Opinie o Lotos Optima (Grupa Lotos S.A.) w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Grupa Lotos S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Grupa Lotos S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Paliwa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Lotos S.A. w Gdańsk

Demi

Omijajcie firmę szerokim łukiem. Lotos już nie istnieje (dla tych którzy jeszcze nie wiedzą) bo z dniem przejęcia przejął go Orlen. Straszny chaos, zmiany przełożonych, bałagan i kasa na tym samym poziomie od dłuższego czasu. Ludzie masowo odchodzą. Orlen obiecywał gruszki na wierzbie a wyszło z tego wielkie nic.

Halina
@Demi

Może to chaos przejściowy właśnie z powodu fuzji? Trwa teraz rekrutacja na stanowisko Młodszego Specjalisty w Biurze Harmonogramowania Produkcji i szukam info o tej posadzie, bo mimo tego co jest tu napisane, to mnie interesuje ta posada. A szczególnie chciałabym wiedzieć, jak wygląda rekrutacja? Ile czasu trwa i czy są zadania rekrutacyjne?

Dawid

Czy możecie się wypowiedzieć na temat pracy aparatowego. Plusy i minusy.

Hanna
@Dawid

Cześć, a to szukają teraz do pracy? Jeśli tak, a rekrutacja jest nadal aktywna, to daj znać, gdzie należy papiery wysłać i co oferują, jeśli chodzi o socjal. I jaka umowa, jeśli wiesz.

Dawis

Czy ktoś może wypowiedzieć się o pracy aparatowego. Czy dużo nauki, jaka atmosfera w pracy i jak finanse.

Kaja

Wszyscy którzy wiecie jak beznadziejne warunki daje Orlen po fuzji wejdzie na GoWork Orlen i piszcie tam prawdę. Zamiast poprawić warunki to mamy tak od lat ! W dodatku na GoWork piszą beznadziejna propagandę podszywając się pod was i chwalac jakie to niby cudne warunki dał Orlen i im za to dziękujecie co jest nieprawda. Wchodźcie i piszcie prawdę

Project Manager

Telefoniczna - 30-40 min. - j.angielski - z HR SUPPORTER Początek po polsku, część właściwa po angielsku Rozmowa dotyczy doświadczenia w temacie prowadzenia projektów. Jako, że do tej pory byłam kierownikiem projektu dla jednego projektu, rozmowa dotyczyła tego właśnie jednego, prowadzonego przeze mnie projektu. Tematyka pytań: - dokumentacja - jaką tworzyłam? za jaką byłam odpowiedzialna? - ryzyka - czy i jak były identyfikowane? - jakich narzędzi/oprogramowania używałam? Informacja, że odpowiedź zwrotna będzie w ciągu 2-4 tygodni. W praktyce była następnego dnia - ustalony termin następnego spotkania za ok. 2 tyg. 2. W siedzibie - 1 godz. - j.angielski - z TEAM LEADER'em - jaka dokumentacja była tworzona w projekcie? - Wyobraź sobie, że masz w zespole dwie osoby, które ze względu na prywatne, niekorzystne relacje źle wpływają na dobrą atmosferę w zespole. Dodatkowo nie wywiozują się w pełni ze swoich zadań. Co zrobisz? - wyobraź sobie, że masz zaplanowane wdrożenie projektu w 5 lokalizacjach. Odbywa się spotkanie, podczas którego osoby z dwóch lokalizacji sprzeczają się, która powinna być pierwsza. Jak się zachowasz? - czy umiesz motywować ludzi? Jakich metod używasz? - zarządzanie ryzykiem - w jaki sposób realizujesz? czym różni się "risk" od "issue"? - budżet - w jaki sposób był tworzony budżet projektu? czy miałam wpływ na poszczególne wartości? - pytanie dot. nieudanych projektów (z racji tego, że mam na koncie jeden projekt, zakończony sukcesem, nie otrzymałam go) - dotyczyło chyba tego, jak sobie radisz z "failed projects"? - w jaki sposób prezentujesz postęp prac w projekcie? - ile chcesz zarabiać? 3. W siedzibie - 30 min - j.polski - z HR - dlaczego firmy? - dlaczego Project Management? - od kiedy jest się dostępnym? Krótka powtórka poruszanych wcześniej wątków projektowych: - ile było członków zespołu projektowego? - w jaki sposób motywuję ludzie? - jaki był budżet projektu? czy miałam wpływ na ustalenie tego budżetu? - czy jesteś zainteresowany pracą z domu? możliwa jest praca z domu do 3 dni w tygodniu, realizowana w zależności od ustaleń i prac projektowych. W okresie wdrożeniowym 100% na miejscu. Potem np. jak jest klient na miejscu to trzeba być a pracować z domu w innym terminie, np. niektórzy podobno tydzień z kawałkiem pracują na miejscu a resztę miesiąca z domu. - oczekiwania finansowe - informacja o benefitach (ubezpieczenia na życie, karta multisport bądź a zamian np. karta podarunkowa do empiku, dopłata dla dojeżdżającyh powyżej 2 km do siedziby firmy - od 150 do 350 zł brutto) PO 7 dniach odpowiedź odmowna. Nagrane dwie rozmowy : http://linking.cf/arek

Powyzej

logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.

Widzę, że często jest ogłoszenie na aparatowego w rafineria Gdańsk i zastanawiam się czy warto składać tam papiery. Czy ktoś kto tam pracuje może wypowiedzieć się w tym temacie. Słyszałem, że dużo jest nauki na to stanowisko. Czy to prawda, że praca będzie w spółce anie w Lots. Jakie są tego plusy i minusy. Dziękuję za odpowiedź.

sgsggfd

Nie polecam pracy w tej spółce ze względu na coraz większe wymagania, ale nic za tym nie idzie w kierunku pracowników... Z premii, która należy się pracownikom, szefostwo oczywiście podbiera sobie do kieszeni.

Alicja
@sgsggfd

Ale jak to działa? Ktoś ustala premie a potem ją ucina czy o co chodzi? A może ciężko spełnić warunki żeby premię dostać?

Xyz

Witam Chciałbym przyjac się do spółki na stanowisko ustawiacz/manewrowy jakich zarobków można się spodziewać?

Petrus

Witam. Czy oriętuje się ktoś , jakie zarobki ma straż pozarna w Lotosie ?

Bożena
@Petrus

a to nie reguluje jakaś uchwała , wysokości tej stawki ?

Petrus
@Bożena

No właśnie nie mam pojęcia , dlatego pytam

Zuzanna
@Petrus

No i nikt tego nie wie, że odpowiedzi brak?

Edek
@Petrus

Proszę mi powiedzieć jeśli przyjmuje się do Lotosu termin ti trzeba jakieś egzaminy zdawać?

Krystek

Obsługa co najmniej dziwna, żeby nie mówić nienormalna. Kasjer burkliwy, gada coś pod nosem, do siebie, do mnie, do wymyślonego przyjaciela...? Na dzień dobry prawie wywracam się wchodząc, bo na środku stoi jakiś plastik, kupuje hot doga i oczekuję ciepłego jedzenia, a koleś wciska mi zimną parówkę... Twierdził, że ciepła. Nie wiem, czy ten facet był naćpany czy tylko nienormalny. Zielona Góra wstyd.

Pat

Na jakie zarobki może liczyc specjalista ds. finansów? Gdansk

Verv

Praca jest w porządku jeśli dopiero ją zaczynasz, później jest dramat. Natłok obowiązków, czasem brakuje czasu na wykonanie wszystkich czynności, wieczny stres z trudnymi klientami, pieniędzmi, klient źle powie stanowisko w rezultacie źle ściągniesz paliwo i jesteś w (usunięte przez administratora) mankiem. Pracowałam na kilku stacjach, niektóre do dorabiania, a dwie „stałe”. Wypłata jest tragiczna pod to co się wykonuje na tym stanowisku. Ajenci (usunięte przez administratora) kadra również. Mówią, ze pracownik jest najważniejszy, a straszą tajemniczym, regionalnym, karami finansowymi za np spieprzenie tk. To jest sieciówka, a co za tym idzie klepanie formułek jak w szkole czy wieczne wymyślanie konkursów za sprzedaż, gdzie tych pieniędzy na koncie nie widać mimo dobrej sprzedaży. Ludzie przyjeżdzają tankować, a nie kupować batoniki spod kasy. Praca na placu tez klepanie formułki, kiedyś było zajmowanie się terenem, a teraz nawet nie możesz iść do toalety bo musisz obsługiwać klientów, bo każdy z nich może być tajemniczym. Nie obsłużysz to już jest spieprzony = odcina z wypłaty w przypadku umowy. Oprócz tego ajent (zależy tez od stacji, ale na żadnej się z tym nie spotkałam) żeby zapewniał pracownikom - zwłaszcza podjazdu w lato kiedy grzeje, ze aż słabo się robi nawodnienie. Trzeba wszystkiego pilnować, każdego standardu po lodówki jak się przypadkiem zepsują. Stres, stres i nerwy. Nie polecam takiej pracy. Jednym plusem są zmiany 12h i nie jest się codziennie w pracy, a czasem i weekendy się trafia wolne.

W dniu 30 lipca br. podjechałam na stację paliw nr 345 -ul. Małomiejska 31, ponieważ w jednym kole mialam zbyt mało powietrza. Tylko tam przyjechałam, Pan Mirosław podszedl do mnie, zapytał co może mi pomóc i dopompował koło, strawdzając ciśnienie we wszystkich kołach. Jestem mu wdzięczna, że sam zaproponował pomoc, szybko i sprawnie usunął usterkę. Oby więcej było takich sympatycznych pracowników na stacjach paliw! - wdzięczna klientka stacji paliw LOTOS - Ewa.

RzeczywistośćAparatowy

Kolejna rzecz to wymagania, szczerze to obowiązków ciągle przybywa, wymagają cudów na kiju a pieniądze za tym nie idą. Jak zostaniesz aparatowych bo będziesz musiał prowadzić gospodarkę smarowniczą na swojej instalacji tzn. wymieniać oleje w pompach, uzupełniać olej do komór łożyskowych, przeprowadzać smarowania silników pomp, uzupełniać ciecz zaporową na uszczelnienie pomp i będziesz miał jeszcze wiele innych obowiązków niezwiązanych z Twoja pracą, np. sprzątanie rejonu, zwijanie węży, wygradzanie terenu zimą pod soplami, zmywanie posadzki, odśnieżanie instalacji zimą i sypanie piasku na oblodzone miejsca itp. Każda Twoja wolna chwila będzie dobrze wykorzystana, nawet jak wszystko zrobisz ze swoich obowiązków nic nie stoi na przeszkodzie żeby przełożony wysłał Ciebie na inną instalację do pomocy starszemu koledze. Podejście do ludzi!!!! Podejście do ludzi jest słabe, jak już skusi Ciebie oferta i przejdziesz przez rekrutację mają Ciebie na smyczy, znaczysz tyle co CYFRA 0. Ludzi jest dosyć z takiego wychodzą założenia, zawsze kogoś znajdą. Ty masz tylko wykonywać rozkazy i cieszyć się że możesz pracować, jeśli coś spieprzysz licz się z konsekwencjami i pisaniem oświadczeń, obcięciem premii rocznej. Podwyżki nie istnieją po za inflacyjnymi i za zdanie egzaminu, inflacyjna to średni 3 % Twojego podstawowego wynagrodzenia (dodatek zmianowy się nie liczy, nadgodziny się nie liczą, dni chorobowe się nie liczą), reasumując Ci którzy zarabiają dużo mają jeszcze więcej a Ci którzy mało to niewiele się im zmienia. NADGODZINY. Uważam, że też należy o tym wspomnieć, gdyż są sytuacje kiedy brakuje osób na innej brygadzie i wtedy musisz przyjść 4 godziny szybciej lub zostać 4 godziny dłużej (czyli pracujesz 12 godzin) lub musisz przyjść na swoim wolnym na całe 8 h. Na niektórych wydziałach nadgodziny zdarzają się bardzo często są wręcz normą, oczywiście w okresie wakacyjnym nadgodziny to norma. ZDROWIE Żadne pieniądze nie wynagrodzą zniszczonego zdrowia, jak już wcześniej wspominałem środowisko jest bardzo szkodliwe dla człowieka, praca z różnymi chemikaliami używanymi w procesie, na niektórych instalacjach (zwłaszcza tych starych) z natury śmierdzi, wydostające się opary z kanalizacji procesowej, związki aromatyczne, WWA, VOCs, siarkowodór, katalizatory, furfurol, DIME itp. Do zagrożeń trzeba również dodać ogromny hałas panujący na instalacjach oraz zagrożenie wynikające z dotykania silników (należy sprawdzać czy się nie grzeją) a większość z nich jest na napięcie 6 tyś. WOLT !!!. Patrząc na ludzi którzy już tam przepracowali 20 albo i więcej lat to jak będziesz miał 60 lat na karku to będziesz wyglądał na co najmniej 75 LAT. BRAK SZANS ROZWOJU jeśli występują braki na brygadach w Twoim wydziale nie pozwolą Ci wskoczyć na stanowisko wyżej.

RzeczywistośćAparatowy

Są rzeczy o których nie przeczytanie w ogłoszeniu na Operator Instalacji Rafineryjnych (Aparatowy). Mianowicie ogłoszenie na to stanowisko wisi od lat, ludzie przychodzą i odchodzą. Oferują 4500 brutto + 500 brutto zmianowego i możliwość szybkiego zwiększenia zarobków na stanowiska obszarowe za każde 500 zł brutto. Otóż pierwsza kwestia jest taka, że za ten rodzaj pracy zmianowej, święta, nowy rok weekendy itp. są to żadne pieniądze. Firma kreuje się na super zachodnią, nowoczesną i działającą według zachodnich standardów, natomiast nawet w groźnej ROSJI aparatowy na start dostaje większą stawkę w przemyśle rafineryjny, gdzie jak każdy oczywiście wie poziom życia za wschodnią granicą jest dużo niższy niż u nas. Druga kwestia dotycząca obszarów, jeśli macie pecha to traficie na wydział gdzie są bardzo duże instalacje i zdanie takiego obszaru, żeby go w pełni samodzielnie obsługiwać to są 2 LATA!!! i otrzymacie za ten obszar podwyżkę 500 zł brutto która za taki wkład pracy nie wiele znaczy w dzisiejszych czasach. Aby dostać tę podwyżkę musicie sporo czasu poświęcić również na naukę w domu aby opanować oznaczenia wszystkich zaworów, układów regulacyjnych, działania pomp, pieców technologicznych, systemów blokadowych, rurociągów, odsypów, przygotowania do remontu każdej z pomp, działania aparatów, temperatur które panują w danym miejscu procesu itp. Dodam że przed 2019 rokiem za taką instancję która wymaga poświęcenia 2 LAT nauki teoretycznej i praktycznej można było dostać 1400 – 1600 zł podwyżki, obszar ten był podzielony na mniejsze części i zaliczenie odbywało się częściowo z podwyżką po każdej części. Teraz czasy się zmieniły trzeba zdać całość żeby otrzymać podwyżkę, jeśli przez np. 1 rok zdasz część takiej instalacji nie otrzymasz podwyżki. Przejdźmy może do tematu rozwoju o którym tak wspominają. A więc jeśli starczy Ci chęci i zapału do ciężkiej pracy i zdasz obszar i otrzymasz podwyżkę 500 zł brutto to już nie wiele się zmieni. Pomyśl o tym że Twój przełożony przydzieli Ci do nauki instalacje podobnej wielkości albo jeszcze bardziej złożoną i będziesz się jej uczył w czasie w którym nie będziesz miał stricte pracy do wykonywania na instalacji którą zdałeś i na której pracujesz. Po zdaniu swojej pierwszej instalacji spędzisz na niej przynajmniej rok pracując. Po tym roku będziesz już pracował i uczył się swojej drugiej instalacji i tak na zmianę wracał do swojej pierwsze, bo są braki bo ktoś na urlopie, bo ktoś na chorobowym bo np. 2 osoby złożyły wypowiedzenie. Ale jeśli jesteś bystry i zdolny no to już po 4 latach pracy zdasz egzamin z drugiej instalacji i dostaniesz kolejne 500 zł brutto podwyżki. Jeśli chodzi i instalacje, zakład jest podzielony na wydziały jeśli masz szczęście trafisz na wydział gdzie są nowe i proste instalacje i w rok możesz zdać 2 obszary i dostać 2 X 500 zł brutto będziesz szczęśliwy, tylko że w ofertach rekrutacyjnych nie podają wydziału na jaki masz trafić to jedna wielka loteria, ale być może dopisze Tobie szczęście. Żartowałem, na szczęście w loterii nie ma co liczyć, ludzie przychodzą i odchodzą tylko z tych złych wydziałów gdzie są duże instalacje=duże obszary i stare instalacje z lat 70-tych. Tak może to Ciebie teraz zdziwić że są stare instalacje z początku działania rafinerii i one ciągle pracują i mają 50 lat. Mogę tylko współczuć osobom które tam trafią, ciągłe remonty, w dzień i w nocy, każdego dnia może się coś zepsuć, przygotowanie instalacji do postoju, przygotowanie pomp do remontu, przygotowanie rurociągu do remontu. Brud (usunięte przez administratora) człowiek uwalony, na starych instalacjach nie ma zamkniętych systemów drenowania tzn. wszystko co znajduje się w rurociągu lub pompie przeznaczonej do remontu opróżnia się na posadzkę i to sobie spływa na kanalizacji procesowej, jeden wielki smród. Człowiek jest narażony na wdychanie oparów związków aromnatycznych, benzyn, siarkowodoru itp. jedyne co możesz to założyć sobie maskę która i tak niewiele daje. Ogólnie rzecz biorą jeśli się zdecydujesz na pracę w rafinerii musisz przywyknąć do chemicznych zapachów bo tam często śmierdzi, często trzeba cos odpuszczać, z gorących mediów od razu unoszą się opary i podrażniają górne drogi oddechowe.

Bunia

Stacja lotos w miejscowości Pasłęk którą odwiedziłam. Nie zaproponowano mi hot-doga na którego miałam ochotę lub kawy albo płyny do spryskiwaczy. Żaden z pracowników nie uraczył mi powiedzieć dzień dobry ani dobry wieczór z racji tego że była godzina 17.

Buniunia
@Bunia

Może jeszcze frytki do tego, albo zjedz za ciebie. Coś chcesz to o tym mówisz, nikt z oczu nie wyczyta,a jak masz ochotę to możesz mi dobrze zrobić, chociaż po tym co piszesz chyba dobrze by nie było

Ilona
@Bunia

HIT... Normalnie hit. Czyżbyś była Królową Elżbietą czy kim innym? :D Kasjer to nie jasnowidz.

Ilona
@Buniunia

Ludziom się w głowach poprzewracało :D Dobrze że ja już w handlu nie pracuje, bo klienci coraz gorsi.

X
@Bunia

Do domu ugotuj sobie a nie masz problem z (usunięte przez administratora)wzięty. Zatrudnij się na stacji i wtedy bedziesz kupować sobie aż spuchniesz.

Lotos Pasłęk
@Bunia

Za Wisła darmo to można dostać uśmiech prezesa ha ha

lolo

No bo 17 to ani rano ani wieczór

Cieszyniok

Na jakie wynagrodzenie może liczyć Specjalista ds. systemów i infrastruktury IT w Lotos Terminale S.A.???

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakich zarobków można spodziewać się na stanowisku "Młodszy specjalista HR" w Gdańsku? Jakieś widełki? Będę wdzięczna za informację. Kasia

@Kasia

Na start nie mogą dać mniej niż 5100 brutto

Jolanta

Ej to super w sumie! A ogónie potem na ile można liczyć?

zarobki w dziale zakupów

Dzień dobry, czy ktoś z Państwa wie może, ile wynoszą zarobki Starszego Specjalisty ds. zakupów w Lotosie?

@zarobki w dziale zakupów

Starszy specjalista 9-15 tys brutto

Bożena

no to fajna stawka, nie ma co ! ale pewnie duzo trzeba sie nabiegac by ta górną granice wypracowac?

Lala

Wy zmieńcie tą KO Izę przecież ta kobieta powinna się leczyć jej zachowanie jest poniżające dla LOTOS jej ciągłe zmiany rożnego rodzaju decyzji a następnie wypiranie się z nich doprowadza do ogromnego haosu niejasnosci i wpiera wszystkim że to tylko jej strona ma rację.Niszczy dobre zalogi ludzi którzy rezygnują z pracy w takich warunkach !!!!

DeNiS

Co to ma być na tych stacjach przed 23:50 do 00:15??? Jakoś ORLEN nie robi takich akcji i ogarnia a tu lotos zamyka stację bo "raporty" Co wy jesteście jeszcze w czasach 90 gdzie liczono liczydłami i wiadomości wysyłano gołębiami?

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Lotos S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Grupa Lotos S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Lotos S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Lotos S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Lotos S.A.?

Kandydaci do pracy w Grupa Lotos S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Lotos S.A.
2.8/5 Na podstawie 146 ocen.

Grupa Lotos S.A.