ICEO

Opinie o ICEO

Doświadczyłam bardzo dziwnej sytuacji, gdyż mimo iż o to nie pytałam, to już na pierwszej rozmowie rekrutacyjnej powiedziano mi, że przechodzę ten etap i czeka mnie jeszcze jedna rozmowa. Potem powtórzone zostało, że mogę spodziewać się za kilka dni telefonu i zaproszą mnie na drugi etap rozmowy bo tak dobrze mi poszło, po czym za kilka dni dostałam maila, że nie przeszłam tego etapu ;)

@Kandydat

Dobra to brzmi tak nieprawdopodobnie, że aż serio trudno w to uwierzyć. Poważnie tak im się coś pomieszało? Ciekawa w sumie jestem czy to pierwszy raz. Nie wyjaśniałaś tego z nimi nawet?

@Wanda

Próbowałam się raz kontaktować ale bezskutecznie.

@Kandydat

No to ładnie... Ciekawe czy ktoś jeszcze tak samo miał czy w czym mieli z Tobą problem... Fajnie jakby ktoś z firmy się tutaj co do tego odniósł

kandydatka
@Wanda

Miałam podobny problem z nimi podczas rekrutacji 2 miesiace temu. Dobrze ze nic z tego nie wyszlo pozniej slyszalem ze w tej firmie jest niezłe piekło. Jesli ktos rozwaza zatrudnienie, przemysl to, jest tyle fajnych ogloszen i fajnych firm

@kandydatka

piekło? ktoś to tak określił czy to Ty podsumowujesz w ten sposób zdaną relację? Opowiesz coś więcej? to od byłego pracownika info?

@Kandydat

Dziękujemy za podzielenie się swoim doświadczeniem. Przykro nam słyszeć, że proces rekrutacyjny nie spełnił Twoich oczekiwań i doszło do takiej sytuacji. Zapewniamy, że nie jest ona standardem i dążymy do jasnej i przejrzystej komunikacji na każdym etapie rekrutacji. Doceniamy Twoją opinię, gdyż pozwala nam ona poprawiać nasze procesy.

Emilia

interesuje mnie stanowisko regular scala developer, widzę na ich stronie że kogos szukają. Ale zastanawia mnie jak wygląda rekrutacja? Znalazłam tu komentarz o tym, że to "porażka". Ile w tym prawdy? Jest jakieś zadanie rekrutacyjne do wykonania? I na jak dużo etapów się przygotować?

@Emilia

Ja miałem dwa etapy: na pierwszym rozmawiałem o projekcie i o swoim doświadczeniu na luzie, po spotkaniu dostałem zadanie do domu, które jednak sprawdzało czy umiem nauczyć się nieznanej mi technologii. Po oddaniu zadania miałem drugie spotkanie, w którym odniesiono się do mojego zadania i zadano mi techniczne pytania dotyczące mojego rozwiązania. Na tym samym spotkaniu dostałem decyzję.

@Emilia

Stanowisko Regular Scala Developer zostało już z powodzeniem zamknięte. Wszystkie informacje dotyczące procesów rekrutacyjnych są dostępne na naszej stronie internetowej: https://iceo.co/career. Każdy proces rekrutacyjny wygląda nieco inaczej, więc warto samemu zweryfikować dostępne informacje. Zazwyczaj rekrutacja obejmuje kilka etapów, w tym zadania do wykonania.

@Michał

Dziękujemy za rzetelną odpowiedź na pytanie:)

Urszula

A dużo osób już tak zwolnili? I daj jeszcze znać jeśli możesz jaka jest atmosfera między pracownikami. Zastanawiam się czy aplikować

@Urszula

Chcemy zapewnić Cię, że wszelkie decyzje związane z zakończeniem współpracy są dokładnie przemyślane i podejmowane w sposób odpowiedzialny. Wszystkie decyzje podejmujemy mając na uwadze dobro zarówno współpracowników, jak i firmy. Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania, zachęcamy do kontaktu z nami przez nasz profil pracodawcy na GoWork.

Iza

Był ktoś na obecnej rekrutacji na stanowisko ICEO Project manager? Jak wyglądają etapy? O co pytają i czy są zadania rekrutacyjne jakieś?

@Iza

Rekrutacja na stanowisko Project Manager została już z powodzeniem zakończona. Informacje dotyczące wszelkich procesów rekrutacyjnych znajdziesz na naszej stronie internetowej: https://iceo.co/career. Każdy proces rekrutacyjny ma swoją specyfikę, choć zawsze składają się z kilku etapów, włączając w to różne zadania do wykonania. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony w celu uzyskania najnowszych i najbardziej szczegółowych informacji:)

Czy po rozmowie w ICEO rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
Tmq

Polecam pracę w ICEO, chyba najlepszy Software House :) https://iceo.co

@Tmq

Dziękujemy za miłe słowa, bardzo je doceniamy! Rzeczywiście kiedyś ICEO było software housem, obecnie jesteśmy Venture Builderem, ale z bardzo dużym i prężnie działającym obszarem technology:)

Waldi

Super firma i bardzo chciałbym się dostać do pracy. Pewnie trudno jest ? Rekrutują aktualnie?

@Waldi

Dziękujemy za miłą opinię i pytania. Wszystkie aktualne oferty znajdziesz na naszej stronie w zakładce Careers - zapraszamy!

Łukasz

Ciężka rekrutacja, mam nadzieję że się udało. Z pierwszych wrażeń, fajne biuro, spoko ludzie, elastyczne godziny i sprzęt jak z NASA, tylu monitorów to jeszcze nigdy nie widziałem, byli tacy co mieli 6 :o

@Łukasz

Bardzo dziękujemy za tak entuzjastyczną i pozytywną opinię, cieszymy się, że Twoje wrażenia z rekrutacji (mimo tego, że nie było lekko) są tak dobre. Staramy się, żeby wszyscy w ICEO mieli dostęp do niezbędnych narzędzi pracy, nawet jeśli jest to 6 monitorów :D

Kisiel

Bardzo wysoki poziom. Ludzie wydają się fajni, ale nie chcą początkujących programistów JAVY :(

@Kisiel

Dziękujemy za opinię:) Ludzie u nas są fajni, zdecydowanie! Nasz stack technologiczny oparty jest na SCALA i takich specjalistów szukamy.

Anon

They completely ignored me after first interview. No feedback, lol. Good luck for this super-duper company to acquire talents.

@Anon

Thank you for your feedback. We sincerely apologize for the discomfort you felt due to not receiving feedback. For several months, we've been developing our Talent Acquisition team to enhance the experience of our candidates. We're constantly learning and greatly value any feedback. If you would like to revisit this situation and speak with us personally, we encourage you to contact us directly via “NAPISZ DO NAS” button on our profile on GoWork.

Diana

Jest tu opcja dostania na start UoP na czas nieokreślony na posade Programista PHP?? Bo widziałam ofertę internetowa i zastanawiam się nad tym, na jakiej formie zatrudniają. Wiecie coś? A jak nie UoP tylko jaką umowę dają?

@Diana

Przepraszamy za brak odpowiedzi na Twoje pytania, postaramy się to nadrobić:) Jak najbardziej oferujemy umowę o pracę w szczególnych przypadkach (preferujemy B2B). Pierwsza umowa o pracę podpisywana jest na rok. Nasz stack technologiczny w tym momencie nie zawiera PHP, pracujemy w SCALA.

Zaintersowany

Dla doświadczonych. To branża crypto bardzo ryzykowna. Większość projektów upada. Uda się spoko nie uda wypadacie z roboty. Zastanówcie się czy chcecie takiego pokera z kariery robić. Atmosfera tam udawana ta ich życzliwość jest udawana i cwaniacka

@Zaintersowany

Co to znaczy atmosfera oraz życzliwość udawana? Doświadczyłeś czegoś takiego tam? Nad jakim projektem teraz firma pracuje? Możesz opowiedzieć coś więcej? Czy zostałeś zwolniony?

Wiolka
@Zaintersowany

Wypadacie roboty? A to jest na jakiej umowie? Jest to praca na UoP?? No bo zastanawia mnie czy jest tu honorowany pełen okres wypowiedzenia zgodny z kodeksem pracy??

Emilia
@Zaintersowany

To na co tak właściwie firma jest nastawiona?

Edek

Dzwonienie po ludziach, czy nie chcą tokenów kupić? A jaką dają bazę danych i czym przekonują kandydata do tej pracy? Bo to raczej się nie uda, gdy sam sprzedający nie ma przekonania do tego, co sprzedaje. Jest podstawa z dużymi prowizjami?

@Zaintersowany

Dziękujemy za opinię - zgadzamy się, że sama branża jest ryzykowna, jak wiele innych, jednak wiedza i doświadczenia ludzi pracujących w ICEO pozwalają nam odnosić w niej sukcesy od lat:) Przykro nam, że uważasz atmosferę w naszej firmie za udawaną życzliwość i (usunięte przez administratora) to bardzo mocne słowa. Chętnie dowiemy się więcej, co dokładnie sprawiło, że tak się poczułeś?

@Wiolka

Oferujemy możliwość pracy na podstawie umowy o pracę (w szczególnych przypadkach) lub kontraktu B2B (który preferujemy). W przypadku umów o pracę obowiązuje nas Kodeks Pracy i przestrzegamy go w 100%, także w kontekście okresów wypowiedzeń.

@Emilia

Nie wiemy, czy pytasz o nasz model biznesowy czy wizję oraz misję, a może interesuje Cię jeszcze coś innego? Trudno nam jest odpowiedzieć. Zapraszamy Cię na naszą stronę, gdzie dowiesz się więcej o tym, czym się dokładnie zajmujemy i jaki jest nasz model biznesowy: www.iceo.co. A w przypadku dodatkowych pytań czy wątpliwości zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez NAPISZ DO NAS na naszym profilu na GoWork.

@Edek

Nie jesteśmy firmą call centre, sprzedającą tokeny, nie zatrudniamy handlowców oraz nie pracujemy na prowizjach. Najwidoczniej mylisz nas z jakąś inną firmą lub masz o nas błędne informacje. Na naszej stronie możesz przeczytać szczegółowo czym się zajmujemy i na jakie stanowiska rekrutujemy: https://www.iceo.co/, zapraszamy! A jeśli nadal miałbyś jakiekolwiek wątpliwości czy pytania to zachęcamy do bezpośredniego kontaktu poprzez NAPISZ DO NAS na naszym profilu na GoWork.

Remek

Wiecie, czy prócz kontraktu B2B firma ma do zaproponowania również zatrudnienie na stałe na UoP? W ich aktualnej propozycji współpracy piszą o B2B i kwocie 20,000 - 35,500 zł netto + VAT dla Senior Frontend Developera. Piszą o jakiś tokenach, to chyba branża crypto. Na, ile więc pewna jest ta praca i jakie są tu projekty nad którymi można popracować? Od czego zależy, czy dostanie się tu awans? Piszą, że z tego stanowiska można następnie przejść na Tech Leada.

@Remek

Zgadza się, oferujemy zatrudnienie zarówno na podstawie umowy o pracę (w szczególnych przypadkach) jak i kontrakty B2B (które preferujemy). Rekrutacja, o którą pytasz, jest już zamknięta (przepraszamy za tak późną odpowiedź), ale możemy odpowiedzieć na pozostałe Twoje pytania:) Jesteśmy firmą Venture Builder. Profesjonalnie budujemy i sprzedajemy innowacyjne firmy oparte na oprogramowaniu, działające w obszarach fintech i big data. Zespół HR wraz z liderami pracują nad rzetelnymi opisami stanowisk, procesami rozwojowymi i ścieżkami karier. Awans jest zależny zarówno od indywidualnego rozwoju danego pracownika jak i potrzeb biznesowych - zawsze stawiamy na wewnętrzne zmiany stanowisk zanim zaczniemy szukać na zewnątrz.

XXYZZ

Jak wygląda praca z poziomu Office / Back Office? Jak wygląda rekrutacja na stanowiska administracyjne?

@XXYZZ

Dziękujemy za pytanie i przepraszamy za późną odpowiedź. Trudno nam jest odpowiedzieć na Twoje pytanie “Jak wygląda praca z poziomu Office/Back Office”, ponieważ nie wiemy o co konkretnie pytasz - jeśli nadal jesteś zainteresowana skontaktuj się z nami poprzez NAPISZ DO NAS na naszym profilu na GoWork. Nasze procesy dostosowane są do roli i poziomu stanowiska, jednak standardowo składają się z rozmowy wstępnej z rekruterem, części praktycznej i związanej z wiedzą domenową, a także spotkaniem z potencjalnym przełożonym i współpracownikami. O przebiegu procesu informujemy na rozmowie wstępnej, a także w ogłoszeniu na dane stanowisko.

Jak szefostwo w ICEO traktuje ludzi?

K.

Jak szefostwo traktuje ludzi? Śmieszne pytanie. Dobrze traktuje, dopóki jesteś potrzeby. Potem jak (usunięte przez administratora) - zaproszenie na spotkanie, powiedzenie "nie dowiozłeś" (mimo, że przez ostatnie dwa kwartały sami akceptowali plan działań), potem "dzięki i papa" i nagle dostajesz powiadomienia ze wszystkich narzędzi, że konta zablokowane i dostępy odcięte i nawet nie możesz się z kolegami i koleżankami pożegnać tylko piszesz jak wariat SMSy i wiadomości na LinkedIn. Jak trzeba znaleźć kozła ofiarnego dla inwestorów to nie ma skrupułów - jesteś mięsem. Mówię to z pozycji zwolnionego za nic pracownika na poziomie tzw. "Head-a" departamentu / zespołu.

@K.

Opis z życia wzięty? Pytanie wiec jak zrobić by stale wyglądać na potrzebnego? Wtedy kasa dobra spływa? Stawia się na wynik a nie na sympatie / znajomości? Ludzie miedzy sobą przy tym jakie maja stosunki? Jest teraz nabór na stronie dla Product Marketing Managera. Jakie porady?

Dziękujemy za pytanie, jednak jest ono dla nas zbyt ogólne, żebyśmy mogli na nie merytorycznie odpowiedzieć. Czy mógłbyś doprecyzować swoje pytanie?

@K.

Dziękujemy, że podzieliłeś się swoją opinią - żałujemy, że nie usłyszeliśmy jej bezpośrednio od Ciebie, łatwiej byłoby nam zareagować. Przykro nam, że tak się poczułeś - jako HR ciężko pracujemy nad usprawnieniem wszystkich procesów dotyczących ludzi w ICEO, w tym offboardingu. To, co piszesz, jest dla nas cennym feedbackiem i zależy nam, aby nikt z odchodzących z ICEO pracowników tak się nie czuł (bez względu na to, która strona podjęła decyzję). Jeśli chciałbyś o tym porozmawiać lub podzielić się jeszcze jakimś feedbackiem zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami przez NAPISZ DO NAS na naszym profilu na GoWork.

Wszyscy pracownicy są dla nas ważni i potrzebni, to dla nich i ich zadowolenia z warunków pracy zatrudniamy ekspertów z obszaru HR. Chcemy budować takie środowisko pracy, które jest bezpieczne dla ludzi i wspiera rozwój kompetencji. Budujemy i wdrażamy takie procesy, aby ludziom było łatwiej pracować i rozwijać się. Ważny jest dla nas człowiek i jego wiedza oraz doświadczenie, bo to przekłada się na sukces firmy, w tym finansowy. Robimy wszystko, żeby atmosfera w organizacji była przyjazna i otwarta, budujemy więc taką komunikację i robimy wszystko, aby uwzględnić wszystkie napływające do nas potrzeby i informacje zwrotne. Rekrutacja do roli Product Marketing Managera jest już zamknięta, jeśli jednak zainteresowałyby Cię teraz lub w przyszłości inne pozycje to zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami przez NAPISZ DO NAS na naszym profilu na GoWork.

Anonimowy

Kurczę naprawdę jestem w kropce też aplikowałem i mocno się zastanawiam po tych ostrych wpisach :( Nie chce za miesiąc szukać znowu nowej pracy. Spojrzałem na LI że faktycznie ludzie tam pracują krótko.

@Anonimowy

Dziękujemy za Twój wpis - cieszymy się, że zdecydowałeś się na aplikację do nas i jednocześnie rozumiemy Twoje obawy. Jeśli masz pytania związane z pracą w ICEO zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami przez NAPISZ DO NAS na naszym profilu na GoWork - naszym zdaniem warto pytać “u źródła” i zbierać komplet informacji, żeby mieć pełen obraz sytuacji. ICEO rozwija się i rośnie, dostosowując do tego swoje struktury i procesy. Jedną z decyzji, jaką podjęliśmy kilka miesięcy temu jest zbudowanie mocnego działu HR, właśnie po to, aby zwiększać zadowolenie i zaangażowanie naszych pracowników. I udaje nam się to - pracownicy zostają z nami coraz dłużej, a ich poziom motywacji satysfakcji z pracy rośnie. Jesteśmy z tego naprawdę dumni:)

Rok temu mieli do zaoferowania frontend developerowi do 20 tysięcy, przynajmniej tak mnie ogłoszenie informuje xD W sumie to zarabiałem więcej już, podskoczyła ta stawka jakoś teraz czy nic? Tylko aktualne info mnie interesuje, dzięki.

Sytuacja związana ze stawkami dla software deweloperów jest dynamiczna i zależy od wielu czynników: moment na rynku, branża, model biznesowy organizacji i specyfika prowadzonych projektów, etc. Nasze stawki również ewoluują, ponieważ na bieżąco staramy się je dopasowywać do wewnętrznych i zewnętrznych warunków i potrzeb organizacji, pracowników oraz kandydatów. Obecnie otwarte procesy rekrutacyjne wraz ze stawkami możesz zobaczyć tutaj: https://www.iceo.co/career

Kandydatka

Hej, czy to dobry moment na przyjęcie się tu, mimo tego, co piszecie? Martwią mnie trochę te opinie. Kiedyś było inaczej? Skoro teraz pracownicy zaczęli rezygnować z pracy lub są masowe zwolnienia? Proszę o szczerą opinię, bo oferta na stanowisko Mobile Lead mnie zainteresowała, i chciałabym wziąć udział w rekrutacji.

@Kandydatka

Dziękujemy za pytania i przepraszamy za tak późną odpowiedź. Rozumiemy Twoje obawy, nas również martwią opinie, które się tu pojawiają. Tym bardziej zależy nam na wyjaśnieniu wszystkich wątpliwości i zarzutów. Sądzimy, że większość z nich jest nieaktualna - odnoszą się do tego, co było. ICEO szybko rosło i zmieniało się na przestrzeni ostatnich miesięcy, zdecydowanie na lepsze. Zbudowaliśmy nowe struktury i procesy mające na celu zaopiekowanie osób pracujących w ICEO, zadbanie o ich zadowolenie z pracy i poczucie bezpieczeństwa. Oferta na stanowisko Mobile Lead jest już nieaktualna (zatrudniliśmy z sukcesem osobę w tej roli), jednak jeśli nadal byłbyś zainteresowany którąś z naszych otwartych rekrutacji lub po prostu miał pytania zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami przez NAPISZ DO NAS na naszym profilu na GoWork.

Frontend Developer jaka aktualna stawka? Może ktoś będzie wiedział, bo wyszukiwarka mnie zostawiła z niczym. Rok temu podawali między 14 a 20 tys a teraz? Ciekawe czy w ogóle indywidualnie to rozpatrują też, można negocjować? Dajcie znać, na ile są elastyczni.

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi ofertami pracy. W ICEO staramy się zapewnić transparentność w kwestii wynagrodzeń i dlatego wszystkie widełki płacowe są dostępne na naszej stronie kariery pod adresem https://iceo.co/career. Wartość wynagrodzenia jest uzależniona od doświadczenia oraz umiejętności kandydata, które może przynieść do zespołu. Konkretna stawka jest omawiana w trakcie procesu rekrutacyjnego.

O.

Brałam udział w procesie rekrutacyjnym na stanowisko Talent Acquisition Partner. Zostałam zaproszona przez (usunięte przez administratora) przyjęłam propozycję, spotkaliśmy się online i rozmawialiśmy niemal 45 minut. Podczas spotkania otrzymałam informację, że niezależnie od decyzji po spotkaniu, otrzymam feedback do piątku (rozmowa miała miejsce na początku tygodnia). Niestety nie otrzymałam żadnej informacji, więc sama postanowiłam napisać wiadomość i poprosić o krótki feedback, aby wiedzieć w przyszłości, co powinnam poprawić oraz co zadecydowało o nieprzejściu do kolejnego etapu. Odpowiedzi niestety również nie otrzymałam. Pracując w rekrutacji sama wiem, jak ważny jest feedback dla kandydata, niezależnie od etapu rekrutacji. Tym razem stanęłam po stronie kandydata i niestety doświadczyłam tego samego. Nie polecam jeśli cenicie swój czas. Do samej rozmowy nie mogę się przyczepić, było w porządku.

@O.

Dziękujemy za podzielenie się swoim doświadczeniem z procesu rekrutacyjnego. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogły wyniknąć z braku udzielonego feedbacku. Doceniamy Twoje zaangażowanie i zrozumienie wagi konstruktywnej informacji zwrotnej dla kandydatów.

Czemu nie biorą tu na umowę o pracę? w innym ogłoszeniu także widzę, że kontrakt jest wpisany. Czy pracuje ktoś jako ten Senior Content Marketing Manager? Pokazano, że 18 tys netto można zarobić, a ocenicie ile średnio za godzinę pracy wam wyjdzie? Czy prowadził ktoś może takie kalkulacje?

Wszystkie te zagadnienia omawiane są z każdym kandydatem indywidualnie w procesie rekrutacyjnym. Posługujemy się stawką miesięczną za zadania do wykonania.

Zostaw merytoryczną opinię o ICEO - City of London

• Jak się pracuje w ICEO?

Zobacz opinie na temat firmy ICEO tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ICEO?

ICEO