Opinie o Kuhn-Maszyny Rolnicze Sp. z o.o. w Jelonek

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Kuhn-Maszyny Rolnicze Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Kuhn-Maszyny Rolnicze Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn dla rolnictwa i leśnictwa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kuhn-Maszyny Rolnicze Sp. z o.o. w Jelonek

Pracowałem w firmie jakiś czas temu. Praca w moim zespole układała się świetnie, zgraliśmy się też dobrze. Jak się dobrze do zespołu tafi, to można naprawdę mieć dużo ciekawych wspomnień projektowych. I to jest plus firmy. Niemniej nie w każdym dziale jest taka dobra atmosfera. Dlaczego tak się dzieje? Jest kilka kwestii, które na to wpływają. Przede wszystkim w kilku przypadkach niektórzy kierownicy, którzy albo są na niewłaściwym sobie miejscu, nie potrafiąc zarządzać zespołem, albo po prostu tylko są. To też ma swoją przyczynę - każda, nawet najdrobniejsza głupota musi być konsultowana (usunięte przez administratora) Jeżeli chodzi o możliwości rozwoju - jeżeli sam o to nie zadbasz, nie otrzymasz wsparcia. Żadnego. Nie masz też szans na awans, bo to jest zarezerwowane jedynie do grupki pupilów (usunięte przez administratora). Czasami można odnieść wrażenie, że awans otrzymuje się nie za umiejętności, a za znajomości. Wracając jeszcze do nielicznych plusów firmy - współpraca międzynarodowa. Tutaj jest zdecydowany plus jeśli chcesz się rozwinąć w takim środowisku. Rozwój języka poprzez częsty kontakt z fabrykami i ich pracownikami jest wielkim plusem. Czy polecam? I tak, i nie. Jeśli zależy ci na pracy w zdrowym środowisku - zdecydowanie odradzam. Nikt tu nie patrzy na twój czas, musisz być dostępny, często pracować po godzinach (w niektórych przypadkach przyjęto to za normę, nie płacąc oczywiście za nadgodziny). Jesteś chory lub trafiasz do szpitala? Potrafią ci to wypomnieć, że byłeś niedostępny i nie pracowałeś w tym okresie. Jeżeli masz jakieś inicjatywy - na pewno zostaną stłumione i nic z ich realizacji. A czy mimo to jest jakiś plus? Na pewno można być pewnym wynagrodzenia na czas (nie są to wysokie kwoty, ale jest na czas), dofinansowanie do karty Multisport oraz pakiet medyczny Medicover (standard standardów).

Dzięki Bogu już były pracownik
@Julia

Oczywiście, że tak. Kończyło się ciąganiem byłych pracowników po sądach, a dowodem w sprawie były zdjęcia robione przez biuro detektywistyczne na zlecenie firmy, potwierdzające domniemaną pracę byłego u konkurencji.

Poczytałem o pracy jako serwisant maszyn i powiem, że ja akurat mam gotowość do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. A co firma za kursy czy szkolenia zapewnia? Płaci, czy tylko dopłaca do nich? No i napiszcie, czy warto posłać cv tak na pałę, bo nie ma ogłoszenia, ale można wysyłać spontanicznie.

Cześć, zastanawiam się nad złożeniem CV w to miejsce. Chciałbym się dowiedzieć, czy nadgodziny, o których pisano nadal mają miejsce? Jeśli tak, to dajcie znać, czy są one wypłacane i w jakiej wysokości. Doczytałem, że firma dofinansowuje kartę MultiSport. W jakiej części? :-)

Farmer

Witam, znam wielu pracowników tej firmy i wiem, że wielu z nich pracuje po naście lat i są zadowoleni z pracy.

Beata

firma wspomaga jakoś naukę języków obcych lub polepszanie swoich umiejętności w tej materii?

@Beata

Jeśli chodzi o kursy językowe - sporadycznie dla wybranych i raczej za zasadzie kursu, za który dostajesz lojalkę na kilka lat. Można powiedzieć, że takie wsparcie w normalnym rozumieniu takiego działania nie istnieje.

Julia

Lojalka na kilka lat? to nie jest zbyt ryzykowne? Dlaczego tak długo, bo ja rok to jeszcze bym zrozumiała, no ale bez przesady chyba?

Drugi były pracownik
@Julia

Pozwolę przyłączyć się do rozmowy. Lojalka za korzystanie z kursu jezykowego(tak jak to napisał wcześniej kolega-dla wybrańców szczególnie osób które nie są zagrożeniem dla firmy pod kątem możliwości porzucenia firmy dla konkurencji czy zagrożeniem dla zarządu), obowiazuje przez 3 lata i kara za wcześniejsze zwolnienie maleje z każdym dniem. Wszystko na max. Zgodnie z przepisami. Oprócz tego przy umowie dostajesz lojalkę która niemalże zamyka Ci drogę w zmianie pracy w tej samej branży. Dlaczego? Bo jest to firma produkującą bardzo obszerna gamę maszyn rolniczych i znalezienie innej firmy w podobnej branży nie będąca konkurencja graniczy z cudem. Nawet jak się zdecydujesz odejść do konkurencji to umowa jest podpisana w taki sposób że nie można jej podważyć jedynie możesz liczyć na zmniejszenie kary poprzez łaskę sędziego w sądzie. Z informacji wiem że w ostatnim czasie jest to szczególnie respektowane przez zarządzającego i wielu kolegów ma z tym problem. Więc jeśli wybierasz się tam, to zapytaj szczególnie o tą kwestię i poproś o wzór takiej umowy, a następnie warto skorzystać z porady adwokackiej, ale jak dobrze poczytasz w internecie to wszystkie informacje na temat łamania zakazu konkurencji znajdziesz

A
@Farmer

To jak się ma do tego że od połowy ubiegłego roku odeszło z firmy 20-30% pracowników, głównie wieloletnich handlowców? Po naście lat pracują już chyba głównie kierownicy więc na pewno są zadowoleni z pracy.

@Drugi były pracownik

Widzę, że naprawdę to wszystko jest tutaj bardzo wiążące. Ciekawa jestem teraz czy zdarzały się u osoby, które nie rozumiały powagi sytuacji przez co musiały jednak ponieść karę wynikającą z tych lojalek?

pazdan

Niestety takie są realia, kadra kierownicza powołana w imię „ dobrego słowa ”. Niestety tak bywa jak ktoś zrobi sobie prywatny (usunięte przez administratora) za czyjeś pieniądze.

Kacper
@A

Do nas i w okolicy przyjeżdżają od lat ci sami handlowcy

@Kacper

Może I się zgodzę jeśli weźmiemy pod uwagę 2 handlowców z 4 mobilnych, którzy byli dluższy czas. Najlepszego handlowca z naj.....większymi słupkami już pół roku nie ma. Ale to dotyczy handlowców z Wielkopolski, natomiast cała firma to nie tylko 2 czy 4 przedstawicieli handlowych na 1 województwie tylko caaala Polska do obsługi.

Dzięki Bogu już były pracownik Nowy wpis

Jarek

Szukałem ofert pracy i na stronie firmy znalazłem tylko informacje że poszukują zdolnych ludzi, chcących dołączyć do zespołu i pracować na rzecz rozwoju firmy. Niestety nie ma żadnych konkretnych stanowisk. To znaczy że jak wyslę CV w ciemno to się odezwą? Ktoś już tak aplikował i udało się zdobyć pracę. Chętnie posłucham.

Obecny
@Jarek

Stanowisko tutaj nie ma znaczenia. I tak robisz to, co dadzą na daną chwilę do roboty, wg swojego widzimisię. Od człowieka nic nie zależy, bo na nic nie ma się wpływu. Naprawdę napisali "pracować"??? Dowcipnisie! Za tą stawkę to z pewnością nie praca, tylko wyzysk w całej krasie.

Tatiana

Przez jaki okres czasu ta lojalka obowiązuje? Na każdym stanowisku w umowie jest taki zapis, czy na konkretnych? Nie płacili w ogóle za nadgodziny? Dużo ich wypadało w miesiącu?

Były Nowy wpis
@Tatiana

Lojalka na rok. Ilość nadgodzin zależy od stanowiska.

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie Kuhn-Maszyny Rolnicze Sp. z o.o.? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Kuhn-Maszyny Rolnicze Sp. z o.o.?

Weryfikowane umiejętności ?? Niestety to wygląda zupełnie inaczej jest rozmowa w której się „spodobasz pod względem osobowości” tak lub nie. Czy możesz być w późniejszym etapie zagrożeniem pod wpływem typu charakteru. Po za tym może dostaniesz kilka pytań odnośnie znajomosci danych zagadnień. Ale nic po za tym … Miny osób które będą prowadziły rozmowę będą mówiły same za siebie.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Kuhn-Maszyny Rolnicze Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Studencik

Tak bardzo chętnie, w szczególności do czyszczenia maszyn przed Targami

@Studencik

No pracować trzeba. ;p A ile za to czyszczenie płacą?

Znawca
@Julia

Wcale nie trzeba pracować. Można siedzieć w domu, brać socjale i z nudów wypisywać hejty w internetach.

@Znawca

Hejty??? Tzn...? Pytanie do Ciebie co jest hejtem, bo jeżeli wszystko, to co można tu przeczytać, to znaczy że nie rozumiesz do końca znaczenia tego słowa. Jeżeli z czymś się nie zgadzasz, to proponuję się zatrudnić i przekonać, a jeżeli jesteś już pracownikiem, to proponuję szeroko otworzyć oczy.

Znawca
@były pracownik

"Hejt bywa często reakcją na nudę, sposobem na zdobycie pozycji w sieci, pokazaniem znajomym swojej siły, odreagowaniem swoich niepowodzeń, przejawem zazdrości. Poczucie anonimowości w internecie nasila takie zachowania." No i wszystko jasne! Odreagowanie niepowodzeń - w punkt! Ta strona to raj dla takich osób.

@Znawca

I tu można się zgodzić "Hejt bywa często..." to nie znaczy zawsze, skoro jesteś takim Znawca jak o sobie piszesz, to wskaż choć jeden hej w tych dyskusjach, bo ja trochę przerobiłem życia w tej firmie, trochę widziałem, przeżyłem, doświadczyłem i nie jedno wiem, a napewno że to co już wcześniej ludzie opisali dotyczące tej akurat firmy pokrywa się w 100% z prawdą, a nie z hejtem. A prawdę trzeba pisać, mówić, rozgłaszać, bo jeśli się ją przemilczy to tak jak byś się z nią zgodził. A prawda jest nieubłagana, tym bardziej że jeśli z firmy odchodzi w ciągu roku pod 20 osób na niecałe 70 zatrudnionych. Dla mądrze rozumujacej osoby wszytko staje się po takiej informacji jaaaasne...

Księgowość

Dzień dobry. Pojawiło się ogłoszenie na samodzielną księgową. Proszę o informację jak wygląda praca/atmosfera w dziale księgowości? Czy jest duża rotacja? Jak kierownictwo? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Dlatego jako pracownik należy pamiętać, że motto najwyższej władzy w tej firmie jest takie; Ja nie zawsze to powiedziałem co Wam(pracownikom) w mailu napisałem.

Julia

W sensie, że to co pisze w mailu się nie liczy czy o co chodzi? Tutaj mailowo głównie się z nim komunikuje?

@Julia

Jeśli coś nie wyjdzie w projekcie czy zadaniach potrafi wmówić że to twoja wina bo on tego nie ustalał. Nawet jeśli sam napisał w ustaleniach daną rzecz w mailu. Trzeba podkreślić jedną rzecz, nie ma działania w firmie, którego on by nie ustalał bo to on ma jedynie słuszne pomysly i rozwiązania a nie specjaliści.

Julia

Trochę dziwne podejście. I często takie sytuacje się zdarzają, że coś nie wychodzi? Dostał ktoś kiedyś mocniej rykoszetem za to?

Była aplikantka

Byłam niedawno na rozmowie kwalifikacyjnej w Kuhn w Jelonku. Była to męka, najgorsza rozmowa jaką przeżyłam. Dwie Panie przyszły jakby obrażone, bardzo źle nastawione i niestety cała rozmowa przebiegała w takiej atmosferze. Miałam ochotę wyjść już na początku. Jeżeli w pracy również jest taka atmosfera - nie polecam. Brakuje empatii u kierownictwa Kuhn. Bardzo mi przykro.

Czy w Kuhn-Maszyny Rolnicze Sp. z o.o. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Olaf

Nic mi o tym nie wiadomo. Ja dostałem na początku umowę o pracę na rok i chyba wszyscy tak mają.

@Dyrektor Zarządzający serio to 1800 zł? to przecież nawet nie najniższa..

Nie polecam nikomu tej firmy z wielu względów: - bardzo niskie zarobki nieadekwatne do realiów, np. pracownicy biurowi (usunięte przez administratora) zł na rękę; - nieszczera atmosfera w pracy - indywidualizm, brak wsparcia, szczerych intencji; - nagminne niedotrzymywanie słowa (usunięte przez administratora) - dosłownie w każdej kwestii; - bardzo słabe zarządzanie - brak jakichkolwiek decyzji, celu, strategii; zero klarowności, słaby przepływ informacji; - wybujałe, niczym niepoparte przekonanie o wyjątkowości marki; (usunięte przez administratora) - bardzo ubogi socjal - pakiet medyczny (najuboższy wariant; brak premii świątecznych oraz bonów); - praktycznie brak szans rozwoju - zarządzanie autorytarne. Wymieniać można by naprawdę dużo!

admin

Jesteś obecnym pracownikiem? Zostałeś zwolniony? Napisz nam jakie warunki pracy panują w tej firmie, zależy nam na opiniach z pierwszej ręki!

Zostaw merytoryczną opinię o Kuhn-Maszyny Rolnicze Sp. z o.o. - Jelonek

• Jak się pracuje w Kuhn-Maszyny Rolnicze Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Kuhn-Maszyny Rolnicze Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kuhn-Maszyny Rolnicze Sp. z o.o.?

Kuhn-Maszyny Rolnicze Sp. z o.o.
  • Orzechowa 1
    62-002 Jelonek

Kuhn-Maszyny Rolnicze Sp. z o.o.