Opinie o Currenda Sp. z o.o. w Sopot

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Currenda Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Currenda Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Currenda Sp. z o.o. w Sopot

Dzień dobry, W jakim czasie po rozmowie online można oczekiwać decyzji pracodawcy?

Julita
@Dział HR

To kandydując na jakie stanowisko, można spodziewać się tego zadania rekrutacyjnego? I na czym ono zazwyczaj polega? Ile ma się czasu na jego zrealizowanie? Jeśli możesz, to napisz, bo mam zamiar aplikować do tej firmy...

Grażyna

Hej, jak jest teraz z rekrutacją, poprawiło się coś u nich? Chcę zmienić pracę i widziałam u nich ciekawą ofertę, ale nie chciałabym zostać na lodzie tak jak tu ktoś opisywał :/ Będę wdzięczna za info, chciałabym wiedzieć czy warto przeznaczać czas na to. A no i czy jest szansa na dobre zarobki u nich? W ogłoszeniu brak widełek.

Dział HR

Propozycja wynagrodzenia na umowę na okres próbny, a następnie na umowę na okres roku jest przedstawiana naszemu przyszłemu pracownikowi przy proponowanej ofercie współpracy, przed zatrudnieniem. Mamy transparentne ścieżki karier, awansów i podwyżek, w pierwszej kolejności uruchamiamy rekrutację wewnętrzne, tak aby dać szanse naszym pracownikom na rozwój czy zmianę stanowiska bądź awansu. Nasi pracownicy mają możliwość: - korzystania z platform branżowych np. Udemy, Expert4you, - korzystania z budżetu rozwojowego przeznaczonego na: kursy, szkolenia i studia, - wymiany wiedzy technicznej – organizujemy spotkania między zespołowe, community of practice, code review, szkolenia wewnątrzfirmowe, - uczestnictwa w konferencjach, wydarzeniach IT np. Perspektywy Women in Tech Summit, hack4law.

@Kandydat

W przeciągu 2-tygodni od rozmowy rekrutacyjnej wracamy z informacją zwrotną.

Marta Nowy wpis
@Dział HR

@Pracodawca czy wracacie również z informacją do osób które miały rozmowę ale jednak im odmawiacie ? Czy tylko do osoby której przedstawiana jest oferta

Ewela Nowy wpis
@Dział HR

W ogóle to cała rekrutacja jest zdalna? Jak to wygląda, jest jedna rozmowa czy więcej? Cały proces w jakim czasie się zamyka?

Dział HR Nowy wpis
@Ewela

(usunięte przez administratora) Rozmowa rekrutacyjna realizowana jest najczęściej zdalnie. Sam proces uzależniony jest od stanowiska – co do zasady jest to jedno spotkanie podczas, którego odbywa się zarówno część miękka jak i techniczna. Prowadzimy również procesy rekrutacyjne, gdzie po rozmowie kandydaci otrzymują zadanie do samodzielnego wykonania, które omawiamy na kolejnym spotkaniu. Informacje zwrotną przekazujemy wszystkim kandydatom biorącym udział w rozmowach rekrutacyjnych niezależnie od decyzji.

Julita Nowy wpis

Inia

Bardzo mnie zaciekawiły w ogłoszeniu konferencje, często się one odbywają? Firma za wszystko płaci i jest to coś w rodzaju delegacji? Ktoś może aplikował już do nich na programistę?

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w firmie Currenda Sp. z o.o.? 8 lipca na portalu Pracuj.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Analityk. Ktoś z Was aplikował?

Grażyna

New one
@Grażyna

Hej, pracuje ponad rok i ogólnie jest atmosfera bardzo przyjazna. Wiadomo że dużo zależy też od zespołu itp - ale myślę że warto spróbować ;)

Sławomir
@New one

Hej, a jak z tymi zarobkami, bo @Grażyna jeszcze o to pytała, a i sam jestem ciekaw? Podpowiesz jeszcze na jaką umowę zatrudniają na start? Jest okres próbny, po którym przechodzi się na UoP na czas określony/nieokreślony czy jak? :)

@Sławomir

W aktualnych naszych ofertach staramy się zamieszczać widełki wynagrodzenia. Wynagrodzenie jest zależne od poziomu stanowiska jak i doświadczenia. Proponujemy zatrudnienie w ramach UoP bądź B2B – wybór jest po stronie pracownika. Standardowo zawieramy umowę na czas próbny trwający 3mc, kolejna umowa jest na rok. Czas trwania umowy, a także wynagrodzenie jest indywidualnie ustalane z naszym przyszłym pracownikiem.

@Dział HR

A jeśli chodzi o zmianę umowy z próbnej na czas określony to wtedy jest jakaś podwyżka? Są szanse na awans jak ktoś się sprawdzi? Wspieracie rozwój pracowników?

Dział HR

Firma Currenda Sp. z o.o. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Programista Java Regular. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
RS

Odbyłem rozmowę rekrutacyjną po której otrzymałem pozytywną odpowiedź. Jednak po 2 tygodniach firma się rozmyśliła, wymyślając rzekomą reorganizację i konieczność wstrzymania rekrutacji, co nie przeszkodziło jej w publikacji nowych ogłoszeń na to samo stanowisko :) Tak więc do póki nie macie podpisanej umowy nie możecie być pewni że przy zmianie pracodawcy nie zostaniecie na lodzie. Kompletnie niepoważne i nieprofesjonalne zachowanie ze strony tejże firmy.

Currenda
@RS

Przykro nam z powodu tej sytuacji, ale wiadomo jaka jest dynamika w zespołach projektowych i na rynku IT. Czasami sytuacja się zmienia z dnia na dzień i w sumie lepiej było podjąć taką decyzją przed podpisaniem umowy niż po miesiącu czasu. Liczymy na zrozumienie. Z drugiej strony mamy sporo projektów i się rozwijamy stąd zachęcamy do śledzenia naszej strony https://www.currenda.pl/kariera/oferty-pracy

żałosne
@RS

Żałosne zachowanie ze strony firmy, to pokazuje tylko jak nieogarnięte osoby tam pracują oraz niedojrzałość samej firmy. Jako, że się oficjalnie przyznają, że taka sytuacja miała miejsce to jest całkowity braku szacunku jak i również zasad moralnych wobec kandydata/pracownika. Myślę, że każdy wyciągnie wnioski, czy chce pracować w takiej firmie. Człowiek złoży wypowiedzenie i spali się u swojego obecnego pracodawcy, a po drugiej stronie wydawało by się poważna firma wycina taki numer. Gratulacje dla Currendy doskonała anty-reklama... Później będzie płacz, że nikt kto ma wybór i doświadczenie nie chce pracować dla takiej "firemki krzak"

Currenda
@żałosne

Szanowny Panie, doskonale Pan wie, że ze strony spółki nie dostał Pan ostatecznego potwierdzenia chęci zatrudnienia, ze względu na inne okoliczności, o których był Pan na bieżąco informowany. Miał Pan pełną wiedzę, na jakim etapie jest proces rekrutacyjny, w którym brał Pan udział. W związku z powyższym prosimy o nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji i używanie określeń, stawiających naszą firmę w niekorzystnym świetle. Przypominamy o odpowiedzialności za słowa, formułowane nawet anonimowo na forach internetowych.

Prawnik
@Currenda

"Przypominamy o odpowiedzialności za słowa, formułowane nawet anonimowo na forach internetowych." W Polsce mamy wolność słowa, a to oznacza, że każdy może skomentować i wyrazić swoją opinię. Również negatywną. Tak w woli przypomnienia jak już chcecie pouczać innych.

Łukasz
@żałosne

Jetem byłym pracownikiem Currendy, pracowałem tam wiele lat i nie mogę powiedzieć o firmie złego słowa. A co do opinii @RS. Firma się kulturalnie odniosła do negatywnych komentarzy i nawet przeprosiła za sytuację. W zamian za to wylał się hejt, bo niestety kolego @Prawnik wolność słowa nie polega na obrażaniu innych. Wiec wyluzujcie trochę. Bardzo fajne miejsce do pracy.

@Łukasz

Taki on prawnik jak ja Chińczyk a @RS napisał zapewne prawdę

Zapytanie
@RS

Czy możesz od siebie pokrótce opisać, na czym polegały twoje codzienne obowiązki w trakcie dwóch tygodni pracy w firmie Currenda spółka z o.o z siedzibą w Sopocie?

Firma Currenda Sp. z o.o. poszukiwała jakiś czas temu pracowników na stanowisko Analityk. Czy jest ktoś, kto otrzymał tę pracę? Czy organizowane są tam szkolenia podnoszące kompetencje?

Dział HR

Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą:) Odpowiadając na Wasze pytania informujemy, że aktualnie trwa rekrutacja na stanowisko Analityka systemowo - biznesowego, serdecznie zachęcamy do aplikacji. Oferta pracy dostępna jest na portalu pracuj.pl oraz JustJoinIT. Jako firma dbamy o rozwój naszych pracowników, o ich udział w różnego rodzaju szkoleniach i kursach, gdzie sam pracownik, może podnosić swoje kompetencje i rozwijać wiele umiejętności. Zapraszamy do aplikowania.

@Dział HR

A co do tej rekrutacji na stanowisko Analityka systemowo - biznesowego, bo to mnie właśnie interesuje. Czy jest opcja na całkowitą rekrutację zdalną? Wgl ile czasowo trwa ten proces rekrutacji i ile jest etapów?

@Karolina

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do aplikowania. Prosimy o kontakt z działem HR, gdzie otrzymacie wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania.

Aga

Jakie zarobki na stanowisku analityk prawny? (Widełki)

Karol
@Aga

Nie widać wśród ogłoszeń, by szukali analityka prawnego. Skąd zainteresowanie tą posadą w tej konkretnej firmie?

@Karol

Karol, w listopadzie było takie ogłoszenie

Honorata
@Aga

aplikowałaś ostatecznie? pytam, bo chcę się zorientować jak aktualnie rozmowa tu u nich przebiega. Ogłoszenie zniknęło, więc kogoś zatrudnili już, tak? A cos konkretnego w temacie rotacji wiecie?

@Honorata

Nie aplikowalam. Jeśli ktoś wie, jakie są warunki finansowe na tym stanowisku, prosimy o informacje

Kamila
@Aga

no ciekawe czy kogos znaleźli czy będą wznawiac może ogłoszenie? szkoda ze nikt nic nie napisał przez ten okres o pracy na tym stanowisku ani wlasnie o widelkach, wynagrodzenie to tajemnica? moze ktos jednak wyslal cv wtedy w listopadzie i cos napisze?

JD

Pracowałem tam dosyć krótki czas jako konsultant. Szczerze, o samej firmie nie mogę powiedzieć złego zdania. Dziewczyny z kadr bardzo pomocne i pozytywnie nastawione do nowego pracownika, dobre zarobki, jak wykonujesz dobrze swoją robotę, to jesteś doceniany. Menager solidny, wyrozumiały gość. Szczerze - polecam.

Wiktoria
@JD

To od czego uzależnione są zarobki skoro są wysokie jak się dobrze wykonuje robotę? Jest stała stawka i premia?

Aleksandra

Czemu odradzasz? Jakoś tak za dużo ten twój komentarz nie wnosi konkretów..

Wojtek

Zauważyć można nowe standardy rekrutacji. Merytoryczna rozmowa w miłej atmosferze. W innych firmach traktowano mnie jak na egzaminie. Pani od bhp rewelacja.

@Wojtek

Czego wymagali na rozmowie? I na jakie stanowisko aplikowałeś?

Uczestniczyłem w rekrutacji i cały proces był na świetnym poziomie. Pełen profesjonalizm. Zaufanie i docenienie ze strony rekrutujących.

Artur
@Marcin

Czyli ty masz dobre doświadczenia, bo widziałem tu też niezbyt pozytywny komentarz o zdalnej rekrutacji. Byłeś stacjonarnie na rozmowie czy tez online? Powiesz jaką umowę proponują?

zainteresowany
@Artur

Też bym chcial wiedziec.

Kamila
@Marcin

po jakim czasie dostałeś informację o wynikach rekrutacji ? była pozytywna i zostałeś przyjęty do firmy ? już pracujesz? wszystko się zgadza z tym co na rozmowie ?

@Kamila

Ja miałem rozmowę zdalną, bo pracuję zdalnie i nie mogę złego słowa powiedzieć o tym procesie. Tak samo później ogarniałem wysyłkę sprzętu jak i dokumentów z kadrami, wszystko w bardzo przyjaznej atmosferze. @Kamila informację o wynikach już nie jestem pewien, ale do 2 tygodni.

Weronika

Pracowałam w firmie 2 lata i zdecydowanie był to świetnie spędzony czas. Panuje tam dobra atmosfera, ludzie są pozytywnie nastawieni, a mój zespół był jak rodzina :) Nie ma co się sugerować kilkoma na krzyż kiepskimi opiniami ;). Dziewczyny w kadrach bardzo dbają o dobry wizerunek firmy, są uśmiechnięte, sympatyczne i przede wszystkim zawsze skore do pomocy - pełen profesjonalizm :). Myślę, że warto zaaplikować, tym bardziej, że firma cały czas się rozwija, oferuje sporo benefitow i po prostu szanuje pracownika :)

Agnieszka

TRAGEDIA! Wczoraj uczestniczyłam w rozmowie rekrutacyjnej która odbyła się online przez aplikację MS teams. Jeden z rekruterów (podczas kiedy mówili inni rekruterzy w tym jego Scrum Master) odchodził od ekranu, nie wyciszył telefonu i dodał jakiś (usunięte przez administratora) komentarz o teściowej. Dostałam od niego zadanie do zrobienia i udostępnił widok swojego ekranu. Po mojej wypowiedzi powiedział: „Nie nadajesz się”. Bez konsultacji z pozostałymi rekruterami, pracownik na niższym szczeblu sam podjął decyzję (Firma na pewno jest dumna z pracownika szanującego swoich współpracowników) . I zaraz po tym napisał do swojego Scrum Mastera na firmowym czacie: „Strata czasu ????”. Szkoda tylko, że zapomniał, że udostępnia nadal swój ekran i ja też to widzę (taki sprytny i uważny Pan Java Developer). Podsumowując Andrzeju, dla mnie była to „strata czasu”, ale Ty powinieneś wyciągnąć z tego jakieś wnioski.

@Agnieszka

Pani Agnieszko, jest mi niezmiernie przykro, że doświadczyła Pani tak niekomfortowej sytuacji. W imieniu firmy, a przede wszystkim w imieniu zespołu rekrutacyjnego jeszcze raz bardzo Panią przepraszam za zaistniałą sytuację. Zapewniam Panią, że podjęliśmy już niezbędne kroki, aby takie zachowanie nie miało miejsca już nigdy więcej w naszej firmie.

Artur
@Agnieszka

Faktycznie sytuacja nie do pozazdroszczenia. Chyba rekrutujący sam nie ogarniał rzeczywistości skoro pozwolił żebyś widziała co pisze. Prócz zadania rozmawiał z tobą na temat warunków? Wiesz ile proponują na tym stanowisku?

Jarek

Kiepska firma niby robią rekrutację na juniora a odrzucają CV bez powodu. Moim zdaniem firma organizuje fikcyjne rekrutacje jakich zresztą wiele.

Olga
@Jarek

Nie dostałeś się dobrze rozumiem? No tego czy bez powodu to raczej się nie dowiesz feedbacku nie napisali?

@Jarek

@Jarek, aplikując na konkretną rekrutację, na etapie selekcji CV kandydat otrzymuje informację zwrotną o tym, że będziemy mogli skontaktować się wyłącznie z wybranymi kandydatami. W dzisiejszym świecie IT nie można sobie pozwolić na ignorowanie kandydata, a tym samym nie ma miejsca na organizowanie fikcyjnych rekrutacji. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu poprzez adres e-mail rekrutacja@currenda.pl. Chętnie odpowiemy na wszelkie wątpliwości i pytania.

@Dział HR

Takiej bajki to ja jeszcze na oczy nie widziałem.

Aleksandra
@Jarek

To w takim razie co jest prawdą? Może się wypowiesz?

Nonoo

Pracuje już kilka miesięcy w tej firmie, w trakcie procesie rekrutacji zaglądałem na tą stronę i szczerze bałem się pracy tutaj ale z ręką na sercu mogę powiedzieć że: - kadry są przyjazne i pomocne, nie spotkałem się z jakimś niegrzecznym zachowanie, opryskliwym lub inny sposób nie miły - chociaż często zadaje pytania bo jest to moja 2 praca i nowa forma zatrudnienia - kontrola zadania i przepływu pracy jest całkiem ok, wiadomo że każdy zespół inaczej pracuje i w każdym są inni ludzie jednak bardzo pomocni i kulturalni - podejście do jakiej kolwiek sprawy czy pomysłu nie jest z góry negatywny i nie spotkałem się jakimś pogardliwym podejściem - firma dba o pracownika - przynajmniej tak się czuję jest możliwość zakupu szkoleń jeśli bardzo chcesz się rozwijać w danym kierunku związanym ze stanowiskiem, są fundusze na takie rzeczy - ostatnio dodano też pomoc psychologiczna jeśli ktoś by miał taką potrzebę Polecam firmę i raczej się nie zniechęcać negatywnymi opiniami związanymi z kadrami/kierownictwem. Pozdrawiam.

Urszula
@Nonoo

Wow, brzmi to świetnie! Aż mam ochotę aplikować :D A powiedz mi czy z zarobków również jesteś zadowolony? Jeśli to Twoja druga praca to odczułeś jakąś dużą różnicę?

SWER

Dobrze wiedzieć...:)

@Nonoo

Bardzo dziękujemy za opinię i cieszy nas, że chętnie dzielisz się z nami swoimi spostrzeżeniami. Jeżeli chcesz dać innym przestrzeń do nawiązania współpracy i rozwoju, to pamiętaj o naszym wewnętrznym Programie Poleceń Pracowniczych.

Honorata
@SWER

Czy to zostało ujęte sarkastycznie czy to ja już jestem zbyt podejrzliwa?

SWER
@Honorata

Żadnej złej intencji, zwykła neutralna wypowiedź....:)

Urszula
@SWER

Ale wielokropek i uśmieszki w Twoich wypowiedziach dają nutkę tajemniczości trzeba przyznać :D

O pracy wypowiedzieć się nie mogę, ale o samej rozmowie rekrutacyjnej już tak. Była to rozmowa na stanowisko specjalistyczne. Jestem osobą z kilkuletnim doświadczeniem w swojej branży. Sama rozmowa (online) wydawała się ok, ale nie dostałam ŻADNEJ informacji zwrotnej, co w przyzwoitej firmie nie powinno mieć miejsca. Straciłam więc godzinę z życia, bo tyle trwała ta rozmowa. Jeśli tak traktuje się kandydatów, to przypuszczam, że pracowników podobnie. Pozdrawiam.

@Kandydat

Dziękujemy za podzielenie się z nami swoją opinią. Dokładamy wszelkich starań, aby na bieżąco przekazywać informację zwrotną do kandydatów po rozmowach, dlatego ze swojej strony przepraszamy za zaistniałą sytuację. Wszelkie opinie i uwagi dotyczące rekrutacji i pracowników pomogą nam w doskonaleniu procesów HR'owych w naszej spółce. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu poprzez adres e-mail rekrutacja@currenda.pl. Chętnie odpowiemy na wszelkie wątpliwości i pytania.

Fajne miejsce do pracy, zwinność w wytwarzaniu oprogramowania. Ludzie spoko.

Ewelina

Widzę, że szukają teraz specjalisty ds. sprzedaży i zastanawiam się nad tą ofertą. Opinie o pracy w tym miejscu są mieszane, ale na szczęście więcej jest pozytywnych. Mam tylko pytanie, w ogłoszeniu informują o gotowości do podróży służbowych. Jak często są takie podróże, jak długo trwają i czy koszty pokrywa firma? A i czy ktoś z obecnych pracowników mógłby opowiedzieć coś więcej na temat atmosfery w firmie?

Agnieszka
@Ewelina

Pani Ewelino podróże służbowe są elementem tej pracy jako sprzedawcy i jest to kilka w miesiącu, czasami rzadziej. Wyjazd są jednodniowe lub dwudniowe. Koszty delegacji zawsze zwraca Pracodawca, dla którego Pani pracuje. Atmosfera w firmie jest przyjazna, pracujemy zespołowo i wspieramy się wzajemne w działaniach oraz planowaniu zadań. Zapraszamy do nas serdeczni

short

Napiszę moją opinię o Currendzie, bo może przyda się ona szukającym tutaj pracy. Firma na poziomie deweloperskim i IT jest generalnie OK. Można spokojnie pracować i zarabiać pieniądze w normalnych warunkach. Pod pewnymi jednak warunkami i z wyjątkami. Przede wszystkim musicie sami zorganizować sobie pracę. Rozbudowana struktura zarządzania (SCRUM) wpływa zdecydowanie negatywnie na postęp prac. Można powiedzieć, że pieniądze są po prostu tracone na coś co i tak się dzieje, bo nie pracują tu ludzie leniwi czy nieudolni. Szczególnie odczuwalny jest poziom kompetencyjny SM i RTE. Nie rozumieją zadań i zależności między nimi. To nie jest jednak największy dramat tej firmy. Nieporozumieniem jest zespół HR. Były przypadki kiedy zachowanie pracowników tego działu przyczyniało się do rezygnacji z pracy. Bezczelne uwagi, nie panowanie nad emocjami, niekompetencja, skargi. Budowanie niezdrowej atmosfery. Koleżanki nie zrozumiały (pewnie do tej pory), że są kosztem tej firmy. Inni na nie pracują i bez wsparcia dla czyjejś pracy ich stanowisk nie będzie. Jeżeli jest to dla was istotne jak Was się traktuje to nie polecam. W Trójmieście jest duża konkurencja i łatwo znaleźć coś dla siebie. HR też potrafią być fajnym działem :-)

Zbigniew
@short

Możesz coś więcej napisać o Twoich problemach z HRami w Currendzie? Moje doświadczenia z nimi były raczej pozytywne/neutralne.

@short

@short Przykro nam, że takie masz odczucia, ponieważ robimy wszystko najlepiej jak potrafimy i zawsze staramy się działać dla dobra naszych kolegów i koleżanek, niemniej jednak dziękujemy za komentarz.

polson
@short

Rozbudowana struktura zarzadzania w Scrum? To sie ze soba gryzie :) Idac dalej tym tropem "Szczególnie odczuwalny jest poziom kompetencyjny SM i RTE. Nie rozumieją zadań i zależności między nimi." - odpowiedzialnosc za zrozumienie zadań i zarządzanie nimi zgodnie z frameworkiem o ktorym Pan/Pani wspomina nie leży po stronie SM, a RTE to juz nie Scrum gwoli ścisłości. To wskazuje w zasadzie na Pana/Pani niezrozumienie ram postępowania, w których Pan/Pani pracował(a).

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Currenda Sp. z o.o.?

Leno

Słyszałem od znajomego i czytałem też gdzieś że (usunięte przez administratora) jest w tej firmie.

Zostaw merytoryczną opinię o Currenda Sp. z o.o. - Sopot

• Jak się pracuje w Currenda Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Currenda Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Currenda Sp. z o.o.?

Currenda Sp. z o.o.
3.1/5 Na podstawie 26 ocen.
  • Niepodległości 703 A
    81-853 Sopot