Polsoft Engineering Sp. z o.o.

Opinie o Polsoft Engineering Sp. z o.o.

Małgorzata

Pracuję w Polsoft Engineering od pewnego czasu (kilka miesięcy) i jak do tej pory pozytywne wrażenie, jakie na mnie wywarła ta firma nie prysło. Mogę liczyć na wsparcie zespołu jeśli czegoś nie wiem, stale uczę się nowych rzeczy. Czuję, że się rozwijam, a jest to dla mnie ważne. Praca zespołowa jest tutaj faktycznie pracą zespołową, każdy coś robi, poza tym dokonania członków zespołu są zauważane, nie ma sytuacji "spijania śmietanki" przez kogoś innego za moją dobrze wykonaną pracę, jak to mi się już zdarzyło w poprzednich miejscach zatrudnienia. Firma ma duży potencjał rozwoju przed sobą moim zdaniem. Są również benefity (można wybrać): karta sportowa multisport, nauka języka angielskiego, opieka medyczna, ubezpieczenie na życie. Jeśli pracujesz uczciwie i rzetelnie wykonujesz swoje obowiązki, nawet jak nie masz doświadczenia w tej branży (nie miałam przychodząc do Polsoftu) to uważam, że Polsoft jest dla Ciebie.

nowy

Super firma, pracuje w niej od 3 miesięcy byliśmy już na wyjezdzie integracyjnym, spoko ludzie, fajny klimat

Trelemorele

Pracuje w tej Firmie już spory czas, uważam, że jest ok. Są tam serdeczni ludzie, gdy mam jakiś pomysł odnośnie swoich obowiązków generalnie moje pomysły zawsze są akceptowane przez ludzi, z którymi pracuje. Kasa jest zawsze w terminie nigdy nie było inaczej. Generalnie nie mam co narzekać ale jeśli będzie inaczej na pewno Państwu napisze, bo sam zanim zacząłem prace w PS szukałem opinii również o innych firmach w jakich miałem pracować. Polsoft wybrałem, ponieważ zawsze interesowała mnie technologia więc skoro się nawinął Polsoft Engineering mieli dobre warunki chętnie podiołem z nimi współprace. Jak chodzi o zarobki bo pytali tutaj ludzie jakie w polsofcie są zarobki podczas rozmowy z osobą, która mnie rekrutowała to było jedno z pytań jakje zadałem jako pierwsze więc zamiast czytać opinie jeśli chcecie pracować w tej firmie najlepjej samemu spytać a jak nie no to się nie zgadzać, żeby potem nie żałować.

Artur

Pracowałem w Polsofcie prawie dwa lata na stanowisku konsultanta ds. wdrożeń i gdyby nie przeprowadzka nie decydowałbym się na zmianę pracy. Jest to firma w której jeżeli tylko chcesz to możesz się rozwijać. Nie bardzo rozumiem ludzi, którzy potrafią tylko krytykować organizację, zarząd i jego decyzje, a sami nie potrafią wyjść z żadną inicjatywą, a tak właśnie odbieram większość negatywnych (krzywdzących) komentarzy powyżej. Wyczuwa się w nich tyle frustracji. Tylko że problem w tym, że żadna firma nie sprosta wymaganiom takowego frustrata. Pytacie ile "tam" się zarabia, wiadomo - jest dużo zależności, ale firma nie odbiega od standardów rynkowych. Jako były pracownik konkurencyjnej korporacji bardzo bolały mnie ściśle utrzymywane, sztuczne procedury na wszystko, a przede wszystkim brak swobody, którą to w Polsofcie można mieć o ile coś się sobą reprezentuje i potrafi to obronić. Jeżeli wolicie być trybikiem, który ma wykonywać swoje zadania i nie mieć nic do powiedzenia, lub wolicie wyliczanie pensji według stosu współczynników opisanych przez parunastostronicową procedurę to nie Polsoft. Tutaj drzwi do prezesa są zawsze otwarte i jest on w stanie wdrażać przeróżne inicjatywy jeżeli tylko potrafi się to w odpowiedni sposób sprzedać i ma się argumenty. Płaska struktura to ogromny plus, a wiedzą o tym doskonale pracownicy korpo. Robiliśmy naprawdę fajne rzeczy zarówno w kontekście realizacji projektów jak i poza obowiązkami zawodowymi typu turniej w popularną strzelankę. Pracownik, który wynegocjował satysfakcjonujące go wynagrodzenie (odpowiednio wyższą kwotę rekompensując słaby socjal) nie powinien mieć powodów do narzekania. Atmosfera jest rewelacyjna i będą ją zawsze dobrze wspominał, bo niestety z aktualnym prezesem nie jestem w stanie pożartować, a w Polsofcie było naprawdę wesoło. Ruchome godziny pracy, elastyczność jeżeli ktoś potrzebuje wcześniej wyjść, wszelkie premie, diety i nadgodziny rozliczane terminowo co do złotówki. Reasumując gdy z ciekawości przy weryfikowaniu opinii mojego aktualnego pracodawcy sprawdziłem co ludzie piszą o Polsofcie uznałem że opinie są bardzo niesprawiedliwe i przedstawię wam mój punkt widzenia. Jednym słowem POLECAM zarówno dla początkujących jak i osób z doświadczeniem w IT.

Cześć. : ) na stronce firmowej jest oferta dla Fullstacka .NET Deva. widzę ze tutaj dużo nawiązujecie do integracji tam w opisie też została ona wytłuszczona. Ale czy w pierwszej kolejności ktoś mógłby mi opisać swoja rozmowę jeśli aplikował nie dawno? Porady?

Cześć, skorzystałem z poprzedniej sugestii i mam przejrzane dostępne oferty pracy, proszę o opinię dotyczącą młodszego handlowca IT. Chętnie dowiem się czegoś więcej odnośnie premii z opisu, najlepiej w ujęciu sumarycznym. Dodatkowo jak sama rozmowa teraz jest prowadzona? Czego mogę się spodziewać?

Marcin Nowy wpis

Czesc, Na stanowisku „Młodszy Handlowiec” stawiamy na ludzi z mniejszym doświadczeniem, którzy chcą się rozwijać w sprzedaży w branży sprzętowej oraz usługowej. Bardzo cenimy kandydatów, dla których rozwiązania IT są ciekawe i traktują je jako hobby.???? Jeżeli chodzi o wynagrodzenie składa się ono z 2 składników, podstawy oraz prowizji od każdej sprzedaży. W przypadku prowizji nie ma ani dolnej ani górnej granicy, więc wszystko zależy od zaangażowanie w prace. Podsumowując może ona być drugą podstawą a nawet jej kilku krotnością ???? Rozmowy kwalifikacyjnej nie ma się co obawiać, zadamy Ci kilka pytań, Ty zadasz nam pytania i obie strony będą wszystko wiedzieć ????

Jakie są warunki zatrudnienia w Polsoft Engineering Sp. z o.o.?

@Polsoft Nowy wpis

Dla nas warunki zatrudnienia to całość: system czasu pracy, finanse, spotkania poza pracą i ogólna atmosfera. Zapraszamy do przejrzenia wcześniejszych komentarzy, znajdują się w nich odpowiedzi i opinie na te pytania. Pozdrawiamy!

Czy pracownicy Polsoft Engineering Sp. z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Magda

Coroczny wyjazd z noclegiem, uroczysta wigilia, ogniska, planszówki, wieczorne wypady…

@Magda

i każdy bierze udział czy tylko ten kto ma ochotę? Trzeba się dorzucać? I skoro jest wigilia to co z Wielkąnocą skoro właśnie się zbliża?

Magda
@Krystyna

Oczywiście udział jest dobrowolny. Kto chce, bierze udział i nie trzeba się dorzucać :-) Wszystko finansowane jest przez firmę. Spotkania "z jajeczkiem" nie mamy ale jak tylko pogoda na to pozwoli rozpoczynamy sezon spotkań w plenerze np. przy ognisku.

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Polsoft Engineering Sp. z o.o. odbywa się w siedzibie firmy?

Rozmowy kwalifikacyjne odbywają się zarówno w siedzibie firmy jak i podczas spotkania zdalnego. Wszystko zależy od stanowiska, na które aplikujemy oraz od indywidualnego umówienia się kandydata z osobami przeprowadzającymi rekrutację.

@Monika

100% praca zdalna jest aktualnie możliwa?

@Krystyna

W okresie małego zagrożenia COVID-19 spotykamy się w firmie 4 razy w miesiącu, gdy zagrożenie wzrasta praca odbywa się w 100% zdalnie.

Agata
@Monika

A czy podczas tej rozmowy, obojętnie czy zdalnie czy nie, to jest zadanie takie live do wykonania?

@Agata

Tak, są zadania, które należy rozwiązać. W zależności od stanowiska są to zadania sytuacyjne, które mają sprawdzić konkretne kompetencje (np. znajomość wymaganych zagadnień technicznych).

@Monika

Witam, padła wtedy wzmianka o wymaganych zagadnieniach technicznych. Ciekawa jestem tego zakresu. Jaki obowiązywał podczas udzielania tej odpowiedzi a jaki może on być obecnie? Sporo się zmieniło w tym zakresie? Podnieśli poprzeczkę?

@Krystyna

W zależności od stanowiska, wymagania będą inne. W działach zajmujących się oprogramowaniem mobilnym to umiejętności programowania w m.in.: .NET, MSSQL, Android SDK oraz Android Studio, Java, T-SQL. W działach zajmujących się oprogramowaniem klasy ERP: język C#, znajomość środowiska programistycznego firmy Borland i relacyjnych baz danych oraz języka SQL (Oracle). Poprzeczka ze znajomości powyższego i wiedzy o tworzeniu aplikacji biznesowych jest zależna od stanowiska. Zawsze w ogłoszeniu jest informacja czy poszykujemy programisty z doświadczeniem i konkretnym stażem, czy to ogłoszenie dla tzw. młodszego programisty, od którego wymagana jest znajomość danych technologii a w zdobywaniu doświadczenia pomoże mu Polsoft.

Na jakie zarobki można liczyć na początek? "IT SUPPORT"

@Kandydat

Wynagrodzenie jest zależne od zaangażowania i poziomu wykonywanej pracy. Zawsze wypłacane terminowo i zgodnie z umową.

Wiktoria
@Monika

A jak określany jest poziom zaangażowania? Bo brzmi to dość... Enigmatyczne.

@Wiktoria

Zaangażowanie w pracę w działach helpdeskowych można ocenić poprzez wiele aspektów. Zaczynając od wykazywanej empatii wobec klientów, którzy zgłaszają swoje problemy, dociekliwości, jakości, szybkiej samodzielności w rozwiązywanych "incydentach". Kończąc na chęci wzięcia udziału w bardziej nietypowych zadaniach niż na co dzień.

Agata

jak jest z tymi dodatkami, umowa o pracę, wyjazdami integracyjnymi, szkoleniami? to jest ironia czy rzeczywistość bo nie mogę się połapać w tym co piszecie

@Agata

Pracuje w Polsofcie już wiele lat. Dwudniowe imprezy integracyjne są organizowane co roku. Standardowo fajne atrakcje, fajny hotel, alko bez ograniczeń ;) Zawsze każdy znalazł coś dla siebie. W czasie pandemii, gdy takie wyjazdy były niemożliwe, spotykaliśmy się na firmowych biwakowo-leśnych ogniskach. Super odskocznia od zdalnej pracy. Poza tym jesteśmy na tyle zgrani, że często spotykamy się po pracy, bez szefów, w swoim gronie. Co do szkoleń, odbywają się zgodnie z potrzebami danego działu, bądź chęciami danego pracownika. Z tego co wiem ostatnio były szkolenia z Oracla, a handlowy to ma cały czas szkolenia wyjazdowe ;)

Jajaks

Rzeczywiście dodatki są i to całkiem konkretne, a do tego kursy i szkolenia. Spodobało mi się też to, że są wyjazdy integracyjne i imprezy sportowe. W dodatku na tą ofertę serwistanta systemów helpdesk dają umowę o pracę.

Byłam, widziałam, przeżyłam
@Jajaks

Wyczuwam ironie w tym całym wpisie. Gdybym była osobą z zewnątrz która nigdy tam nie pracowała to pewnie bym uwierzyła ale pracowałam i wiem jak jest ;)

kandydat

Zaciekawiły mnie widełki podane na ogłoszeniu ( lekko konkurencyjne, ale realne) wiec zaaplikowałem. Zostałem zaproszony na rozmowe, trwała ponad godzinę, oczywiście na koniec pytanie o wymagania finansowe. W odpowiedzi podałem kwotę PONIŻEJ widełek na stronie gdyż znam realia i swoje doświadczenie. Podziękowali za rozmowę. 2 dni później telefon, ze dziękują , ale nie, bo za dużo kasy... troszkę chyba (usunięte przez administratora) z tym ogłoszeniem, co? :))

kandydat
@kandydat

Przpraszam! pomyłka! To inna firma o podobnej nazwie :)! Wybaczcie zamieszanie AUTOR POSTA!!!!

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Polsoft Engineering Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

obecny programista

Nadgodziny nie odbierałbym jako "problem". Pojawiają się tylko przy dużych projektach lub pracach, które mogą być wykonywane wyłącznie po godzinach pracy klienta, np. aktualizacja systemu. Zawsze są wypłacane z wynagrodzeniem za dany miesiąc, chyba, że ktoś woli odebrać sobie i wychodzi wcześniej w dni, w które potrzebuje. Pełna swoboda, można się dogadać.

@obecny programista

Brzmi świetnie. Czy często pojawiają się takie duże projekty przy których można dorobić? Jakie są stawki za te nadgodziny?

obecny programista
@Barbara

Duże projekty realizujemy cały czas, mniejsze zmiany też można programować po godzinach. Jak ktoś chce dorobić to ma duże pole do popisu. Stawka jest proporcjonalna do podstawy wynagrodzenia z wszystkimi dodatkami, które się należą.

@obecny programista

No to elegancko! Ogólnie widze bardzo dużo pozytywnych opinii. A powiedz mi na jaki sprzęt może liczyć początkujący pracownik? Jest szansa na służbowy telefon?

Była serwisantka

Mogę sie wypowiedzieć od strony serwisu: stawki nadgodzinowe zgodne z kodeksem pracy wypłacane zawsze na czas

@Była serwisantka

Dzięki za odpowiedź. Dużo kobiet pracuje w serwisie? Zawsze mi się wydawało, że to praca dla mężczyzn. Fajnie że wypłata na czas, a zastanawiam się czy można się umówić np na tygodniówki?

@Barbara

Według mojej wiedzy są koledzy którzy pracują na np. 1/4 etatu, więc otrzymują wynagrodzenie za tydzień pracy. Nie wiem czy o to Ci chodziło. Wszelkie tematy związane z wynagrodzeniem, czasem pracy są realizowane u nas zgodnie z podpisaną umową i kodeksem pracy. Moim zdaniem wszystko jest dobrze poukładane. Mnie to odpowiada. pozdrawiam

@Marek

Nie, chodziło mi o to czy mogę co tydzień dostawać wypłatę, ale pracując normalnie na pełnym etacie :)

Była serwisantka
@Barbara

W czasach kiedy pracowałam w dziale "Serwisu i testów" były 4 kobiety. Nie wiem czy są tygodniówki, moja umowa o prace mówiła o wynagrodzeniu wypłacanym raz w miesiącu

m

Bardzo miło wspominam czas spędzony w tej firmie. Pracowałem w niej jako programista już jakiś czas temu ale w dalszym ciągu wracam pamięcią do ludzi, z którymi dane było mi współpracować. Dobrze wspominam ludzi z zarządu, do których drzwi zawsze stały otworem przed pracownikami. Bardzo kulturalne i z szacunkiem podejście do pracownika. Ceniłem sobie również dość dużą swobodę realizacji własnych rozwiązań w ramach rozwoju produktu. Pomysły i inicjatywy nie były z góry odrzucane i zawsze można było liczyć na merytoryczną dyskusję. Programowanie to było głównie brodzenie wokół leciwego i często „zapuszczonego” kodu ale nie oszukujmy się - nie jest to nic nadzwyczajnego w tego typu produktach z tak długą historią. Była to praca, w której było dużo programowania i cieszyło mnie to. Nie wiem jak wygląda to obecnie ale na minus pamiętam mocno waterfallowe podejście do realizacji projektów ze wszystkimi jego negatywnymi skutkami.

Martin

@on a na jakim stanowisku pracujesz? Polecasz je?

on
@Martin

programista, polecam

Jak się pracuje z ludźmi z Polsoft Engineering Sp. z o.o.?

on

super

Czy pracownicy w Polsoft Engineering Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

Małgorzata

Jak w każdym środowisku - to zależy od ludzi. Jeśli ludzie chcą się dogadać, to się dogadają. Możesz kogoś nie lubić, jak to czasem w życiu bywa, ale to nie przeszkadza w tym, aby mieć poprawną relację służbową z taką osobą. Oczywiście, jeśli obie osoby są w stanie zachować się dojrzale. Możesz trafić na osoby, które bardziej podpasują Tobie charakterologicznie oraz na takie, z którymi relacja będzie trudniejsza. Zależy to także od Twojego charakteru i pożądanych przez Ciebie cech ludzkich jak również od Twojej otwartości na innych. Jak w każdej grupie społecznej.

Meastro

pracuję w polsofcie od niedawna, jest dużo pracy ale mogę liczyć na pomoc i radę innych. Ogólnie bardzo duży pozytyw. Jestem zadowolony

Zuzanna

Zamierzasz aplikować do pracy w firmie? Zachęcam do sprawdzenia zakładki http://www.gowork.pl/opinie_czytaj2,88259,0,0,pracuj_z_nami gdzie przeczytasz dlaczego warto pracować w firmie Polsoft Engineering.

Pawlo

Co ciekawe tym którym się w Polsofcie nie podobało już tam nie pracują, pytanie tylko czy sami się zwolnili czy też zostali zwolnienii. Jest nas na dzisiaj w Polsofcie prawie 50 osób, na rynku są tysiące ofert pracy w IT i nikt nikogo tutaj na siłę nie trzyma. Myślę że te negatywy są głównie od tych, którzy są zawsze niezadowoleni. Ja jak mnie się w robocie nie podoba to się zwalniam i idę gdzie indziej. Póki co pracuję tu już 7 lat i póki co odpowiada brak korporacyjnego podejścia i kamer i mikrofonów i zajebiste firmowe imprezy, polecam nasz serwis na FB pozdrawiam wszystkich byłych i przyszłych pracowników Polsoftu Paweł

gf

@andrzej oj daj spokooj przeciez takie wyjazdy integracyjne to nie sa nazwazniesjze jak jest zgrana ekipa to sama moze spore jakies wyjscie czy wyjazd zorganizowa i tak pomocy frimy taka jest prawda :)

Adrian

cd Wielu pyta o wyjazdy itp. No to konkrety: * październik 2015 - 2-dniowy wyjazd integracyjny * 24 maj 2016 - kręgle firmowe * 08 czerwiec 2016 - piłka nożna * 19 czerwiec 2016 - roboczo przez nas nazwany: "Bieg wokół Polsoftu:)". Co prawda nie Polsoft organizuje, ale w mocnym składzie bierzemy w nim udział: http://biegsidly.pl Zapraszam wszystkich chętnych do przyłączenia się! * Multisport - JEST dofinansowywany * Umowa o pracę i normalnie płacone nadgodziny - to tak jak piszesz standard, ale dla pewności wolę powtórzyć Co do szkoleń mogę wypowiedzieć się w kontekście mojego działu. Szkolenia nie są obligatoryjne. Są planowane/uzgadniane z Zarządem w odniesieniu do potrzeb i kierunku rozwoju każdej z osób indywidualnie. W pełni finansowane przez firmę bez lojalek. Konkret z pierwszego półrocza 2016: Styczeń(1 os): * 5 dniowe szkolenie: ISTQB Advanced Test Manager * Kilka tygodni później Certyfikat: ISTQB Advanced Test Manager Luty(1 os): * 3 dniowe szkolenie: ISTQB Foundation Level * Kilka tygodni później Certyfikat: ISTQB Foundation Level Maj(3 os): * udział w TestingCup 2016 * udział w konferencjach i warsztatach towarzyszącym zawodom. Było to dla nas cenne doświadczenie. Możliwość posłuchania i porozmawiania z praktykami i teoretykami w dziedzinie testowania upewniła nas, że kierunek przyjęty w rozwoju działów testów jest słuszny. Z mojej strony wyczerpałem temat, osoby pragnące dowiedzieć się więcej zapraszam na rozmowy nie tylko do działu serwisu i testów. Aktualne ogłoszenia na stronie firmy: http://www.polsoft.pl/praca/ Hejterów uprzejmie informuję, iż dalszej dyskusji w temacie nie przewiduję.

Zostaw merytoryczną opinię o Polsoft Engineering Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Polsoft Engineering Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Polsoft Engineering Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polsoft Engineering Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Polsoft Engineering Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polsoft Engineering Sp. z o.o.