Opinie o ALCO-TRADE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w Kołaczkowo

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie ALCO-TRADE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w ALCO-TRADE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł Alkoholowy - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ALCO-TRADE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w Kołaczkowo

Trzech muszkieterów na lodzie.

(usunięte przez administratora), kontrola, niszczenie zdrowia psychicznego - a to wszystko jak za darmo, bo dokładnie tyle widnieje na umowie o prace. Jeśli potrzebujecie pewnej psiej podstawy - idźcie. Będziecie mieć pewność, że Was nie zwolnią bo ciagle są braki w zatrudnieniu. Od kwietnia jeszcze ani razu nie udało się utrzymać pełnego kompletu pracowników. National nie jest nawet w stanie odpowiedzieć na pytanie ile ma PH bo non stop ta liczba się zmienia. (usunięte przez administratora) w bazach, jazda po klientach którzy nie istnieją. Strata czasu ale nie dla JJ. Nie możesz odpiąć klientów bo każda trasa musi mieć dokładnie tyle samo PSD w obsłudze. Nie jesteś managerem swojej trasy. Ciągłe raportowanie, popołudniowe spowiedzi. Brak gratisów. Zero wsparcia od przełożonych. Jedyne wsparcie jakie dostajesz to tabelki do uzupełnienia w excelu.

Zenek
@Były PH

Zgadzam się z przedmówca. Szczególnie wielka i niezastąpiona gwiazda K ze Śląska. Tylko krzyk i zastraszanie. Nawet kulturalnie i składnie zdania nie potrafi złożyć taki z niej manager…. Ale Św Mikołaj na wszystko przymyka oko, bo cyfra się zgadza!!!!.

XxxxYxxx

Dno i tona mułu. Totalny brak organizacji, zero perspektyw, dział zarządzania sprzedażą poniżej krytyki. Mniej nowości w ciągu tygodnia jest w lidlu niż w tej firmie. Brak kontroli nad działaniami rynku, zero sensownych ofert dla klientów, komunikacja korporacyjna w tej firmie jest na zasadzie ,,dobra wyslij @„ po czym i tak nic się nie dzieje. National kompletne bez bazy, nie nadaje się na to stanowisko, działa na zasadzie ,,kołcza” z life balance congress i totalnie nie ma pojęcia o działaniach sprzedażowych na detalu. Uważa ze produkty są na tyle super ze każdy chce nimi handlować a nawet nie potrafi działać na cyfrach. Pakiety kpina… wróć nie Ma ich wgl. Cały czas przesuwanie odpowiedzialności na pH, którzy za ich wymysły świecą oczami na sklepach. Firma oczekuje wiele ale wystarczy spytać klientów o opinie odnośnie współpracy z PD. Stanowczo odradzam.

XXYY

Potwierdzam PO i jego zespół robią swoją robotę!!!. Bez nich wszystko leży…

Użytkownicy czekają na odpowiedź 54 dni.

Jak szefostwo w ALCO-TRADE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ traktuje ludzi?

d Nowy wpis

sporo komentarzy a jesli chodzi o prace zwyklego robola ktos cos powie jak wyglada?

Zniesmaczony Nowy wpis

Pracowałam w tej firmie kilkanaście miesięcy i próbuje znaleźć choćby jeden pozytyw ale nie potrafię.. Minusy: - ciągłe i niekończące się wakaty ( PH, menagerowie ), przez ponad dwadzieścia lat nie spotkałam drugiej takiej firmy z której odchodzi tyle osób i tak często - dział HR który nic nie robi aby zatrzymać tych ludzi ( ale nie maja czasu na to bo ciągle rekrutują nowych ) - pan Sz który pozjadał wszystkie rozumy, nie ma żadnej wizji na to aby w tej firmie było lepiej. W dodatku ma za nic ludzi którzy często ciężko pracują na jego pensje. Jego metoda zwolnic, wymienić, ten się nie nadaje etc ( o tym już każdy mówi otwarcie w zespołach ) Nie wiem jak ktoś taki może piastować takie stanowisko? - managerowie też często wzięci z przypadku bo dobrzy nie chca tam pracować - polityka flotowa tez pozostawia wiele do życzenia - brak jasnego celu i wzji - jedne wielkie ciecie kosztów Plusy: - cieszę się że, mnie tam już nie ma! Firmie życzę mniej wakatów i tego aby ktoś w końcu tam zrozumiał że, pracowników w tych czasach trzeba szanować. Środowisko tez jest wbrew pozorom male a ludzie ze soba rozmawiaja na rynku.

Tamten Nowy wpis

Dopóki Św będzie zarządzał tą firma, to będzie w niej syf. Ten człowiek nie ma szacunku do ludzi. Traktuje ich jak przedmioty. W dodatku nie ma pojęcia jak zarządzać ludźmi i planami. Ale prawda jest taka, ze wśród PH nie ma osób które by to pociągnęły. Żeby ta zaczęła byc szanowana na rynku firma, to trzeba wymienić praktycznie cały dział sprzedaży, zaczynajac od samej góry!!!

Brałeś udział w rekrutacji do Sobieski sp. z o.o.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
Leszno

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Sobieski sp. z o.o.?

XXX

Wszystkim którzy chcą pracować w Premium Distillers odradzam z czystym sumieniem. To co się tam wyprawia pod rządami Pana Sz, to istne dno…. Niekończące się vakaty, brak jasnej wizji i zero wartości. Człowiek jest tam tylko numerem. Za krzty szacunku. Ludzie stamtąd znikają szybciej niż Krupnik z półek w sklepach????????

Czy rozmowa rekrutacyjna w Sobieski sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Były PH

Czytając te komentarze trudno się z tym nie zgodzić. Ja ze swojej strony znalazłem prawdziwa pracę. Tutaj zero motywacji za nadwykonania firma nie płaci tylko target na następny miesiąc zwiększa - więc po co ?. Z drugiej strony i tak się tutaj nie sprzedaje ( ludzie tylko tak mówią że sprzedają) a cała praca robiona przez PH Grupy. Tutaj niestety brak perspektyw i rozwoju jak ktoś chce na chwilę popracować a trafi w dobry teren pokryty grupą popracuje i nawet premie weźmie. Jak ktoś ambitny to można tutaj tylko swoją reputację sobie zniszczyć. Przełożony jak również jego Szef - kompetencje na niskim poziomie ale zachowaniem myślą że dalej pracują u lidera. Najlepiej kablować na swoich to będziesz w oczach KOS the best. Nie wiem skąd wy się bierzecie ale tak daleko się nie zajedzie. Tacy Wielcy a przez ostatni czas statek cały czas tonie...gra 1 sku jest cena jest szansa na plan nie ma ceny marzenia. Fajnie jest mierzony czas pracy kto sprytny i mądry napewno to wykorzysta. Pozdrawiam tych co dalej są.

Trzech muszkieterów na lodzie.

Wanda
@Trzech muszkieterów na lodzie.

Jak tyle widnieje na umowie o pracę? To jakie tam są zapisy? Ile wynosi ta podstawa? Próbowaliście rozmawiać z szefostwem by coś się zmieniło? No bo skoro jest taka rotacja, jak to opisujesz, to może warto.

Wołodja
@Wanda

Rozmawiać z szefostwem czy działem hr możesz prubować… rotacja jak widać ogromna dział hr istnieje podobnie jak wsparcie przełożonego tylko na papierze. Takim kims jak JJ już dawno powinien się zając skoro rotacja nie pozwala skompletować zespołu od ponad pół roku bo ciagle ktoś się zwalnia a najszybsi uciekają jeszcze w okresie prubnym. Jedyne co hr w tej pseudo firemce robi to pije kawe chyba bo podobno nawet żadnego co odchodzi nie pyta dlaczego a ludzie odchodzom byle odejść nie maja nawet nowej pracy… nawet nikt nie chce słuchać o problemach najważniejsze to region Śląsk i prezentacje z malowania trwy. Rzenada i kompromitacja

Gabi
@Wołodja

Jest tu niejaki Janusz kerownik, nie kuma większości rzeczy, klientów nie zna, na spotkania z handlowcami, umawia się ale nie przyjeżdża, zap.. tak że czasu nie ma. Jak mu próbujesz powiedzieć o sytuacji w rynku to nie rozumie z tego nic, woli pobawić się telefonem na watsapie. Jak przygotuje dane rynkowe to boki zrywać, Na spotkaniach kierownicy i handlowcy z nim nie rozmawiają to i on nie rozmawia.. Taki miszcz, a zespół buduje i końca nie widać. Jaka tego przyczyna - wina ludzi. Polecam pracę w tej firmie trochę innego świata stojącego na głowie poznacie. No i telefon Jana jest zawsz dostępny tyko szkoda że nie odbiera, po co zaprzątać głowę głupotami. Jego praca świadczy o kompetencjach przełożonych.

Były PH
@Gabi

@pracodawca Potwierdzam Pan Janusz myślał że nadal jest w CC i wszyscy za niego będą pracować bo on Jest Dyrektorem;) ale póki co jest tylko Krajowym Kierownikiem. Całkowicie nie wpisuje się w organizację PD siejąc (usunięte przez administratora)i spustoszenie na zasadzie ma być i .... Ciągle zastraszanie które ceduja jego KOS nie mówiąc o jego Mistrzyni Karinie. Boli to że HR nie reaguje nie znam drugiej takiej firmy z taką rotacją i brakiem kompetencji na stanowisku.

Zenek
@Były PH

Muszkieter
@XxxxYxxx

National PO nigdy nic nie wiedział , ale jest święty Mikołaj i włos z głowy mu nie spadnie. Kiedyś się chwalił że biorą go do zadań specjalnych ;) w każdej organizacji. W rynku Was nie ma i nigdy nie będzie z takim teamem.

@Muszkieter

Akurat tu nie chodzi o P.O tylko o J.J miszcza świata i okolic. Dział LKAAM jako jedyny w tej organizacji działa dobrze. Bez nich dawno by wizjoner w.c. ten kram zawinął z mikolajem na czele.

XXYY

Potwierdzam PO i jego zespół robią swoją robotę!!!. Bez nich wszystko leży…

Były wyzyskiwany

Znowu zwolnienia i wypowiedzenia som w mbws ludzie jusz hurtowo uciekajo z tego (usunięte przez administratora) a ten ciul zarządzające nic nie rozumie. Ciekawe jak dlugo jeszcze mu pozwoli swiety Mikolaj na ten cyrk i zastraszanie z ludzmi 30 ludzi w polu nie umie zebrac jak ta firma ma dzialac to ja tez nie rozumie

Czy firma Sobieski sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

?

W firmie jest zakaz mówienia o swoich płacach :)

Janusz
@?

A to czemu? Chyba idzie się pracować dla pieniędzy? chodzi o to że ludzie mają różne stawki na tym samym stanowisku czy co?

Roman
@Janusz

Jest zakaz, bo jak się pochwalisz ile zarabiasz w tej firmie w poniedziałek to do czwartku się wszyscy śmieją zamiast pracować…

@Roman

czyli inni jednak super muszą stawki zgarniać skoro im do śmiechu? to jakie konkretnie i za jaką pracę, że lepiej finansowo wychodzą?

SŁUCHAJCIE PISZE DUŻYMI LITERAMI BO NIE BĘDĘ SIE ROZPISYWAĆ DLACZEGO FIRMA JEST BEZNAJDZIEJNA. ZAUFAJCIE MI NA SŁOWO I SIĘ TAM PO PORSTU NIE ZATRUDNIAJCIE. PAN J NA WYŻSZYM STANOWISKU TO JAKAŚ PORAŻKA. NIE BEZ POWODU KAŻDY SIĘ ZWALNIA. ZOBACZCIE, ŻE NA FORACH CO CHWILE SĄ ICH JAKIES NOWE OGŁOSZENIA. TO CHYBA NIE JEST NORMLANE. PS. SZKOLENIE WSTEPNE TO TEZ PORAŻKA. #NIEPOLECAM.

@były pracownik

Z MOJEGO DOŚWIADCZENIA. (usunięte przez administratora) RANO TELEFONY I RAPORTOWANIE, NA KONIEC DNIA ZNÓW TEAMS I RAPORTOWANIE. CIĄGŁE PYTANIA I PRETENSJE. TAK SIĘ DŁUGO NIE DA. WSPARCIE KIEROWNIKA TYLKO NA PAPIERZE #NIEPOLECAM

Helena

to raportowanie to coś daje? tzn chodzi mi o to czy cokolwiek jest wobec tego robione? jakieś podsumowanie z tego robią i co to dla pracownika wnosi?

Gall anonim
@Helena

Oczywiście, robią podsumowania z raportowania i za każdym razem jesteś sprowadzona do poziomu dna, że wyniki nie idą co od razu znaczy, że jesteś beznadziejnym PH. A argumenty o tym co się dzieje na rynku nie są istotne. W tej firmie malujesz trawę na zielono bo Pan JJ lubi zieloną trawę i różowe okulary.

Wilczenzo

Witam, Czy warto aplikować na stanowisko kierownika ? Pojawiło się takie ogłoszenie. Coś więcej o zarobkach wiadomo?

Marzena

Witam serdecznie. Pojawiło się ogłoszenie na hostessę do promocji alkoholi. Jak wygląda tego typu praca, szukają tylko dziewczyn w określonym wieku? Czy nie ma to znaczenia?

M

Jakimi samochodami jeżdżą przedstawiciele?

@Helena

2021

Życzliwy

O jej, kolejny wartościowy manager opuszcza tę wspaniałą organizację ????. Ludzie nie odchodzą z organizacji, ludzie odchodzą prze przełożonych ale ten kajsik jest zbyt trudny dla ..... wiadomo kogo.

@Życzliwy

A kto to?

@MBWS

Wiadomo czy do teraz jeszcze więcej osób odeszło?

rozmowa_kwalifikacyjna

Pod koniec stycznia odbyłem online rozmowę kwalifikacyjną do firmy Premium Destillers (była firma Sobieski) na stanowisko przedstawiciela handlowego. Była to rozmowa z regionalnym kierownikiem sprzedaży i panią z HR. Jestem handlowcem z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, w tym również w branży alkoholi więc wszystko poszło swobodnie i otrzymałem informację, że firma jest zainteresowana. Za dwa tygodnie odbyła się kolejna rozmowa, tym razem z dyrektorem handlowym. Podczas tej rozmowy dyrektor zapewnił, że obojętnie jaka będzie decyzja, czy na tak, czy na nie, to na pewno otrzymam informację zwrotną. Zapytałem jakie są zarobki, jaka podstawa, narzędzia pracy etc. ale zupełnie niczego się nie dowiedziałem. Oczywiście nie otrzymałem tez żadnej informacji zwrotnej jak zakończyła się rekrutacja, nikt się nie odezwał. Wnioski? Kolejna żenująca rekrutacja i kolejni pseudo profesjonaliści na stanowiskach w kolejnej korporacji, która traktuje ludzi byle jak. Proces rekrutacyjny na tragicznym poziomie.

Lubuskie
@rozmowa_kwalifikacyjna

Mam takie samo doświadczenie . Pani z HR bardzo miła i kompetentna - natomiast Pan Kierownik nawet kamerki nie włączył ( dziwne to było) pierwszy raz z czymś takim się spotkałam. Najbardziej denerwujące jest to,że firma nie odezwała się nawet,że są na nie - to żaden wstyd zadzwonić czy napisać @ " NIE DZIEKUJEMY" od kandydata wymaga się profesjonalizmu tylko szkoda,że to nie idzie w drugą stronę....

Kapitan
@Lubuskie

Małopolskie to samo.

ONA

A jak mistrz chaosu i dobrej zmiany PO? Dalej mobing jak w poorzednich organizacjach? Ludzie mu uciekają jak kiedyś ? Czy może uzupełnił dzbanek wiedzy kompetencji ?. Wspólczucie dla wszystkich którzy z nim pracują.

Sukcesor Rynkowy
@ONA

Jeżeli chodzi o szefa LKA to chyba ktoś ma wiedzę z kosmosu lub chce siać źródło nieprawdziwych informacji. Jeżeli chodzi o kogoś innego ok. Jeżeli chodzi o Piotra O - to osoby które z nim będą chciały pracować (nie udawać że pracują) nauczą się dużo i kiedyś mogą zająć jego miejsce - często go dają tam gdzie trzeba sprzątać prostować i nawet diabeł by sobie nie dał radę. Ja to tego Pana / kolegi mam duży szacunek biznesowy. Czekam aż mnie odwiedzi bo jest dużo do prostowania po poprzednikach . Mam nadzieję że zmiany jakie zaszły w PD i osoby które są obecnie pozwolą na szybki rozwój tej Firmy.

Dzik
@Sukcesor Rynkowy

Tak tak , nie ma jak sobie laurkę wystawic on się nadaje do sprzątania jak (usunięte przez administratora) Pani domu , brak kompetencji , wiedzy poziom dna i wodorostów. Nauczyć się od niego to można jak butelkę szubko opróżnić z magiczna woda . Życzę sukcesów tek organizacji ale z tym Panem wagon trzeba odczepić z tego pociągu bo się wykoleji . On nawet nie ma wstępu do niektórych klientow bo się poznali jaki to kocur szybki aż z zakrętów wypada .......ciekawe kto po nim posprząta ten bałagan.....

@Sukcesor Rynkowy

Fajne są pijackie filmiki na fejsbuku. Paru klientów sobie wysyła i bekę mają... Kompetencyjnie? Zero.

@:)

Przynajmniej kojarzą kim jest. Szkoda, że o poprzedniej ekipie LKA nie można powiedzieć tego samego :( Pewnie to wina covida, że część klientów ich w życiu nie widziała ????

.....
@:(

Piotrek nie kompromituj się twój PR wysoki jest tylko u kolegi ŚW. Mikołaja , noś mu dalej dzielnie teczkę do niczego innego się nie nadajesz.......40% roztwór wypalił Ci resztkę tego co tam było w głowie , a czego nie można było nazwać rozumem ......niech moc będzie z Tobą....

FFEJSBUK
@:)

Jak będziesz szukać kompetencji na "FEJSBUKU"to ten portal do tego nie służy mały człowieczku tak z życzliwość. Musisz mieć bardzo nudne życie skoro tak przeglądasz profile innych. Rada : Nagraj siebie :) ..ale nie wiem czy akurat Twój profil ktoś odwiedzi..smutne prawda..Ważne to być sobą :) Jesteśmy tylko ludźmi nawet na "FEJSBUKU "????????????

@FFEJSBUK

Szkoda tylko, że na internetowym forum wszyscy tacy mądrzy i pewnie wielkie mniemanie o sobie macie. Czas was zweryfikował i umiejętności, to ostatnie przede wszystkim ;)

.....
@:(

Masz rację czas weryfikuje Ciebie już też, było źle a teraz jest jeszcze gorzej , jeśli może być jeszcze gorzej to zaraz będzie idziecie na (usunięte przez administratora)......

jakość
@FFEJSBUK

National Chain ( bez s) manager od Św. Mikołaja wyjęty z worka .Człowiek który nie dorósł do takiego stanowiska .Normalnej rekrutacji na PH by nie przeszedł. Megaloman bez autorefleksji .Metody szantażu i mobbingu to są jedyne umiejętności i kompetencje Jakość to trzeba reprezentować sobą własnym zachowaniem. Żeby naprawiać i sprzątać to trzeba posprzątać i naprawić swoja głowę.

Lol
@jakość

Nie wiem co bierzecie, że piszecie takie głupoty. Widać, że dobrze go nie znacie, albo sami macie jakieś kompleksy i żale do firmy a wylewacie pomyje na niego. Nieładnie, oj nieładnie :(

Ciekawy
@Lol

A co tam się z Hanią odwaliło?

True
@Ciekawy

Ciekawość to pierwszy krok do piekła ;) Widzę że dużo osób które straciły pracę pod koniec ubiegłego roku nie potrafią żyć bez plotek hejtu i tym podobnych rzeczy. Czas najwyższy zająć się czymś nowym i dać sobie spokój. To chyba nie to miejsce.

Zasłyszane

Ciekawe to jest jak WC poprowadzi teraz biznes MT 2 KAMami

Straszne
@Zasłyszane

Tak, to jest bardzo ciekawe. Spędza to wszystkim sen z powiek. Wiem, że jest covid i lockdown, ale na prawdę istnieje życie poza PD. Jak nie wierzycie to sprawdźcie sami...

@Ciekawy

Dziewczyna nie pozwoliła sobą pomiatać i pan dyrektor ds. KK wręczył jej papier. Taki mamy poziom managerów w PD.

Restrukturyzacja
@MBWS

Po co komu zespół, jak można tą samą pracę zlecić mniejszej ilości osób. Oszczędność jest? Jest! A to najważniejsze ;)

@Restrukturyzacja

I tak z firmy MBWS powstał (usunięte przez administratora) PD. Restruktyzować to trzeba było w grudniu. Tak legalnie, zwolnienia grupowe, odpowiednie odprawy. A nie tak jak Janusz biznesu WC po 30 os. miesięcznie.

@MBWS

I tak z firmy MBWS powstał o bu z pracy PD.

@Lol

Piotr rynek się śmieje z Cibie i całej organizacji. Miało być bym i zamieszanie na ryneczku a jest bum i olbrzymi dół. Udzały w sieciach lecą ja łeb na szyję, tak źle nie było.nawet w czasach MBWS. Jaki manager taki rynek, zespół i wyniki. Słabość i brak kompetencji na każdym zakręcie, a pisanie że manager PO jest brany gdzie trzeba sprzątać w sumie jest prawdą. Juula posprzątał w 1,5 roku :). Gratulacje.

@:)

A miało być tak pięknie.

HMM
@:(

Hmm, kojarzą, kojarzą, jeszcze warto dodać filmy jak popuszcza :-) I będą bardziej kojarzyć.

?
@HMM

Puścił w gacie przy ludziach?

on
@ONA

PO jak zawsze bez polotu, i z butelką ...

Kopara
@Dzik

Kopara sie wywala :P, ale jest dużo prawdy z problemami z głową...

obecny
@ONA

kolesiostwo zatrudnia jełopów, w żadnej normalnej firmie by to nie przeszło

Wojciech
@obecny

Co masz na myśli? Zatrudnia się ludzi bez doświadczenia czy po prostu biorą każdego jak leci?

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Sobieski sp. z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

ktoś

umierają na covid, bo firma nie uznaje HO nawet w najcięższych okresach pandemii:)

Zbigniew
@ktoś

Widzę masz dość specyficzne poczucie humoru. Nie można iść na zwolnienie? O to chodzi? To na jakich umowach się pracuje w firmie, że chorobowe nie jest honorowane? Zleceniu?

@Zbigniew

Tak

Zostaw merytoryczną opinię o ALCO-TRADE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Kołaczkowo

• Jak się pracuje w ALCO-TRADE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ?

Zobacz opinie na temat firmy ALCO-TRADE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALCO-TRADE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 0 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ALCO-TRADE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ