Opinie o Lapp Kabel Sp. z o.o. w Długołęka

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Lapp Kabel Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Lapp Kabel Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lapp Kabel Sp. z o.o. w Długołęka

Użytkownicy czekają na odpowiedź 57 dni.

Czy w Lapp Kabel Sp. z o.o. zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Jak szefostwo w Lapp Kabel Sp. z o.o. traktuje ludzi?

Odpowiedź

Różnie tak jak wszędzie - zalezy na kogo trafisz. Trzymaj sie w szeregu to i wino dostaniesz za szal sprzedazowy. Jak masz dosc korpo zapraszamy, wszystko załatwisz na gębę. Tylko nie startuj w konkursach piekności ani bystrości. Miejsca obsadzone ;) Wlasciwie to ta sama osoba i siedzi w akwarium

Marzena
@Odpowiedź

Osoba siedząca w akwarium? W jakim kontekście to? ;p I o kim mowa?

nick

hmm, jeden z szefow bardzo szeroko chodzi korytarzem i chyba lubi wzbudzac respekt swoja osoba, ale chociaz dba o pracownikow ze swojego dzialu. natomiast drugi non stop szuka dziury w calym, nie ogarnia i jest tchorzem, poniewaz nie umie osobiscie podziekowac pracownikowi za jego prace przed zowlnieniem. obu wydaje sie, ze steruja wielkim mocarstwem a to tylko jedna z wielu firm na peryferiach wroclawia...

Roman
@nick

Widzę nie masz dobrego zdania o kierownictwie. To nie można się zgłosić do szefa jak są jakieś problemy, bo napisałeś że jednak jeden z nich dba o ludzi. To chyba nie jest źle, co?

Robert
@Marzena

No jak to o kim mowa o Grubej Rybie skoro siedzi w akwarium.

Marzena
@Robert

No ok ok a bardziej precyzyjnie? Kto tu w firmie taką grubą rybą jest? ;p

Sir Nowy wpis
@nick

Ten co szeroko chodzi tylko pozornie dba o pracowników, po prostu lepiej ściemnia. Wino raz na kwartał za dobre wyniki sprzedaży to jakiś śmiech, tym bardziej że na co dzień stosuje praktyki powiedzmy niedozwolone, a jeden pracownik orze za dwóch lub trzech. Ten drugi za to to mega pozorant, co zna się na kolorach wierszy w excelu, kurzem na magazynie, co urastają do rangi pierwszoligowej, a nie zajmuje się poważnymi sprawami. I nie, do żadnego z tych dwóch nie można przyjść ze sprawą żeby ją rozwiązać, efekt zawsze ten sam tematu nie ma, zamieciono pod dywan, wypad.

Marzena Nowy wpis
@Sir

Co masz na myśli pisząc, że ten pierwszy jakieś niedozwolone praktyki na co dzień stosuje?

woda utleniona Nowy wpis
@Marzena

Asystentki biegają, robią mu co chwila kawę. Dobrze, że kawicy od tego jeszcze nie dostał, ale co sie nie robi dla uwidoczenia swojego żałosnego statusu

Czy często w firmie Lapp Kabel Sp. z o.o. zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

Kabel

Rekrutacja wewnętrzna? Owszem degradacja to tak, ale o rekrutacji wewnętrznej to nie słyszałem. A nie sorry w pokojach za zamknietymi drzwiami to się odbywa i dużo wazeliny przy tym trzeba ;)

Czy pracownicy Lapp Kabel Sp. z o.o. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Fan integracji

No jasne że chętnie, ale tylko w takich organizowanych bez udziału i wiedzy firmy, ze ściśle określoną listą tajemniczych gości, a nie w tych organizowanych przez firmę. Grunt to bawić się w zaufanym towarzystwie. Warto nadmienić, że firmowe imprezy dezintegracyjne są obowiązkowe.

Inżynier Sprzedaży

rozmowa prowadzona w tonie zdecydowanej wyższości nad kandydatem, niegrzeczne i nietaktowne teksty podczas rozmowy np.:" nie interesuje mnie co Pan robił..." Notoryczne przerywanie podczas rozmowy. Czy to miało prowadzić do zbadania zachowania kandydata w sytuacji stresowej? Czy takie zachowanie przełożonych to normalka? Kwituje to rozmowę: kultura osobista dotyczy zarówno sprzątaczki jak i prezesa, a tu kadra zarządzająca ma problem z własną kulturą. Zadufani w sobie panowie przez maleńkie "p".

standardowe

logo firmy Lektor - Nauczyciel języka angielskiego
Early Stage
logo firmy monter ślusarz
Długołęka
CDMD Investments Sp. z o.o.

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie Lapp Kabel Sp. z o.o.?

Lider

Nie istnieje coś takiego jak liderzy z zewnątrz. Tacy zagrażaliby pseudo liderom wewnątrz, a to groziłoby otwarciem oczu szarej masie. Nikt spoza ziomków głównego lidera nie ma tu wstępu. Wszystko w "rodzine" zostaje ;)

nowy pracownik

Kierownictwo bardzo lubi pracownika, który przychodzi do pracy przed czasem, zostaje na nadgodziny i nie chce za to pieniędzy. Wykazuje się inicjatywą i lizod*pstwem. Szkoda czasu na tą firmę.

już nie taki nowy pracownik
@nowy pracownik

Dodam, że jak spróbujesz upomnieć się o nadgodziny to kierownik robi oczy i pyta, ale jakie nadgodziny. Inicjatywą lepiej się nie wykazywać.Twoje pomysły zostaną przejęte jako pomysły własne kierownika albo będziesz miał łatkę zbyt mądrego czyli do usunięcia bo jesteś zagrożeniem dla kierownika. Rada jest taka - siedź cicho,nie wychylaj się albo użyj wazeliny i do przodu, no chyba że wolisz bez poślizgu.

Aleksander
@już nie taki nowy pracownik

Ile zwykle tych nadgodzin jest w skali miesiąca? Skoro kierownik udaję, że o nich nie wie to czy próbowaliście odmówić zostawania po godzinach?

już nie taki nowy pracownik
@Aleksander

Nie ma takiej opcji. Byli tacy i już nie pracują. Zostawanie po godzinach to norma. Jak nie zostajesz to jesteś pracownikiem gorszego sortu.

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Lapp Kabel Sp. z o.o.?

X

7:58- 16:00, z możliwością dostania dłużej. Nie można przychodzić później niż 7:58, bo przełożony zabiera premię (o której nie ma mowy podczas rozmowy rekrutacyjnej i jest ona wliczona w wynagrodzenie podstawowe).

X
@X

*z możliwością zostania dłużej

Z

Dokładnie tak jak napisał przedmówca. Czas pracy sztywny 7:58-16:00. Jak sześć razy odbijesz się rano o 7:59 tracisz nawet 1/4 pensji. Nie ważne, że zostajesz dłużej albo następnego dnia przychodzisz 15 minut wcześniej. Sztywno do bólu.

xyzk
@Z

Nie wiem co jest dziwnego w przychodzeniu do pracy na czas ? Skoro zaczynasz pracę od 8:00-16:00 to chyba logiczne jest, że zaczynasz ją od 8:00 a nie, że przychodzisz do pracy na 8:00. Punktualność powinna być na porządku dziennym, a nie dziwić. Skoro nie odpowiadały Ci warunki pracy, to dlaczego się nie zwolniłaś/eś ? :)))))

Elżbieta

Czytałam o godzinach pracy w Lapp Kabel, ale nie widzę informacji o tym, czy to praca od poniedziałku do piątku. Pracujecie też w święta i weekendy?

Tweety

Czy może mi ktoś więcej napisać nt pracy w dziale handlowym ? Interesuje mnie atmosfera pracy, stosunek przełożonych do pracowników, zarobki? Dziękuję za pomoc

Nostromo
@Tweety

(usunięte przez administratora) Myślę, że zebrałby się z tych osób niezły team. A szkoda bo sama praca była całkiem fajna, ale niestety zarządzający umieli skutecznie ją uprzykrzyć (usunięte przez administratora) Również odradzam. Szkoda cennego zdrowia i czasu.

Timo

Jakie zarobki brutto na produkcji, magazynie?

@Timo

3500 na dzień dobry netto ????

xyz

Tak można i w każdej chwili można też liczyć na zwolnienie mimo stałej umowy, więc sam wydedukuj czy zatrudnienie jest stabilne.

Nickiiiiii

Praca w tej firmie może być dobra na rok, maksymalnie dwa lata dla osób które rozpoczynają swoja karierę zawodową. (usunięte przez administratora)Podobno kompetencje i sumienne wykonywanie powierzonych zadań nie są najważniejsze w tej firmie (usunięte przez administratora) Atmosfera pracy jest nie do wytrzymania, ludzie boją się siebie nawzajem i nikt się do nikogo nie uśmiecha. Bywało że jedynymi słowami wypowiadanymi w firmie było "Cześć" o godzinie 8 i o 16, oczywiście poza rozmowami z klientem, tego jeszcze nie zakazali ale też zalecali jak najkrótsze i niespoufalające się rozmowy z klientami. (usunięte przez administratora)

Wojciech
@Nickiiiiii

Na początku swojej opinii napisałeś, że praca w tej firmie jest dobra dla osób rozpoczynających swoją karierę zawodową. W tym właśnie miejscu chciałem dowiedzieć się, czy w sytuacji, gdy osoba zainteresowana pracą nie pracowała nigdy wcześniej również może stać się pracownikiem firmy Lapp Kabel?

Andy

Niestety praca w tej firmie to była porażka i nie piszę tego z prespektywy roku czy dwóch lat tam spędzonych. (usunięte przez administratora) Zarobki są przeciętne szczególnie jeśli brać pod uwagę koszty dojazdu własnym samochodem, bo w sumie innej możliwości nie ma. Ważny aspekt to panujący nepotyzm oraz awansy nazwijmy to pod biurkowe. Rotacja coraz większa. Są tu ludzie pracujący albo kilkanaście lat, (usunięte przez administratora)boja się odejść albo bardzo młodzi którzy dość szybko orientują się o co chodzi i uciekają. Atmosfera jest taka że ludzie ze sobą nie rozmawiają, bo każdy się boi odezwać. Cisza i spuszczone głowy to codzienność.

Qba

nie polecam pracy w tej firmie

Henry

Lapp Kabel ma bardzo dobre opinie również jako pracodawca!! Polecam pracę.

Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania na forum odnośnie firmy Lapp Kabel Sp. z o.o.? Takie wyjaśnienie wielu kwestii pomoże nie jednej osobie zainteresowanej.

Pracownik Lapp Kabel

Ja chętnie odpowiem na pytania, może nie na wszystkie, ale na pewno na większość. Tylko proszę je zadać.

turbob
@Pracownik Lapp Kabel

Dostałem zaproszenie na rozmowę... Powiedz - warto związać się z tą firmą jeżeli szukasz czegoś ,,na dłużej"? Jakie są przeciętne zarobki?

kandydat

Ostatnio pojawiło się ogłoszenie do działu ofert, aplikowałem i dostałem zaproszenie na rozmowę. Byłem trochę zrażony lokalizacją, jednak ma ona swoje plusy- dojazd zajmuje więcej czasu, ale za to brak korków w przeciwieństwie do centrum miasta. Zastanowiły mnie niezbyt pochlebne opinie, niepotrzebnie. Nie mogę wypowiedzieć się na temat atmosfery w działach, ale po samej rozmowie odniosłem pozytywne wrażenie, byłem na różnych rozmowach i ta, jak dotąd była najmniej korporacyjna. Pytania były konkretne i dotyczyły stanowiska. Atmosfera podczas rozmowy była miła i profesjonalna, sama rozmowa trwała ok. 30 min. Niestety nie zostałem zaproszony do drugiego etapu, jednak jeśli ponownie pojawi się ogłoszenie spróbuję jeszcze raz.

Pracownik szczęśliwy

Nie zgodzę się z przedmówcą- z rotacją to też przesada bo jak na 50 osób zwolnienie nawet kilku osób to już np 20%..mało? Więc tak słodko nie jest. Profesjonalna owszem pod względem podejścia do klienta- z podejściem do pracownika już gorzej-jak niestety w większości takich firm dominuje lizanie sami wiecie czego :) i wtedy możesz się wybić poza pozostały motłoch-z kasą to niestety koledzy z centrali uśmiali by się jakby zobaczyli te pensje....ale my w Polsce to jakbyśmy Pana Boga za nogi złapali :) Tak przedmówca pod tym względem że z powodu zarobków pewnie się nie zwolnił ale z braku możliwości rozwoju i bardzo słabej ostatnio i raczej gęstej atmosfery aspirującej tylko do roli korporacji firmy-a będącej raczej jej zaściankiem. Także jak ktoś się lubi ubrudzić na brązowo w różnych miejscach-polecam:) ....

Pracownik szczęśliwy

kefa

mam pytanie czy pracowaliście w firmie lapp kabel, jeżeli ktoś może się podzielić opinią o firmie z góry dziękuje

@kefa

Mało osób pracowało w Lapp Kabel, ponieważ ci co zaczęli, nadal tam pracują ;-) Rotacja jest niewielka, co sugeruje, że to porządna firma. Doskonałe warunki pracy (sprzęt, jakość biur, zaplecza socjalnego). Atmosfera w działach zróżnicowana, ale to normalne przy ponad 50 pracownikach. Zarobki dobre jak na Wrocław, raczej nikt ich powodu się nie zwolnił. Nie ma czasu na obijanie, pracy jest dość dla wszystkich. Jedynym mankamentem może być dojazd - raczej własne auto/wspólne dojazdy, bo z komunikacją miejską słabo. Pracownik od wielu lat

Zostaw merytoryczną opinię o Lapp Kabel Sp. z o.o. - Długołęka

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lapp Kabel Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Lapp Kabel Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lapp Kabel Sp. z o.o.