Opinie o Nikelman Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Nikelman Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Nikelman Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Tektura i produkty celulozowe - Produkcja papieru i tektury

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nikelman Sp. z o.o. w Katowice

Jakie są warunki zatrudnienia w Nikelman Sp. z o.o.?

Zbyś Nowy wpis

Umowa o prace, nie licz na czas nieokreślony, na umowie wpisana najniższa krajowa. Resztę co dogadasz dostajesz w gotówce, oczywiście nie 10-tego. Pracowałem tam 2 miesiące na obrabiarkach CNC. Nie polecam.

@Zbyś

Tą resztę to w jaki dzień się dostaje, ta kasa jest na czas? Czemu nie ma co liczyć na stałą umowę? Bo jak po pewnym czasie przepracowanym nie można dostać umowy na stałe to jakie rozwiązanie proponuje firma?

Oluś

Mam kilka pytań, czy po 2 latach od opinii na temat pewnych zaległości w wypłacaniu wynagrodzeń zmieniło się coś pod tym względem? Można liczyć, że wynagrodzenia będą w terminie? Jakie teraz obowiązują stawki godzinowe na początek współpracy? Ze 22 zł wychodzi?

Czesław

Chcesz przez to powiedzieć, że wynagrodzenia są regularnie opóźnione i wypłacane w niepełnej kwocie? Jeśli tak, to, czy jako pracownicy, wiecie jakie są tego przyczyny? I czym firma jest w stanie utrzymywać zatrudnienie?

Janusz Nowy wpis
@Czesław

Dokładnie, wynagrodzenia są opóźnione, przyczynami jest brak pieniędzy, firma nie ma pieniędzy żeby nawet opłacić zamówienie w innej firmie w terminie przez co zalegają z płatnościami. Dostaniesz 50% najniższej krajowej na konto 10-tego, a druga połowę do końca miesiąca, dodatkowo w gotówce wyrównanie do tego co dogadałeś się przy podpisywaniu umowy.. Nie polecam nikomu tej firmy, tak jak niżej piszą, zastraszanie, jakieś kary, dzienne rozliczanie czasu pracy, codziennie nowe pliki do wypełniania, które umierają po tygodniu. Praca tam to jeden wielki kabaret

Czy Nikelman Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Jedyne co zapewniają to dużo nerwów, kłamst i słabą kasę. Nie warto wierzyć w te super pracę, nie złapiecie tam pana Boga za nogi. Prędzej do psychiatry skierowanie złapiecie ????

@Piotr

Słabą kasę czyli jaką? To względne pojęcie, fajnie jeśli podasz jakieś widełki płacowe, to sporo wniesie. Czekam na Twój wpis, daj znać.

@Mirosław

2800 nettto z premiami (jako młodszy konstruktor), bez to najniższa krajowa. Premia za obecność i "jakość" (czytaj: wg widzimisie). Awanse bez zwiększenia wynagrodzenia, ciągłe pretensje. Obcinanie premii czy wręcz kary finansowe za błędy, straszenie karami :D, czy wręcz ucinanie wynagrodzenia za bycie "zbyt długo" chorym. Przez ostatnie pół roku, wypłacanie wynagrodzenia na kilka "rat", bez informowania o tym pracownika. Generalnie jak nie szanujesz siebie, swojego czasu i zdrowia to polecam. Polecam również osobom, które chcą dowiedzieć się, w jakich firmach nie pracować. Warto jednak wspomnieć, że fajne rzeczy robi firma i pracuje się z fajnymi ludźmi, poza pewnymi wyjątkami oczywiście.

Bejzbol
@Michał

Hej. Pracowalem w tej firmie 12 lat temu. Po twoim wpisie widzę że nic sie nie zmieniło. Obiecywanki cacanki, kiepska kasa, wymagania no najlepiej jak byś robił za dwóch, wypłaty wynagrodzenia w ratach, oraz wieczne szkamdanie, że jest ciężko na rynku. Czyżby dalej w tej firmie ojcem Dyrektorem był pan Sebastian, który awansował na to stanowisko z tokarki konwencjonalnej?

Marzena
@Bejzbol

Ale to coś złego, że z takiego stanowiska awansował? To nie jest tak że po szczeblach powoli do góry się stąpa?

Bejzbol
@Marzena

Oczywiście że nic złego. Nie ma tutaj mowy o jakichkolwiek szczeblach. Skok hop i jestem na górze. A potem nie rozumie się podstaw i problemów niższych warst firmy. Zwolnił najlepszych ludzi z firmy pod byle jakim pretekstem aby ci nie mowili nowym pracownikom jakie ma 2 lewe rece do roboty. Potem było użalalnie sie w wywiadach że ludzie nie chcą u niego pracować za najniższa krajową.

Rafał

Michał wspomniał, że pracownik płaci kary za popełnione błędy. A jest w ogóle taki zapis w umowie?

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Nikelman Sp. z o.o.? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Strażnik

Niestety nie płacą do dostawcą części maszyn mimo kilkukrotnych upominkach. Olewają temat i zamiatają go pod dywan spóźnienie 6miesiecy po terminie to dla nich nie jest problem.

Czy dużo zmian wprowadziła firma dla pracowników z powodu koronawirusa?

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Nikelman Sp. z o.o.?

To zależy od uzgodnień, ale nie warto tracić czasu na pracę w tej firmie.

Patryk

Bardzo dobra firma dla młodych osób. Chwilę tam popracujesz i już wiesz na całe życie, że trzeba to omijać szerokim łukiem. Nadmiar pracy, okłamywanie ludzi, brak szacunku, słaba kasa...

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Nikelman Sp. z o.o.?

Damian

Tak, do domu przebrać się i z powrotem do pracy????

Sebastian

Poniżej ktoś pisał o roszczeniowości młodych pracowników - nie dziwię sie na takie podejście, skoro pracodawca wymaga samodzielności od pierwszego dnia pracy, bez jakiegokolwiek wdrażania, a pytania od pracownika są dla kierownictwa problemem. Nie mówiąc już o, i chyba nie da sie tego inaczej nazwać, oszukiwaniu, gdzie na porządku dziennym jest to, że na rozmowie kwalifikacyjnej albo podczas rekrutacji przedstawiany jest zakres obowiazków, ktory nijak się ma do rzeczywistości - i nie trwa to tydzień, ale w przypadkach niektorych pracowników nawet parę lat. A spróbuj nie zdążyć lub popełnić błąd - wynagrodzenie jest skonstruowane tak, że ucinane są premie i zarabia się mniej niż w maku. Być może takie podejście było potrzebne w latach 90tych, ale szefostwu proponuje sobie uświadomić, że czasy sie zmieniły, i jak wymaga sie za dużo od pracowników, to trzeba dać coś w zamian. A w Nikelmanie problemem jest kupienie kawy do ekspresu, natomiast (usunięte przez administratora) kierownictwa jest w gratisie. Dobra firma, żeby zorientować się w jakich miejscach nie pracować w przyszłości.

X

Przykre ale nie, nie będą zadowoleni

@X

Co konkretnie opisujesz jako przykre? Nie bardzo rozumiem. Jeśli masz jakieś doświadczenie we współpracy z Nikelman to powiedz proszę jak ich oceniasz?

Mirosław

Czy firma poszukuje na ten moment pracowników? Nie widziałem żadnej aktualnej oferty. A jakie jest Wasze zdanie na temat współpracy z Nikelman Sp. z o.o.? Sądzicie, że pracodawca jest godny polecenia?

Norbi

Niestety nowi pracownicy są tak roszczeniowi, że wszystko się nie podoba. Firma dobra dla chcących pracować!

killer

Januszostwo, nadymanie się jaki to odnoszą sukces, jakie robią genialne maszyny, a pracownikom od których najwięcej wymagają proponują mniej niż sprzątaczce w szpitalu. Potem podwyżek nie ma, premie uwalane za nic. Dobre miejsce pracy na początek kariery zawodowej, żeby potem już było z górki i żeby się nauczyć w jakich miejscach nie pracować.

Tak dobrze się tu pracuje, że nie macie czasu na pisanie opinii?

Iza

@ja - a o jakie stanowisko się starałeś? Czy podczas rozmowy padła informacja, na temat warunków zatrudnienia oferowanych przez firmę? Czy otrzymałeś wiadomość z wynikiem rekrutacji? Dla osób zainteresowanych ofertami w pracy wszelkie informacje na temat rekrutacji będą bardzo przydatne w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Rere

Średnia krajowa? No to (usunięte przez administratora) I o co chodzi z tą umowa? Najpierw mówisz ze dają a potem ze cza czekac

joe
@Rere

Moim zdaniem głównym atutem który można wymienić w tej firmie jest atmosfera. Chociaż wiem że sporo osób pewnie się z tym nie zgodzi, a i nie jest to super powód do podjęcia pracy. Co do kasy to właśnie raczej szukają praktykantów niż ludzi na stałe za kasę

tralala

Umowy o prace nie maja tam ludzie, ktorzy pracuja juz ponad 2 lata... duzo na wlasnych dzialalnosciach... 1800 brutto na poczatek i potracenia za wszystko

ezem
@tralala

wogóle to sie płaci za wejście do pracy...eh szkoda gadać jakie tu głupoty wypisuja.przy minimalnej krajowej 1750 na pewno przy 1800 maja liczne potracenia i dziwne ze w nie ktorych ofertach maja nfo o kasie i wyglada to duzo inaczej.

hahaha

Nie wiem jak było ale wątpie że wyszła jak ją chciałem przepuścić (bo wydaje mi się że kobiete przepuszcza się pierwszą przez dzrzwi) to mi powiedziała że ze swojego biura wychodzi ostatnia.Sama rozmowa spoko.

genek

Też z nią rozmawiałam i chyba masz coś z głową.Była stanowcza, czasem prowokowała,ale wg mnie pełen profesjonalizm.A jak ją w drzwiach chciałam przepuścić (bo wydawało mi się że tak wypada) to powiedziała "z mojego biura wychodzę ostatnia".A przy Tobie niby Ciebie zostawiła w biurze? hahahaa

@genek

Każde zadane pytanie z mojej strony (pytam zazwyczaj o możliwości rozwoju, socjal itp.) skutkowało odpowiedzią jak wyżej. Po chyba trzecim moim pytaniu nie wytrzymała, powiedziała to co napisałem i wyszła z oburzeniem zostawiając mnie samego w pomieszczeniu. Naprawdę nigdy się nie spotkałem z takim zachowaniem rekrutera. Wciąż pamiętam tamto wydarzenie (nie sposób zapomnieć takiego braku kultury) jakby to było wczoraj. Myślę, że ta pani stanowi wizytówkę firmy. Jak będzie postępowała z ludźmi, tak będą postrzegali nie tylko ją, ale również całą firmę. Nie pozostaje nic innego, jak liczyć, iż ktoś z innych potencjalnych chętnych do pracy w tejże firmie zostanie potraktowany w odpowiedni sposób.

Zostaw merytoryczną opinię o Nikelman Sp. z o.o. - Katowice

Nikelman Sp. z o.o.