Opinie o PCG ACADEMIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w Rzeszów

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy PCG ACADEMIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie PCG ACADEMIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PCG ACADEMIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w Rzeszów

Cześć, do dziś jest tak jak napisano, że został tylko serwis, webcone i dział handlowy? Jest tak to ten pierwszy zakres by mnie interesował. pokazywała mi się już kiedyś oferta dla specjalisty ds. serwisu oprogramowania, była jednak na tyle dawna, że potrzebuje zaktualizować warunki, głownie stawki, pomożecie?

Neo Nowy wpis

Zostałem (usunięte przez administratora) już na etapie rozmowy rekrutacyjnej. Miałem otrzymać informację zwrotną dwa tygodnie temu, do dzisiaj cisza. Dobrze że nie doszło do zatrudnienia, bo jeśli pracodawca kłamie już na etapie rozmowy, to nie wróży to nic dobrego.

Jest teraz jakaś praca dla analityka z elastycznymi godzinami pracy? To dla mnie jest priorytet bo nie mam zaplanowanego życia na tip top, jak niektórzy. No a właśnie miesiąc temu taka oferta była i to pisali, że gwarantują. Tylko jak to w praktyce wygląda? Pracował ktoś i powie?

Ex

Witam, Słyszałem że w ostatnim czasie zaszły duże zmiany w organizacji. Co się wydarzyło? Ponoć zlikwidowali produkcję wraz z kluczowymi pracownikami.

@Ex

To pewne info? Cała produkcja została zlikwidowana? Bo jeśli tak, to jakie działy się ostały i w jakim kierunku ta firma zmierza?

EX Nowy wpis

Na moją wiedzę outsourcing to ich kierunek a ostatni zespół dev rozwiązali. Został tylko serwis, webcone i handlowy.

Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie PCG ACADEMIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ na stanowisko Analityk biznesowy? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Interesuje mnie kariera na stanowisku Analityk. Czy ktoś mógłby opowiedzieć o pracy w tej branży i podzielić się doświadczeniami z zatrudnienia w firmie PCG ACADEMIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ?

Matt

Na początku roku było tu pisane trochę o zwolnieniach jakiś, ale na ile to były tylko słowa, a na ile prawda, trudno ocenić. Jedno jest pewne, że właśnie szukają Analityka biznesowego. Z doświadczeniem w takiej samej lub zbliżonej roli. Padają zapewnienia o możliwości rozwoju. Na czym więc on tu polega. I jak z pieniędzmi, ile są w stanie zapłacić za pracę na tym stanowisku?

Katarzyna

Czytam tutaj, że sporo się pozmieniało w zarządzie. Ludzie na decyzyjnych stanowiskach poodchodzili, a jednak nie widzę żadnych ogłoszeń o wolnych wakatach. Już obsadzone te pozycje czy preferują rekrutację z wewnątrz ogółem?

Exprac
@Katarzyna

Redukcja etatów w celu obniżenia kosztów, wiec bez sensu zatrudniać pewnie nowych. Sektor edukacyjny nigdy nie był bardzo dochodowy jeśli chodzi o zakup oprogramowania IT.

Artur
@Exprac

To aż tak jest słabo finansowo że musieli szukać oszczędności w zwolnieniach ludzi? Po nowym roku też szykują się jakieś redukcje?

Ramon
@Artur

Z tego co słyszałem to mają być kolejne cięcia

Emilia
@Ramon

cześć, możesz dać znać skąd konkretnie masz takie info i czy to sprawdzone? Z jakich innych powodów miałyby te cięcia tak w ogóle wystąpić? Znana jest skala tego?

Testy
@Emilia

Cięcia pewnie są z uwagi na słaba kondycję finansowa wielu uczelni. Jeżeli klient nie chce inwestować w nowe oprogramowanie lub nowe moduły, to niestety firmy z branży IT dla uczelni maja mniejsze dochody, a koszt utrzymania pracowników , inflacja rośnie. Firmy musza obniżać koszty, czy to brakiem podwyżki , czy w najgorszym wypadku redukcja zatrudnienia. Dużo firm ma teraz problem z uwagi na ogólny kryzys inflacyjny. Poza tym firma dobrze radzi sobie jako konsultant i dostawca oprogramowania pod potrzebę klienta , natomiast nie jako producent jego.

Ex pracownik

Witam, jak firma po zmianach? Na LinkedIn widać, że CTO odszedł, kierownik działu programistów też, wielu pracowników zostało zwolnionych w ciągu ostatnich kilku miesięcy lub sami odeszli w ciągu kilku ostatnich lat.

Wiktoria
@Ex pracownik

A co konkretnie chciałbyś wiedzieć? Z jakiego powodu w ogóle ty odszedłeś tak zapytam?

AdiiEx
@Ex pracownik

kierownik działu programistów odszedł ? Kto niby ? G. siedzi i ma się dobrze . Firma outsourcing prowadzi jesli chodzi o dev, po odejściu większości osób z firmy z tego działu. Duże zmiany nastąpiły, nie ma juz prawie dev w firmie.

Ex pracownik
@AdiiEx

Z tego co widzę na Lin G jest dyrektorem, a ja mówię o ex kierowniku RŚ. W takim razie firma stała się mocno serwisowa, skoro programiści nie pracują już nad flagowymi produktami. No szkoda, miała być wielka rewolucja, a skończyło się jak zawsze.

AdiiEx
@Ex pracownik

Niestety RS był słabym kierownikiem, mało osób chyba powie dobre słowo z byłych pracowników, brak kompetencji miękkich/menadzerskich, ludzie mieli z nim sprzeczki o wiele rzeczy, nie potrafił współpracować i zrozumieć potrzeb zespołu, co również kończyło się zmianą pracy przez dev jako jednym z powodów. Obecnie nie ma rekrutacji już na dev w firmie. Firma pewnie obiera inny model biznesowy.

Buc
@AdiiEx

A czy kiedykolwiek rekrutacja dev faktycznie istniała? Na stronie niby była wzmianka, że jest ciągła rekrutacja, i raz na trzy miesiące pojawiało się ogłoszenie na Pracuju, ale wyglądało tak jakby pisane było żeby nikt przypadkiem na nie nie odpowiedział. Reklamowanie się starymi technologiami i zero rzeczy które by zachęcały do kandydowania. Pozbycie się działu developerskiego to taka trochę samospełniająca się przepowiednia. Od lat pogląd wewnątrz firmy był taki że Development to same problemy. No i w końcu się problem rozwiązał.

Kams
@Buc

Development i same problemy , każda branża it która oferuje swoj produkt stawia na programistów. Niestety tutaj słabe zarządzanie, oraz błędy podstawowe doprowadziły do takiego skutku, ze dział development poszedl, a na końcu i pseudo kierownik R.

Czy Partners In Progress Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Niby są elastyczne godziny pracy, ale działa to na takiej zasadzie, że jak zaczniesz chodzić na 7, to niech tak zostanie i na tą 7 chodź, a jeżeli przyjdziesz wcześniej/później to trzeba to zgłosić przełożonemu żeby wiedział że byłeś 8h w pracy. Także ta elastyczność tak nie do końca działa bo jeżeli zaczniesz chodzić na jedną godzinę to najlepiej żeby tak zostało. Praca zdalna tylko jak coś się stanie jesteś chory/coś się stało i nie możesz dotrzeć na miejsce.

luki

Praca zdalna jak najbardziej tak, odnośnie elastycznosci godzin pracy duzo się zmieniło, mozna przyjść później zostać dłuzej, lub wyjsc wczesniej odrobić wieczorem.

Addddri

Elastyczność dość słabo wyglądała przynajmniej rok temu, ciężka rozmowa z liderem odnośnie swoich pomysłów. Skonczyło się odejsciem całego zespołu.

Co od czasu dodania ostatniej opinii zmieniło się w Partners In Progress Sp. z o.o.? Podzielcie się swoim zdaniem!

Rafi

Firma się rozwija, Poszukują nowych pracowników. Atmosfera na bardzo duzy plus, ludzie pomocni, nie zostajesz na początku sam. Gotówka zalezy od wiedzy jaką posiadasz i zaangażowania własnego, plusem są co roczne premie przyznawane które mozna wykorzystac na wakacje. Minus w niektórych przypadkach trochę stare technologie, gdzie produkt jest rozwijany latami, ale to też zaczyna się zmieniać, nowe projekty są już w nowym stosie technologicznym.

Robert

A wystarczy samemu być dobrym pracowników a opinia o firmie byłaby z całą pewnością dobra!

Henryk

Czy jesteście pewni, że pozytywnie o firmie nie można napisać? Wszędzie jest dobrze gdzie nas n ie ma.

xyz
@Henryk

Można,ale się nie da napisać niczego dobrego.

@xyz

Rozumiem. Jednak chyba sam przyznasz, że taki komentarz raczej niewiele nam mówi o firmie Partners In Progress. Skoro posiadasz szczegółowe informacje na jej temat, to fajnie byłoby, jakbyś się nimi podzielił. Mnie na przykład szczególnie interesuje kwestia zarobków. Czy po nowym roku się nieco poprawiły?

Lidia

@zmija-kadrowa Rozumiem, że nie masz najlepszych odczuć co do pracy w tej firmie, niemniej jednak, mogłabyś podzielić się swoją opinią w nieco bardziej merytoryczny sposób, z poszanowaniem kultury osobistej członków tego forum oraz pracowników Partners In Progress?

TenTyp
@Lidia

Haha... oj Magda Magda... kultury to Ty najpierw się naucz :D Pozdro

Lidia

W tamtym roku można było przeczytać na forum o dużej rotacji. Czy ktoś wie jak to wygląda aktualnie? Czy brak aktualnych ofert pracy znaczy, że sytuacja uległa zmianie i teraz jest stabilnie?

hola
@Lidia

Z firmy zwolniło się sporo młodych ludzi, bo po prostu się nie da. Napompowane i rozdmuchane ego wiceprezezesa z Warszawy (przykrywające chyba jego niską samoocenę) skutecznie prowadzi tę firmę w dół. Poniewieranie ludźmi, chamskie odzywki i oranie inicjatywy innych. Szkoda czasu na tę firmę. Dodam, ze gościu w tłusty czwartek kazał sobie pokroić pączki na mniejsze kawałki i przynieść do pokoju :D Warszawka, co zrobisz.

@hola

a jednak nie każdego da się obkroić wokół palca na mini ;)

ŁB

Przyznam, że dziwią mnie niektóre opinie o tej firmie. Przepracowałem w Partners in Progress dobrych parę lat, a od kilku miesięcy jestem w innej firmie, dlatego patrzę na to wszystko z pewnym dystansem. Zastanawiam się czym motywowane są negatywne opinie osób, które bądź co bądź były częścią tej firmy. Oczerniając byłą firmę, poniekąd oczerniacie również samych siebie. Oczywiście z jakiś przyczyn zmieniliśmy pracę na inną. Wiadomo, że idealnie nie było, bo wtedy nikt pracy by nie zmieniał, ale chyba pasuje zachować jakiś poziom obiektywizmu... Pozdrowienia dla ekipy PiP.

@ŁB

nacisnęłam niechcący że opinia jest pomocna, sorki, to pomyłka była. Nie jest pomocna. A takie strony powstały po to żeby ostrzegać innych przed nieuczciwymi pracodawcami i przed miejscami pracy, które nie oferują nic dobrego. Także ŁB, jeśli jesteś zadowolony to pracuj W NOWEJ FIRMIE :-)nie zabraniaj jednak innym poznawać wszystkich "zalet" starej firmy bo takie informacje mogą się przydać innym :-) pozdrawiam

Igor

Nowoczesna firma, nagradzana to i praca pewnie jest świetna. Nikomu nie chce się pisać , nawet rozumiem. Mam zamiar aplikować czy popieracie?

wsed

@kangyrwek pewnie dlatego ze rekrutacji ostatnio nie było

NaSzczescieBylyPracownik

Firma informatyczna, która powoli staje się firmą konsultingową, jak firma matka. Na ten moment jeszcze można posiedzieć (chociaż rozwoju zero) - $$$ dorzuca PCG, ale docelowo nikt nie będzie utrzymywał firmy przynoszącej straty. Oczywiście PCG przekazuje inny obraz sytuacji, ale ja bym się w to g... nie pakował :)

ioru

7 osób w samym 2016 o ile dobrze liczę? :)

as
@ioru

Źle liczysz - będzie to już obecnie około 10 osób ;)

...

to co się teraz dzieje w PIP że tak ludzie tak grupowo odchodzą ?

Zostaw merytoryczną opinię o PCG ACADEMIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Rzeszów

• Jak się pracuje w PCG ACADEMIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ?

Zobacz opinie na temat firmy PCG ACADEMIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

PCG ACADEMIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.7/5 Na podstawie 59 ocen.
  • 954F
    36-002 Rzeszów