Platan Group Sp. z o.o.

Opinie o Platan Group Sp. z o.o.

Kudłata * Nowy wpis

Witam serdecznie , byłam na rozmowie w PLATAN GROUP . Mam bardzo miłe odczucia ,pomimo tego że byłam bardzo zestresowana( NIE POTRZEBNIE!!!) Pnie które prowadziły rekrutację w mojej ocenie były bardzo miłe i kompetentne. ROZMOWA W PLATAN GROUP TO NIE JEST PRANIE MÓZGU !!!

@Kudłata *

Bardzo dziękujemy za miłe słowa :-)

Niedawno zakończył się proces rekrutacyjny na stanowisko Kierownik Budowy w firmie Platan Group Sp. z o.o.. Czy wie ktoś, jakie mają oczekiwania wobec kandydata?

Żadnych, biorą ludzi z ulicy, przegląd CV jest kompletnie losowy. Możesz mieć najlepsze cv ale jak nie spodoba się twarz lub ubiór rekruterce to nawet nie zadzwoni.

Edyta

Czyli Ty się ostateczne jej spodobałeś? A z czego wynika tego typu podejście, bo troszkę nie rozumiem chyba, zwłaszcza że chyba stanowisko kierownicze jest odpowiedzialne jakby nie patrzeć? Chyba, że tu w firmie praca na nim działa na innej zasadzie, jeśli tak to na jakiej?

@Edyta

Wiem, że pytanie nie skierowane do mnie ale mogę odpowiedzieć :) Wynika to z tego, że rekruterka urządza sobie co 30 minut, godzinne przerwy w kuchni.

Dominika
@Anna

tak rozumiem, ze skoro masz taką wiedzę co robi na codzien rekruterka w firmie to tutaj pracujesz ... i jakos sie dostalas do firmy, wiec moze nie jest tak ciezko sie dostac? jakies rady jak przypasc do gustu rekruterce?

@Anna

Aha no dobra... A tak z ciekawości to ile obecnie osób tu w firmie pracuje na takim stanowisku i jak za to płacą? jakie jeszcze obowiązki mogą tu mieć?

@były pracownik - musimy sprostować tę kwestię. W grupie Platan na tę chwilę nie ma osoby na stanowisku "rekrutera". Szefowie działów kontaktują się bezpośrednio z kandydatami. Pragniemy też zapewnić, że jedynym kryterium wyboru pracowników jest doświadczenie, kompetencje oraz inne umiejętności/certyfikaty, jeżeli są potrzebne na danym stanowisku. Dodatkowo postępujemy zgodnie z aktualnym prawem i nie prosimy w ogłoszeniach rekrutacyjnych o CV ze zdjęciem. 90% przychodzących aplikacji nie zawiera tego elementu. Jeżeli zdarzają się CV ze zdjęciem, to nie jest ono żadnym kryterium rekrutacyjnym.

@Anna

@anna Tak jak pisaliśmy wyżej, nie ma u nas w grupie osoby na stanowisku "rekrutera", więc trudno nam się ustosunkować do tej uwagi. Możemy jednak zapewnić, że proces przeglądania CV, które przychodzącą oraz kontakt z potencjalnymi kandydatami, czy rozmowy rekrutacyjne przebiegają sprawie i profesjonalnie na każdym etapie.

Nowy wpis

@były pracownik Musimy sprostować tę kwestię. W grupie Platan na tę chwilę nie ma osoby na stanowisku "rekrutera". Szefowie działów kontaktują się bezpośrednio z kandydatami. Pragniemy też zapewnić, że jedynym kryterium wyboru pracowników jest doświadczenie, kompetencje oraz inne umiejętności/certyfikaty/dyplomy, jeżeli są potrzebne na danym stanowisku. Dodatkowo postępujemy zgodnie z aktualnym prawem i nie prosimy w ogłoszeniach rekrutacyjnych o CV ze zdjęciem. 90% przychodzących aplikacji nie zawiera tego elementu. Jeżeli zdarzają się CV ze zdjęciem, to nie jest ono żadnym kryterium rekrutacyjnym.

restauracja

pani (usunięte przez administratora)z kadra bardzo nie mila osoba. Jakis czas temu, pare miesiecy musialam isc odebrac swoje pismo. pani rozmawiala ze mna bardzo agresywnie i z duza laska odpowiadala na moje zdania. nie zdazylam nawet wyjsc jeszcze z pokoju jak uslyszalam pare nieprzyjemnych slow o byciu ukraincem. nie polecam pracy z rasistami!!!

@restauracja

Jest nam bardzo przykro, że spotkała Cię taka sytuacja w naszej firmie. Jest to dla nas niedopuszczalne zachowanie i oczywiście sprawę wyjaśnimy. Jako grupa Platan kierujemy się zasadą równości i tolerancji. Dla nas liczą się kompetencje oraz doświadczenie, a nie pochodzenie czy kolor skóry. Wierzymy, że była to sytuacja incydentalna i w przyszłości się nie powtórzy. Oczywiście gdyby jednak pojawiły się zachowania, które nie są zgodne z ogólnie przyjętymi normami, to zachęcamy do kontaktu z zarządem i sprawa zostanie natychmiast wyjaśniona, a konsekwencje wyciągnięte (e-mail: zarzad@platangroup.com.pl).

Czy możesz opisać cały proces rekrutacyjny i ocenić poziom rozmowy kwalifikacyjnej w Platan Group Sp. z o.o.? Dodali nowe ogłoszenia 31 maja na GoWork.pl.

Którym ogłoszeniem jesteś zainteresowany? Chętnie opowiemy więcej o procesie rekrutacyjnym :-)

Obecny

Zależy na jakie stanowisko, ale rekrutacja jest jedno lub dwuetapowa. Ja miałem jedną rozmowę i pracuję.

@Obecny

Mamy nadzieję, że jesteś zadowolony z pracy w grupie Platan. Będzie nam miło, jak podzielisz się swoimi odczuciami :-)

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Platan Group Sp. z o.o. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku KIEROWCA CIĄGNIKA SIODŁOWEGO. Jaki był jej rezultat?
Pracownica

Firma całkiem spoko. Jak wszędzie - są fajni szefowie i mniej fajni :-) Atmosfera w pracy bardzo fajna. Brak mobbingu czy innych tego typu akcji. Spokój. Każdy robi swoje i jest z tego rozliczany.

@Pracownica

Bardzo się cieszymy, że dobrze się czujesz w grupie Platan. Mamy nadzieję, że masz najfajniejszego szefa na świecie :-) Jeżeli jednak pojawiają się jakieś problemy na linii szef-pracownik, to zachęcamy do otwartej komunikacji i wyjaśnienie spraw na bieżąco. Dyrekcja oraz Zarząd również służą wsparciem.

Czy firma Platan Group Sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

90% firmy to kobiety także tak. Wypłaty są równe z tym, że w porównaniu do rynku są strasznie niskie.

Edyta

A to ile teraz tu płacą, może doprecyzujesz dla jasności? Te 10 % Panów to na jakich stanowiskach robi i czy mają tę samą stawkę?

Zrób to sam!

Uważam, że w pracy wiele zależy od nas samych. Awans, podwyżka, usprawnienie komunikacji, lepsze zarządzanie (również na poziomie człona zespołu) nie przyjdą same, żadne czary tu nie zadziałają. Wszystko działa jeśli TY działasz. W dużej mierze to jak każdy z nas dba o tę komunikację tak ona wychodzi, jeśli nie masz jakiejś informacji, pofatyguj się. Jeśli widzisz, że coś można zrobić w inny sposób, ulepszyć, zaproponuj to. Czekając, aż ktoś się domyśli, albo "przecież powinien to wiedzieć" nic się nie wydarzy. Zarząd i nic nie robienie, ktoś kto ma chociaż odrobinę wiedzy jakie decyzje podejmuje zarząd i z jaką wiąże się to odpowiedzialnością, nie wypowiada się o tym tak lekko, praca zarządu nie trwa 8h dziennie, odpowiedzialność jest też po 16.00, nie ma opcji na "ej. ale ja już jestem po pracy!". A co Ty zrobiłeś/łaś żeby Twoja sytuacja polepszyła się w tej firmie lub innej? Awans i podwyżka to wynik dodatkowych starań, pro-aktywności, zaangażowania. Jeżeli ktoś myśli, że podwyżkę/awans otrzymuje się przez codzienne odbębnienie 8 h i jeszcze ponarzekanie jak to nic nie spada z nieba, a mogłoby - jest w duuużym błędzie, tak to nie działa i nigdy nie będzie działać. Dopóki liczysz na to, że twój szef sam się domyśli oraz "przecież za to mi nie płacą" - nic się nie zmieni. Mniej roszczeń więcej działania. Jestem pracownikiem Platana, zdaje sobie sprawę, że nie jest organizacją idealną. Wiem też, że jeśli samodzielnie nie zadbasz o siebie to nikt inny tego za Ciebie nie zrobi JAK W KAŻDEJ PRACY. Można tu awansować, negocjować podwyżki, ale trzeba zrobić trochę więcej niż to "za co płacą". Zachęcam do przejęcia kontroli nad rozwojem w pracy :)

Beata

Czy Platan docenia swoich pracowników? Rozglądam się za pracą i zależy mi na dobrej atmosferze. Są tam jakieś systemy motywacyjne?

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Platan Group Sp. z o.o.?

Niestety pracuje w tej firmie za marne grosze. Ledwo wiąże koniec z końcem i jak patrzę jak wozi się zarząd co siedzi i nic nie robi to odechciewa mi się nawet przyjść do pracy.

@Pracownik nie przychodź

Ulka

Nawet najlepsza firma ma swoich hejterów lub osoby, które bardzo chciałyby tu pracować ,ale nie udało się bo firma dobra lecz wymagająca.

Fgg
@Ulka

Pfff

Zaneta
@Ulka

Wymagająca czego ? umiejętności utrzymania się za marne grosze od 1 do 1. Sztuki przetrwania. Zdecydowanie nie dla każdego.

widzę po raz kolejny ofertę na stanowisko księgowego... z czego wynika taka rotacja? warto tam aplikować?

Beata

Przyczyn rotacji może ogółem być wiele. Myślę, że najlepiej jest samemu się przekonać, jak wygląda praca w Platan Group. Jakie warunki zatrudnienia by Ci odpowiadały? Mam na myśli np. system pracy i umowę.

Zbyszek

Na olx. pojawiło się ogłoszenie na stanowisko pracownika technicznego. Czy warto?

@Zbyszek

Pracowałem w tej firmie, dobrze wspominam.

Zbyszek
@Tomek

Dzięki za informację. Będę zatem aplikować. Mam nadzieje ze chociaż na rozmowę mnie zaproszą....

@Zbyszek

Ja również mam nadzieję - że odbyłeś rozmowę kwalifikacyjną w Platan Group i że dobrze Ci poszło. Jestem również ciekawa, czy w tym wypadku zechciałbyś podzielić się na forum GoWork.pl opinią o warunkach pracy w tej firmie. Dzięki temu inne osoby, które zastanawiają się nad aplikowaniem zdobędą przydatne informacje.

Anna Z.

Miła atmosfera. Wysoki poziom pracy i osób zarządzających.

wiencejlusumaciek

Pracujący w terenie jeszcze mają jako tako, ogólnie im dalej od biura-tym lepiej. Dramat organizacyjny, nikt za nic nie odpowiada. Obracanie milionami za pomocą rąk ludzi którym nie chcą wynagrodzenia nawet o złotówkę podnieść. Brak jakiegokolwiek zaangażowania "góry"w sprawne zarządzanie zespołem, nie liczysz się TY i twoje UMIEJĘTNOŚCI tylko twoje SŁUPKI. Do końca miesiąca dyrektory wystawią fakturę, a o tobie zapomną... taki to szyld, że PlatanGroup ludzie... hehe he he.

redtt

Ja byłem poprzednim technikiem - zdecydowanie odradzam pracę w tej firmie , totalny burdel

@redtt

Jak brakło Bizona to się zrobił bałagan !!!

karinka

jak ktoś jest delikatny emocjonalnie i kruchy to proponuje stanowisko laleczki z porcelany. Do pracy powinno podchodzić się powaznie, a ta firma raczje tak traktuje pracowników, więc moz ewarto się zastanowić nad miejscem pracy jednak i zakresem obowiązkó, bo z tego co wiem firma szuka nieco innych pracowników.

@karinka

Brawo karinka, wreszcie ktoś coś z sensem pisze :) Ale w Platanie nie ma miejsca dla laleczek :)

Najemnik

Firma słabo dba zarówno o "swoich" ludzi jak i o najemców (dość długi czas oczekiwania na przyjście fachowca ,a nie "sztuki personalnej".Zaobserwowałem bardzo dużą rotacje wśród techników zwłaszcza tych znających się na rzeczy.Kierownik działu technicznego jest IGNORANTEM TECHNICZNYM nie mającym pojęcia o technice i kontakcie(informacji zwrotnej)z najemcą, wydającym polecenia nie zgodne z zasadami BHP.Ja wiem o kilku urazach doznanych z tego tytułu.

@Najemnik

Najemnik !!! Jeżeli wydajesz opinię radziłbym podeprzeć się konkretnym faktem. Anonimowych CHLASTACZY OZOREM na necie jest dużo, ty jesteś jednym z nich.

Dawid

Myślę, że jeśli takie praktyki mają miejsce w firmie to bezwzględnie powinniście zgłosić szefowi, może wpłynie na zmianę pracy osób odpowiedzialnych!!

Dawid

Posiadasz wieści na temat nowych stanowisk pracy firmie Platan Group w Warszawie? A może jesteś pracownikiem tej firmy i możesz dla nas opisać kwestie aktualnej atmosfery pracy u tego pracodawcy, wspomnij także jak mają się sprawy dodatków pracowniczych i poszerzania kadry pracowników? Zachęcam Cię do podzielenia się najnowszymi informacjami na ten temat, będą one przydatne dla innych.

Ksiegowy
@Dawid

Płacą nieźle, ale pieniądze to nie wszystko. Fachowiec znający się na rzeczy nie pozwoli sobie na naprawy, konserwacje "od czapy" byle najtaniej, zgodnie z zaleceniami zarządu. Budynki w nienależytym stanie technicznym, sprawy "zamiatane pod dywan". Gdy cię przyjmują jesteś super, gdy mówisz o nieprawidłowościach- wylatujesz. Przepisy, także te związane z bezpieczeństwem firma ma w (usunięte przez administratora) (a właściwie firmy, bo każdy budynek to inna firma choć pracownicy ci sami). To jest g.... zawinięte w błyszczący papierek.

Zainteresowana

Czy firma normalnie funkcjonuje?

@Zainteresowana

Tak.

Zostaw merytoryczną opinię o Platan Group Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Platan Group Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Platan Group Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Platan Group Sp. z o.o.?

Platan Group Sp. z o.o.