Opinie o Micomp Systemy Komputerowe Mgr. Inż Bożena Nowak-Szymura w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Micomp Systemy Komputerowe Mgr. Inż Bożena Nowak-Szymura. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Micomp Systemy Komputerowe Mgr. Inż Bożena Nowak-Szymura o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Micomp Systemy Komputerowe Mgr. Inż Bożena Nowak-Szymura w Katowice

Programista

Jak Panda pisze, programy firmy Micomp są robione w większości przez praktykantów którzy są ściągani z nagonki z uniwersytetów. Brak jakiegokolwiek sensownego onboardingu - siadaj i pisz. Brak mentoringu starszych stażem pracowników - bo i po co, jak stażystów się i tak wymieni? Umowa trzymana jak najdłużej na umowie zlecenie, bo tak pracodawcy najtaniej, a stawki fatalne - u kogokolwiek innego byłoby od razu co najmniej dwa razy więcej. Rozmowa kwalifikacyjna była jakimś żartem. "Umiesz programować?" "No, chyba umiem." "To chodź, jesteś zatrudniony." I widać to w jakości flagowego produktu - nieczytelne spaghetti przepisane jeszcze chyba z Turbo Pascala, na bieżąco tylko łatane, bo nikt tak naprawdę nie wie jak to działa, więc dorzucają na ten stos jeszcze więcej. Klasy podzielone na części ponieważ w jednym pliku już się nie mieściły (po 10 000 linii kodu w każdym pliku), kompletny brak testów jednostkowych. Testy regresyjne również zero. Po zapytaniu się o to starszego pracownika odpowiedź typu "A bo my sobie sami testujemy". Człowieku, Ty nawet nie wiesz jaki ma być wynik tych obliczeń... Nowsze projekty robione kompletnie przez stażystów, bo starsi programiści dalej łatają flagowy produkt - albo po prostu nie potrafią pisać w nowych technologiach (W sensie web development - flagowy jest aplikacją desktopową). Ogólnie nie polecam - Generalnie jest to mielarka na praktyki ze studiów, ale na nic więcej nie polecam liczyć, bo można się tylko rozczarować.

Edyta Nowy wpis
@Programista

No to faktycznie nie wygląda to zbyt ciekawie jak nie ma mentoringu. Na etapie nauki jest to ważne by ktoś nadzorował. Stawki fatalne to jakie konkretnie? No i trzymanie na umowie zlecenie? Ile to wychodzi w praktyce czasu?

Programista Nowy wpis
@Edyta

Stawki rzędu 20 PLN/h na rękę. Powiesz, że to dużo na praktyki - tak, nie jest źle. Gorzej z tym, że po zakończeniu praktyk i zatrudnieniu "na stałe" - umowa jest na zlecenie, a stawka nie jest zmieniona.

Ewa Nowy wpis
@Programista

skoro za praktyki tyle płacą, to jakie jest wynagrodzenie "zwykłego" pracownika aktualnie, wiesz co proponują? Będę wdzięczna za info.

Programista Nowy wpis
@Ewa

Niestety nie wiem jakie są u nich aktualnie stawki. Odszedłem jak pojawiła się lepsza okazja, ale zakładając, że są tam Ci sami ludzie (a z postów niżej widzę, że tak) to nie spodziewałbym się wysokich zarobków.

Mateusz

Fajna firma, planuję pracować tu przynajmniej do 40stki.

Jolanta
@Mateusz

To znakomicie! Skoro planujesz związać się na dłużej z firmą Micomp, to tylko należy podziwiać :) A mógłbyś powiedzieć coś odnośnie tamtejszych zarobków? Jak, mniej więcej, zarabia tam nowo przyjęta osoba? A czym w ogóle konkretnie się tam zajmujesz? :)

Mateusz
@Jolanta

Na start można spokojnie liczyć na 3/3,5 tys brutto. Rozwijam dużą aplikację w .Net Frameworku 4.5 odbierając maile i telefony od klientów i wykonując odpowiednie poprawki :)

Łukasz
@Mateusz

Ja niestety nie zarabiam tyle ale dobrze jest pomarzyć

Panda

Stare, niedziałające programy robione przez praktykantów.

Tomasz
@Panda

Mam przez Twój komentarz rozumieć, że firma ta lubi stawiać na praktykantów? Czyli osoby studiujące ten kierunek mogą śmiało próbować dostać się do pracy w firmie Micomp Systemy Komputerowe Mgr. Inż Bożena Nowak-Szymura? Czy to właśnie chciałeś przekazać swoim komentarzem w tym wątku? Sprecyzuj, proszę bo mnie to bardzo ciekawi.

f

generalnie masz racje @olia. czytałam komentarze sprzed kilku lat i komentowaliście, że wypłaty nie były w całości - czy po prawie czterech latach coś sie w tym temacie zmieniło? Dla mnie pieniądze na czas to naprawde mega ważna rzecz, jak dla każdego chyba

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Micomp Systemy Komputerowe Mgr. Inż Bożena Nowak-Szymura? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
B

Jakby jeszcze wypłata była zawsze w całości i w terminie, to faktycznie byłby cud-miód ...

A

Tak, to prawda. Pracuję od kilku lat w tej firmie, jestem bardzo zadowolona. Zawsze terminowo wypłacają pieniądze. Co kwartał są podwyżki. Nie ma problemu też z nadgodzinami - wypłacają bez zbędnych słów i wcale nie nakłaniają do pracy po godzinach - po prostu jeśli chcesz to pracujesz więcej. Świetni, kompetentni ludzie w szczególności pani dyrektor. Jeśli chcecie mieć styczność z najnowszymi technologiami to Micomp jest najlepszym miejscem dla was. Tutaj bardzo się dba o komfortowe warunki pracy - naprawdę niczego wam nie zabraknie. Naprawdę właściciele tej firmy wiedzą że pracownik w firmie jest najważniejszy. Takie właśnie podejście gwarantuje firmie Micomp duże zyski i brak rotacji pracowników. Gorąco polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o Micomp Systemy Komputerowe Mgr. Inż Bożena Nowak-Szymura - Katowice

• Jak się pracuje w Micomp Systemy Komputerowe Mgr. Inż Bożena Nowak-Szymura?

Zobacz opinie na temat firmy Micomp Systemy Komputerowe Mgr. Inż Bożena Nowak-Szymura tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Micomp Systemy Komputerowe Mgr. Inż Bożena Nowak-Szymura?

Micomp Systemy Komputerowe Mgr. Inż Bożena Nowak-Szymura
1.7/5 Na podstawie 3 ocen.
  • Astrów 7
    40-045 Katowice