JasminCare PRO Sp. z o.o.

Opinie o JasminCare PRO Sp. z o.o.

AdamZ

Współpracuję z tą firmą od paru lat i zawsze wszystko było dobrze ,jesteśmy tylko ludźmi a więc myślę że zawsze można się dogadać.Panie są sympatyczne ,a pani prezes jak są problemy potrafi pomóc osobiście .Mam nadzieje że długo tak jeszcze potrwa.Pozdrawiam opiekunów i opiekunki oraz życzę dużo zdrowia i wytrwałości .

katka

ja pracuje od stycznia 2014 i nigdy sie nie zdazylo zeby ktos z firmy zostawil mnie sama sobie. zawsze dzwonia i interesuja sie, zalatwiaja szybko wszystkie sprawy, polecam kolezankom i ciesze sie bo zupelnie przez przypadek trafilam na to formum i widze,ze tak wiele osob dobrze pisze o tej firmie to prawda ze jamincare- w trosce o drugiego czlowieka. Pozdrawiam ze slonecznej Bawarii

DUSIA

ja pracuję z tą firmą rok. Jestem szczęśliwa. Zlecenia są precyzyjnie dobierane do oczekiwań. Również finansową kwestię ustala się indywidualnie. W tym roku firma przyznała premię długotrwałym współpracownikom, w zeszłym roku dostałam paczkę na święta. Pracownicy firmy interesują się losem opiekunek i przede wszystkim- co dla mnie najważniejsze- wynagrodzenie wypłacane jest zawsze na czas i w określonej kwocie, jest też możliwość otrzymania zaliczki. Polecam i przy okazji życzę wszystkim Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego!

ADRIANNA1980

Witam panie, chciałabym powiedzieć, że w tej firmie pracuje moja teściowa. Wyjeżdża na zmiane od półtora roku. Ostatnio przy podnoszeniu swojej babci coś jej się stało z kręgosłupem. To była niedziela i nie wiedziałam do kogo się zwrócić o pomoc. Zadzwoniłam do szefowej, pani Joanny. Ona się tak przejęła. Od razu zadzwoniła do teściowej, potem do rodziny u której pracowała. Okazało się, że teściowa musi zjechać do domu. Pani Joanna wezwała od razu lekarza domowego i już poniedziałek rano teściowa wyjechała do domu. Zmienniczka była na miejscu tego samego dnia wieczorem. Wszystko się szczęśliwie skończyło. Jesteśmy bardzo wdzięczni za tak szybką i profesjonalną pomoc. W zeszłym tygodniu pani Joanna dzwoniła do nas i pytała jak się czuje teściowa. To prawdziwa troska o drugą osobę. Polecam tą firmę wszystkim naszym znajomym, którzy wyjeżdżają.

Kaśka

Z tego co wiem agencja miała sprawy sądowe z ZUS-em. Czy coś się zmieniło, oczywiście na lepsze?

@Kaśka

Dzień dobry, Tak, to prawda. Przez ponad dwa lata prowadziliśmy spór sądowy przeciwko ZUSowi, lecz niestety pomimo, iż sędziowie pierwszej instancji zauważyli niekompetencje i brak spójności w działaniu urzędu, to niestety nie udało nam się sprawy wygrać:( Tak to niestety jest. Kto miał kiedykolwiek ,cokolwiek wspólnego w takich sporach to wie o czym mówię. Czy coś więcej się zmieniło? Tak! Zmieniliśmy warunki na jeszcze bardziej korzystne, wynagrodzenia również są wyższe i pracujemy dalej, aby jeszcze więcej osób było zadowolonych i mogło nas polecać dalej. Pozdrawiam serdecznie, Joanna Tomczak

Milutka
@JasminCare PRO Sp. z o.o.

To świetnie. Czy składki ZUS odprowadzone są od podstawy, czy od wynagrodzenia. A jeżeli od średniej krajowej to od wyjazdu?, czy na tą kwotę składają się dwa trzy miesiące.? A jak wygląda praca w Polsce, ile godzin w miesiącu. Mam nadzieję że nie odeśle mnie Pani do kontaktu telefonicznego. :-)

Milutka

@Milutka

Dzień dobry, Nie odprowadzamy składek do ZUS. Składki odprowadzane są co miesiąc do niemieckiej Kasy Chorych (u nas jest to IKK Classic). Opiekunki przez cały okres pobytu w Niemczech zostają objęte: ubezpieczeniem zdrowotnym (Krankenversicherung) – które pokrywa koszty wizyt lekarskich, lekarstw oraz leczenia, ubezpieczeniem na wypadek wymagania opieki tzw. ubezpieczenie pielęgnacyjne (Pflegeversicherung) – które zapewnia zabezpieczenie na wypadek objęcia opieką po przebytej chorobie , ubezpieczeniem emerytalnym (Rentenversicherung) – które zapewnia świadczenia emerytalne oraz ubezpieczeniem od następstw wypadków (Unfallversicherung) – które obejmuje terapię medyczną i powrót do aktywności zawodowej po wypadku w pracy lub chorobie zawodowej. Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy wyczerpująco na Pani pytanie:-) Pozdrawiamy serdecznie, zespół JasminCare PRO

Rena
@JasminCare PRO Sp. z o.o.

każdy kto żyje w Polsce wie jak wygląda sytuacja. Mi ZUS odmówił renty dla syna po mężu i dopiero w sądzie wygrałam i dostaliśmy jednak rente. trzeba walczyć o swoje

Opiekunka
@JasminCare PRO Sp. z o.o.

Brawo za szczerość, polskie firmy są prześladowane wręcz i nie tylko te z okienkunkami, takie polskie realia:(

@Opiekunka

Droga opiekunko, jakie prześladowania? Jeżeli już mowa o realiach to może wypadałoby napisać w jaki sposób wykorzystywane są opiekunki, o skumulowanych składkach ZUS, o przepracowanych godzinach, o godzinach czuwania, a wreszcie o minimalnej w Niemczech myślę tu o niemieckich warunkach. To są realia. Mam nadzieję że kiedyś pęknie ta bania.

@Obserwator

niestety realnia są takie że niemieckie agencje dyktują ceny i za wszelką cenę bronią swoich. pracuje u taakiej rodziny. płacą firmie 2400 euro.zarabiam 1600 euro na rękę. ostatnio firma chciała dać podwyżkę i niemiecka agencja się nie zgodziła. a wszyscy wiemy że gdyby ceny mogły być wyższe to my byśmy też mogły mieć większe zarobki. i tu sie koło zamyka. dodam też że byłam wzywana do sądu z kilku firm bo wszędzie są teraz kontrole Zusowskie i firmy mówią że jak ZUS wymyśli dla wszystkich takie same zasady to nie będzie wyboru, a teraz ZUS wydaje druki A1 wszystkim a potem kontroluje. O tym absurdzie mówili w telewizji. Uważam że składki powinny być płacone tam gdzie się pracuje i sędzia też to mówił.

Lena

I niech kontrolują. Składki które odprowadzają to kpina. Odwalamy robotę niekiedy nawet za niecałe 2/3 które płaci rodzina. 1/3 idzie do firmy. Zaniżone składki, zatrudnienie na część etatu. A dla nas wielogodzinna praca, wstawanie w nocy, bo podjęłyśmy się takiej pracy, bo jesteśmy odpowiedzialne i nie sposób odpowiedzieć staruszce mam teraz dwugodzinną przerwę, czy wyrobiłam już te kilka godzin które mam w umowie.Wiem że to kiedyś się zmieni.

Ewa Nowy wpis
@Opiekunka

Co za bzdury.Firmy przesladowane????A gdzie w tym wszystkim są pracownicy.Niewazne czy to umowa zlecenie czy też niemieckie warunki Właśnie, emerytura? Może od minimalnej niemieckiej jak coś się zmieni w przyszłości. A na razie mamy realia które tworzą firmy branży opiekuńczej.Brawo za takie myślenie:(:(:(:(

Kaśka

Agencja jak każda inna. Dobrze trafisz ze zleceniem to znaczy że się Ci się udało. Warunki umowy no cóż to takie same

Ilona Nowy wpis
@Kaśka

A co jaki czas masz jakiś urlop na takim zleceniu?

Kaśka Nowy wpis
@Ilona

Umowa o pracę.,masz urlop. W opiece i na zleceniu nie ma urlopu, chorobowego itp. :-):-):-):-):-)

Maria

A ja jestem zadowolona. Polecam

Jan Nowy wpis
@Maria

A najbardziej z czego?

Krystyna

Polecam firme, kilka razy wyjechałam do tej samej rodziny, wszystko w porządku, wypłata na czas, jest niemiecka karta ubezpieczeń.

Mira

Słyszałam, że agencja ma super opinię. Może podpowiecie od czego zależy wysokość wynagrodzenia?

Opiekunka
@Mira

opinie może i ma dobre, bo dziewczyny w biurze starały się zawsze i były dla opiekunek Ale problemy sądowe słynnej Pani Prezes spowodują, że kiepsko będzie... oj kiepsko ZUS o swoje pieniądze się już upomina, skarbówka także! chytry dwa razy traci!

Lidia
@Opiekunka

Mam pytanie odnośnie warunków zatrudnienia w JasminCare. Jaki rodzaj umowy jest proponowany przez tę agencję opiekunkom? Stabilność zatrudnienia, szczególnie jeśli przebywa się za granicą, jest niezwykle istotnym aspektem dla osób rozważających podjęcie takiej pracy. Będzie to dla nich cenna informacja.

Pani Prezes
@Opiekunka

"Słynna".. tak mnie jeszcze nikt nie nazwał :D Nie mniej informacje, które Pani tutaj zamieściła są nieprawdziwe. Każda z osób pracujących w firmie o tym wie. Chytra również nie jestem i wiedzą to wszyscy, którzy mnie osobiście znają, a my chyba nigdy nie miałyśmy tej "przyjemności", prawda?

Małgorzata
@Pani Prezes

Niech się Pani nie przejmuje Pani Joanno i robi swoje. Czytam te opinie i wydaje się jakby pisała je jedna osoba, która chce firmie zaszkodzić. Ja jestem bardzo zadowolona ze współpracy i moje koleżanki także. Proszę się nie przejmować bo jest Pani na właściwym miejscu. Pozdrawiam serdecznie! Małgorzata

@Pani Prezes

Poznałam panią Joanne i wiem że to szczera osoba i pomocna. Pani Ania i Pani Kamila też miłe dziewczyny. Dobrze się czuje w firmie, normalni ludzie w końcu

Alicja

Ktoś pisał, że firma miała jakieś sprawy sądowe. Podobno też długo czeka się na odpowiedź od nich.. Ktoś wie jak zostały rozwiązane te sprawy sądowe i czy w ogóle zostały rozwiązane?

WeRa
@Alicja

Tak miała sprawy sądowe.Kiedyś jeździłam na warunkach polskich. Teraz na niemieckich. Odpowiedź jest jedna:-)Jak dla mnie ok.

Janusz
@WeRa

Czyli to zupełnie nie wpływa na zatrudnienie? Powiesz jakie są te niemieckie warunki? Korzystniejsze?

WeRa
@Janusz

Jeżeli masz na myśli wysokość wynagrodzenia to żaden z tych czynników nie wpływa na wynagrodzenie. Czyli nie ważne jest czy pracujesz 40 godz.tygodniwo czy dwa razy razy tyle, czy wstajesz w nocy dwa, czy sześć razy pensja jest z góry ustalona no powiedzmy od stanu podopiecznego. Jeżeli chodzi o niemieckie warunki to na pewno nie są korzystniejsze dla opiekuna. Poczytaj jaka jest minimalna w Niemczech, składki od niej, ilość godz.a wtedy spójrz na zlecenie i już nie będziesz miał wątpliwości czy jest korzystniejsza.

Gosia
@Alicja

też słyszałam, że kilka lat temu były, teraz składki są płacone w Niemczech. Dla mnie dobrze, bo nie ma problemu z wizytami u lekarza, wcześniej miałam problem, bo lekarz nie chciał mnie przyjąć na kartę ekuz. ktoś pisał że nie ma odpowiedzi od firmy. Trzeba do nich zadzwonić lub napisać, ja nie mam żadnego kłopotu z kontaktem. Pracuję od marca i polecam

Luisa
@Janusz

Nie wpływa, masz ustaloną stawkę z góry.

Izabela
@Luisa

Od czego zależy stawka?;)

@Luisa

Nie do końca sie z panem zgodzę. Ja kilka miesięcy pracuje unjednej rodziny. Teraz wyjeżdżam już 5 raz. Na początku babcia chodziła i miała pampersy, spała w nocy ale w dzień trzeba było spędzać z nią dużo czasu. Od ostatniego wyjazdu babcia bardzo osłabła, prawie nie chodzi, leży albo wózek. Poza tym w nocy trzeba raz do niej wstać i zmienić jej pampers i podać lekarstwa. Firma wystąpiła o podwyżkę do rodziny i dostajemy teraz o 200 euro więcej. Także myślę że jednak ma wpływ to. Moja koleżanka z tej samej firmy też miała podobną sytuację

Jola

Jaki jest czas oczekiwania na zlwcenie

Małgorzata

Dla mnie firma jest ok. Pracuję od 2020 roku, nadal. Dobre zarobki, różne miejsca, niemieckie ubezpieczenie k organizacja wyjazdu. Polecam

Aktualność
Oferta dla Opiekunki z komunikatywnym niemieckim i doświadczeniem w opiece nad osobami starszymi na zlecenie do miejscowości Kirchnüchel - sprawdzone miejsce!
Wyjazd: 20.06.2022 na 1,5 miesiąca
Wynagrodzenie: 1500€ netto (na rękę) plus 100€ premii, umowa na niemieckich warunkach ze składkami w Niemczech i 200€ zwrotu kosztów podróży.
Informacje o podopiecznej: osoba poruszająca się za pomocą rollatora, problemy ze wzrokiem oraz z pamięcią. Waga 50 kg, wzrost 160 cm. Podopieczna potrzebuje pomocy w prowadzeniu domu i przy higienie. Ogólnie jest jeszcze bardzo samodzielna, ma lekkie problemy z chodzeniem. Podopieczna mieszka sama.
Spokojne, sprawdzone miejsce.

Kontakt: 721 211 144
Janina

Śledzę opinie tej firmy od jakiegoś czasu. Mieszkam dość blisko Jeleniej, a wyjeżdżam z firmy z Wrocławia. Zadałabym podobne pytania, które zadała Pola z 24 12.20r.Jednakże widzę że nie nikt z firmy nie kwapi się z odpowiedzą.??????????

Obesrwator
@Janina

Na odpowiedź czekasz 13 dni. Jutro na 100% będzie :-) To solidna firma. Albo?

@Janina

Na odpowiedź czekasz 13 dni. Będzie na 100%To solidna firma.:-)Albo..

Lena
@Obesrwator

Janeczko! Niestety odpowiedzi nie będzie. Nie czekaj!! Chyba wiesz dlaczego. Śledź opinie nie tylko tej firmy. Anielskie pienią dzieł na cztery. W końcu trafisz i na solidną firmę i na dobrą sztele. Powodzenia.

!!!!!!!!!!!
@Janina

Dosłownie godzinę temu podjęłam próbę dialogu. Niestety tekst został usunięty więc wkleję go nie jeszcze raz. Janeczko! Niestety odpowiedzi nie będzie. Nie czekaj!! Chyba wiesz dlaczego. Śledź opinie nie tylko tej firmy. Anielskie pienią dzieł na cztery. W końcu trafisz i na firmę i na dobrą sztele. Powodzenia.

Obserwator

A i owszem zaszły duże zmiany:-) Po prostu nie odpowiada się w na niewygodne pytania(-:

Szymon
@Obserwator

Więc jakie to zmiany, bo robisz z tego jakąś tajemnicę zamiast po prostu powiedzieć. Na plus, na minus?

Rena
@Szymon

no ja też nie rozumiem tego komentarza. firma pisze, że zmiana dotyczy warunków zatrudnienia. zadzwoniłam do nich i wszystko wytłumaczyli. dla mnie dobra zmiana bo składki płacą w niemczech i jest pełne ubezpieczenie. wynagrodzenie też jest wyższe- to chyba o taką zmianę chodzi.

PoLa
@Szymon

Szymon wklejam tekst "obserwatora" do firmy. Przeczytaj jeszcze raz a zauważysz ze to pracodawca powinien odpowiedzieć I czy to będzie na plus czy minus opowiesz sobie sam na to pytanie. Czytaj tekst ze zrozumieniem. Do pracodawcy 03.12.2021 19:52 Piszą Państwo o lepszych warunkach korzystniejszym wynagrodzeniu. Stąd moje pytanie. Od jakiej kwoty opłacone są składki. Czy od całego etatu. Jaka jest ilość godzin w miesiącu.Co z nadgodzinami, godzinami czuwania, które jak wszyscy wiemy są.

Do pracodawcy

Magda
@Do pracodawcy

Pani Prezes!.mam nadzieję, że i tym razem odpowie Pani wyczerpująco i na moje pytanie.Chyba nie sprawiłam problemu.

Kaśka

Z tego co wiem agencja miała sprawy sądowe z ZUS-em. Czy co się zmieniło na lepsze?

Kaśka

Z tego co wiem agencja miała sprawy sądowe z ZUS-em. Czy coś się zmieniło, oczywiście na lepsze.?

Lila

Czym się zajmuje właściwie ta agencja?

Pracuje i polecam firmę

Lidia

Dodaj treść twojego wpisupracowalam przez okres 2 lat ,bylam bardzo zadowolona wiec dziwia mnie te zle opinie

Te "pienia anielskie" są pisane przez pracownice Jasmincare lub osoby podstawione. Firma "kogucik" nie warta splunięcia, co dopiero angażu u nich!

Iwona

Nie zgadzasz się z pozytywnymi opiniami o JasminCare i uważasz, że nie warto tam pracować. Możesz napisać, dlaczego? Co konkretnie jest nie tak?

Świetny pracodawca, wystarczy dobrze robić swoje ,a praca będzie czystą przyjemnością, ja polecam!!!!

AdamZ

Zostaw merytoryczną opinię o JasminCare PRO Sp. z o.o. - Jelenia Góra

• Jak się pracuje w JasminCare PRO Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy JasminCare PRO Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JasminCare PRO Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JasminCare PRO Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w JasminCare PRO Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JasminCare PRO Sp. z o.o.