Opinie o Soltec Services Sp. z o. o. w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Soltec Services Sp. z o. o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Soltec Services Sp. z o. o. o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - produkcja

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Soltec Services Sp. z o. o. w Gdańsk

Polarnik

Właśnie jestem po rozmowie z przedstawicielem Soltecu. No cóż...nie wszyscy muszą być erudytami i szczycić się IQ 180, ale mogliby do kontaktu z ludźmi znaleźć kogoś bardziej ogarniętego. Kiedyś Soltec próbował coś tam robić, montować, spawać. Teraz to zwykły pośrednik rekrutujący nieogarów do pracy. Mi zaproponowali pracę w Energomontaż Północ Gdynia, po site teście i dwumiesięcznym tyraniu na umowę zlecenie. Bo, jak mistrz intelektu stwierdził, musimy się poznać. :D Szukają ludzi od dwóch lat. Pewnie po dwóch miesiącach dziękują za współpracę i następnego bidoka poznają przez dwa miesiące. I tak w kółko. Dla fachowców szkoda czasu, jak ktoś chce się poduczyć monterki czy spawania niech próbuje. Ale to typowa firma krzak.

Stanisław
@Polarnik

Kolego po dwóch miesiącach to ludzie z tamtąd sami się zrywają faktem jest że Soltec płaci terminowo ale to co płaci to jest najniższy pułap oni od kąd pamiętam mają opinie słabego płatnika,słyszałem legendy że kiedyś dobrze płacił (STOLEC:)ale od kiedy właściciel poznał swoją partnerkę to wszystko się pogorszyło...dzięki niej...ja sam osobiście przepracowałem tak trzy tygodnie i to był pierwszy i ostatni raz pozdrawiam...

staszek

pisac mozna wiele real okazuje się inny umowy zlecenia słabe płace za tak ciężką pracę winno się szanowac fachowca a nie dawac ciągle ogłoszenia

No, ale to większość ludzi jest takich nieuczciwych? To może za nieuczciwość grożą jakieś konsekwencje? Czy jest jakaś regularność, bo ciekawi mnie na jakich etatach najczęściej zmieniają się ludzie?

Mirek

Spoko facet, jest wymagający ale dba o pracowników. Jest bardzo zajęty ale zawsze oddzwania i służy pomocą

Spawacz Nowy wpis

Pracuje u Pana Henryka od roku i nigdy nie było problemów z płatnością. Prowadzi firmę sam i ma dużo pracy. Pracowalem wcześniej w Soltec i było ok. Ta firma nie jest zła, ale nadzur ma problemy. Jedynie prezes jest konkretny.

Spawacz Nowy wpis

Nic nie ustawione, wracam do niego do pracy. Pracowalem w jego firmie na remoncie doku jako spawacz i Soltec mnie zachęcał do przejścia do nich. Zgodziłem się i pracuje z kolegom w Rendsburgu. Miało być tak pięknie a jest jak zwykle. Jak się dowie to będzie na nas zly bo potrzebuje spawaczy. Podobno mieli ustna umowę o nie podkupywaniu pracowników. Wiem że on nie czyta już żadnych opini i się nimi nie sugeruje więc nie mam obaw. Chyba że jak zwykle w Soltec będą tacy którzy tylko aby zaistnieć dzwonią i uprzejmie informują.

@Spawacz

Czyli aktualnie jeszcze pracujesz tutaj w firmie, tak? Widziałem wlasnie ich ofertę pracy dla spawacza w Polsce. Wymagają minimum dwóch lat doświadczenia. Wiecie może, czy robią wyjątki i zatrudniają też ludzi z mniejszym doświadczeniem?

Jest świeża oferta (usunięte przez administratora) dla Spawacza mig, tig. Zależy mi na umowie o prace a tu napisali że prócz działalności można taka dostać. Z tego co przeczytałem to jest możliwość wyrabiania dodatkowo płatnych godzin. O ile wyższe od ustalonej stawki? Jakie macie doświadczenia?

staszek

Justyna
@staszek

Hej, czyli co się nie zgadza z tym, co było napisane? Co do umowy zlecenie, to wcześniej oferowali umowę o pracę, a finalnie dali zlecenie? Słaba płaca, czy ktoś napisze, jaka jest kasa za pełen etat bez nadgodzin i premii?

@staszek

Zgadzam się z Panem rotacja olbrzymia jest w tej firmie a dobrych i uczciwych pracownikow nie doceniajanie.

Ale dlaczego ta rotacja jest taka dużo? Chodzi o to, że umowa zlecenie nie zatrzymuje pracowników? I kasa też na tyle słaba, że nie zachęca do pozostania w firmie? I czy firma jakkolwiek reaguje na rotację i stara się to jakoś powstrzymać? Jakieś działania są?

@Polarnik

Ciekawe jest to, że nie poruszyłeś tematu kasy. Czyli mimo wszystko pod tym względem wszystko jest jak najbardziej ok? stawka adekwatna?

@Małgorzata

Dla nieogarów każda stawka jest adekwatna.

Aleksandra
@Polarnik

Co było w takim razie nie tak z tym kontaktem? Możesz trochę to rozwinąć? Jak dokładnie wyglądała rozmowa? Jakiego typu pytania zostały Ci zadane?

To nie pomyliłeś wątków skoro piszesz o innej firmie? Zresztą, szukają montera/spawacza/kowala, ale kto z zatrudnionych wie, czy szukają 3 w 1 i to wszystko trzeba ogarniać? Konkretnie to, Spawacza 136/138/131, Montera aluminium/konstrukcji, no i Kowala, do Niemiec, do Stralsund, Rendsburg, Berne, Bremen. Kto opisze warunki kwaterunki i co określają - atrakcyjnym wynagrodzeniem?

Stanisław
@Polarnik

Firma Soltec Services Sp. z o. o. prowadziła rekrutację na stanowisko Spawacz MIG, TIG, aluminium. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Młodszy Konsultant ds. Global Back Office
CERI International Sp. z o.o.
logo firmy Elektryk Utrzymania Ruchu
Bydgoszcz
Flame Employment Polska Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik hali w markecie budowlanym Szczecin
Szczecin
Agencja Pracy Tymczasowej Work&Profit
Igor

Umowa zlecenie słabe zarobki rotację straszne kupa obcokrajowców nic dziwnego że ludzi nie ma

@Igor

Opowiecie więcej o tej rotacji? Straszna, czyli ile osób miesięcznie odchodzi? Firma jak zatrudnia pracowników, to nie stawia na to, aby oni pozostali i nie oferuje bardziej stabilnych umów np. UoP? Są jakiekolwiek reakcje kierownictwa na taką rotację, czy jest to dla nich stały i normalny element firmy?

Obecnie firma Soltec Services Sp. z o. o. poszukuje na stanowiska Specjalista ds. Kadr i Płac. Czy ktoś składa CV?

Te pewnie zależy, kiedy macie okres rozliczeniowy? Kiedy on przypada, na ostatni dzień miesiąca, na pierwszy dzień następnego, czy jakoś inaczej? I czy da się u Was porządnie zarobić, nie tylko biorąc pełno nadgodzin?

ktoś jako spawacz mig tam robi? właśnie patrzę na to ogłoszenie i chciałem zapytać, jak to z tymi godzinami jest. piszą, ze można robić nadgodziny, a normalnie ile przewidują w miesiącu? może ktoś rozmawiał o tej pracy ewentualnie już, bo ogłoszenie świeże jest.

Ktoś wie jakie stawki na rękę na halach w Trójmieście ?. Widzę że potrzebują . Chciałbym sobie dorobić , ciężkich warunków się nie boje . Z góry dzięki za info.

Jarek

O nieee. Czy to tylko Twój koszmar i czy możesz rozwinąć swoją wypowiedź? Podać argumenty na jej potwierdzenie?

Kto to iesr?

Nie wiem ale usunięto wpis i nie wiem o co chodzi. Możesz opisać więcej?

Nie mogę czytać wpisów osób które zaczęły pracować lub pracowali, a są tak negatywnie nastawieni. Kiedy się zatrudniałem około 10 lat temu tez obiecali dużo rzeczy aby się tylko zatrudnić. Liczyłem się z tym ze to tylko obiecanki, ale się zgodziłem i wytrwałem kilka lat. Raz było gorzej raz lepiej ale gdy mi nie odpowiadało to bym odszedł. Odeszłam z firmy bo wcześniejsi prowadzący poodchodzili i nie było z kim współpracować. Wiec zastanówcie się Panowie nad swoimi wpisami, jeżeli wam praca nie odpowiada ani warunki to po prostu zwolnijcie się, a nie płaczecie jak małe dzieci. Osoby które były na rozmowach wstępnych, a nie podjęli pracy niech nie szkalują tak tej firmy, bo inni może mniej doświadczeni mogą być zainteresowani. Wiec fachowcy którzy się cenią niech szukają zatrudnienia w lepszych firmach ( jak się tak cenią), a reszta niech próbuje, może się kiedyś poprawi w tej firmie i będzie może jak dawniej.

Małgorzata

Czyli kiedyś się coś opóźniało? I z tymi 200 zł to co się konkretnie działo? Jakieś przymusowe składki czy coś?

Bobo

Witam , sobie wystawiają opinie w ofertach pracy , co drugie ogłoszenie SOLTEK .

@Bobo

No i co z tego tak w sumie?

Stefan
@Małgorzata

Nie kasujecie komentarzy niech każdy wie jaka jest prawda!!!

Janek
@Małgorzata

No i tak w sumie to tyle z tego że to świadczy o firmie i o ludziach o firmie że w dalszym ciągu płaci bardzo mało i dalej szuka (usunięte przez administratora)ale za to ludzie są bardzo mądrzy bo zaczęli cenić swoje zdolności i nie dają się złapać....

@Janek

No a to jednak nie przychodzą tu do pracy? Są teraz spore braki czy jak to wygląda

Hubert

Ktoś wie jakie stawki na godzinę na umowę o pracę?. Coś długo ogłoszenie "wisi". ????

Dariusz
@Hubert

Możesz powiedzieć na jakie stanowisko, bo kilka tych ogłoszeń jest aktywnych i nie podają tam stawki. Wcześniej było 12-13 euro za godzinę a teraz to nie wiem. Jakbyś coś wiedział to daj znać bo też interesuje się pracą.

Bronek

15-16 euro

@Bronek

A aktualnie jak prezentuje się tu sytucja związana z jakimiś premiami?

@Małgorzata

do odpowiedzi bronka to nikt nie ma 15-16 euro chyba ze na alu ma ktoś ale wątpię w to bo stawki max do 14 euro a jezeli chodzi o premie to nie było nie ma i wątpie żeby bylo

@mireks

Skoro nikt podobno nie ma to dlaczego tak zawyżył? Skąd ten pomysł? Dziwi mnie troszkę brak premii, to w jaki inny sposób zwiększana jest tutaj motywacja ludzi?

Spawacz
@Hubert

Stawki 12 13 € nie polecam (usunięte przez administratora) i tyle.

Dariusz
@Spawacz

Czyli nic się nie zmieniło. Za prace w nadgodzinach coś dadzą więcej czy wtedy też kasa taka sama?

@Dariusz

nie ma nic więcej, godziny idą do banku godzin

@pracownik

Do jakiego banku godzin? Nigdy się nie zetknęłam z tym okresleniem. Chodzi o to że potem możesz sobie odebrać te godziny jako wolne?

Jak jest z pakietem medycznym w Soltec Services Sp. z o. o.? Można dołączyć rodzinę?

mireks

pakietu medycznego nie ma żadnego jest tylko ubezpieczenie na życie opłacane przez firmę na kwotę 15 tyś zł

@mireks

I nigdy takiego pakietu nie było? Nie planują może kiedyś po prostu go wprowadzić? Na pewno pracownicy czuli by się bezpieczniej

Byly pracownik

Nie polecam stawki 13 euro na aluminium to za malo za tak ciężką pracę.10 ,11 godzin (usunięte przez administratora).wszystkie przerwy trzeba odpracowywac.Transport swoim samochodem.za paliwo nikt ci nie odda.Zero diet.Sprzet do pracy tragedia(usunięte przez administratora)

Heniek

Jest ok. Pracowałem kiedyš 13 lat temu i sobie chwaliłem 12 euro na rękę i spoko robutke miałem ( spawacz). Pozdro dla firmy !

@Heniek

to już 13 lat bez podwyżki chwalić czy ganić ?

Iza

Firma świadczy kompleksowe usługi w zakresie produkcji konstrukcji stalowych, usług dźwigowych oraz stoczniowych. Spółka może pochwalić się wieloletnimi referencjami w swojej dziedzinie. Co do ofert pracy, jest kilka ofert które znajdziecie w linku. https://soltec.com.pl/praca Dajcie znać, jak wygląda sprawa z rozliczaniem nadgodzin?

Jarek

Firma w dobie kryzysu bardzo dobrze prosperuje. W internecie można na stronie EU znaleźć informacje że Soltec dostał P ó l mi li ona złotych dofinansowania w zeszłym roku. Ciekawe czy pracownikom coś z tego dali ? Polecacie ta firmę ?

Zostaw merytoryczną opinię o Soltec Services Sp. z o. o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Soltec Services Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Soltec Services Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Soltec Services Sp. z o. o.?

Soltec Services Sp. z o. o.
3.2/5 Na podstawie 42 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042
Soltec Services Sp. z o. o.