2 Udziel wywiadu o firmie
opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Wywiady Dr. Oetker Polska Spółka z o.o.

Miniaturka
Łukasz Idziński
Dr. Oetker Polska Spółka z o.o.

Kiedy i w jakich okolicznościach powstała firma Dr. Oetker Polska?

W dużym skrócie, Dr. Oetker Polska to firma z ponad osiemdziesięcioletnią tradycją na polskim rynku. Specjalizujemy się w produkcji ciast, proszków do pieczenia, dodatków, deserów, dekoracji do ciast, środków żelujących i pizzy mrożonej. Pierwsza fabryka w Polsce została założona w 1922 roku w Gdańsku.

Nawiązując do ostatniego zdania, czy wciąż pracują Państwo w tej samej siedzibie?

Wciąż jesteśmy w tym samym miejscu, w tej samej siedzibie. Po II wojnie światowej zakład w Polsce  został przejęty przez Gdańskie Zakłady Środków Odżywczych, ale w wyniku transformacji gospodarczych, od 1994 roku działamy,  jako Dr. Oetker Polska.

Z czego są Państwo najbardziej dumni?

Na pewno jesteśmy dumni z jakości naszych produktów. Drugi powód do dumy to fakt, że mamy rozpoznawalną markę darzoną dużym zaufaniem przez Konsumentów.

A inne kwestie?

Mogę powiedzieć, że  Dr. Oetker, aby móc zagwarantować i systematycznie podnosić jakość oraz bezpieczeństwo produktów, swoją działalność opiera na restrykcyjnej polityce jakości. W tym celu firma opracowała obszerny system jakości zawierający szczegółowe, obowiązujące na całym świecie wymagania.Istotną częścią systemu jakości w firmie Dr. Oetker jest regularnie recertyfikowany system zarządzania jakością zgodny z międzynarodowymi standardami ISO 9001 oraz ISO 22000.

Czy w firmie Dr. Oetker Polska pracują studenci lub młodzi ludzie wchodzący na rynek pracy?

Niezależnie, czy chodzi o młodych ludzi dopiero wchodzących na rynek pracy, czy o profesjonalistów, którzy chcieliby pracować w naszej firmie, oferujemy wiele możliwości tak, aby mogli oni budować swoją karierę z firmą Dr. Oetker.W zależności od profilu poszukiwanego kandydata nasze oczekiwania różnią się oczywiście w zakresie wiedzy merytorycznej, umiejętności, czy kompetencji -  niezmienne pozostaje zawsze to, że szukamy Pracowników podzielających nasze wartości.

W jaki sposób młodzi ludzie trafiają do Państwa firmy?

Możliwości są różne. Studenci i absolwenci odbywają w naszej firmie praktyki i staże. Oczywiście każdy zainteresowany pracą w naszym przedsiębiorstwie może także wziąć udział w konkretnym procesie rekrutacyjnym.Wszystkie informacje o wolnych wakatach zarówno w Dr. Oetker  w Polsce  jak i na całym świecie znaleźć można na naszej stronie internetowej w zakładce Kariera/Międzynarodowa tablica ogłoszeń. Zachęcamy do jej odwiedzania.

Praca zdalna jest możliwa?

Nie oferujemy takiego trybu pracy w naszym przedsiębiorstwie.

Organizują Państwo imprezy integracyjne?

Jesteśmy firmą rodzinną  i integracja naszych pracowników jest dla nas ważna,  jednak niekoniecznie musi się ona wiązać z organizacją imprez integracyjnych.