Lentex S.A.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Lentex S.A.

Magdalena Nowy wpis

Jeśli już ktoś podpytywał o zakupy to jest jeszcze aktywna oferta dla specjalisty od nich, myślę czy by nie spróbować. praca 100 % stacjonarna, więc opiszecie biuro? Na ile praca jest komfortowa? Jacy są współpracownicy i ogólna atmosfera?

Ciekawy

Proszę powiedzieć jak się pracuje na utrzymaniu ruchu? Mechanik czy zakupowiec

Hejka 4 brygadowy na 3 zmiany w letex jak to wygląnda ile godzin na miesiąc od której do której dzięki za odpowiedz

David Nowy wpis

3 zmiany czyli standardowo 6-14, 14-22, 22-6, W miesiącu w zależności ile dni jest przepracowane może to być 168 godzin lub więcej. Jeśli przepracuje się więcej dni niż nominalne to te dni są do wybrania jako dzień wolny od pracy. 1 zmiany praca 4 dni, dzień wolny, 3 zmiana 4 dni, 2 dni wolne, 2 zmiana 4 dni, dzień wolny

Kamila Nowy wpis

Ta praca taka niezła, to chodzi o całkiem dobrą kasę na danym stanowisku, czy że ciekawe obowiązki? Jakieś szczegóły poproszę, dlaczego nie jest zła?

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Lentex S.A.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
Olga

Powiedzcie mi proszę czy warto aplikować na specjalistę ds Systemów Zarządzania Jakością. W ofercie piszą o elastycznym czasie pracy, jak to dokładniej u was wygląda? Poza tym czy orientuje się ktoś w widełkach płacowych na tego typu stanowiskach? Będę wdzięczna za odpowiedź

niezgoda

chciałbym pracować w lentex przy włóknach .ile godzin w miesiącu jest czy dniówka jest po 8 godzin jak to wygląda ..

Buka
@niezgoda

Przy włóknach to nie popracujesz. Raczej będzie to męcząca praca przy maszynie za minimalną krajową.

znajomy

Praca sama w sobie nie jest zła , ludzie nawet w miarę w porządku , natomiast system 4brygadowy to porażka , obecnie ludzie sami uciekają .

Łucja
@znajomy

Jak wyglądają godzinowo zmiany podczas tej 4 brygadowki?

Man

Jak się czeka 4 godziny na załadunek towaru to jak wy chcecie zarobić firma dramat

kierowca
@Man

kolego, jedź do kartoników na klonowej postoisz cały dzień, albo weekend to docenisz kilka godzin ;)

Witek

Witam. Po ślubie wróciłem z Norwegii i szukam roboty, więc weryfikuję oceny pracodawców. Podejrzewam, że dowiem się jak się pracuje w firmach z Lublińca. Mam prośbę, napiszcie jak pracuje się w firmie Lentex S.A.? Czy warunki pracy są dobre? A może jest kantyna? Mieszkam samemu i nie ma mi kto zrobić kanapek. Pozdrawiam Witek

@Witek

Cześć Witku. Nie będę narzekać na warunki pracy. Płaca dobrze i na czas, nie zmuszają do nadgodzin. Odpowiadając w temacie organizacji dofinansowanych posiłków pracowniczych to sugeruję firmę Auto Partner z Brwinowa. Zatrudnieni (wiem to od brata, który jest tam zatrudniony) zamawiają codziennie posiłki przez apkę, a firma dopłaca im do każdego obiadu. Zawsze to lepsze rozwiązanie niż kantyna z kiełbasą i pierogami lub pielgrzymką do Żabki. Powodzenia! Kasia.

Mirek

Dzień dobry. Znajoma dostała zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną do Lentexu. Miła Pani z działu rekrutacji poinformowała znajomą, że Lentex będzie się dzielić na 2 osobne firmy, tzn Lentex wykładziny i Lentex włókniny i stąd szukają osób do pracy do różnych działów do Lentex wykładziny (praca biurowa w biurowcu). Czytałem inne opinie nt. firmy i w 2018 roku ktoś poruszył tutaj na forum temat, że Lentex będzie się dzielić, żeby później mniej dochodową część sprzedać (podejrzewam, że gorzej idzie im z wykładzinami niż włókninami, teraz jeszcze w pandemii biznes pewnie idzie jeszcze gorzej). Mamy rok 2021 i niestety faktem jest,że firma zaczyna się dzielić i osoba która napisała posta w 2018 miała rację. Koleżanka jest w kropce, nie wie czy podjąć pracę, czy praca będzie stabilna, czy za rok-dwa firma nie będzie odsprzedana, ew. ogłosi upadłość. Orientuje się ktoś na jakie zarobki można liczyć na stanowisku biurowym w Lentexie? Dziękuję.

On
@Mirek

To, że Zakład wykładzin miał zostać sprzedany nie jest żadną tajemnicą. Zarząd w marcu 2021r. podpisał deklarację zainteresowania o charakterze listu intencyjnego określającą podstawowe założenia transakcji sprzedaży ZCP Wykładzin. BIG (Beaulieu International Group NV z siedzibą w Waregem, Belgia) jest inwestorem o charakterze branżowym, zajmującym się m.in. produkcją wykładzin podłogowych. Niestety 30 wrzesnia 2021r. Lentex zdecydował o zakończeniu procesu negocjacji z BIG. Spółka poinformowała, że powodem podjęcia decyzji o zakończeniu procesu były rozbieżności pomiędzy przedstawionymi przez BIG (po dokonanej wstępnej analizie due diligence ZCP Wykładzin) podstawowymi założeniami transakcji, a założeniami, które zostały zawarte we wcześniej podpisanej przez strony deklaracji. Jednocześnie Lentex nie wyklucza powrotu do negocjacji, gdy założenia transakcji ulegną zmianie. Jak widzisz póki co wykładziny nie zostały sprzedane, ale w każdej chwili mogą do rozmów wrócić, mogą również zacząć rozmowy z inną firmą na temat sprzedaży, opcji jest wiele. Firma jeśli zostanie sprzedana to z wszystkimi jego pracownikami, a nowy pracodawca oczywiście może zmienić warunki umowy swoim nowym pracownikom na mniej korzystną.

Olo
@On

Ostatnio z tego co słyszę kiepsko, oj kiepsko w Lenteksie. Ciekawe kto odpowiada za tę kiepską sytuację?

@Olo

Kiepsko jak (usunięte przez administratora)! W Lenteksie jest coraz gorzej! Jest tak źle że Lentex inwestuje w budowę nowych obiektów i rozbudowę nowoczesnego parku maszyn. Jest taka tragedia że Lentex zaczął stawiać na dobrą jakość produktu. I jak tu żyć?

Natanael
@Kamhyl

Cóż z tego, że zakład stawia nowe obiekty i kupuje nowe maszyny jeśli nie dba i nie inwestuje w pracowników, którzy będą te maszyny obsługiwać. Starsi operatorzy raczej o swoje nie zawalczą bo się boją a młodsi nie chcą się szkolić bo praca jako operator nie przekłada się na zarobki otrzymywane na tym stanowisku. Nie idzie to w parze ze stawianiem na dobrą jakość produktu. Wygląda mi to na prostą drogę do obniżenia jakości zarówno kadrowej jak i jakościowej. Sprowadzaniem pracowników zza Buga dyrekcja sytuacji nie poprawi, wręcz przeciwnie, jeszcze ją pogorszy. Jeśli ktoś nie pracuje lub nie pracował na produkcji to może pisać takie dyrdymały jak Kamhyl.

Spejson
@Kamhyl

Kamil 3 raz w lentexie to ty?

Speyson

O wlaśnie, ten co najwiecej silników spalił

owczarek
@Mirek

jest dobrze w firmie. polecam firmę. są normy. spelnia się normy i zasady. są wyplaty. nie biją i nie znieważają. jak nosisz krzyżyk zloty to jesteś wygrany.

Cziłała
@owczarek

Krzyżyk złoty? Wygrany? Lucjan, to znowu ty piszesz te farmazony? Czy ty przypadkiem nie jesteś już na emeryturze?

Akm

Do tych "niezadowolonych" W ostatnich latach firma Lentex zainwestowała duże pieniądze na zakup nowych lini produkcyjnych tak na włókninach jak i na wykładzinach. Tym samym są stworzone warunki rozwijania się, szczególnie dla młodych pracowników, z mojej obserwacji pracownicy którzy wykazuja odrobinę zainteresowania praca mają możliwości rozwoju. Pracownicy którzy mają problem z przestrzeganiem elementarnych zasad i stosowaniem się do rozporządzeń i przepisów obowiązujących w firmie i nie wykazują zainteresowania praca przyjmując pozycje buntownika przyczyniają się do destrukcji. Ma to zły wpływ na cały zespół a co za tym idzie zamykają sobie drogę rozwoju i dobrej pozycji. Nasuwa się pytanie "czy potrzebujemy takich pracowników". Zostawię to bez odpowiedzi. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię ale niech będą to opinie merytoryczne a nie jakieś paszkwile Problemy zawsze będą ale można je rozwiązac romawiajac nie szkodząc sobie i firmie. Pozdrawiam.

@Akm

Zainteresowanie pracą, destrukcja, " niezadowolonych" ... Nie wiem czy osoba wypowiadająca te wyszukane słowa zna tak naprawdę pracowników i z czym Ci niezadowoleni muszą się zmagać? Krzyk, krytyka, naruszanie swery prywatności nie tylko słownej w końcu posuwanie się do naprawdę podłych ruchów o których wolę nie pisać na forum to zachęcenie młodego człowieka do pracy? Nauka? Chyba na poziomie podstawówki w latach 80 gdzie nauczyciel mógł wszystko. Skoro doświadczony pracownik wymaga szacunku, sam niech go okaże. Proszę pani, przykład idzie z góry a kij ma zawsze dwa końce.

Karp Ludojad

To wszystko dlatego, że w tym zakładzie hołduje się zasadzie B.M.W. - bierni, mierni ale wierni. Szczególnie widać tą zasadę w przypadku wszelkiej maści kierowników.

Ddd
@Akm

Ten zakład to jedna wielka dziecinada....dzieci rządzą tym zakładem. Pisze Pani że tam awansują ludzie co są zainteresowani praca.... Guzik prawda. Tam awansują ludzie co dobrze włażą w (usunięte przez administratora) A zwłaszcza fałsz...dwuli.... Co praktycznie nie mają wg pojęcia o pracy. Przykład kolejny człowiek kolejny awans. Ci co tam pracują wiedzą o kim mowa!!

@Akm

Dokładnie! Jeśli ktoś wkłada w swoją prace trochę serca i poświęcenia będzie doceniony. Wkurzają mnie ludzie którzy non stop narzekają!

Janek

Dzień dobry Ile zarobi doświadczony pracownik na utrzymaniu . 12 lat doświadczenia na UR

Kos
@Janek

Lentex jest firmą skąpą, bardzo skąpą, więc na wiele bym nie liczył. Z resztą dam ci radę Janku, doświadczony pracowniku utrzymania ruchu: życie jest zbyt krótkie aby pracować w KIEPSKIM zakładzie. Pozdro dla kumatych :)

HWDL
@Janek

Niewiele. Tzn. około 3200 zł brutto.

Mario
@Janek

Jako nowo zatrudniony pracownik wiedz, że na wstępie traktowany będziesz przez swoich przełożonych jako potencjalny bumelant i dekownik, który myśli tylko o tym jakby tu zaszkodzić zakładowi. Polityka ograniczonego zaufania pełną gębą.

Sarenka
@Janek

Proszę nie mieć złudzeń co do tego zakładu i dobrze przemyśleć decyzję odnośnie ewentualnego zatrudnienia. Kolega z postu powyżej napisał, że Lenteks jest skąpy. Był w swojej opinii bardzo powściągliwy. Choć zarobki w firmie są słabe, to Prezes i główny Dyrektor stwierdzili swego czasu, czego byłam świadkiem, że szeregowi pracownicy są nazbyt roszczeniowi. Trzeba mieć niewyobrażalny tupet, aby mówić tak pracownikom, którzy miesięcznie zarabiają kilkadziesiąt razy mniej od nich. Choć gdyby nie ci szeregowi pracownicy i operatorzy maszyn produkcyjnych, określanych przez zarząd maszynami strategicznymi, to Prezes i dyrekcja nie mieliby czego sprzedawać. Kierownictwo twierdzi, z tego co czytam, nawet na tym forum (Akm), że pracownicy zainteresowani pracą mają możliwość rozwoju. Z moich obserwacji wynika, że możliwość rozwoju (wątpliwego) otrzymują osoby z reguły mające znikomą wiedzę o produkcji, ale za to bezduszne, bezrefleksyjne z niezbyt przyjemnym usposobieniem wobec pracowników, którymi kierują. Tyczy się to oczywiście kadry kierowniczej oraz liderskiej, co obrazują dobitnie ostatnie awanse. Pracowników, którzy poświęcili zakładowi większą część swojego życia, czyli takich ze stażem 20-30 a nawet 40 letnim, którzy pracowali na wielu agregatach i posiadają ogromną wiedzę o produkcji, upadla się stawkami w okolicach minimalnej krajowej. Praktyka wykazuje zatem, że w Lenteksie, aby coś osiągnąć musisz być biernym, bezmyślnym oportunistą. Najlepiej z zamiłowaniem do amatorskiej fotografii i podglądactwa kamerowego. Pożądana jest również dobra znajomość obsługi skrzynki mailowej. Nasuwa się więc pytanie jakich pracowników zakładowi potrzeba i jakich powinno się godniej wynagradzać? Pozostawię to pytanie bez odpowiedzi… choć ta dla wszystkich rozsądnie myślących jest jasna.

Miki
@Sarenka

Co do kadry kierowniczo-liderskiej pełna zgoda. Szczególnie nowa liderka bardzo nieuprzejma. Niektórym nadmiar władzy urywa śmigło.

Ryszawy
@Miki

Nowa liderka to jeszcze obleci. Nowemu kierownikowi zmianowemu to dopiero urwało śmigło. A wraz ze śmigłem ogon i skrzydła no i pod kopułą to już dawno nie leci z nim pilot.

Aquamen
@Ryszawy

Chodzi o tego co kazał wycierać wodę spod igłowarki? No niezły geniusz jest.

@Sarenka

Jak w kazdym zakladzie ten co wylize przelozonemu row do kosci jest the best i ten co guzik zje i guzik powie....

Michu
@Ryszawy

Tak to już jest w przypadku urwanego śmigła. Facet ma zerowe pojęcie o produkcji a zachowuje się jakby był wysokim specjalistą od wszystkiego, przy tym traktując z wyższością wszystkich wokół. Zaraz, zaraz… ktoś tu chyba próbuje być bardziej Kiepski od Kiepskiego.

@Kos

Dla kiepskiego pracownika każda firma będzie kiepska…

SUPER PRACA

Waldi
@1111

Po wpisie 1111 można stwierdzić, że w Lenteksie pracują bardzo wylewni kierownicy :)

Franka
@Waldi

I do tego z włączonym caps lockiem :)

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Lentex S.A.?

Konkol

Jaka rekrutacja??? Biorą wszystko co z ulicy wejdzie. Aż szkoda patrzeć co to się kadrowo wyprawia w tym zakładzie.

Chumi

Nie ma żadnej rekrutacji biorą każdego(nawet by zatrudnili żula mietka z ulicy) byle para rąk ale co z tego jak dwie lewe a potem operatorzy maszyn muszą się męczyć z takim warzywem

B.m

@Janek lepiej się zastanów jest mnóstwo innych zakładów pracy gdzie jest spokojniej jak i lepiej z płatnością

Speyson

Nie szkoda panu takiej kobity?

Job

Co się stało Szymonowi M ?

Wolontariusz

Ważny

Chyba coś w głowę

Tak, to ja Szymon

Szymon MĘDREK

zobaczcie jak szybko znikają wpisy, szybka kontrola i monitorowanie.

@Szymon MĘDREK

Jak zwykle skuteczny!

Szymon Mędrek
@Speyson

Uważaj....sprawdzają Cię

@Szymon Mędrek

Oczywiscie, Sherlocku coś wywęszyłeś?

Sajmon Mondrala
@Szymon MĘDREK

Co tam słychać u Pana, Panie Szymonie? Co Pan teraz porabia, gdy nie biega Pan już po lenteksowskich dachach?

Szalonaona

Witam co sądzicie o firmie Lentex na czas Obecny ?

Tutu-frutu

Do "białego murzyna" Mówisz o szacunku, żeby mieć szacunek innych to najpierw szanuj się sama stworzyłaś chora sytuację wobec swojej osoby i teraz maja wszyscy bekę z ciebie żenada ????

@Tutu-frutu

Znasz powiedzenie :jeden za wszystkich. Wszyscy za jednego? I wszystko na temat. Rzuć kamieniem jeśli jesteś niewinny Tak łatwo kogoś obrzucić błotem, skrytykować. Popatrz w lustro. Widzisz człowieka? Ja, po takich komentarzach NIE. Człowiekiem nie wystarczy się urodzić, trzeba umieć nim być. Naucz się. Powodzenia

Markacz

Na włókninach jest podobnie. (usunięte przez administratora) organizacyjny i chora atmosfera. Pora szukać innej pracy...

Czarny murzyn

Na drugiej zmianie jest to samo.(usunięte przez administratora). Operatorzy czują się bezkarnie bo doskonale wiedzą że są nietykalni bo nie ma na ich miejsce nikogo innego

Grucha

Wreszcie ktoś się odważył brawo!!

Bezstronny obserwator

Odezwało się pokolenie Z... . Mówiąc o najgorszej pracy czyli do siedzenia na głowicy? Zeby robić coś innego, coś więcej, trzeba mieć doświadczenie, pokończyć kursy i wykazać minimum zainteresowania i chęci. Jak będziecie mieć choc połowę tego doświadczenia co Ci wymienieni Panowie wtedy może będziecie mogli coś powiedzieć. To oni odpowiadają za pracę całego ciągu i to oni maja problemy jeśli Wy czy ktoś inny coś zawali. Kiedy wszystko dobrze idzie (bo ustawili to odpowiednio) To faktycznie mogą być przy biurku i tylko kontrolować sytuację, ale gdy coś się wydarzy jakieś zerwanie czy inne tego typu rzeczy to oni biegają jak szaleni, a Wy te biedne biale i czarne murzyny macie na to wyrąbane. Na ich pozycje trzeba pracować lata, niestety to nie tylko przywileje, ale głównie obowiązki i odpowiedzialność. To oni muszą Was szkolić, pilnować i kombinować jak obłożyć maszyny kiedy Was nie ma bo sobie olaliście prace. Młodzi traktowani są dobrze, obchodzą sie z Wami jak z jajkiem, zawsze można podejsc do kierownika i a uzasadnionej sprawie będzie interweniował. Ale wymagając szacunku, trzeba też go umieć samemu okazać czego czytając ten wpis śmiem twierdzić, że nie potraficie tego zrobić.

WonSacz
@Bezstronny obserwator

Komentarz Bezstronnego Obserwatora jest zaiste bezstronny :)

.,.,
@Bezstronny obserwator

Droga osobo z tego co mi wiadomo jak i doświadczyłem na własnej skórze to szkolenia przeprowadza 2 pracownik mnie ci Panowie nie szkolili nie wiem jak innych nie wnikam. Uważam jednak iż olewanie pracy niczym też nie jest spowodowane i bez powodu ono się nie pojawia. Chyba że ktoś z natury jest leniwy.Mamy 21 wiek jest wolność słowa. Bynajmniej tak myślałem. Z tej opinii można również wywnioskować że osoba pisząca komentarz nie szanuje młodych pracowników a co najlepsze wrzuca ich do jednego worka. Gdyby nie pracownicy i młodzi i starsi to nikt tak na prawdę nie ma pracy. Myślę że każdy powinien sobie zrobić rachunek sumienia a do błędów trzeba umieć się przyznać i mieć jaja aby się przyznać miłego Czytania :)

Zostaw merytoryczną opinię o Lentex S.A. - Lubliniec

• Jak się pracuje w Lentex S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Lentex S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lentex S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 1 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Lentex S.A.