Opinie o Riders Express Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Riders Express Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Riders Express Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy kurierskie
Firmy kurierskie Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Riders Express Sp. z o.o. w Warszawa

W tym roku już ktoś testował oferty i zaktualizowałby warunki finansowe? chodzi mi o to, że tutaj jakiś czas temu pisano o zarobkach ledwo wynoszących 1300 zł a jak mam teraz przed sobą świeża ofertę to wskazują na widełki od 7000 zł do 9000 zł dla kuriera miejskiego. Możliwe ze coś się poprawiło?

Byly pracownik Nowy wpis

SZKODA CZASU na prace w tej fiemie PO 10 DNIACH PRACY BYL KONIEC MIESIĄCA DOSTALEM LEDWO PONAD 1300ZL Z TEGO PALIWO i ZUS 400 zl czyli 500 zl w sumie zarobioem A JEZDZILEM OD 8-9 RANO DO 18 NAWET CZASEM ZERO CZSU NA PRZERWE DYSPOZYTOR BRAK KOMPETENCJI KIERUJE Z JEDNEGO KRANCA NA DRUGI PRZEZ KORKI W CENTRUM...jak zobaczylem rozliczenie to az sie roześmialem prowizja zędu 1,80 PLN lub 5 PLN smiech na sali. Nie polecam nikomu tej pracy szkoda czasu,zdrowia, i samochodu, no i pieniedzy na paliwo....

Adam Nowy wpis
@Byly pracownik

Potwierdzam, stawki za kursy w tej firmie nie zmieniły się od 20 lat, tak to nie jest pomyłka są firmy, które mają takie umowy. To jest największy problem, tam po prostu nie ma pieniędzy na lepsze prowizje dla kurierów, jak nie podnosi się cen co roku chociażby o wskaźnik inflacji w obawie że firma przejdzie do konkurencji, gdzie dostaną przysłowiową złotówkę taniej za przesyłkę i kółko się zamyka. Firma sama się zaora to jest tylko kwestia czasu.

Na jaką podstawę może liczyć przedstawiciel handlowy? W ofercie przynajmniej zapewniają, że jest podstawa wynagrodzenia. Tutaj z kolei ktoś narzekał, że wypłacili mu niezgodnie z oczekiwaniami, to też bym chciał wiedzieć przede wszystkim, czy wszystko jest tak, jak się umawiamy z pracodawcą. Pozdrawiam.

Czy zarobki w firmie Riders Express Sp. z o.o. są Waszym zdaniem satysfakcjonujące? Co powiecie o warunkach zatrudnienia?

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Riders Express Sp. z o.o.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Przedstawiciel handlowy / Przedstawicielka handlowa?
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
Jagoda

Praca cudowna, pomimo negatywnych opinii jakie znajdują się na stronie to szczerze mogę powiedzieć że w siedzibie firmy jak i poza panuje rodzinna atmosfera. Pod względem pieniężnym każdy ma swoje preferencje także ten wątek pominę, ponieważ jest on opinią subiektywną. Pracowałam w call-center - rozmowa z klientami jak i kurierami zawsze sprawiała mi przyjemność. Jeżeli czytasz tą opinię i zastanawiasz się czy podejmować się pracy w firmie- zaufaj mi i się nie zastanawiaj, śmiało aplikuj! Cudowni ludzie, przełożeni a każdy dział posiada wyjątkową energię która napędza do pracy :)

Justyna

Ktoś na forum podliczał stawki netto z roku pracy? Podkreślone zostało końskie zdrowie i nerwy ze stali, ta druga kwestia z jakich przyczyn jest tak ważna? Jakie niepożądane sytuacje mogą się zdarzyć? Na stronie zauważyłam także ofertę dla handlowca, na tym stanowisku jakie zarobki wychodzą już w praktyce? Był dopisek o nauce języka oraz szkoleniach. Jakich?

Grzegorz

Ponawiam pytanie o stawki wynagrodzenia. Nikt wcześniej nie odpowiedział. Można teraz dobrze zarobić?

Leon były riders
@Grzegorz

Zarobki ok. 15-20 tyś. Jeździsz 6 max 8 godz. oczywiście musisz mieć rower bo tylko tak jesteś w stanie tyle przewieźć i omijać korki poza tym nie wydajesz na paliwo i naprawy. Super robota dla kumatych i obrotnych. Polecam każdemu kto ma końskie zdrowie i nerwy ze stali.

Danuta
@Leon były riders

Naprawdę można tyle wyciagnąć jeżdząc rowerem? To jak wozić ciężkie przesyłki. Jakoś sobie tego nie wyobrażam.

Leon
@Danuta

Można spokojnie a nawet więcej..... zapomniałem tylko dodać że to są stawki netto za rok pracy.

Tomasz kolega z pracy

Dyspozytor to pet jakich mało. Trasy nieopłacalne , do tego same chamy spoza Warszawy. Skąd to najechało tego. Nie pozdrawiam.

Agnieszka
@Tomasz kolega z pracy

Trasy nieopłacalne przez zarobki? No i może opowiesz coś jeszcze o współpracy z dyspozytorem, skoro tak negatywnie piszesz o nim...

ara

Praca jako kurier na pewno na lepszym poziomie w porównaniu z innymi firmami w tej branży, dodatki za oklejenie auta, brak obciążeń za sprzęt , ubrania działają tylko na plus tej firmy . Niestety jest jeden minus , a mianowicie dyspozytor ( frustrat ) który swoje niepowodzenia życiowe wyładowuje na kurierach . Brak reakcji szefostwa firmy conaj mniej dziwne, z tego co słyszałam jest to jeden z głównych powodów braku chętnych do pracy i tu się niestety muszę zgodzić. Podsumowajuć można polecić , firma wypłacalna , stawki nie najgorsze, tylko ten jeden minus ....

xxx
@ara

Dobra nowina :) od lutego nie ma już "frustrata", szefostwo w końcu pożegnało Pudziana, brawo Wy!

Mikołaj
@ara

To atmosfera mało ciekawa.A co możesz powiedzieć o wynagrodzeniu w "Riders Express"? Są dodatki/premie?

Polak
@Mikołaj

Player
@ara

Czyli jakie stawki są? Bo stwierdzenie nie najgorsze jest bardzo ogólnikowe i mylące...

Jaka jest kultura pracy w Riders Express Sp. z o.o.? Obowiązuje typowy dress code?

Kurier

Dres jak najbardziej, aby był czysty :) Koszulka Polo od firmy, spodnie muszą być ciemne, granat lub czarny, aby były jednolite z koszulką

A jakie teraz są obostrzenia w pracy? Czy firma w ogóle przewiduje zatrudniać nowych pracowników?

Jakie narzędzia pracy zapewnia Riders Express Sp. z o.o.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

kurier

Nowi dostają Skodę Fabię, lepsi kurierzy ze stażem Skodę Octavię. Wszystko świeże 2-3 lata

Polak

Jakie są stawki w tej firmie. Ile średnio wystawiacie fakturę, ile jest za oklejanie auta. Prosze o rzeczową informacje i czy dyspozytor został już zmieniony skoro był taki(usunięte przez administratora)

grizli

Zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego (Piotr) kierownik kurierów w firmie Riders podpisuje się na go work jako JOANNA? Jest się czego wstydzić czy co?Czy po prostu brak odwagi tego Pana?

Aleksandra
@grizli

Gdzieś czytałam, że na forum GoWork nie powinno się używać danych personalnych - chyba warto mieć to na uwadze. Poza tym - większość nadal zachowuje tu anonimowość, a więc nie wiesz, czy tak naprawdę to ta osoba, o którą Ci chodzi. Zmieńmy temat. Jak długo pracujesz w Riders Express?

grizli
@Aleksandra

Aleksandro! Kotku! Od kiedy użycie imienia bez podania nazwiska jest użyciem danych personalnych?Zadam inne pytanie: podanie adresu mailowego z podaniem nazwiska nie jest użyciem danych personalnych???? Aleksandro, skąd znasz firmę Riders ? Pracowałaś czy obecnie pracujesz w firmie Riders Express?

Bartek

A czy firma potzrebuje aktualnie kurierów? jakieś podpowiedzi byłyby mile widziane.

Joanna
@Bartek

Świetnie, że akurat teraz zainteresowałeś się pracą jako Kurier w Riders Express, ponieważ właśnie ich tam poszukują. Oferują: motywacyjny system wynagrodzeń, pracę w młodym zespole oraz możliwość rozwoju zawodowego. Wystarczy, że prześlesz CV ze zdjęciem na adres: padamczyk@riders.com.pl. A może już to zrobiłeś?

kumaty
@Bartek

Nie, kurierów jest teraz ze dwa razy za dużo, odeszło parę firm i teraz więcej czekasz na zlecenia niż potem je rozwozisz.

Joanna
@kumaty

@kumaty Dziękuję, że zechcialeś się wypowiedzieć, będzie to bardzo pomocne dla osób ubiegających się o pracę w Riders Express Sp. z o.o.. Ciekawi mnie dlaczego dalej na stronie internetowej wiszą dwa ogłoszenia o pracę, skoro jest tak jak piszesz http://www.riders.com.pl/praca/ ?

Bystry.
@Joanna

Bo Joanno kierownik w owej firmie rekrutując nowych ludzi opowiada im bujdy o zarobkach. Namawia do zakładania działalności gosp. motywując to ulgą ZUS-owska w pierwszych dwóch latach... taki kandydat otwiera ją popracuje trzy miesiące zarabiając jak dobrze pójdzie na opłaty i rezygnuje tracąc ulgę w ZUS na kolejny okres.

Bystry.
@Joanna

Joanno jaka jest możliwość rozwoju zawodowego w tej firmie?

Wacław

Firma dno,jak kazda kurierka miejska.Na start musisz mieć SPRAWNE w 100% auto,gdyż 1sza wypłata jest po 1,5 m-ca,zatem na początek 1,5tyś idzie na paliwo.Dają dziadowe co m-ac w wysokości 500zł,bo kierowcom nie starcza od 1go do 1go.Przyjmują wszystkich jak leci,niepełnosprawnych, z Ugandy,o kulach,bez nóg,aby mieć jak najwięcej faktur.Jak to kierownik powiedział masz przepracować 1 m-ąc i możesz iść do domu,bo w tym czasie znajdzie 2go na Twoje miejsce i tak to się kreci.Chcesz zbankrutowac to polecam te firmę krzak z czystym sumieniem.

Misiek

Czy jest możliwość pracowania na pół etatu lub dorywczo? Mam pare lat doświadczenia w kurierce miejskiej po Warszawie, ale mam stała pracę, a chce dorobić triche plnów jeżdząc motocyklem.

Gal

Znowu przyszły Święta a w firmie Riders bez zmian.Prezentowi wożą prezenty a kurierzy którzy tyrają cały rok stoją i się nudzą.Zamiast jeden miesiąc w roku dac zarobić ludziom którzy zapierdzielają przez 12 miesięcy to nie trzeba się nachapać.Prezentowi wożą paczki po 3zl no cóż tez pieniądz(:)).To chyba jedyna firma w Warszawie która tak traktuje swoich pracowników(brawo).Jest to po prostu nie fair w stosunku do ludzi.Podwyżki nie było od 11 lat co więcej kursy są coraz niższe np kraj byl za 3 zl jest za 1,5 zl ha ha.Wygląda to wszystko bardzo bardzo słabo .Szkoda że takie jest podejście do ludzi dzięki którym na mieście ma się dobrą opinie no i zarabiają na cała tą firmę.To tyle.Wszystkim pracownikom firmy Riders życzę Wesołych Spokojnych Świąt.

@Gal

Nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tymi "prezentowymi". Czy są to osoby zatrudniane dorywczo tylko na czas Świąt, czy masz tu na myśli coś innego? Skoro wtedy jest mniejsza ilość pracy dla stałych pracowników, to dlaczego właśnie w taki sposób jest to rozwiązywane?

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

były kurier
@Zainteresowany

wygląda na to że tak http://www.riders.com.pl/praca/

John
@Zainteresowany

niewoliników tak :)

ex-kurier
@były kurier

całkowity brak ludzi do pracy, bardzo ciężka praca , bardzo słabe zarobki, działalność - 5500 zł/netto faktura , koszty 1200 ZUS, około 1000 paliwo, księgowość 100 , razem koszty 2300, 5500-2300= 3200 przed podatkiem, po 19% podatku około 2600 zł na rękę, nie zawiera , zużycia samochodu, ewentualnych napraw, koszt OC AC ( średnio trzeba na to zarezerwować około 200-300 zł na miesiac). Zatem zostaje 2300 zł.

Gal
@ex-kurier

A kiedy Ty ex-kurier wystwilas tam 5500 netto? Moze podasz nr.kuriera albo czym jezdziles?

@Gal

Zdarzały się takie faktury, nawet teraz mógłbym podać kilka numerków które takie wystawiają. Ale prawda jest taka, że średnio jest 3500 netto, więc zostaje coś koło 2000 ;-)

@promyk

Poprawka, nawet bliżej 3000 netto. Co prawda ostatnio jest premia za obecność, ale jak ktoś ma dzieci to nierealne (można nie być w pracy tylko 1 dzień w miesiącu).

@promyk

Czy każda osoba zatrudniona w Riders Express musi posiadać własną działalność gospodarczą? Czy w związku z tym pracodawca oferuje jakąś pomoc na przykład w sprawach księgowych? To ciekawa kwestia. Z czego wynikają te rozbieżności w kwotach, jakie podajecie tu, na forum?

Julita

@Sławek, jestem na forum moderatorem i dopytuję o warunki pracy, zatrudnienie w Riders Express, mnie w takim razie, niestety nie interesuje. @kazik, pytałam użytkownika @ara o to jak to wygląda ze względu na to, żeby inni wiedzieli co to dla nich oznaczałoby w praktyce w pracy.

ara
@Julita

Po prostu jak nie zgadzasz się z jednym dyspozytorem albo mu nieładnie odpowiesz że coś dał ci bez sensu to jeździsz za karę na spadach czyli z ekonomikami lecisz przez cała warszawę i za wodę, dostajesz krajówki po 1 sztuce z każdego miejsca, wstyd nawet pisać ile za to płacą, albo nagle kończy ci się robota, inni mają po 20-30 sztuk a ty masz góra 10 przez cały dzień. Przez to atmosfera kurier dyspozytor jest bardzo ciężka dyspozytor zamiast ci pomagać znęca się nad tymi kurierami wysyłając ich bez ładu i składu. Po godzinie 13 kurierzy mu się kończą i jest płacz, że nie ma ludzi do pracy. Zlecenia są wydawane niesprawiedliwie i nieracjonalnie. Kilku jest zadowolonych reszta czyli większość jeździ na spadach. Drugi dyspozytor robi co może żeby to naprawić ale efekty tego są mizerne.

Potwierdzam 100%.

Zostaw merytoryczną opinię o Riders Express Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Riders Express Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Riders Express Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Riders Express Sp. z o.o.?

Riders Express Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 46 ocen.
  • Duchnicka 3
    01-796 Warszawa

Riders Express Sp. z o.o.