Opinie o Ricoh Polska Sp. z o.o w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Ricoh Polska Sp. z o.o. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ricoh Polska Sp. z o.o na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzęt biurowy - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ricoh Polska Sp. z o.o w Warszawa

Tosiek

Ricoh to była kiedyś marka sama w sobie, a teraz została tylko SAMA W SOBIE. Niby jest, a jej nie ma!

Olka
@Riko

Jakie jest przeznaczenie androida w aucie służbowym z punktu widzenia technika serwisu? Nie do końca rozumiem, czy traktujesz to jako bonus, czy to narzędzie pracy? Wow. I co ma VAT do użytkowania auta służbowego, że już nie wspomnę o 2osobowym, przecież chyba nie chodzi o sportowe bryki.

Gier

Gratulacje w kwestii zmiany rankingu najlepszego servis man'a. New first pos. 1. is 2 and 2 promoted on 1. Congratulations for TS

Ale..
@Gier

... Obciach. TS wyróżniony!? Brafo pany.!

Pracował ktoś z Was jako technik serwisu w firmie Ricoh Polska Sp. z o.o? Powiecie, na czym polega praca na tym stanowisku? Czego wymaga się na rekrutacji od kandydata?

Zoj
@Tech

Z tego co mi wiadomo nawet nie było by szans, dotyczy handlowców i ludzi z obsługi technicznej, ponieważ już: - realizują się w innych o wiele atrakcyjniejszych zajęciach u poważnych pracodawców, - organizacja R zmienia zasoby personalne na X Zmiany, zmiany, zmiany. Pozdrawiam i chciałam zapewnić, że trzymam kciuki.

Gość Nowy wpis

Czołem! Wieść miejska niesie, że technical customer support ma coś koło 10 K na rękę? Czy to w związku z tym nie ma ogłoszeń od dawna, bo nie rotujecie? :D Nie, serio, jakby ktoś zechciał się odezwać, jak w ogóle jest pracować w supporcie, jaka kasa i dodatki, byłoby super.

Do gościa Nowy wpis
@Gość

Jaki support?! Daj panie spokój. Może kiedyś był. Musisz sobie radzić sam.

AV instalator Nowy wpis

Dział AV mały, jednak jedna osoba jest w stanie wszystko rozsypać. Gdyby nie manager to zdecydowana większość by została, bo między pracownikami naprawdę była super atmosfera. Dlatego póki nie zmieni się manager to nie wróżę rewelacji

Anon Nowy wpis

Czyli nic a może nie wiele się zmienia. Kierownicy i manag są najważniejsi. Tych.na dole drabiny bez szczebelków ,choćby najlepszych i nie zastąpionych zmienia się lub zwalnia w trybie niemalże natychmiastowym. Jak podpadniesz lub nie spodobasz się to "Bay, Bay, wolna droga"cytuję bo tak skierowano to do mnie swojego czasu. Niech żyją WY_kwalifikowani kierownicy i managerowie.

Tosiek

@Tosiek

Widzę w tej wypowiedzi jakiś sentyment, ale w sumie nie wiem, o co chodzi. Co to znaczy, że jej nie ma? Z tego co wyczytałam, to prężnie działa, jednym pasuje, innym nie. Może powiesz coś więcej od siebie, jak to jest z Tobą, długo tam pracujesz? Co chciałbyś zmienić, a co Ci odpowiada? Brak mi konkretów, więc może się podzielisz.

Renka
@Maja

Powtórka z historii. Łatwo się zwalnia pracowników z długim stażem - choćby zasłużonych. Znowu.... Czy będzie sprawa w sądzie?

@Renka

Ale oni jak to w ogóle uzasadniają? Co taki pracownik ma napisane w wypowiedzeniu umowy? @anonim coś mi odpisywał, ale znikło, nie wiem teraz, czy dotyczyło zwolnień, sądu czy jego oceny pracy w R.

Niania
@Maja

Nic konkretnego. Ogólnie że "cię nie lubią" i że "nie pasujesz do organizacji" Dowody? Są w sądach

HiR

W celu wyjaśnienia kwestii braku ANDROIDA w Pańskim, Pani aucie zapraszam do odpowiedniego menagera celem przedyskutowania problemu.

Riko
@HiR

A ja mam Androida w aucie. Polecam zmianę działu. Następne serwiscary będą 2osobowe z pełnym odliczeniem VAT.

Olka
@Riko

Przepadlo, ostatnie oferty pracy były wszystkie co do jednej do 15.02. Ale ale, może nowo przyjęty field service engineer pochwali się, jaką rekrutację przeszedł, ile trwała, jakie etapy, co wynegocjował? O ile mógł, bo info o tym, czy dają pole do negocjacji warunków także jest cenne.

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Ricoh Polska Sp. z o.o? Czy kandydat na stanowisko Product Manager (branża technologiczna) powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
Użytkownicy czekają na odpowiedź 50 dni.

Czy w Ricoh Polska Sp. z o.o zatrudniani są obcokrajowcy?

Kobieta

Parę lat temu były tu pogłoski, że była jakaś sprawa o nieuzasadnione zwolnienie. Czy takie rzeczy często się zdarzają? Trochę mnie to zmartwiło, a w zakładce kariera mają ofertę dla project managera. Niestety kliknięcie w link powoduje przekierowanie na formularz zgłoszeniowy, a chciałabym poznać najpierw szczegóły. Wynagrodzenie wokół jakich kwot oscyluje? Jakie teraz nastroje w firmie?

Rozumiem. Niezgodne z prawem pracy to znaczy bez odpowiedniego okresu wypowiedzenia czy chodziło o coś innego? Teraz nie ma takich sytuacji? Jak z rotacją? Często zmieniają się pracownicy czy standard jak wszędzie?

Ulka

Cześć:) Na stronie jest oferta pracy, IT support specjalist, ale wydaje mi się, ze nie jest już aktualna:/ Ktoś coś wie? Stanowisko obsadzone, czy mam wysłać cv? Trochę tu półsłówkami mówicie, ktoś mnie olśni jak naprawdę wyglada praca?:) W jaki sposób oczekują od pracownika posłuszenstwa? Pracownik nie ma tu decyzyjności? Podobno rok temu posypały się zwolnienia, z jakiego powodu? Teraz jest stabilnie? Widełki jakie oferują?

Gier

Wytłumaczysz swoją opinię, dlaczego nie jesteś zadowolony z awansu? Warunki pracy się Tobie pogorszą w takim wypadku? Możesz powiedzieć jak na tym etacie zarabiasz, ile wynosi Twoja pensja?

Odp

Ja jestem zadowolony z awansu od kiedy rozstałam się z Ricohem. Jeśli dobrze pracujeszto awansujesz.

Ale..
@Gier

... Obciach. TS wyróżniony!? Brafo pany.!

Lila

Nie rekrutują obecnie, czy ja źle szukam? Na stronie znalazłam oferte jaka mnie interesuje - IT Support Specialist, ale niestety ogłoszenie już wygasło. Ogólnie to jak oceniacie zarobki? Są dla was satysfakcjonujące, że tak to ujmę? Oprócz podstawy wchodzą jakieś premie, nawet okresowe? Jak firma podchodzi do negocjowania stawki? Podwyżki idą w parze z awansem i nowymi obowiązkami, czy nie zawsze?

Danek

Tragedia,od wielu dni usiłuje sie dodzwonić, zero kontaktu ze wszystkmi numerami. Moze ta firma juz nie istnieje? Po wybraniu numeru komunikat - jesteś pierwszy w kolejce lub nie kończaca sie muzyczka. Nagranie sie na poczte też nic nie pomaga.

Ruda

A co ile macie takie wyjazdy w ogóle? One trwają od czwartku do niedzieli? Ciekawi mnie ten temat, więc napisz gdzie z reguły są te wypady.

@Ruda

Od czwartku do piątku dla pracowników podstawowego szczebla

Jakie godziny pracy obowiązują w Ricoh Polska Sp. z o.o?

Rysiu

W dziale rekrutacji ktoś pracuje? Do 30 czerwca mogę wysłać swoją aplikację. Naczytałem się tu sporo nieciekawych rzeczy lekko mówiąc, ale chyba nikt z HR się nie wypowiadał na temat warunków ;) Nie chce aplikować w ciemno, może ktoś napisać kilka słów na temat pracy? Podać widełki? Będę bardzo wdzięczny:)

Był

Bezwzględnego posłuszeństwa, ślepego oddania itd

Elżbieta
@Był

To doświadczenie i wiedza się nie liczy na tym stanowisku? Chyba takie rzeczy powinni sprawdzac na rekrutacji?

Bo
@Elżbieta

Z tego co mi wiadomo ze stanowisk technicznych raczej ludzie odchodzą a nowych tech nie udaje się zrekrutować. Zwłaszcza jak się zapozna ze zwyczajami panującymi w tej firmie. Bardzo ciekawa lektura

Danuta
@Bo

witam czy można prosić o przybliżenie wspomnianych przyzwyczajeń? firma ma jakiś regulamin, który wdraża i praktykuje? każdy ma do niego wgląd?

Zoja
@Danuta

Dane mi było po wielu latach wpaść na kawę - pyszna. Moje przerażenie i zaskoczenie za razem. Cóż widzę, większość z kadry to managers and directors.! A kto tu pracuje!? Wielu odeszło, wielu zwolniono. Jak mówi Ania, bo swoje zdanie mieli. Szkoda. Czuję brak szczerości i niekłamanej otwartości. The time of changes.

Tech
@Bo

Hahaha. Do starych tech niech się odezwą. Ciekawe czy wrócili by.

Rick
@Zoja

Szkoda czasu na kopanie leżącego. Mądrzy omijają, a reszta niech się dalej łudzi...

Wiktoria
@Rick

Ja za to byłam na ich profilu i tak ładnie opisali współpracę z nimi, że miałam nadzieję się tam dostać. Wchodzę tutaj i widzę mnóstwo różnych opinii, nie wiem co o tym myśleć. Jakieś sprawy sądowe i że sporo pracowników odeszło. Co masz na myśli mówiąc, że mądrzy omijają?

Zoj
@Tech

Jakie są warunki zatrudnienia w Ricoh Polska Sp. z o.o?

Zuzanna

Tak patrzę na stronie i niestety spóźniłam się bo rekrutowali do 18 mają. Ktoś był teraz już na rozmowie? Jakie pytania zadają? Ogólnie w skrócie jak wyglądają etapy rekrutacji?

Monia

Znowu przegrali w sądzie (ugoda) z niesłusznie zwolnionym handlowcem,a czek ich jeszcze kilka procesów,kierownik serwisu też miał dosyć odchodzi do sharpa,szef marketingu od września już poza firmą,użytkownicy samochodów dostają nakazy do zapłacenia po kilka tys.przy wymianie na nowe.warsztat i magazyn to darmowe zaopatrzenie dla dorobkiewiczów,dyrektorka serwisu ma już nową listę do następnych zwolnień

EwelodMoni
@Monia

Wszystko to prawda. sam (sama) brałem podzespoly z warsztatu dla soich klientow. dla zaitersówanych forma platnicza to od 0,5l w zwyz jack daniels. skad wiem - kupowalem. Wiem i ze maszyny mozna przyglaskac. pracuje tam przemily pan z nim wszystko zalatwisz. przed wczoraj jeszcze go widzialem ale w Ricoch sa zwolnienia wiec wszystko moglo sie zmienic.

Yeti
@Monia

Właśnie dostaliśmy. ☹️

emd
@EwelodMoni

...nadal można coś po znajomości wychaczyc. Jest dobrze.

Teknik
@emd

.... sam sobie z tamtej wykrec - constance. Tu sie nic nie zmienia.

Grażyna

Widzę, że jakieś sprawy sądowe zostały założone kilka lat temu. Ma ktoś informacje jaki jest ich finał?

Ga
@Grażyna

1:0 wygrana dla jakiegoś pracownika. Reszta to ugody z pracownikami ok 8 szt. - po założonych sprawach procesowych.

Mikołaj
@Ga

znasz final sprawy o mobbing założonej przez naszą koleżankę?

Tomasz
@Mikołaj

Poważny zarzut, ciekawe, czy uzasadniony? Wiadomo czego dotyczyły poprzednio tu wspomniane sprawy?

Elżbieta

No a co dalej z tą sprawą się potoczyło? Da sie wyegzekwować sprawiedliwość w takich kwestiach u was?

Joh
@Tomasz

Tomaszu eN. Już wkrótce będziesz doinformowany. Apropos, jak czas mija poza firmą?

Ela

Sądownie TAK.

Hahahihi

Elżbieta czy Beata?

Danuta
@Ela

skoro padła taka sugestia to firma ma teraz w bieżącym okresie jakąś konkretną sprawę prowadzoną czy pod tym względem jest ok?

ABC

Cieszę się że to już moje ostatnie dni pracy w tym bałaganie. Pracowałam tu parę lat ale z takim brakiem kompetencji zetknęłam się pierwszy raz. Miało być tak profesjonalnie i fachowo- i na początku było. Teraz jesteśmy ciut nie mówiąc po niższej.... Niech każdy sobie sam skończy poprzednie zdanie. Kto tylko jest ambitny, odważny, fachowy to miejsca tu nie zagrzeje. Prezes coś taki jakiś licho wyglądający hmmm. Dyrektor serwisu jakaś taka nerwowa, hmm. Podobno ma już namiar na nową pracę ???? A dyrektor handlowy to jeszcze jest? Na razie urządzenia z rynku wracają a sprzedaż śladowa. Acha, dyrektora marketingu już nie ma - dał nogę?! Czy kontrolowane odejście z roczną odprawą. Pa. Winda przyjechała. Spadam na parter.

kojak
@ABC

po co siedziałaś tyle lat skoro było źle, musiało ci to wszystko pasować

Ani
@ABC

Dyrektorzy i kierownicy na pewno z tej firmy nie odejdą sami.na pytanie dlaczego niech każdy odpowiednie sobie sam. Gdzie pójdą kto ich zechce? Kompetenz haben

Lkojak
@kojak

Lepiej SIEDZIEĆ nie przemeczac się i brać kasę. To lubię. Lubię te prace.

Anii
@Ani

Ricoh równa się STREFA KOMFORTU równa się ricoh.

Ból zemba
@Anii

Proponuje opuscic strefe komfortu i isc zgodnie z nurtem

@Ból zemba

..przeciesz odeszłam! czego się czepiacie!

Odp
@Anii

Bo to prawda. Im wyżej urzędujesz tym mniej pracujesz a lepiej zarabiasz. Takie mam odczucia.

Wkurzony

Zakładam wam sprawę sądową o mobbing. Nie wiem jak można pozwolić na takie traktowanie pracowników na service desku. (usunięte przez administratora)

@Wkurzony

Czy w firmie dochodzi do niedozwolonych praktyk mobbingu i zastraszania?

Maja

To fatalnie. Mobbing narusza przecież zasady współżycia społecznego i dobre obyczaje oraz ma za cel szkodzenie ofierze. Jeśli faktycznie w Ricoh dochodzi do takich zachowań, to trzeba to zgłosić Inspekcji Pracy. Czy macie w planach takie działanie? Proszę, koniecznie informujcie mnie o rozwoju sytuacji.

@Maja

Prawda jest taka, że obecnie będzie firmie brakować pracowników. Ludzie odchodzą, a na temat tego co się dzieje i w jaki sposób zarządzane są zespoły można napisać solidny artykuł. Bardzo chętnie dowiem się czy nadal mają miejsce sytuacje które można podciągnąć pod mobbing i zastraszanie.

Kot
@Maja

Kiepskie żarty. Czysto hipotetycznie, zgłaszam Ci naruszenie zasad (mobbing). Ruszasz sprawę. Okazuje się, że źle interpretowałam - em słowa przełożonego. Sprawie ukręcają łeb a ja za pół roku tracę pracę. Niemożliwe!? A jednak! Maju, jak długo dasz radę to wytrzymać.? Podkładasz się. Otwórz oczy bo też możesz zostać ofiarą. Dowiedz się co się stało z poprzednimi menadżerami HR.

@Kandydat

Dochodziło i dochodzi.

Możesz podać konkretne przykłady?

Mogę. Ale po co?

Byly dyskryminowanya

Nie prowokuj, nie prowokuj bo i tak nie powiem. Haków w zaświatach szukata!? Haha! Wszystkie dowody na miejscu w papierach masz dziewczyno. Rodo - nie wolno nazwisk i imion podawać. Haha! W necie pogrzeb jak potrafisz.

Chociażby po to żeby ludzie którzy szukają pracy mogli omijać to miejsce szerokim łukiem :)

Eee
@Wkurzony

Ja też im niedawno założyłem sprawę.. Za parę ładnych lat wzorowej pracy. Śmieciem nie jestem. Spotkamy się w sądzie.

Wac
@Wkurzony

To ile Rikoch ma już tych spraw?. Chyba idzie na niechlubny rekord korporacyjny.

Justice
@Wac

Wróble ćwierkają że T wygrał ostatecznie z ricohem. Podobno ma w ręku prawomocny wyrok skazujący Ricoha. Możecie potwierdzić?

Ab

Tak Wygrał Ostatecznie.

@Ab

Kto następny?

Luiza
@Justice

Tak serwisant związany z firmą od 97 wygrał ! I myśle byście otworzyli oczy ! Znam Tomka od 97 roku ! To była jego pasja Tu nie chodzi o kasę ale rozumiem te czasy nie liczy się idea tylko kasa ! Zrozumcie Ricoh stworzył w latach 90 takie maszyny nie do zdarcia - teraz się sprzedaje jak (usunięte przez administratora)!!! To już nawet nie jest prestiż Tomek udowodnił ze nawet z potentatem da się wygrać ! In pielęgnował mojego priporta z 98 Chcecie udowodnimy ze ta maszyna - chociaż ja już lata temu zamknęłam - działa Priport ma 25 lat - drukuje Nie dzięki szczęściu a dobremu serwisowi Otwórzcie oczy Ja już od lat nie muszę z Wami pracować ale mam ta słabość i trzymam priporta

Ja pierdziu

A ten dalej swoje…

Łozo
@Michał

Już następni stoją w kolejce i są już są w środku.

Luiza
@Ja pierdziu

Zapraszam na Cyprysową 25 najlepiej w weekendy na pokaz maszyny drukującego z 1998 roku mogłabym podać NIP firmy natomiast myśle ze dla wszystkich nowo pracujących najlepiej w realiach pokazać Moj nr 502453639 Nie zawsze odbieram ale oddzwaniam

Dc

Zmieniony!

Dc

Tzn. zmieciony!

DoJ
@Justice

Widziałam wyrok skazujący Ric po drugiej instancji - apelacyjnej To koniec A prowadząca pierwszą rozprawę skwitowała że to jest klasyczny przykład jak .... Powinien jeszcze oficjalnie ten wyrok wysłać do władz Ric.

Bak
@DoJ

Pewnie że powinien.

Dojada
@DoJ

Ciekawe kto się podpisywał pod tymi zwolnieniami z pracy które przegrała firma Ricoh. Jegomościa powinni zwolnić za takie niedociągnięcia. "Ładna" wizytówkę firmie na rynku wystawił - profesjonalizm szarpany. Niestety to jest domena dzisiejszych nowoczesnych Yapisów Ludzi nie ma,są narzedzia

Nn
@Maja

Qa.! Inspekcja swojego czasu prowadziła kontrolę przynajmniej dwukrotnie i dziwnym trafem nic nie znalazła. A po kontroli Ricoh zwolniło paru techników - przypadek?! (usunięte przez administratora)

4tmobil
@Dojada

Asygnował - ała wypowiedzenia pod wieloma zwolnieniami, pseudo.nim "Ask_Savinion" WSTYD. Zainteresowani wiedzą kto to za Human

Cola
@4tmobil

Nie rób mu reklamy bo jeszcze pomyśli, że ma jakąś władzę. A to pionek przecież. Zbędny i kosztotwórczy element tej groteskowej układanki

Paulina
@Nn

myslisz ze to technicy napisali do inspekcji i to wyszlo ? takie sa twoje insynuacje?

Jo
@Paulina

..chociażby ja napisał.

Rafał
@Jo

Ty napisałeś do inspekcji pracy? To dobrze ze była kontrola. A te zwolnienia techników miały związek z kontrolą? Jak myślisz?

Hdi
@Jo

True.

Ricoh

W Ricoh pracuje się świetnie a przedstawiciele jeżdżą BMW.

Hocir
@Ricoh

szkoda, że pozbyli się najlepszego z prezesów. przedstawiciele jeździli by maybachami

Bożena
@Hocir

Dlaczego się pozbyli? Coś było powodem?

DoB
@Bożena

Oj nawyprawiał, nawyprawiał Odjechał przymusowo tuż przed przejściem na emeryturę

Ricoh
@Hocir

zwłaszcza jedna przedstawicielka

Zostaw merytoryczną opinię o Ricoh Polska Sp. z o.o - Warszawa

• Jak się pracuje w Ricoh Polska Sp. z o.o?

Zobacz opinie na temat firmy Ricoh Polska Sp. z o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ricoh Polska Sp. z o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ricoh Polska Sp. z o.o
1.4/5 Na podstawie 161 ocen.
  • żwirki I Wigury 18A
    02-092 Warszawa