Opinie o ITPunkt w Ruda Śląska

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy ITPunkt. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie ITPunkt o rekrutacji.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ITPunkt w Ruda Śląska

Rysiu Nowy wpis

Cześć. Czy możecie opisać rozmowę dla Inżyniera IT? w ofercie na stronie nie jest wpisane jasno i wprost jakiego konkretnie doświadczenia się wymaga. Zastanawiam się czy więc wszystko nie wychodzi na miejscu po prostu? dają zadanie?

Ocenicie czy podczas (usunięte przez administratora) jako specjalista ds. wsparcia sprzedaży jakoś trudno jest się utrzymać na stanowisku? dziś dodali ofertę a teraz widzę po innych zapytaniach, że w lutym też coś było. zastanowiła mnie też ta wspomniana nauka angielskiego w trakcie (usunięte przez administratora) chodziło o wykonywane obowiązki czy po prostu odbywają się lekcje w trakcie godzin i w teorii mamy za to płacone?

mariusz Nowy wpis

ta praca to głownie zimny telemarketing wychodzący. Dzwonisz po zimnej bazie i próbujesz umówić się na spotkanie dla swojego opiekuna handlowca - cała filozofia tej praco jako wsparcie sprzedaży

Alicja Nowy wpis
@mariusz

No i w tej ofercie do której nawiązujecie teraz piszą wprost o premii wynikowej. Jak ona w praktyce będzie wychodziła w takim razie? podkreślają ze oferują pracę na pełny etat, można byłoby być na połówce?

Marian Nowy wpis
@Alicja

Jeśli zaproszą Ciebie na rozmowę to się dowiesz - jakie są warunki. Moim zdaniem na takim stanowisku postawa to prawdopodobnie najniższa krajowa i premia maksymalnie 10 procent na kwartał jeśli dowieziesz jakieś tematy!

Rysiek

Mnie interesowała praca jako specjalista ds. wsparcia sprzedaży, wiem jednak ze ominęła mnie oferta i to o dobry miesiąc. Nie wiecie przypadkiem czy ten dział powiększają czy to raczej rotacja jakaś? nie wiem czy czekać na ofertę. w ostatnim czasie nikt nie pisał o tej pracy. ciekaw jestem czy możecie ją polecić?

Ridel
@Rysiek

hej mam mieć rozmowę na dyspozytora czy warto iść do waszej firmy jakie zarobki?? czy premia jest co miesiąc jakie kierownictwo??? są podwyżki jakieś inne benefity?? proszę o konkretną odpowiedź

Jaka atmosfera na dziale handlowym? ktoś coś? Po ostatnim komentarzu zaczęła mnie interesować sama sytuacja wewnątrz. Przytaczali jednak Poznań a co z Prądnikiem? To do niego teraz na obsługę szukają i ciekawi mnie czy warunki są porównywalne? Dwie osoby są potrzebne, tak wynika z treści, to rotacja czy rozwój?

Pracownik A

Cała firma jest nastawiona na rozwój, więc centrala i oddziały rekrutują, aby powiększać swoje zespoły. W zeszłym roku zostało zatrudnionych ok 25 osób do różnych działów i lokalizacji. Na stronie internetowej itpunkt.pl jest zakładka kariera i najlepiej tam śledzić aktualne oferty pracy lub na popularnych portalach rekrutacyjnych. Myślę, że warto się również odezwać w przypadku, kiedy nie ma konkretnego wakatu. Przy takim rozwoju firmy jeżeli ktoś będzie odpowiadał kwalifikacjami to w firmie chętnie znajdą dla takiej osoby miejsce.

@Pracownik A

Mogą więc zostać utworzone wakaty pod konkretna osobę? W ofertach raczej widoczny jest dla mnie tryb hybrydowy, zastanawiam się czy praca zdalna wraz z taką formą rozmowy byłaby możliwa? mieszkam dość daleko od samego biura

Ctrl v

@YN to czy może być praca zdalna zapewne zależy od stanowiska. Niektóre nie wymagają obecności w biurze, a niektóre tak. Ktoś pisał wcześniej tutaj że mają opcję wysłania CV przez stronę www. Może po prostu sprawdź, czy tak jest, że można aplikować bez ogłoszonego wakatu. A jakie stanowisko Cię interesuje?

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie ITPunkt na stanowisko Inżynier systemów IT bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.

Ktoś zadał pytanie o Poznań względem warunków, mnie to Kraków by interesował, niedawno były do niego oferty na obsługę wystawiane. prócz tego wspomnianego ostatnio rozwoju zastanawiam się w jaki sposób pracownicy miedzy sobą się integrują? Pracodawca także bierze w tym udział?

Odkrywca

Wejdź na ich stronę albo social media, a dowiesz się w szybkim tempie jak się integrują. W kilka minut udało mi się dowiedzieć, ze organizuje charytatywny rajd w którym biorą udział pracownicy i zarząd. Skarbonka i wspólny bieg na WOŚP, runmagedon, wigilia firmowa, cały czas jakieś konferencje. Ich komunikacja nigdy nie była tak dobra jak teraz. Wszystko znajdziesz na ich www a nawet instagrama maja. Też będę aplikować i zajęło mi kilka chwil, żeby się dowiedzieć więcej. Wygląda to świetnie, ale zobaczymy jak mi pójdzie dostanie się na ich pokład! :)

Widziałam tę ostatnią opinię dotyczącą pracy i zastanawiam się czy na każdym dziale są takie warunki jak przedstawiono? Benefity i atmosfera? Ostatnio pokazywały mi się jedynie oferty dla specjalistów ds. obsługi klienta. Na jakie jeszcze stanowiska mogą szykować się nabory w najbliższym czasie?

Pracownik A

Na stronie internetowej itpunkt.pl w zakładce kariera są aktualne oferty pracy, w których opisane są zarówno oczekiwania jak i to co firma oferuje. Benefity są tam bardzo szczegółowo opisane :-) Co do atmosfery w firmie to pewnie się różni energią patrząc na kreatywny marketing, a techniczny dział wdrożeń ;-) Firma dokłada wszelkich starań, aby atmosfera sprzyjała miłej i efektywnej pracy. Zapewne rozmowa z osobą prowadzącą rekrutację do konkretnego działu precyzyjniej określi atmosferę, warunki itd.

Pracownik A

W ITPunkt pracuję już prawie 2 lata. Od samego początku spotkała mnie miła atmosfera i przyjacielskie podejście ze strony Zarządu, koleżanek i kolegów pracy. Jest bardzo duże grono osób, które pracują w firmie wiele lat i chwalą sobie firmę, a to wiele pozytywnego świadczy o firmie! Oprócz panującej atmosfery, na plus są wszelkie inicjatywy pracodawcy: jak charytatywny rajd rowerowy, wszelkie zawody sportowe typu runmageddon, organizacja Szlachetnej Paczki, Skarbonka WOSP, w Katowicach gdzie pracuję w lato co tydzień grill około południa - taka przerwa na obiad :-), spotkanie wigilijne. Mamy też różne benefity jak dofinansowanie do karty multisport, ubezpieczenia na życie, j. angielskiego, biura świetnie wyposażone, dostęp do samochodu służbowego. Bardzo polecam!

W mieście Poznań poszukiwano Specjalista ds. Obsługi Klienta. Jakie tam proponowano zarobki?

Słaba atmosfera

Absolutnie odradzam, handlowcy w Poznaniu są strasznie wyniośli wobec nowych pracowników i otwarcie obrażają swoich klientów zaraz po odłożeniu słuchawki, co jest groteskowe w odbiorze.

Maja

Szkoda, że tutaj od paru lat omawiane są Wrocław i Warszawa, a nie ma nic o Rudzie śląskiej, na której profilu bądź co bądź jesteśmy :3 Może ktoś oświeci mnie, jakie są możliwości pracy w tym oddziale, bo jak widzę, są teraz nabory stołeczne i dolnośląskie, ale nie w Rudzie. Oddział działa? Planuje jakieś ruchy kadrowe?

IT

Pracuje w ITPunkt od kilku lat. Jest to jednen z najlepszych pracodawców z jakimi miałem okazję współpracować. Relacje z pracownikami jak i kadrą zarządzającą są bardzo dobre. Bardzo mnie zdziwiła jedna z opinii rozczarowanego pracownika, z którą calkowicie niemogę się zgodzić. Osoby które pracują w ITPunkt i dążą do osiagniecia postawionych sobie celów są odpowiednio wynagradzane, z pewnoscia nie narzekają.

Krystyna
@IT

czy ten cel sprzedażowy jest co miesiac inny, czy jakis staly? czy bez problemu daje się go wyrobić ?

@Krystyna

We Wrocławiu jest tak, że szefowa oddziału zabierze twoich najlepszych klientów, sama zrobi z nimi interes żeby dostać premię, a potem ma do ciebie pretensje , że nie wyrobilas targetu :-) Zabierze ci wszystkie obowiązki, raz na tydzień sprzedasz może jeden zasilacz i myszkę i oczywiście spotkasz się z pretensjami dlaczego tak Lipnie idzie ci sprzedaż :-) Poszłaby lepiej gdyby szefowa nie zabrała ci klientów...

Katarzyna
@Żoliborz

Odnoszę wrażenie, że to chyba pisane było na bazie własnego doświadczenia. Mam rację? :( Chyba jedyny plus, że zrobi interes z tymi klientami zamiast to zaprzepaścić

Czarci tygiel
@Katarzyna

Odnoszę wrażenie że chyba próbujesz tu kogoś wybielić. Mam rację? Plus dla kogo? Przecież nie dla Żoliborza bo jemu przez podbieranie klienta przepadła premia. Największą zakałą wrocławskiego oddziału jest kobieta która nim kieruje, gdyby nie ona Wrocław mógłby funkcjonować tak samo dobrze jak Warszawa

Rozczarowany

(usunięte przez administratora) Jestem typem pracownika długodystansowego, w ostatnich dwóch firmach spędziłem po kilka lat. Niestety, handlowcy oddziału (usunięte przez administratora)nie rozumieją, że nowy pracownik wymaga wdrożenia. Kiedy prosi ich się o pomoc, czuć, że się im przeszkadza. Czasem nie trzeba nic czuć, bo mówią to wyraźnie. Każdy błąd kwitowany jest uniesieniem brwi, westchnięciem lub daniem do zrozumienia, że jest się (usunięte przez administratora). Grupa nie dopuści cię do siebie. Gdy będą robić wspólny rachunek zamawiając jedzenie, zawsze ostentacyjnie cię ominą - sam sobie zamów. Generalnie mają cię w poważaniu i nie omieszkają ci tego pokazać. Wszystkim zainteresowanym polecam przygotowanie dobrej strategii wkupowania się w łaski, bo nawiązywanie znajomości nie odbywa się tam na zasadach znanych w cywilizowanych krajach. Na domiar obrażają wszystkich otwarcie. Nie biorą jeńców. (usunięte przez administratora) Wypowiedzenie złożyłem po 30 dniach. Nie pamiętam, kiedy ostatnio tak męczyłem się w jakiejś pracy. Naprawdę nie polecam!

@Rozczarowany

Jakbym czytał o oddziale w stolicy dolnego Śląska...

Krystyna
@Żoliborz

Czyli mówisz ze jest tak samo? A pracujesz tam nadal, czy podobnie jak wyżej złożyłeś wypowiedzenie?

@Krystyna

Na swoje szczęście uciekłem, Tobie też radzę

Natalia

Cześć, zajrzałam do zakładki ,,Praca" na stronie ITPunkt. Jest tam napisane, że poszukują zarówno pracowników stacjonarnych, jak i zdalnych. Ostatnio były tam oferty pracy na Account Managera. Czy zarobki pracowników różnią się w zależności od tego, w jakim trybie pracują?

Spinguje Cie po Arpie

W ITPunkcie naprawdę jest świetna atmosfera pracy oraz współpracownicy :) Gdybym nie zmieniał miejsca zamieszkanie z pewnością dalej bym tam pracował. Oferta o którą pytasz hupka to praca w serwisie - to taki odpowiednik utrzymania IT 1 i 2 linii wsparcia technicznego dla kilku klientów o różnej wielkości. Jako iż firma obsługuje kilka firm istnieją duże możliwości rozwoju w tym obszarze poprzez zapoznania się z różnymi środowiskami i obszarami IT - a koledzy chętnie dzielą się wiedzą i wspierają nie robiąc z tym żadnego problemu. Tak jak mówiłem atmosfera jest świetna i tak np . zwracanie się z pytaniem o pomoc nt. jakiegoś zagadnienia nie jest tutaj w żaden sposób źle widziana. Po kilku latach można przejść do ekipy wdrożeniowej - a tutaj możliwości rozwoju są naprawdę duże począwszy od systemów klasy system management ( Dell Kace, SCCM ) a kończąc na macierzach SAN, sieciach Cisco itd.

Zostaw merytoryczną opinię o ITPunkt - Ruda Śląska

• Jak się pracuje w ITPunkt?

Zobacz opinie na temat firmy ITPunkt tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ITPunkt?

ITPunkt
  • Szyb Walenty 26A