Opinie o Mewa Textil-Service Sp. z o.o. w Sosnowiec

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Mewa Textil-Service Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Mewa Textil-Service Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mewa Textil-Service Sp. z o.o. w Sosnowiec

Grzegorz P.

Od niedawna dołączyłem do grona klientów. Miałem pewne obawy nie ukrywam po przeczytaniu nie małej ilości negatywnych komentarzy, ale zrobiłem rozeznanie między paroma znajomymi z różnych branży w okolicy Kielc i raczej polecali firmę. Była u mnie przedstawicielka tej firmy i na początek zaproponowała jakiś okres próbny, dla mnie próba konarzy się z czymś darmowym a za tą trzeba było zapłacić. Na szczęście Pani nie była nachalna i natarczywa bo tego nie lubię, powiedziała że wyśle ofertę na maila i żebym się zastanowił. Zapewniała że po próbie jak mi nie będzie coś pasowało to mogę zrezygnować bez konsekwencji. Zdecydowałem się zaryzykować i faktycznie po czterech tygodnia przyjechała, zajrzała w kubły ile zużyłem szmat i podpowiedziała że jak chce dalej nawiązać współpracę to zmniejszymy pakiet i będzie wystarczająco. Zostałem pounformowany o długości trwania umowy i jakieś tygodniowej stawce i podpisałem z Nimi umowę. Pani wykazała się fajnym podejściem do sprawy i klienta, do tego dowcipna i myślę że to również zadecydowało o wejściu w spółpracę :-) P.S mam żone księgową, dałem jej umowę do przestudiowana, nie jest ona w 100% do końca jasna i klarowna i moim zdaniem jak jest dobrze to jest dobrze ale cóż... koledzy już parę ładnych lat używają i nie raz mówią że te jkubły ze szmatami uratowały im d..y Jak będę miał jakieś zastrzeżenia to na pewno umieszczę tu kolejny wpis

Slawek
@Grzegorz P.

To są (usunięte przez administratora) miałem dostać okres próbny za 100 zł na miesiąc a dostałem fv na 650 zł lipa

@Grzegorz P.

To ściema fundowana przez firmę,

Kosa

Firma oszust Oszukuja klientów Znam tę firmę i znam jej procedury. Umowa jest zazwyczaj podpisywana na rampie lub przy odbiorze czyściwa, ponieważ klienci myślą, że podpisują potwierdzenie odbioru lub dostawy. Umowa jest na kalce, zaś OWU jest na odwrocie tej kalki. Potwierdza to zapis na tym formularzu - ostatnie zdanie pogrubioną czcionką. Generalnie nastawiona na wykorzystanie klienta. Dużo kar za wypowiedzenie umowy.

Iga
@Kosa

Po pierwsze nigdy w życiu klient Mewy nie podpisuje umowy na ramię... LITOŚCI ludzie. Po drugie umowę na kalce byłaby nie wazna umowa więc tutaj do czytających koleś pisze jakieś totalne głupoty. A po trzecie mamy tyle klientów w całej Polsce i nigdy nie mówimy źle na konkurencję więc wiadomo kto pisze negatywne komentarze.

"Nieważna" piszemy razem !!!
@Iga

Na kalce nieważna a na druku samokopiującym to już jest ważna? Hmm, kto tu pisze głupoty? A klientów macie dużo, bo ciężko zerwać z wami umowę.

Grunt
@Kosa

Miałem umowę z mewa i bzdura jest że umowa jest podpisywana przy dostawie no chyba że do ciebie przyjechał handlowiec z pojemnikami na plecach w co wątpię wiec nie wypisuj bzdur.

Przemyslaw
@Iga

Potwierdzam słowa przedmówcy firma Mewa to naciągacze i (usunięte przez administratora) współpracowałem z tą firmą ponad rok gdy chciałem rozwiązać umowę to nagle pojawiły się dodatkowe koszty i roczny okres wypowiedzenia .

@Kosa

Na jakiej podstawie to stwierdzasz, że tak się dzieje? Byłeś świadkiem takich sytuacji, ewentualnie masz stuprocentową pewność o zaistniałych incydentach? Zważywszy na inne opinie o Mewie, to są zupełnie inne wiadomości na ten temat. Pozdrawiam

Hehe
@Grunt

Masz rację, umowa podpisywana jest na pierwszej wizycie, tzw "okres próbny" już nią jest, wchodzi w życie jak podpiszesz odbiór czyściwa

Lubię to
@Kosa

Panie Kosa, podpisując umowę godzimy się na jej warunki. Tak jest w każdej firmie. Usługa nie jest może tania, ale jest wygodna. Klient ma możliwość przetestowania i odstąpienia od umowy w terminie wskazanym na umowie. Więc nie szukałabym winnego tylko przeczytała umowę i zastanowiła się nad tym gdzie pan był jak był czas na rezygnację.

Grzegorz
@Kosa

Pierwsze słyszę. Jestem kierownikiem serwisu w Volkswagen i jesteśmy obsługiwani grupowo, nigdy nie było na żadnym obiekcie takich procedur

Taaaaa
@Grzegorz

"Volkswagen" i "grupowo" to chyba wszystko tłumaczy? Zwykłych szaraczków tak dobrze nie traktują

@Taaaaa

A jak niby, masz na co narzekać naprawdę?

@Iga

Piszesz tak bo jesteś z tej ''paczki''.

@Iga

Firma i jej '' PACZKA ''nastawiona tylko na kasę.

Jacek

Proszę uważać na ta firmę , (usunięte przez administratora) naciągacze , ceny sami zmieniają . Na koniec wystawiają fakturę za nic i kierują do komornika

piotr
@Jacek

A jaką cenę teraz biorą za czyściwo

Dałem się nabrać natarczywemu przedstawicielowi na okres próbny. Z uwagi na to że głównie pracujemy mobilnie w terenie jest problem ze zwrotem pojemników. Nikt przed przyjazdem się nie kontaktuje. Po jakimś czasie wystawili fakturę za zagubione pojemniki. Podsumowując zużyłem ok 100szt. Czyściwa, zapłaciłem dwie faktury i przeciągają odbiór aby wystawić fakturę za zagubienie na kwotę 2600zł

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Mewa Textil-Service Sp. z o.o.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Zatrudnię kobiete z prawem jazdy katb wydawały Ci się najkorzystniejsze?
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Kierownik Działu Utrzymania Ruchu
Ogorzelice
Modular System Sp. z o.o.
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Technolog obróbki skrawaniem
Częstochowa
Wulkan S.A.
Warsztat

Co innego przyjeżdża i przedstawia przedstawiciel co innego jest po okresie próbnym. W ogóle inne kwoty i inne warunki - oczywiście niekorzystne dla klienta. Najpierw miało być płacone za zużyty pojemnik a teraz już płacenie miesięczne. (usunięte przez administratora) W dodatku straszenie przedstawiciela karami jest co najmniej nie na miejscu. Jak dla mnie firma która bazuje na oszustwie. Nie polecam.

@Warsztat

Poważnie do takich rzeczy dochodzi? Ktoś z przedstawicieli by się co do tego odniósł? Ciekawa jestem jak to po drugiej stronie wygląda, bo widomo wszystko od perspektywy zależy. Każą tak robić?

Jakie warunki zatrudnienia proponują w firmie Mewa Textil-Service Sp. z o.o.? Czy można liczyć na pełen etat?

Margarita

Pracuje w MeWa w Saarlouis , to co czytam tutaj jest dla mnie czymś całkowicie obcym, w naszym zakładzie panuje harmonia , szefostwo niesamowicie dba o pracowników , nie ma awantur , nie ma nieczystych i nie jednych umów , zawsze każde zmiany w zakładzie są omawiane z pracownikami na zebraniu . Każde nasze zgłoszenie o czymś co nas niepokoi lub przeszkadza w zakładzie jest rozpatrywane ( zwykle próbują to zmienić ) . Płaca jest Ok , mamy dwóch szefów personalnych , zawsze któryś jest dla nas dostępny , każdy nasz problem starają się nam pomoc. Nie mamy problemów z urlopami ani tez chorobowym . Pieniądze wypłacane są zawsze kilka dni wcześniej , a umowy nigdy nie są śmieciowe . W pierwszym dniu mojego dnia próby , dostałam umowe już na pół roku , później na rok i teraz już bezterminowo . Za każdy okres pracy ( np. Po przepracowaniu pół roku , dostałam od MeWa medalik z brązu , później jest srebrny a po 10 latach pracy , moi koledzy dostali złoty medalik ) . Wcześniej pracowałam w firmie gdzie ludzi traktowano jak najgorsze zło , przepracowałam tam 14 i byłam wymęczona fizycznie i psychicznie , gdy trafiłam do MeWy , miałam mnóstwo obaw , przede wszystkim czy dam radę stać przez 8 h , jak się szybko okazało to był mój jedyny problem , na to nie ma rady , nogi bola i bolec będą ale nie zmienię tej pracy nigdy w życiu . A co do awansów , to tylko Ty sam możesz swoją osoba pokazać ile jesteś wart i szybko dostrzega twój talent .

Weronika
@Margarita

Bardzo dużo napisałaś o tej firmie :) Super, a powiesz mi jeszcze jedną rzecz - czy pracuje się tutaj też w weekendy? :)

OMG
@Margarita

medalikiem mnie przekonałaś!!! chcę tam być !!

Była Pracownica
@Margarita

Hejka. To jakaś inna zupełnie Mewa o której piszesz. Coś Ci się pomyliło bardzo. W tej firmie Kobiety nie stoją, bo nie pracują na magazynie, tylko siedzą za biurkiem i umawiają spotkania z klientami. Wiem, bo pracowałam tutaj 6 lat. Z pozytywnymi bardzo wspomnieniami i szacunkiem. Pozdrawiam.

Była Pracownica
@Margarita

PS. Jeśli Ty pracowałaś w Mewie tej co ja, to w Niemczech, nie w Polsce. Tutaj nie ma produkcji, tylko dział handlowy i obsługa klienta. Zupełnie inna bajka. Prawda? A w Mewie w Polsce schemat jest taki. Pracujesz jako Handlowiec, albo Jego Asystentka. Struktura płaska. Nie ma możliwości awansów. Ja byłam Asystentką. Na umowę o pracę, jako podstawę, dostawałam najniższą krajową. Ale... i tu uwaga!!! Jeśli jesteś zdeterminowana/y do osiągania wyników/planów (a ja byłam) to pensja może być fajna. Czyli nawet 2,5 razy taka jak podstawa. Wszystko zależy od tego, ile umówisz spotkań. System wynagradzania jest prosty: podstawa + prowizja za każde umówione spotkanie + premia za zrobiony plan. I tyle. Pracowało się fajnie. Miło wspominam :-)

Weronika
@Była Pracownica

Super że jest okazja zarobić jeszcze dodatkowe pieniądze, ale powiedz mi, czy ludzie chętnie się umawiają na te spotkania?

A czy ta strona nie jest skierowana dla osób szukających pracy? A nie dla klientów? Zresztą negatywne opinie piszą frustraci!!! Ja pracuje w MEWIE długo. Jak w każdej pracy trzeba pracować, ja to robie i nie narzekam. Jak znajdziecie idealna pracę i idealnego pracodawcę dajcie znać. A i gdzie nie trzeba robic????

Wanda

Czyli dla Ciebie ten pracodawca jest idealny skoro nie ma na co narzekać?

Łucja

Długo, czyli ile konkretnie pracujesz tutaj? Twoje zarobki w tym czasie jakoś rosły?

Lubię to

W firmie są dobrzy managerowie, wspierają pracownika i nawet jak coś się przewinie niechcący to jest konstruktywna rozmowa. Generalnie cały zespół jest wspierający.

Yo

Nie lubią ludzi, którzy są mocnym charakterem. Kreatywnych i ambitnych wysysają do samego końca i jak dostaniesz dyplom za 10 lat pracy, to w oddziałach w Polsce, już nie chce im się rozwijać ich dalej, tylko zwalniają pod byle pretekstem…

Lala
@Yo

Zwalniają jak przez kilka miesięcy nie ma efektów w pracy bo robi się w niej wszystko co jej nie dotyczy, np. sprzedaje kosmetyki. To niestety smutny fakt drogie Yo.

Yxy
@Lala

Nie wiem czy to możliwe żeby w takim miejscu słaba M tłumaczyła dlaczego nie robi wyników, a winna jest O i jej kosmetyki.

@Yxy

Nie rozumiem a czemu to źle dla wyników że kosmetyki sprzedajecie? Nie należy to do waszych obowiązków?

Też pragnę ostrzec firmy przed podpisaniem umowy nawet tej próbnej...Pragne takze ostrzec ze wszystkie rozmowy bezprawnie sa nagrywane o czym klient nie jest informowany..Jak ktos bedzie chcial ich zglosic moge byc świadkiem numer 1;))) Praca nie była zła...Świetny zgrany zespół chodzi o pracownikow;))

Damian

Przestrzegasz inne firmy przed podpisywaniem umowy, ale nie argumentujesz tego w żaden sposób. Czy możesz napisać, dlaczego tak uważasz? Na forum GoWork.pl użytkownicy mogą zamieszczać dowolne opinie, ważne, żeby były one poparte odpowiednimi argumentami. Co zadecydowało o Twoim odejściu z tej firmy?

ysz

potwierdzam tą firmą a zwłaszcza kierownictwem działu handlowego powinien się zająć Urząd Ochrony Konsumenta

ysz
@ysz

wystarczy żeby ktoś sprawdził ile było rozpraw sądowych w ciągu ostatnich 10 lat

X

Grubo :)

@ysz

Nie da sie zliczyć.Jest ich do groma...

@Damian

Wystarczy poczytać drobny druczek na odwrocie umowy (czego niestety klienci nie robia)..Jak podpiszesz umowę na tz wizycie gwarantowanej masz problem z zerwaniem umowy przed czasem który jest liczony jako rok kalendarzowy...I niestety musisz bujać się do końca umowy z corocznymi podwyżkami...

Doinformowany
@Damian

Umowa jest na 1 rok kalendarzowy plus 6 miesięcy wypowiedzenia. Podpisujesz styczeń 2018, na koniec 2018 nie możesz wypowiedzieć bo nie upłynął rok kalendarzowy. Upłynie w 2019,wtedy możesz wypowiedzieć z półrocznym wypowiedzeniem. Pełny Rok kalendarzowy- 01.01 do 31.12.Czyli masz umowę na 2,5 roku mimo ze na umowie wpisane jest 1, mój kumpel tak ma.

doinf
@Doinformowany

i dlatego ich stać żeby dyr jeździł najnowszym A6 .....a firma co roku bawiła się w Niemczech w super hotelu na kilkaset osób ..Za wszystko płacą Klienci

Ile ?

@Ciekawy

Dokładnie opisal to doinformowany...

Damn
@Doinformowany

Czasem handlowiec wpisuje na umowie 3 lata i wtedy robi się 4 lata wg schematu powyżej

zdziwiony
@Damn

czyli uchą handlowców jak (usunięte przez administratora)klientów ?

Życie
@zdziwiony

Nie, oficjalnie nie ma o tym słowa ale plany wysokie a prowizja za umowę 3 letnią dużo wyższa. Handlowcowi to w sumie wisi, klienta widzi 2 razy, na pierwszej wizycie i potem na wizycie gwarantowanej miesiąc później, później przejmuje to dział obsługi klienta. A klient? Powkurza się pół roku, potem oleje, zapomni i tak dokula się do końca umowy. 80 % klientów nie jest jasno informowanych na ile tak naprawdę podpisują umowę.

uczciwość
@Życie

Powinno się wymienić całe kierownictwo ,bo wiadomo ,że to wszystko się dzieję za ich przyzwoleniem .Granda że taka firma cały czas działa w Polsce i żeruje na małych firmach których nie stać na drogie kancelarie prawnicze a ich stać Może powinno się powiadomić jakieś organy ?

Co to znaczy nagrywani?

Aśka

Takie praktyki powinny znaleźć miejsce w sądzie. Jeżeli chcecie coś z tym zrobić - to mam mecenasa, który rozprawi się z tą bandą amatorów. Całe szczęście, że tutaj zajrzałam, bo bym na niezłą minę się wsadziła. Ale szybko rynek takich zweryfikuje, oj szybko

Ciekawy

Hej! To co z tym nagrywaniem?

Basia

Proszę o kontakt barbara_baszynska@wp.pl lub 723498596

@Basia

Tez podpisałaś z nimi umowę i ciężko ci się z niej wycofać. Bo chyba po to szukasz kontaktu. Napisze o co konkretnie chodzi?

śmigacz

Nic dobrego przedstawicielka mówi ci innego a wychodzi inaczej grad faktur nie wiadomo za co umowa jak cyrograf to nie jest partner w interesach tylko mafia wyciągająca pieniądze omijać szerokim łukiem .

@śmigacz

To co tam jest takiego w tej umowie, że aż jak cyrograf? :D Musi być straszna.

łukasz

Ta firma to jeden wielki (usunięte przez administratora) umowy na kolanie i kalce nie wiesz co podpisujesz, po jakimś czasie chcesz rozwiązać umowę lecz okres wypowiedzenia jest roczny i tak za rok z góry musisz zapłacić (usunięte przez administratora)

Justyna

Nie polecam. Panie przedstawicieli wszystko pięknie opisywały przed podpisaniem umowy. A teraz jak się do nich dzwoni to one nic nie mogą i nic nie wiedzą. Roczny okres wypowiedzenia umowy to jest jakaś kpina. Szczerze nie polecam.

Jak dla mnie jest ok, jak pracujesz to zarabiasz .

Ewa15

Nie chcesz mieć problemów to trzymaj się jak najdalej od tej firmy.

Zmieniłem szmatki mewa textil na bim textil. Na koniec współpracy podwyżka, a zaraz propozycja obniżki przy przedłużeniu umowy. Kpina

Pytacz

Jak to rozumieć?...

potencjalny
@Łódź

Spalic ich. Do piachu z nimi. Dojxxac dyrowi i kazdemu co (usunięte przez administratora) ludzi.Niemcom placic, tfu. Woza (usunięte przez administratora) do pralni w Berlinie.

Aaa
@Łódź

I co jesteś zadowolony z wymiany raz na dwa lata hahha

Arek

(usunięte przez administratora) Pierw dzwoni Pani później przyjeżdża przedstawiciel niby normalna rozmowa proponuje pan szmatki na próbę takie super. Podpisuje się kartkę A to jest umowa na kalce za jakiś czas przychodzi cała skzynka tych szmatek. I rachunek co miesiąc do płacenia ponad 200zl.Czy się to wykorzysta czy nie płacić trzeba kara za zerwanie umowy i niepłacenie czegoś bez sensu.Maja wyrabane na klienta tylko chodzi o złapanie frajera na dwa lata masakra. Nic z tym nie można zrobić mimo telefonów do firmy umowa podpisana niech (usunięte przez administratora) płaci.Idę z tym do adwokata to jest firma (usunięte przez administratora) nie Polecam .Powina się tym zająć prokuratura. Przestrzegam wszystkich

Justyna
@Arek

Ciekawe, czy Ci adwokat coś pomógł. A widziałeś dawniejsze komentarze? Tam ktoś prosił o podanie adresów i miał odpisywać z pomocą w wyplątaniu się z tego. Może trzeba z tego skorzystać...

Dominika

Witajcie, na stronie Mewy widziałam, że nie ma aktualnie wolnych miejsc pracy. Czy wiecie może co jaki czas się pojawiają? Kiedy można się spodziewać jakichś ogłoszeń i jakie są to przeważnie stanowiska pracy? Czy trudno jest przejść rekrutację?

Dominika

Cześć, widzę, że wypowiadają się głównie klienci firmy.. A jak pracuje się w Mewie? Może ktoś z pracowników się na ten temat wypowie? Na jakim stanowisku pracujecie, jak wygląda Wasz zakres obowiązków i czy jesteście zadowoleni z oferowanych warunków zatrudnienia? Przedstawicie jak wyglądają?

romi

Witam proszę o kontakt wszystkich oszukanych przez firmę MEWA najlepiej przez sms ze względu na charakter pracy i prowadzonych czynności 600 802 003 roman.g75@wp.pl

robi

Potwierdzam, wprowadzają w błąd na samym początku rozmowy ja swoją sprawę przekazałem do prawnika o nękanie i próbę wyłudzenia kasy.

MEWA
@robi

Szanowni Państwo, przykro nam, jeśli mieli Państwo jakiekolwiek negatywne doświadczenia z firmą MEWA Textil-Service Sp. z o.o. Bardzo chcielibyśmy reagować na takie przypadki, dlatego też zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Dyrekcją. Pozostajemy do Państwa dyspozycji pod specjalnym numerem telefonu: +48 22 33 63 228 lub też drogą elektroniczną pod adresem: reklamacje@mewa-service.pl. Z poważaniem Dyrekcja MEWA Textil-Service Sp. z o.o.

ZŁUPIONY
@MEWA

Przykro hahaha dobre,(usunięte przez administratora) ale o tym to wy wiecie doskonale, jednak klienci wam tego nie odpuszczą na pewno i do nich dołączę na 100% (usunięte przez administratora)

@MEWA

jeżeli tak bardzo chcecie pomóc, to przestańcie oszukiwac kolejnych klientów, swoimi cwaniackimi umowami i czyms zupełnie innym wynikającym z rozmowy. Firma (usunięte przez administratora) Nie podpisywac umów i czytać, to co mają pod kalką. Sam druk umowy jest bardzo cwanie wykonany, a okresy wypowiedzenia to jakaś fikcja.

Zostaw merytoryczną opinię o Mewa Textil-Service Sp. z o.o. - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Mewa Textil-Service Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mewa Textil-Service Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mewa Textil-Service Sp. z o.o.?

Mewa Textil-Service Sp. z o.o.