Opinie o Playsoft Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Playsoft Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Playsoft Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Playsoft Sp. z o.o. w Gdańsk

Mam bardzo mieszane uczucia w związku z firmą Playsoft. Aplikowałam na stanowisko Grafika - skontaktowała się ze mną miła Pani z działu HR z prośbą wykonania zadania (dość pracochłonnego - wymagało poświęcenia kilku dni pracy). Przesłałam gotowe projekty, po czym dostałam odpowiedz że po bliższym przyjrzeniu się mojej aplikacji, jednak nie są zainteresowani współpracą. I w tym miejscu moje ostrzeżenie - proces rekrutacyjny wygląda tak, że najpierw wykonujesz zadanie testowe a następnie ktoś decyzyjny raczy przeanalizować dokładnie Twoje CV i portfolio. Ale idźmy dalej... napisałam maila z prośbą o feedback, liczyłam na odpowiedź czy mój projekt był tak tragiczny, czy mam za małe doświadczenie że nie zdecydowano się zaprosić mnie do dalszej rekrutacji. Niestety kolejne wiadomości to już bełkotliwy automat ze standardową formułką... Tak więc dla osób ceniących swój czas nie polecam :)

@Kandydat

Też jestem grafikiem i starałem się o pracę w firmie playsoft dwa lata wcześniej. Pani z HR sama znalazła mnie na LinkedIn. Moja historia jest identyczna, pracochłonne zadanie, które zajęło mi dobre kilka dni. Ta sama odpowiedź "po bliższym przyjrzeniu się mojej aplikacji, jednak nie są zainteresowani współpracą". WIęc finalnie nie dowiedziałem się, czy powodem odmowy było zadanie testowe, brak doświadczenia, czy może komuś nie spodobał się wybór fontu bądź zdjęcie w CV. Na prośbę o feedback ten sam bełkot automatu. Nie polecam, a nawet odradzam.

Marlenka Nowy wpis

Hej, zastanawiam się co obecnie dzieje się z firmą. Chciałam sprawdzić co obecnie oferują Grafikom, bo pracy w branży szukam ale nie mogę nawet wejść na ich stronkę www, pokazuje informacje, że domena jest na sprzedaż. może tu by ktoś mi wyjaśnił te sytuacje?

Kandydat Nowy wpis
@Kandydat

PracowniK Nowy wpis

Fatalne zarządzanie to coś co cechuje firmę Playsoft/Boombit, szczególne ukłony w strone Macieja, który piastuje swoje stanowisko mimo podstawowych braków w wiedzy, jednak nie można odmówić mu mistrzowskiego przeklejania treści z wikipedii wprost do prezentacji. Jeśli liczysz na zwiększenie swoich zarobków pamiętaj że całkowicie nieistotne jest to jakim jesteś pracownikiem i jakie umiejętności posiadasz, grunt żebyś głośno śmiał się z "Dobrego słowa na nadchodzący weekend" i "Poniedziałkowego suchara". Firma w której zaznaczenie chęci zwiększenia zarobków wiąże się z wiecznym niezadowoleniem z wykonanej przez Ciebie pracy. Niesamowitym jest fakt wzajemnego przerzucania się odpowiedzialnością w wypadku kłopotów problemów, szczególnie widoczne zjawisko na szczeblu managerskim. Natomiast jeśli myślisz, że twój manager wstawi się za tobą na wypadek problemów nic bardziej mylnego, liczy się tylko i wyłącznie jego (usunięte przez administratora)co pAN M niejednokrotnie udowadniał. Dodam tylko że zgłaszanie nieprawidłowości, w ich zachowaniu jest całkowicie bagatelizowane i nikogo nie obchodzi to jak wygląda sytuacja w zespole. @Pracodawca wyznaje politykę równych i równiejszych dlatego jeśli nie masz zamiaru wyginać swojego moralnego kręgosłupa do granic możliwości ostrzegam przed podjęciem współpracy. Poniżej podsumowanie. WADY: 1. Tragiczne zarządzanie 2. Kierownictwo które w sposób jawny sprzyja tworzeniu tzw. "grupek" 3. Ścieżka rozwoju nie istnieje bądź jest zarezerwowana dla osób które najgłośniej śmieją się z żałosnych tekstów, managerów i scrum masterów. 4. W firmie wszyscy są od wszystkiego brak jasnego podziału obowiązków, brak ludzi posiadających kompleksową wiedze o projektach 5. W firmie istnieje "budżet socjalny" do wykorzystania na "zdobywanie wiedzy" jednakże pamiętaj aby nie używać zdobytej wiedzy ponieważ "Co Ty sobie wyobrażasz, a co jeśli później przyjdzie ktoś i nie będzie tego rozumiał" 6. Zerowa konkurencyjność jeśli chodzi o zarobki. W ofercie piękne widełki jednakże obowiązuje tylko i wyłącznie dolna granica 7. Kwestie biura, tego jak wygląda i co tam się dzieje zatrzymam dla siebie jednakże jeśli masz ochotę wrócić do podstawówki, zapraszam PLUSY. 1. Jeśli już trafisz do gorszej grupki istnieje duże prawdopodobieństwo że znajdziesz tam naprawdę kompetentnych ludzi. 2. Rozmowa rekrutacyjna świetna, Panie z HR to naprawdę kompetentne osoby. 3. Dużo wolnego czasu, produkty pisane są w takich technologiach że po tygodniowym kursie jesteś w stanie stać się wyróżniającym pracownikiem

Małgosia Nowy wpis
@PracowniK

Skoro macie budżet na zdobywanie wiedzy to dlaczego ktoś piastuje swoje stanowisko a nie ma odpowiednich kompetencji? Czy w takich sytuacjach firma nie powinna wysłać pracownika na jakieś szkolenia?

Gabi

Odnośnie tego zakupienia, o które ktoś pytał to wcześniej też było wystawianych tak dużo ofert? na takim portalu widzę ich teraz 6. W zestawieniu z poprzednimi opiniami to jaka teraz atmosfera? I w jaki sposób przeprowadzana jest rekrutacja, jakie oceny? Mam na myśli Game Designera, kandydował ktoś teraz?

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
P

Czy ktoś wie czy po zakupieniu firmy przez Product Madness zaszły jakieś zmiany w firmie?

Izabela

cześć, co wam wiadomo odnośnie jakichś praktyk lub staży? jak na razie rozglądam się po okolicy, widziałam w jednej opinii jak jeden Pan z rok temu pisał o tym, że sporo w firmie mógł się nauczyć mimo, że był w trakcie równoległej nauki. jeśli teraz na okres wakacyjny będą możliwe jakieś praktyki to czy ktoś opowie mi o ich przebiegu? jakieś konkretne warunki należy spełnić aby móc się dostać?

jacek

oj dużo się tam nauczyłem...może też byłem w trakcie nauki. Chyba zawdzięczam życie tej firmie. Z drugiej strony moje odczucia po latach.. raczej negatywne. Nie wiem czemu. Jakoś mrocznie ;) Praca zdalna więc o atmosferze ciężko się wypowiedzieć..było w miarę OK. Jedni ludzie spoko inni już nie. Co mi się nie spodobało to telefony po pracy, czy w weekend! Może tylko ja tego nie lubię. Jakieś problemy z płynnością wypłat na koniec się pojawiały ale wszystko było regulowane w obrębie miesiąca także starali się. Biorąc pod uwagę fakt ile firma wniosła w moje życie to bym ją polecił. Zawsze można zmienić i szukać dalej. Krzywdy raczej nie robili za moich czasów. Ja akurat czułem wsparcie przełożonego i prawie do końca mogłem na nie liczyć. Bywały ciężkie projekty ale to ludzie je tworzyli czyli my... :) pozdrawiam

Roberto

Szefostwo jest tragiczne, potrafi wybajerować każda rozmowę. Zarządzanie to dramat, pseudo coachowanie przez scrum mastera który nawet nie potrafi dobrze ogarnąć podstaw zarządzania. Niepotrzebne zwiększanie ilości iteracji z klientem, próby po taniości zmiany specjalizacji pracowników, pseudo szkolenia. Gdyby nie fakt, że Playsoft wykupiła wielka firma, nadal były by problemy finansowe. Wyższe stanowiska nie słuchają feedbacku profesjonalistów i maja go w 4 literach.

Zdecydowanie nie polecam

Brak profesjonalizmu na każdym etapie zatrudnienia i późniejszego wdrożenia w projekt, zarządzania nim. Praca na starym sprzęcie, opór przed innowacją.

Teresa
@Zdecydowanie nie polecam

Stary sprzęt, bo stary... Ale jeszcze się da na nim pracować?

Pracuję w firmie już od jakiegoś czasu. Jestem mile zaskoczona klimatem i profesjonalizmem, jaki panuje w Playsofcie. Playsoft jest jedną z nielicznych firm, które faktycznie dbają o dobrą atmosferę w pracy, co przekłada się na zaangażowanie i efektywność. Firma stawia na rozwój, umożliwia zdobycie cennego doświadczenia, poszerzenie swoich zainteresowań oraz nawiązanie ciekawych znajomości. Jesteśmy zaangażowani w liczne, ciekawe projekty. Polecam tę firmę prawdziwym pasjonatom gier, którzy poprzez rozwijanie swoich zainteresowań i kreatywności chcą mieć realny wpływ na sukces firmy :)

Mowa Trawa
@Karolina

Co drugi post taki sam... wspaniali ludzie... wspaniała atmosfera... co się czepiacie o pieniądze... ROTFL

Tomasz
@Mowa Trawa

Zgodzisz się z tym, że w firmie Playsoft aktualnie panuje dobra atmosfera, która jest godna polecenia? Chciałbym tego właśnie się dowiedzieć, dlatego liczę na to, że podzielisz się swoim zdaniem na temat tego pracodawcy. Będę czekał na odpowiedź, bo trzeba przyznać, że atmosfera to jeden z głównych czynników wpływających na zadowolenie z danego miejsca pracy.

Dorota

Niesamowitym plusem Playsoftu jest atmosfera tego miejsca, a przede wszystkim ludzie którzy ją tworzą. Poza tym że to świetni specjaliści (zarówno z Polski jak i innych miejsc świata), są bardzo otwarci i życzliwi. Myślę, że to jednak nie jest firma dla każdego, jeśli ktoś poszukuje pracy gdzie może zawsze liczyć na gotowe rozwiązania i lubi korporacyjne klimaty to będzie mu ciężko się tutaj odnaleźć. System pracy można porównać bardziej do rozwijającego się start-upu niż dużej firmy, z sztywnymi procedurami. Ja to akurat widzę jako plus, dlatego szczerze polecam Playsoft jako pracodawcę.

Niesamowity
@Dorota

Ci wspaniali ludzie, którzy crunchują po nocach bez sensu, którzy czepiają się o brak wypłaty, ach jak cudownie jest ! Niesamowity plus ! Świetni specjaliści w sprzedaży kitu :)))

Ja pracuję tu od 2 lat i myślę, że firma rozwija się w dobrym kierunku, widać ciągłe postępy. Największym plusem są wg. mnie ludzie - bardzo różnorodna mieszanka właściwie z całego świata. Dobrze się tu pracuje.

wtf
@Piotr

chyba jako kurier tam robisz.

Mateusz

Jestem najdłużej pracującym pracownikiem w tej firmie - już ponad 11 lat. W tym czasie firma miała wiele wzlotów i upadków - bywały chwile, że myślałem, że to już kwestia tygodni, a wszytko padnie, gdzie wypłaty pensji były opóźnione miesiąc w miesiąc, a atmosfera w firmie była morowa. Dodatkowo dość częste problemy z projektami(opóźnienia, zmiany wymagań, 'kapryśni' klienci) oraz błędne dezcyje strategiczne w fimie. Jedank od paru lat sytuacja się zmieniła i Playsoft dał mi to, na czym mi najbardziej zależy, czyli stablizację - pracuję nad tym co lubię (zarówno jeżeli chodzi o klienta, projekty i technologię), mam dość duzą 'wolność' i nie muszę się już martwić, czy wypłata przyjdzie (na czas). Mam dużą elastycznośc pracy (dziecko chore - nie ma problemu - mogę pracować z domu, potrzebuję urlopu, dość szybko dostaję potwierdzenie i jeszcze się nie zdarzyło, aby zostało to odmówione), dobrą pensję (regularne podwyżki) i możliwości rozwoju(wielokrotnie byłem na zagranicznych konferencjach). Nie mogę tutaj nie wspomnieć o mojej 'małej' codziennej radości - stół do ping-ponga - to jest coś co pozwala mi się zrelaksować w pracy. Z perspektywy czasu (spędziłem w tej firmie ponad 30% swojego życia) - jestem pewny, że lata temu podjąłem dobrać decyzję i cieszę się, że jestem tutaj.

Życzliwy
@Mateusz

MeRy co ty piszesz ?!

Pierre Olivier
@Mateusz

11 lat siedzenia na tylko w miejscu, gdzie non stop problemy z plynnoscia finansowa... no ale za to maja stol do ping-ponga, heeeej !

Dariusz

@Ex a jako kto z nimi współpracowałeś?

Ex

ODRADZAM ! Odradzam jakikolwiek kontakt z tą firmą - chyba, że lubicie dłuuuugo czekać na swoje pieniążki, albo chcecie przechodzić batalie sądowe, po których okaże się, że francuzi z którymi do tej pory pracowaliście, wcale tak się nie nazywają, nie posiadają odpowiednich pełnomocnictw, przed sądem będą palić głupa, że nic nie rozumieją, a umowy zawarte z fikcyjnymi osobami są nic nie warte. Polecam też opinie byłych i obecnych pracowników/współpracowników, które bez problemu można odszukać w sieci, mimo iż firma co kilka miesięcy zmienia swoją siedzibę i skrupulatnie "zamazuje ślady" po sobie w sieci.

@Ex

Tzn ze wyplaty sa nie wyplacane w terminie?;/

Żabol

Szefostwo które zamyka się w swojej własnej bańce rzeczywistości skrupulatnie ją umacniając poprzez rozmowy między sobą w języku francuskim w obecności innych pracowników i pomimo faktu, że to niby j. angielski jest niby oficjalnym językiem firmowym. Ogólnie brak szacunku do każdego kto nie mówi albo językiem francuskim albo językiem korzyści (nawet jeśli pleciesz totalnie wyssane z palca bzdury) bo panowie włodarze za główny cel w życiu widzą zachłanne gromadzenie pieniędzy. Projektowanie braku zaufania na pracowników ze względu na świadomość tego, że sami nie są godni zaufania, to chleb powszedni. Micro-management i przesadna kontrola, brak elastyczności w stosowanych narzędziach zarządzania- wmawianie ludziom, że narzędzia są dla dobra zespołu, gdzie tak naprawdę są do nadmiernej kontroli i poganiania ludzi. Rozumiem, że trauma z przeszłości, gdy firma miała problemy i trzeba było kontrolować, ale czas już pójść dalej. Nie polecam, chyba że na moment skok na kasę (bo można wynegocjować stawki coś pomiędzy polskimi, a zagranicznymi, chociaż to głównie z faktu, że Playsoft ogólnie ma problem pozyskaniem nowych pracowników). Nie wiązałbym przyszłości z tą firmą.

Tomasz
@Żabol

Napisałeś, że w firmie tej językiem firmowym jest język angielski. Mam przez to rozumieć, że osoby, które nie potrafią porozumiewać się w tym właśnie języku nie mają żadnych szans na ewentualne zatrudnienie?

Zażenowany

Głównym dużym plusem firmy jest atmosfera wśród pracowników, świetni ludzie w większości, empatyczni i po prostu mili. W dużej mierze niestety firma nie jest dobrym miejscem pracy. Począwszy od dziwnych zachowań szefostwa, zero zaufania, niedookreślonego zakresu obowiązków (czyli robisz wszystko generalnie), przez obserwowanie Product Ownerów, którzy niestety pełnili też funkcje liderów zespołu, a nie rozumieli tej roli i kończyło się mobbingiem i dyskryminacją ze względu na płeć (bardziej lub mniej świadomymi) aż po mega słabą komunikację między zarządem a pracownikami. Nie polecam, w dzisiejszych czasach dobry i uczciwy pracodawca słucha swoich ludzi, bo to oni są specjalistami i mogą pomóc firmie, wystarczy odrobina zaufania.

!

Klimat super. Ludzie super. Management? Tu już gorzej. Religijne podejście do wybranej metodologii aż do przesady, często przeszkadzające w pracy. Najważniejszy jest klient - częste spotkania, często późnym wieczorem - zależnie od strefy czasowej w której owy klient przebywa. Kult nadgodzin - zamiast szukać przyczyn z których wynikły nadgodziny i ich unikać, nagradza się pracowników za crunch i spanie w biurze. Szefostwo z którym ciężko się dogadać. Opinie pracowników doświadczonych w swojej pracy są nieważne. Oczywiście szef jest ekspertem w każdej dziedzinie Ludzie tak często odchodzą, że stało się to już biurowym żartem.

In Playsoft there is a very high pressure put on employees on a daily basis. It comes from the management wanting to squeeze out of the teams as much as possible. A feeling of being manipulated by the management is a common thing as well. Projects are underestimated and usually event planned to have crunch time in them. It's normal to work overtime and during the weekends to close milestones (no one can force anyone to do it, but it's requested in a way that it's hard to say "no"). On the plus side, not-management level people are really nice to work with. Also, the company has known clients to make games for, and they can be an interesting challange.

@Piotr

I forgot to mention that the company has asked it's employees to write positive comments here.

Widzę, że pada to tu często w opiniach ostatnio, natomiast zawsze warto podkreślić - największym atutem firmy są ludzie i panująca atmosfera - co ma kluczowe znaczenie, bo charakter pracy to głównie realizacja projektów dla klientów zewnętrznych w kilku-/kilkunastoosobowych zespołach. Organizacja pracy bywała chaotyczna, natomiast od pewnego czasu sprawy zaczęły się zmieniać i idą w obiecującym kierunku, oby tak dalej. Po klku latach pracy widzę znaczny progres, choć wciąż trochę pozostało do poprawy. Forma pracy - umowa o pracę, ale z tego co wiem B2B też jest opcją. Projekty są i czekają. Na bieżąco firma szuka ludzi praktycznie z każdej specjalizacji.

Zostaw merytoryczną opinię o Playsoft Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Playsoft Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Playsoft Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Playsoft Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Playsoft Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Playsoft Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Playsoft Sp. z o.o.
3.4/5 Na podstawie 48 ocen.
  • Al. Grunwaldzka 472 B
    80-309 Gdańsk