logo Riders Express Sp. z o.o.

Riders Express Sp. z o.o.

Opinie o Riders Express Sp. z o.o.

jarek 2009-01-21 12:59:43
Placa bardzo dobra.
Praca w milej atmosferze, mozlowosc rozwoju duzo mozna sie nauczyc a takze mozlowosc awansow jako wynagrodzenie dobrej bracy.
Wyjazdy sluzbowe, szkolenia. firma profesjonalan i odpowiedzialana.
igor 2010-05-23 17:14:23
ale się usmiałem - firma dno, nie wypłacają kasy po 60 dni, proponują ci 40 % od ręki i dowidzenia. Możliwość awansu tak ale do innej firmy :)
Przemek 2010-06-12 21:16:57
totalne dno. Jakość usług lepsza już na poczcie. Miały być zwrot kasy za oklejenie samochodu i co? Mineło 3 miesięcą i ani grosza nie widziałem. Jak położyłem wypowiedzenie to usłyszałem, że zwrot mi się nie należy. Nie polecam.
anonim 2010-07-20 19:15:51
Przemek - 2010-06-12 21:16:57

a cóż to za głupstwa tu się wypisuje?
Przecież kurier nic nie płaci za oklejenie auta w Riders. Riders bierze ten koszt na siebie...więc o jakim zwrocie i za co tu mowa?

anonim 2011-04-16 21:07:40
yyyy a na kogo mozna awansowac? Wyjazdy sluzbowe,szkolenia?? Pracuje tu troche i nie mialem okazji doswiadczyć...
anonim 2011-08-25 23:19:39
co jak co ale z kasą to się nigdy nie spóźnili nawet o jeden dzień. za oklejenie też nić nie płaciłem tylko Riers mi płaciło za reklamę. W sumie ok tylko za duża orka w tej robocie.
anonim 2011-09-12 12:31:51
Firma krzak nie polecam, pracowałem tam 3 miesiące, a kiedy złożyłem rezygnacje bo auto zaczeło mi nawalac kazali przyjechać rozliczyć sie. Kasy za miesiąc pracy nie otrzymałem bo wymyślili sobie że to ja zaprzestałem usług a to oni kazali sie rozliczyć. Ta firma to ściema są nieuczciwi
szukajacy 2012-04-20 11:51:56
posiadam berlingo z 2009roku.jest szansa na wspolprace z firma Riders?doswiadczenie od 2006r.pozdrawiam...
olo 2013-08-13 15:37:09
Riders totalne dno zarobki marne
olo 2013-08-13 18:51:32
olo - 2013-08-13 15:37:09

Riders totalne dno zarobki marne
Omijajcie ta firme z daleka
zyga 2013-08-14 10:58:12
Miedzy 3.500 do 4.000 odlicz koszty paliwa conajmniej 1500 bo wali sie kilometry zus 1100 a za co zyc koszty napraw samochodu porazka totalna
kasior33 2014-02-14 19:54:47
Witam.Pracowałem tam trochę,(usunięte przez administratora).Robisz kilometrów od pyty,a masz dziesięć przesyłek po ok.5 złotych.Tam zarabia tylko trzech-czterech kurierów (usunięte przez administratora)
xkasiuniax345 2014-02-20 14:28:00
Witam mam pytanko odnośnie tej firmy mam zamiar w niej pracować czy trzeba mieć własna działalność zeby byc kurierem?
em. 2014-02-24 18:22:02
W Riders, nie ma rejonów tzn jest jeden: Warszawa i okolice więc kurierzy samochodowi przyjeżdżają dziennie średnio 120-150 km czyli trzeba liczyć jakiś 3000 km miesięcznie.
Nie ma żadnych panów ani możnowładców a stawki są identyczne dla wszystkich kurierów bez względu na to jak długo jeżdżą w Riders i czym jeżdżą a pieniądze są przelewane ZAWSZE w terminie.
shimi 2014-03-09 00:19:34
Nie polecam tej firmy. Trzeba mieć działalność czyli wszystkie koszty po twojeje stronie- zus, paliwo, naprawy samochodów. zarobki ok 3500. Niestety siedzi taki jeden nieudacznik jako dyspozytor i myśli, że jest świetny no ale niestety. Wysyła nie po drodze, na około i jeszcze ma pretensje o wszystko. Wydaje zlecenia tylko swoim kurierom. I jest le parówką
Lolek 2014-03-12 17:57:49
Tyrka hahahah ludzie wy chyba nie wiecie co to jest tyrka chcieli byście pracować po 8 godzin plus samochód służbowy paliwo umowa o prace i 3500 netto powodzenia ja pracuje od niedawana w Riders i nie narzekam
bilek 2014-04-10 19:20:30
szkoda, że tak nie ma, ale z drugiej strony każdy młody powinien najpierw zodbyć trochę tego dświadczenia
rojek 2014-04-18 19:09:18
zgadzam się z @bilek i myślę, że Riders Express akurat do zdobywania doświadczenia jest niezłą firmą
kerbyh 2014-04-22 20:15:57
Co za bzdury, nie ma żadnej możliwości awansu a kasa jest słaba..
ZenekKarbaownik 2014-10-05 00:44:07
czego wy hcedzie ta firma jezd najleprza pot sloncem a wy sie z niej nabijadzie, pracofalem tam i wiem rze jest najlepsza duszo mnie naóczyła
promyk 2014-11-10 13:43:11
Ridersi na tle konkurencji są uczciwi. Kasę dostaje się w systemie % a zarobki zależą od zapału do pracy, umiejętności, szczęścia i niestety humoru jednego z dyspozytorów (i zawsze są wypłacane terminowo), a istnieje też nawet możliwość wzięcia zaliczki).
Wziąwszy powyższe pod uwagę w Ridersach można zarobić 1000- 6000 brutto.
Na tle innych firm plusem jest w miarę ludzkie podejście do pracowników. Prezes jest bardzo porządnym człowiekiem.
Ja pracuję 8 godzin dziennie licząc od momentu wyjścia z domu do momentu powrotu, ale jeżdżę na rowerze, a rowerzyści mają trochę bardziej preferencyjne warunki niż samochodziarze (ale za to mniejszą premię).
Pracowałem w innych firmach kurierskich i Ridersów mogę polecić jako firmę, w której może nie zarobimy kokosów, ale nie zostaniemy też na pewno wydymani, jak to się niestety zdarza w wielu innych firmach kurierskich, że tak z własnego doświadczenia wymienię Gońca czy z tego co ludzie mówią X-press Couriers.
śmiechy 2015-01-22 21:46:58
Witam. Panowie i możnowładcy są w tej firmie, a najlepszym przedstawicielem tej 'klasy' jest wyżej wymieniony dyspozytor.
Jak kurier źle jeździ to dostaje burę albo odchodzi, a JE On (proszę podkreślić) :) -nie.
Dodatkowo firma powinna zmienić swoją orientację na bardziej tęczową.
Teraz kapitalizm jest taki, że już 'nie zarzyna' a jedynie 'strzyże' 'słabiaków roboli'. Może są tam osoby, które żyją dla swoich stopni i dla podtrzymania tego ustroju?
Firma sprawia wokół siebie otoczkę, że niby to prawie kurier jest tam najważniejszy, a to nieprawda. Elyta biznesu, niemalże drugi Xpress, mundurki, uśmiech.
Ogólnie firma dla 'równych i równiejszych'.
weronika 2015-02-26 14:07:04
ale oni chyba nie są aż taką znana firmą kurierską co DHL czy DPD, no nie? wydaje mi się, żeby byli jakims liderem branży na światowym poziomie, ale jak to mówią, liczy się jakość czyli to czy oni faktycznie dostarczają te paczki no i w jakim tempie jeszcze, a to niestety bywa naprawde róznie w tej branzy.
Kurier Riders 2015-05-25 20:33:20
Riders płaci kurierom od zlecenia średnio 50 % kwoty którą płaci klient.
Dodatki masz za zlecenia w nad godzinach.Jedyny negatyw w tej firmie to dyspozytor który ma ego jak pałac kultury reszta jest na niezłym poziomie.Jak jesteś odporny na debilizm i humory dyspozytora to polecam.Na szczęście jest drugi dyspozytor bardziej ludzki :)
przyjedź zobacz 2015-05-26 11:35:17
dokładnie jest to 54% dla kuriera samochodowego i 49 dla rowerowego, co do negatywu w postaci dyspozytora, są w tej firmie kurierzy którzy mają większe ego i może to tkwi problem, kwestia złapania pułapu, tak jak to bywa w przypadku pracy z ludźmi.
Kurier Riders 2015-07-27 13:33:59
Powiem dla szukających pracy idźcie zobaczcie sami ocenicie ja osobiście wyszkoliłem wiele osób w tej firmie i 90% z tych osób zrezygnowała z pracy w przeciągu 3 miesięcy ,powód rezygnacji już podałem wyżej w poście.Podsumowując Firma stabilna, wypłacalna, ze sporą baza klientów jedyny problem to nie równe wydawanie zleceń i trochę lekceważące podejście dyspozytora do kuriera. Jak to kiedyś pan dyspozytor określił jesteśmy tylko numerami na ekranie.Pozdrawiam i życzę udanej kariery w Riders
ParówkowySkrytożerca 2015-10-01 18:23:05
Witam, odpowiem na parę pytań na temat Riders.

Zarobki:
wszystko zależy od tego jak wejdziesz do firmy czyli jak długo zniesiesz dyspozytora. Dla początkujących polecam siedzieć cicho i wykonywać polecenia, nie dyskutować choćby kazał Ci jechać kompletnie bez sensu. Łechtaj jego ego, mów mu miłe słówka i kasa się będzie zgadzać. Są nowi kurierzy/kurierki, którzy zarabiają przyzwoicie mimo, że listu nie umieją porządnie wypisać. Na zebraniu za to siedzą cicho lub chwalą Pudziana( ten zły dyspo.)i jakoś się żyje. W skrócie - jak nie masz godności to będzie Ci dobrze się z nim pracowało. W skrócie 1,5 - 5.000.

przyjęcia:

Obecnie firma zatrudnia wszystkich jak leci bez względu na płeć, wiek czy doświadczenie. Można nawet śmierdzieć. Nie ma problemu. Nowy kierownik bardzo boi się zwolnienia więc tańczy jak mu zagra Pudzian. A Pudzian płacze: o mamo o mamo, nie mam ludzi na mieście, Sławku(kierownik) proszę więcej ludzi, nie dajemy rady, chłopaki już mają po 2-3 sztuki. To ten idzie i zatrudnia. 6-7 lat temu ludzie robili po 20-30 dziennie i zarabiali konkretne pieniądze a teraz jak masz 15 to jest dobrze. Dodam jeszcze, że kiedyś to średnio przesyłka wychodziła 12-14 netto a teraz wychodzi może 10. Co do śmierdzenia. Nowy kierownik wprowadza do firmy swoich ziomków. Bardzo fajnie tylko czy oni muszą aż tak śmierdzieć? Do windy z takim nie wsiądziesz bo można się udusić. Ostatnio jeden z klientów powiedział, że omal się nie porzygał jak kurier przyjechał po paczkę. Także drodzy menele, bezrobotne żule: RIDERS przyjmie was z otwartymi rękami.

Atmosfera:

Siadła kompletnie

Płatności:

Jedyny pozytyw, zawsze na czas.

PS:
Jak będziecie szli podpisywać umowę to dobrze ją przeczytajcie bo według niej stajecie się niewolnikami firmy.

Pozdrawiam
sławek 2015-10-01 20:51:39
bzdury kolego piszesz . Ą świadczy o tym kawałek że zatrudniam bez względu na płeć. Czyli w/g kobieta to gorsza kurierka? Cała reszta też godna pożałowania.Kurier o którym piszesz jeździ samochodem typu bus a sytuacja o której wspominasz miała miejsce w momencie kiedy miał załadunek samochodu po dach i klient miał problem z tym że kurier się spocił . Na marginesie trudno się przy tak ciężkiej pacy nie spocić. ALe pewnie takie doświadczenia są Ci obce.
Przyjedź mistrzu konwersacji z chęcią z Tobą porozmawiam. A może jesteś jednym z kurierów z którym musiałem się pożegnać.... o 9.00 to za wcześnie na realizację zleceń a o 14.00 to już sorry ale za późno.... Kompletna żenada. Mam prośbę na przyszłość przedstaw się jak człowiek , takie sikanie po kątach i próba obsmarowania ludzi nie świadczy za dobrze o osobie która wygłasza podobną opinię.. pozdrawiam i życzę odwagi na przyszłość.
P.S. podejrzewam o autorstwo tej opinii jednego z naszych byłych ,, kolegów" Jak się nie mylę , to nie ma co liczyć żeby się przedstawił i podyskutował jak na poziomie i na argumenty.
Marcin 2015-10-15 16:25:33
Witam, podobno ciekawie się tu dzieje. Zgodzę się z opinią Parówkowego. Ktoś napisał prawdę. Co do zatrudniania dziewczyn to Sławku masz rację, że nie ma w tym nic złego, dopóki nie trzeba będzie wnieść 10 kartonów po 25 KG na 4 piętro bez windy.O zarobkach to też prawda. O śmierdzeniu też prawda. Ja osobiście nie pracuję już w tej firmie i źle jej nie życzę, ale skoro bronisz swojego kolegi, że się spocił? OK. Prawda, ciężka robota, ale sam spotkałem go kilka razy i zawsze było to samo. Czyli co? Po dach zawalony codziennie a firmowe auto jeździ z kopertami i wszystko jest OK? Co do realizacji zleceń... Tu to mógłbym się rozpisywać do woli. Wszyscy wiedzą jaki jest jeden z dyspozytorów. Nikt normalny logicznie mi nie wytłumaczy czemu kurier mieszkający na mokotowie o godzinie 16:30 jedzie na białołękę a kurier z białej jedzie na ursynów...Tylko i wyłącznie zła wola dyspozytora, który swoje życiowe niepowodzenia i kompleksy przelewa na kurierów. Dopóki "góra" nie zrozumie, że ten człowiek trawi firmę jak rak to nic się nie zmieni. Tak czy inaczej życzę firmie powodzenia bo spędziłem tam parę lepszych bądź gorszych lat i poznałem kupę fajnych ludzi.

PS: internet to miejsce gdzie ludzie często chcą pozostać anonimowi więc nie liczcie na to, że będą się podpisywać z imienia i nazwiska.

Pozdrawiam.

PS2: to o tym siedzeniu cicho i wykonywaniu poleceń to też prawda. Chyba najlepsza rada dla ludzi szukających w Riders pracy.
Sławek 2015-10-16 10:33:24
Marcin , zatrudniając Przemka spodziewałem się że mogą pojawić się zarzuty że to mój koleżka itp. Ktoś, kto mi zarzuca że mu w jakiś sposób ułatwiam życie po prostu mnie nie zna.
Mówiąc że firmowy samochód jeździ z kopertami też mijasz się z prawdą. Ale to już są bardziej tematy operacyjne , nie na forum.
Pisząc o kobiecie , co będzie jak się zdarzą ciężkie przesyłki.
Takie przesyłki się zdarzają. I to Marcin jeszcze za Twoich czasów jak pracowałeś w firmie i koleżanka sobie doskonale radzi.
Co do innych twoich zarzutów, jest takie powiedzonko , punkt widzenia zależy od punku siedzenia.
I to jest już moja ostatnia odpowiedź.
Trzeba się brać do pracy a nie tracić czas na niestety jałowe dyskusje w internecie.
Pozdrawiam
Zdziwiona 2016-01-07 09:42:13
Fajne chłopaki. Tylko czemu niektórzy są w pracy pod wpływem alkoholu i cholera wie czego jeszcze? Korzystamy z usług firmy i ogólnie jesteśmy w miarę zadowoleni, ale przychodzenie do pracy w takim stanie? I to jeszcze kurier samochodowy...WSYTD!
dlaczego 2016-01-10 19:54:14
Witam,ja tez jestem recepcjonistka w jednej z firm która obsługuje firma Riders i niestety musze przyznac ze firma jest ok ,ale kurier samochodowy przed świętami przyszedł po odbiór przesyłki pijany z kolegą dziwnie się zachowywał ciekawe czy jeszcze pracuje bo moim zdaniem nie powinienien.Jezeli jeszcze raz przyjdzie do nas po przesyłki zgłosze skargę.Mam nadzieję,że ktoś w firmie Riders pilnuje takich spraw.Mam taka prośbe prosze trzymać standardy jakie sa w pozostałych firmach.To,ze przesyłki są opoznione bo ktos słabo je wydaje,ale pijaństwo to juz gruba przesada.
recepcjonistka 2016-02-03 21:51:49
do obserwatora.Odpowiem krótko ,gdybym choć raz przyszła pod wpływem alkoholu do pracy od razu zostałabym zwolniona a kurier co lepszy?Moim zdaniem nie,jeżeli wchodzi po przesyłke z drugim kolegą w prywatnych ciuchach z kebabem w ręku i nie może nim trafić do buzi to przepraszam bardzo ale coś nie gra.To raz, dwa przykro mi to pisać,ale ten kurier pracuje dalej w tej firmie chyba osoba która jest za to odpowiedzialna ma to gdzieś w jakim stanie są kurierzy.Dziś był u mnie po przesyłke w prywatnym ubraniu to też jakieś nowe standardy w tej firmie.Ciekawe czy tylko on ma takie specjalne względy?Chyba najwyższa pora poważnie porozmawiać z naszym opiekunem Grzegorzem.Pozdrawiam.
:O 2016-02-03 22:36:11
O matko! To teraz w pracy autem firmowym się jeździ po pijaku. Do czego to doszło. Jeszcze odwracać kota ogonem, ta podła recepcjonista na pewno sama upoiła tego biednego kuriera.
aaaa 2016-02-04 14:14:06
bo właśnie tak się załatwia sprawy proszę Pani. W momencie wystąpienia zdarzenia, tego samego dnia, skarga do firmy , nawet przez opiekuna i po balu.Pisze Pani 10/01, że zdarzenie miało miejsce przed świętami. Moim zdanie roztrząsanie sprawy ponad dwa tygodnie po zdarzeniu mija się z celem, chyba ze ktoś ma jakiś cel ukryty.
Wpisy o firmach na tym forum słyną z opisów niestworzonych rzeczy które się dzieją w różnych firmach , lecz nie zawsze ma to cokolwiek wspólnego z rzeczywistością.
Nadmienię że współpracujemy z Riders już dłuższy czas i jesteśmy zadowoleni ze świadczonych usług.
aaaaa 2016-02-04 14:33:41
HiHiHI 2016-02-26 09:12:45
Na paliwo dają kartki z lat 80'.
HiHiHI 2016-02-26 09:25:21
A skąd masz takie info. że na palio dają??
Gała 2016-03-06 21:37:50
Wypowiem się na temat zarobków jakie można osiągnąć będąc kurierem w firmie riders. Jeżdżąc samochodem na benzynę spalającym ok 6 litrów w mieście trzeba wydać dziennie jakieś 35 zł, do tego trzeba doliczyć ZUS co w przeliczeniu wychodzi ok 50 zł dziennie następna opłata jaka czeka kuriera to podatek dochodowy w wysokości 19%, jak ktoś ma obsługę księgową to kolejne 150zł-200zł czyli ok 10zł dziennie.Dalej amortyzacja i naprawy samochodu + OC samochodu, a na pewno trafi się też jakiś mandacik lub parkometr. Kolejna sprawa to naliczane przez riders ubezpieczenie Cargo w wysokości 20zł miesięcznie. No i ostatnia rzecz wymagana to własna komórka oraz regulaminowe spodnie i buty co też kosztuje. Dniówka z 9 godzinny dzień pracy wychodzi między 150 a 170 zł z premią. Jeśli ktoś ma oklejony swój prywatny samochód logo Riders dostaje 300zł miesięcznie, czyli w przeliczeniu jakieś 15zl do dniówki. w najlepszym wypadku z oklejeniem dniówka wychodzi średnio 200zł. Teraz niech każdy kto ma aspiracje do tej pracy weźmie kalkulator i sobie przeliczy, podzieli przez 9 godzin pracy i zobaczy gdzie bardziej się opłaca iść do pracy. Myślę że ochroniarz lub roznosiciel ulotek ma lepiej, a przynajmniej ma mniej stresu i zapierdzielania.
kajtek 2016-03-08 10:41:19
Potwierdzam,zarobki w firmie Riders są tak marne ze chyba jedyna firma na rynku musi dawać kurierom zaliczki żeby mogli przeżyć do następnej wyplaty.ktos jak ma rodzinę na utrzymaniu to lepiej mu będzie na zasilku z MOPSU!!!
kajtek 2016-04-11 13:38:49
To jest mega wyzwanie żeby z pensji w ridersie przeżyć cały miesiąc po zrobieniu opłat. Najlepszy jest kierownik kurierów w tej firmie.na spotkaniu rekrutacyjnym obiecuje zarobki na poziomie 5tys.netto.ludzie naiwni zakładają działalność a po trzech miesiącach odchodzą bo zarabiają po niecałe 3tys.ale za to mogą sie pochwalić ciągłym rozwojem firmy gdyż non stop poszukują kurierów do pracy.
mietek 2016-05-17 09:50:01
Tylko franek nie rozumiesz że to kwota brutto i trzeba od tego odjąć koszty, a po odjęciu kosztów zostaje może 1300. Jeżeli jesteś w stanie utrzymać się za taka kwotę w Warszawie to daj znać jak.
Cudny 2016-09-07 10:24:27
Firma uczciwa i przyzwoita a że zarobki są dość marne to wina raczej rynku i wysokości składek ZUS niż czyjakolwiek inna. Funkcjonowałaby o wiele lepiej gdyby jej właściciele nie mylili nieumiejetności pracy z innymi ludźmi dyspozytora M.D. z asertywnością potrzebną osobie wydającej przesyłki. To osoba niezrównoważona emocjonalnie tyle ze zaangażowana co z pktu widzenia właścicieli jest zapewne takie cenne.
ona i 2016-09-07 10:54:32
widziałem gdzieś u was w internecie ogłoszenie na stanowisko Kierownik Działu Kurierskiego, aktualne jeszcze?
nie polecam 2016-10-25 10:55:30
Jakiś czas temu byłem na rozmowie w sprawie pracy, pomimo zapewnienia od Pana Prezesa o informacji zwrotnej dotyczącej wyniku rekrutacji nikt się do mnie nie odezwał. Brak szacunku do kandydatów.
paskual 2016-11-16 12:55:31
Praca w miłej atmosferze, jednak według mojego doświadczenia raczej dla osób, które nie potrzebują pieniędzy - na miesiąc po odliczeniu paliwa, podatków, opłat księgowych itd. w granicach 800 na czysto (być może po jakimś czasie, lub dla pracujących ok. 10-12 godz. dziennie, nieco więcej). Chyba, że ktoś nie potrzebuje być ubezpieczony, wtedy - oczywiście na swoją odpowiedzialność - nieco więcej. Według mnie zdecydowanie lepiej szukać innej formy zarobku - nie polecam!
Zostaw swoją opinię o Riders Express Sp. z o.o. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Riders Express Sp. z o.o.