Opinie o Over VDB w Lunteren

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Over VDB. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Over VDB na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Over VDB w Lunteren

Aga

Generalnie to do pracy idziemy żeby pracować a nie odpoczywać!

Dzik

Wszystko ok kasa spoko ale co do pracy w zieleni i domku koło torów to krzyż na drogę

krzyś
@Dzik

nie polecam tej firmy najgorszemu wrogowi,obiecują tylko i na tym się kończy,ludzie pracują po kilka dni i odchodzą

Bartosz

Ja słyszałem, że firma ma opinię dobrego pracodawcy!!

wolfi 2012

(usunięte przez administratora) nie biuro nie polecam bylem przez to biuro i zamiast pokoju dostałem miejsce garazowe do spania masakra i do tego jeszcze kroili 100 eur na tydzien jestem ciekaw czy panie w biurze by chciały takie mieszkac na kupie w 22 chłopa i 2 dziewczyny toaleta wspolna masakra i jeszcze do tego blisko torow kolejowych wielkie panie w biurze nic nie pomoga nic ich nie obchodzi a co innego przed wyjazdem domki kultura i wszystko zapewniamy chyba je grubo (usunięte przez administratora) siedzac w tym biurze niech sie wezmna i przejada i popatrza co sie dzieje w domkach jedno wielkie (usunięte przez administratora) dragi alko i smietnik jdena wielka popelina pozdrawiam wszystkich ci co siedza chyba ze im pasuja takie warunki brud smrud i ubustwo z strony biura VDB a i jeszcze sprzataczka chodzi i sprzata jakas kpina nic nie robi tylko na necie siedzi zenada

An.

Wszyscy prawie narzekają, a w Polsce to nikt nie chce pracować za marne grosze tu żle, w Polsce żle, i tak wam nic nikt nie dogodzi, idż do PRACY DO POLSKI dlaczego nie chcesz wracać ??? Wszędzie jest ciężko nawet w naszym kraju, ale myślenie polaka jest takie że jak wyjedzie to zarobi zagranicą kupę szmalu i będzie żyć jak milioner chyba na emeryturze w Polsce. Jak tak ciężko ci jest i za dużo Polaków w Holandii to ustąp miejsca i wracaj do domu rodzinnego a inni skorzystają i będą zaciskać zęby żeby żyć i pracować.

Niewazne
@An.

Dobrze cisniesz ale odzywka holendra do pracowniczki cytuje " DO PRACA (usunięte przez administratora) chyba nie na miejscu

Nico

Ja w sprawie zarobkow jakie tygodniowki i jest szansa mieszkac w dwie osoby razem dzieki pzd

Niewazne
@Nico

Jest szansa mieszkac we dwoje. Co do reszty sam musisz sprobowac

Wstyd dla branży.

To co Oni proponują w branży montersko _spawalniczej _to jest wstyd .Ludzie więcej na ogórka mają w innych agencjach.

Tonik

Podpowiedzcie jak dostać się do firmy żeby dostać pracę?

Zenek

Dużo prawdy w tej opinii. Nie jest lekko ale coś za coś!!

Dominika

Agencja zatrudnia setki osób i niestety kilka jest niezadowolonych. Głównie takie osoby piszą na forum a szkoda

Kogo szukają ??

NIE POLECAM . Spotkaliśmy się z totalnym chamstwem . Ale od początku . Po rozmowach wstępnych _język ,predyspozycje -Ja i moja dziewczyna zostaliśmy zakwalifikowani do sprzątania Hoteli . Ale nie ma tak dobrze _Pani po raz wtóry dzwoniąc _próbowała z nasz zrobić kierowców dużego wana .Nie wyraziliśmy zgody _nasze osoby zostały odrzucone _.Zastanawiające . Kogo Oni szukają .?? Pracowników czy kierowców ....plus totalny brak podejścia do zainteresowanych.

johan

wszyscy zainteresowani pracą po przez biuro VDB chciałbym na ten temat kilka słów napisać potem wybór będzie wasz.Z acznę więc od 1 ważnej informacji wszystkie dobre opinie na temat firm pośrednictwa to w gruncie rzeczy coś czym zajmują się pracownicy biurowi tych właśnie firm.Takie wymogi stawiają im ich pracodawcy w ten sposób polepsza się wizerunek firmy by mogła wabić nowych niewolników z Polski.Zasada jest prosta jeżeli firma jest dobra nie potrzeba jej opini dodawanych przez pracowników.Poza tym mentalność Polska jest taka że jak coś jest dobre to raczej nikt tego nie nagłaśnia tylko trzyma w tajemnicy by nie ściągać konkurencji to niestety Polska mentalność.A jedyne opinie w które można wierzyć to te oszukanych sponiewieranych ludzi bo oni właśnie postanawiają ostrzec innych przed tym co ich spotkało i proszę mi wierzyć że gdyby chciało się wszystkim to zabrakło by tu miejsca.Kolejną sprawą jest to że firma VDB jak wiele innych nie informuje ludzi iż nie płaci składek emerytalnych tłumacząc to starą wymówką większości biur iż w Holenderskim prawie zawarte jest aby płacić te składki po 26 tygodniach pracy co jest kompletną bzdurą bo są firmy które płacą je od 1 dnia pracy. Jeżeli ktoś pracuje pół roku bo zazwyczaj tyle trwa sezon i jedzie do Polski lub do innych oszustów i znowu czeka 26 tygodni to tym sposobem może tu pracować lata i w przyszłości nigdy nie dostanie żadnej emerytury to również praktyka VDB. Następna sprawa płatności za domnki można według dzisiejszych przepisów pobierać opłatę w wysokości maksymalnie 20 procent waszego wynagrodzenia jeżeli nie pracujecie z winy biura a jest to w tej firmie częstą praktyką nie płacicie za domek wiem iż firma VDBl wysyła ludzi do pracy na dwa dni by zarobili na domek np.Wiedzcie że mają prawo zabrać wam tylko 20 procent waszego wynagrodzenia.Nie polecamy tej firmy z wielu powodów ale kolejnym z nich jest to iż ściąga się ludzi w ilościach hurtowych tylko po to by wyrobić im numer BSN potem daje na dwa dni do pracy i już koniec przygody z pracą i biurem wiadomo z jakich powodów.Jedno jest pocieszające Polacy zaczynają orientować się że są oszukiwani i nie chcą już pracować w Holandii dlatego nagonka na Litwę i Rumunię tylko drodzy Polscy przedstawiciele biur Holenderskich takich jak Level, Inforcontracting,AB-midden,czy EB, Fix Lub wiele innych panowie koordynatorzy sekretarki i inne wytwory Polskich naganiaczy sprzedanych i oddanych wiernie swoim Holenderskim Panom zastanowiliście się co stanie się wtedy kiedy reszta pracujących tu waszych rodaków właściwie Polaków bo wielu z was już nie przyznaje się do Polskiego pochodzenia no więc co stanie się kiedy oni przestaną pracować i wyjadą i zmądrzeje Litwa Rumunia i cała reszta ? będziecie jedyną siłą roboczą tutaj więc powoli rękawki do góry biurka na bok i wybierajcie sobie szklarnie i pola na których przyjdzie wam pracować dla swoich Holenderskich uwielbionych pryncypałów bo reszta na szczęście zaczyna mieć gdzieś was i Holandiie w której już nie da się zarobić pieniądze które oferujecie to tyle co już da się zarobić w Polsce zajrzyjcie na Polskie oferty pracy odliczcie koszty na jakie tu narażacie ludzi a zobaczycie ile oferujecie za pracę. A wszystkim Polakom szczerze odradzam nie tylko L a wszystkie te Biura i całą Holandię szukajcie pracy w Polsce lub krajach takich jak Szwajcaria czy Szwecja które płacą uczciwe pieniądze Holandia Belgia skończyły się dla Polaków to kraje szukające niewolników za marne grosze.Pozdrawiam

Giętki i elastyczny robotnik - flexwerker Od kilku lat rysuje się w Holandii coraz wyraźniejsza tendencja spadku stałych miejsc pracy na korzyść pracowników tymczasowych. Tymczasowi (tzw. flexwerkers) pracują poprzez agencje pracy i z reguły zarabiają sporo mniej a w praktyce polskich pracowników tymczasowych zarabiają po prostu ustawowe minimum płacowe które w roku 2016 wynosi ok €1550,- brutto czyli ok. €1350,- na rękę. Wyraźnie powiększa się w tym kraju przepaść zarobkowa między grupą prawie 5 milionów Holendrów na stałych nieźle płatnych posadach i 2 milionami "flexwerkers" - czyli tymczasowych pracowników z najniższymi zarobkami i bez żadnej gwarancji na stałą pracę. Jest jeszcze 1,5 miliona samozatrudnionych, w wielu przypadkach są to także ludzie bez szans na dobrą posadę wynajmujący się do każdej pracy. Szukającym pracy w Holandii polecam przeczytać najpierw artykuł: “Szukam pracy w Holandii“ Poniżej zamieszczam artykuł napisany przez Johana - byłego pracownika holenderskiego Uitzendbureau (agencji pośrednictwa pracy) na stanowisku intercedenta czyli pośrednika między polskimi pracownikami i holenderskim pracodawcą: List intercedenta Jako ex-intercedent w agencji pośrednictwa pracy, w której zatrudniano Polaków chciałem zwrócić uwagę na marżę dla tych biur. Średni Polak u nas pracował za około 8 euro na godzinę (brutto). Firmy nam płaciły średnio 17-18 euro na godzinę (marża nieraz aż do 2,25 raza!). Też znam firmy, które chciały zatrudniać Polaków tylko za 14 do 15 za godzinę. Pracownik w takim wypadku zarobił jeszcze mniej niż 8 euro brutto na godzinę! Nieraz nawet mniej niż wynosiła pensja minimalna! My Polakom płaciliśmy na rękę i nie przez bank, wiec fiscusowi trudno jest skontrolować, ile dokładnie zarabiają (kombinować można z (nad)godzinami, bo są pracownikami tymczasowymi, wiec bez stałych ilości godzin). Póki Polak nie zajarzy (i to zgłosi!), że za mało dostaje, to nigdy to się nie zmieni. Wiec trzymajcie wszystkie „loonstroken" (kwitki z danymi ile zarabiacie)! Uważajcie też, że nieraz biura na pierwszy rzut wypłacają akurat minimalną stawkę godzinową, ale tylko na papierze. Bo prawda jest taka, że powinni wypłacić Wam jeszcze pieniądze za dni urlopu i dni wolne od pracy. Ta stawka naliczana jest automatycznie. Ale, że większość Polaków zatrudnianych tutaj tego nie wie, to wychodzi z tymi dodatkowymi pieniędzmi jakby zarabiali minimalną stawkę! To są tzw. „vakantiegeld" (8% ponad stawkę podstawową)! Czasem także od razu wypłacają za dni urlopu i dni wolne. W sumie wtedy zarobicie też mniej niż jest dozwolone! Trzeba zawsze patrzeć, ile się zarabia za pracę na godzinę i to brutto!! Jeszcze chciałem dodać, że w biurze gdzie ja pracowałem, szef wynajmował mieszkanie za około 800-1000 euro na miesiąc, i wtedy wołał od Polaków 50 euro za tydzień. Dawał im wtedy dom, więc miał dodatkowy zarobek (12 Polaków x 4 tygodni x 50 euro = 2400 euro). Za dojazd z mieszkania do firmy (w naszym biurze akurat było 50 euro dziennie) płaci także pracodawca. Opłata ta jest za cały samochód bądź bus, wiec nie jednokrotnie są przepełnione! Bo więcej się nie opłaca... W takim wypadku nie mają też prawa wołać od Polaków dodatkowych opłat za same przejazdy!!! A to wszystko po to, aby Polak dostał jak najmniej netto (tzw. na rękę) a w biurze się wszystko zgadza! Czasami zdarzają się też sytuacje, kiedy Polacy za dużo wypiją i dochodzi wtedy do rękoczynów. A osoba z naszego biura nadzorująca tych pracowników musiała sama się nimi zajmować, zawozić do szpitali itd. Miała jednak zabronione wzywać policję, aby biuro nie miało złych opinii! Nieraz musiałem także na polskich forach trochę przekręcić fakty i wstawiać dobre komentarze, a to tylko dlatego, żeby polepszyć prestiż firmy. Koledzy z pracy nawet fałszowali dokumenty i certyfikaty (coś typu BHP) Polaków tu pracujących. Robili to poprzez wypełnianie za nich testów. A to wszystko dlatego, że Polacy nie znają języków. I jeszcze jedno... Ja już tam nie pracuję, bo mi jako Holendrowi nie podobało się traktowanie Polaków! Ponieważ wielokrotnie (nie zawsze!) są traktowani jak towar i nie jak ludzie. To są moje doświadczenia wyniesione z firmy certyfikowanej ISO. Więc nie chciałbym wiedzieć, jak to wygląda w firmach z niższej półki. Johan

m-srebrna

Opowiem jak wyglądał mój kontakt z pośrednikiem pracy VDB. Przez jakieś 5 dni dopytywałam się pracę - sprzątanie w hotelach w Amsterdamie. Oferta pracy normalnie - z ogłoszeń. Wszystko raczej już było ustalone, choć najbardziej nie byłam przekonana do braku jakiejkolwiek wstępnej umowy przed wyjazdem. W momencie gdy poprosiłam o dokładne adresy - gdzie będę mieszkać i z kim mam się kontaktować, oraz wzór umowy, którą mam podpisać na miejscu, to wtedy kontakt się urwał, mimo że zaraz po zakończeniu rozmowy tel, miałam otrzymać część informacji - gdyż byłam już gotowa do zarezerwowania busa na za następne 2 dni. Później dzień milczenia, pani z biura, wczesniej uprzedziła mnie, że będzie poza pracą tego dnia, ale też miała wszystko dosłać - czego nie zrobiła. 2 dni później zadzwoniła inna kobieta, powiedziała ze umowy nie wysyłają nigdy, i że na umowie też nie ma stawki (może to standard? nie wiem). A adresy, że dośle - i po jakichś 6 godzinach zadzwoniła, że jednak wszystko anulują, i że jednak już nie potrzebują pracowników. I tak.

pracowałamzvdb

Przyszła pora, żeby dodać swoje trzy grosze. Pracowałam przez to biuro z siostrą przez trzy miesiące na magazynie odzieżowym. Przez telefon obiecywali złote góry, tzn. 300 euro za 5 dni w pracy w tygodniu. Nigdy nie dostałyśmy takiej wypłaty za taką ilość dni. Ilość godzin wahała się od 30 do 50 - ale to już zależne oczywiście od pracodawcy, nie od biura. Tutaj byłyśmy uzależnione od kierowcy - no właśnie. Organizacja biura jest tragiczna. Kierowcami byli czasami ludzie kompletnie nieodpowiedzialni, którzy wychodzili sobie z pracy kiedy chcieli, a człowiek musiał się martwić jak wróci do domu (36 km). Zanim ustalili zeby dziewczyny z jednego działu jeździły razem nieraz było tak że czekałyśmy kilka godzin na kierowcę w kantynie. W samochodach firmowych był zakaz palenia - z 4 kierowców przestrzegała go jedna osoba (niektórzy potrafili palic nawet jak ktoś był chory - zero szacunku). Pracę zaczynało się o 8, ale wstać trzeba było o 6. Pracę ogólnie bardzo sobie chwalę, nie było ciężko chyba że dali ci wykładanie kartonów. Ale w listopadzie jest już krucho, bo wtedy jest coraz mniej zamówień i zaczynają się rezerwy. Jeśli chodzi o mieszkanie - pokój mały, łazienka niewielka. Pokój zastałyśmy brudny, poza tym nie wytłumaczono nam dokładnie gdzie mamy się zgłosić po klucz więc stałyśmy na deszczu o 3 w nocy godzinę zanim w końcu trafiłyśmy gdzie trzeba. Kuchnia jest w osobnym budynku więc gotowanie w zimie obiadów to chyba porażka - w pokoju nie ma wentylacji więc nie polecam gotowania w pokoju chociaż wiem że niektórzy tak robią. Nie możesz trzymać sprzętów u siebie typu lodówka bo biuro ci zarekwiruje. W kuchni były notoryczne kradzieże - nam zginął garnek i łyżka, niektórym ginęły inne sprzęty czy jedzenie z lodówki albo zupa z garnka (!). W końcu doszło do tego że trzymałyśmy wszystkie rzeczy kuchenne w pokoju. Ludzie ogólnie byli ok chociaż trafiały się chamy. Z tego co wiem nam i tak trafił się najlepszy domek - na innych podobno jest całkowity (usunięte przez administratora) Kontakt z biurem zwykle był trudny - odzywała się Holenderka i mówiła, że z biura ktoś oddzwoni, co zwykle zajmowało ok. godziny. Kto mieszkał na prywatnym na wstępie miał mniejszą wypłatę, bo jeśli mieszkasz na firmowym masz zwrot za domek - jeśli na swoim, to zwrotu nie masz. Często były problemy z solarisami także radzę zapisywać sobie godziny a potem sprawdzać czy się zgadza. Nam raz nie policzono 2 nadgodzin i dostałyśmy za to praktycznie zero. Do sklepu było blisko ale jeśli ktoś ma daleko to może zapomnieć o wykorzystaniu służbowego auta na wyjazd do supermarketu. Poza tym kierowcom nie płacą dodatkowo za dowożenie ludzi do pracy.

Jacek

Jeśli ktoś decyduje sie na wyjazd za granice do pracy to lepiej nastawić się na ciężką pracę . To nie wczasy, nie narzekajcie bo nikt nie zmusza do wyjazdu!!!

imi

witam proszę o informację na temat wieszania kur w Renswoude na jakie zarobki można liczyć? czy praca jest na zmiany? jeśli jak to jakie? jakie warunki na zakwaterowaniu? czy daleko jest stamtąd do pracy? będę wdzięczna za kkażdy głos. czekam

Gosia
@imi

350 tyg na zmiany ale praca bardzo bardzo cieszka

kury w borze

Witam może mi ktoś powiedziec cos więcej na temat pracy przy zawieszaniu kur

Gosia
@kury w borze

Nie polecam

Jak trzeba frajera to są mili ale jak frajer nie da się wykorzystać to dowidzenia.Obiecywali pracę na jednym stanowisku a wrypali na inne gdzie trzeba bylo dopłacać do interesu bo mieszkam na prywatnym i własne auto za paliwo nie wracają A służbowego nie dadzą .Jednym słowem banda oszustów nie polecam chyba ze na ich mieszkanie to wykorzystają do cna bo się jest zupełnie na ich łasce

@anonymous

to som klamcy

IwillalwaysloveVDB

to że nie przyznał się do faktu, że ma prawo jazdy, to jest ta mocna strona pana Romka jako oddanego sprawie pracownika w służbie VDB, jeśli chodzi o mocne strony VDB oczywiście to ta, że VDB traktuje wszystkich pracowników jedną miarą ... (chociaż ja bym z tą oceną polemizował/ła), właściwie wszyscy mają coś do VDB i wymieniają uwagi pomiędzy sobą w luźnej rozmowie i nie tracą czasu na zawracanie głowy ludziom w necie - oj byłoby pani Edyto co posłuchać Tak mocną strona jest to, że płacicie salarisy o czasie, ale mocniejszą fakt że ludzie potrafią się integrować w społecznościach 20 osobowych i liczniejszych na domkach VDB - wam to zawdzięczamy tę cenną umiejętność ,,dopasowywania się do cudzych oczekiwań'' - nie masz wyra bo w VDB mają bałagan w systemie? zakwaterowali Cię z chłopem lub babą (zupełnie w opozycji do twojej płci) - ,,Twój problem''. Mocną stroną jest zlewanie faktu, że pracują dla was (ciężko pracują) ludzie od kilkunastu tygodni przy przesadnym przywiązywaniu wagi do osób, które wam się napatoczyły i przepracowały raptem dwa dni i na więcej nie mają ochoty - wiezione przez niewolników za kierownicą do miejsca pracy i zawożone na lokalizację w godzinach już przysługującego większości waszych pracowników wypoczynku, którzy zachowując elementarną uczciwość względem VDB wpisali do akt fakt posiadania prawa jazdy. Cenicie sobie tych, którzy takiej elementarnej zasady uczciwości nie dochowali - tym trza dowozić tyłki bez słowa dziękuję. Jesteś uczciwy - dostaniesz po (usunięte przez administratora) sprawdza się jak nigdzie w VDB. Oczekujecie dobrej opinii na swój temat: są zadowoleni i nie zadowoleni, macie u mnie 3 z minusem. Wiem, że w innych znanych mi agencjach jest także kiepsko. Co jest waszą mocną stroną, fakt zlewania waszych wad, gdyż osobliwie nasze skrzynki wypełniła nagle treść dotycząca oferty werbunku nowych pracowników. Pani EDYTO w trosce o własne miejsca pracy nikt wam takich osób nie będzie werbował, na osoby mocno osadzone na superprodukcajach z dobrą stawką tj. ciastkach, w jajcarni, karmach, H&M nie możecie kompletnie liczyć. Na osoby ciepane na prace typu ,,Flaki, Kurczaki i Rezerwa'' a jak nie to WON ,,toże niet''. Na mnie, .. ja uważam, że dopełniliście obowiązku wypłaty salarisów zgodnie ze stanem wyrobionych godzin, czy dopełniliście zadbania o fakt sprawiedliwego dostępu do pracy, nie - są tacy co utkwili w dobrych zakładach na DOBRE, a innych dajecie gdzie bądź, raz tu raz tam raz tam raz tu - nie jest to w porządku. Więc nie jesteście w porządku, dochowując minimalizmu dokonywania regularnych przelewów na konto pracowników (zwłaszcza, że wynagrodzenie wielu w zestawieniu z placami osób ,,uposażonych'' bywa odstręczające). Może wypadałoby te osoby zasiedziałe przewietrzyć choćby przy pracach przy plewieniu? Życzę Państwu jak i sobie dobrze. (ps. mocną stroną VDB jest Edyta - 8 na 10 punktów)

Zostaw merytoryczną opinię o Over VDB - Lunteren

• Jak się pracuje w Over VDB?

Zobacz opinie na temat firmy Over VDB tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Over VDB?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Over VDB?

Kandydaci do pracy w Over VDB napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Over VDB