P.P.H. SAWA K.Nigro, G.Nigro Sp. J.

Opinie o P.P.H. SAWA K.Nigro, G.Nigro Sp. J.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Paweł Łukasiewicz

Pracownik firmy - Dyrektor Zakładu

20.11.2023 12:11

Czym zajmuje się Państwa firma?

Paweł Łukasiewiczikona wywiad

Jesteśmy producentem skarpet z ponad 30 letnim doświadczeniem. Nasza działalność produkcyjna jest kompleksowa, od zakupu surowców po wysyłkę produktu gotowego. Nadzorujemy i odpowiadamy za każdy etap powstawania skarpetki.

W jakim mieście Państwo działacie?

Paweł Łukasiewiczikona wywiad

Nasza siedziba znajduję się w Świdniku, w województwie lubelskim.

Jak wyglądały początki firmy? Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Paweł Łukasiewiczikona wywiad

Pomysłodawcą i współwłaścicielem firmy jest Giuseppe Nigro, Włoch który swoje życie zawodowe od najmłodszych lat związał z branża tekstylną. Zbierał wiedzę i doświadczenie, pracując we włoskich fabrykach skarpet. Podczas pobytu w Polsce w latach 90. dostrzegł tu potencjał i postanowił założyć działalność handlową, a następnie produkcyjną. Zaczynał od importowania skarpet z Włoch, następnie zapadła decyzja o zakupie maszyn produkcyjnych. Początkowo byliśmy małą firmą rodzinną, w chwili obecnej nasz nowoczesny park maszynowy składa się z 200 maszyn dziewiarskich. Dzięki temu możemy produkować skarpety w różnych stylach i kolorach.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Paweł Łukasiewiczikona wywiad

Jesteśmy jednym z największych producentów skarpet w Polsce i Europie. Od wielu lat dostarczamy nasze produkty dla znanych marek odzieżowych oraz sieci sklepowych zagranicznych i krajowych.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Paweł Łukasiewiczikona wywiad

W 2023 roku liczba naszych pracowników wynosi około stu, z czego osiemdziesiąt osób zajmuje stanowiska robotnicze. Firma składa się z kilku działów: Biura Handlowego, Produkcji, Szwalni, Konfekcji i Magazynu.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Paweł Łukasiewiczikona wywiad

Za rekrutację w naszej firmie odpowiadam osobiście, jako dyrektor zakładu. Planuję i realizuję procesy rekrutacyjne na stanowiska robotnicze i do Biura Handlowego. Rozmowy odbywają się stacjonarnie, w siedzibie naszej firmy.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Paweł Łukasiewiczikona wywiad

Proces wdrożenia nowego pracownika zależy od stanowiska. Pracownicy produkcyjni zaczynają od szkoleń BHP i zapoznania się z dokumentacją pracowniczą. Kolejny etap to oprowadzenie po zakładzie. Każdy nowa osoba ma swojego opiekuna – długoletniego pracownika, który odpowiada za wyjaśnienie procesów produkcyjnych, obsługi maszyny i celów jakościowych. Za proces wdrożenia na stanowiska biurowe odpowiada kierownik Biura Handlowego, który nadzoruje szkolenia produktowe, komunikacyjne oraz zapoznanie się z systemem ERP, na którym pracujemy w firmie.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Paweł Łukasiewiczikona wywiad

Obecnie jesteśmy na etapie optymalizacji procesów produkcyjnych, co wiąże się ze wstrzymaniem procesów rekrutacyjnych.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Paweł Łukasiewiczikona wywiad

Przez ponad 30 lat produkowania skarpet poznaliśmy proces dogłębnie. Dzięki temu zapewniamy naszym pracownikom szkolenia wewnętrzne oraz szkolenia techniczne realizowane przez firmy zewnętrzne. Jesteśmy firmą rodzinną, gdzie nie występują bariery w komunikacji na linii pracodawca – pracownik. Każdy problem staramy się rozwiązywać najszybciej jak to możliwe. Ja stale uczestniczę w życiu codziennym zakładu. Nasze funkcjonowanie opieramy na regule wzajemności. W firmie od 2015 roku została wdrożona Księga Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Zapraszam po więcej informacji na naszą stronę internetową: sawa-polska.pl.

Ena wena

Rodzinna firma? A pracownice muszą zgłaszać kierownikom nawet wyjście do toalety? Ktoś chyba tutaj bardzo koloryzuje

@Ena wena

Szanowana Pani / Szanowny Panie, Tak, aby zachować ład organizacyjny w miejscu pracy, Pracownik opuszczający swoje stanowisko pracy informuję, o tym swojego przełożonego. Pozdrawiam serdecznie Łukasiewicz Paweł

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Paweł Łukasiewiczikona wywiad

W chwili obecnej mierzymy się z kryzysem w branży tekstylnej. Jest on spowodowany mniejszym popytem na tekstylia oraz wysokimi kosztami stałymi takimi jak: podwyżki cen energii oraz stałe podnoszenie kosztów pracowniczych i obciążeń podatkowych. Nasze plany to optymalizacja procesów produkcyjnych oraz wyspecjalizowanie się w produkcję skarpet typu premium.

Biedroneczka Nowy wpis

Witam, czy są przyjęcia?

P.P.H SAWA Nowy wpis
@Biedroneczka

Dzień dobry, na chwilę obecną nie prowadzimy rekrutacji. Pozdrawiam.

Nowy wpis

@Biedroneczka

Dzień dobry. Niestety, nie planujemy przyjęć do pracy w najbliższym czasie. Pozdrawiam Łukasiewicz Paweł

UE Nowy wpis
@P.P.H. SAWA K.Nigro, G.Nigro Sp. J.

Rozumiem. Pozwolę sobie jednak mieć Państwa firmę na uwadze i sporadycznie tu zaglądać. Co do stanowiska, to mając na uwadze dotychczasowe, zawodowe doświadczenia, mógłbym objąć posadę - Foreign Customer Service. Państwo nawet wystawiali, rok temu, o ile się nie mylę propozycję zatrudnienia na to stanowisko z kwotą 3 500–5 500 zł brutto. Proszę więc chociaż napisać, czy od tamtej pory wynagrodzenie wzrosło, oraz czy można korzystać z jakichś pozapłacowych dodatków, jak prywatna opieka medyczna?

Czy zdarzają się nadgodziny w P.P.H. SAWA K.Nigro, G.Nigro Sp. J.?

Giustina

Mam pytanie do administratorów bądź pracodawcòw ,czy znajdzie się tu praca dla obywatela Włoch ?mój mąż poszukuje pracy ,kilka osób mi polecilo Sawe,twierdząc że pracuje tu dużo Włochów .

@Giustina

@Giustina Dzień dobry, w chwili obecnej nie mamy żadnych ofert pracy. I w najbliższym czasie nie planujemy rekrutacji. Ale proszę się odezwać na maila: praca@sawa-polska.pl, przekażę kontakt do innej "włoskiej" firmy :) Pozdrawiam SAWA

Izabela
@P.P.H. SAWA K.Nigro, G.Nigro Sp. J.

A na jakie stanowiska jest najczęściej zapotrzebowanie, jest jakaś reguła? Można złożyć swoje papiery osobiście i liczyć na jakiś odzew jak zwolni się jakiś etat? Chciałabym wiedzieć czy każdy z wejścia dostaje umowę o pracę, bo to dla mnie bardzo ważne?

@Izabela

Pani Izabelo, Do tej pory największe zapotrzebowanie było na pracowników produkcji ( operatorzy maszyn dziewiarskich, szwaczki oraz konfekcjonerzy) . Nasza firma do końca 2023 roku jest w procesie reorganizacji i do tego czasu nie ma szans za zatrudnienie. Na 102 aktualnych pracowników , 101 ma umowy o pracę. UoP to u Nas podstawa. Pozdrawiam Sawa

Katarzyna

Dzień dobry . Czy są jakieś przyjęcia do pracy na teraz ?

@Katarzyna

Nie polecam pracy w tej firmie... Przykra atmosfera zarobki marne, brak dodatków i jakichkolwiek "premii" które oferowane są przy rozmowie

@Katarzyna

Dzień dobry, Niestety w chwili obecnej nie planujemy rekrutacji.

Paulina
@Aniia

Czy są jeszcze jakieś inne kwiatki, które wychodzą po zatrudnieniu a na rozmowie wyglądało to inaczej? Premii nie ma co do zasady czy po prostu ciężko ją zdobyć? Z czego wynika zła atmosfera?

@Paulina

Wspomniana premia jest nie dla wszystkich, zależy od stanowiska, jest przyznawana wedle nieznanych kryteriów, jedni otrzymują 30 zł msc inni 50 a jeszcze inni 70 więc są to grosze... Nie ma żadnych dodatków, ani pakietu medycznego, ani dodatków na kolonie dla dzieci itp, na święta dostaje się babkę i szampana na nic innego proszę nie liczyć

Edyta
@Aniia

A na jakiej umowie jest praca? Można chociaż liczyć na umowę o pracę tutaj skoro żadnych innych benefitów nie ma? Zastanawiam się też czy pracujecie jakieś nadgodziny? Będę wdzięczna za odpowiedź bo mieszkam niedaleko i rozważam aplikacje do pracy

Czy w P.P.H. SAWA K.Nigro, G.Nigro Sp. J. możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

raczej nie

Elżbieta
@.....

A którego w ogóle macie wypłatę? :) Terminowo zawsze jest? ;)

Czesiek
@Elżbieta

Wypłata zawsze jest na czas !

Natalia
@Czesiek

No to super. ;) A aktualne stawki jak?

Vzechu
@Natalia

Dowiesz się na rozmowie

Edward
@Vzechu

Nie rozumiem po co te tajemnice? W ogłoszeniu na Foreign Customer Service zaproponowano od 3500 do 5500 zł brutto. Z czego wynika różnica?

@Edward

Dzień dobry, Wynagrodzenie na stanowiska biurowe, są ustalane indywidualnie. Ma na to wpływ doświadczenie, znajomość języków obcych, umiejętności kandydata.

Urszula

Czy wiecie ile zarabia Konfekcjoner na początek? Pytam, bo znalazłam dawną ofertę na to stanowisko w sieci i interesują mnie zarobki. Jaka jest stała pensja? I jakie premie, dodatki do tego dochodzą?

@Urszula

Najniższa krajowa, żadnych dodatków, mydlenie oczu "premia" w wysokości 30-70 zł msc, w zależności od humoru dyrekcji... Nie polecam pracy w tym miejscu, jakiekolwiek dodatki, które prawnie należą się pracownikowi są zabierane, na siwta babka i szampan zero innych dodatków, armisfera pozostawia wiele do życzenia, firma już teraz bardziej ukraińska niż włoska, Polaków mniej niż Ukraińców

@Aniia

Droga Aniiu, Przykro mi, że ma Pani takie odczucia. Wszystkie oferty pracy są publikowane w mediach ogólnodostępnych z informacją o wysokości wynagrodzenia i zakresie obowiązków. Osobiście przeprowadzam rozmowy o pracę i nie stosuje praktyk "mydlenia oczu ". "jakiekolwiek dodatki, które prawnie należą się pracownikowi są zabierane" - jest to zarzut łamania prawa. A na to się NIE ZGADZAM !! bardzo proszę o informację na adres : praca@sawa-polska.pl : kiedy i jaki dodatek został Pani zabrany. Wszystko zostanie zweryfikowane. W obszarze atmosfery pracy zawsze może być lepiej, ale bez zaangażowania Załogi ciężko o poprawę. Cudzoziemcy stanowią 25% naszej Załogi w chwili obecnej. Sawa jest polską firmą, w której 70 % Załogi ma staż pracy powyżej 5 lat. Pozdrawiam Łukasiewicz Paweł Dyrektor Zakładu

@Urszula

Dzień dobry Konfekcjoner - 3490,00 zł brutto wynagrodzenie stałe, bez dodatków.

Alina

Czy potrzebujecie pracownika ?

AGlabien

W opakowaniu zamiast 3 par skarpetek było 2,5 pary (5 szt). Niby drobiazg, grosze a wstyd. Posiadam metkę.

Ula
@AGlabien

Reklamacja jest zawsze możliwa w każdym punkcie gdzie był dokonany zakup bezpośredni. Na podstawie paragonu.

Oyee

A magazyn w jakich godzinach pracuje ?

ula
@Oyee

8-16

Natalia

ktoś tu pisał o wybrakowanym produkcie i zaczęłam się przy tym zastanawiać jak reklamacja tutaj w zasadzie wygląda, wiadomo? Jest jakieś stanowisko za to odpowiedzialne czy jak to w zasadzie wygląda w praktyce tutaj? Często się zdarzają?

Grażyna

Z tego, co piszecie, to nie ma tu najlepszej atmosfery. Kilka osób o tym też pisało, więc coś musi być na rzeczy. Ale może się poprawiło.. ktoś się wypowie?

Jaka umowa obowiązuje w P.P.H. SAWA K.Nigro, G.Nigro Sp. J. podczas okresu próbnego?

Roman

W Sawie Każdy Pracownik ma umowę o pracę.

Dzień dobry. Czy mógłby ktoś uprzejmy rozpisać jakie są stanowiska dla kobiet, ile dni w tygodniu i o jakich godzinach są zmiany?

.....

zmiany 6-14 14-22 praca na produkcji trzy zmiany konfekcji dwie zmiany szycie dwie zmiany wszędzie mogą pracować kobiety

on a

Koszykowa to niech się zajmię swoją pracą a nie pilnowaniem. Jej nikt nie liczy czasu na papierosie

O n a
@on a

To prawda uważa się za nie wiadomo kogo

Krych
@on a

Ktora koszykowa?

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w P.P.H. SAWA K.Nigro, G.Nigro Sp. J.?

.....

W tej firmie nie ma co marzyć o pozytywnej atmosferze

Doris

Pracuje na konfekcji, od kilku miesięcy. generalnie zespół jest ok, jest kilka toksycznych osób, ale to jak wszędzie.. Sam pracodawca ok. Żadna krzywda mi się tu nie przytrafiła.

zadowolony

@Ktos Przesadziłeś z tymi zarzutami. Może nie jest idealnie ale z pewnością nie jest tak jak to opisałeś, polecam bo warto tu pracować.

Oksa

Dzien dobry, czy mozna zakupić towar na tax free??

Ktos

Witam miałam okazję popracować chwilę w tej firmie. Praca nie jest jakoś mega ciężka, jeżeli komuś zależy to da rade. Jednakże atmosfera, która tam panuje nie jest zachęcająca... (usunięte przez administratora)Jeżeli chodzi o pracę na szyciu, to niestety też jeżeli jesteś lubiana będziesz dostawać do szycia te "lepsze" skarpetki, jeżeli nie będziesz szyć to co najciężej i najgorzej się szyję...

Czy w P.P.H. SAWA K.Nigro, G.Nigro Sp. J. panuje luźna atmosfera?

Gygg

Nie

Mmmm
@Gygg

Luźno jest dopiero jak wyjdziesz z pracy ????

Zostaw merytoryczną opinię o P.P.H. SAWA K.Nigro, G.Nigro Sp. J. - Świdnik

• Jak się pracuje w P.P.H. SAWA K.Nigro, G.Nigro Sp. J.?

Zobacz opinie na temat firmy P.P.H. SAWA K.Nigro, G.Nigro Sp. J. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w P.P.H. SAWA K.Nigro, G.Nigro Sp. J.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy P.P.H. SAWA K.Nigro, G.Nigro Sp. J.?

Kandydaci do pracy w P.P.H. SAWA K.Nigro, G.Nigro Sp. J. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

P.P.H. SAWA K.Nigro, G.Nigro Sp. J.