brak logo

Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A.

Gliwice

Opinie o Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A.

Fizol 2009-07-29 11:53
Zakład nie na miarę UE,nieco zacofana technika.
Anonim 13 2009-10-29 20:34

Fatalne podejście do pracowników, niemiła atmosfera pracy, niekompetentne osoby na stanowisku mistrz zmiany (Dzierrzęga)
1
byłem tam... 2009-11-24 12:49
nikomu nie polecam. beznadziejne warunki pracy i płacy, zarówno osób pracujacych na hali jak i sektora umysłowego. Dziwie się że ludzie tam chca pracować.
3
pracownik 2010-01-26 19:33
totalny syf nawet paczek na swieta nie dają
antyfan 2010-01-26 19:37
Nic nie dają pracownikowi nie polecam 5 prezesów i jeden co wszystko podpisuje na hali temperatura minus 8 i wagony trzeba malowac kierownictwo beznadziejne
pracownik 2010-01-29 14:23
Szkoda, że nikt nie zauważył że ZNBW przetrwało jako jeden z niewielu zakładów typu ZNTK.
Ciekawe czyja to zasługa ??
Może Zarządu, który potrafi w dobie kryzysu pozyskać zamówienia ... ?? a może tych innych niekompetentnych osób ??
Wprawdzie w 2009 r. nie było paczek na święta, za to przez 12 miesięcy pensja była zawsze na czas i w pełnej wysokości !!
FAKTYCZNIE FATALNY ZARZĄD I SPÓŁKA !!
Zawiedziony 2010-02-14 16:28
Szkoda również że prezesi trzymaja takich darmozjadów jak Pan [usunięte przez administratora]nic nie robi ale kase dostaje. Może należy go zwolnić i te pieniądze przeznaczyć dla nas na podwyżki????????
guzu 2010-11-10 16:25
firma nie placi na czas pracownikom,ale kogo to interesuje!!!
Robol 2011-01-26 21:05
Faktycznie atmosfera między ludzmi bardzo fajna ,jeden drugiemu pomoże jak coś ktoś potrzebuje, lub nie wie to wytłumaczy, wszyscy praktycznie znają się chociażby z widzenia. Wypłaty są o czasie Zgadza sie, Lecz zarobki poza kadrą zarządzającą i kilkoma ewenemntami z robotników halowych, pozostawiają WIELE do życzenia. Na dzisiejsze warunki i ceny wszystkiego 1400zł na miesiąc to kpina JAWNA!!!, nie wspomnie o tym że się jest pracownikiem tam nie od wczoraj. Socjali nie ma żadnych,nawet tych paczek już nie ma na święta. O podwyżce to tylko możesz w filmie Fantastycznym usłyszeć, bo jest tak w tej kwestii że począwszy od brygadzisty na Prezesie kończąc, każdy się każdego boi, Najlepiej by nie wspominać o podwyżce, to takie TABU,każdy swego stołka pilnuje. Góra tłumaczy się tylko Kryzysem i to by było na tyle. Co do ZMINA na Hali to Piździ jak w Kieleckim :D
ANONIM 2011-04-11 14:34
WYPŁATA NIE W TERMINIE!!OSOBY KTÓRE SIĘ TYM ZAJMUJĄ NIECH SIĘ ZMOBILIZUJĄ BO W KODEKSIE PRACY WYRAZNIE PISZE DO 10 KAŻDEGO MIESIĄCA I Z TEGO CO WIEM TO WYPŁATA NIE W TERMINIE GROZI KARĄ PIENIĘŻNĄ . A PRACOWNICY TEŻ MAJĄ SWOJE ZOBOWIĄZANIA WOBEC INNYCH!!!!
andvil 2011-08-10 16:15
MOGE NAPISAC WSZYSTKIM MADRYM TRZYMAJCIE SIE JAK NAJDALEJ TEGO ZAKLADU .... ZARZAD CALKOWICIE NASTAWIENY NA ZAROBKACH ALE SWOICH..LUDZI TRAKTUJE SIE JAKO ZLO KONIECZNE A ZAROBKI JAK NA TAKA PRACE SKANDALICZNE NIC DZIWNEGO ZE SIE UTRZYMAL TYLE LAT GDYZ PLACE SA MINIMALNE DO CIEZARU PRACY I STRES ZWIAZANY Z CIAGLA NAGONKA I ZWOLNIENIAMI TAKI JAK ZA OKUPANTA ...POZATYM MAMY 21 WIEK A TAM CIAGLE TECHNOLOGIA Z 2 WOJNY SWIATOWEJ ;)) JEDYNYM PLOSEM JAKI MOGE NAPISAC TO TAKI ZE LUDZIE FIZYCZNI SA NAPRAWDE WSPANIALI .
fizol 2011-08-13 08:25
Ta firma napewno dązy do upadłosci to co teraz sie tam wyrabia to istna sodoma i gomora,jak mozna tak traktować ludzi?...........Wyzbywaja sie wszystkich dobrych fachowców a na ich miejsce przyjmuja swoich krewnych lub znajomych którzy nic nie wiedzą i nie umieja ....
Ponoc mamy komunizm do d........z takim komunizmem ktory niszczy ludzi i to co wypracowali !!!!
Jedyne co ta firma potrafi to bardzo dobrze to wyzyskiwac za psie pieniadze,a potem na bruk!
anonim 2011-08-23 19:58
Właśnie nastał koniec , długo nie trzeba było czekać.
gsi933 2012-01-28 12:54
firma he. 3 prezesow!! ale w koncu cos sie dzieje najlepsi ludzie odchodza ,zarobki sa smieszne ,spawacz z dlugim stazem pracy ma 1800zldo reki !!!
raf223 2012-01-28 13:06
zapomnialem dodac ze na te 1800zl ciezka praca niby spawacz a robisz wszystko!! na hali teperatura jak na dworze!!
Robochłop 2012-02-06 16:11
Najbardziej Badziewna Firma w Polsce, na hali -11 a każą ci robić, gdzie przy tej temp. rąk człowiek nie czuje, ogrzewania żadnego nie ma, ubrań roboczych nie dają już kupę czasu mimo że się należą, trzeba swoje ciuchy przynosić, środki czystości raz są raz nie ma. No i te śmieszne zarobki, gdzie fachowiec dostaje 1400zł miesięcznie!!!! Najlepiej omijać szerokim łukiem.
BANKRUT 2012-09-12 17:20
nie płacenie pracownikowi na czas określony w umowie to przestępstwo!!!!!A do wynagrodzenia powinno się doliczyć odsetki karne
anonim 2013-03-10 20:20
wszystko co chciałbym powiedziec juz zostało powiedziane beznadzieja beznadzieja jeszcze raz beznadzieja dzisiaj 10-ty a na kącie w banku 2zł
meggi 2013-04-16 20:23
słownictwo okropne na tej stronie, nie dziwię sie bo tym ludziom bo polityka kadrowo-finansowa jest poniżej krytyki. panie pracodawco pana tez obowiazuja zobowiazania wobec zatrudnionych pracowników.jeski nie umie pan kierowac firmą i ludżmi to zajmij sie pan tyn co umie.drodzy pracownicy na co czekacie?ja bym dawno zawiadomiła na waszym miejscu odpowiednie instytucje kontrolne. nie dajcie sie trzymam za was kciuki.a jaki były pracownik PKP byłam i spawaczem.i sprzataczka jak było trzeba i rzemieslnikiem i pracownikiem kadr.i mam odpowiednie doświadczenie i wykształcenie i POCZUCIE OBOWIAZKU związane z wykonywanym stanowiskiem,PRACOWNICY NIE DAJCIE SIE,WALCZCIE O SWE PRAWA
nowy 2013-04-18 11:01
Co do opinii o zakładzie to popieram MEGGI .
Pracownicy pamiętajcie, że forum nie rozwiąże Waszych problemów to tylko pisanina z której prezes nic sobie nie robi.
Wspólne działanie może to zmienić, choć nas próbują skłócić.
Przecież to Wy jesteście na prawie. Zabrali akordy, nie dają odzieży ochronnej, narzędzi i kasy, którą zarobiliście uczciwie wszystko w Waszych rękach. Warunki na hali same się nie zmienią. Prezes ciągle "nie ma pieniędzy" i ciągle słyszymy, że zakład długo nie pociągnie i upadnie. A mimo to istnieje, choć komornicy wciąż oklejają nam maszyny. Nawet jak upadnie to pod nową nazwą odrodzi się jak kilka lat temu. Czego Wy się boicie ??? PRZECIEŻ NIE ZWOLNIĄ NARAZ 160 OSÓB BO KTO NA NICH BĘDZIE ROBIŁ.Ciągle liczą, ze nie potraficie stanąć razem bo jeden drugiemu w portfel zagląda choć każdy ma guzik. Owszem ktoś z zewnątrz może zawiadomić PIP ale gdy przyjdzie to czy Wasza odwaga będzie równa tej na forum?
Przecież anonimowo można powiedzieć Inspektorowi gdzie ma patrzeć. Każdy może powiedzieć gdzie pracuje czego mu brakuje ile osób powinno być na danym stanowisku,że jak jest kontrola to każą się chować bo nikt nie ma odzieży ochronnej a buty w teorii mają starczyć na 3 lata. Wystarczy powiedzieć, że owszem rękawice spawalnicze nasze polskie są na miesiąc a oni kupują chińskie zamienniki, które po tygodniu są poszarpane. Zakupy zaopatrzenia robione są z sufitu.Wypisujemy listy potrzebnych rzeczy których nikt nie czyta. Mimo podanych list czego brakuje to zaopatrzeniowiec w kółko kupuje to samo choć dawno zrobił z tego zapasy na kilka miesięcy. Narady są prowizoryczne bo nikt Mistrzów nie słucha. Na nic w teorii nie ma pieniędzy podczas gdy na bezsensowne badania szły tysiące. Osoby spoza firmy są na listach płac podczas gdy dla Was nie ma kasy. Mało tego ??? Toż to same paragrafy. Nic nie jest wieczne nawet prezes. Był kiedyś taki PREZES, którego szanowaliście , był i SZEF PRODUKCJI o którym do dziś mówicie:" TO BYŁ CZŁOWIEK". Przecież to może wrócić. Tak ten Prezes już nie tak jak i SZEF PRODUKCJI ale naprawdę nie brakuje mądrych ludzi rozejrzyjcie się wokoło. Przecież nie musi nami rządzić banda cwaniaków. Na co czekacie? Jeśli ma zakład upaść to i tak przez takie jak jest zarządzanie upadnie ale jeśli zaczniecie działać to może być lepiej! UWIERZCIE W TO PROSZĘ. W jedności siła, nie we wzajemnym dogryzaniu sobie.
ODWAGI !!!
nowy 2013-04-19 20:59
Dziękuję WROGOWI PUBLICZNEMU za poparcie.
Słyszałem, że dziś poszły przelewy dla "fizycznych".
To najcenniejsi pracownicy- dobry ślusarz, spawacz dla każdego zakładu za tę kasę jest na wagę złota, tokarzy zawsze na rynku pracy brak. A poza tym praktyków z branży kolejowej wcale nie jest tak jak się mówi w bród.
Owszem za bramą są ludzie bez pracy ale nie ma żadnej gwarancji, że będą chcieli tu pracować dłużej niż 3 miesiące.
Prezes kombinuje jak umie: czyta nasze forum, dzieli ludzi bo wie, że jak 130 osób dostanie wypłatę to będzie cicho siedzieć a pozostali 30 nic nie zdziałają a poza tym można ich zmienić. Przecież marketingowców "jak psów", księgowych- kadrowych na pączki, mistrzowie nic nie powiedzą choć są za ludźmi bo w razie czego też mogą stracić pracę a z hali zawsze Kogoś kto zna się na robocie można awansować. Technolodzy też nie zarabiają kroci a często są jedynymi żywicielami rodzin.
Co do argumentów dla służb kontroli to polecam:
* rozliczenie środków z banku i UE na remont dachu, które wyparowały a na naszej hali - jedynej w Polsce pada deszcz. Daszki nad gniazdkami do podłączeń szlifierek nie znikną z dnia na dzień- BO SĄ NIEZBĘDNE ABY KOGOŚ NIE KOPŁO.
*Podobnie można sprawdzić funkcjonowanie piaskarni. Na granicy prawa jest zarówno polgrys rzadko zamawiany a często wykorzystywany jest po wielokroć ponad normę i ładowany po piaskowaniu łopatami do piaskarek wraz z odbitą farbą z wagonów jak i sam "budynek" piaskarni, który tylko dzięki opatrzności jeszcze się nie zawalił.
* Każda rzecz, sprzęt na hali jak i na wyposażeniu Pracownika ma swoją żywotność u nas w zakładzie jest ona prawie zawsze przekroczona.
Tarcze do szlifierek nie nadają się do użytku kiedy kiedy są zużyte a nasi Pracownicy pracują na ogryzkach.
Szybki do masek spawaczy są często niewymiarowe, wyliczone co do sztuki podobnie jak inne narzędzia, które przecież się zużywają. Normą są samoróbki do których sam nadzór namawia bo ciągle na nic nie ma pieniędzy dotyczy to zarówno elektryków, działu utrzymania, hydraulików oraz "złotych rączek" w brygadach i na hali ZNBW / ZEKOM.
Wiadomo, że nagle wszystko się nie poprawi ale nie można pracować w poziomie bosh profesional narzędziami topex lub inną chińszczyzną do sporadycznych zastosowań.
Od Was zależy czy zakład nadal będzie istniał w tej formie i powoli się staczał czy podniesie się i umożliwi nam godne zarabianie pieniędzy.
nowy 2013-04-19 21:20
Jestem nowy fakt i na forum i w zakładzie.
Pamiętam, że Ojciec uczył mnie, że człowiek powinien posiadać swój honor nawet jak nie ma co do gara włożyć- ukraść nie pójdzie i nikt go nie ma prawa poniewierać jeśli żyje i pracuje uczciwie.
Niezależnie skąd pochodzi i jak wygląda powinien szanować tych z którymi dzieli swój los. Każdy z nas ma zalety i wady- nie jesteśmy aniołami.
Słyszałem, że miała miejsce sytuacja kiedy jedna z osób wcześniej opisywanych w postach przyprowadziła swojego syna na halę i pokazywała nas jak bydło do roboty.
Teraz choć nadal pracuję jestem głodny jak wilk podobnie jak moja Rodzina nie przypuszczałem, że tak będzie w tym miesiącu z wypłatą ale nie rozumiem jak można pozwolić tak się dać upodlić i nawet nie zaprotestować. Wtedy było preludium nikt nic nie mówił a teraz jest prawie apogeum i nadal wszyscy mają tylko odwagę na forum.
Przykry jest ten wszechobecny strach tych wspaniałych Ludzi wśród których pracuję. Jakoś to będzie ...tylko jak i jak długo...jeśli nie dotyczy to znaczy, że nie ma popatrz na Kolegę obok nie tylko gdy Cię o to prosi i rusz się Człowieku.
nowy 2013-04-20 22:39
Dziękuję za Twoją opinię i mobilizację Naszych Kolegów którzy nie chcą aby im pomóc. Dziękuję, że choć jednego odważnego Kolegę poznałem w tym zakładzie.
Ja mam dość dziś 20-sty na koncie -384 zł w lombardzie już też na granicy nawet obrączka zastawiona.
Wypłaty- drugiej raty nadal brak. Sprawdzałem- nie wpłynęła na 100%.
Gościu z lombardu nawet mojego dowodu nie chce bo co miesiąc to samo nie ma na raty i czynsz- bo jak oszczędzić i ciągle pożyczki, które się spłaca i znowu po 10-tym zaciąga.
Sam nic nie mogę a żyć trzeba tym bardziej, że coraz więcej wydatków a jeść trzeba...
Skoro grupą nie można działać to trzeba samemu.
Od maja działajcie sami mnie nie będzie a szkoda bo razem można wiele...wierzę, że są zakłady które płacą na czas.
Ogromnie Was lubię, świetnie mi się z Wami pracowało, jesteście skarbem zakładu ale muszę mieć za co żyć nie potrzebuję więcej niż zarabiałem ale chciałbym tylko na czas tzn. 10-tego mieć wypłatę na koncie. Wiem luksusów mi się zachciewa. Na moje miejsce casting może ruszać, choć nie jestem niezastąpionym fachowcem wierzę, że znajdę pracę choć ogromnie lubię wagony...
meggi 2013-04-21 20:29
kto ma internet może skorzystać z porady przwnej, zakogować sie na stronę DAS Ubezpieczenia ichrony ptawnej. są tam porady prawne bezpłatne. proszę skorzystać. informuje,że przy każdym urządzie miasta jest równiez bezpłatny doradca prawny. proszę szukać każdy w swoim miejscu zamieszkania.być może będie trzeba się zapisać do kolejki.
Meggi 2013-05-06 20:29
Macie możliwość wystosowania tzw, POZWU ZBIOROWEGO. wejdźcie i sklrzystajcie z ogłaszającej sie emaillowo na poczcie D.A.S.Towarzystwo ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A@bade01.pl.pl
nowy 2013-06-24 11:39
Nadgodziny - ku chwale Ojczyzny,
nowy pracownik: hali i biura może dostać 2200- 2500 brutto zależnie od indywidualnych rozmów (na rękę w zależności od potrąceń 1600-1800 zł)
Elo 2013-12-18 18:44
Pracowałem tam w zeszłym roku, rozmowy odbyły się bez problemu, za chwilę byłem przyjęty do pracy. Co prawda stan zdrowotny mnie delikatnie mówiąc udupił, ale praca na piaskarni całkiem spoko, chociaż do łatwych nie należała.

Wypłata jak na polskie warunki też niczego sobie i zawsze była w terminie.
nowy 2014-08-11 00:10
Z przymrużeniem oka

Kocham swoja robotę, zarobek kocham też!
Kocham je coraz mocniej, czy Słońce jest, czy deszcz.
Kocham mego szefa, on przecież jest wspaniały.
Kocham też jego szefów i wszystkich pozostałych.
Kocham swoje biuro i jego pochodzenie,
Na urlopowy wyjazd nigdy go nie zamienię.
Kocham biurowych mebli ponury szary kolor
I sterty dokumentów rosnące wciąż na nowo.
Wydajność mojej pracy wzrasta wciąż nadzwyczajnie
I nie znam innych przyczyn, by było mi tak fajnie.
Ja kocham tez obecność mych współpracowników,
Pełną złośliwych uwag, uśmiechów, wykrzykników.
Kocham mój komputer, kocham jego programy.
Przytulam je do siebie, chociaż nie bez obawy.
Ja kocham każdy program i wszystkie jego pliki
Zwłaszcza, gdy jego praca przynosi mi wyniki.
Szczęśliwy jestem tutaj! Tu źródło mej radości
Niewolnik swojej Firmy to pełnia szczęśliwości!
Kocham te robotę, kocham swe zadania.
I kocham tez nudziarzy, co ględzą na zebraniach.
Kocham swoja prace; być może was to nudzi.
I również bardzo kocham przybyłych właśnie ludzi.
Tych dwóch przyjaznych ludzi, wcale nie żadnych głupków,
Co w śnieżnobiałych kitlach wywożą mnie do czubków!
MIŁEGO DNIA ;))))
2
nikt 2014-11-06 10:26
http://www.gfwsa.com.pl/ cały zarys firmy
Podwykonawca 2015-03-13 20:34
Same debile rządzą kończy człowiek pracę o 14 ale nie można opuścić zakładu szybciej niż 14:15 brawo dla właścicieli za kreatywność
4
dongol 2016-05-15 18:18
4567, tak naprawdę to już wewnętrzny problem pracodawcy czy i na co pracownikom pozwoli. Z tego co słyszałem firma nie ma zbyt dużych wymagań względem samych pracowników. Podpowiedzcie mi jakie podstawy wam dają ?
Nikt 2016-11-23 19:22
Firma totalna porażka,dno to mało powiedziane ,hale przypominają poprzedni wiek ,maszyny tragedia,brak narzędzi do pracy ,zero premii nikt tam o czymś takim nie słyszał od wielu lat,laznie ,wc jeden syf ,
2
wsciekla 2016-12-15 09:39
holding najgorsze ďziadostwo ludzie haruja jak woly kaza robic po 24godziny i pozwola 2godz.na sen w budzie i caly tydzien wyplaty do bani strasza pracownikow ze jak nie zostana lub nie przyjda w weekend do pracy to ich zwolnia maz nie ma czasu by spedzic czas z zona i z dziecmi tym powinien zahac sie pip
1
Demo 2017-01-23 15:44
Firma rzeczywiście do bani ale niech pani nie wymyśla że ludzie robią po 24h bo to kit jakich mało ,może szanowny małżonek na bok chodzi a tobie ciemnote wciska ,fakt że pip powinien się ta firmą zainteresować to fakt ,na halach zimno jak na dworze ,zero ciepłych posiłków nic
1
Han solo 2017-01-27 11:22
Przerobiłem w tej firmie rok i sam się dziwię że tyle tam wytrzymałem ,nie ma czym tam pracować,brak narzędzi do pracy,maszyny pamiętające lata 50 , stosunek szefa do pracowników masakra , wymagania niewiadomo jakie za psie pieniądze ,o premii to tam nikt nigdy nie słyszał , ciepłe posiłki w mrozy ???? Nigdy nie było i niema co marzyć ,firma nic nie oferuje , żadnych szkoleń ,nie można myśleć o zmianie stanowiska ,żadnych kursów ,dorobić też nie idzie bo praca tylko 8 h ,nie polecam nikomu !!!!! Firma strata czasu
8
Janusz 2017-07-07 21:28
Wypłat nie ma w terminie , właściciele bardzo bogaci a pracowników mają za nic
2
wagon 2017-07-12 08:52
nie płacą na czas
2
Mechanik 2017-07-15 00:24
Niestety prawda, brak wynagrodzeń w terminie, trochę na raty, chyba ta dziurawa łajba tonie. Choć tu nigdy pracownik nie liczył się dla przełorzonych -poprostu takie konieczne zło. Warunki pracy na hali jak za okupacji, ale wtedy chyba na głowę nie padało przy tokarce:( Ludzie pracują od bardzo dawna więc boją się zaryzykować zmienić pracę, i to szefom pasuje
1
Dominika 2017-07-21 16:02
@Mechanik - a czy możesz napisać więcej o warunkach zatrudnienia? Jaka umowa jest podpisywana z pracodawcą? Jak wygląda wynagrodzenie - czy nadgodziny są płatne? Każda merytoryczna odpowiedź będzie cenna dla osób, które na forum poszukują informacji o swoim potencjalnym pracodawcy,
Zostaw swoją opinię o Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A. - Gliwice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Gliwicka Fabryka Wagonów Holding S.A.