Opinie o Rusak Business Services Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Rusak Business Services Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Rusak Business Services Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy morscy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rusak Business Services Sp. z o.o. w Warszawa

Aaa Nowy wpis

Nie widzę w ogłoszeniu, żeby Kontroler finansowy musiał mieć wcześniejsze doświadczenie z pracy. Nie ma też podanych widełek płacowych, więc z góry zastanawiam się czy jeśli ktoś ma 2 lata doświadczenia to mógłby liczyć na wyższa podstawę?

Były pracownik Nowy wpis

Beznadziejny pracodawca. Zarząd zamiast naprawiać problemy to je sam stwarza i niepotrzebnie dodaje pracy pracownikom. Wszystko wynika z chaosu i braku organizacji w firmie, tutaj wchodzi w grę także brak komunikacji. Na rozmowie o pracę praca opisywana jest inaczej niż jest w rzeczywistości. Premie są dla wybranych osób, gadanie że może następnym razem coś się będzie należało. O podwyżkach nawet nie chcą słyszeć, są one raz w roku w marcu (jeżeli zarząd uzna, że zasługujesz) i ich wysokość jest z góry ustalona, żadnych negocjacji. Niektóre z decyzji kierownictwa są absurdalne i totalnie bez sensu, zwykły (usunięte przez administratora) organizacyjny. Jest to spora firma, z wieloma oddziałami, a zarządzana jest jak małe przedsiębiorstwo z kilkoma pracownikami, w dodatku zatrzymali się na pewnym etapie. Obecnie kreują się na korpo, w rzeczywistości to janu szex. Na każdym kroku można zauważyć oszczędności, w strukturach firmy, w zaopatrzeniu i wyposażeniu biur, w podwyżkach, premiach. Podsumowując, na rynku jest wiele lepszych firm niż ta, tę lepiej omijać. :)

Jak oceniacie ten rok z perspektywy agenta celnego? Nie ma zbyt wielu opinii, a widzę właśnie ogłoszenia na różne lokalizacje. czy maja duży wpływ na warunki? zwłaszcza te płacowe? myślę o kandydaturze, opinie dotyczące rozmów już się pojawiły, są niezmienne? a co z jakimiś planami spółki na kolejny rok? Będą wdrażane jakiekolwiek zmiany w warunkach?

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w Rusak Business Services Sp. z o.o. na stanowisko Agent Celny?

Edyta

Weryfikujących wiedzę i umiejętności z zakresu pracy agenta celnego? Znajomość procedur, przepisów...

@Edyta

Wymagany zakres podany a jak go sprawdzają? test? jak taki okres próbny może obecnie wyglądać i ile trwa dla agenta? zazwyczaj każdy sukcesywnie go przechodzi czy bywa ciężko?

Edyta
@Łucja

To są kwestie indywidualne i zależą od wiedzy i doświadczenia jakim na wstępie (np. w CV) pochwali się kandydat. Rozmowa kwalifikacyjna jak sama nazwa wskazuje polega na rozmowie z kandydatem. Okres próbny jak zazwyczaj ma to miejsce u większości pracodawców trwa 3 miesiące. I nie chodzi o to kto go przechodzi tylko kto jest odpowiednią osobą do wykonywania wymagającej i odpowiedzialnej pracy agenta celnego.

@Edyta

czyli mówiąc krótko nie kierują się tu schematami? przy szkoleniu także jest swoboda skoro platformy udostępniają? są przy tym wszystkim jednak jakieś standardy których każdy musi się mimo wszystko trzymać? co może do nich należeć?

Aga Nowy wpis
@Łucja

Pytasz o standard prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej? Edyta chyba odpowiedziała- w zależności od stanowiska na jakie ubiega się kandydat i umiejętności wskazanych w CV weryfikuje się powyższe. Standard pracy? Realizacja zakresu obowiązków + doskonalenie umiejętności=normalna praca

Aplikowałeś na stanowisko Specjalista ds. Celnych - Agent Celny oferowane przez firmę Rusak Business Services Sp. z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)

Rusak Business Services Sp. z o.o. oferowała średnie zarobki 4800 na stanowisku Agent Celny. Czy to uczciwa stawka? Czy mogę liczyć w przyszłości na podwyżkę?

Matek

Brutto czy netto?

Junior Custom Agent

Często duże korporacje kurierskie szykaja agentów z licencją . Bez doswiadczenia można dostać spokojnie 5 tys brutto. Minus to duża monotonia pracy, na pewno większa niż w mniejszych agencjach noi uczucie że jest się tylko numerem w systemie.

Magdalena
@Junior Custom Agent

Dlaczego monotonia? Jakie zadania ma pracownik?

Kaffa
@Magdalena

Ciągle tylko parzenie kawy dla dyrekcji serwisu kurierskiego - czy to nie jest monotonne? Parzyłam dziennie od 380 do 440 kaw, do tego 27 kg cukru i 44 litry śmietanki. Zwariować można...

@Kaffa

Licząc, że pracujecie 8 godzin dziennie. Przyjmę 400 kaw: 400:8=50. Godzina ma 60 minut. 60:50=1,2. Czyli średnio co minutę i dwanaście sekund trzeba robić kawę. Wiem, Politechnika zrobiła swoje :) Ale to co jedynym obowiązkiem było parzenie kawy, nie było żadnych innych zadań? Inna sprawa, że w podaną liczbę trochę ciężko mi uwierzyć.

none
@Junior Custom Agent

5000 w dużej korporacji:) Buhahahaha. Takich (usunięte przez administratora) to jeszcze poszukać trzeba. Teraz w korpo płacą 8000. W mniejszych Agencjach 7000 - 7,500.

NickDick

a skąd ta kwota ? przyśniła się w nocy ?

@none

Takie są realia 7 do 8 tysięcy w zależności od wielkości organizacji

Donia

Czesc czy polecacie oddziały Dąbrowa i Sosnowiec ? Czy są premie ? Ile zgłoszeń dziennie do napisania i jakie wynagrodzenie ? Czy ktoś się wypowie ?

@Donia

Oczywiście, że polecamy :) Jest premia zależna od wyników biura, wynagrodzenie omawiane jest indywidualnie z kandydatem opiera się na doświadczeniu i umiejętnościach kandydata.

@Agnieszka

Wyników całego biura? W takim razie one jest realna w praktyce do zdobycia czy próg wyników jest taki że raczej się to nie zdarza? No i jeszcze skoro piszesz o wynagrodzeniu opartym na doświadczeniu i umiejętnościach to czy wraz ze wzrostem stażu pracy są jakieś regularne podwyżki?

@Karolina

Tak, danego biura. Jest jak najbardziej realna. Po co pisać o dodatku do wynagrodzenia w postaci premii jeśli byłaby nieosiągalna??? Jeśli staż pracy = wzrost umiejętności to jak w każdym szanującym pracownika przedsiębiorstwie są podwyżki. Te regularne wynikają chociażby z inflacji.

Emilia
@Agnieszka

Czy są chociaż jakieś orientacyjne widełki, które możecie podać, żeby było wiadomo mniej więcej, ile można dostać tam pieniędzy u was? No chyba nie jest tak, że jeden zarobi 10 000 a drugi na tym samym stanowisku dwa?

@Emilia

Dostać nie, zarobić jak najbardziej :) Nie podam Ci widełek bo zależą one od wielu czynników. Zapraszamy do kontaktu z naszymi rekruterami- prześlij CV (rekrutacja@rusak.pl), przyjdź na rozmowę (Odlewnicza 6, Warszawa, rozmowa może także odbyć się online), a kwestia wynagrodzenia stanie się dla Ciebie jasna.

@Agnieszka

A na jakie stanowiska są aktualnie otwarte rekrutacje? :) Znajdę gdzieś takie informacje?

@Monika

Obecnie poszukujemy Agenta celnego do Dorohuska i referenta ds. celnych do Grójca. Informacje o bieżących rekrutacjach znajdują się tutaj https://rusak.pl/oferty-pracy

Czy firma Rusak Business Services Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Tak

@Agnieszka

A jakiego rodzaju szkolenia macie? Są to jakieś szkolenia podnoszące kompetencje? Czy dotyczą też tematu rozwoju osobistego itp?

@Izabela

Są to przede wszystkim szkolenia podnoszące kompetencje zawodowe- jeśli chodzi o doskonalenie wiedzy w zakresie pracy agenta celnego (bo nasza firma to także, księgowi, dział HR, prawny, magazyn, etc.) mamy własną platformę e-learningową do tego typu szkoleń.

Czytam i nie wierzę :( To jest naprawdę dobra firma, fajne miejsce pracy. Kasa jest na czas, szef jest menadżerem, a nie tyranem, nie wstaję z bólem głowy lecąc do roboty. No i ludzie są w porządku, nie siedzisz w boxie jak szczur, jest do kogo otworzyć usta. Ja polecam.

Sylwia
@Marta

Ile ludzi tyle opinii. Najwżniejsze, że Tobie dobrze się pracuje. A ile wynosi wypłata?

@Sylwia

Jestem zadowolona, choć zawsze można chcieć więcej ;)

Jakub

Byłem u nich na stażu wakacyjnym, nie było źle. Kierowniczka ostra, ale merytoryczna, przynajmniej mogłem się czegoś dowiedzieć. Fajnie było popatrzeć na pracę agentów od strony praktycznej, to nie tylko klepanie zgłoszeń, poza tym że musisz wiedzieć w które okienko co wbić, przyda się też aktualna wiedza o przepisach, preferencjach, klasyfikacji, kontyngentach. Trzeba lubić być na bieżąco żeby wykonywać taką pracę. W sumie...polecam. Dostałem propozycję pracy, ale dla mnie to za daleko, po wakacjach wracam w swoje strony.

Viki

Firma bardzo źle zarządzana, Jeden duży klient odszedł a następne dwie firmy szykują się do odejścia. Miejmy nadzieję że właściciel firmy przejrzy na oczy bo z tego co widać to firma (usunięte przez administratora)się zwija zamiast rozwijać. O jakimkolwiek szacunku do pracowników w tej firmie nie ma mowy. Ludzie omijajcie to miejsce szerokim łukiem.

Obecny pracownik
@Viki

Kobieto zacznij żyć już własnym życiem. Firma ma się doskonale, stale się rozwija, przyjmuje w swoje szeregi nowych, wspaniałych pracowników, świadczy swoje usługi niezmiennie napływającym nowym klientom, inwestuje w rozwój technologiczny, unowocześniając przedsiębiorstwo także aby odciążyć swoich pracowników. Twoje źródło informacji albo wątpliwa fantazja zatrzymały się natomiast w jakiejś dziwnej, odległej galaktyce. Życzymy powrotu do...równowagi i powiedzenia w nowym miejscu pracy.

Viki
@Obecny pracownik

To co piszesz to same kłamstwa ale pewnie ci za to płacą pozdrawiam.

Obecny pracownik
@Viki

No tak...nie ma to jak rzeczowy argument...Spuść już powietrze "Viki", szkoda życia na pracodawcę który najwyraźniej Cię nie uszczęśliwił. Masz z pewnością wiele opcji zatrudnienia, zatem powodzenia dla Ciebie i...szczęścia dla nowego pracodawcy.

Ula
@Viki

Ale masz ból (usunięte przez administratora) długo jeszcze?

@Viki

odeszlo siedemset trzydziestu dwóch klijentów a kolejnych 1272 się szykuje; może podasz nazwy ?

@NickDick

Naprawdę odeszło aż tylu? Dlaczego?

@Izabela

Tak Izabela, naprawdę, bo 2 mln nowych przyszło. Jesuuu...poziom dyskusji jest taki jak tego całego goworkowego portalu do wylewania(usunięte przez administratora)na pracodawców. Szkoda, że nie można dowiedzieć się tutaj czegoś konstruktywnego...

ewa

czesc, zastanawiam sie nad aplikowaniem na stanowisko agenta we wroclawiu, mam ponad 3 letnie doswiadczenie i wyksztalcenie wyzsze kierunkowe? Czy moge liczyc na 6 tys netto?

@ewa

a nie ma żadnych widełek podanych w ogłoszeniu?

@Izabela

Z tego co wiem, informacje na temat wynagrodzenia udzielane są na rozmowie kwalifikacyjnej, w czasie której sprawdzana jest wiedza i weryfikowane jest doświadczenie kandydata. 3 letnie doświadczenie w zawodzie ac pracującego w kurierce, a w agencji celnej to zupełnie różna sprawa. Można klepać 10 lat eksporty, ale nie mając pojęcia o importach, klasyfikacji, procedurach specjalnych etc. to jakby nie znać specyfiki pracy agenta celnego niestety. Także wynagrodzenie zależy faktycznie od tego ile wiesz i jak tą wiedzę umiesz wykorzystać w praktyce. Powodzenia.

@ewa

nie

@Adam

bardzo mądre uwagi

Kiero....

Na szczęście pracowałem tam krótko i nie polecam. Na rozmowie kwalifikacyjnej (usunięte przez administratora) wspominał że są premie. Jak zdarzy się że premia od zysku. To jest sprytnie ukrywana że niby nie ma zysku. A co najleprze jest w tym że dyrekcjia myśli że pracownicy o tym nie wiedzą.

Aneta
@Kiero....

Premia od zysku danego biura - słuchaj/czytaj ze zrozumieniem. Ale nawet jeśli biuro nie zarobiło nic, Ty i tak dostajesz swoje uzgodnione w umowie wynagrodzenie - no strasznie to niesprawiedliwe, ale rozumiem, ze wyznajesz filozofie czy się stoi czy się leży to Ci się należy...

@Aneta

A to jak premia uzgodniona jest w umowie? Czy jest tylko ta od zysku a Ty piszesz o gołej podstawie?

Aneta
@Łucja

W umowie uzgodnione jest wynagrodzenie pracownika- "goła" jak piszesz podstawa, choć brzmi to absurdalnie. Premia jest uznaniowa - "słownikowo" to rodzaj nagrody pieniężnej przyznawanej pracownikom zgodnie z wolą pracodawcy. Oznacza to, że jej wypłacanie zależne jest wyłącznie od decyzji przedsiębiorcy – w przypadku tej firmy jej przyznanie i wypłacenie zależy od wyników danego biura- jest zysk, jest premia wraz z podstawą, nie ma zysku jest podstawa.

@Aneta

Czyli to jest tak tylko na oko bez żadnej podstawy do wyliczeń? To w jakim przedziale zazwyczaj mieści się taka premia?

Alek
@Kiero....

Krótko pracowałeś, a tyle wiesz...pochwal się zatem skąd ta wiedza...w księgowości robiłeś?

Bartosz

Na prawdę polecam pracę w RBS. Fajne nowoczesne biuro, dobra lokalizacja, spoko szefostwo, najlepsza ekipa ever ❤️Szczerze to ze wszystkich prac jakie miałem (a sporo ich miałem) to tutaj było najlepsze szefostwo i pracownicy. Na duży to plus to dobre podejście do pracownika, można zawsze liczyć na pomoc, na początku pracy zawsze wszystko jest dokładnie pokazane i wytłumaczone. Gdy mialem wątpliwości lub problem to nigdy nie zostałem z tym sam. Zawsze mi pomógł Szef lub inni pracownicy. Z chęcią bym tam jeszcze wrócił do pracy.

none
@Bartosz

To dlatego bez przerwy szukają pracowników? Coś nie wydaje mi się że taka fajna ta firma, nikt nie chcę tam iść do pracy, przynajmniej w Łodzi.

Magdalena
@none

skąd wiesz i skąd ta pewność że te ogłoszenia to przez to że nikt nie chce tam pracować?

PszczOlka maja
@Bartosz

Wyważona i sprawiedliwa opinia...

Angelika
@PszczOlka maja

Wyrzygać hejt to łatwa sprawa, dobrze się czyta i budzi sensacje- taka polska maniera i natura. Lepiej (usunięte przez administratora) i szukać winy u innych, niż pochwalić, zauważyć pozytywy, czy nawet spojrzeć na siebie -15 min spóźnienia, papierosek co godzinkę, kawka, pogaduchy z kolegami, zakupy w necie, celebrycki mediamonitroing na firmowym sprzęcie i w firmowej sieci to luz, no i wyjazd z fabryki punkt 16 - wiadomo...trzeba się szanować. A ten pracodawca taki nie usterkujący na powyższe, ba! rozumiejący, że pracownik to przede wszystkim człowiek to wróg nr jeden. Jak poczytałam te wszystkie opinie rodem z szamba wylane przez grupę frustratów to się zaczęłam zastanawiać czy im się agencja celna nie pomyliła ;) No i doszłam do wniosku że raczej tak ;) Powodzenia dla wiecznych Piotrusiów Panów i innych życiowych malkontentów.

Gall

Nie polecam pracy w Gdyni. Oferowana stawka nie jest adekwatna do stresu i nacisków odgórnych. Naprawdę, zastanów się 5 razy.

Anka
@Gall

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

@Anka

To jaki jest Twój punkt siedzenia skoro tak napisałaś?? :P

Anka
@Izabela

Najwyraźniej wygodniejszy, mnie nic nie uwiera ;)

Kierowca Raben

Kiedyś odwiedzałem tą firmę bo musiałem. Kierownik magazynu P.P bardzo nie przyjemny. Po odejściu kierownika jest dużo lepiej. Chłopaki z magazynu bardzo przyjemni.

@Kierowca Raben

A jak ocenisz ich warunki pracy? Były w porządku? Magazyn czysty?

madziak

Firma fajna. Uczciwe podejście do pracownika , bez wyzysku i ze zrozumieniem że człwoeik może popełnić błąd. Dobre premie, wysokie nagrody i dodatkowe bonusy za staż pracy,m fajne imprezy intergracyjne, kompetentni dyrektorzy i zarxząd . Chętnie kiedyś powrócę.

@madziak

A to ile lat trzeba mieć stażu pracy aby otrzymać te dodatkowe bonusy? W ogóle te bonusy to nagroda pieniężna czy coś innego?

Junior Custom Agent

Witam. Na jakie zarobki może liczyć ktos kto dopiero zaczyna pracę jako agent celny? Bez doświadczenia, z biegłym angielskim. Wyczytałem, że 4800 brutto? Czy stawka rośnie adekwatnie do doświadczenia? Pozdrawiam

Dorota
@Junior Custom Agent

Dzień dobry, wynagrodzenie zależy od wielu czynników- również od doświadczenia. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w tej sprawie - 881 089 139.

@Dorota

Jezeli pisal to kots z firmy, czy mozna prosic o jakis adres e-mail do dzialu Hr, chcialam zapytac wlasnie o takie rzeczy jak ktos wyzej ale wolalabym mailowo :)

Agnieszka

Czy możesz Anonimie - były pracowniku napisać z czego wynika Twoje niezadowolenie? Jest to zazwyczaj kwestia subiektywna, ale powody mogą być jak najbardziej obiektywne choć nie przez każdego w ten sam sposób interpretowane.

lepiej_mieć_mózg

Pozdrowienia dla wszystkich osobników o mózgach przeżartych hejtem. I specjalne gratulacje dla autorów tego forum, umożliwiającego obrzucanie gównem wszystkich przedsiębiorców w anonimowych postach, pisanych przez ludzi, którzy w danej firmie nie przepracowali nawet jednego dnia, a swoją siłę do życia czerpią z satysfakcji, jaką daje im bezkarne obrażanie innych.

@lepiej_mieć_mózg

Dlaczego zgadzam się z tą opinią? serio??? niech się pogłowią twórcy platformy

No i jak ładnie (usunięte przez administratora) udowodnił tezę, której próbował zaprzeczyć...

Pracowałem w tej firmie kilka lat. Im dłużej tam byłem tym bardziej się zmuszałem, żeby rano wstać do pracy. Strasznie nie szanuje się zwykłych pracowników, a w centrali co chwile zmienia się dyrektorom stanowiska aby uzasadnić wysokie podwyżki. Miałem okazję być niedawno w biurze w Łodzi, gdzie ludzie siedzą w strasznym ścisku - chyba 6 biurek w pokoju ok 10m2. Firmą zarządzają osoby, które nie ruszają się zza biurek i nie wiedzą jak wygląda praca osób w oddziałach, a jak ktoś głośno mówi, że coś jest nie tak i warto coś zmienić to zabiera mu się premie i zwalnia. Właściciel przestał interesować się zwykłymi pracownikami i marzy o wielkim świecie(usunięte przez administratora) Generalnie warto zastanowić się 5 razy zanim ktoś podejmie prace w tej firmie

@Tomek

Bo w mojej ocenie jest krzywdząca i wyssana z palca. A (usunięte przez administratora)...niech się realizuje/frustruje w przyjaźniejszym dla siebie środowisku. Powodzenia.

Floryan
@Tomek

A skąd ty misiu wiesz o podwyżkach i jak duże były ? w księgowości robiłeś czy jak

Maria Avaria
@Tomek

jak byłeś w jakiejś łodzi, to chyba w ratunkowej, jak cie z titanica(usunięte przez administratora) przez burtę za nadmiar pesymizmu weź pastylke na uspokojenie i przerzuć sie na pitolenie na forum pt. "jak zarobić i sie nie narobić, a przy tym kogoś wrobić"; no i pozdrowienia dla (usunięte przez administratora) i innych łosi w okolicach

Maria Avaria

ojojoj... jaka tu guwnoburza się zrobiła.... firma jak firma, jak już to raczej lepsza niż gorsza niż inne, a jak ktoś ma jakieś wąty to niech zapyta pracowników a nie czyta posty idiotów na forum... i tak bez wazeliny - Prezes to akurat jeden z największych plusów tej firmy, bez niego byłaby jak jakiś tursped albo inny jazbbw, zamiast rozwoju byłby problem z niedorozwojami

Zostaw merytoryczną opinię o Rusak Business Services Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Rusak Business Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Rusak Business Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rusak Business Services Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 4 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Rusak Business Services Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 14 ocen.
  • Matuszewska 14
    03-876 Warszawa

Rusak Business Services Sp. z o.o.