ALX Sp. z o.o.

Opinie o ALX Sp. z o.o.

admin 2015-08-11 01:03
Pracowałeś już w firmie ALX Sp. z o.o.? W takim razie opowiedz innym o swojej przygodzie na naszym forum. Zachęcamy do komentowania.
Mela 2016-11-24 12:34
Z powodu katastrofalnego potraktowania mnie jako klienta firmy ALX chciałabym podzielić się opinią na temat tej firmy. Zapisałam się na szkolenie proponowane przez firmę ALX. Jeden termin szkolenia został odwołany i mimo, że chciałam dowiedzieć się w jakikolwiek sposób czy szkolenie się odbędzie cały czas otrzymywałam informację: Nie mamy jeszcze potwierdzenia szkolenia. Zrozumiałabym to, gdyby nie totalna ignorancja ze strony firmy ALX. Na czas trwania szkolenia musiałam wziąć urlop, który mi tak naprawdę przepadł, ponieważ w ostatnim możliwym momencie szkolenie zostało nawet nie przesunięte w czasie tylko odwołane. Na moje pytanie kiedy odbędzie się następny termin szkolenia, nie uzyskałam informacji, ponieważ oczywiście nic nie było wiadomo - czy termin się odbędzie, czy w ogóle cokolwiek się odbędzie, kiedy się odbędzie - zupełnie nic. Mimo, że byłam zapisana na szkolenie - zapewne nie kluczowe dla firmy ALX - to wypadałaby żeby ktokolwiek z tej firmy okazał mi chociaż trochę szacunku. Jednak jedyne co firma postanowiła zrobić to egzekwować ode mnie pieniądze na szkoleniu, w którym wycofałam swój udział (UWAGA, Bardzo ważna informacja! firma ALX w swoim regulaminie ma zapis, że jeżeli uczestnik wycofa się ze szkolenia to i tak musi za ten kurs zapłacić - mimo, że np. wycofa swoje uczestnictwo na 7 dni przed szkoleniem, natomiast oczywiście adnotacji o tym, żeby mieć jakieś poszanowanie dla klienta i komunikować się z nim w jakikolwiek sposób to już nie ma). Wszystkim, którzy chcą skorzystać ze szkoleń w firmie ALX - nie polecam!!!!! Dodatkowo zaznaczę, że na formularzu zgłoszeniowym nie ma regulaminu firmy - trzeba go wyszukać - tak więc jeżeli coś podpiszecie - strzeżcie się!!!! Grunt to poszanowanie klienta - nie ma co!
pogromca_januszy_marketingu 2017-09-04 17:49
Wszystko wskazuje na to że firma ALX nieudolnie usiłuje oszukiwać klientów wstawiając na swojej stronie fałszywe opinie nieistniejących klientów. Czy tak jest czy nie oceńcie sami, a ja poniżej umieszczam to co znalazłem.
Co jest dla Was przekonywujące gdy wybieracie produkt/usługę? Mnie przekonują opinie innych ludzi. Owa firma umieściła opinie swoich "klientów" na stronie.
Zapoznałem się z kilkoma i zaczęło mi coś tu śmierdzieć. Przede wszystkim WSZYSTKIE te opinie są podpisane samym tylko imieniem. Mi osobiście się to skojarzyło z reklamami typu "Zamówiłem tabletki XYZ firmy ABC i mój penis wydłużył się dwukrotnie w ciągu jednej nocy! Krzysztof l.32 Katowice" albo jakimiś lipnymi wypowiedziami nieistniejąch gospodyń domowych czy innych tam ludzi nie śpiących bo trzymają kredens opisujących różne rewelacje na łamach maści wszelakiej szmatławców. Dobra, to jeszcze nic nie znaczy, ale zapaliła mi się czerwona lampka. Drugie co mi nie pasowało to styl i format tych wszystkich wypowiedzi. Wyglądały jakby pisała je jedna i ta sama osoba. Trzecia sprawa - fotografie przedstawiające wszystkich klientów wydawały mi się jakieś takie coś za bardzo "wygładzone", powiedziałbym wręcz że stockowe. Zrobiłem więc małe CSI i poniżej umieszczam to co znalazłem.
Poniższe screeny "opinii" klientów pochodzą z firmowej strony Akademi ALX oraz innych stron. Możecie łatwo odnaleźć strony źródłowe wykorzystując wyszukiwanie obrazem w Google i przeglądając ich stronę internetową.

"Klient" Adrian l.32 Warszawa

Gdzieś te mordę już widziałem.... Do tego jest jak dla mnie 100% stockowa. To jedziemy z wyszukiwaniem obrazem w Google. Co znajduję? Ten sam typ ze stocka w ich własnej reklamie na ich własnym profilu na FB :D

Kilka linków dalej pomaga też znaleźć parę samotnym :D

"Klient" Piotr l.33 Warszawa

Tego samego koleżkę znajduję w innej polskiej firmie, handlującej suplami i to na stronie głównej:

Biedny gościu, nie dość że nie umie javascripta to jeszcze stresuje się na studiach. Do tego ma 33 lata a jest dopiero na drugim roku. Na szczęście skończył bootcamp i szamie dropsy i teraz jest szczęśliwy jak widać na zdjęciu. Tylko imię zmienił, ale może to z tego stresu ;)

"Klientka" Anna l. 29 Kraków

Ta to dopiero szczęściara! Wywalili ją z korpo, ale na szczęście skończyła kurs akurat w tej firmie i teraz zarabia tyle że aż ma problemy z podatkami!

Przy okazji dorabia też jako grafik :D

i jest tak zarobiona, że na trzecim etacie (jako Web Editor) gada już lorem ipsumami!

"Klient" Paweł l.34 Warszawa

No zajebiście, tak zajebiście że aż poszedł na kurs tańca gdzie też postanowił podzielić się swoją opinią.

Jak widzimy przeprowadził się też do stanów i zmienił tożsamość, a przy okazji analizy danych handluje nieruchomościami.

Każda, dosłownie każda opinia na stronie tej firmy to ten sam schemat! Moim zdaniem te opinie ewidentnie pisali sobie sami właściciele tej firemki i nieudolnie próbowali nadać im pozory prawdziwych opinii. Jak to świadczy o samej firmie? No jak dla mnie to musi być wyjątkowo beznadziejna, skoro nie znaleźli nawet jednego faktycznie zadowolonego klienta który zechciałby się podzielić pozytywnymi wrażeniami i podpisać imieniem i nazwiskiem. Ilu z Was miałoby problem dać referencje dobrej firmie i się podpisać? W dodatku firma chwali się że istnieje na rynku 14 lat! A może mi się to wszystko tylko wydaje, opinie są prawdziwe a to wszystko tylko halucynacje z niedożywienia?

Niech to też będzie przykład dla wszystkich Januszy reklamy by czasem chcąc sobie poprawić wiarygodność całkiem jej nie stracić.

Zostaw swoją opinię o ALX Sp. z o.o. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ALX Sp. z o.o.