logo Stora Enso

Stora Enso

Tychy

Opinie o Stora Enso

anonim 2009-01-20 18:57:49
Słowa kojarzące się z stora enso cięzka praca a marne pieniądze
Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako brak
Atmosfera i ludzie tam pracujący są różni ale ogólnie na plus .
Od jakiej stawki można negocjować pensję? nie wiem.
Najbardziej podobało mi się w stora enso: nie ma takiej rzeczy.
Najbardziej nie podobało mi się w stora enso: Mistrz zmiany.
anonim 2009-02-01 20:46:50
pracowałem tam ale ogólnie nie określam tego zakładu żle, pensje rzeczywiście mogłyby byc lepsze, zwłaszcza że obiecuja a niedotrzymują słowa, to powoduje że pracownik czuje się zawiedziny ta firmą. System motywujący w tej firmie to pochwały i poklepywanie po ramieniu co na dłuższą mete staje się irytujące.
Jeśli chodzi o załogę i atmosfere to określam ją na 5+.
jtag77 2010-01-10 01:07:24
ta firma to dno
ja 2010-01-13 21:22:00
witam mam pytanie ile netto zarabia sie w tej firmie Stora enso?
kleju 2010-02-01 18:16:52
placa mega slabo !!! Maja dobre wyniki finansowe , a na pracownikach oszczedaja ile wlezie ... Kieronictwo zlwaszcze zastecy to WIESNIAKI
andy 2010-07-23 13:00:44
tak to prawda jeśli chodzi o kierownictwo.
Andy 2010-07-23 13:06:04
Byłem na interview na rozmowie kwalifikacyjnej (nie powiem u kogo by ktos mnie nie posądził o stronniczość). W ciągu godziny rozmowy pani z którą rozmawiałem spojrzała mi prosto w twarz cyba całe 2 sekundy. Resztę czasu starała sie ukryć swoją twarz przed moim wzrokiem. jak ktoś nie patrzy rozmówcy w twarz to znaczy ze jest nie szczery. Jeszczce nigdy nie poczułem się taki "mały" jak wtedy na interview.
No a teraz to Stora Enso poszukuje od dłuższego czasu osoby na jedno z kierowniczych stanowisk ale bez skutku. Wiele firm rekrutacyjnch podchodz chyba naiwnie do tego projektu mysląc że może ich kandydat będzie wybrany.
anonim 2013-07-18 20:21:06
Pracowałem Tam krótko w 2011,to powiem Ci tyle jest Tak,czyli układy,kolesiostwo,wyzysk.Pracowało sie przez fikcyjne pośrednictwo zatrudnienia,jacy [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] kasują za ciebie pieniadze,ty dostajesz ochłapy,dostajesz umowe smieciową.Tak było.Podejrzewam lepiej nie jest,tylko może być gorzej.Jak nie masz innej roboty na oku,na przetrzymanie możesz Tam sie przyjąć.
Pzdr.
mvhvn 2013-09-07 23:54:16
nic sie zmieniło,jest [usunięte przez administratora],...!!!
i_f_a 2013-09-24 10:30:32
Stawki takie same jak w 2011r. Targety podnieśli tak,że raz w roku udaje się wykonać normę za co dostaje się śmieszną premię. Nowi pracownicy tylko na umowę zlecenie, a starzy się zwalniają (3 w ciągu ostatniego miesiąca). Ogólnie smród, brud i ubóstwo
i_f_a 2013-09-25 11:19:52
Do dontstopthemusic:
Conajmniej 3 m-ce umowa zlecenie, potem "ewentualnie" (lecz niekoniecznie) obietnica umowy o pracę i kolejne kilka m-cy na zleceniu, a jak już podpiszesz po roku umowę to okazuje się, że wcale tam nie chce się już pracować. Stawka początkowa na umowie to nawet nie jest połowa średniej krajowej :/ Czym tu zachęcić pracownika do pozostania...?
czepek 2013-12-05 15:00:15
To zależy gdzie miałbyś pracować. Jeżeli przy produkcji tektury, to fizycznie ta praca nie jest najgorsza. Atmosfera jest bardzo fajna, na zmianie z 6-7 stałych osób. Jeżeli szybko nauczyłbyś się działania maszyn itp. to umowę o pracę możesz dostać nawet po 2 miesiącach. Wszystko zależy od Ciebie. Rodzaj umowy? Śmieciówka na początek, na rękę wychodzi niecałe 8zł/h. Jednak trzeba zaznaczyć, że dużo osób odchodzi, niedawno zmieniło się kierownictwo i ludzie narzekają jeszcze bardziej. Zgadzam się z tym, że trzeba mieć tam znajomości. I do tego trzeba się pilnować co się mówi, bo poczta pantoflowa działa tam bardzo sprawnie. Więc powiem Ci tak: jeżeli jesteś w miarę inteligentny, pojętny i nie masz problemów z logicznym myśleniem to sobie poradzisz. Praca ciężka nie jest, ale wymaga myślenia wbrew pozorom.
PS. Jeżeli ktoś dostanie propozycję pójścia na magazyn niech lepiej odmawia. Tam tylko na tekturnicę.
ktos 2014-06-30 10:38:56
(usunięte przez administratora) kasa marna lepiej w biedronce zarobisz.(usunięte przez administratora)
Dragomint 2014-08-07 13:04:06
Dla każdego, kto poszukuje tam pracy. Czy jest ona ciężka czy nie zależy już od szczęścia. Ja zatrudniłem się tam na czas wakacji oraz załatwiłem tam pracę koledze, na taki sam czas jak ja. On za każdym razem trafiał na maszyny, praktycznie bezobsługowe, a ja miałem o tyle pecha, że najczęściej trafiałem na maszyny, gdzie trzeba się było zaharowywać bardzo (ciągłe bóle palców od rąk, kręgosłupa, a z powodów działających za plecami dwóch silników ciągły ból głowy, mimo zatyczek do uszu). Praca nie jest teoretycznie taka trudna, ale to też zależy czy mają wystarczająco dużo sezonowców, ponieważ jeżeli się tak "nie trafi", osoba pracująca tymczasowo jest w skończonej d... , ponieważ musi wykonywać wtedy robotę za 2 osoby. Sam miałem to wielokrotnie, z takich dni gdzie musiałem robić sam (mimo zapewnień, że robi się tam na tym stanowisku we dwie osoby i jest luźno) uzbierał by się cały miesiąc (a robiłem tam półtora). Na pewno jestem zadowolony z wyników pracy, ponieważ wyrobiłem sobie mięśnie rąk, co jest na plus ;). Ogólnie wynagrodzenie dla osoby uczącej się to 9 za dzień 10 za noc brutto, co daje ok 1 500/600 brutto oraz 1200 netto. Nie jest to dużo, ale lepiej coś zarobić przez wakacje, nawet mało niż siedzieć bezczynnie. Co do załogi, większość operatorów maszyn to skończone buce, z którymi nie da się zamienić słowa, ponieważ są przekonani o swojej wyższości i nie chcą rozmawiać z "fizycznymi"
moniuszko 2014-08-18 11:56:23
Nie jest źle, @dragomint nie wiem z jakim operatorem pracowałeś i na jakiej maszynie ale ja z każdym się dogaduje. Nie czuje się jakoś gorszy szczególnie że robie swoje i nauczyłem się dużo na maszynie. Ludzie są znakomici to właśnie stwarza bardzo pozytywną atmosfere przy której się lepiej pracuje. Ja już wielokrotnie powtarzałem że nawet sam mogę robić tam gdzie potrzebne są dwie osoby gdyż już nie czuje jakiegoś tam większego zmęczenia. Pozdro
ja 2014-08-27 15:27:55
kraska antecki lis to smiecie panosza sie w tym zakladzie
Michalina 2015-01-23 11:18:42
Pracowalam w Storze ponad 5 lat z umowa smieciowa.. czyli co miesiac musialam nowa podpisywac. Przez ten okres czasu nie dostalam propozycji umowy o pracy, choc harowala jak moglam, a ciagle bylam obwiniana o kazdy blad i ponizana przez kolezanki ze stanowiska pracy. Praca stresujaca, w okropnej atmosferze. Majster nie lepszy, a kierownik najgorszy buc jaki moze byc. Mialam sytuacje przed urlopem, ze majster wzial mnie na bok i powiedzial prosto w oczy, zebym sie zastanowila nad swoim najblizszym urlopem, bo jak wroce do firmy na swoja zmiane, moze okazac sie, ze nie ma juz dla mnie pracy, Bo Sobie Na Bezplatny Urlop Pozwolilam! Zarobki jako takie... stawka po 5ciu latach pracy byla nie najgorsza 10,70 brutto na dzien/ 11,70zl na noc czyli wychodzilo 1600 netto. Byly rowniez sytuacje braku pracy przez tydzien lub kilka dni w danym miesiacu... malo zamowien, malo szlo maszyn.. dostawalam wtedy telefon lub sms z informacja od mojej przelozonej z WorkService, ze mam albo dany dzien wolny albo do odwolania wolne... bo oczywiscie nie bylam pod firma to mialam te dni nieplacone! Czasami bywalo tak, ze chodzilam w kratke.. jeden diezn wolny, drugi dzien do pracy...
kot 2015-02-17 13:23:41
Co za bzdury tu wypisują jaki rozwój jakie lepiej oensje to zapomoga 2000 brutto brak perspektyw na jaki kolwiek rozwój czysty wyzysk ogólnie to wielki [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] planuje sie zwolnic bo nie wytrzymuje psychicznie a system 4 brygadowy wykańcza fizycznie masakra nie polecam nikomu i odradzam prace w tym burdelu zniszczycie sobie zycie
neon 2015-03-07 07:18:45
A jak kierownictwo, i przełożeni można o nich powiedzieć "ludzie" bo na temat zarobków i atmosfery jużco nieco wiadomo
pawcio 2015-03-19 01:27:17
pracuje w storze dziewczyna -Dorota,??chyba w biurach .
klosza 2015-03-23 15:25:11
Zdążysz się zestarzeć zanim zaczniesz tam zarabiać pieniądze adekwatne do pracy
bolek2000 2015-09-03 23:27:52
Na czym polega praca handlowa ds. kluczowych klientów? Jaki zakres obowiązków i jakie wynagrodzenie? Proszę o rzetelne informacje czy jest sens wysyłać aplikacje na w/w stanowisko?
Pracownik Produkcji 2016-01-31 11:35:47
Nie polecam!!!!!!!!!!!
Umowy zlecenia, nie chcą przejmować pod firmę. Można tyrać nawet po 2-3 lata jak nie więcej i dalej bedziesz pod agencję pracy.Zarobi to najniższa krajowa, i jak to na zleceniu brak płatnego L4 i urlopu.
Firma chora psychicznie na punkcie bhp, stosują system kartek. Żółta,czerwona i zielona. Przejdziesz gdzieś nieprawidłowo, czy się na chwilę zapomnisz i coś zrobisz źle to odrazu kartkę walą, trzy zółte i wylatujesz. Zielone dotajesz gdy zrobisz coś co będzie miało wpływ na poprawę bezpieczeńnstwa bhp, i niby za to dostajesz kasę ale albo jej nie dostaniesz, albo dostanbiesz niewiele.
O ile na tekturnicy nie ma jeszcze złej pracy, o tyle na produkcji już się można uwkurzać.

Dodatkowo wyrzucają za byle co jeśli im się nie spodobasz,np tak jak ostatnio wyrzucili dziewczynę z produkcji z powodem że niby wulgarnie się zachowywała a nigdy w życiu od niej wulgaryzmu nie usłyszałem, zawsze mówiła na pan i pani i była miła i normalnie pracowała. Prawdopodobnie zwolnili ją by się zemścić za to że jej mąż się zwolnił tydzień wcześniej przed jej wyrzuceniem. A firma i tak się nadal szczyci super podejściem do pracowników itd. Gówno prawda, każdy tam nie lubi tego shreka co chodzi po hali i każdy wie jaki jest.

Szczerze nie polecam !! Sam tam pracuję, ale już nakminiam sobie inną pracę bo tej już mam serdecznie dość. Szkoda tylko nerwów i czasu straconego, pewnie przez ten okres co tam pracuję w innej firmie miałbym już normalną umowę o prace i normalną płacę.
Zenuś 2016-05-23 10:35:46
Jak się nazywa kobieta blondynka, która pracuje na portierni i ile ma lat?
pracownik 2016-06-13 07:09:15
ja nie wiem ale ja mam umowę o prace od razu
Zostaw swoją opinię o Stora Enso - Tychy
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Stora Enso