Opinie o Maxto w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Maxto. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Maxto o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Maxto w Kraków

nigdy_więcej

Praca dobra dla osób, bez życia prywatnego. Pn - pt siedzisz w delegacji na drugim końcu polski. Jak się projekt sypie, to można usłyszeć tekst typu "co ci się będzie nudziło w hotelu". Jak jedziesz na budowę do miejscowości A, to często musisz nadłożyć 300-500 km do miejscowości B i jeszcze tego samego dnia być w A. Nie znasz tematu/systemu - oj tam nauczysz siedząc po nocach na obiektach. Urlop - jasne nie ma problemu, ale możemy zadzwonić i trzymać cię na spotkaniu przez 4h, bo konieczna jest nam twoja opinia, którą i tak olejemy. Wiemy, że nie masz wpisanej pracy typowo fizycznej w zakres obowiązków, ale jest wpis o wykonywaniu wszystkich poleceń przełożonych, a nie ma kto podłączyć czy opisać tego kabelka w deszczu i ujemnej temperaturze. Mógłbym tak dalej ale szkoda strzępić r... Nie polecam nikomu

@Alf

To skąd Ci ludzie mają wiedzieć co mają robić? Przecież muszą wiedzieć wcześniej na co się nastawić. Jakie są te kary za te terminy? Zabierają kasę czy co konkretnie? W umowie jest zapisana taka kwestia o tych karach?

Najgorszy Handlowiec

Byłem etatowym pracownikiem tej organizacji przez prawie 9 lat, pracując w dziale handlowym pod kilkoma bezpośrednimi przełożonymi. Zwalniałem się dwukrotnie (za drugim razem skutecznie), ponieważ miałem już dość narastającego przez te lata chaosu organizacyjnego oraz braku polityki kadrowej. Handlowcy pozyskiwali kontrakty do realizacji, a wówczas okazywało się, że wszyscy Kierownicy Projektów mieli już swoich realizacji po kokardę, a dostępność techników, będących pracownikami firmy, była zerowa. Niejeden raz musiałem szukać podwykonawców, którzy zechcieliby zrealizować zakontraktowane zadanie, a następnie po mojej stronie była koordynacja całej realizacji (planowanie produkcji, dostawy materiałów, płatności dla podwykonawców, odbiory techniczne częściowe i końcowe). Doszło do tego, że jako handlowiec martwiłem się, że jeśli wygram postępowanie / pozyskam kontakt, to będę musiał go zrealizować bez żadnego wsparcia. Przełom lat 2022/2023 był na tyle dramatyczny, że problem został wreszcie zauważony i zorganizowano rekrutację kilku osób na stanowisko Kierownika Projektu, obiecując nowym ludziom niezbędne narzędzia pracy (komputer, telefon, samochód). Problemem było jednak to, że nikt nie zadbał o zabezpieczenie odpowiednich narzędzi. Ludzie w tej firmie są jak ludzie w innych firmach – niektórych lubimy bardziej, innych mniej, ale z każdym trzeba współpracować. Problemem w grupie Maxto było jednak to, że sympatia lub antypatia przełożonych wpływała na realne blokowanie możliwości rozwoju niektórych pracowników w ramach organizacji lub też miała znaczenie przy udostępnianiu niezbędnych narzędzi służbowych. Od razu zaznaczę, że oba przypadki nie dotyczyły mnie bezpośrednio. Potencjalnym handlowcom, którzy zastanawiają się nad pracą w tej firmie, gorąco polecam sformalizowanie na papierze warunków naliczania i wypłacania premii od sprzedaży. Zwróćcie szczególną uwagę na terminy rozliczenia i wypłaty. Firma Maxto działa w obszarze nowoczesnych technologii teleinformatycznych i pracując tam można zobaczyć i doświadczyć jak to wszystko działa (lub powinno działać) od kuchni.

Najgorszy Handlowiec

Kwestie związane z roczną premią sprzedażową były uzgodnione "na gębę" i powiedzmy, że nie wierzę już w dżentelmeńskie umowy. U tego pracownicy polecam zadbać, aby wszystkie ustalenia były sformalizowane na piśmie. Podstawa w okolicy średniej krajowej netto jest osiągalna.

klimat Nowy wpis

Nie polecam gdy ktoś nie lubi jak jest duszno i gorąco - w nowoczesnym budynku jest tylko jeden obieg klimatyzacji/grzania, więc jeżeli ktoś włączy grzanie, to w całym budynku musi być grzanie. Dodatkowy feature - nie otwierają się okna

Oski Nowy wpis
@klimat

Ja lubię ciepełko więc jak dla mnie na plus. Ostatnio szukali inżyniera ds. bezpieczeństwa IT. Nie ukrywam że pasowała by mi taka praca. Powiesz jak z atmosferą bo ktoś wspominał że słaba. Poprawiło się między ludźmi bo zależałoby mi na dobrych relacjach a nie niepotrzebnym stresie.

Zmieniają teraz stronkę internetową i nie da się podejrzeć zakładki kariera. Znalazłam jednak ich archiwalną ofertę dla specjalisty ds. ofertowania i zamówień publicznych, która mnie zainteresowała. Rekrutacje niedługo ruszą znowu, wiadomo coś? Wiem tylko tyle, ze wówczas proponowali umowę o pracę, a jakie benefity i dodatki są do tego oferowane teraz?

Alf

W firmie pracują w większości niemerytoryczne osoby, poza 3 wyjątkami nie ma nikogo z wiedzą techniczną. Dział programowania pod wodzą Roberta to jedna wielka tragedia, kilkunastu juniorów i jeden senior, efekt: aplikacje wadliwe, nietestowane, wdrażane u klientów a potem krzyk że nic nie działa. Przez kilka lat współpracy nie widziałem w tej firmie jednego nawet projektu zakończonego w terminie. Atmosfera pracy pogrobowa.

@Alf

Cod o pracy juniorów, to wiecie kogo biura na takie stanowiska? Chodzi mi, czy trzeba mieć doświadczenie, aby zostać tu juniorem, czy jak ktoś jest świeżakiem, to też może zostać zatrudniony. Albo może jest tak, że jak ktoś nie ma doświadczenia, to zaczyna tu jako stażysta, jak wiecie, to dajcie znać.

@Najgorszy Handlowiec

Jak złożyłeś pierwszy raz wypowiedzenie to firma próbowała Cię zatrzymać, chociażby podwyżką? Czemu ostrzegasz o terminach wypłat, firma nie trzyma się ustalonych dat? Po jakim czasie można dostać tu umowę na stałe? Jak było w Twoim przypadku, bo domyślam się, że pracując 9 lat byłeś stałym pracownikiem?

Najgorszy Handlowiec

Tak, za pierwszym razem renegocjowaliśmy warunki, co wpłynęło na zmianę mojej decyzji. Z wypłatami dla stałych pracowników Firmy nie ma problemu - przez te niemal 9 lat chyba tylko raz było niewielkie opóźnienie, ale wynikało raczej z godzin księgowania w banku. Problemem bywa wypłata dodatkowych premii rocznych dla handlowców oraz płatności dla podwykonawców. Pierwszą umowę miałem na 3 m-ce, kolejną na 4 lata, a następnie na czas nieokreślony, ale to było dawno temu.

Kondzio
@Najgorszy Handlowiec

A Twoje problemy z organizacją oraz obsługą projektów, które pozyskałeś mogłeś komuś decyzyjnemu przekazać do informacji i rozważenia, czy coś nie jest na rzeczy, nie jest do poprawy i to raczej szybciej, niż później? Dookreśl również kiedy firma wypłaca te dodatkowe, roczne premie i jakich kwot się spodziewać?

@Kondzio

@Kondzio Na bieżąco raportowałem przełożonym o problemach i zagrożeniach, ale zawsze panowało podejście, że jakoś to będzie. Koniec końców to na handlowca często spadał obowiązek doprowadzenia realizacji projektu do końca. Z premiami rocznymi dla handlowców bywało różnie - mam wrażenie, że w zależności od determinacji przełożonego - można było liczyć na szybką wypłatę w 1-2 miesiące od podsumowania roku albo czekałeś kilka miesięcy bez jakiejkolwiek konkretnej informacji zwrotnej. W roku, w którym się rozstaliśmy nie otrzymałem premii za poprzedni rok. Dlatego zalecam, aby zadbać i uregulować te warunki na piśmie. Poziom premii jest taki, jak wynegocjujesz, ale - przynajmniej za moich czasów - nie były to wysokie procenty. Dodam jednak, że podstawa mojego wynagrodzenia pozwalała na godne życie.

@Najgorszy Handlowiec

A próbowałeś ubiegać się o tą premie? Może firma jakoś się do tego ustosunkowała? Tej premii nie miałeś wpisanej na umowie, to były ustalenia słowne? Możesz zdradzić chociaż kwotę podstawy, bo brzmi bardzo atrakcyjnie? :)

Najgorszy Handlowiec

Czy rekrutacja na stanowisko PROGRAMISTA PHP w firmie Maxto odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

Na stronie GoWork.pl zamieszczono 2 czerwca kilka aktualnych ofert pracy do firmy Maxto. Poszukiwana jest osoba do pracy jako zamówienia publiczne. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

nigdy_więcej

Alf
@nigdy_więcej

Wdrożeniowców rzucają po całej Polsce nie informując ich nawet o tym co mają wykonać u klienta. Pracownik dowiaduje się od klienta co jest do zrobienia. Najlepsze na koniec, pomimo dobrze przez pracownika pracy za terminy zawalone przez zarządzających projektem/firmą karę dostaje pracownik szeregowy, który nic złego nie zrobił.

@Alf

Nie patrzą na to, jaki konkretnie ma asystentka do działu finansowo-księgowego kierunek studiów? Tak bardzo ogólnikowo napisane w ogłoszeniu o pracę zamieszczonym przez nich, że szukają z wykształceniem wyższym. Może ktoś tu coś wie więcej?

Szczerze nie mam pojęcia skąd te opinie, pracuję w Maxto od wielu lat i szczerze chwalę sobie cały zespół. Komunikacja oraz atmosfera jest świetna. Nie spotykam się też z jakimiś krytycznymi opiniami wewnątrz firmy.

Ona

Dzień dobry, czy w firmie Maxto są jakieś przyjęcia do działu administracji? Jaka panuje tam atmosfera? Czy pracownicy są ok?

.M
@Ona

Unikać jak ognia. Obgadują, podkładają kłody pod nogi. O awansie / podwyżce tylko pomarzyć. Okropna atmosfera

Ona
@.M

Możesz coś więcej o tym powiedzieć?

Jerzy

A ile płacą i na jakie stanowisko aplikowałaś, że się tak nachalnie dopytywał?

Robert

Jeśli komuś źle jest w firmie to nikt na siłę nie trzyma!!

budomex
@Robert

dlatego jest taki przemiał, przychodzą widzą shot i na szczęście odchodza, zostaj tylko handlowcy głównie dlatego że robią pod siebie

Jak długo trwa proces awansu w Maxto Sp.j. Marcin Staniewski Tomasz Wojewoda?

donewiththis

Tam nie ma awansów

Łucja
@donewiththis

Jak to nie ma? A jak wygląda tutaj struktura organizacyjna?

Firma jest ok, zapewnia niezbędne do pracy narzędzia, atmosfera w pracy jest sympatyczna, ludzie prezentują wysoki poziom

SP
@Paweł

Nie zapewnia ...

Jak się pracuje z ludźmi z Maxto Sp.j. Marcin Staniewski Tomasz Wojewoda?

z niektórymi lepiej , z niektórymi gorzej

Czy Maxto Sp.j. Marcin Staniewski Tomasz Wojewoda oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Popy

Jakie stanowisko Cię interesuje?

Adams

Ciekawe opinie na temat tej firmy, niech każdy wyrobi sobie własne zdanie....

Czarek

Jeśli jest prawdą to co zdarzyło się to może trzeba się podpisać? Taki anonim nie ma podstaw prawdy!!

Jurek
@Czarek

Po co podpisywać ? Co za znaczenie ma dla czytających kto tak twierdzi , nikt nie sprawdza czy wpisy są prawdziwe. Pytanie z innej beczki, jak pracuje się w siedzibie w KRK? Jakie warunki, pakiety socjalne itp. średnie wynagrodzenie (chodzi o porównanie do innych firm)?

Agnieszka
@Jurek

Nikt nie ma wpływu na rzetelność wpisów, które pojawiają się na tym forum. Jednak administrator forum może zarchiwizować wpisy, ale tylko w przypadku kiedy łamią regulamin tego forum: https://www.gowork.pl/regulamin Ważne więc, aby pojawiały się na nim wyłącznie merytoryczne opinie o Maxto jako pracodawcy.

Iwona
@Agnieszka

A czy szukają ludzi na jakieś konkretne stanowiska? Chętnie dowiem się, jak to wygląda.

Sylwia
@Iwona

Raczej nie, ale dopytaj bezpośrednio w firmie.

Agnieszka

@Czarek, odnosisz się konkretnie do wpisu @anonymous? Jeżeli tak, to dlaczego uważasz, że jest on nieprawdziwy? Możesz swoją wypowiedź podeprzeć merytorycznymi argumentami? Korzystając z okazji, proszę Cię także o przedstawienie własnej opinii o Maxto Sp.j. Marcin Staniewski Tomasz Wojewoda jako pracodawcy. Każde spostrzeżenie będzie ważnym źródłem informacji dla osób rozważających aplikowanie do firmy.

Otrzymałam ofertę pracy od tej firmy po czym 3 dni przed rozpoczęciem pracy zadzwonili do mnie, że czekają na mnie 3 tygodnie i już rozdzielili mój przyszły zakres obowiązków na obecnych pracowników i jednak nie jestem im potrzebna. Proszę zastanowić się 3 razy zanim ktoś zaaplikuje do tej firmy.

Kamil

Co słychać w firmie?Dawno nikt nie pisał, słyszałem sporo dobrego. Podpowiedzcie czy warto startować?

Zostaw merytoryczną opinię o Maxto - Kraków

• Jak się pracuje w Maxto?

Zobacz opinie na temat firmy Maxto tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Maxto?

Maxto