Warbus Sp. z o.o.

Opinie o Warbus Sp. z o.o.

kierowca 2011-08-05 07:03
Niby dobrze, ale stawka kierowcy nie zmieniła się od 2008 r. i wynosi 12 zł netto / godzinę pracy (max. 12,50 zł).
anonim 2011-11-05 08:19
Ja p... jak można napisać opinię o pracodawcy u którego się nie pracowało, Maksiu GRATULUJĘ!
iza 8 2016-04-24 22:39
@anonim a ja chciałabuym u nich pracowac, akurat widzę jest oferta na samodzielną księgową, tam na serio potrzeba 5 lat doświadczenia żeby robotę dostać?
Były Pracownik 2017-03-08 13:25
Witam zainteresowanych opinią na temat Warbusa. Firma od 3 miesięcy działa na rynku lubelskim, wygrała przetarg na 8 lat i szczerze mówiąc to w ciemnym kolorach to widzę. Od samego początku Warbus miał problemy z znalezieniem obsady-kierowców. Firma musiała wspomagać się oddelegowanymi kierowcami z innych miast przez dłużysz czas i dzieje się to do tej chwili... Forma zatrudnienia katastrofa, umowa 3miesięczna na okres próbny. W umowie 14 zł brutto, a na gębę 12 złotych na rękę. Aby wyrównać stawkę netto z umowy do 12 złotych netto doliczane są ustawowe godziny nocne + "premia". Zero stawek nadgodzinowych, świątecznych. Oszustwo i wykorzystywanie kierowców pełną parą, a według zapewnień dyrektora to miała być" poważna firma". Kierowcy zatrudnieni z regionu lubelskiego to w przeważającej ilości, podpadziochy z innych firm, którzy nie mają już nigdzie miejsca (podpadziochy głównie za alkohol) , emeryci (nie obrazając emerytów), którzy powinni grzać fotel w domu a nie wozić ludzi w komunikacji miejskiej. Jest garstka dobrych kierowców, którzy odejdą ( część już odeszła) w najbliższym czasie bo nikt normalny nie będzie siedział w takim obozie i wyzysku. Przestrzegam przed tą firmą
cdn...
Były Pracownik 2017-03-15 12:20
Na chwilę obecną firma "zatrudnia" w lublinie ok. 30 kierowców, którzy pracują bez umów. Umowy pokończyły się kilka dni temu i firma nic nie robi aby dać kierowcom umowy. Nie do pomyślenia, że taka sytuacja może mieć miejsce. Co ciekawe zatrudniają cały czas nowych pracowników, na tą chwilę głównie stażystów, którzy jak domniemam mają zając miejsce starych kierowców, pracując za "darmo" Przydałaby się kontrola Inspekcji Pracy, może by kara finansowa zrobiła z oszustami porządek. Omijać tą firmę wielkim łukiem.
Ossy 2017-03-15 15:54
A jak wygląda kwestia umowy o pracę w tej firmie? Czy w umowie jest zapis o wynagrodzeniu za miesiąc czy za godzinę, bo z poprzednich wpisów zrozumiałem że za godzinę. Tak chyba nie powinno być, tylko jeśli pracuje się na pełny etat to chyba w umowie musisz mieć kwotę za ten pełny etat. I jak to możliwe że kierowcy pracują bez umowy?
Driver 2017-03-16 00:17
W umowie jest stawka godzinowa, 14 złoty brutto + premia uznaniowa i dodatek nocny, którymi zaokrąglają do 12 złotych netto. Czyli ilość przepracowanych godzin w miesiącu x 12 zł netto - to jest zarobek kierowcy. W rzeczywistości nikt nie wie jak jest naprawdę, bo nie dają pasków wynagrodzenia. Kwota brutto od której odprowadzane są składki do ZUS, nie zgadzają się z wynagrodzeniem miesięcznym netto. Kwota brutto jest zaniżona. Umowa jest na pełny etat. Są też umowy zlecenie, pojawia się ich coraz więcej. Kierowcy pracują bez umów bo oczekują przedłużenia wcześniejszych ( okres próbny), które skończyły się kilka dni temu.
Nick 2017-03-23 12:06 [użytkownik zarejestrowany]
PKS Grodzisk oferuję 3400na ręke nowym przetargiem, umowe do 31.12.2024, nie obciazanie za przepaly z czego do tej pory byli slynni a nawet premie za oszczędnosci paliwa, masz umowe tutaj na czas okreslony bądź dopiero co sie przyjales? (dla zamiejscowych darmowe zakwaterowanie) nawet sie nie zastanawiaj, skladaj papiery do Grodziska, nie sluchaj(ewentualnie zapomnij jesli juz tam pracowales) co to sie tam dzialo do tej porybo nowym kontraktem nie będzie to mialo zadnego znaczenia.
specjalista praw a pracy 2017-03-26 15:40
Prawo Pracy tak stanowi, że skoro pracodawca nie przedstawił kolejnej umowy po zakończeniu wcześniejszej, a mimo go przyjął pracownika i powierzył mu wykonywanie obowiązków bez formalnie podpisanej umowy, w świetle obowiązujących przepisów umowa stała się z mocy prawa umową na czas nieokreślony.
W razie czego dokumentujcie swój czas pracy, kopiujcie karty drogowe - w razie draki dochodzenie swoich praw i przywilejów przed sadem to będzie tylko czysta formalność.
specjalista praw a pracy 2017-03-26 15:41
zainteresowany 2017-03-26 15:43
Czy dalej tak jest że można otrzymać u nich bezpłatne zakwaterowanie?
Nick 2017-03-28 09:11
tak dają, na hotelu na bazie..
Zostaw swoją opinię o Warbus Sp. z o.o. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Warbus Sp. z o.o.