Opinie o SDL Poland Sp. z o.o. w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy SDL Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie SDL Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SDL Poland Sp. z o.o. w Bydgoszcz

Konrad

jaka macie atmosferę? Warto aplikować?

Mimi
@Konrad

Atmosfera super, kasa już niestety niekoniecznie - ale za to jest przejrzysta ścieżka rozwoju i dużo okazji do nauki, więc nawet jeśli nie zostaniesz na dłużej, to na pewno wzbogacisz CV.

Daniel

Firma ma dobrą opinię , czytam wasze opinie i jest całkiem dobrze!!

racjonalny
@Daniel

Jeśli to nie jest jakaś prowokacja lub inwencja działu HR, to polecam wizytę u okulisty :)

Wymagania w stosunku do oferowanej pensji wprost astronomiczne. Znajomość języków, IT (systemy operacyjne, skrypty, programy graficzne, web development, bazy danych), praca pod presją...a to wszystko za pułap 2k zł na start. Rekrutacja bardzo sympatyczna i otwarta, natomiast same warunki wręcz śmieszne. Nie polecam.

Dominika

Widzę, że większość z Was ma jednak negatywne doświadczenia z firmą SDL Poland. Chciałam Wam podpytać czy może ktoś z Was widzi jednak jakieś plus z pracy w tej firmie? Wzbogaciliście się o nowe doświadczenia, lub nabyliście nowe umiejętności? Firma organizuje jakieś spotkania integracyjne?

gui
@Dominika

Plusem jest zdobycie doświadczenia korporacyjnego, oswojenie się z procedurami, fajni ludzie, no i nabycie umiejętności związanych z oprogramowaniem. Spotkanie integracyjne raz w roku, odskocznia od codzienności.

Kierownik Projektu

Rozmowa telefoniczna po angielsku, potem maglowanie w siedzibie firmy. Pan od IT wyjątkowo czepialski, chciał pokazać czego to On nie wie i jak można pewne rzeczy (jego zdaniem) zrobić lepiej. Pisemny test kompetencji raczej łatwy, o ile umie się logicznie myśleć. Widać było, że szukają sługusów, którzy nie mają własnego zdania. Zaproponowana pensja jak dla kogoś ze średnim wykształceniem i to bez doświadczenia, a nie dla pracownika który przyszedł z innej, międzynarodowej firmy.

Pytają o stresowe sytuacje, konflikty, trzeba szukać na siłę jakichś zdarzeń, czepiają się słówek, próbują zdominować kandydata, notorycznie robią notatki i nie wiadomo w zasadzie po co.

logo firmy Kierownik działu zakupów
Uno foods
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Bydgoszcz
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Inżynier Serwisu Wtryskarek
pajac

Pozytywne?=zdobyte doświadczenie z softem Negatywne=łamanie wszelkich norm biznesowych pracodawca-pracownik, prawo pracy interpretuje pseudo manager=brak prawa pracy, zasady BHP=na papierze. Nie stój obojętny!

SDL hartuje ludzi :D
@pajac

100% racji. Z tego, co wiem, to nadgodzin nie wolno planować, a u nas sztucznie zaniżali estymacje czasu wykonania taskow, zeby sie w tych 8 godzinach miescilo, ale tych narzuconych "norm szybkosciowych" nikt u nas w teamie nie mogl osiagnac i kazdy garowal nadgodzinki na potege :D ogolnie teraz mam juz beke z tej firmy, ale jak pracowalem, to bylem na skraju zalamania psychicznego. Ale jak wytrzymasz w tej firmie powiedzmy ponad rok, to juz chyba nic w zyciu Cie nie złamie :D

Paragon z biedronki

dostaniesz cukierka na swieta, a nie 8 tys brutto

prawie 3 lata w DTPie
@Paragon z biedronki

dokladnie tak my w dziale DTP dostalismy PO JEDNYM CUKIERKU na boze narodzenie i to by bylo na tyle, jak chodzi o wszelkie "dodatki" do pensji na koniec roku :D w kuchni zawsze roiło sie od PMow i wszelkiej masci koordynatorow ale tlumacze i dtpowcy byli cisnieci tak, jak sie tylko dalo absolutnie nie przesadzam, mowie calkowicie szczerze szkoda czasu na tę ATRAPĘ firmy

daga

Czy na umowie probnej obowiązuje też tzw. lojalka?

Dominika

@były ..., rozumiem, że pracowałeś w SDL Poland. Co możesz powiedzieć o warunkach oferowanych przez tego pracodawcę? Wypowiadając się na forum pamiętaj proszę o przestrzeganiu naszego regulaminu - https://www.gowork.pl/regulamin . @freelancer2018, współpracowałeś z SDL Poland? Na podstawie jakiej umowy pracuje się w tym miejscu? @taka sobie ja, a długo już współpracujesz z SDL Poland? Jakie widzisz plusy i minusy pracy w tym miejscu?

były ...

Na świecie w tłumaczeniach liczą się firmy SDL i Lionbridge, jeżeli ktoś chce zostać profesjonalnym tłumaczem to przez 5 lat trzeba zapier..... potem można myśleć o pracy WSZĘDZIE Japonia,Australia,USA,UK trzeba mieć tylko will & skill. Pozdrowienia dla Jacka - to naprawdę porządny szef, ale szef nie kumpel....

freelancer2018
@były ...

Cyt. "Na świecie w tłumaczeniach liczą się firmy SDL i Lionbridge, jeżeli ktoś chce zostać profesjonalnym tłumaczem (...)". No to akurat żart dużego kalibru. Niestety firmy te, a szczególnie Lionbridge znane są raczej z dumpingu stawek i bardzo chaotycznego i nieprofesjonalnego zarządzania. SDL na przykład daje stawki na poziomie 0,08 zł netto/słowo. Gratuluję też piewcy peanów (jak rozumiem zapewne pracującego dla którejś z firm) pozytywnego myślenia o karierze WSZĘDZIE :) W przeciwieństwie do poziomu stawek to chociaż poziom śmieszności odpowiednio wysoki…

taka sobie ja
@freelancer2018

to co teraz wyprawiają ze stawkami to jakiś żart wycffffanili się podsyłając post-editing, czyli realna stawka to około 0,06 czasem da się negocjować, żeby rozliczyli jak za tłumaczenie, nie wiem, kto tam teraz zarządza, ale jako tłumacz czuję się lekko robiona w bambuko

@Kaska

Pracowałam już w kilku firmach, zarówno korpo jak i małych i jak aplikowałam do SDL, jak każdy chyba szukałam informacji o firmie. Opinie tutaj nie wystraszyły ale jednak się zdecydowałam i wiecie co? Po 5 miesiącach pracy moje odczucia są skrajnie odmienne niż to co tu wyczytałam. Nie wiem jak było w 2016, ale chyba sporo się pozmieniało, albo ktoś zwyczajnie chciał firmie zrobić czarny PR. Moja opinia: - Wynagrodzenie mi odpowiada, a do tego co roku są podwyżki więc człowiek ma świadomość, że nie będzie kisił się z jedną pensją póki nie wyszarpie czegoś więcej, - nadgodziny się zdarzają, choć jest ich niewiele i nigdy nikt mi nie kazał mi ich robić. To była raczej moja inicjatywa, bo chciałam skończyć to co zaczęłam i co najważniejsze każda godzina została mi skrupulatnie policzona i wypłacona (a tak mam pierwszy raz w życiu). - mam rewelacyjnego managera, który jest dla mnie ogromnym wsparciem i nie wkurza się nawet jak zadaję to samo pytanie 3 razy :) - w razie jak się źle czuję, mogę pracować z domu, nikt nie robi mi problemów jak muszę wziąć opiekę na dziecko czy nagły urlop, - biura są śliczne, jest zaplecze socjalne z lodówką, kuchenką, expresem do kawy, herbatą czy wodą gazowaną dla pracowników, - sprzęt jest nowy, IT lokalne w porównaniu z korpo, w którym kiedyś pracowałam działa jak błyskawica (tam musiałam słać ticket do Indii i czekać na wszystko tygodniami), i to co dla mnie najważniejsze, ludzie są uśmiechnięci, przyjaźni a to powoduje, że chce mi się przychodzić do pracy. W końcu spędzam tu ponad połowę swojego życia :)

Żurnalista
@@Kaska

No Kaśka, powiem Ci, że to co napisałaś podchodzi pod wyśmienity "komentarz sponsorowany". Domyślam się, że zapewne napisałaś go w ramach swojej zwyczajnej pensji, ale powinnaś wystąpić o premię. Wielu ludzi nawet się nie spostrzeże, fachowa robota. Te 4 "lajki" też się ładnie prezentują, nie powiem :)) I ta WODA GAZOWANA dla pracowników, o wy dobrodzieje, nie rozpieszczajcie tak ludzi, hihi :))

Filip

Firma ma opinię dobrego pracodawcy. Żadna firma nie płaci za leżenie lecz za pracę!!!

Ciekawy
@Filip

Ale gdzie ma opinię dobrego pracodawcy, bo na pewno nie na tym forum? :))

PROG

Czy jako programista dostanę ponad 8 tysięcy brutto? 2 lata doświadczenia w JAVIE.

janusz2
@PROG

Czy ty poważny jesteś??

ON
@PROG

Ja jestem programistą. Idzie zarobić 8tyś.

andrewz
@ON

W polskim oddziale firmy nie ma wogole stanowiska programisty, wiec nie sciemniaj. Firma sie rozwija, ale marne warunki placowe powoduja ciagla rotacje. Wiekszosc nowych pracownikow ucieka po pol roku do firmy na A gdzie na poczatek dostaja 50% wiecej i benefity. Premii nie ma zadnych, dodatkow tez nie ma. Taka prawda. Jaka praca? Jak wszedzie. Wszystko zalezy od dzialu i menedzera. Prawda jednak sa niskie zarobki i niewielkie mozliwosci rozwoju.

normy
@andrewz

Własciwie... jest stanowisko programisty, ale wiecej c# niz javy

Dominika

@wkurzona, może osobie rekrutującej po prostu coś wypadło? Widzę po Twoim późniejszym komentarzu, że jednak udało Ci się przeprowadzić rozmowę :) Czy możesz powiedzieć coś na temat tego, jak przebiegała? Udało Ci się dostać pracę w SDL Poland Sp. z o.o.? @Mickey, a czy Ty starałeś się o pracę w tym miejscu?

wkurzona

Miałam mieć dzisiaj rozmowę telefoniczną po angielsku. Nikt nie zadzwonił. Rozumiem, że można stwierdzić, że ktoś się nie nadaje, ale coś takiego to po prostu olewanie kandydatów. Ciekawe, czy pracowników mają tak samo głęboko.

juzniewkurzona
@wkurzona

dobra, rozpedzilam sie, telefon z malym opoznieniem, sorki za zamiesznie

Mickey
@juzniewkurzona

Pewnie ktoś z HR przeczytał Twój komentarz i zorientował się, że coś trzeba zrobić. Telefony do kandydatów raczej są w godzinach przedpołudniowych lub lekko popołudniowych, więc to trochę podejrzane, że do Ciebie dzwoniono o dosyć późnej porze. Daj znać czy dostałaś pracę, bo o ile nie zwyzywałaś rekruterki przez telefon, to w firmie na rozmowie też się raczej pojawisz. Bywa ciekawie, czasem ktoś na doczepkę siedzi z rekruterami i Tobą w salce, a Ty się zastanawiasz po co ta osoba tam jest - "tajemniczy obserwator", "zbłąkany wędrowiec", stażysta czy jeszcze ktoś inny? ;)

Ro

Nie polecam. Krotko i na temat.

Ulka

Różnice w kwestii wynagrodzenia za prace to odwieczny problem między pracownikiem a pracodawcą. Wiadomo , że początki są kiepskie ale przy dobrej pracy zawsze jest dobrze!!

Ala

Kilka lat temu pracowałam w SDL Poland. Marne pieniądze (zdecydowanie nieadekwatne do zakresu obowiązków), dużo stresu i niekończące się nadgodziny. Plusem było to, że wszystkie nadgodziny były uczciwie zliczane i wypłacane lub można było wziąć za to dzień wolnego). Była to moja pierwsza praca po studiach i chciałam się nauczyć jak najwięcej. Dziś bardo cenię tamten czas, bo dzięki SDL wiele się nauczyłam. Dziś sporo tych umiejętności wykorzystuję na stanowisku kierowniczym w innej firmie. Dużo zależy od tego, do jakiego teamu się trafi. Ja miałam bardzo fajny, pomocny i przyjazny. Wiem jednak, że nie zawsze tak jest, a managerowie z innych oddziałów potrafią różnie podchodzić do pracownika swojego teamu w Polsce. Warunki pracy poza wszelkimi standardami - małe ciasne pokoje, małe kuchnie (mały stolik i 2 krzesła), więc standardem jest jedzenie nad klawiaturą, brak przerw itd. Jednak dziś, z perspektywy czasu, potrafię docenić umiejętności tam zdobyte. Wniosek: praca dobra na początek kariery zawodowej. Zdobyć doświadczenie i lecieć dalej.

Vic

Na jaką kwotę można liczyć na start na stanowisku tłumacza?

wojtek

dla zdesperowanych. 2000netto na start po 3 miesiacach szansa na 2200 netto pozniej po roku szansa na 2400 netto masa nadgodzin, duza presja czasu ale lepsze to niz siedzenie na kasie dobrze ze juz mnie tam nie ma nie polecam. wszyscy stamtad uciekaja, gdy juz sie zorientuja co tam sie dzieje naprawde.

Aga

Witam, czy jest szansa na zatrudnienie jeśli jest się na ostatnim semestrze studiów? Od października będę miała dosłownie kilka godzin zajęć tygodniowo. Jak mniej więcej wygląda rozmowa kwalifikacyjna? O co pytają?

Zostaw merytoryczną opinię o SDL Poland Sp. z o.o. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w SDL Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SDL Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SDL Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 1 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SDL Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w SDL Poland Sp. z o.o. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SDL Poland Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 145 ocen.
  • Fordońska 246
    85-766 Bydgoszcz