Pałac Sieniawa

Sieniawa

Wywiadu udzielił:
Konrad Leszczyński
dyrektor hotelu Pałac Sieniawa
Konrad Leszczyński z Arche SA związany od 2014 roku, z gastronomią i hotelarstwem od 1998 roku. W latach 1998–2011 – kierował jedną z największych firm cateringowych w Łodzi, m.in. zarządzał siecią kawiarni w teatrach: Powszechnym, Nowym, Muzycznym. Kierował również działalnością gastronomiczną Pałacu Młodzieży, a przez 5 lat był stałym catererem firmy Coca Cola. W latach 2011–2014 najpierw dyrektor Hotelu Pałac Tarce, później dyrektor Hotelu Focus Łódź.
Pałac Sieniawa
Rok założenia: 1991
Adres:
ul. Brzeska 134
08-110 Siedlce
Branże:
  • Turystyka - Hotelarstwo - Gastronomia
O firmie:
Pałac w Sieniawie to hotel prowadzony przez Spółkę ARCHE z Siedlec, w którym znajduje się ekskluzywne miejsce spotkań, konferencji, imprez o charakterze kulturalnym, towarzyskim, biznesowym i szkoleniowym oraz idealna strefa wypoczynku

Proszę w skrócie przybliżyć naszym czytelnikom historię Pałacu Sieniawa, zanim został on przeobrażony w hotel.

Pałac Sieniawa to obiekt historyczny, należący kiedyś do rodu Czartoryskich. Niegdyś jedna z piękniejszych magnackich rezydencji wschodnich kresów Rzeczpospolitej. Obecnie kompleks historycznych budynków położonych na terenie przepięknego 30ha parku.

Z jakimi problemami, związanymi z budowaniem i otwarciem hotelu, mierzyli się Państwo na początku?

Największe problemy podczas otwierania hotelu to adaptacja historycznych pomieszczeń i mebli do standardów panujących obecnie w hotelarstwie. Coś co podczas adaptacji jest dość uciążliwe, np. fakt, że każdy pokój jest inny, obecnie stanowi znaczącą różnicę pomiędzy Pałacem Sieniawa a np. klasycznymi hotelami sieciowymi i daje możliwość przebywania naszym Gościom w bardzo klimatycznym nastroju minionych epok. Łóżka, toaletki, szafy z epoki czy odgłos skrzypiących drewnianych schodów jest zdecydowanie naszym atutem.

W jaki sposób budują Państwo markę hotelu „Pałac Sieniawa”? Jak powinno się dbać na co dzień o renomę firmy?

Budowanie marki to proces długofalowy. Budowanie marki Hotelu Pałac Sieniawa oparłem na założeniu, że najpierw my musimy dać naszym Gościom produkt najwyższej jakości, a potem cierpliwie czekać, aż zadowolony Gość do nas wróci i poleci nas innym. Gość jest u nas zawsze najważniejszy, jesteśmy dla niego dostępni 24/dobę i nawet najdrobniejsze życzenia są dla nas bardzo istotne. Opieka nad naszym Gościem to nasz priorytet. Marka to konsekwentnie dobrze wykonywana praca, przez zgrany i zadowolony zespół pracowników, to zadowolenie z wykonywanego zawodu. Wyznajemy również zasadę, że nigdy, ale to nigdy nie oszczędzamy na naszych Gościach. Swój wizerunek budujemy ponadto poprzez wspieranie Fundacji Leny Grochowskiej, organizowanie koncertów charytatywnych i działań artystycznych. Z wielką przyjemnością mogę się pochwalić, że starania naszego zespołu zostały docenione przez naszych Gości, którzy oceniają nas na bardzo miarodajnym portalu booking.com na ocenę 9.

Proszę w skrócie przedstawić ofertę Sieniawa Pałac Hotel dla firm.

Pałac Sieniawa to wymarzone miejsce na organizację konferencji, zjazdu czy imprezy firmowej dla firm, które chcą mieć zapewniony wysoki komfort oraz ciszę i spokój. Do dyspozycji naszych Gości oddajemy 59 pokoi i 9 sal konferencyjnych. Posiadamy również ogromny i bardzo dobrze utrzymany park do organizacji wszelkich imprez plenerowych. Do ciszy, spokoju, pięknych starych drzew i szumu fontann, dodatkowo nasi Goście otrzymują śpiew ptaków w prezencie. Wielką popularnością cieszą się również wesela, które nabierają w naszym Pałacu niepowtarzalnej oprawy.

Jak wygląda proces rekrutacji w hotelu?

Proces rekrutacji jest bardzo krótki. Po otrzymaniu CV, wybieramy interesujące nas osoby, zapraszamy na rozmowę, podczas której poznajemy się nawzajem i jeżeli nie ma większych uwag, to zapraszamy na umówiony okres próbny. Tak naprawdę dopiero ten element rekrutacji pozwala zweryfikować papier, który jak wiadomo – wszystko przyjmie. Umiejętności i doświadczenie to jedno, a chęć do pracy, zaangażowanie i umiejętność pracy w grupie i pod presją czasu to drugie.

Jakich pracowników obecnie Państwo poszukują?

Obecnie wzmacniamy każdy z działów – Pałac Sieniawa odnosi sukcesy, przychody zwiększają się bardzo dynamicznie, a co za tym idzie również ilość pracy do wykonania. Poszukujemy głównie pracowników gastronomii, ale z przyjemnością zatrudnimy każdego, kto poszukuje stałej, dobrze płatnej pracy, a w zamian odda dla Pałacu Sieniawa swoje umiejętności i zaangażowanie. Cenimy kreatywność i dajemy dużą możliwość samorealizacji.

Jakimi kanałami prowadzony jest proces rekrutacji?

Korzystamy głównie z portali pośredniczących w zatrudnianiu tj. pracuj.pl , praca.pl. Okresowo również OLX, Fb, czy tzw. lokalna rekrutacja z polecenia.

Jak często prowadzą Państwo rekrutacje, ilu nowych pracowników rocznie pozyskuje firma?

Grupa Arche pozyskuje obecnie od 50 do 100 pracowników rocznie. Jest to głównie związane z budową i otwieraniem nowych hoteli. Np. rok 2016 to dwa duże otwarcia hoteli 4* w Janowie Podlaskim i Częstochowie. Pałac Sieniawa wzmocni się na kolejny sezon o kilkunastu pracowników.

Jakie wymagania stawiają Państwo przed kandydatami?

Uczciwość, zaangażowanie, dyspozycyjność – dla wszystkich. Umiejętności i doświadczenie – dla osób kluczowych. Ponadprzeciętna pracowitość i zdolność uczenia się – dla początkujących i pomagających.

Jak potencjalni kandydaci powinni przygotować się na rozmowę lub spotkanie rekrutacyjne w Pałacu?

Powinny być sobą – wystarczy.

W jaki sposób inwestują Państwo w rozwój swoich pracowników?

Szkolimy je najpierw wewnątrz naszej firmy, jeździmy na spotkania do innych naszych hoteli, wymieniamy się doświadczeniami. Okresowo korzystamy ze szkoleń dedykowanych na poszczególne stanowiska.

Na jakie dodatkowe bonusy mogą liczyć pracownicy firmy?

Dodatkowe bonusy to zawsze premie uzależnione od wyników. Z przyjemnością doceniamy zaangażowanie i wysiłek. Mamy również bardzo atrakcyjny pakiet zniżkowy na korzystanie z hoteli naszej sieci.

Czy firma organizuje wyjazdy lub imprezy integracyjne dla swoich pracowników?

Tak, organizujemy. To ważny element integracji pracowników. Czasami są to spotkania czy wyjazdy tylko pracownicze, a czasami również rodzinne. W moim przypadku inicjatywa takich spotkań bardzo często wychodzi od samych pracowników. Nigdy nie robimy obowiązkowych „spędów” – to przynosiłoby odwrotny skutek dla każdego.

Czy oferują Państwo staże, praktyki dla uczniów i studentów?

Tak, co roku zapraszamy praktykantów do naszego hotelu. Korzystamy również z programów stażowych. Obopólna korzyść.

Jakie są plany rozwoju hotelu na najbliższe lata?

W najbliższych latach wraz ze wzrostem przychodów i realizacją budżetów chcemy doinwestowywać nasze obiekty historyczne, rozbudować bazę noclegową oraz stworzyć strefę SPA.