logo Wydawnictwo PWN

Wydawnictwo PWN

Warszawa

Opinie o Wydawnictwo PWN

Mar69 2014-11-05 09:22:07
Niestety muszę sie podpisać pod opiniami stawiającymi tą firmę w niekorzystnym świetle. Wychodzą z siebie, żeby obraz na zewnątrz był inny. Mają sztaby wyszkolonych pracownikow którzy odpowiadają tylko za to, by w świat szła opinia, że to nowoczesna, fajna i stabilna firma, ale to pic na wodę. PWN dawno przestał tez być atrakcyjnym graczem na rynku wydawniczym. Miałem szanse z nimi współpracowac. Jak macie możliwość to zapytajcie kilka osób z tej branży i złudzenie, że to dobry pracodawca pryśnie. Powodzenia goworkowcy!
1
Maggie 2014-11-06 16:15:16
Odbyłam w Grupie PWN miesięczne, bezpłatne praktyki i wspomniam je wręcz wspaniale. W porównaniu z innymi firmami, praktyka nie polegam tam na parzeniu kawy czy kopiowaniu dokumentów - jest zupełnie odwrotnie. W ciągu miesiąca zdobyłam cenne doświadczenie praktyczne oraz teoretyczne, które z pewnością przyda się w mojej przyszłej pracy. Ponadto osoby, z którymi pracowałam są bardzo kompetentne, posiadają ogromną wiedzę i można się wiele nauczyć podczas współpracy. Przełożeni są elastyczni i wyrozumiali. Zlecają codzienne zadania, a następnie weryfikują wykonaną pracę i wskazują, co należy poprawić, dzięki czemu nabywa się kolejne umiejętności. Oferta praktyk Grupy PWN jest bardzo szeroka i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Działy współpracują ze sobą, co pozwala też nabyć kompetencje z zakresu pracy zespołowej, czy zasad funkcjonowania w firmie. Z pełnym przekonaniem polecam i zachęcam każdego studenta do wzięcia udziału w Programie Praktyk i Staży, a sama mam nadzieję, że moja przygoda z Grupą PWN się jeszcze nie skończyła.
1
Niunio 2014-11-07 22:22:08
A może mamy kogoś z HR po drugiej stronie? :))
filutek 2014-11-10 23:46:52
Dokładnie na to właśnie wygląda, że się dynamiczny dział wziął do pracy w charakterystycznym dla siebie stylu, albo że to tekst przez nich zamówiony w tonacji "Łubu-dubu, łubu-dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu..." i "To nieprawda, że dach przeciekał, zwłaszcza, że prawie nie padało...".
Piękne!
Już ktoś tak kiedyś gadał, jeden rzecznik prasowy w zeszłym ustroju.
Starsi jeszcze pamiętają jak to się dla tego ustroju skończyło.
bus 2014-11-13 08:00:44
Firma to ludzie, więc piszecie o sobie...
Ile można wspominać stare dzieje. Firma się zmienia, bo oczekiwania klientów się zmieniają. Dla mnie jest tu spoko. Kawa, herbata dostępna, fajny biurowiec, jabłka do przegryzania. Świetni młodzi ludzie, którzy przyszli z innych firm, więc wiedzą, że u nas jest fajnie.
1
Pio 2014-11-15 11:16:51
Firma powinna sie zmieniać, bo rynek i oczekiwania konsumentów sie zmieniają. To bezdyskusyjne! Ale w PWN to pusty slogan. I przepraszam..., ale argument, że firma jest fajna, bo daje herbatę i jabłko może pochodzić tylko z ust praktykanta, który widzi wyłacznie to, co firma chce mu pokazać lub z ust mało inteligentnej sekretarki. Firma jest fajna, gdy jest w niej dobra atmosfera, uczciwe warunki zatrudnienia, dobra pensja, możliwość rozwoju, ciekawe wyzwania, brak układów, a nie wtedy, gdy ktoś z PR i HR głosi jakieś tam hasła, albo gdy pracownik dostaje napój:). Zacznijcie rozdawać długopisy albo firmowe kupki.Motywacja pracownikow na pewno mocno wzrośnie:)
Pracowity 2014-11-15 17:32:10
Firmowe kupki brzmią intrygująco, ale tak serio ciekawi mnie na jakie świadczenie poza pensja mogą liczyć etatowcy w pwn i czy stali współpracownicy (na własnej działaności) maja taki sam dostęp do tych bonusów? wie ktoś? Mam na myśli opiekę medyczną, trzynastki, bony na święta, karnety na siłownie czy basen itd
Buba 2014-11-15 17:55:24
Hahaha!!! :-)
To ktoś od nich z PR/HR sam taki tekst wymyślił że jest fajnie bo jest herbata i fajny biurowiec???
To może niech tam porządki w tych działach zrobią, bo rzeczywiście mogą długo już nie pociągnąć, jeśli i inne działy równie kreatywne są :-)
Bo coś takiego to mógłby jakiś "myśliciel" czworonożny napisać, że jest fajnie, bo ma wodę i paszę, a i fajne młode osobniki wokół, więc fajnie jest ogólnie, a jakby stał w nowym zabudowaniu, to miałby i nawet taki jakby fajny biurowiec wokół, ale...nie miał prawa tak napisać dział HR/PR czołowego rzekomo wydawnictwa!
To ja już nie mam żadnych pytań na temat tej firmy, bo to mi wystarczy i to jest DRAMAT.
Mają rację wszyscy ci co mówią że to równia pochyła jest.
Obibok 2014-11-15 18:07:55
Jak będziesz lubiany przez dział HR, to naprawdę możesz liczyć na kubek. I wtedy nie ma znaczenia, czy jesteś etatowy, czy współpracujesz. Z całą resztą też tak zresztą jest - wszystko zależy od tego w której grupie się tam jest. Nomenklatura ma różne bonusy, a reszta raczej nic prócz pensji. Znaczy herbatę i kawę ma. I fajne, jak sami twierdzą, towarzystwo :-)
1
mario 2014-11-16 17:50:23
Niestety mimo usilnych starań o budowanie dobrego wizerunku, informacje jakie idą w rynek od byłych i najwyraźniej też od obecnych pracowników powodują, że działania HR są chybione, a kasa na firmowy PR zwyczajnie zmarnowana. Chyba że to gra na darmową siłę roboczą w postaci praktykantów i stażystów, którzy nabiorą się na te brednie o fajnej, nowoczesnej firmie.
Najlepiej mają tu Ci, którzy merdają ogonem kiedy trzeba i za dużo nie myślą, no i wszystko pod melodię łubu dubu jak ktoś tu już ładnie napisał. Ludzie, którzy myślą, że w wydawnictwie docenia się kompetencje, doświadczenie, pracowitość, sumienność mocno się rozczarują.
2
maca 2014-11-21 18:59:25
a ja chcialem odpowiedziec na ogloszenie, bo szukaja ludzi do ecommerce, ale po tym co tu czytam chyba zrezygnuje. Niby inna spolka ale ten sam wlasciciel to pewnie klimaty podobne. Szkoda troche.
1
RH 2014-11-22 19:27:45
tak czytam te opinie i zgadzam się z kilkoma. Zarządzanie jest do bani, firma nie inwestuje w pracowników, układy itp. Natomiast praca przedstawiciela handlowego całkiem spoko. Jest podstawa (może nie kokosy, ale 2 z przodu), premie do zrealizowania, auto do użytku prywatnego. Praca zadaniowa, wiec nie trzeba pracowac po 12 godz, poza tym szkoły tyle nie są czynne :) Jak się chce pracować, a nie tylko narzekać do można całkiem przyzwoicie zarobić. Mam znajomych w farmacji, którzy wcale dużo lepiej nie zarabiaja,a pracy mają zdecydowanie więcej.
1
Pssst 2014-11-23 21:20:08
Niestety zarząd zajmuje się głównie własnymi sprawami i tym jak samemu się jak najdłużej utrzymać, a rządzi praktycznie management średniego szczebla, którym stał się dość przypadkowo ( kumoterstwo, nepotyzm, awanse za jakieś czasem dziwne zasługi ;-) ), więc trudno wymagać, aby był i kompetentny i przewidujący, i także on sam o własnych głowach raczej myśli i tym jak samemu się jak najdłużej tam utrzymać, trudno więc wymagać żeby to się jakoś składnie i sensownie toczyło. Raczej taka praca wspólna: jak tu szybko nie upaść i co miesiąc pensję mieć na koncie. I wokół tego się to tylko kręci. Ale jak długo?
1
Fuj 2014-11-29 15:58:25
Ludzie po okresie próbnym sami rezygnują z przedłużania umowy. Coraz więcej osób składa wypowiedzenia. Paradoks polega na tym, że zwolnienie jest czymś, na co sie czeka. Serio, oni tam nie mają już żadnych złudzeń, że będzie lepiej, zwolnienie daje kopa, żeby szukać lepszej pracy. Wszyscy chcą zwiewać gdzie pieprz rośnie. A management głownie szuka jeleni do harowania na swoje pensje i premie. No i poziom frustracji rośnie, bo jakoś sukcesow brak, zespoły niestabilne, a stołki trzeba utrzymać.
2
cisowianka 2015-02-13 21:00:59
Poziom nepotyzmu i kumoterstwa jest tak niewyobrażalny, że już tylko walk klanów brakuje i skandali obyczajowych, ale pewnie i do tego dojdzie.
Nie polecam!
Ninka 2015-02-18 08:14:03
Nie polecam tego pracodawcy. Niestabilna firma i paskudne układy.
Kochanica Francuza 2015-03-31 00:17:55
O "swoich" dbają, resztę zwalniają. Co tu jeszcze pisać...grzybnia. Nie polecam!
itak 2015-04-07 19:16:54
Nie wiem czemu wszystkie narzekają jak wcale źle nie jest.Pensja dobra ,pracy niedużo ,a jak coś trzeba zrobic to się personelowi zleci czy na zewnontrz da.Super praca ,lepszej się nie znajdzie!Ja polecam
ktoscos 2015-05-04 11:03:26
No to nam się kończy PWN. Zarządzanie albo inaczej kompletny brak jakiegokolwiek zarządzania doprowadza ta firmę do upadku. Tak jak ktoś juz tu napisał zwalniają, mimo,ze zarząd na spotkaniu zpracownikamimowil,ze nie planuja zwolnień. Pracownicy starają się, ale brak konkretnych decyzji doprowadza do ruiny wielki PWN... Szkoda ...
hanka 2015-05-04 21:57:31
A skąd zarząd ma wiedzieć że zwalniają, jak sam się tego dowiaduje dopiero wtedy, jak ma już te dokumenty podpisać? Gorzej, że wielu ważniejszych rzeczy też nie wie...
gribo 2015-07-09 16:57:51
Z tego co przeglądałem internet w celu znalezienia pracy to na tą chwilę Wydawnictwo Naukowe PWN SA oferuje miejsca pracy w Warszawie na stanowiskach Asystenta wydawcy oraz Programisty PHP. Oferty te można znaleźć na portalu pracuj.pl. Warto się pospieszyć, bo oferty te opublikowane były dosyć dawno.
Hipcia 2015-07-09 20:18:14
To czemu przez tyle czasu nikogo nie przyjęli? Nikt się nie zgłosił? To po co się w takim wypadku spieszyć, bo nie rozumiem...
ola 2015-07-13 15:59:14
Bo ogłoszenia na pracuju kupuje się na np. 2 tyg/miesiąc. To że wiszą nie znaczy, że nikt się nie zgłosił.
Hipcia 2015-07-13 21:30:02
I na stronie korporacyjnej PWN też te ogłoszenia dalej wisiały, mimo że przyjęli już tych pracowników? Ktoś coś z tego rozumie???
elak 2015-08-23 20:44:05
Powinni usuwać ogłoszenia jak kogoś przyjmą @Hipcia, tak powinno być, ale często nie jest z braku czasu, albo czasem poszukują kogoś jeszcze jak trafi się ciekawe CV. A bądź co bądź wydawnictwo PWN jest rozpoznawalne, i sama znam kilka osób które chciałyby tam pracować. Więc krótko mówiąc PWN raczej może przebierać w pracownikach.
Pewniak 2015-11-04 11:20:18
Nic dziwnego że firma się kończy jeśli handlowcy zamiast z klientami godzinami teleflirtują ze sobą (AB -wodzirej)
1
edok 2015-11-04 15:15:27
@Pewniak to chyba niemożliwe jest, bo wtedy centrala łączyła by tylko telefony wychodzące, dziwna sytuacja. Kiedys była u nich oferta pracy na Specjaliste ds. kadr i płac i tu to dopiero można było dobrze zarobić, bo podobno do tego 13 nastki dochodziły, ktoś potwierdzi jak to teraz wygląda u nich w firmie?
1
Migotka 2015-11-06 13:31:50
Niestety jest dokładnie tak, jak napisali Cisowianka, Ninka i Ktoścoś. Praktycznie nie został w całym WN PWN nikt ze składu załogi sprzed 3 lat. Ludzie się zwolnili sami (ci młodsi, którzy coś sobą reprezentowali) lub zostali zwolnieni (ci z doświadczeniem, dobrzy merytorycznie, pracowici, ale nie przyklaskujący "władzy"). Przyjmuje się kolejnych "managerów", którzy nic nie wiedzą ani o wydawaniu książek naukowych, ani o prawie autorskim. Żałosne.
Rudy 2015-11-18 00:09:25
Kolejna firma, która jedzie tylko na słabnącej z każdym rokiem marce. Nie zasługują na dobre noty. Coraz więcej bylejakości, kiepskie zarządzanie, w każdym obszarze coraz mniej specjalistów, do tego spora rotacja personelu, ciągłe zmiany struktury, brak decyzyjności, słabe możliwości rozwoju, nastawienie na krótką perspektywę. PWN - duże rozczarowanie. No i rynek coraz trudniejszy, wiec kokosów nie uświadczysz ani na starcie ani nawet po kilku latach.
1
kantyna 2015-11-26 14:04:58
ta firma @rudy nie musi być super popularna ale za to ma świetną wypracowną przez lata renomę. a jak ju np. zatrudnia to konkretnie, wystarczy spojrzeć chociażby na oferowane teraz stanowisko zatrudnienia jako menadżer pionu sprzedaży w Warszawie - selekcja jest ostr bo doświadczenia kilka lat wymagają i to z udokumentowanymi sukcesami
Witek 2015-11-28 22:35:30
Ostatnio Wydawnictwo PWN wypuściło ogłoszenie o Menadżera Pionu Sprzedaży, dla mnie firma pewniak, wiadomo, że można trafić gorzej np. na złego kierownika, ale wysyłam bo moja branża
poa 2015-12-01 02:02:55
jasne, że opłaca się @Witek, jak amsz te min. 2 lata doświadczenia i umiesz zarządzać zespołem to na pewno sie opłaca moim zdaniem, bo i premie sa wysokie podobno.
mop 2015-12-03 12:05:49
no wiadomo ze na takim stanowisku wiecej sie zarobi, ale to fakt trzeba umiec zarzadzac zespolem, motywowac go do pracy, w koncu praca calego zespolu daje i nam wyniki. ciezki kawalek chleba ale jaki ciekawy
migotka 2015-12-11 12:40:03
O premiach zapomnij. No chyba, że kadra zarządzająca przyznaje sobie premie, nic nie dając pracownikom... Pracownicy marketingu i sprzedaży od lat nie uświadczyli żadnej premii, choć wyniki przekraczały zakładany plan...
gribo 2015-12-13 15:08:44
Nie trafiłem ani z pierwszą pracą, ani tym bardziej z drugą… Mam nadzieję , że do trzech razy sztuka. O grupie pwn już od dawna słyszę dobre opinie. pzdr
reni 2015-12-23 09:20:01
Tam nie trzeba zarządzać żadnym zespołem, ani nikogo motywować do pracy, bo po prostu...nie ma żadnego zespołu. Manager sprzedaży jest jednoosobowym zespołem sprzedaży. Sam sobą zarządza. O ile oczywiście umie.
K 2015-12-30 20:50:19
No to jeśli w pewnym sensie sam jesteś sobie panem na danym stanowisku...to nie jest chyba tak źle? Oczywiście pojęcie mieć trzeba, ale raczej kogoś bez doświadczenia by nie zatrudniali.
Kleo 2016-01-19 21:21:31
Gribo a gdzie niby te dobre opinie? Ja słyszę same słabe, zarówno od ich pracowników, jak i od branży... Firma jest źle zarządzana, kiepsko płaci, żadnych dodatków. Głównie jedzie na tym, że ma znaną markę, dobrych nowych ksiazek coraz mniej. Firma przystanek. Nie polecam
mis 2016-01-19 21:25:58
-kleo, jeżeli wszystko się sypie to prędzej czy później będzie to miało odbicie w finansach firmy i ich dalszych poczynaniach. Z tego co widzę to ostatnio rekrutacji nie wstrzymują.
gribo 2016-01-25 18:46:14
no o czywiście, że nie bo pilnie potrzebują kolejnych osób do pracy jako specjaliści do spraw telemarketingu. Praca rzecz jasna w Warszawie od zaraz .
trend 2016-02-16 19:29:53
Telemarketer w tej firmie może liczyć na podstawę w wysokości 10 złotych na godzinę, a dodatkowo dochodzi do tego premia @gribo, warto więc się zainteresować tą ofertą.
matematyk 2016-02-20 01:34:074 tygodnie w miesiącu, 40 godzin w tygodniu, popraw mnie jeśli się mylę czy to 1600 zł? słyszałeś aby w telemarketingu ktoś wyrobił premię?

ludzie opamiętajcie sięGogol 2016-02-20 11:01:44
Ja słyszałem, by ktoś w telemarketingu wyrobił premię @matematyk :) Jest to możliwe. No i jak mówimy już o tym stanowisku na specjalistę ds. telemarketingu to powiem, że jest umowa zlecenie, praca od poniedziałku do piątku i dużo szkoleń.
Hey 2016-03-01 12:26:59
Hej hej no jest teraz ciekawa oferta na stanowisko account manager w Warszawie wymagana jest znajomość języka angielskiego i wyższe wykształcenie tutaj
jazik 2016-03-03 18:04:13
Hey, teraz tego angielskiego wszedzie wymagaja, nawet na stanowisku wydawcy - dział historii. Podobnie wymagane jest tu wykształcenie wyższe kierunkowe i przynajmniej 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.
Witek 2016-03-22 11:06:58
No wymagają angielskiego, ale przecież my chyba wszyscy angielski znamy, tak czy nie? W sensie, dla mnie to nie jest jakaś wielka przeszkoda, no kolejny punkt do spełnienia
iza 2016-05-07 14:23:05
Wszyscy piszą o zwykłej pracy a jak to wygląda na stażu? Widziałam na stronie, że oferują praktyki a później ewentualnie staż..niby bezpłatnie ale w takiej firmie na pewno można się czegoś nauczyć przynajmniej mam taką nadzieje
claudia 2016-07-21 12:22:34
A jak wglądają praktyki w dziale sprzedaży? 2 dni w tygodniu? Cz w ogóle jakieś szkolenie jest? Jaki cel trzeba wyrobić? Czy po prostu rzucają Cię na głęboką wodę i masz dzwonić i maile wysyłać a wszyscy mają Cię i tak w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] a jak nie dasz rady to do widzenia?
Ogólnie mam doświadczenie w telefonicznym kontakcie z kl i wiem, że różne firmy mają różne podejście i zastanawiam się jak jest w tym przypadku.
claudia 2016-07-21 12:23:08
A jak wglądają praktyki w dziale sprzedaży? 2 dni w tygodniu? Cz w ogóle jakieś szkolenie jest? Jaki cel trzeba wyrobić? Czy po prostu rzucają Cię na głęboką wodę i masz dzwonić i maile wysyłać a wszyscy mają Cię i tak w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] a jak nie dasz rady to do widzenia?
Ogólnie mam doświadczenie w telefonicznym kontakcie z kl i wiem, że różne firmy mają różne podejście i zastanawiam się jak jest w tym przypadku.
Marcelli 2016-07-21 12:44:41
Widzę, że poszukiwani są managerowie projektów szkoleniowych i powiem wam, że wygląda mi to zacnie, jak wygląda miesięczna pensja na takim stanowisku?
Zostaw swoją opinię o Wydawnictwo PWN - Warszawa
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Wydawnictwo PWN