@Noli

Z tego co wiem, to mogą też hybrydowo, ale nie orientuję się dokładnie w jakim to rozkładzie i na jakich zasadach

Kamila
@echo

a całkiem zdalnie nie ma szans??

@Kamila

Skoro kolega napisał, że hybrydowo to raczej obstawiam, że całkiem zdalnie to nie

@Kamila

To chcesz pracować, czy w domu siedzieć ?

echo
@Kamila

Podkreślę ponownie - "nie orientuję się dokładnie w jakim to rozkładzie i na jakich zasadach" Także nie wiem.

@Marek

Niektórzy tak wolą pracować, nie ma co oceniać, może jej tak wygodniej

@Marek

Niemniej wydaje mi się, że odpowiedź @echo była wystarczająca

@Marek

Chyba, że ty wiesz coś więcej? Jesteś z tego działu?

@echo

a są jakieś inne działy, które też mogą pracować hybrydowo?

@echo

o takie biurowe pytam oczywiście

a no są

@jaska

a na jakimś ci bardziej zależy, żeby wiedzieć?

Batal

Jest ktoś kto się jakoś ostatnio zatrudnił? Jak oceniacie początki pracy?

@Batal

Ja już dobrą chwilę temu się zatrudniałem, ale pamiętam co nie co, to może coś podpowiem. Przede wszystkim musisz się nastawić, że z początku może być dla ciebie bardziej wymagająco ze względu na nowości. Najlepsza rada - pytaj jeśli czegoś nie jesteś pewny. Zresztą dosyć dobre jest przygotowanie u nas, trochę ono trwa, więc myślę, że problemów z tym mieć nie powinieneś. Grunt to się nie stresować. Powodzenia.

Sam
@Kojack

a czy zawsze jest kogo zapytać? jak się każdy w swoją stronę rozjedzie no to jest to trochę utrudniione. pomoc pomocą ale swoją prace też trzeba wykonać

Detent
@Sam

Nie no, nie możesz liczyć na to, że zawsze ktoś będzie pod ręką. Samodzielność jest istotna.

@Sam

Chodziło mi o ten okres szkolenia, gdzie zapytać możesz

@Detent

Nie wiem w ogóle skąd ta dyskusja, jeżeli dobrze przyswoisz wiedze to później idzie z górki.

@Kojack

A ile on trwa?

@Nicky

Zależy jak szybko przyswajasz wiedzę. Nie ma jakiegoś umownego terminu nie do ruszenia, że ma trwać tyle i tyle.

@hotlinemiami

Błyskawicznie. A tak serio wolałem dopytać bo czasami jest np. tydzień, gdzie ma się szkolenia i po tym czasie czy umiesz czy nie lecisz w świat.

@hotlinemiami

Jednak co jak co ale wiedza to podstawa w tym wypadku. Nie ma nic "przyjemniejszego" niż dać się zagiąć na prostym pytaniu...

@Nicky

Jeśli chodzi o szkolenie to jest na dobrym poziomie. Nie masz się co martwić.

No i elegancko. Dzięki.

niusek
@hotlinemiami

A jak ludzie? Też są pomocni w razie czego? Nawet później po szkoleniach itp?

@niusek

Wiesz, stanowisko jest bardziej samodzielne, więc nie masz aż tak dużo okazji, ale jak o coś zapytasz, to nikt cię z kwitkiem nie odprawi

niusek

Wiem Wiem, dzięki.

bepo
@niusek

To jak wiesz, to po co pytasz? ;)

Ron

Witam wszystkich, mam takie pytanie odnośnie pracy handlowca tutaj. Widziałem, że macie sklep internetowy i chciałbym zapytać jak to technicznie wygląda. Czy to polega na tym, że zachęca się do zamawiania rzeczy na internecie? Czy też bezpośrednio też jest prowadzona sprzedaż (ja wcześniej pracowałem w zupełnie innej branży więc nie znam się tak bardzo na tym). Jestem ciekawy jak wygląda tak kwestia i czy są później możliwości awansu.

@Ron

jak handlowiec pozyskuje klientow i namawia ich potem do kupna przez internet to wiadomo, że ktoś te zamówienia musi realizować

@Emi

Okej, ale to wtedy jakby przypisuje się to do konta tego danego handlowca jakoś? Czy na słowo honoru?

@Ron

to co klient zamówi przez sklep idzie na konto handlowca i ma on z tego prowizję, nie ma takiej sytuacji, że on sie stara pozyskuje a potem nic z tego nie ma

@Emi

Mhm, czyli jakoś jest to rozwiązane. Dzięki

@Ron

praca na pewno nie idzie na marne, tyle moge ci powiedzieć na koniec

@Emi

tak z ciekawości, jest jakiś system który to nalicza?

Bitt
@bowek

ale pytanie, no jak idzie na czyjeś konto czyli musi sie naliczać w jakiś sposób to takie ważne jaki system to liczy

@Bitt

dobra dzięki, nie wiedziałem, że to to taki problem

@Bitt

wynagrodzenie jest tylko z prowizji czy jest podstawa?

H
@bowek

Masz podstawę no co ty, gdzie teraz masz tylko z prowizji kasę?

@H

przecież to nie jest aż tak niepopularne. są firmy, w których wynagrodzenie handlowców jest czysto prowizyjne i sam się z tym spotkałem. fakt, ja ich unikam, bo mnie się ten system nie podoba.

H
@bowek

No w moim przekonaniu był to relikt przeszłości, no ale dobra, wierzę ci.

Back
@H

Całe szczęście, że się od tego odchodzi. Zresztą, to nie zawsze w firmach było tak, że w ogóle nie było podstawy, tylko na przykład tysiąc i reszta z prowizji. Niby podstawa jest, z ofertą się zgadza, ale za tyle to nie przeżyjesz miesiąca choćbyś się posmarkał.

@H

Czyli rozumiem, że warunki finansowe w porządku?

@Nicky

Ja nie narzekam jakoś szczególnie na tę kwestię.

@Nicky

Wiadomo, że zawsze mogłyby być większe...

@Nicky

Ale jest serio przyzwoicie.

Hus

W jakich godzinach pracujecie? Są sztywne ramy czasowe, czy jak kto się powyrabia itd?

@Hus

zależy o jakie stanowiska pytasz? o handlowca???

Tak o handlowca.

@Hus

To jak z tymi godzinami?

@Hus

przeważnie pracuje się od 8-16 ale wiadomo można też wcześniej ale racxej później dogadać jakieś spotkanie i to też wliczyć. wszystko zależy jak wyjdzie w praniu

Wojtek
@komes

Hej, czyli chodzi po prostu, żeby była ósemka ? Nie ważne kiedy, tak?

@Wojtek

jest dokładnie tak jak napisałem. nie wiem jak mialbym to dokładniej wyjaśniać

Wojtek
@komes

Okej, chciałem tylko dopytać. Dzięki.

@Wojtek

nie chciałem być nie miły czy coś. po prostu no wydaje mi się że to było wyczerpujące wyjaśnienie. pozdrawiam i powodzenia

Hixii
@komes

Często się zdarzają takie spotkania?

@Hixii

to zależy jakich się ma klientów i jakich się pozyskuje i jak często też się to robi.. nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, że ja powiem nie wiem 2 razy w tygodniu i tak faktycznie bedzie bo to by było kłamstwo po prostu.

Hixii

Rozumiem. Dzięki w takim razie

Julian
@Hixii

Czyli to jest tak, że częściowo zbiera się sprzedaż tak objazdowo a część przez klientów internetowych tak? W sensie, wiem, że można inaczej, że każdy sobie pewnie wypracowuje sam swoją technikę ale tak teoretycznie?

Julian
@komes

Chodzi mi o takie pi razy oko informację, nie chcę podbierać technik czy coś heh

@Julian

myślę że to chyba nie jest tajemnica, też się dowiem.

@Julian

No tak, jak pokierujesz klienta do sklepu internetowego, to i tak ci obrót wpada, jeżeli o to chodzi.

@Salem

tak tak, to wiem, gdzieś tu wyczytałem. bardziej chodzi o sam rozkład tematów

@hm

Nie do końca rozumiem co masz na myśli przez "rozkład tematów"

@Salem

Zakładam że rozkład objazdowych i internetowych.

remi

Jak się pracuje jako przedstawiciel handlowy w tej firmie? Czy z klientami spotyka się tylko na żywo czy zdarza sie też online?

milo
@remi

jest sklep internetowy do którego można przekierować klienta, żeby tam kupował produkty, a ma to swoje plusy

PH
@remi

Już ktoś o tym pisał wydaję mi się. Przejrzyj sobie.

remi
@PH

a ok, przejrzę jeszcze raz, dużo tu tego i przeoczyłem pewnie

Passo

Jak wyglądała wasza rozmowa? O co pytali, co sprawdzali?

sss
@Passo

Najpierw jest rozmowa telefoniczna na której zawsze pytają o doświadczenie, jakie ty masz oczekiwania, mówią jakie oni mają. a potem jest już rozmowa z bezpośrednik kierownikiem i często hr się zdalnie dołacza

@sss

Uważasz, że było coś na co trzeba się specjalnie przygotować przed rozmową? Czy jak ktoś się zna na temacie to na żywioł też można polecieć?

TakiTam
@Passo

Jeśli znasz temat i masz już jakieś doświadczenie to wydaje mi się, że możesz do tego podejść ze spokojem

@TakiTam

Rozumiem, ale kwestia tego, jaka jest skala tego co powinienem wiedzieć. Wiesz o co mi chodzi?

TakiTam
@Passo

Nie mam pojęcia o co ci chodzi, jakieś skróty myślowe robisz i nie jest to zbyt zrozumiałe

@TakiTam

Dobra, to nieważne, nie zawracam już głowy

@TakiTam

Jakoś to będzie. Dzięki za pomoc.

wutang

Nie ma obecnie w ogóle przyjęć? Może kojarzycie, czy w nowym roku coś się szykuje w tej kwestii? Jak ostatnio patrzyłem ot były, ale wtedy machnąłem ręką, bo miałem dopiero początek wypowiedzenia, więc chciałem jeszcze chwilę poczekać, a tu zonk, już nie ma i jestem dość (usunięte przez administratora)sytuacji....

chichotlosu
@wutang

no to ktoś ci sprzątnął. takie życie.

chichotlosu
@wutang

najwyżej złóż cv do firmy i może coś sie przy okazji złapie.

@chichotlosu

Ale mówisz tak z kurtuazji, czy serio ma to jakikolwiek cień szansy na przyniesienie efektu?

@wutang

kto wie co przyniesie los? któż pojmie jego nieprzewidywalność...

@wutang

Doceniam kreatywność, ale serio pytam

@wutang

to serio mówię. tak po za tym to książki czytaj, nawet teraz jest taka akcja społeczna. nie trzeba być kreatywnym żeby coś takiego napisać. wysłanie cv nic cie nie kosztuje, może 3 minuty a już będziesz w jakiejś tam, jak podejrzewam bazie.

Koman
@chichot losu

o panie ale filozof się trafil. w pracy też taki jesteś czy tylko tutaj tak cie bierze?

@chichot losu

Ookeej... Po pierwsze to miało wydźwięk ironiczny, a nie realny props za kreatywność,, taki oczytany człowiek powinien to wyłapać, czyż nie? ;) A tak serio, to chyba nie jest najlepsze miejsce na przeprowadzanie "propagandy" czytelniczej, nie przyszedłem tu gadać o literaturze francuskiej XIX wieku, tylko o Bernerze, więc może nie zbaczajmy z tematu

@wutang

Przed komentarzem innym się powstrzymam. Nikt nie jest w stanie ci powiedzieć czy to, że wrzucisz cv da efekt. Ale nic ci nie zaszkodzi taki ruch, najwyżej nic z tego nie wyjdzie. (literatura francuska XIX w. akurat do mnie nie przemawia, rosjanie w tym czasie więcej mieli do powiedzenia moim zdaniem... nie powstrzymałem się jednak). W każdym razie powodzenia wam, bo myślę że warto tu aplikować. I więcej dystansu.

@chichot losu

Nie brnijmy w to dalej ale dzięki.

Stary
@wutang

Dobrego handlowca nie przegadasz haha

@Stary

To nie handlowiec, tylko zaopatrzenowiec. Sami widzicie z jakimi ludźmi muszą się mierzyć handlowcy

Stary

A skąd ty wiesz? Zresztą nic takiego nie powiedział.

Kom
@Stary

tylko żeby ten dobry handlowiec jeśli faktycznie nim jest wkładał tyle czasu i energii w sprzedawanie produktu zamiast w goworka to by było idealnie

Kom

ja tam nie mam żadnego problemu z tym z jakimi ludźmi mam do czynienia

Mowgli
@Kom

Jedno z drugim można połączyć chyba, nie?

Mowgli
@Kom

Przynajmniej w mojej głowię się to nie wyklucza, ale może jestem nieobiektywny, czy coś.

Branżowy

Źle się dzieje!!!

Dex

Jak wygląda proces rekrutacji, ile etapów, jak wyglądają itd.? Podzieli się ktoś przeciekami z rozmowy?

JużPracuje
@Dex

sam przebieg rekrutacji przynajmniej u mnie wyglądał tak, że najpierw do mnie zadzwonili i właśnie fajnie, że już wtedy pytają wstępnie, a nie tak, że idziesz gadasz z nimi a potem zdziwienie, bo jednak jesteście z różnych biegunów, no i pytają ogólnie o doświadczenie, oczekiwania itp. sprawy

JużPracuje
@Dex

a później już zdalna rozmowa z kierownikiem i większe konkrety jeśli chodzi o stanowisko i w ogóle prace

@JużPracuje

i potem jakieś szkolenia na początku?

Stud
@Dex

hahaha jak przeczytałem, czy ktoś sie podzieli przeciekami to aż mi się studenckie czasy przypomniały

Płasko-Oczkowy
@Kieł

Pewnie, że są, trzeba wiedzieć co się oferuje i jak można doradzać klientowi. W innym przypadku to by było trochę bez sensu, takie puste rozmowy. Kiedyś w innej pracy tak miałem, że robili tylko takie pobieżne szkolenia no i potem przyszło do rozmowy z klientem i człowiek wysiadał przy jakimś najprostszym pytaniu, które było mniej standardowe. Tutaj miałem tak, że chyba dwa tygodnie było takie bardziej poznawanie firmy, jak to wszystko działa, sklep internetowy. No i to było w ramach szkoleń z trenerami. Potem już się zapoznajesz stricte z produktami nawet na żywo, żeby widzieć jak działają, ja miałem już wcześniej styczność więc wiele kojarzyłem no ale to jest kwestia czasu, zawsze możesz sobie podglądnąć jak czegoś nie wiesz na szybko. Tak mniej więcej się to przedstawia, mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

@Płasko-Oczkowy

szkolenie bardzo konkretne z tego co piszesz i dzięki wielkie za tę opinię i więcej niż dwa slowa, właśnie zalezy mi, żeby być dobrze przygotowanym do pracy a nie tak, że jeden dzień krótkie omówienie sprawy a potem takie "patrz na innych i się ucz", jasne że to pomaga, ale musi być jakieś konkretne szkolenie, żeby czlowiek czuł się nawet bardziej pewnie, a nie że potem dzwoni do klienta, klient go czymś zagnie i nie wiadomo co robić, bo nikt nie przedstawił ci różnych sytuacji

Płasko-Oczkowy
@Kieł

No właśnie, jak klient zagnie to jest najgorzej. Zapada cisza a w głowie milion myśli a jednocześnie pustka. Najgorsze uczucie. Rób sobie notatki z takich najważniejszych rzeczy, też nie ukrywam, że ja część podpatrywałem od starszym stażem kolegów jeśli chodzi o tricki. Ogólnie na spokojnie i da radę, napewno nie zostawimy Cię samego na pastwę klienta.

@Kieł

Ja bym dodał, że rozumiem, że szkolenia są potrzebne ale w końcu i tak ktoś ci powie "patrz i się ucz", bo tak naprawdę to najlepszy i najszybszy sposób, żeby wyłapać jakieś szczegóły, metody i z tego wszystkiego zrobić swoją własną strategię. Fajnie podpatrzeć sobie jakieś sprawdzone patenty od starszych stażem.

@OO

nikt nie mówi, że nie piszemy tylko, że nie na początku bez żadnego szkolenia, o to ciągle chodzi

@Kieł

Matko, nie rozumiem zupełnie co właśnie napisałeś ale chyba znalazłeś odpowiedź w poprzednich komentarzach. Mam nadzieję, że pomogliśmy. Zapraszamy do firmy w każdym razie.

@OO

szczerze ja też chyba nie hhahaa, jakis błąd mi sie wkradł podczas pisania, w każdym razie mialem na myśli, że sposób jaki opisałeś jest dobry i go nie kwestionuje, ale na początku jednak powinno być jakieś konkretniejsze szkolenie, a nie że pracownik zostawiony sam sobie, tak tylko chciałem wyjaśnić o co mi chodziło

@Kieł

Od razu lepiej. W każdym razie nie będę się powtarzał ale ogólnie mogę polecić składanie papierów, zwłaszcza na początek kariery.

ok, dzięki

Xyz

Cześć, chcę aplikować na DTH- może ktoś przybliżyć ilośc punktów do odwiedzenia na dzień? Jakie targety, czy realne. Jakie narzędzia, auto, telefon itp. Czy jest gps i rozliczanie z każdego km?

Śląsk

Rybnik, Wodzisław śląski

Handlowiec
@Xyz

Jaki dział?

@Handlowiec

Kurcze nie wiem, nie ma w ogloszeniu.

witam , może mój wpis będzie pomocny dla osób ubiegających się o pracę w BERNER POLSKA na stanowisku przedstawiciel techniczno handlowy firma stabilna , na pewno rzetelna , przygotowanie w narzędzia pracy , cykl szkoleń - wszystko jest;-) absolutnie nie można narzekać i nie ma się do czego przyczepić;-) koledzy pomocni , przyjaźni, uśmiechnięci ....większość osób pracujących w Firmie - to fajne pozytywne postacie;-) miło się z nimi współpracowało FIRMĘ JAK NAJBARDZIEJ POLECAM

ika

Rozumiem że pracujesz drugi tydzień ?

Ax
@ika

> "były pracownik" > "milo się z nimi współpracowało" czego nie rozumiesz?

Br

I z pewnością dokładnie dlatego zdecydowała się na napisanie pozytywnego wpisu ;) STO PROCENT. Ja pracuje nadal i nie uważam, że coś tu nie gra, a wręcz przeciwnie praca mi jak najbardziej odpowiada. Jak ktoś tylko chce pracować to pracuje i tyle

Oggy

Może niech Dominika się wypowie, a nie Ty za nią.

@Br

nie bylo tragedi na przeczekanie bo mogłam z domu zbierać zamówienia ale nie oszukujmy sie w tej firmie predzej garba dostaniesz niz sie dorobisz ,wiadomo jak przychodzisz ze zbiorów truskawek to ci praca odpowiada ale jak znasz biznes no to tutaj poprostu sie cofasz

Oggy

Coś mi się rozmijają wizje w obu komentarzach, czyżby ktoś tu się podszywał? ;)

Witold
@Oggy

Oggy widzę że szczujesz na wszystkich, którzy postanowią coś napisać. Nie wiem kim jesteś, nie wiem czy znasz Bernera i jaki jest Twój cel ale jak nie masz pojęcia jak było to po cholerę piszesz bzdury prowokując do głupiej gadki. Temat jest taki iż z powodu takich durni jak Ty my jako region mamy problemy mimo iż nasz kierownik niczym sobie na to nie zasłużył. Wszyscy którzy pracowali w tym regionie "pracowali w trybie przeszłym bo regionu od dziś nie ma" wiedzą że był to jeden z lepszych regionów ale tak się stało. Szczujcie dalej i tak nie ma sensu.

Anatol
@Witold

A Ty teraz mówisz o rzeczach które nie mają żadnego powiązania z dyskusją która jest powyżej tylko ewidentnie próbujesz wsadzić tu swoje zbędne 5 groszy.

@Witold

Nikogo nie szczuję, widzę, że ktoś prowokuje, podszywając się po inną osobę i robiąc bałagan, to reaguję. To Ty mnie wyzywasz, mimo, że gwarantuje Ci, że żaden region nie ma problemu z powodu mojej (kompletnego szaraczka) osoby.

@Oggy

wizja sie nie zmienia jeśli nie masz nic lepszego na oku to Polecam a w miedzy czasie skladać Cv już docelowo, Pozdrawiam i powodzenia :)

Wśród handlowców najwyraźniej też są takie osoby, a jedną z nich jesteś ty, że musisz się dowartościowywać ujmując kompetencji innym.

@Oggy

widzę ,że jakiś mądrala używa mojego nicku.... bardzo to nieeleganckie ...jeśli nie odpowiada Ci lub nie odpowiadał Ci praca w Berner Polska... to o tym napisz odważniaku . a nie chowaj się za cudzymi plecami !!!! tak jak pisałam w moim pierwszym komentarzu - nie mam zastrzeżeń do Firmy , i nie odeszłam z niej bo musiałam schować ambicje do kieszeni ;-) ..... tak i nadal uważam ,że jest to rzetelny pracodawca ....

Dowcipnisiu używasz mojego nicku ...brawo !!! informuję ,że sprawę zgłaszam do odpowiednich organów - tam będziesz mógł polemizować do woli - ale dla odmiany używając swoich danych .... pozdrawiam

@Oggy

dokładnie , ktoś używa mojego nicka ...sprawa zgłoszona do admina i na policję ...pozdrawiam

Lustrzany

dokladnie, nie ma jednego konkretnego opisu do każdej lokalizacji, wszędzie może być pod pewnymi względami trochę inaczej

Zostaw merytoryczną opinię o Berner Polska - Kraków

• Jak się pracuje w Berner Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Berner Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 137.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Berner Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 37, z czego 14 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Berner Polska?

Kandydaci do pracy w Berner Polska napisali 16 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Berner Polska
4.1/5 Na podstawie 1109 ocen.
  • Puszkarska 7J
    30-644 Kraków