Netcompany Poland Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Netcompany Poland Sp. z o.o.

Aktualność
Witamy na profilu Netcompany Poland.
Uprzejmie prosimy, aby wszelkie nowe wpisy były merytoryczne i wartościowe dla społeczności portalu GoWork. Przypominamy, że publikowane opinie muszą być zgodne z zaakceptowanym regulaminem strony. Doceniając szczere głosy, wspieramy prawo każdego do wolnej wypowiedzi i dzielenia się swoimi doświadczeniami – zarówno tymi pozytywnymi jak i negatywnymi. Jednocześnie, wszelkie informacje, mające charakter pomówień i oszczerstw będą usuwane przez administratora.
Jesteśmy świadomi, że na tym forum często pojawiają się wpisy krytykujące ze strony byłych pracowników, którzy korzystając z pretekstu swobody wypowiedzi, zamieszczają tu różnorodne komentarze. W razie pytań zapraszamy do kontaktu  pl.hr@netcompany.com
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Netcompany Poland

Pracuję w Netcompany kilka miesięcy i to chyba dosyć typowe, bo firma zatrudnia bardzo dużo nowych osób. Co miesiąc minimum 10 nowych osób. Wymienię plusy i minusy. Plusy: - Darmowe obiady. Dwa dania mięsne do wyboru + zupy i jedno danie wege. - Pełne lodówki jogurtów serków, kabanosów, tak powiedzmy do 13ej, bo później wyjedzone. Serki nie no name ale markowe produkty. - Pełne lodówki napojów typu Fanta, Cola, RedBull, itp. Można pić do woli. - Słodkie czwartki. Najczęściej jakieś ciastka, słodycze. Latem lody - Duża ilość kuchni, w każdej ekspres do kawy (kawa dobra), cukier biały, brązowy i słodziki. Nie brakuje łyżeczek i kubków! - Spora ilość toalet, które zapewniają komfort. Czasem w niektórych firmach trzeba się załatwiać cicho, bo wszyscy słyszą. Niby drobnostka, a cieszy. - Cała masa różnych wyjść fundowanych przez firmę, typu wycieczka po mieście, piwo, sport (bardzo duży wybór). Właściwie codziennie jakby ktoś chciał, bo by się bawił na koszt firmy. - Ubezpieczenie na życie i zdrowotne prywatne. - Mało podróży służbowych - Praktycznie brak nadgodzin, chociaż czasem jak czas nagli to proszą aby zostać. Proszą, a nie grożą. Warto zaznaczyć. - Dwa monitory + stacja dokująca + bardzo mocny laptop. - Regulowane elektrycznie na wysokość biurko i wygodny fotel z zagłówkiem - Nowoczesny biurowiec z np automatycznymi żaluzjami. Można nimi sterowac ręcznie jak ktoś chce. - Niezbyt duże open space'y. Zazwyczaj około 8-12 osobowe - Sporo salek, do których mozna wyjść jak jest potrzeba porozmawiać w prywatnej sprawie lub na jakieś spotkanie Skype. - Starają się jak mogą aby przedstawić już na wstępie drogę kariery - Bardzo uporządkowana praca na projektach. Łatwo znaleźć dokumentację. - Łatwo dostępne wszelkie sprawy organizacyjne, typu rozliczenie delegacji, ubezpieczenia, itp. Bardzo się widać starają. Mega pozytyw tutaj - Jak ktoś jeździ metrem, to bardzo dobra lokalizacja - Płacą lepiej niż konkurencja, tylko trzeba powalczyć o tą stawkę. - Parking na rowery przed biurowcem otwarty i za biurowcem zamykany. Chyba na karty. - Moim zdaniem zadania wyceniane godzinowo z mocnym okładem. Jak coś jest wycenione na 4 dni, to na pewno zrobisz to w 2, a z pozostałymi dwoma możesz sobie zrobić coś innego jak chcesz. - Nie wiesz co to stres. Minusy: - Jak ktoś jeździ samochodem, to lokalizacja raczej zła. Parkowanie daleko od biura i ciężko znaleźć - Język angielski wymagany komunikatywny. Twój szef najprawdopodobniej jest Duńczykiem, więc angielskiego nie ominiesz, nie próbuj. Nawet jak przejdziesz jakimś cudem rekturację, to będziesz się męczyć codziennymi rozmowami przez Skype, albo Twój kolega z biurka obok nie zna polskiego, bo np jest z Ukrainy, czy Rumunii. - Moim subiektywnym zdaniem opieszały dział HR. Ten od rekrutacji, bo część HR administracyjna bardzo pozytywnie. - Są ze dwa duże open space, takie chyba na 30 osób. Powinni je podzielić. NIkt tam nie chce siedzieć, a miejsca zaczyna brakować, więc siłą rzeczy te duże pokoje też zapełnią. A ludzie którzy się tam znajdą na pewno nie będą zadowoleni. - Raczej nie ma pracy zdalnej. To spory minus. Z tym jest dziwna sytuacja ogólnie.

Dansk
@Gość

Czy zatrudniaja generalnie specjalistow IT? Znam angielski i dunski, mam handlowe wyksztalcenie z Danii i zastanawiam sie, czy tu aplikowac jak do innych dunskich firm. Co do HR, to z tego co sama doswiadczam, to w innych to samo..

El Consultante

Czytam niektóre komentarze i zastanawiam się ilu z komentujących rzeczywiście pracowało w tej firmie lub chociaż miało z nią jakąś styczność... Ode mnie: -"skandynawska kultura pracy" - stosunkowo mało stresu i luźno wyceniane taski - brak nadgodzin (przez ponad 2 lata może raz czy dwa zdarzyło się że musiałem coś zrobić poza 8 godzinami w biurze) - mało podróży służbowych, ale to już zależy od klienta - zazwyczaj nowe technologie na projektach - duża odpowiedzialność od samego początku - fajni ludzie - dobra pensja, zawsze na czas - super obiady :) - częste imprezy, nie tylko wóda ale też np. teatr, gokarty itp. Ogólnie, mając doświadczenia z kilku innych dużych konsultingów IT, tutaj naprawdę można zostać na długo.

Lidia
@El Consultante

Twoja wypowiedź jest bardzo pozytywna i zapewne zmotywuje wielu użytkowników do podjęcia pracy w El Consultante. Obecnie prowadzona jest rekrutacja na kilka stanowisk (między innymi IT Support Specialist). Może znajdzie się osoba zainteresowana pracą? Aplikacje możecie składać bezpośrednio przez stronę https://pracodawcy.pracuj.pl/netcompany-poland-sp-z-o-o,99203

Cześć, jak teraz możecie ocenić traktowanie samych juniorów? Kiedyś ktoś wskazywał, że jest ono nienajlepsze a właśnie wczoraj dodali ofertę dla młodszego konsultanta finansowego. Planuje aplikować

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Netcompany Poland Sp. z o.o.?

szary konsultant Nowy wpis

Lenovo Thinkpad, myszka Logitech, słuchawki Jabra, w biurze regulowane biurko i dwa monitory. Na sprzęt nikt nie narzeka, dają porządne laptopy, a jak coś słabo działa to bardzo szybko podmieniają/naprawiają. No i oczywiście zapewniany jest pakiet potrzebnych licencji.

Witam, w ostatniej dość rozwiniętej opinii dotyczącej warunków pracy zostały przedstawione minusy oraz plusy odnośnie zatrudnienia w firmie, podsumowano je tym, że warto by osoby po studiach przyszły się doszkolić i nałapać doświadczenia. teraz jednak na stronie z tego co widzę są dwie oferty, w których wymaga się jednak doświadczenia, żeby moc się przyjąć. kiedy wiec można oczekiwać jakiejś oferty stażowej? Czy będzie dostępna od kolejnego semestru?

szary konsultant Nowy wpis

Na ostatniej imprezie firmowej założyciel i prezes firmy ogłosił że potrzebujemy więcej młodości w firmie, więc prawdopodobnie rekrutacji na stanowiska na pozycji konsultanta będzie zdecydowanie więcej w najbliższym czasie. Z tego co mi wiadomo będą to raczej oferty pracy aniżeli stażu, co nie zmienia faktu że dla osób bez doświadczenia. W mojej opinii mówiąc, że firma jest dobra na początek miałem raczej na myśli użycie jej jako rozbudowanie CV na start o jakiekolwiek doświadczenie, szczególnie że firma dobrze przestawiona robi duże wrażenie (można zawsze wpisać że pracowało się w dużej firmie, z użyciem metodyk zwinnych, z naciskiem na język angielski i w kontakcie z klientem czy kolegami z całego świata i że było się odpowiedzialnym za rzeczy jak design, build czy organizacje swojej pracy. To po prostu robi dobre wrażenie w kolejnej pracy) a niekoniecznie chodziło mi o nabranie faktycznego doświadczenia czy pisania jakościowego kodu. Z tego co zauważam raczej ciężko jest trafić do projektu, w którym jest wystarczająco czasu na dbanie o jakość kodu. U mnie na palcach jednej ręki mogę policzyć osoby sprawiające wrażenie że wiedzą co robią i na które mogę liczyć że znają odpowiedź na trudniejsze pytania dotyczące kodu, a w projekcie mamy ponad 50 osób.

szary konsultant

Plusy: - jeżeli lubisz pracę z biura to ogromnym plusem są darmowe obiady, napoje, przekąski, owoce, kawa, wyciskane soki we wtorki, słodycze w czwartki - spoko pieniądze na start kariery w IT (tak przynajmniej było 2 lata temu) - lokalizacja biura obok wejścia do metra - mnóstwo inicjatyw po pracy jak wyjścia na wydarzenia kulturalne - regulowane biurko z dwoma monitorami i wygodnym fotelem - niby dress code smart casual, ale nie stosuję się do niego w ogóle i nikt jeszcze nie narzekał - system benefitów Zależne od projektu: - bardzo przyjemni współpracownicy, z którymi można utworzyć przyjaźnie, które przeżyją twoją karierę w tej firmie Minusy: - jeżeli coś ci się nie podoba to nie sposób jest to zmienić. Możesz wyrażać swoje niezadowolenie na retrospekcjach, well-being meetingach, performance appraisalach czy w prywatnych rozmowach. Zostanie to "odnotowane", ale w długim horyzoncie nic się nie zmieni - średnie podwyżki (ledwo pokrywające inflację) - przymus chodzenia do biura minimum 4/5 dni w tygodniu - bardziej od wydajności liczy się to, czy pojawiasz się w biurze i na eventach firmowych - open-space. osobiście ciężko jest mi się skupić nie siedząc w prywatnych słuchawkach dobrze wyciszających wszechobecny hałas - jesteś opłacany kilkukrotnie gorzej od twojego kolegi z Danii, a wymagania dotyczące jakości i szybkości twojej pracy są takie same mimo większych trudności ze zrozumieniem logiki biznesowej - niskie seniority. Na stronie firmy w raportach dla inwestorów można przeczytać, że obraną taktyką finansową jest zatrudnianie osób świeżo po studiach, jednocześnie nie dbając o osoby na stanowiskach seniorskich doprowadzając do masy wypowiedzeń - w rezultacie brakuje osób z dużym doświadczeniem. Chyba ostatnio firma zrozumiała, że jest z tym problem, bo znacznie spowolnili z rekrutacją juniorów. - wysokie ryzyko trafienia do projektu niezgodnego z twoimi oczekiwaniami (startujesz na C# developera, a dostajesz coś innego) - jako osoba spoza Danii możesz poczuć się jak pracownik gorszego sortu. Objawia się to na wiele sposobów: mniejsze budżety na loty/hotel/dietę; imprezy w Polsce w czwartek, żeby Duńczyk nie musiał wracać do domu samolotem w weekend, ale już imprezy dla Polaków organizowane są w Danii w piątki; brak dbania o wskaźnik retencji pracowników - polski manager może bardzo niewiele. Duńczyk mówi jak ma być, a polski manager ma za zadanie wprowadzić to w polskim biurze - to jego główna kompetencja - oceny w systemie "Performance Appraisali" czyli nigdy nie robisz wystarczająco. Jesteśmy tylko ludźmi, więc wiadomym jest, że nie da się być idealnym we wszystkich sferach, co jest skrupulatnie wykorzystywane jako pokazanie pracownikowi, że powinien się bardziej przykładać. Na początku to może działa, ale później orientujesz się, że nie da się spełnić oczekiwań, a taka ocena niewiele zmienia, więc przestajesz się starać. Każda osoba, która spędziła więcej czasu w tej firmie mówiła mi, że PA są bezużyteczne - brak podwyżek/awansów w ciągu roku Zależne od projektu: - "IT people leading IT people" co w praktyce znaczy tyle, że managementem zajmują się osoby się na tym nie znające - szybkie tempo pracy i ciągłe gonienie estymat żeby wyrobić się przed końcem sprintu, duża ilość stresu - mnóstwo "context switchingu". Pracujesz nad swoim kodem, za chwilę odzywa się tester zadający pytania dotyczące czegoś innego, potem TL przydziela ci jakieś pilne zadanie, chwilę później koleżanka/kolega z projektu prosi o pomoc, jeszcze później masz meeting z czymś związany. Ciężko zachować skupienie przy takim skakaniu między tematami. - wszechobecny język duński. Jest on dosłownie wszędzie - od kodu, przez dokumentacje, do maili i Jiry włącznie. Na dłuższą metę jest to bardzo męczące i utrudniające zrozumienie dziedziny problemowej - odpowiedzialność zrzucana jest na konsultanta na najniższym szczeblu. Jesteś odpowiedzialny za design, implementacje funkcjonalności, naprawianie bugów, estymowanie i przydzielanie tasków, kontakt z klientem, pomaganie innym, czasami nawet za wykonywanie kompetencji należących do TL, a w tym samym czasie management wymyśli ci kolejne odpowiedzialności czy wyprodukuje następną dwudziestostopniową check-listę - mnóstwo raportowania. W moim projekcie raportowanie odbywa się przez (codziennie): status meetingi z rana; pisemny status na kanale Teams; logowanie czasu na taski; na czas iteracji zajmującej się buildem mamy dodatkowy plik excel z kalendarzem, w którym zaznaczamy dzień, w którym spodziewamy się dostarczyć funkcjonalność - bardzo ciężko dostać dłuższy urlop jeżeli nie uwzględniliśmy go w kwartalnym planie nawet z miesięcznym wyprzedzeniem "bo mamy wtedy build" Dla kogo moim zdaniem jest ta firma? Dla osób które: - są świeżo po studiach próbujących zdobyć jakiekolwiek doświadczenie (chociaż sądząc po ilości rekrutacji na najniższe stanowiska to już się nie zgadza) z dobrą pensją - potrzebują, aby ktoś im zorganizował czas po za pracą - preferują pracę z biura

Aktualność
Witamy na profilu Netcompany Poland.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Netcompany Poland

Czy zdarzają się nadgodziny w Netcompany Poland Sp. z o.o.?

On

Tak zdarzają się, ale to bardzo zależy od projektu. Są spokojnie (ja na takim jestem) a są projekty z krótkim deadlinem na których jest kultura (usunięte przez administratora) Ważne - nikt nie może ci kazać robić nadgodzin. Jak nie możesz to mówisz, że nie i tyle. Jeśli przez 8h robisz dobrą robotę to nikt nie powinien się przyczepić. Nie wiem czy liczyć to jako nadgodziny ale raz na 1-2 miesiące zdarza się spotkanie z klientem czy jakaś integracja zespołu na którą warto się wybrać. Siedzimy w jakiejś knajpie i gadam. Myślę że jeżeli ktoś notorycznie omijałby takie eventy to byłoby to źle widziane.

On

Masz rację - nie każdemu odpowiadają takie klimaty, żeby raz na jakiś czas spotkać się z klientem w knajpie (podkreślam, że oczywiście firma płaci i idziecie w jakiś fajne miejsce). Jeśli ktoś nie lubi takich sytuacji i musiały się zmuszać to nie jest to rola dla niego. Netcompany to nie jest Software House tylko IT Consulting. Nadgodziny - znacznie częściej słyszałem, że koledzy odbierają w firmie czasu wolnego. Ważne - robienie nadgodzin warto przegadać że swoim Team Leader/Managerem z wyprzedzeniem, żeby była jasność na co się umawiamy i jak się rozliczymy. Nie jestem w stanie podać proporcji projektów napiętych do spokojnych. Może to 10%? Może 40%? To już musiałby się wyprowadzić jakiś dyrektor działu, który ma większe rozpoznaje.

Kozaczok
@On

Chyba mylisz pojęcia, IT Consulting chyba wcale nie oznacza spędzania czasu wolnego po pracy w knajpie z klientem.

@Kozaczok

Skoro tak to w ujęciu firmowym co to stanowisko w praktyce będzie oznaczało? Na jakie sytuacje należy być gotowym pod względem zadań oraz w kwestiach organizacyjnych? Jakie predyspozycje są kluczowe, żeby dobrze się pracowało?

Krokiecik

Wszystko co pozytywne i negatywne co zostało opisane w komentarzach to prawda nawet jeśli komentarze są sprzeczne :D Początkowo trafiłem do technologii kompletnie mi nieznanej i od razu poprosiłem o przeniesienie. Niestety z tym trzeba było poczekać, a projekt do którego trafilem był jednym z tych gorszych czyli sporo pracy, nerwów, 3 dni w biurze. Jakimś plusem nas początku wydawały się wyjazdy do Danii ale to się szybko może znudzić. Potem w końcu nowy projekt i totalna przepaść. W projekcie decyzyjni są głównie duńczycy więc nie interesuje ich czy jestem w biurze czy zdalnie (wpadałem tylko jak coś ciekawego typu event się działo), duże estymaty, zawsze był ktoś do pomocy czy wytłumaczenia. I tak było przez jakiś czas i potem znowu bum nagle ten super projekt się popsuł. Praca zdalna została ale czuć ogólne napięcie że trzeba zasuwać (gdy pozbyli się większości starej kadry z jakiegoś powodu). Zdecydowanie brakuje seniorów. Plusy -stack technologiczny zazwyczaj mocny na rynku ale nie zawsze to co chcesz -jeżeli masz zadanie to jest twoją odpowiedzialnością więc sporo decyzji możesz podjąć samodzielnie (co nieznaczy że nie możesz prosić o pomoc) -ogólnie dobry system benefitów (obiady, szkolenia, opłacanie certyfikatów, uberzpieczenie zdrowotne, multisport, kafeteria) -imprezy służbowe w godzinach pracy (czyli płatne) -dobry sprzęt (komputer i telefon służbowy) Minusy: -zdecydowanie brak seniorów -ogólny bałagan decyzyjny -raz do roku podwyżka nienegocjowalna -dress code Zależy od projektu: -praca zdalna/hybrydowa -zapierdziel/chillera -wyjazdy służbowe (często z jakimś fajnym eventem typu droga knajpa albo park linowy) -dużo calli (ja ostatnio prawie nie mam ale to jakiś wyjątek :D) Ogólnie mam wrażenie że firma jest dobra dla ludzi na start bez doświadczenia i dla tych najwyżej w hierarchii jak już się pracuje 5+ lat. Jest zdecydowanie za mało ludzi z doświadczeniem między 2, a 5 lat. Sam jeszcze nie mam planów zmiany pracy, ale konkurencja rzuca zdecydowanie wyższymi liczbami niż tu dostaję :D

@Krokiecik

Cześć. Jak ten negocjacje wychodzą ostatecznie, ze je w minusy wrzuciłeś? :( I o co chodzi z tym dress codem? Sprzęt też doprecyzujesz, każdy ma ten sam model itp?

Krokiecik
@Karolina

Minus dlatego że nie podlega negocjacji, ja osobiście byłem względnie zadowolony ale znam ludzi którzy są zdecydowanie niedofinansowani. Myślę że jak na start wynegocjujesz dobrą stawke to będzie dobrze (podwyżki są procentowe) , ale jeśli zaczniesz nisko to możesz utknąć nawet mimo super progressu

@Krokiecik

a ok to czym na starcie się wyróżnić można, bo to chyba o to chodzi z tymi negocjacjami? jest coś konkretnego co uwzględniają, żeby dobrze wypaść? a ten bałagan decyzyjny to z jakich przyczyn występuje, jakie ewentualne skutki z niego wynikają dla zwykłych pracowników? wpływu kompletnie na to nie mam?

Nie było przypadkiem napisane, że to zależy od projekty czy tryb zdalny będzie opcjonalny czy też nie? Ty nie miałeś na tę opcję sposobności? To jak Twoja praca przy projektach tu wyglądała?

Bywalec
@Karolina

Było było. W firmie normą jest praca z biura i tylko w wyjątkowych, indywidualne ustalanych przypadkach są odstępstwa, ale oczywiście bicie piany jest takie trendy..

@Bywalec

Dzięki. Skoro tak w sumie jesteś w temacie to może napiszesz coś więcej już o tej samej pracy biurowej. Jakie warunki tam mają? Atmosferę i wyposażenie? Samą prace jak można ocenić?

Po romowie

Nie wiem po co rekruterki obiecują feedback w konkretnym terminie, jak po 2 tygodniach od rzekomego terminu informacji zwrotnej nadal cisza i brak odzewu. Brak profesjonalizmu i szacunku do kandydata.

@Po romowie

Nie wiem na ile faktycznie tak było ale czy wiecie w jaki sposób są wynagradzane osoby na tym stanowisku? Są premie od kandydata czy tylko podstawa przysługuje? Jak ostatecznie płacą i czy faktycznie sporo osób stara się o pracę tutaj?

jest lepiej poza nc

taa, powod zwolnienia to tylko pretekst - rozkazy przychodza z Danii, a tam sa wlasciwi ludzie, ktore przygladaja sie zespolowi w polsce, a polski manager zajmuje wykonaniem takie "tasku"... jesli ktos doswiadczyl tego, to wie jak mozna bardzo byc zaskoczonym wiadomoscia o wypowiedzeniu... Polski manager nie wstawi sie za swoim pracownikiem, bo to znaczyloby ze nie "zachlysnal sie pozytywnie kultura" i nalezy przyjrzec sie jemu.. wszystko w duchu "netkompanijnej" kultry - Yes, Niels, Yes Andre, Yes, Thomas, yes, Stefen yes, yes yes... ten kto sie raz odwazyl wyrazic swoje zdanie, wie o czym pisze...

Prawda

Zgadzam się całkowicie, traktowanie juniorów jak podnóżki. Jak nie jesteś gotowy zabierać laptopa na urlop i dobijać się dniami i nocami do ludzi na wyższych stanowiskach, to nie masz tu czego szukać.

Minionek

bez przesady, "Wszystkie technologie są przestarzałe" to zdanie zdecydowanie na wyrost. Np. w moim projekcie mamy K8s, kilkadziesiąt mikroserwisów, Camundę, Reacta, używamy Spring Integration i inne ciekawe technologie, więc nie nazwał bym tych technologii przestarzałymi. Myślę, że jednak sporo zależy do jakiego projektu i w jakim obszarze trafisz. Co do jakości kodu to byłem w projektach w których było dokładnie tak jak mówisz, ale w obecnym byłem w szoku jakie estymaty dostaliśmy i ile było czasu na refactoringi i eksperymenty wokół bez obawy, że zabraknie na to czasu.

Alicja
@jest lepiej poza nc

W jaki sposób niby się przyglądają aż stamtąd polskim pracownikom? Ciekawa jestem, czy mówisz dosłownie czy po prostu chodzi ci o jakieś zdawanie raportu. Macie jakieś delegacje stamtąd czasem?

Asdf
@Alicja

Przyglądają się przez (usunięte przez administratora)3 spotkań dziennie, wizyty Polaków w Danii i ciągłe raporty. Jak im nie podpasujesz to wylatujesz i tyle

Tola Rola
@Alicja

Musisz to przeżyc sama...odchodzisz z tej firmy i nadal masz koszmary. Dania latami wdrazala sposoby inwigilacji i posłuszeństwa, obowiazkowe spotkania po godzinach w kalendarzu oczywiscie w ramach wolontariatu, tu nawet ha-er-y są pod kontola, hr ma obowiązkowe wspólne wykonywanie zadan w Tym samym czasie w tej samej sali konferencyjnej.to nie są spotkania. Żeby się nie rozpraszały pojedynczo!. jedna donosi na drugą. tak samo na projektach donos za donosem... a stefen i Lasse tylko na to czekają ;)

hygge srygge
@jest lepiej poza nc

W Netcompany jest taka grupa wafli, którzy są bezgranicznie wierni Duńczykom. To są tacy (usunięte przez administratora) Powtórzą każda (usunięte przez administratora) pierdołę powiedzianą przez Duńczyków. Taki chudy w okularkach siedzący w rogu to aż popierduje jak dzwoni do niego Duńczyk.

Jak dużo osób pracuje w Netcompany Poland Sp. z o.o.?

Jan Parasol

Chyba już z 600+. Nie mniej niż 500. Ale nie mam aktualnych danych. Bardzo duża firma, ale rotacja też jest spora.

@Jan Parasol

ta rotacja to teraz tak jest czy zwyczajowo już właśnie taka była? pytam, bo zastanawiam się czy oni coś wobec tego robią czy raczej dla firmy to naturalne? na których stanowiskach najczęściej rotują i dlaczego?

Arek

Hejka. Po ślubie się przeprowadziłem i szukam pracy, więc obserwuję osądy pracowników. Podejrzewam, że znajdę wiarygodne informacje o firmach z okolic Warszawy. Proszę, napiszcie jaka jest atmosfera w firmie Netcompany Poland Sp. z o.o.? Czy dobrze się Wam tam pracuje? Czy są darmowe obiady pracownicze, albo inny sposób na jedzenie obiadów w pracy? Nie będę robić kanapek bo mieszkam sam. Arek

@Arek

Witaj Arku. Zarobki są dobre a atmosfera jeszcze lepsza. Odpowiadając w temacie posiłków dla pracowników to polecam firmę Geberit z Warszawy. Pracownicy (wiem to od ciotki, która jest tam zatrudniona) mają tam system, dzięki której zamawiają posiłki z dofinansowaniem pracodawcy. Zawsze to lepsze rozwiązanie niż kantyna z kiełbasą i pierogami lub pielgrzymką do Żabki. Pozdrawiam serdecznie. Kasia.

Jan
@Arek

Po slubie mieszkasz sam???

KimDzong
@Jan

to są boty

Mikołaj
@Kasia

Co to znaczy, że zarobki są dobre? 6 tys na rękę dam radę wyciągnąć?

@Mikołaj

Podaję kwoty orientacyjne. Proszę się nie przywiązywać bo chodzi nie o dokładne wartości, które się mogą zmienić, ale o punkt odniesienia. Junior (Analityk): 5-10k Regular (Konsultant): 10-15k Senior: 15-25k Manager: 25-35k

@On

Od czego zależy kto ma mniej, a kto ma więcej? Od doświadczenia?

Mieszkający z mamą
@Jan

Po ślubie uciekł od narzeczonej i teściów. Teraz nie kto mu gotować. /s Jak widać, ten post służy tylko reklamie jakiejś firmy kateringowej.

johny79
@Kasia

zarobki są dobre, ale uciekaj jak najdalej. to śmierdzące korpo ze wszystkimi wadami korpo. - niekompetentni managerowie wymyślający zadania chyba na kiblu podczas robienia 2, - przymus przychodzenia do biura, - wywalą Cię bez żadnego feedbacku - bo tak (jak będziesz miał jakieś ale do polityki firmy)

Jorgenson

Jaka jest ulubiona komenda Netcompany: git rest hard.

Curara

Netcompany to jedyne miejsce gdzie może (usunięte przez administratora) się IDE i trzeba przeinstalowywać.

Y

Jeśli przeszkadza wam bycie traktowanym jak nic nieznaczący śmieć to nie polecam

Cogu

To, jako pracownik, mogę ocenić w krótki i zwięzły sposób: Projekty są często przestarzałe technicznie. Na głos "rozsądku" i próby zmian na lepsze (gdzie się da) kodu, nie chcą słuchać, albo wysyłają Ci taska na "za wieczność". Kiedy masz więcej wiedzy od Duńczyków, możesz dowiedzieć się, że ich obrażasz, bo, jak to zostało ładnie ujęte "Naśmiewasz się z ich braku wiedzy", co jest nie prawdą. Każdy każdego klepie po pleckach, ale duńczycy to dwulicowcy. W twarz dowiesz się, żę jest fajnie i nie ma problemu, ale docelowo dowiesz się, żę ten problem był. Sam mam sytuację, że Pani Duńczyk nie ogarnia tego, co ja akurat robię i każde mi robić bzdurne rzeczy, chyba dlatego, żeby opóźnić oddanie taska, ale, niestety, jest dłużej w firmie i w timie i jest wyżej postawiona i nawet jeżeli nie ma racji, to ma rację, bo, jak to sama ujęła: "Zwięzłość kodu jest najważniejsza, aby młodzi / początkujący programiści mogli się uczyć". Niestety uczą się bardzo złych rzeczy. Architekci, z nazwy, świadomie, używają przestarzałych technologii / podejść bo: "Tak zawsze robiłem". Jak zwróciłem uwagę jednemu młodemu programiście, że coś da się zrobić lepiej, to mnie wyrzucili z projektu :) Dodam tylko, że jestem jednym z niewielu seniorów, w tej firmie, a jestem blokowany, bo nie mam stażu w firmie. To jest kwintesencja tej firmy. Plusami zdecydowanie są obiady, benefity, wypłata na czas oraz dofinansowanie do aktywności wieczorowych

TOFU
@Cogu

Te plusy wymienione przez Ciebie to mizerne - nie wiadomo czy się śmiać czy plakac: miska zupy, wycieczka firmowa, cieszysz się że masz pensje na czas, co w dzisiejszych czasach czasach jest standardem. Zastanawiajace ze jako Senior się na to godzisz, jak jeszcze robią Ci problemy... masz długi weekend to sobie przemyśl, bo Twój duński peer pewnie sobie żegluje lodka, a w poniedzialek stawi sie wypoczety w wykrochmalonej koszuli z usmiechem na twarzy... ps że też dales się nabrać na te rekrutację, bądź czujny następnym razem jak rekruter zamiast imienia i nazwiska będzie miał adres e-mailowy od czapy ;)

@TOFU

@Tofu No wiesz.. z plusów, obiady są serio spoko. I to tak, że masz katering. Miska zupy faktycznie może być dobrym określeniem, ale jest ciut więcej. Ale mniejsza o to. Ja już przemyślałem sprawę, gdy zdałem sobię sprawę z tego, że w tej firmie to jest łatanie "braku czasu" skryptami, zamiast to zrobić porządnie w kodzie. Ale i tak cudownym elementem było: "Nikt nie pomyślał o tym, aby była możliwość usuwania konta, więc teraz Ty musisz zrobić skrypt w SQL, bo inaczej nas podadzą do sądu" Ogólnie idę szukać nowej roboty :) Mam dość. Moja psychika jest na wyniszczeniu, bo Pani Duńczyk (ta sama co wyżej) straciła dużo energii na mój Pull Request. Większosć argumentów, które tam dawała to: "Bo tak robimy w projekcie i Ty też masz tak robić" A więc oddam cześć Duńczykom, odchodząc z firmy i mówiąc o ich zajebistości.

Jakie są mocne strony pracodawcy Netcompany Poland Sp. z o.o.?

Wypłata na czas

F45

Super firma. Fajni, kulturalni i wykształceni ludzie. Super socjal. Kontakt ze świetnymi specjalistami. Cała gama technologii. Wyjazdy do Danii. Certyfikaty. Czegóż więcej chcieć ? Trzeba po prostu coś umieć i się starać a na pewno wszystko będzie dobrze w tej firmie. Jak ktoś odpada to niech sam spojrzy w lustro i odpowie sobie na pytanie czemu.

@F45

Fajnie! A wypłata też jest ok? Potrafią docenić podwyżkami / premiami?

Lidia

To ile gdzieś tak mozna dostać?:) Skoro kasa spoko?

Barbara

nie rozumiem twoich postów, raz zachwalasz firme ze spoko zarobki, raz ze nie bo dwulicowi ludzie. ... zastanow sie moze nad tym co piszesz?

F45
@Barbara

Po dżentelmeńsku zostawiam im pozytywną opinię, w której jest z resztą bardzo dużo prawdy. Jest też druga strona medalu. Tam po prostu nigdy nic nie działa. Oni mają afrykanski styl pracy. Sieci lagują. Nie ma moków, nie ma dokumetacji. Szkolenia są po godzinach. Architekci to jakieś wujki, którzy na serio to są artystami i z informatyką mają mało wspólnego. Mnie wywalili bo mówiłem głośno, że nie może być błędów na developie. Żadna firma ich nie ma ale oni tak. Oni się resetują po każdym pullu. (usunięte przez administratora) kładą co niedziela systemy, które stawia się pół dnia. W rezultacie ludzie zaczynają pracę w niedzielę żeby się nie szarpać w poniedziałek. Postawienie systemu nie zawsze się udaje bo skrypty też piszą pierdoły.(usunięte przez administratora) Ludzie polewają z tego gdzieś w kuchni ale głośno nic nie powiedzą bo w Netcompany jest jak w bajce i nikt nie chce polecieć. Jeździ się na żagle, dostaje się obiady i ogólnie wszyscy tańczą i się ściskają. Podstawowa dokumentacja do używanej technologii nigdy nie działa. Ja widziałem storybook działąjący raz. (usunięte przez administratora) Na wszystko są jakieś wymówki. A to Hamza nie postawił serwera a to klient taki jest i tak w koło Macieju. Pod sam koniec dostałem "kosę w plecy", że niby mam negatywne nastawienie dlatego o tym wspomniałem. Nie mam żalu bo i tak się męczyłem i wszystko to mi przeszkadzało ale no tak to wygląda .(usunięte przez administratora)

Wujek

Cóż mam zrobić, nic :) Powodzenia w nowej robocie!

DavidGuetta_

czy w firmie sa korekty inflacyjne ? z tego co widze to na JJI czy NFJ widelki w ogloszeniach sa te same co dwa lata temu a ceny sa inne niz dwa lata temu xd

cOccOlInO
@DavidGuetta_

negocjuj

@cOccOlInO

A da się coś wynegocjować w ogóle?

DavidGuetta_
@Edyta

Tam nie ma z kim rozmawiać Każdy zasłania się se ocena półroczna, roczna i wymyśla pierdyliard przeszkód... Można zajeżdżać się a na koniec nikt tego nie doceni tylko i tak powie ze nie rozwinąłeś "kompetencji"

@DavidGuetta_

Ok to nie zabrzmiało za fajnie... :( To czym niby te oceny podważają? Jak ogólnie ich system tutaj wygląda?

Jak naprawdę jest

Postaram się w miarę możliwości obiektywnie podsumować jak wygląda praca w netcompany Plusy: - dobre wynagrodzenie w porównaniu do konkurencji dla pracowników niższego poziomu (nie wiem jak jest, kiedy ma się już duże doświadczenie) - naprawdę wydaje się, że wszyscy są Tobą zainteresowani kiedy czegoś potrzebujesz. Zero problemów z pomocą od HR, IT czy Finansów - miłe dodatki jak pakiet relokacyjny czy system kafeteryjny, dodatkowe różne zajęcia (głównie sportowe) i wyjazdy np. w góry - super wyposażone biuro z dużymi elektrycznymi biurkami, kuchniami z napojami i przekąskami - darmowe lunche - czy smaczne to kwestia gustu. Dla mnie przez większość czasu takie sobie, ale ludziom raczej smakuje i większość nie narzeka - atmosfera jest naprawdę całkiem w porządku, wiadomo że trafia się na różnych ludzi ale ogółem wszyscy są mili, dunczycy szczególnie - dość dobrze dopracowany onboarding, dostarczają też dobry sprzęt (lenovo thinkpady, tel służbowy) Minusy: - większość ludzi to faktycznie ludzie z dość małym doświadczeniem, pracują w firmie poniżej roku. Na moim projekcie brakuje mocnego seniora. - wszystko zależy na jaki projekt trafisz. - możesz trafić na projekt KOMPLETNIE niezwiązany ze stanowiskiem na które aplikowałeś, o czym już niżej ktoś pisał. Takie przypadki są serio dość częste - co z tego, że sprzęt jest świetny, skoro praca jest na maszynach wirtualnych. Działają okropnie i naprawdę uprzykrza to życie. - moim zdaniem największym minusem tej firmy jest DŁUG TECHNOLOGICZNY. rozwiązania nie mają być dobre tylko dostarczone szybko i (względnie) działać. W efekcie jak zobaczyłm (usunięte przez administratora) który jest technicznie na projekcie to naprawdę był szok i płacz. Czegoś takiego się nie spodziewałm. W dodatku ogromne braki w dokumentacji, naprawdę ciężko jest rozwijać istniejące features Plus/minus (w zależności od interpretacji i co kto lubi) : - skandynawska kultura pracy. Często pół dnia to siedzenie na callach i marnowanie czasu, gadanie o (usunięte przez administratora) Maryni. Mam wrażenie że więcej jest gadania niż pracowania. Jak ktoś lubi taką luźną nastawioną na gadanie atmosfere to dla niego plus - praca hybrydowa. Teoretycznie konieczność przychodzenia 3x w tyg - w praktyce wiele osób nie chodzi wcale, ale to zależy od projektu - dress code w biurze to business casual. I chociaż niektórzy go nie przestrzegają to manager nie będzie na to patrzeć przychylnym okiem - wyjazdy do biura w Danii - to również w zależności od projektu ale wiele wyjeżdża na ok 3 dni raz w miesiącu/raz na 2 mce - start w projekcie to rzucenie pracownika na głęboką wodę i dawanie od razu normalnie taskow itd W teorii projekt można zmienić, ale jak jest w praktyce - tego nie wiem. Wydaje mi się, że na niższych stanowiskach może być trudne doproszenie się o zmianę. Żadnych przymysowych nadgodzin u mnie nie było. Warto rozważyć, moim zdaniem dobra firma na start, opiekuje się człowiekiem, ale daje mu też wyzwania rzucając go na głęboką wodę. Na dłuższą metę dla osoby, która jest zaibteresowana rozwojem technologicznym i pracą zgodnie z wzorcami - moim zdaniem niestety nie przejdzie.

Zostaw merytoryczną opinię o Netcompany Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Netcompany Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Netcompany Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Netcompany Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 5 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Netcompany Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Netcompany Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Netcompany Poland Sp. z o.o.