PSI Polska Sp. z o.o.

Opinie o PSI Polska Sp. z o.o.

Czyli w okresie pandemii ciężej było o pracę jeśli ktoś pisał o zmianach zdania w tym okresie i finalnej ciszy po rozmowie? powiecie mi proszę jak jest teraz? chce aplikować na młodszego specjalistę POM. Interesuje mnie przede wszystkim ocena rozwoju i tego na jaka dalsza karierę można sobie pozwolić w strukturze po zakończonym stażu

Katarzyna

byłam rekrutowana do tej firmy. przeszłam pierwszy etap, wyjechałam na urlop, po powrocie z urlopu miałam drugi etap i bardzo szybką odpowiedź zwrotną, że firma PSI jest zainteresowana współpracą ze mną. Pani z HR miała mnie już umawiać na spotkanie z dyrektorem HR w celu sporządzenia oferty dla mnie. odwołałam wszystkie inne otwarte rekrutacje, ponieważ spodobała mi się oferta PSI i cieszyłam się na rozpoczęcie nowej pracy. W ostatniej chwili pani z HR przypomniało się, że powinnam jeszcze wypełnić test na zdolności obliczeniowe i analityczne. test nie poszedł mi najlepiej, jeden moduł musiałam poprawić. poprawiłam i odesłałam go do HR i zapadła głucha cisza, mimo moich telefonów i wiadomości. Zostałam bez informacji co dalej od piątku przez cały weekend. W poniedziałek nikt z HR do mnie nie dzwonił ani nie odbierał ode mnie telefonu. Napisałam więc SMS na czym stoimy. po jakimś czasie zadzwoniła pani z HR z informacją, że wstrzymują rekrutację dla osób spoza miast, gdzie mają siedzibę, mimo, że wcześniej nie stanowiło dla firmy problemu, że jestem z Warszawy. spaliłam (usunięte przez administratora) czasu na rozmowy i wymianę maili oraz testy, żeby w ostatniej chwili dowiedzieć się, że niezależnie od wyniku mojego testu, rekrutacja jest wstrzymana (a gdyby test poszedł mi wybitnie, to może byłoby jak przekonać dyrektora, by jednak mnie zatrudnił). niepoważna firma. pani z HR nie odbiera telefonów, o informacje na temat statusu rekrutacji trzeba się dopominać. nigdy w swojej karierze nie zostałam potraktowana w tak okrutny sposób, gdzie obiecywano mi zatrudnienie, a w ostatniej chwili zamknięto rekrutację. świadczy to tylko o tej firmie, szczerze nie polecam takich doświadczeń nikomu.

Aga
@Katarzyna

Masakra, bardzo Ci współczuję, że sytuacja się tak zawaliła. :( Z tego lekcja taka, żeby odwoływać inne rekrutacje dopiero naprawdę po nawiązaniu współpracy - czyli podpisaniu umowy, bo a nuż telefonicznie obiecywaliby złote góry, a potem w umowie grosze albo jakieś dziwne obejścia.

@Aga

W Twoim przypadku jest to praktykowane? Zastanawia mnie to z czego mogą wynikać te rozbieżności w opiniach. Od czego to zależy jak obejdą się z danym kandydatem? Na forum były także pozytywne opinie w tym zakresie

Wiktoria
@Agnieszka

Zaczęłam pracę w tej firmie trochę ponad miesiąc temu i mam zupełnie inne doświadczenia. Cały proces rekrutacji był przejrzysty. Rzeczywiście trwał dość długo, natomiast na każdym z trzech etapów byłam informowana przez rekruterkę na bieżąco na czym stoi moja aplikacja. Dobrze wspominam też samą rozmowę techniczną, ponieważ mimo że przyszłam na nią zestresowana, atmosfera była przyjemna, dostawałam pytania pomocnicze. Jedyne co mogłabym wskazać jako minus, to fakt, że firma wymaga podejścia do testów kompetencji, które według mnie są mocno rozbudowane i dosyć czasochłonne.

@Wiktoria

Mimo wszystko widzę, że się zatrudniasz, więc wyniki jak najbardziej pozytywne? Powiesz coś więcej o tych testach związanych z kompetencjami? Nie każdy pewnie podoła, więc na co się szykować? jakieś porady?

Devmapall Nowy wpis
@Wiktoria

Dla kontrastu ja miałem podobnie jak @Agnieszka. Zmiany zdania co do tego, do jakiego zespołu mam trafić, w związku z czym dodatkowe rozmowy, finalnie cisza radiowa. Było to przed pandemią więc musiałem jeździć kilka razy do ich biura.

Opinii cos dawno nie było a ja interesuje się właśnie ta oferta dla BDA z językiem niemieckim. oferta jest niby opisana po polsku ale właśnie zastanawiam się czy rozmowa nie będzie po niemiecku? W jaki sposób sprawdzają jego znajomość? Dodatkowo czy jest tez jakieś zadanie z Excela do wykonania w części technicznej?

kandydat

pomimo zapewnien, nikt nie odezwal sie do mnie po rekrutacji. strata czasu, nie polecam

@kandydat

Zdradzisz mimo Wszystko, o jakie stanowisko tutaj chodzi? Zastanawiam się, co może być powodem? Zbyt duże obłożenie kandydatami i trudno wszystkich obsłużyć? Albo może są teraz nowe osoby rekrutujące? Były jakieś rotacje?

Tester Oprogramowania

Historyjka o firmie - czym jest, co robi, gdzie robi. Później pytania o CV, krótka rozmowa po angielsku i "odezwiemy się".

Jakie cechy charakteru powinien mieć tester oprogramowania (?), w jakich językach programuję i dlaczego nie w Javie. Różnice między Java i JavaScript, co to jest programowanie obiektowe.

Brak feedbacku

Brałem udział w rekrutacji i nie dostałem żadnej odpowiedzi. Stracilem czas na dojazd i rozmowe rekrutacyjna. To świadczy o ich podejściu do kandydata.

Krystyna
@Brak feedbacku

A zapewniali, że dadzą feedback po rozmowie? Niestety dużo firm w Polsce nie prowadzi takich praktyk...

@Brak feedbacku

można dopytać jak ta cała rekrutacja była zorganizowana? ile to etapów i czy mimo wszytko czułeś, że powinni Cię przyjąć? ciekawa jestem czego mogło zabraknąć.. jakieś porady?

James

Witam. Do tej pory jedynie sporadycznie sprawdzałem opinie o pracodawcach. Mam jednak lekki niesmak jako niedoszły kandydat do pracy w PSI (nie mylić z (usunięte przez administratora) Ha tfu!) dlatego postanowiłem dodać kilka zdań refleksji. Proszę uznać to za konstruktywną krytykę, aby być może w przyszłości pewne rzeczy poprawić. Pani, która się ze mną kontaktowała była w sumie miła, może nawet zbyt miła, aby po dwóch rozmowach telefonicznych powiedzieć mi wprost i zdecydowanie, że nie jest zainteresowana moją kandydaturą (doceniłbym szczerość). Ja dalej byłem zainteresowany ofertą, jednak Pani nie potrafiła precyzyjnie podać mi terminów szkoleń. Trudno mi było z góry zadeklarować dyspozycyjność, tym bardziej że termin szkolenia podczas rozmowy na początku listopada był nadal nieznany i luźno określony na "jakoś dwa dni w grudniu". Kontakt się urwał, choć Pani obiecała poinformować mnie o terminach szkoleń i aby ostatecznie potwierdzić moją dyspozycyjność. Być może za późno postanowiłem samodzielnie skontaktować się z firmą PSI, pytając o status rekrutacji. Otrzymałem informację, że proces został zakończony, a moja kandydatura pominięta z uwagi na brak ostatecznego zadeklarowania. Cóż, szkoda. Nauka dla PSI: Pamiętajcie co obiecujecie kandydatom, albo mówcie wprost "nie". Nauka dla kandydatów: Nie czekać naiwnie na kontakt. Pozdrawiam :)

Agnieszka

A jak dobrze trzeba znać jezyk angielski? Na jakim poziomie ?

@Agnieszka

To stricte zależy od zespołu do którego się trafi. W niektórych nie masz kontaktu zbytniego, ale w ogólności dokumentacja/komunikacja w firmie jest po angielsku - jeśli chodzi o kontakty np. z Niemcami. Jeśli znasz niemiecki - to już w ogóle bajka.

Dominika

A na jakim poziomie trzeba znać Niemiecki? Czy B2 wystarczy?

Wieloletni pracownik
@Dominika

Pierwsze słyszę, że niemiecki jest potrzebny. Moze ktoś akurat trafil na czesc zespolu niemieckiego ale to przypadek 1 na 1000. Jezyk angielski poziom B2 wymagany. Cala komunikacja i dokumentacja projektowa jest w języku angielskim.

@Wieloletni pracownik

Na rozmowie jak ten angielski weryfikują? Krótka pogawędka czy testy są?

Xyz

Raczej krótka pogawędka

Pracownik Nowy wpis
@Wieloletni pracownik

Bardzo dużo zależy od zespołu. Są takie, w których bardzo znaczna część dokumentacji (jak i wszystkie komentarze w kodzie) są w języku niemieckim. Co do zasady wszystko da się załatwić po angielsku i członkowie zespołów zza odry chętnie przełączają się na angielski, ale jednak - znajomość niemieckiego potrafi być bardzo pomocna.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w PSI Polska Sp. z o.o.?

nowy

@nowy

No to ładnie się zapowiada, akurat integracja to ważna sprawa. A pociągniesz temat? Gdzie ostatni wyjazd się odbył?

K

Super podejście do procesu rekrutacji. Finalnie wybrałem inną ofertę, ale rzadko zdarza się tak miła atmosfera i profesjonalizm.

Czy nowo zatrudnione osoby w PSI Polska Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

nowy

Mogą jeśli chcą, ale dużo ludzi wybiera b2b, bo się bardziej opłaca podatkowo.

Dałem sobie czas na przepracowanie w PSI i wyrobienie sobie opinii. Rekrutacja przebiegła w przyjemnej atmosferze, pytania techniczne przechodziły przez większość ważnych tematów. Zgrany zespół, praca w większości zdalna, zarobki ok, stack technologiczny mógłby być świeższy w obecnym projekcie. Jestem bardzo zadowolony z pracy w tej firmie.

Miałem przyjemność pracować w PSI przez okres około 1 roku, jako programista. Jestem zadowolony z współpracy, zespół w którym byłem był świetnie zgrany, a wszystkie kwestie (praca zdalna, wyjątkowe sytuację, godziny pracy ) były do dogadania. Co do projektów, mogą wydawać się dosyć wymagające, ponieważ trzeba mieć szeroką wiedzę. Jedyny minus to moim zdaniem delikatnie niekonkurencyjne stawki, lekko zaniżone względem odpowiedzialności.

Zofia

zdradzisz jaki był powód tego ze juz jestes bylym pracownikiem, zdobyles dosiwadczenie i znalazles lepiej płatna prace? czy był jakis inny powod zmiany?

Patryk

Po pierwszej i jedynej rozmowie z Panią z HR odniosłem bardzo dobre wrażenie. Niestety, tak jak już wielu tutaj pisało, mimo obietnicy że dostanę jakąś odpowiedź, nikt do mnie nie zadzwonił. Czyli jeżeli nie dostajesz odpowiedzi na drugi dzień to raczej nie ma co robić sobie nadziej. Trochę to słabe bo Pani przez telefon długo mówiła coś o wartościach firmy itd.

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy PSI Polska Sp. z o.o.?

pomocna_dłoń

Tak, rozmowy odbywają się w siedzibie PSI Polska.

@pomocna_dłoń

obecnie (pandemia) przede wszystkim zdalnie

Tester

Niestety po przeprowadzonej rekrutacji na Testera manualnego do Poznania mam spory niesmak i zauważam duża niespójność miedzy: wartości firmy prezentowane na ich stronie internetowej vs. rzeczywistość. Odbyła się pierwsza rozmowa, z Panią z HR-u, która sprawiała bardzo dobre wrażenie. Prezentowała firmę jako transparentną, wrażliwą społecznie i z dużym szacunkiem do pracowników i kandydatów (oczywiście z dużym polem do rozwoju i wsparciem z ich strony). Byłem bardzo pozytywnie nastawiony! Natomiast po drugiej rozmowie z przyszłym przełożonym i osobą o bliźniaczym stanowisku - trochę zacząłem odbierać wszystko inaczej.... Pominę to, że Państwo postanowili nie włączać kamerki internetowej (co po prostu przy rozmowie rekrutacyjnej jest słabe - pokazuje jaki ma stosunek do kandydata), natomiast nie pominę bardzo nieprzyjemnej atmosfery, roszczeniowego nastawienia do kandydata ("noo proszę mówić, proszę mówić ja muszę pomyslć...."), Pani która wstała lewą nową i była (sądzę po tonie wypowiedzi, bo nie przecież bo wyrazie twarzy) bardzo niezadowolona z faktu, że ktoś ją zaangażował w rekrutację i zadawanie pytań. Totalnie nie byli ciekawi mnie jako Kandydata - po co więc ta rekrutacja? Dobre pytanie. Najbardziej jednak zawiódł mnie HR, który obiecał dać na drugi dzień feedback z decyzją - do dziś ani widu ani słychu, ani SMS-a, ani maila ani telefonu... po co te obietnice? Dobry PR to nie obietnice, ale realne czyny i ludzkie traktowanie. Firma prezentuje się na prawdę ciekawie i inspirująco, bazując na ich stornie internetowej i samo zachwycie wypływającym z wartości jakimi się kierują - tylko mnie akurat interesuje fajna praca nie polityka ;) Odradzam branie udziału w rekrutacjach w tej firmie.

@Tester

Hej, a podano Ci informacje na temat "widełek" wynagrodzenia? Nie wiem, na jakie stawki można liczyć w PSI Polska. Wiecie coś więcej?

Olga

Hej @Alan, rozumiem, że jesteś pracownikiem PSI. Masz jakieś informację na temat stanowiska Programisty C++? https://www.psi.pl/pl/kariera/programista-c/ Zastanawiam się, czy w grę wchodzi kontrakt B2B.

@Olga

Tak, są konkrakty b2b możliwe.

scada

Witam, jakiej propozycji finansowej można się spodziewać na stanowisku Konsultant Systemów Informatycznych/ Analityk SCADA oraz Konsultant ds. systemów IT ? Czy są oferowane w firmie regularne podwyżki ? Jaka jest atmosfera w zespołach ? Czy istnieją realne szanse awansów ?

@scada

Tego nie wiem dokładnie, ale raczej oferty są konkurencyjne na rynku. Natomiast są regularne, co najmniej coroczne podwyżki. Co roku jest też 'gwiazdkowe'. Atmosfera w zespołach - ogólnie bardzo pozytywna, ale wiadomo - zależy to od zespołu. Awanse - tak - ścieżki kaiery dla programistów/menedżerów. Choć struktura jest dość płaska. Ale można pełnić rolę leada technicznego/zespołu/projektu/....

Tak, zdarzają się, ale jest to sporadyczne i wynikające z jakiś naprawdę krytycznych sytuacji. W ogólności jest tak, że nadgodziny muszą wynikać z przyczyn projektowych - tzn. -pracownik sam z siebie ich nie może 'nabijać' - musi mieć na to zgodę przełożonego. Ma to sens, bo nie chodzi przecież też o to, żeby się zajechać.

Czy w PSI Polska Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Zależy od kategorii "problemu" i jego obiektywnej rangi. Z pewnością zostaniesz wysłuchany i zaproponowane zostaną realne możliwości. Jeśli mówimy o czymś prostym/banalnym - to reakcja jest szybka. Jeśli Twoim problemem jest coś niekoniecznie wprost zależne od przełożonego, to musi ruszyć machina (mniejsza lub większa) - ale wydaje się to racjonalne.

Olga

Widzę, że PSI prowadzi aż 20 aktualnych rekrutacji. Z czego wynika tak duże zapotrzebowanie na nowych pracowników? Ktoś z użytkowników forum ma jakieś informacje na ten temat?

nieciekawy
@Olga

Brałem udział w rekrutacji na której poinformowali, że składają zespół do nowego projektu, stąd zapotrzebowanie na pracowników.

Małgorzata
@nieciekawy

O, jak wyglądała rekrutacja w PSI, w której brałeś udział? Czy weryfikowano na niej Twoje umiejętności czy skupiała się jedynie na rozmowie? Ile było etapów? Czy finalnie udało Ci się ją przejść pomyślnie?

Rekrutowana
@Małgorzata

Jest kilka etapów (w przypadku programistów) - rozmowa HR, rozmowa techniczna, podesłanie fragmentu kodu do oceny, rozwiązanie testu (który ocenia czytanie ze zrozumieniem, zdolności matematyczne, zdolności logiczne). Rozmowa przeprowadzona w miłej atmosferze i merytorycznie.

Anatol

Byłoby fajnie gdyby ktoś podpowiedział jak przebiega rekrutacja i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Zostaw merytoryczną opinię o PSI Polska Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w PSI Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy PSI Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PSI Polska Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PSI Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w PSI Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PSI Polska Sp. z o.o.