Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych

Opinie o Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych

Aktualność
Zapraszamy do lektury wywiadu z dr inż. Barbarą Juszczyk - Dyrektorem Ł-IMN, który ukazał się w "Magazynie Hutniczym" nr 13 (2020). Czytaj na https://e-mh.eu/

Diana Nowy wpis

partner ma już doświadczenie w pracy przy utrzymaniu ruchu. W ogłoszeniu dla Pracownika warsztatu jest natomiast napisane, że można zdobyć unikalne doświadczenie zawodowe. W jakim jeszcze dalszym zakresie? zastanawiam się czy warto by próbował

To będzie opinia o Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych Oddział w Poznaniu. 1. Wynagrodzenie na poziomie wynagrodzeń z Biedronki czy Lidla przy odpowiedzialności dużo większej, 2. Po zmianach organizacyjnych czyli po wejściu do Sieci Badawczej Łukasiewicza brak żadnych oficjalnych podwyżek (chyba że tylko zasłużeni nowego Dyrektora otrzymali) 3. Brak stabilności zatrudnienia mimo, że w ogłoszeniach o pracę jest zapis "stabilne warunki zatrudnienia" 4. Brak możliwości rozwoju mimo, że w że w ogłoszeniach o pracę jest zapis "możliwość rozwoju zawodowego i stałego podnoszenia kwalifikacji," 6. Bardzo rzadko przedłużane są umowy dla pracowników zatrudnionych przy projektach unijnych, Wg mojej skromnej opinii Oddział w Poznaniu, nie zapewnia nic co mogłoby przyciągnąć nowych pracowników naukowych przy obecnych zarobkach. W roku 2021r podobno bardzo duża redukcja etatów przez zakończenie się projektów czy też zwolnień pracowników przez wzgląd na bardzo niskie wynagrodzenia.

@Marcin

Bardzo dziękujemy za podzielenie się z nami swoją opinią. Dyrekcja Łukasiewicz – IMN podejmuje wysiłki, aby zapewnić pracownikom komfort pracy i satysfakcjonujące wynagrodzenia. Dba również o rozwój naukowy i zawodowy pracowników, finansując różnego typu studia, kursy i szkolenia. Wejście w strukturę Sieci Badawczej Łukasiewicz spowodowało zmiany organizacyjne, co nie wpłynęło negatywnie na stabilność zatrudnienia. W niektórych przypadkach, gdy pracownicy zatrudniani są wyłącznie do obsługi projektu, po jego zakończeniu (zgodnie z założeniami umowy) stosunek pracy może nie zostać przedłużony.

Zorg
@Marcin

Podobnie wygląda sytuacja w Instytucie Mechaniki Precyzyjnej.

Sylwia
@Marcin

Były podwyżki od listopada 2021 w Ł-IMN O/Poznań na poziomie 300,00 brutto dla wszystkich pracowników.

Prawda

Justyna
@Sylwia

To nieprawda, nie było żadnych podwyżek a żadna Sylwia nie pracuje i nie pracowała w IMN Poznań

@Justyna

Propaganda wewnątrz instytutu działa, zakłamywanie rzeczywistości propaganda sukcesu rodem z (usunięte przez administratora) Tym zakładzie nigdy nic się nie zmieni ponieważ u sterów cały czas są te same osoby przesiąknięte chęcią władzę i pieniądza. Najlepsza decyzja w moim życiu było odejście z tego (usunięte przez administratora)

Sylwia
@Justyna

Czyli twierdzisz, że podwyżek nie było w poprzednim roku w listopadzie 2021?

Artur
@Sylwia

A były? Jak tak to napisz ile procent. Każdy dostał tak samo czy były różnice w zależności od stanowiska?

M.N.
@Artur

Piszemy tutaj o Oddziale w Poznaniu, czy Gliwicach?

WOW xD

Danuta

A za co niby? Może trochę przesadzasz, nie wystarczy rozmowa jeśli coś nie pasuje?

Bambi

Masz na myśli Oddział w Legnicy czy ogólnie całą firmę? Po dawnych komunistach nie ma śladu. Kadra kierownicza to ludzie w średnim wieku więc chyba nie mają odwołania do dawnych czasów.

@Bambi

Po dawnych komuchach został ślad... Ci nazwijmy to nowi ludzie to namaszczeni kontynuatorzy przyuczeni przy boku towarzyszy. Pamiętacie wszyscy jak biegaliscie za przewodniczącym związków bo obiecywał wam złote góry... A potem wypioł się na wszystkich,dyrekcja jest taka sama jak tamci nic nie lepsza.Zdaje sobie sprawę że każdy walczy o swoje,ale takiegoż dziadostwa to jak żyje nie widziałem. Kombinatoryka stosowana. Szczerze to śmiać mi się chce z tych ogłoszeń o pracę Imn_u.

@Bibi

Najważniejsze, że nowy ład odciął od pępowiny pracownika, który dostawał zlecenia na własną firmę. Dobre zmiany w Głogowie. Teraz gościu chodzi niezadowolony z wszystkiego, ale przegiął.

@Bibi

Taka sama jak tamci? Dziewczyno, co kwartał jest premia, była podwyżka, sprzęt jest wymieniany, są zyski. Złóż wypowiedzenie, jak ci nie pasuje coś.

@Bibi

To się pośmiej, na zdrowie.

Brzostek J.

Nie polecam pracy w żadnym wypadku, brak rozwoju i perspektyw . Wszystkie pozytywne opinie napisane na zlecenie dyrekcji-propaganda jak w (usunięte przez administratora) zresztą ta tutaj ma się dobrze. Koniec ,paliwo się skończyło..m Jak żyć?! Kredyt zięciowi trza płacić!!! Jak zyc6?

@Brzostek J.

Zwolnij się i idź do innej firm, proste.

Brałeś udział w rekrutacji do Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
Andrzej Wdowiak

Warto wspomnieć o zakładzie materiałów ściernych w Głogowie. Tu to dopiero jest kombinatoryka stosowana!!!! Paliwo, ścierniwo dosłownie wszystko co da się spieniężyć i to w majestacie kierownika tegoż oddziału.Acha no i firma tego brodatego od automatyki, z fakturami tylko biega . Głogowski pośrednik handlu Alma. Jakież to proste. Śmierdzi gorzej niż w chlewie. Jeden mistrz na dwóch pracowników, dosłownie kabaret na kółkach.

Bambi
@Andrzej Wdowiak

Z tego co się orientuję to po starym kierowniku nie ma śladu. Od ponad roku jest Pani Kierownik. Czy to o niej mowa, że robi przekręty?

madridista
@Andrzej Wdowiak

Ale podpisywać się imieniem i nazwiskiem zmarłego kolegi może tylko (usunięte przez administratora) Spoczywaj w pokoju, Andrzeju.

Pracownik od 16 lat

Jak czytam te opinie to śmiać się aż chce . 1) Zatrudnienie stabilne to zakład państwowy - nie znam przypadku że jak pracownik przychodzi do pracy i robi swoje to by mu umowy nie przedłużyli 2) Zarobki jak na Legnicę niezłe - zależy na jakim wydziale robisz Na produkcyjnych masz dodatki za zmiany i świętówki tzn. jak robisz na produkcji i pracujesz w systemie 3 zm( 8h) albo 4 zm.( 6h) w trybie ciągłym jak masz podstawę 5000 brutto to na rękę ci wyjdzie 5000 netto ( JUŻ Z DODATKAMI ) 3) Rozwój - JEST- większość pracowników ma zrobione uprawnienia na koszt firmy bez lojalki - uprawnienia typu suwnice / wózki widłowe/ obsługi urządzeń / tokarki/ gazowe / koparko - ładowarki - tylko trzeba pracować a nie lawirować 2) Kasa z gruszki zależy od dochodów od około 1300 do 1600 netto 3) Na Święta z reguły coś jest ( 2023 500 zł bony ) 4) Premie kwartalne Rok 2023 był ciężki nie było ich - z pustego i Salomon nie naleje. Rok 2022 były premie 5) Rok 2024 zobaczymy są podobno rozmowy o podwyżkach - ale dopóki nie dadzą to nie uwierzę 6) Ludzie którzy tu pracują - Normalni jak wszędzie - jak nie jesteś ochuj..... i robisz swoje to nikt ci nie robi tu pod górkę 7) Zarobki w biurze też są dobre / warunki normalne 8) Ludzie którzy stąd wylecieli/odeszli z wyjątkami oczywiście to było pracownicze/ koleżeńskie dno same pretensje i żale bo im w życiu nie wyszło ( były tylko kilka przypadków że pracownik sam odszedł/ rozwiązał umowę ale do lepiej płatnej pracy czytaj KGHM ) 9) Stara kadra odeszła nowa przynajmniej się stara Pozdrawiam wywalonych płaczków na tym formu

@Pracownik od 16 lat

A na jakiej podstawie miałyby wpaść podwyżki? ubrane to zostało w słowa tak jakby rok 2023 był wręcz slaby dlatego ciekawi mnie skąd finanse na ten 2024? To w zasadzie prowadzi te rozmowy? chyba nie ma tu związków?

matizzadyche

A tak właściwie o co pytasz?

olo

Też jestem emerytem i wspominam spotkania z kolegami z którymi na co dzień się nie widzimy . To prawda żadna paczka czy pieniądze nie zastąpią spotkań . Inne zakłady pamiętają o emerytach a u nas cisza to przykre. Nie trzeba z ironią traktować byłego przewodniczącego chyba zapomnieli niektórzy co załatał doorze czy żle ale zawsze się coś działo . A teraz związki co wiem nic działają.

Elektroda
@olo

A co on zrobił dobrze? Poza zatrudnieniem wszystkich krewnych i znajomych?

Niewdziecznik

Ta praca to tragedia, nie ma za co żyć, ludzie wykształceni zarabiają najniższą krajową. Nie mamy za co opłacić mieszkań, doświadczenie w tej pracy nic nie daje. Po 20 latach masz to samo co po 10. Część ludzi uciekła, zostali tacy jak ja którzy nie mają innych perspektyw. Pan dyrektor i jego żona nie pozwolą nikomu żeby żyło się lepiej. Najgorsze jest to że państwo zarządzający uważają że zarabiamy za dużo, nic nie robimy (bo nie mamy zadań i nic się nie dzieje w tej firmie) więc mamy mało zarabiać. Dyrektorzy śpią, piją kawki i obgadują pracowników. Mówimy tutaj o Poznaniu.

Em
@Niewdziecznik

To prawda co Pan napisał. Najwyższy położony z żoną nie mają szacunku do swoich pracowników, odnoszą się w sposób bezczelny. Fakt zarządzania firmą przez malezenstwo jest toksyczny. Formalnie zarządza nami również człowiek który jest nieobecny mentalnie, natomiast faktyczne rządy sprawuje żona pana profesora wraz z drugim szlacheckim małżeństwem. Podsumowując atmosfera w firmie jest wysoko niekomfortowa, toksyczna i nieprzyjemna. Konieczna byłaby przebudowa struktury administracyjnej. A moja rada do Niewdzięcznika jest taka, żeby szybko poszukał innego miejsca pracy lub postarał się o pracę pod Gliwicami, można też iść do wyżej postawionych przełożonych którzy z pewnością pomogą, gwarantuje.

Wierzeniczanin
@Em

Ta, pomogą...

Kociczka

Poznań tragedia . Jak może rządzić mąż z żoną . Oboje są nieprzyjemni , do tego zatrudnili swojego kolegę z uczelni który nie przychodzi do pracy a zarabia. Inni muszą być w pracy co do minuty , a on nie musi bo jest ich kolega. Konkubentka tego kolegi pracuje od lat i jej głównym zadaniem jest ubliżanie innym pracownikom. Do tego na deser mamy dyrektora który nic nie wie pewnie cieszy się że zarabia jak dyrektor a nikt nic od niego nie chce . Cyrk na kółkach tylko produkcja działa jak należy w tej firmie bo ma wysokie obroty , dużo zleceń , kontrola jakości i spełnione normy iso ale to dzięki pani Agnieszce i Piotrowi którzy są wspaniałymi ludźmi, dla nich priorytetem jest wysoka jakość produktu. Jak najdalej od zarządu poznańskiego oby produkcja była włączona pod Gliwice i tamtych dyrektorów .

Zastanawiam się jak w tym roku oceniana jest sytuacja pracowników produkcyjnych. Gdy ktoś w zeszłym roku robił podsumowanie warunków to wyszło, że może z 5 tys na rękę wychodziło z dodatkami i tym podobnymi. Teraz po zmianach inflacyjnych jak z tym może być? Czy możliwe będzie przebicie 6 tys?

balbina

Nie chwalę w mojej wypowiedzi przewodniczącego który to inicjował ale fakt spotkań pracowników emerytów przykro że nikt teraz nie pamięta o nas a z przewodniczącym nie byłam w zażyłości wręcz wiecznie z nim walczyłam.A napisałam to do dyrekcji i nowych związkach .NA hutnika można zrobić spotkanie przy kawie i ciastku. Bez podtekstów

elektryk
@balbina

Fajnie, ale jak to spotkanie ma wyglądać? Mamy sie oderwać od pracy? To po obecnych emerytach zostało tyle niezrobionych prac że nie mamy czasu na jałowe spotkania. PAczka zgranych emerytów moze sobie zrobić spotkanie na mieście w knajpie i powspominać, nie to że bym was nie lubił ale czas lenistwa się skończył.

Witam, w tej ofercie dla Specjalisty w Grupie Badawczej (Badania Właściwości i Struktury Materiałów), widzę przypis dotyczący tego by być gotowym do wyjazdów służbowych. Możecie omówić ich zakres oraz przede wszystkim to czy są faktycznie obowiązkowe?

Weronika

Jest nabór na dwóch specjalistów w Dziale Informacji Technicznej i Komunikacji. Jestem zainteresowana, ale chciałabym się zorientować, na jakie zarobki mogę liczyć, mając ponad dekadę doświadczenia w prowadzeniu social mediów, a jako redaktor dwukrotnie większe?

Przekwalifikowanie na co sugerujesz i czemu aż tak współczujesz tych kompetencji. W Sieci jakie byłyby najodpowiedniejsze żeby można było się dobrze tu odnaleźć w trakcie pracy?

promotor
@Weronika

social media, a co konkretnie powstaje z twojej pracy?

Też chcę się wypowiedzieć. Pracowałam tam i myślę że wszystko zależy od tego z kim będziesz musiał pracować. Nie polecam działu promocji. Wykonywałam swoje obowiązki , podejrzewam że musiałam odrobić pracę paniusi która się od niej po prostu migała. Gdyby to sobie dobrze rozłożyć w czasie możnaby było to spokojnie zrobić w kilka miesięcy. Słuchałam tego co ona robi przez cały dzień bo miałam ją za ścianą. Cały dzień wypełniały jej szkolenia i w międzyczasie przylazil ktoś pogadać (nie na 15 min a nieraz zdarzało się że ponad godzinę). Po trzech miesiącach usłyszałam od kierownika formułkę której chyba nauczyl się na pamięć że nie mogą mi przedłużyć umowy ... Ostatniego dnia pracy przyszła kadrowa i odklepala też formułkę że .... Zwalniają mnie z obowiązków i mogę wyjść 4 h szybciej ... Po czym nie chciała słychać co mam do powiedzenia i znikła.

O przedłużenie umowy a raczej o to czy będzie to miało miejsce nie można było pytać o wiele wcześniej? wole dopytać, bo to wygląda tak jakby się do ostatniego dnia czekało. Argumentacja mnie też ciekawi, wcześniej nikt nie wyrażał jakiegoś specjalnego niezadowolenia?

Hej czy jest tu ktoś kto przez dłuższy czas już pracował i mógłby opisać ostatnie projekty badawcze? W opisie oferty dla chemika chociażby, do której ktoś jakiś czas temu nawiązywał było napisane o nadzorze pracowników nad tymi właśnie projektami jak również ogólny rozwój. chętnie poczytam o szczegółach

Pewnie chodziło o tym jak praca wygląda i czym się zajmują przy tych całych projektach, skoro pełnią nad nimi nadzór? Aktualnie się zatrudniasz? Mnie zastanawia jakie to uczucie pracować w większej instytucji. Pracownicy z reguły widza tu swoja karierę praktycznie na stale czy to przejściowa praca?

zatrudniony

Super warunki w Legnicy, dobra płaca, premie co kwartał. Firma się rozwija.

No raczej nie
@zatrudniony

Kto dostaje premie co kwartał? Chyba tylko góra. Albo nie zrozumiałem aluzji. (Podwyżka inflacyjna w styczniu 100zl brutto. Żal albo śmiech przez łzy)

nowy
@No raczej nie

Cały 2022 rok były premie, kwartał w kwartał. Weź nie siej fermentu, (usunięte przez administratora).

Wanda
@nowy

Piszesz o 2022? Teraz jakby nie patrzeć jest okolica ostatniego kwartału. Wiec jak przez ten cały okres finanse i tego typu sprawy się układały? I co z tematem tego całego rozwoju? Jak jeszcze można się do niego odnieść? Mam na myśli już samą pracę

chemik
@Wanda

Nowe produkty, wycięty cały dział chemii, bo kierowniczka była do bani, inwestycje w bhp. Rozwój jest, widać świeży powiew.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych?

A były jakiś czas temu nabory dla chemika z tego co pamiętam, przynajmniej taka oferta rzuciła mi się w oczy. Standardem bhp jeszcze się nie interesowałam, ale po tej ostatniej opinii zaczynam się nad nim zastanawiać. Czy jest tu ktoś kto pracuje i mógłby się co do niego odnieść nieco szerzej? Nowe osoby jak oceniają te standardy tak w ogóle? po jakimś okresie próbnym odchodzą czy raczej zostają na dłużej już?

Tobiasz

I co jak tam wasz nowy przewodniczący lawirant ludziom obiecuje cuda a z górą się układa kolejny pryncypał który wykosił jednego żeby samemu objąć stanowisko robi co chce chodzi kiedy chce do pracy. Myślę że jest jeszcze gorszy niż tamten jeszcze się o tym przekonacie zresztą od kiedy małżeństwo może pracować w jednej firmie. Polityka firmy żadnej nie dopuszcza możliwość pracowania na bliskich stanowiskach dwóch osób z rodziny a co dopiero małżeństwa. Warunki pracy jak były beznadziejne są dalej beznadziejne pani z BHP to chyba ma oczy zaklejone a nie zapomniałem przecież ona jest na etacie instytutu haha ????. Od 40 lat ponad ten zakład cały czas tak samo funkcjonuje niby na granicy bankructwa ale to jest tylko taka wersja dla ludzi

W Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych poszukiwana jest osoba na stanowisko Księgowa. Zainteresowała Cię ta oferta i złożyłeś swoje dokumenty aplikacyjne? Podziel się wrażeniami z procesu rekrutacyjnego z innymi użytkownikami.

Bibi

Nie polecam z całego serca

Artur
@Bibi

Czemu nie polecasz? Pracowałaś tam i z tego powodu taki negatyw? Czytałem że mało płacą i często zwalniają. To prawda?

Pracownik miesiąca
@Artur

Nie pracowała, tylko pobierała płacę. I nie, to nieprawda co piszesz. Zarobki są dobre, a praca stabilna. Tylko trzeba mieć pracę we krwi, a nie w (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych - Gliwice

• Jak się pracuje w Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych?

Zobacz opinie na temat firmy Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych