Opinie o Sokpol Sp. z . o. w Myszków

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Sokpol Sp. z . o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Sokpol Sp. z . o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sokpol Sp. z . o. w Myszków

Praca w Sokpolu...na rozmowie o pracę, bajka. Zderzenie z rzeczywistością... spróbuj nie przyjść w weekend do pracy jak """""proszą"""" brygadziści... jesteś spalony. Tu musisz być dyspozycyjny cały czas. Kilka razy odmówisz... niektórzy już słyszeli komentarze. Praca na linii...powinni pracować mężczyzni, nie wiem co kobiety tam robią. Jesteś nowy, pracownicy cię przyuczają do stanowiska pracy...raczej na siłę, bo pewnie by mieli po premi jakby nie przekazali wiedzy. Z własnej woli...zlewka. A L4 w tym zakładzie...lepiej nie mieć. Ogólnie, no cóż...polecam dla kawalerów bez zobowiązań. Ktoś kto ma życie prywatne...hmmm

@Marcela

Oni jeszcze nie dojrzeli do tego że o dobrych pracowników trzeba dbać... Tutaj się leci myśleniem z lat 90tych że każdy się na wszystko będzie zgadzał bo nigdzie roboty nie ma. Jak się kogoś zapyta czy żałuję że się zwolnił z sokpolu to każdy potwierdza że żałuję. Tylko szybko dodaje że żałuję że tak późno.

Ciekawy

Witam premia roczna to będzie dla pracowników na dole czy tylko była na górze?

Nikt

Pewnie robót jest pełno wszędzie za lepszą kasę i bez tego całego cyrku Don Romano dalej biega skacze? Podobno nowy stary dyrektor IB wybrany jeszcze kierownika podobnego i będzie ciekawie

Maksiu Nowy wpis

Jakie nastawienie ludzi do siebie w dziale graficznym? Jest pomoc i spokojna robota na lata? To, co podają w ogłoszeniu dla grafika na ich stronie nie daje na to odpowiedzi. Bo piszą raczej o możliwości pracy z profesjonalistami i zdobycia doświadczenia, a także o benefitach (bogaty pakiet socjalny, dofinansowanie karnetów sportowych, dofinansowanie posiłków), co też zrozumiałe.

Olek

Panie Prezesie w imieniu pracowników proszę o interwencję! Czas porozmawiać z ludźmi najniższego szczebla którzy tworzą tą firmę, a nie tylko z kierownikami poszczególnych działów którzy na papierze i w dokumentach pokażą tak zeby szef byl zadowolony. Skarżą sie nie tylko pracownicy ale takze przewoźnicy którzy pamiętają czasy gdzie w firmie nie było pelnej automatyzacji i wtedy byli jak najbardziej potrzebni a teraz młoda kadra ma za nic stalych pracowników. Ludzie totalnie oderwani od rzeczywistości. Panie Prezesie czas na rozmowę z nami bo to my od podstaw współtworzymy tą firmę.

Lisek Nowy wpis

Jak to, JU robi co mu się podoba, co to znaczy?

Kandydat Nowy wpis

Witam. Jak wyglądają zarobki w firmie sokpol na stanowisku operator maszyn ? Czy można zarobić 4,500 - 5.000 na rękę ? Czy raczej problem jest tu wyciągnąć taką kwotę ?

Prac Nowy wpis
@Kandydat

Na okresie probmym ok.5200-5500 brutto Samodzielny operator na rozlewie lub sokach 6000-6500 brutto i dalej tylko więcej jak umiesz na większej ilości maszyn

Bury
Użytkownicy czekają na odpowiedź 49 dni.

Cześć, co słychać w firmie? Odeszłem w zeszłym roku a widzę że samochodów do załadunku cały czas pełny parking.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Sokpol Sp. z . o. odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
logo firmy Kierowca w Transporcie Międzynarodowym na cysterny chemiczne
Myszków
ROOS SPEDITION SP. Z O.O.
logo firmy Lekarz Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej - śląsk
Tomasz Załęcki Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Siloe
logo firmy Audyt / Audytor w banku
QualitySite

jak tam nowy portal pracowniczy śmiga miało być tak fajnie a tu lipa teraz to juz nic nie załatwisz informatycy to się nadają kamienie kruszyć hasło 8 znaków co miesiąc zmiana hasła jeszcze aby ciąg znaków nie może być taka sama jak wcześniej nawet w śląskim tak nie ma porażka

Oper
@ja

Dla admistracji w sam raz mogą wbijać znaków ile chcą ,niech spróbują na skaneże ,zrobione jak wszystko byle jak

@ja

A czemu tak często zmieniają hasła, kwestia bezpieczeństwa? Te nowe hasła mogą generować informatycy żeby nie było problemu z wymyślaniem?

Ciekawy

Witam premia roczna to będzie dla pracowników na dole czy tylko była na górze?

Krzywy
@Ciekawy

Premia tylko dla pracowników umysłowych oni ciężko pracują

Taki
@Ciekawy

Od wieków zwykły robol jest nikim i akurat w sokpolu nie jest to nowość. Jedynym sposobem by jakoś się z tym pogodzić jest traktowanie pracodawcy tak jak on ciebie. Premie dostali umysłowi, umysłowi pracują w weekendy???? Robole nic nie dostają, Robole chodzą na L4. Poza tym po tych całych śmiesznych podwyżkach które zwiększyły pensje o 200zł wkrótce w tym zakładzie maszyny i obsługiwać mogą już tylko kierownicy i ich asystenci

Agnieszka
@Taki

To ile można wyciągnąć po tych podwyżkach? Skąd wiecie o premiach dla biur? To oficjalna informacja czy tylko pogłoski? Zastanawiam się czy można z hali awansować do biura? Są takie okazje?

Edi

Tylko znajomości i lizusostwo, w tej firmie jeśli jesteś ambitny i masz pomysły to większość przełożonych blokuje i neguje twoje ambicje bo to oni muszą być naj, zasługiwać na uznanie JU. Ten cały COCKTAIL to też lipa, pomimo zrealizowanego wniosku możesz usłyszeć od przełożonego że to nie było potrzebne, jeśli wcześniej z nim byś przegadał ten projekt lepiej byś na tym wyszedł ??????? i zostajesz robolem do końca twoich dni w tej firmie...

Wiadomo, czy to potwierdzone i dlaczego ktoś miałby rezygnować z kierowniczej funkcji w firmie, w której było nie było odniósł osobisty sukces awansując? Kasa jaka tu jest, jak porównać do tego, co jest do roboty?

h4h

Potwierdzone jeden do końca lutego drugi do końca marca , dobre pytanie dlaczego tak zrobili ?? Z tego co widzialam Kasa bez szału pol kasy to premia która daje przełożony a liczy jak co chce o jak chce a robisz wszystko co ci każą czy to produkcja czy nie

Odpowiem Ci - dla tego , że jak się przyjmowali parenaście lat temu to jako szara strefa pracownika. Po latach awansowali na stanowiska kierownicze i teraz gdy się zwolnią będą mieć w papierach [ stanowisko ] kierownicze. Czego nie rozumiesz? Zatrudnił się jako zwykły robol a odchodzi jako kierownik- nie ważne, że przepracował np 15 lat w tej firmie, ważne , że takie zarobki dla kierownika dają wszędzie. Znajdzie lepiej płatną pracę i zaczyna od nowa ale przecież ciągłość stażu ma nadal. Gdzie nie pójdzie bedzie się starał o prace za biurkiem i lepszą płace. Przecież praca w Sokpolu nie nie jest przymusem i dożywotnio. Do odważnych świat należy- ja przepracowałem tam 10 lat, kiedyś można było zarobić ale już nie bo takie zarobki są wszędzie i to po 5 dniach pracy a nie weekendy też. Tez się wahałem czy się zwolnić bo jak by nie było to 10 lat ale zdecydowałem się i nie żałuję. Dobrze zarobie, praca po 8 h jedna zmiana a najważniejsze, że tylko 5 dni w tyg. Oni też znajdą lepiej płatną i bez stresu.

Nikt

Czy ciężko się dostać do pracy w sokpol jakich pytań można się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej?

Ic
@Kandydat

Pierwsze i podstawowe pytanie zadaj sobie :; czy chcesz mieć rodzinę, przyjaciół i trochę wolnego czasu w weekend ? Firma Sokpol jest dla singli, pracujesz kiedy wyznaczą i masz wolne kiedy pozwolą.....

Były

Śmieszni jesteście, z tymi apelami do prezesa. Wydaje wam się, że on nic nie wie. Wie, jak każdy prezes. Ale najważniejsze są liczby w w excelu. Wy jesteście elementem wymiennym, jak części w maszynie. Będziecie niewolnikami, dopóki tego nie zrozumiecie.

Członek
@Były

Jest super ,jest super więc o co Ci chodzi … Jest super ,jest super… Czy ktoś to ogarnia ? Ludzie czy to się dzieje faktycznie ?

@Członek

Pojęcia nie mam. Ja tu zajrzałem, bo miałbym do roboty blisko, gdybym się tu zatrudnił :D Możesz więc więcej napisać, co się tu dzieje?

Cc

Pan Roman Sobczyk Szefie jeśli nie zrobi Pan porządku na samej górze to dobrze nie będzie Pan JU dalej przedstawia wszystkio w superlatywach ? Odchodzą ludzie ,którzy oddali tej firmie swoje najlepsze lata bo nie mogą pogodzić się z tym w jakim kierunku to idzie … Tak się nie da a będzie jeszce gorzej .

Nadzieja
@Cc

Sz.P Roman Sobczyk Szefie zwracam się do Pana z prośbą jako człowiek ,który przepracował u Pana ponad 10 lat. Proszę o zorganizowanie spotkania z ludźmi ,którzy jeszcze wierzą w Sokpol . Nie z Panem ,który wszystko wie bo wszędzie był i jest najlepszy tylko z założycielem tej firmy. Ludzie mają dość .Jetesmy już korporacja a zarobki stoją w miejscu a do tego pion menagerow wyższego szczebla powinien być wymieniony. Niektórzy z dyrektorów w innych okolicznościach nie zostaliby nawet brygadzistami…

@Nadzieja

Kilka apeli pod rząd. A jakie są możliwości, by do biura właściciela podejść w firmie i umówić się na taką rozmowę, jak tu piszesz? Nie stroni on od pracowników? I co się w firmie dzieje, zarobkowo oraz z przełożonymi, że takie nawoływanie do spotkania?

Julia

Dlaczego uważasz że na linii tylko mężczyźni powinni pracować? Jest za ciężko dla kobiet czy o co chodzi? A za te weekendy o których wspominasz to chociaż płacą jakąś ekstra kasę?

@Julia

Dlatego że pewne czynności na linii produkcyjnej powinni wykonywać wyłącznie mężczyźni. Są czasami tematy mocno techniczne lub ciężkie ze względu na charakter pracy (waga podnoszonych elementów niezbędnych do procesu produkcyjnego), itd. Zwyczajnie prosto mówiąc, nie do wszystkich prac są kobiety, a tutaj niestety to jest bardzo wymieszane. A co do pracy w weekendy...na tych grafikach gdzie pracuje się od poniedziałku do piątku, tak płacą. Jest też taki cichy "nakaz" pracy w weekendy, nad którym to już brygadziści rzetelnie czuwają. Oni tylko proponują czy przyjdziesz, a jak odmówisz kilka razy...to nie jesteś już tym "dobrym" pracownikiem. Zgadza się, jedni wolą kasę i będą chodzić w każdy weekend, ale są też tacy co mają życie prywatne, rodzinne, i nie mają ochoty być "przymuszani" do tego. Wszakże żyjemy teoretycznie w państwie demokratycznym, więc ostatnie słowo należy niestety do mnie.

Agnieszka

Skoro praca w każdy weekend jest tutaj mile widziana to jak wygląda kwestia urlopów? Są z tym jakieś problemy? Dużo ludzi pracuje 7 dni w tygodniu? Jest to opłacalne finansowo?

Czarna

Ta stawka jest do negocjacji czy nie raczej? Jakieś premie do tego dochodzą? Czy tylko w weekendy można sobie coś dorobić? No i czy pakiet socjalny jakiś macie?

real

23 zł x 168 godz. + premia 1000 zł = 4 864 zł brutto na okresie próbnym

kandydat
@real

stawka 23 zł brutto jak teraz najniższa stawka godzinowa jest 23,50 brutto czy jest to zgodne z prawem ?

Rudy
@kandydat

Coś się chyba pozmieniało z minimalną krajową, ale nie jestem pewny, czy podwyżka dotyczy też osób pracujących na inne umowy? Kto napisze jaką tu dają umowę w tym momencie? A jeśli jest umowa o pracę to jaka jest aktualna stawka godzinowa?

real
@kandydat

Nie możesz zarobić mniej niż 3600 zł brutto bo taka jest minimalna krajowa, tutaj dają 4864 zł jako stawkę godzinowa z premią więc minimalna stawka godzinowa ich nie interesuje bo nikt nie zarabia poniżej minimalnej krajowej, inaczej żadna umowa by nie przeszła. Tylko umowa o prace na pełny etat, jest podobno kilka osób z jakiejś agencji, ale z tego co wiem i tak ich przejmują po okresie próbnym.

Inga
@real

A okres próbny ile tu trwa? standardowo 3 miesiące czy jakoś inaczej? Skoro umowa o prace jest, to po jakim czasie dają na nieokreślony?

Miki

Pracuje u nich 16lat i mam 25zl na godzinę. Trochę im się czasy pomyliły

nill

a ile dają Ci premii ?

Miki
@nill

Premia to ciekawa sprawa. Raz jest, a raz jej nie ma. Chociaż jak te 1000zl wpadnie to źle nie jest. Do tego ten śmieszny grafik przez który praktycznie nie ma życia. A oni się zastanawiają czemu młodzi nie chcą pracować. Gdyby ludzie nie dorabiali czymś innym oo godzinach to nie wiem czy te super zarobki by im na życie wystarczyły.

nill
@Miki

Jeśli można zapytać, ile razy nie miałeś premii i za co

Sara
@nill

Właśnie, jakie macie zasady premiowania, że raz jej nie ma a raz nie? To zależy od wyników pracy czy raczej to jakaś uznaniówka bo nie rozumiem? Oprócz tego jakieś dodatki z socjalu dają?

Będzie tylko gorzej
@Miki

To się ciesz, niektórzy pracują po pare lat i mają taką samą jak stawkę jak nowy który nic nie potrafi a nawet słyszałem, że są ludzie którzy mają więcej niż twoja stawka. Tu nie ma równego podziału, powinni wg doświadczenia, lat czy tego na ilu maszynach robi a tu masz na tyle na ile się zgodzisz

@Będzie tylko gorzej

To nie dostałeś żadnej podwyżki przez kilka lat? A jak wygląda temat premii? Istnieje jakaś? ;)

Przyszłość

Panie Romanie Zwracam się z prośbą o przeanalizowanie działań Pana JU Oczyszczalnia, nowa linia ,braki na produkcji ,odejścia pracowników Ryba psuje się od głowy … Ktoś pięknie zamydla Panu oczu. Ma Pan oddanych ludzi ze stażem 15-20 lat proszę tego nie zmarnować …

Marcela
@Przyszłość

Wiesz ile ludzi odeszło w ostatnim kwartale i czy znaleźli nowe osoby na wszystkie etaty? Firma nie próbuje zatrzymywać pracowników z dużym stażem gdy Ci chcą odejść? Opłaca się lepiej szkolić nowe osoby? Kto w ogóle tu odpowiada za wdrożenie nowych pracowników?

@Marcela

KADRY

UWAGA; OD STYCZNIA WPROWADZAMY SYSTEM 4 BRYGADOWY

@KADRY

Pracownicy raczej to już wiedzą, no chyba, że obieg informacji wewnątrz firmy odbywa się za pośrednictwem zewnętrznych portali? Co więc na to pracownicy, których ma to dotyczyć? Były konsultacje, i czy oznacza to wyższe pensje?

@KADRY

A na jakiej zasadzie mam być ten system?

@KADRY

A czy to wymaga jakichś zmianach w umowach pracowników? Czy firma może to zrobić i nie podpisywać nowych umów z zespołem? A jak ktoś nie chce pracować w takim trybie i jak się zatrudniał, to chciał pracować w innych systemie, to jak nie chce pozostaje, mu tylko zwolnienie z pracy, czy jest inna opcja?

Czy w Sokpol Sp. z . o. pracuje się na open space?

Szkoda słów

Ja się pytam, gdzie te tłumy ludzi, którzy tak się biją o pracę w Sokpolu?

Danuta

Weszłam na stronę internetową firmy i w zakładce kariera znalazłam ogłoszenie dla młodszego operatora magazynu automatycznego. Wypisali tam też listę benefitów. Dają preferencyjne pożyczki. Wiecie, jakie są warunki tych pożyczek? Jakie oprocentowanie? I czy jest jakaś minimalna pensja, aby z tego korzystać?

Ciekawy

Mam pytanie Plasterek to dalej pracuje na magazynie bo cały czas tylko jeździ w koło zakładu brak zajęcia czy szpieg

Halina

Co się zmieniło, że już nie musisz? Twoja praca czy w firmie się zmienił system pracy? Ci jeszcze możesz powiedzieć na temat firmy?

xD
@Halina

no jak co? zrobiłem sobie kurs i znalazłem inną pracę, od poniedziałku do piątku, w elastycznych godzinach, za lepsze pieniądze niż u Was. i tak jak wspomniałem, ale usunięto mój komentarz - też czasem przejeżdżam, żeby powspominać jak pracowałem 7 dni w tygodniu na trzy zmiany, jak wspominam dziś ten epizod to - życie jest piękne :)

SOKPOL nowa oczyszczalnia a wali że nie idzie wytrzymac ludzie w Myszkowie juz to czują tylko wszystko idzie że to schumacher co jest grane

Jakie godziny pracy obowiązują w Sokpol Sp. z . o.?

Loki

"Do bólu"-tylko trzeba się szybko nauczyć jak dobrze się chować przed kamerami i udawać że coś robisz ew jak jesteś z polecenia to dobrze (usunięte przez administratora) i tyle tak działa firma "konzentrazionlager"ew"pucha"bo nawet kolor ubrań roboczych jest jak w "kryminale"

@Loki

Wiecie co jest najśmieszniejsze w tej firemce? Ludzie myślą że są na stanowiskach, że coś znaczą a tak na serio jesteście tylko cyfra na identyfikatorze ???? Donosicie, próbujecie zabłysnąć a tak na serio każdy ma to w (usunięte przez administratora) Myślicie że tym sposobem będziecie kimś, a jesteście zwykłymi (usunięte przez administratora). Jak wy możecie w lustro spojrzeć? A Ci którzy nie uczestniczą w tej farsie szybko odchodzą widząc co się tu dzieje???? Zarządzie! Opamiętajcie się póki będzie za poźno i zostaną w sokpolu sami (usunięte przez administratora) i wasi asystenci☹️ Tylko że oni nie umieją nic robić...

Edi
@Ggh

Największym problemem tej firmy jest to ,że przy rekrutacji kierownicy wybierają takie osoby jak TY i osoba we wpisie wyżej, a potem dyrektorzy i prezesi traktują i postrzegają załogę przez pryzmat myślenia kilku pożytecznych zapchajdziur w grafiku

@Edi

A tego to nie wiem gdyż nie wybierał mnie żaden kierownik????????????????

NoName
@Ggh

Śmieszne wylewać gorzkie żale na forum zamiast powiedzieć w cztery oczy co się myśli łatwo jest się ukryć za nickiem w internecie a kiedy trzeba działać jak w sprawie grafików to nikt się nie odezwał ale za plecami każdy potrafi obgadać…. Może najpierw zacznijcie od siebie s dopiero później negocjujące z zarządem

@NoName

Próby rozmów i negocjacji podejmowane były wielokrotnie i zawsze kończyły się zbywaniem przez przełożonych więc proszę przestać być śmiesznym. Poza tym jaka to różnica jak kto wylewa żale?

Noname
@Ggh

Ja śmieszny? Szczerze ja to mam gdzieś każdym robi co chce i płacze jak to jest źle. Dla mnie sprawa jest jasna papiery rozwodowe i tyle mnie widzieli a ludzie jak nie potrafią się odezwać to jest jak jest wiec nie p…..ol że jest ktoś coś mówi, bo mówią ale między sobą a dwa jak sobie pozwalacie…

Jak można się nie naśmiewać jak 95% jest "śmieszna"

Czujny wzrok

A czy za tankami nadal urządzane są biesiady i drzemki sokownikow?

Kazimierz
@Czujny wzrok

O jakich biesiadach mówisz?

Daga56

Chciałam zapytać czy w weekendy też się pracuje? Czy praca jest od poniedziałku do piątku? Czy w weekendy też?

Zostaw merytoryczną opinię o Sokpol Sp. z . o. - Myszków

• Jak się pracuje w Sokpol Sp. z . o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sokpol Sp. z . o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sokpol Sp. z . o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 5 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Sokpol Sp. z . o.
3.2/5 Na podstawie 413 ocen.
  • Kościuszki 8
    42-300 Myszków