logo Berndson Sp. z o.o.

Berndson Sp. z o.o.

Kraków

Opinie o Berndson Sp. z o.o.

mala 2014-09-26 13:31:41
w tej firmie nie trzeba było mieć nawet magistra by być trenerem. znam takiego jednego który chwalił się że studiował 2 kierunki , ale że ich nie skończył to już tym się nie chwalił i był tam trenerem i do tego samozwańczym specjalistą. Jaki pan taki kram... Nie ma się co dziwić.... amatorszczyzna. Dlatego taka rotacja w "trenerach". Firma, firma i po firmie....
oszukany1000 2014-10-24 10:26:11
skąd takie narzekania ... a może stąd , że teraz mimo ze mam w ręku nakaz sądu to żaden komornik nie może ich ruszyć bo mają upadłość i aby odzyskać pieniądze muszę się wpisać na listę dłużników, czyli znowu oni sobie robią szkolenia i działają a trenerzy zostali na lodzie. Takich trenerów jak ja jest około 50!!!!!!!!!!!!!! to oszuści , kłamcy a ci dwaj panowie z zarządu pseudo to powinni mieć zakaz wykonywania działalności gospodarczej to skandal
odp kapu 2014-11-06 23:03:03
do twoich obowiązków należeć będzie: okłamywanie trenerów , naciąganie klientów ....a i nie licz na zapłatę . Tam się pracuje za uścisk dłoni prezesa:)
frączek 2015-02-15 00:01:14
Berndson jest firmą zajmującą się licznymi szkoleniami biznesowymi w wielu różnych dziedzinach i zakresach takich jak hr , sprzedaż czy finanse. Pracują tu wysokiej klasy specjaliści, choć zdarzają się oczywiście również ludzie którzy powinni swoją karierę potoczyć w zupełnie innym kierunku. Ale tak jest wszędzie...
Haircut 2015-03-17 17:40:13
Firma oszukuje trenerów. Mnie nie zapłacono przez półtora roku. Spółka zgłosiła upadłość, ale już straciłem cierpliwość. Służę dokumentacją do wglądu jeśli ktoś ciekaw. To było szkolenie dla Interii - poszkodowanych było wiele osób.
Kasia 2015-06-15 15:18:17
Nie rozumiem o co ta nagonka ja współpracuję od ponad pół roku i płacą w terminie
uczestnik 2015-06-15 17:41:52
Byłem na szkoleniu Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych. Dwa dni ciężkiej pracy nad sobą i wspaniałe wspomnienia. To zdecydowanie najlepsze szkolenie na jakim byłem.
Nie 2015-06-18 09:37:04
W ciągu 2 dni, 3 wpisy ratujące pozycję firmy ... Ludzie od PR zaczynają działać ;-)
może 2015-06-21 19:26:32
Skoro PR działa to chyba mi to dobrze wróży :)
ling 2015-06-23 08:51:05
Mnie się podoba to, że kontaktują się z trenerami i odnawiają współpracę. Sprawdźcie sobie listę trenerów. sam sie jeszcze zastanawiam, ale słyszę, że stanęli mocno na nogi i jest co robić
trener 2015-06-23 17:04:02
żałosne ...
Jurek 2015-06-23 21:42:25
Chcę wysłać do tej firmy cv. Do pracy w biurze. Czy ktoś kto pracuje (poza działem pr) lub pracował tam ale w ciągu ostatniego pół roku może mi powiedzieć jakie są tam warunki i czego należy się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej?
trener 2015-06-24 18:22:46
daruj sobie ...
Jurek 2015-06-24 21:56:15
Zamknij się. Płacą Ci tu za hejtowanie?! Ja szukam opinii prawdziwych pracowników którzy tam pracują.
xxx 2015-06-25 10:49:23
Jurek, atmosfera jest w porządku. Wszystko to o czym była mowa na rozmowie kwalifikacyjnej w sprawie obowiązków sprawdza się. Jest co robić, ale bez "wyścigu szczurów".
Wiedzący 2015-06-25 18:06:10
Przecież to ściema ... Tam nikt nie pracuje ... poza kimś kto siedzi w internecie i pisze posty ...
Gary 2015-06-28 20:59:00
A jak na dzień dzisiejszy wyglądają zarobki i terminowość zapłaty?
trener 2015-06-28 21:36:15
Mi nie zapłacono, oszukiwano, sprawa w sądzie, firma w upadłości więc marne szanse na odzyskanie pieniędzy. Stanowczo odradzam współpracę.
yyy 2015-06-29 10:34:50
Wynagrodzenie bez hilife, zależnie od kompetencji. Firma jest w postępowaniu układowym. Od ponad roku wszystkie wynagrodzenia mam terminowo.
trenerka 2015-06-29 11:51:55
Podaj proszę okres kiedy to było?
Gary 2015-06-29 12:12:16
Firma w postępowaniu układowym / upadłościowym - o co kaman?
trenerka 2015-06-29 12:35:59
Współpracuję od niedawna, wszystko zapłacone co do dnia. Warunki finansowe oszczędne ale dobre. Atmosfera cudownie kreatywna.
f 2015-06-30 15:37:03
Firma w postępowaniu układowym działa pod kontrolą Sądu, więc wszystkie bieżące płatności są realizowane na bieżąco.
f 2015-06-30 15:45:05

Firma faktycznie miała problemy finansowe, ale od czasu wymiany kadry nie ma nowych problemów, <b>stare będą uregulowane w ramach układu</b>, a wszystkie
<b>bieżące płatności są regulowane terminowo</b>.
prawnik 2015-06-30 18:12:26
Postępowanie układowe, naprawcze, likwidacyjne, upadłościowe to pojęcia z prawa upadłościowego i naprawczego. Przewiduje ono dwa rodzaje postępowania. Postępowanie "upadłościowe likwidacyjne" oraz postępowanie "upadłościowe z możliwością zawarcia układu". Nazwa ostatniego jest nieprecyzyjna i myląca i powinna brzmieć "postępowanie naprawcze / układowe" co w nowej ustawie jest już przewidziane.

Celem tego prawa jest równe traktowanie wierzycieli i sprawiedliwe ich zaspokojenie.

Chodzi o to by firma będąc w trudnej sytuacji nie zapłaciła wszystkiego tym których lubi pozostawiając pozostałych na lodzie, tylko by zapłaciła wszystkim równo. Tą okoliczność w głównej mierze nadzoruje Sąd. Postępowanie "upadłościowe / likwidacyjne" - polega na sprzedaży majątku i zlikwidowaniu firmy. Dotyczy to w zasadzie firm posiadających znaczący majątek, natomiast w takim postępowaniu przy braku środków, zaległości wobec wierzycieli nie zostałyby spłacone w ogóle.

Postępowanie "naprawcze / układowe" - w jakim jest firma - ma zapewnić dalsze funkcjonowanie firmy i spłatę wierzycieli z przyszłych zysków.

------------------------------------
Zatem w interesie wierzycieli (w przeciwieństwie do konkurencji) jest wspierać takie postępowanie.
------------------------------------

Zobacz więcej na wiki "Postępowanie naprawcze" https://pl.wikipedia.org/wiki/Postępowanie_naprawcze.
gość 2015-06-30 20:26:51
Od kiedy jest nowy zespół - wszystko zaczęło pięknie grać.
xxx 2015-07-13 20:51:26
bez problemu, wszystko na czas.
tsberndson 2015-07-21 20:43:43
*******************************************

Biegliśmy szybko i trochę podskakiwaliśmy, ktoś podłożył nam nogę i upadliśmy.
Było nam wstyd, ale walczyliśmy, potrzebowaliśmy chwilę by się pozbierać.

Zweryfikowaliśmy i przebudowaliśmy każdy aspekt funkcjonowania firmy, nauczyliśmy się na błędach, wyciągnęliśmy wnioski i zdobyliśmy unikalne w branży doświadczenie.

Dobre obecne wyniki, świadczą, że lekarstwo mimo, że gorzkie było potrzebne i skuteczne.

ps
Obecnie trwa rekrutacja by rozszerzyć całkowicie nowy zespół handlowy.

Jeśli mierzysz wysoko, nie boisz się wychodzić poza własną strefę komfortu, pragniesz nowych doświadczeń i wyzwań oraz chcesz zmieniać świat zaczynając od siebie.

Zapraszamy

RK 2015-07-22 10:23:15
Dobra robota Tomku. Teraz z pokorą i extra doświadczeniem zaczynajcie od nowa budować Berndsona! X.0 ;)!
Nick 2015-07-24 17:37:04
Czasem trzeba cofnąć się o krok do tyłu by odbić się trzy kroki do przodu.
Kastor 2015-10-27 16:35:52
Mnie też zaskoczyła ta epicka firma,
niestety na koniec przy rozliczeniu również mnie zaskoczyli.
Dokładnie przeczytajcie umowę z Brenson, bo możecie się poczuć mocno zaskoczeni jak ja.
Proponuję mocno się zastanowić przed rozpoczęciem współpracy z tą firmą.
odp kastor 2015-10-30 19:48:51
realizowałam szkolenie dla nich rok temu... obiecywali nowa kadra nowi ludzi nowa firma itd nie wierzcie w ich ani jedno słowo , jak nie płacili tak nie płacą. Z tego co wiem to płaca nielicznej grupie trenerów tzw. trenerów pierwszego wyboru. Byłam naiwna i dałam się po raz drugi nabrać. Po prostu brak słów i tyle.
Robert W. 2015-12-29 11:27:09
OSTRZEGAM przed współpraca z firmą BERNDSON. Mam prawomocny wyrok syg.akt. VGC/5814, tytuł egzekucyjny oraz niezapłacone f-ry. Upadłość ich powoduje że nie otrzymam ponad połowy swoich pieniędzy a na ich pozostałą część będę czekał do 2020r. PARANOJA
Wiem od Trenerów że nadal próbują naciągać na współpracę. PRZECZYTAJCIE dokładnie umowę. Nie dajcie się nabrać i ostrzegajcie innych, oraz klientów
piotr 2016-01-04 13:48:49
też mam prawomocny wyrok i do 2020 dostanę rocznie po kilkaset złotych, vat i cit musiałem zapłacić. W tej firmie nigdy nic się nie z zmieni, nadal naciągają trenerów, podsuwają chore umowy i mamią zleceniami, których nie ma. Jeden Pan jest od PR a drugi od utopijnej strategii, firma porażka, marna jakość usług. Liczą tylko na know how trenerów i to wszystko, nie mają żadnego zaplecza merytorycznego, na szkolenia otwarte zapraszają studentów - tak dla zapełnienia sali.
tsber 2016-01-07 18:05:58
tsber – 2016-01-05 09:22:35 dadał:
@Robert W. – Panie Robercie z szacunku, że pisze Pan konkretnie i podpisuje się Pan – czuję się zobowiązany by odpowiedzieć.

Rozumiem, że ma Pan wiele żalu do naszej „starej” firmy. Zapewniam jednak, że wraz z odbudową firmy, wymianą kadry, firma całkowicie zmieniła swoje oblicze we współpracy z kontrahentami.

Wiem …. jeszcze dużo czasu zajmie nam zanim odbudujemy w pełni zaufanie pokrzywdzonych Trenerów jak Pan. Zapewniam jednak, że dziś każdy Kontrahent, który z nami współpracuje od ponad 2 lat potwierdzi, jak dużo staranności, troski i dbałości wkładamy w odbudowanie tego zaufania.

Jeśli chodzi o spłatę Pana wierzytelności to przeliczyłem i od Pana wierzytelności razem z odsetkami, które Pan naliczył w zgłoszeniu do Sądu otrzyma Pan ponad 73%.
(Pełny harmonogram wysyłam Panu mailem).

Wiem, że wolałby Pan więcej, a najlepiej żeby w ogóle nie było takiej problematycznej sytuacji.

… Ale stało się jak się stało. … Zdarza się. … Nie popełnia błędów jedynie ten co nic nie robi

Ja wolałbym, żeby w ogóle ta sytuacja się nie wydarzyła. Koncentrujemy się jednak na tym, co jest tu i tera

Na progu 2014 roku mieliśmy do wyboru:
- albo zamknąć firmę i założyć nową, pod nową nazwą – jak to zrobiła nasza wspólniczka (mająca w ręku całą sprzedaż naszej firmy), wystawiając wszystkich wierzycieli do wiatru.

- albo zgłosić upadłość i podjąć się postawienia firmy na nogi, odbudowania od podstaw działu sprzedaży i z przyszłych zysków spłacenia wszystkich pokrzywdzonych. Przez kolejne 4 lata – zamiast pracować na zysk do własnej kieszeni będziemy pracować by naprawić błędy, ludzkie krzywdy i spłacić Wierzycieli.

Chciałbym, równocześnie poprosić Pana; i móc liczyć na na Pana poparcie w podpisaniu Układu.

ps.

Wierzytelności będą spłacone wszystkim Wierzycielom w zakresie pomiędzy 70% a 100% w najkrótszym czasie w jakim możemy generować środki na spłatę (4 lat od daty podpisania układu).

Przy czym drobni wierzyciele (do kwoty 3000PLN) zostaną spłaceni w 100% w ciągu roku, a wierzyciele do 1000PLN w 100% od razu po zawarciu układu.

Każdemu prześlemy indywidualny harmonogram.

pps.

Ale tak naprawdę czuję, że gdy Pan pisze „ostrzegajcie innych, oraz klientów” nawołuje Pan by naszą firmę pozbawić przychodów, a tym samym środków by spłacić Wierzycieli (w tym Pana).

Takie nawoływanie jest typowe dla konkurencji, która nie umie inaczej przekonywać do siebie Klientów.
Po naszym spotkaniu, które zapamiętałem, oceniam jednak, że Pana fachowość nie musi się zniżać do tego typu nawoływań.

Tomasz Sikora BERNDSON
trenerka 2016-01-21 07:56:28
Nie dość, że nie zapłacili mi w terminie jak obiecywali nie raz
to w dodatku Sąd obciął mi o połowę to co mi się należało.
Na złość im zagłosuję PRZECIW!
trener 2016-01-21 10:30:31
Koleżanko trenerko "na złość mamie odmrożę sobie uszy"!?
Zrobisz jedynie na złość sobie, mi i pozostałym trenerom, którym wiszą kasę.
Wyraźnie dali do zrozumienia post wcześniej, że jak układ nie wyjdzie to poczują się rozgrzeszeni i założą sobie nową firmę i nikomu nic nie będą musieli zwracać.

Jak chcesz im zrobić na złość to głosuj ZA tym by przynajmniej przez następne lata zapie... by oddać nam naszą kasę!
kolejny trener 2016-01-21 11:12:51
ja też głosuję przeciw, to oszuści , nic się nie zmieniło, o jakiej zmianie oni piszą... nic się nie zmieniło , tylko upadłość jest dopisana do nazwy firmy , Prezes ten sam był jest i będzie . powinien dostać nauczkę.
re 2016-01-21 14:42:51
i założy sobie nową firmę - tylko z czystym kontem, jak to zrobiła druga Pani Prezes !??
bzdury 2016-01-21 15:10:49
Co to za bzdury ktoś tu wypisuje, niech podeprze to jakimkolwiek dowodem, bo firma płaci teraz wszystko jak w zegarku - jak ktoś ma coś nie tak wystarczy, że zadzwoni do Nadzorcy Sądowego i on natychmiast sprawdza wszystko bo "nie ma mowy by pod okiem Sądu ktoś mógł robić upadłość w upadłości".
Chciwy 2016-01-21 18:14:41
ha, ha. Na jedno u ludzi można zawsze liczyć na ludzką chciwość.
Te wszystkie głosy przeciw to pisze jedna osoba z konkurencji. A każdy komu firma jest winna i tak zagłosuje za kasą dla siebie.
racjonalny 2016-01-22 16:22:05
Że "chciwość" od razu - po prostu racjonalność ekonomiczna.
anna 2016-01-22 22:07:46
szkoda ze nie odebrał Pan ani jednego mojego telefonu gdy był czas na rozmowę, tylko zasłaniał się Pan ludźmi . wtedy był czas na racjonalną rozmowę , ani raz nie wykonał Pan ruchu w stronę oszukanych ludzi, byłam raz pod firmą i i nawet mnie Pan do środka nie wpuścił. Jestem oszukana na ponad 12 000 zł plus koszty dojazdu na szkolenia do Warszawy i Zakopanego z północy Polski. I teraz mam zrezygnować z 1/3 roszczeń i rocznie dostać po 1000 zł???? w przeciwieństwie do Pana mam swoją godność . Jest Pan zwykłym oszustem. po drugie Pana prospekt wyniku sprzedaży .... to jakaś kpina , mysli Pan że trenerzy nie umią liczyć . głosuję przeciw tylko dlatego, że gra Pana na czas, Pana prognozy to utopia .
tsber 2016-01-25 10:35:57
Rozumiem Pani Anno, że jest Pani rozgoryczona, czuje się wykorzystana i że ponoszą Panią emocje.

Wiem, że każdy wierzyciel uważa się za wyjątkowego, chce rozmawiać, pokazać swoją "siłę przekonywania" i udowodnić, że jego sytuacja jest wyjątkowa - po to by wyróżnić go z reszty "zwykłych" Wierzycieli.

A ja nie mogłem zrobić niczego innego bez pokrzywdzenia pozostałych Wierzycieli.

Jeśli brzydzi Panią wizją spłaty, tego że po upadku walczymy by się podnieść, nie uznaje Pani prawa do popełniania błędów i drugiej szansy i woli Pani nosić urazę w sercu do końca życia - to mnie nie boli - to boli Panią.

Nie chciałbym również być obłudny, ale zamiast pustych słów może Pani złożyć oświadczenie by Pani raty przekazać na cel charytatywny.

Zwróciłem się również z zapytaniem o Rekomendację Nadzorcy Sądowego, która będzie udostępniona na życzenie każdego Wierzyciela, potwierdzającą rzetelność dokumentacji, realność planów oraz fakt zgromadzenia środków na pierwszą ratę; a fakt, że wykonane wyniki minionego roku w istotnej wartości przekraczają podane w prospekcie prognozy jest na to niezbitym dowodem.

ps
Mimo wszystko rozumiem Pani żal i jest mi przykro, że stało się jak się stało.
Jedyne co dziś mogę zrobić by mieć czyste sumienie to starać się naprawić powstałe szkody w takim stopniu w jakim to możliwe.

pps
Piszę dość ogólnie ponieważ na liście uprawnionych do głosowania nie ma osoby spełniającej kryteria imienia, kwoty i regionu.

T.S.
HC 2016-04-07 08:56:23
"Chodzi o to by firma będąc w trudnej sytuacji nie zapłaciła wszystkiego tym których lubi pozostawiając pozostałych na lodzie" - przecież tak to wygląda teraz, Przyjacielu;-) Trzeba było studia prawnicze zamienić na kabaret.
prawnik 2016-04-11 18:29:16
Nie - Przyjacielu - nie wygląda, nie jest, ani być nie może.
W układzie wszyscy wierzyciele są zaspokajani równorzędnie.
Myślę, że to raczej Ty powinieneś był pójść na prawo, zamiast na kabaret.
firma 2016-07-01 18:03:23
TAK! Szukamy wyjątkowych, ambitnych ludzi do pracy razem z nami.

Ogłoszenie na stanowisko:
Asystent w dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta
===============================================================

BERNDSON Szkolenia
... Prawdopodobnie najbardziej doświadczona firma w branży.

Każdego dnia dążymy by być najlepszymi we wszystkim co robimy i każdego dnia pragniemy być dalej, niż byliśmy wczoraj. Stawiamy sobie odważne cele, nie podążamy utartymi, przeciętnymi ścieżkami. Stale poszukujemy najwłaściwszej, własnej drogi i choć czasem błądzimy, zawsze pozostajemy wierni naszym wartościom i wytrwale zmierzamy ku naszym marzeniom.

U nas w BERNDSON …
ROZWÓJ Ludzi stawiamy zawsze na pierwszym miejscu.
Nie tylko naszych Klientów, ale przede wszystkim nas samych.
Służymy sobie wzajemnie WSPARCIEM, pomagamy rozwijać kariery, wydobywamy z nas to, co najlepsze, by móc robić to, co kochamy ... i kochać to co robimy.

Szukamy Ciebie do naszego Zespołu na stanowisko
Asystent w dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta

♦ jeśli Masz:
- Wykształcenie wyższe
- Jesteś Autentyczny. Potrafisz swobodnie rozmawiać z każdym - jak równy z równym. Czy osobiście, czy przez telefon.

♦ jeśli Lubisz
- Kontakt z ludźmi
 Będziesz rozmawiać z działami HR, trenerami, ekspertami, kierownikami, a z czasem prezesami różnych firm.
 Kluczowym czynnikiem sukcesu jest:
  — uważnie słuchać
  — odkrywać potrzeby
  — argumentować
  — dobierać rozwiązania
  — budować relacje

♦ jeśli Potrafiłbyś
- Wyszukiwać i negocjować korzystne warunki rezerwacji sal, noclegów i cateringu
- Przekonywać zabieganych trenerów do dbałości o detale projektów szkoleniowych
- Po wielu próbach napisać nietuzinkową ofertę, która wychodzi ponad oczekiwania. Zgrabnie zestawić nasze możliwości z tym, czego realnie potrzebuje Klient, zyskując jego uznanie i pamięć

♦ jeśli Cenisz
- sobie wpływ na swoją pracę
 … i nie widzisz siebie jako trybiku wśród procedur i korporacyjnego wyścigu
- wsparcie własnego zespołu
 … a rywalizację między zespołami / firmami
- odpowiedzialność
 … aniżeli tylko posłuszne wykonywanie zadań

Ale przede wszystkim, jeśli chcesz coś osiągnąć, rozwijać się w naszym zespole.
Być jutro lepszym od siebie z wczoraj. Śmiało dążyć ku ideałom i marzeniom.

Wsiadaj do naszego autobusu.

Mamy dla Ciebie miejsce. Otrzymasz umowę o pracę, podstawowe stałe wynagrodzenie i premie/udział w zyskach firmy. Będziesz pracował w zespole osób o konkretnym doświadczeniu w biznesie i na co dzień wzmacniał siebie, nas i naszych Klientów w rozwoju.

Wpisz się tutaj: https://berndson.pl/cv-online

===============================================================
klient 2016-08-23 20:45:03
Trenerzy ok , ale na dość podstawowym poziomie, to nie ta jakość co kiedyś ....ale powodzenia oby Wam sie udało wyjść na prosto
firma 2016-09-14 17:22:15
Dziękujemy za życzenia ... i choć "wyjść na prosto" Ci u nas dostatek, ale i te życzenia przyjmuję jako wróżbę nowych wielkich sukcesów ... pani była trenerko ... (wróć) klientko ;)
2016-10-13 21:19:59
Widocznie atmosfera każdemu odpowiada a skoro benefity socjalne są jeszcze lepsze to nic dziwnego, że zatrudnienie u nich opiera się na stabilnych warunkach finansowych. W końcu odpowiednie premie się pojawiają.
Zostaw swoją opinię o Berndson Sp. z o.o. - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Berndson Sp. z o.o.