Soflab Technology Sp. z o.o.

Opinie o Soflab Technology Sp. z o.o.

Jeszcze starszy

Z wszystkim się zgadza tylko z prezesem już piątki nie przybijesz bo go "zabrali", a i w piłkarzyki nie pograsz bo stały na korytarzu czyli drodze ewakuacyjnej i kazali zabrać. Taka mała aktualizacja :)

Ogólnie polecam. Atmosfera super, kierownictwo jedno z lepszych, z jakim się dotąd spotkałem. Płace wydają się adekwatne do wiedzy(przynajmniej z mojego punktu widzenia).

Ja pracowałem w tej firmie ponad rok (Warszawa) i gdyby nie moje grube plany pewnie nadal pracowałbym tam. Dlatego, że firma ta to solidna marka, nigdy nie miałem żadnego problemu, trzeba robić swoje i tyle. Jeśli chodzi o rekrutację to wiedziałem od razu, że będą testy (ponad 2h) to jest pierwszy etap rekrutacji, potem jeśli dobrze wypadłeś/aś na testach rozmowa rekrutacyjna - tradycyjna. Każda firma ma jakieś wady ale bez przesady gadki "brak szacunku dla pracownika" to gruba przesada. Z niczym takim się nie spotkałem, atmosfera super. Ogólnie firmę oceniam pozytywnie.

Cześć. Tester nadal może pracować zdalnie? Tak pisali jakoś rok temu w ogłoszeniu, jak sprawdzałem. Proszę o informację, czy to jest opcja dla każdego aktualnie czy tylko dla osób z konkretną ilością doświadczenia bo czasem tak bywa, że osoby z mniejszym w różnych firmach nie mogą od razu przejść na pracę z domu, niestety tak raz było w moim przypadku.

Banan Nowy wpis

Dobra firma, dająca możliwości rozwoju. Przełożeni w porządku wobec podwładnych, da się z nimi porozmawiać. A ludzie fajni. Bez spiny. Co do delegacji do biur klientów, to ani razu mi sie jeszcze nie zdarzyło, a siedzę na projekcie już długo. I nie piszę tego, tylko dlatego, że jestem pracownikiem, ale dlatego, że tak uważam.

hanna

Kpina zarówno w stosunku do pracowników, jak i klientów - testerów biorą z łapanki i wysyłają nieprzeszkolonych do klientów. Natomiast testerom płacą grosze i wykorzystują ile się da z naruszeniem praw pracowniczych (umowy!)

@hanna

W woli wyjaśnienia. Był krótki okres w firmie, że pracy było więcej niż rąk do pracy. I faktycznie byłem świadkiem posłania nowego od razu na testy u klienta, ale przeważnie(chyba zawsze z tego co mi wiadomo) byli tam już nasi "starzy" i tam miał się nie wychylać tylko uczyć roboty. A ja sam osobiście dostawałem "kropków" do szkolenia od podstaw do samodzielnej pracy! I nie ważne, że szkolenie takiego to nawet 3mc (spory system). Podstawowe szkolenie to tydzień max 2 w zależności jak kumatych dostaniesz.

Myopic
@hanna

Od roku 2018 w kwestii wynagrodzeń chyba niewiele się zmieniło. Na pytanie, jakie są Twoje oczekiwania finansowe na stanowisku Junior podałem 5000 netto, i tak jak się spodziewałem okazało się to za dużo. A można by zakładać, że skoro firma ma centrum testowania w Warszawie, to pensje powinny być na poziomie warszawskim. Kolega, który pracuje w Warszawie od wielu lat, sugerował mi, abym na początek powiedział 6000 netto.

Dawid
@Myopic

Szkoda, że wcześniej nie zrobiłeś researchu ile płacą. Bo może jakbyś zaczął od niższego pułapu to po okresie próbnym dostałbyś tyle ile chciałeś. Teraz wiesz już ile dają na początek, bo chciałem aplikować, a nie chce tego robić w ciemno w kwestii finansowej.

Myopic
@Dawid

Zacząłem od niższego pułapu, czyli 5k netto. Po okresie próbnym chciałem 6k netto. Nie jestem człowiekiem, który dopiero skończył studia. Jako informatyk pracowałem w 3 firmach, prowadzę także własną działalność, więc mam trochę doświadczenia życiowego i zawodowego. Chociaż nigdy nie pracowałem jako tester.

Edek
@Dawid

Każdemu proponują co innego.

sdfa Nowy wpis
@Myopic

mniej niż 5000zł netto na b2b?

@sdfa

Jak mniej niż 5 tysi to przecież jeszcze odchodzi na podatki na B2B. Ty chciałeś tu aplikować? Bo jak tak ale trochę słaba ta wypłata szczególnie na takiej umowie, nie?

Marlenka

Odnalazłam w internecie ofertę na stanowisko QA Testera. Zastanawia mnie jednak to, że mile widziana jest dyspozycyjność do realizacji prac w kraju i za granicą w modelu hybrydowym. Czy to oznacza, że można zdecydować się na tak zwane "delegacje"? I więcej wtedy zarobić? Czy jak to wytłumaczyć. Bo w dalszej części jest mowa o 100% pracy zdalnej i nie wiem, czy to pomyłka, czy jak to wygląda

@Marlenka

Cześć Marlenka, Ten zapis dotyczy sytuacji, w których potrzebna jest wizyta Pracownika w siedzibie Klienta w innym mieście lub kraju. Pracujemy do 100% zdalnie, jednak niektórzy Klienci od czasu do czasu zapraszają zespół do siebie do biura. Jeżeli Pracownik jest z innego miasta niż Klient, wówczas konieczna jest delegacja, która jest organizowana i opłacana przez SOFLAB.

Jaga
@Soflab Technology Sp. z o.o.

Jak często zdarzają się takie delegacje do biura? Czy można to jakoś bardziej urzeczywistnić niż używać tylko określenia "od czasu do czasu"? Myślałam o aplikacji, ale takie częste jeżdżenie to nie dla mnie...

@Jaga

W związku z tym, że z założenia nie rekrutujemy pod konkretny projekt, a do zespołu, to nie jesteśmy w stanie z góry powiedzieć, że takie delegacje będą się odbywać z jakąś określoną częstotliwością. Wszystko zależy tutaj od Klienta, ale w takich sytuacjach zawsze bierzemy pod uwagę preferencje i możliwości naszych pracowników. Jako przykład możemy potraktować sytuację, w której zespół jest zapraszany do biura raz w miesiącu na 2-3 dni wspólnej pracy.

Elżbieta
@Soflab Technology Sp. z o.o.

I te kilka dni pracy długo trwa? Pytam czy są to spotkania po 8h czy może po 12 h? Jeśli trwa to kilka godzin to firma zapewnia w tym czasie napoje i jedzenie dla ludzi?

Tester automatyczny

3godziny testów na komputerze których wynik może się nie zapisać.... czyli bardzo prawdopodobne że stracicie 3h i nic z tego nie będzie wynikać W moim przypadku testy się nie zapisywałem a frustracja sięgneła zenitu więc wyszedłem.

1 godzina testu ang. 2godz test techniczny

Czy Soflab Technology Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Soflabek

Tak :)

Tak, mam multisport

Rysio

A coś jeszcze poza karta sportową? Teraz na wakacje jest dofinansowanie gruszy? Napisz na jakie benefity jeszcze mógłbym liczyć jakbym się chciał przyjąć?

@Rysio

Cześć, oprócz karty sportowej mamy w ofercie także dofinansowaną opiekę medyczną i kurs języka angielskiego oraz darmowy dostęp do platformy EmpikGO. Ponadto świętujemy z Pracownikami różne okazje, np. rocznice zatrudnienia czy sprawy bardziej prywatne, jak ślub czy narodziny dziecka - mamy specjalne pakiety upominków :)

Wodnarusałka

Firma nastawiona wyłącznie na to, by trzepać kasę z prowizji pomiędzy swoim pracownikiem, a klientem klienta, który świadczy usługi dla klienta. Zero wsparcia - masz robić na plantacji za minimalną stawkę, a my będziemy za ciebie kasować kilka prowizji. To ich żywotna filozofia i modus operandi. Najmilej we współpracy z nimi wspominam termos, który przyszedł w welcome packu, niestety już dawno uległ awarii (ale przynajmniej nie śmierdział).

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Soflab Technology Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Meryl

Miałam nieprzyjemność pracować w oddziale wrocławskim. Szef (usunięte przez administratora)rzadko kiedy miał czas dla swoich podwładnych. Atmosfera taka se, chociaż było kilka fajnych osób. Zarobki poniżej przeciętnej. Generalnie polecam unikać.

gaga

To dobra firma na start, ale też dla kogoś z doświadczeniem. Dbają o pracowników, benefity w tym angielski, gadżety firmowe na różne okazje (narodziny dziecka, rocznica zatrudnienia), imprezy integracyjne.. projekty różne w zależności od kompetencji. Kasa ile wynegocjujesz tyle masz. Polecam.

jan

nie jestem zadowolona z jakości usług

@jan

Cześć Jan, Przykro nam, że masz negatywne doświadczenia. Gdybyś podał więcej szczegółów dot. powodów Twojego niezadowolenia, będzie nam łatwiej się do nich odnieść :) Dobrego dnia!

Czy wiecie może na czym polega oferta kontraktora B2B? Jako jedyna nie posiada ona opisu i wymagań.

Dzień dobry! Dziękujemy za uwagę i spostrzegawczość :) Naprawiliśmy już błąd na naszej stronie. Zapraszamy do aplikowania!

Firma

Czy szukają Państwo również firm do współpracy na zasadzie podwykonawcy (posiadam firmę zatrudniającą 4 testerów) ?

@Firma

Dzień dobry :) W tej sprawie zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Usług Zewnętrznych za pośrednictwem formularza kontaktowego: https://soflab.pl/kontakt/ .

kandydat na testera

Czy istnieje możliwość pracy nad więcej niż jednym projektem jednocześnie, jeżeli bez problemu wyrabiamy się z pracą w jednym projekcie?

@kandydat na testera

Chcielibyśmy, aby nasi Pracownicy mieli możliwość łączenia projektów, niestety w większości przypadków nie jest to możliwe ze względu na harmonogramy projektów oraz zobowiązania wobec naszych Klientów. Zdarzają się jednak projekty krótkoterminowe oraz dodatkowe zadania, które pozwalają wypełnić wolniejszy czas.

pytanko

Jak często dostaje się tutaj podwyżki jeśli w ogłoszeniu jest słowo klucz "cykliczne"?

Czy w Soflab Technology Sp. z o.o. odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Jeszcze starszy

Tak, masz ocenę roczną na której określasz kierunek rozwoju. Czy testy i dalej, czy w automaty, czy zarządzanie. Robisz certyfikaty. A jak Ci już dadzą stanowisko to szukają klienta lub już go mają! (Certyfikaty najpierw sam płacisz potem oddają chyba, ISTQB to nic nie płacisz pierwsze podejście jest zawsze płatne przez firmę). Ścieżkę kariery wybierasz Ty albo sugeruje Ci ją dyrektor bo np. jest zapotrzebowanie. Pamiętam, że raz chyba 10 prinsów robili na raz bo brakowało :) To szkolenie w firmie się odbywało a nie w akademii

Sufix

Jest całkiem Ok

Agata
@Sufix

A co konkretnie jest ok w pracy w Soflabie? Na jakim stanowisku pracujesz? Czy są na nim możliwości rozwoju? Można awansować? Jeśli tak, to w jaki sposób i jak wygląda ścieżka kariery? :)

Jaka jest kultura pracy w Soflab Technology Sp. z o.o.? Obowiązuje typowy dress code?

Yo!

Sztywniutko, na dresowo.

Agata

@Filip cześć! :) Skoro dla Ciebie Soflab jest dobrym pracodawcą to super by było gdybyś podał trochę więcej informacji na ten temat. Jestem ciekawa jak wyglądają obecnie warunki zatrudnienia - atmosfera pracy? Wynagrodzenie?

Filip

Dobra oraz profesjonalna firma, ciągły rozwój i wdrażanie nowych projektów docenionych przez klientów. Do tego warto dodać, ze firma to dobry pracodawca

Wiecie może czy w Soflab Technology Sp. z o.o. szukają chętnych na staż?

Puk Puk

Na staż? Wstydu nie masz? Chcesz za darmo pracować na nierobów i pasozytów?

Zostaw merytoryczną opinię o Soflab Technology Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Soflab Technology Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Soflab Technology Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Soflab Technology Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Soflab Technology Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Soflab Technology Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Soflab Technology Sp. z o.o.